هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: آیا میشود ولدمورت زنده شود؟
پیام زده شده در: ۱۰:۰۱ دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۸۷

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
کجای کتاب دقیقا از قول نویسنده گفته شده ولدمورت هفت تا جان پیچ داشته؟ دامبلدور از وجود هفت تا جان پیچ با خبر بوده دلیل نمیشه که فقط هفت تا بوده. آیا امکان نداشته که موقع کشتن گریندل والد یه جان پیچ درست کرده باشه یا حتی موقعی که فهید جان پیچ هاش از بین رفتن؟

دقيقا تو يه بخشي از كتاب هست كه وقتي لرد متوجه ميشه جان پيچ هاش نابود شده آخرين جان پيچش يعني نجيني رو پيش خودش نگه ميداره كه اون آسيب نبينه و نابود نشه!من فكر كنم ديگه از اين واضح تر نميشه مشخص كرد كه آخرين جان پيچ نجيني بوده و تمام!

در ضمن اگر تو ايستگاه كينگزكراس توجه ميكردي تيكه روحي كه از ولدمورت اونجا بود يه نوزاد بود..اين نوزاد روح خودش تو بدن خودشم بوده!حالا ميشه بپرسم چجوري ميشه اين نوزاد رو هم كوچيكتر كرد و تعادل رو حفظ كرد؟
مطمئنا آسيب ميديد اگر چنين كاري ميكرد و اصلا به ريسكش هم نمي ارزه!

در ضمن يه موضوع ديگه هم هست!

اگر توجه كرده باشين وقتي لرد براي بار اول مرد تو خونه پاتر ها تبديل به چيزي شد كه حتي از روح ها هم پست تر بود ولي به هر حال اون بود كه از اون خونه فرار كرد.پس اگر ولدمورت دوباره ميتونست زنده بشه بايد يه چنين چيزي ازش جدا ميشد و فرار ميكرد.

ممنون!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۲۰:۱۷ یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۷

یگانه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۹ دوشنبه ۷ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۲۸ سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۸
از زیر یک سقف
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 108
آفلاین
سلام.

منم با پرسی ویزلی موافقم!

نقل قول:
کجای کتاب دقیقا از قول نویسنده گفته شده ولدمورت هفت تا جان پیچ داشته؟ دامبلدور از وجود هفت تا جان پیچ با خبر بوده دلیل نمیشه که فقط هفت تا بوده. آیا امکان نداشته که موقع کشتن گریندل والد یه جان پیچ درست کرده باشه یا حتی موقعی که فهید جان پیچ هاش از بین رفتن؟

اولا که همه چیز رو تو کتاب نمی نویسن! باید خودتون گیراییتون قوی باشه!
دوما که اسلاگهورن به تام ریدل تو اون شب گفت که عدد هفت قوی ترین عدد جادویی هست! پس اصلا امکان نداره که یه جان پیچ دیگه هم داشته باشه!
دوما که ما یادمون نم یاد که رولینگ گفته باشه ولدمورت گریندل والد رو کشته؟ در مورد از بین بردن جان پیچ ها و ساختن مجدد اونا ولدمورت وقتی نداشته که بخواد بسازه اونا رو! ضمن این که من اصلا فکر نمی کنم که جان پیچ ساختن ان قدر کشک باشه! یه وسیله مطمئن می خواد.... افسون ها و ورد های مطمئن و یه آدم واسه کشتن...

نقل قول:
در ضمن ، اگر چنین کاری میخواست بکنه رولینگ ، نوزده سال رو نمیاورد ! بعد از این همه سال که همه چیز درست شده هیچ وقت یه نویسنده نمیاد دوباره بدی رو پدید بیاره به این شکل

اولا که من اصلا نمی فهمم 19 سال این وسط چه ربطی داره؟ خب آورد که آورد! بعد از این که هری قدرت ولدمورت رو تا حدودی خنثی کرد ولدمورت بعد از 14 سال به جامعه ی جادوگری برگشت! خب اگر فرضو بر این بگیریم که می خواد برگرده 19 سال با 14 سال چه فرقی داره؟ 5 سال بیشتر!

در هر حال عمر و مرگ دست خداست! غیر ممکنه ولدمورت زنده باشه! پس به قول پرسی این موضوع هیچ بحثی نداره!

تنها راهی که می مونه اینه که ولدمورت ازدواج کرده باشه و زن گرفته باشه و بچه آورده باشه و بچه بخواد به باباش بره! که خیلی هم جور در میاد!

پیام زده شده در: ۱۷:۰۹ یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:

هووووم ، توی خاطره اسلاگهورن میبینیم که تام ریدل در مورد هفت جان پیچ سوال میکنه از هوریس و اینکه چطور میشه هفت تا هورکراکسس درست کرد ؛ در ضمن هفت تا جان پیچ به اندازه کافی روح رو ضعیف میکنه و اسلاگهورن به این اشاره میکنه ! در نتیجه امکان این نیست !

در ضمن ، اگر چنین کاری میخواست بکنه رولینگ ، نوزده سال رو نمیاورد ! بعد از این همه سال که همه چیز درست شده هیچ وقت یه نویسنده نمیاد دوباره بدی رو پدید بیاره به این شکل

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۲:۴۹ یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۷

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۱۶:۳۵ شنبه ۳ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:
با سلام این موضوع جای بحث دارد.
اون ارتباطهایی که هری و ولدمورت دارند مثل زخم و خون هری.
چرا این رابطه ها ولدمورت رو زنده نگه نداره؟
واینکه میتونه ولدمورت نه مرده باشه نه زنده باشه یا یک چیزی توی همین موارد و موارد دیگر جای بحث است.

این موضوع جای هیچ بحثی نداره !

سه تا دلیل دارم :

* رولینگ از اول گفته که کتاب هری پاتر هفت جلد خواهد بود و ما دیدیم که کار لرد رو کتاب هفت تموم میکنه ! اون همونطور که بارها گفته کتاب دیگه ای برای هری پاتر نمینویسه و به عدد هفت که یه عدد قدرتمنده اعتقاد داره و ترجیح میده کتابی که نوشته هفت جلد باشه !

* اگر زمانی که لرد میمیره در کتاب هفتم ، کتاب تموم میشد ، میشد گفت که احتمالا کتاب هشتی هم در کار خواهد بود با توجه به صحبت ها و مصاحبه های رولینگ ؛ ولی رولینگ اومد بخشی با عنوان موخره اضافه کرد و گفت نوزده سال بعد ! اگر قرار بود لرد برگرده ، این کار رو نمیکرد ، ولی رولینگ هیچ وقت نمیاد ، نوزده سال بعدی که در کتاب هفت نوشته رو فلش بک بزنه به عقب ، یا اینکه بخواد لرد رو نوزده بعد از مرگش دوباره زنده کنه !

* لرد سیاه ، روحش رو به هفت قسمت تقسیم کرد و تحت عنوان هورکراکسس در وسایل مختلفی جای داد ، ما دیدیم که همه هورکراکسس ها از بین رفتند ؛ شمشیر گریفیندور ، فنجان هافلپاف ، کلاه راونکلاو ، نجینی ، انگشتر مارولو ریدل ، گردنبند اسلیترین و تکه ای از روحش که در بدن هری جای داده بود ! پس عملا همه روح هاش از بین رفته و ما میدونیم که اگر جسم از بین بره روح هست و راه بازگشتی مثل بازگشت لرد در کتاب چهارم نیست ؛ ولی زمانی که روح هم از بین بره ، هیچ راه برگشتی نیست !

پس با این دلایل کاملا بازگشت لرد سیاه منتفی هست !

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۱/۳ ۱۶:۳۷:۵۲

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۵:۰۷ جمعه ۲ فروردین ۱۳۸۷

هوگو ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۳ جمعه ۱۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۴:۰۷ جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۸۷
از کنار لیلی لونا پاتر
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 270
آفلاین
به آلفرد :
آلفرد اگه من درست کنتاب هفت رو خونده باشم توی قسمتی که هری میمیره و به دیدار دامبلدور میره نوشته شده که یک چیزی مثل کودک طشت نزدیک هری بود .
من فکر کنم که این همون جاودانه سازی بود که توی بدن هری رفته بود و حالا از اون جدا شده . پس دیگر هری و زخمش ارتباطی با ولدرموت ندارند .
ولی برای راه های بازگشت ولدرموت میشود گفت که او می تواند از راه سنگ بازگشت برگردد و یا این که مانند نیک بی سر روح او در همه جا بگردد و به شخصی مانند بچه های مرگ خوارن بیاموزد که چگونه ولدرموت بعدی باشد .
به هر حال به قول دوستان :
- جای بحث زیاد داره

چه کسی بود صدا زد هوگو ؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۲۶ جمعه ۲ فروردین ۱۳۸۷

آلفرد بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
از دیروز تا حالا چشم روی هم نذاشتم ... نمی ذارم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
دوست عزيز من يكي از كساني هستم كه روي اين موضوع پا فشاري داره ! مي توني مقاله اي رو كه نوشتمو آدرسش توي امضام هست بخوني .
راه هاي زيادي براي برگشت ولدي مونده . ممكنه اون باز هم ناخاسته جاودانه ساز هايي ساخته باشه مثلا وقتي كه گلرت گريند لوالد رو كشت يا حتي از روي عمد شايد اون موقع فهميده بوده كه جاودانه سازاش نابود شدن ( تعدادي شون ) .
همون طور كه توي كتاب چهار خودش اشاره مي كنه و مي گه :
شما ميدونيد من چه كارهايي رو براي جاودانه شدن كردم .
يعني تنها همين راه جاودانه ساز و يا سنگ رستاخيز نيست كه عمر جاودانه مي كنه . اين دو راه هاي دستيافتني تر و معتبر تر و قابل اعتماد ترند .
شايد هم كسي حلقه ( سنگ رستاخيز ) را كه هري انداخت پيدا كنه و ولدي رو بر گردونه . اينم يه نوع برگشت ديگه .

آیا میشود ولدمورت زنده شود؟
پیام زده شده در: ۲۲:۴۰ پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۷

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
با سلام این موضوع جای بحث دارد.
اون ارتباطهایی که هری و ولدمورت دارند مثل زخم و خون هری.
چرا این رابطه ها ولدمورت رو زنده نگه نداره؟
واینکه میتونه ولدمورت نه مرده باشه نه زنده باشه یا یک چیزی توی همین موارد و موارد دیگر جای بحث است.

ویرایش شده توسط tire_khalass در تاریخ ۱۳۸۷/۱/۱ ۲۲:۴۶:۵۶
ویرایش شده توسط tire_khalass در تاریخ ۱۳۸۷/۱/۲ ۲:۲۹:۱۷

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.