هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در" ایران" هری پاتر.ارباب حلقه ها و........... نداریم؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۲:۵۰ شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۷

جاناتان وایز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۰ یکشنبه ۹ دی ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۴ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از دفتر مدیریت هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 37
آفلاین
سلام.در این جا با نظرات جالبی روبرو شدم.این که چرا در ایران کتابای فانتزی و تخیلی کمتر داریم یه دلیل خیلی واضح داره که می تونید اونو شخصا تجربه کنید.کافیه توی یک جمع خونوادگی یا دوستانه بگید من از کتابای هری پاتر خوشم میاد ای یکی از کتاباشو دستتون بگیرید اونوقت از طرز برخورد بقیه باید متوجه بشید که چرا توی ایران همچین کتابایی نداریم. ظرفیت فرهنگی و ادبی جامعه اینه که آدمی رو باذوق ادبی میدونند که ا یه تیپ مخصوصی داشته باشه و حتما هم کتابایی رو از آدمایی مثل مارکز ،یوسا ، برنارد شاو ، صادق هدایت یا هزاران نویسنده مثل اینها خونده باشه.در جامعه ما کسی یه نویسنده داستانهای تخیلی رو مخصوصا اگه خارج از قدرت تخیل معمول باشه قبول نمیکنه و این جور داستانها محکوم به فراموشی اند.یعنی هیچ بزرگسال و حتی نوجوونی حاضر نیست ذهنشو برای خوندن این کتابا منعطف کنه البته منظورم این نیست که اصلا همچین آدمی پیدا نمیشه ولی اونقدر کمن که شاید به حساب نیان.

و اکنون جاناتان وایز می رود تا جای خود را به جد بزرگ بدهد
شناسه بعدی من:
گودریک گریفیندور

پیام زده شده در: ۱۹:۳۴ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۸۷

مورگان الکتوold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 620
آفلاین
نقل قول:
ما در تاریخ معاصرمون نویسنده های بزرگی داشتیم که در تمام ایران و دنیا شناخته شده هستن.کسانی مثل صادق هدایت و جلال آل احمد و خیلی های دیگه

گفتنی است سبک جلال آل احمد تک نگاریه و قرار دادن این شخصیت در کنار صادق هدایت ، نوشته رو به هم میریزه و کلا از مضوع پرتتون میکنه. در واقع به این دلیل در نوشته های نویسندگان ایران رگه ای از فلسفه دیده میشه که سبک اکثریت اونها رئاله. بنابراین با فانتزی کاملا متفاوته و شاید بشه گفت ، متضاد فانتزیه.

نقل قول:
دوماً اینکه اعتقاد دارن این سبک جزو جریان غربه و اگه کسی در اون سبک داستان بنویسه بهش اتهام غرب زدگی زده میشه.

با این مورد موافقم ، اوایل چاپ کتاب های هری پاتر در ایران در روزنامه ها حرف هایی در مورد هری پاتر زده میشد که آدم رو خجالت زده می کرد، هری پاتر توطئه ی غرب.... هری پاتر ، شیطان مجسم و...
این در حالی بود که هری پاتر کتاب مشهوری بود و نوشته ی یک انگلیسی
حالا تصور کنید که یک ایرانی ، یه همچین کتابی رو بنویسه ، علاوه بر این که بهش اتهام غرب زدگی میزنند ، اون رو مرتد می شمرند و عقایدش رو!! ضداسلامی می خونند. اگر چه این کتاب همون اول ، مجوز چاپ نمی گیره!!

نقل قول:
بعضی از دوستان گفتن چون در عمده داستان های فانتزی باید بین دخترها و پسرها رابطه عاشقانه باشه و چون در ایران این چیزها اجازه انتشار نداره برای همین این سبک جایی برای پیشرفت نداره.من این حرف رو به دو دلیل رد میکنم.اول اینکه کی گفته حتماً باید در کتاب های فانتزی عشق و عاشقی وجود داشته باشه؟مثلاً در ارباب حلقه ها ما خیلی داستان عشقی داشتیم؟یا در حماسه دارن شان نقش دبی به عنوان عشق دارن خیلی پر رنگ بود؟

این موضوع هم اشاره ی خوبی بود ، اگر چه وجود عضق رو بوق تصور می کرد ولی در کل یک کتاب فانتزی اگرچه نیاز به عشق داره ولی بدون عشق هم می تونه مشهور بشه.

نقل قول:
ما در قديم خيلي ادبيات غني و سنگيني داشتيم، قبول. ولي الان چي داريم؟! الان چقدر ادبياتمون غنيه؟

الان هیچی نداریم به جز بوق!!
یکی از اعصاب خرد کن ترین کارهای ملت اینه که تا یه چیزی میشه، یه نفر انتقادی از ایران می کنه ، حرف تاریخ و ادبیات غنی هخامنشیان رو پیش می کشن، این تنها یک بهونه است، باید به فکر امروز بود ، نه خواب خیال گذشته رو دید.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۰۷ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۸۷

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱۷:۰۶:۱۰
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
پیام: 1504
آفلاین
من واقعاً متاسف میشم وقتی بعضی از دوستان میگن ما تو ایران چی داریم که داستان به سبک فانتزی داشته باشیم!یعنی ما ایرانی ها رو از بقیه عقب تر میبینن و اعتقاد دارن که همه خدا هستن غیر از ایرانی ها!
حالا در این تاپیک زیاد جایی برای بحث رو اینکه ما ایرانی ها سال هاست خودمون رو دست کم میگیرم و بقیه رو بهتر از خودمون میدونیم نیست.قراره بحث کنیم چرا در ایران کتاب هایی در سبک فانتزی نوشته نمیشه.یعنی ما چرا ارباب حلقه ها و درن شان و هری پاتر نداریم.
اول این رو بگم که علاقه خواننده های ایرانی به سبک فانتزی کاملاً روشن شده.شاید همین دلیل برای این جمله کافی باشه که بیشتر از نصف بازدید کننده های سایت شخصی درن شان از ایرانه و رده دوم به انگلیس و ایرلند یعنی کشور نویسنده گفته شده مربوط میشه!پس نباید بگیم عدم وجود سبک فانتزی به خاطر استقبال نکردنه خواننده ها از این سبکه.باید دلیلش رو در چیزهای دیگه ای جستجو کرد.
بعضی از دوستان گفتن چون در عمده داستان های فانتزی باید بین دخترها و پسرها رابطه عاشقانه باشه و چون در ایران این چیزها اجازه انتشار نداره برای همین این سبک جایی برای پیشرفت نداره.من این حرف رو به دو دلیل رد میکنم.اول اینکه کی گفته حتماً باید در کتاب های فانتزی عشق و عاشقی وجود داشته باشه؟مثلاً در ارباب حلقه ها ما خیلی داستان عشقی داشتیم؟یا در حماسه دارن شان نقش دبی به عنوان عشق دارن خیلی پر رنگ بود؟
ممکنه توی داستان فانتزی به عشق و روابط عاشقانه اشاره بشه ولی این دلیل نمیشه که جزو ارکان اصلی داستان باشه و بگیم بدون اون سبک فانتزی معنی نداره!
دوم اینکه شما میگید در ایران روابط عاشقانه اجازه چاپ نداره.نظر شما رو به سیل کتاب ها و رمان های عاشقانه و آبکی که در ایران چاپ میشه جلب میکنم!تا دلتون بخواد ویترین کتاب فروشی ها پر است از رمان های عاشقانه دختر پسری.پس این همه دلیل نبود سبک فانتزی در ایران نیست.چون به مسائل عاشقانه هم راحت پرداخته میشه.
به نظر من دلیل اینکه الان هیچ کس در ایران به سبک فانتزی نمینویسه اینه که نویسنده های ما فکر میکنن این سبک بچگانه است و براشون به نوعی کسر شان به حساب میاد.ما در تاریخ معاصرمون نویسنده های بزرگی داشتیم که در تمام ایران و دنیا شناخته شده هستن.کسانی مثل صادق هدایت و جلال آل احمد و خیلی های دیگه.داستان های این بزرگان معمولاً رگه های از فلسفه در خودش داره.برای همین نویسنده های بعد از اونها هم به همین سمت رفتن و در واقع داستان های خودشون رو نوعی فلسفی میدونن.برای همین هیچ وقت حاضر نمیشن شان کار خودشون رو با کار بچگانه ای به اسم فانتزی پایین بیارن.
متاسفانه دید منفی ای نسبت به سبک فانتزی در ایران وجود داره که اولاً اون رو کودکانه به حساب میارن و دوماً اینکه اعتقاد دارن این سبک جزو جریان غربه و اگه کسی در اون سبک داستان بنویسه بهش اتهام غرب زدگی زده میشه.
نویسنده های ما باید به خودشون بیان و اصل این سبک رو درک کنن.تا وقتیکه اونها در مقابل این سبک جبهه گیری میکنن مسلماً آثار زیادی در این سبک در ایران نوشته و یا چاپ نمیشه.در کل میتونم بگم که نویسنده های ما متاسفانه به نوعی خودشون رو بالاتر از این سبک میدونن و نمیخوان با نوشتن در این سبک ارزش خودشون رو پایین بیارن.

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

بدون نام
همون طور كه من قبلآ هم گفتم اين بر مي‌گرده به تك تك اجزاي يه جامعه!
ممكن دولت تاثيري روي اين موارد بزاره ولي به نظر من، همه‌ در اين مورد تقصير كارند.
چون ما در كل عادت كرديم به فرايند هلو توي گلو!
وقتي كسي توي جامعه خواستار اين جور كتاب‌ها نيست، وقتي پشتيبان براي نويسنده وجود نداره، وقتي فرهنگ حال حاضر ما كتاب تخيلي رو چرت مي‌دونه و به حافظ و مولانا گير داده، ديگه چه انتظاري مي‌شه داشت؟! انتظار نواوري يا ابتكار تو ادبياتمون داريم اينجوري؟!

هپزيباي عزيز! ما در قديم خيلي ادبيات غني و سنگيني داشتيم، قبول. ولي الان چي داريم؟! الان چقدر ادبياتمون غنيه؟! ما بايد الان رو ببينم نه گذشته رو! نمي‌گم گذشته رو فراموش كنيم، مي‌گم بايد ببينيم الان يا آينده چي داريم يا خواهيم داشت.
پس لطفا اينقدر رو گذشته مانور نده! گذشته هر چي بوده گذشته و الان بايد امروز رو ديد.

باز هم مي‌گم تقصير تك تك اجزاي مملكتمونه نه فقط دولت!
به نظرمم داستان‌هاي حماسي هم هيچ ربطي به داستان‌هاي فانتزي نداره و مقايسه‌شون غلطه. پس لطفآ انقدر نكشيد داستان‌هاي حماسي رو وسط!

در ضمن اينو يادم رفت:
سبك نوشته‌هاي الان به قول شما اروپا فانتزي هست! وگرنه اونها هم در قديم داستان‌هاي حماسي رو از ايراني‌ها الگو گرفته بودند!
الان اونها سبك جديد درست كردند و با اون دارن فعاليت مي كنند ولي ما هنوز تو همون حماسمون مونديم و پيشرفتي نكرديم!

پیام زده شده در: ۱۲:۱۷ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۸۷

نازنین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۵ پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۱۵ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۸۷
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
سلام به همتون
اینکه ما تو ایران ژانر تخیلی نداریم به خاطر تقاضای جامعه کتابخوان ماست 0 خیلی ها وقتی با ژانر تخیلی آشنا شدن که هری به بازار جهانی آمد بنابراین صرفا نداشتن نویسندگان ژانر تخیلی دلیل نبودن این کتب در کشور نیست ملاکهای دیگر هم هستند

پیام زده شده در: ۱۰:۴۹ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۸۷

هپزیبا اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۴۴ یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۷
از شیون آوارگان.
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 62
آفلاین
نقل قول:
ک اصطلاح جالبی که در پستتون استفاده میشه "سبک اروپایی" هست که خوشحال میشم کمی در مورد این سبک بیشتر توضیح بدید چون معمولا اسم قاره ها رو رو سبک نوشتاری نمیذارن. در ثانی اگر شما تونستید به طور کامل این سبک رو تشریح کنید این سوال پیش میاد که آیا نبودن سبک اروپایی که به طور کلی از قرن هیجدهم نوزدهم رایج شده و بعدشم سبک فانتزی و ... در ایران به معنی وجود بعضی از ضعف های ما ایرانیان در حوزه ادبیات در زمان حاضر نیست؟ بخصوص در زمان کنونی که همه جوامع سعی میکنند از نکات مثبت ادبیات دیگر جوامع استفاده کنند و ما میدونیم این سبک طرفداران زیادی رو در سرتاسر دنیا پیدا کرده؟

نـــــــــــــــــــــــــه.
منظور من رو اشتباه متوجه شدی بیلیز جان منظور من از سبک اروپایی این بود که سبک فانتزی که بیشتر توی داستان های اروپایی دیده میشه .!

موافقم که می گی ایرانیان در حال حاضر سبک ادبیات محکمی ندارند و دچار ضعف ادبی شده اند.
ولی شما متوجه هستید که این مشکل بیشتر از همه بعد از حمله ی مغول ها پیش اومد و در حال حاضر هم بخاطر مشکلاتی که در پست های پیشین توضیح دادید و دادم ایرانیان رغبت نوشتن ندارند.!
سبک فانتزی طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است من موافقم با این حرفت.اما خوب ببینید کتب ایرانی هم طرفدار دارند {اشعار ایرانی} ولی این اشعار همه و همه ماله قرن ها پیش است و من واقعا این حرف شمارو قبول دارم که در حال حاضر ایرانیان دچار ضعف شدید ادبی بوده و نمی خواهند این را باور کنند و نوشتن را سرسری گرفته اند.بیشتر هم تقصیر دولت است که علاقه و وابستگی های مردم را پایین می اورد .با تصوراتی کاملا نادرست.
من کسی را می شناختم که 18 ساله بود و باور کنید اگر نوشته هایش چاب می شد شاید الان جایزه نوبل هم می گرفت .سبکش هم سبک فانتزی بود.به نوشته های اروپایی هم خیلی علاقه مند بود.یک تکنیک های خاصی توی نوشته هاش بکار می برد.اما هروقت برای چاپ می رفت نصف داستان سانسور می شد چرا که مثلا توی یک قسمت پسره برای این که دختره رو نجات بده بغلش می کنه.!
خوب ببینید بنظرم توی داستان های فانتزی نباید سانسور بکار بره.این فرد وقتی می دید نصفه کتابش سانسور می شد دیگه نمی رفت اادامش رو نمی گرفت که چاپش کنه چوون حس می کرد کتابی که نصف زحمات از دست بره دیگه کتاب نیست.فکر می کرد داستان های خراب شدن.
این تقصیر تعصب شدید جمهوری اسلامی روی نوشته های فانتزی نیست؟!

[size=small][b][color=00CC00]شناسه ی جدید مÙ

پیام زده شده در: ۱۰:۱۶ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۸۷

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
سبک فانتزی ممکنه سبک اروپایی باشه اما سبک قدیمی نیست. این سبکیه که به تازگی رایج شده که علتشم برمیگرده به تغییر فرهنگ ، نیازها ، علایق و سرگرمی ها و دیگر عوامل تاثیر گذارنده و از اونجایی که در حال حاضر همه کشور های جهان در یک مسیر قرار گرفته اند و مردم هر کشور به ارزش های خاصی اهمیت میدهند. این سوال مطرح میشه.

و برعکس نظراتتونم مجبورم به اطلاعتون برسونم که علت به وجود اومدن هر سبکی نیاز اون جامعه در اون زمان هست. وقتی که در بین ایرانیان علی رغم تمام محدودیت ها کتاب های فانتزی طرفدارهای زیادی داره و در اروپا هم همچنین شما میتونید نتیجه بگیرید که عموم مردم ایران و اروپا به این دست کتاب ها علاقه دارند و یا حداقل نسبت به این کتاب ها بیگانه نیستند. پس این سوال مطرح میشه که چرا در ایران مثل اروپا نویسندگانی در سبک فانتزی نداریم که جوابهای متفاوتی هم در این تاپیک داده شده.

در مورد مقایسه سبک ها هم گویا این شما بودید که داشتید سبک حماسی رو با سبک فانتزی مقایسه میکردید و سعدی و حافظ و فردوسی رو به اشتباه مقابل تالکین و رولینگ قرار دادید وگرنه من در پست قبلیمم گفتم که شما باید سبک فانتزی رو با فانتزی مقایسه کنید.

و از طرفی منظور تاپیک هم کاملا مشخصه که ما باید در مورد کتاب های شبیه به هری پاتر و ارباب حلقه ها بحث کنیم که مطمئنا سبکشون حماسی نیست.

یک اصطلاح جالبی که در پستتون استفاده میشه "سبک اروپایی" هست که خوشحال میشم کمی در مورد این سبک بیشتر توضیح بدید چون معمولا اسم قاره ها رو رو سبک نوشتاری نمیذارن. در ثانی اگر شما تونستید به طور کامل این سبک رو تشریح کنید این سوال پیش میاد که آیا نبودن سبک اروپایی که به طور کلی از قرن هیجدهم نوزدهم رایج شده و بعدشم سبک فانتزی و ... در ایران به معنی وجود بعضی از ضعف های ما ایرانیان در حوزه ادبیات در زمان حاضر نیست؟ بخصوص در زمان کنونی که همه جوامع سعی میکنند از نکات مثبت ادبیات دیگر جوامع استفاده کنند و ما میدونیم این سبک طرفداران زیادی رو در سرتاسر دنیا پیدا کرده؟

نقل قول:
اگر در معاصر ما شاعر خوبی نداریم.اگر داستان نویس های خوبـــی به سبک ایرانی و یا اروپایی در کشور ما دیده نمی شه بخاطر اینه که امکانات وجود نداره.اکثر کتب رو چاپ نمی کنه جمهوری اسلامی و همین طور جوانان دلسرد می شن دیگه.!
بعد هم کسی نمی اد واقعا دیگه بنویسه.کمتر کسی پیدا میشه که علاقمند باشه.اکثر مردم میرن سراغ کار خودشـــــــون.!
وقتی می بیندد یک بار به نوشتنون مجوز داده نشد!
تازه انتشارات هم سخت می گیره و چاپ نمی کنه.!
اکثر کتب شده چاپ ازاد نمی دونم چرا این وضع پیش اومده!

اینم تنها قسمت از پستتون هست که علی رغم تناقضاتی که با پست اولتون داره ولی مطابق با عنوان و موضوع تاپیک هست.

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۷/۱/۳۰ ۱۰:۲۵:۲۹

پیام زده شده در: ۹:۵۲ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۸۷

هپزیبا اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۴۴ یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۷
از شیون آوارگان.
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 62
آفلاین
نقل قول:
ببين من با اين پاراگراف دو تا مشكل دارم. اول اينكه بحث سر همين كتاب‌هاي فانتزيه نه شاهنامه! اگه مزخرفم بود شما كتابشو نمي‌خوندي و الان هم توي اين سايت فعاليت نداشتي!
دوم چون من خودمم دستي تو همين رپي كه شما گفتي دارم به خودم حق اعتراض به اين حرفتو مي‌دم. همين الان آهنگ‌هاي رپي هستش كه خيلي زيبا، موزون و با معنيه! من با اين حرفم نمي‌خوام كل اين مسئله رو تاييد ‌كنما، ولي منظورم اينه تر و خشك رو با هم نسوزون!

مرلین جان اگر شما پست هری پاتر رو می خوندی ایشون هم دقیقا همین حرف هارو زدن !.
حرف اول تا اخر ما اینه که سبک ایرانیان با نوشته های اروپایی فرق می کنه.!
اگر یک انگلستانی بیاد لیلی ومجنون بنویسه شاید نوشته هاش خوب از اب در بیاد .ولی این براشون خیلی عجیب خواهد بود چون سبک رمان های ارووپایی فانتزی است
ولی سبک ایرانیان داستان های حماســـی ،رمـــــــــان های عاشقانه و ....است.!

نقل قول:
منظور از هری پاتر و ارباب حقله ها کتاب های داستان فانتزی با یک شرایط و ویژگی ها و سبک نوشتاری خاص میباشد که اغلب از لحاظ تاریخی مربوط به آغاز قرن بیستم میباشند که تقریبا میشه گفت یکی از سبک های جدید تلقی میشند

ببــــــــــین هری پاتر و ارباب حلقه ها سبک جدید نیست سیک اروپایی است .! همان طور که ایران سبک حماسی تاریخی داره.!
نباید مدام این سبک و ان سبک را باهم مقایسه کرد.

همچنان می گویم که دو سبک نوشته های ایرانی و اروپایی قابل مقایسه نیستند.
اگر در معاصر ما شاعر خوبی نداریم.اگر داستان نویس های خوبـــی به سبک ایرانی و یا اروپایی در کشور ما دیده نمی شه بخاطر اینه که امکانات وجود نداره.اکثر کتب رو چاپ نمی کنه جمهوری اسلامی و همین طور جوانان دلسرد می شن دیگه.!
بعد هم کسی نمی اد واقعا دیگه بنویسه.کمتر کسی پیدا میشه که علاقمند باشه.اکثر مردم میرن سراغ کار خودشـــــــون.!
وقتی می بیندد یک بار به نوشتنون مجوز داده نشد!
تازه انتشارات هم سخت می گیره و چاپ نمی کنه.!
اکثر کتب شده چاپ ازاد نمی دونم چرا این وضع پیش اومده!

[size=small][b][color=00CC00]شناسه ی جدید مÙ

بدون نام
سلام و اينا!

خب به نظر من هپزيبا براي اينكه روي ايران تعصب داري، موضوعات رو با هم قاطي كردي.

دقيقآ بليز حرفاي منو زد.

نقل قول:
و همین هم باعث شده که شعر های غنی ایرانی امروزه این قدر طرفدار پیدا کننند توی دنیا و به زبان های مختلف ترجمه شوند .!
ایرانیان اگر نمی نویسند برای اینست که نوجووون ها و جوون های امروز بجای داستان نویسی و نوشتن شعر های با معنی به سراغ اشعار رپ و خواندن نوشته های سایر نویسندگان تخیلی می روند و باور می کنند که ایران نمی تواند.!
اگر کمی رپ گوش کردن و مزخرفاتی را که می خوانند به نثر بنویسید و کنار شعر مولوی بزارید می توانید با محتوا بودن ان را مقایسه کنید.!.
سبک تخیلی جدا از سبک رمان های عاشقانه است.ایران هم می تواند اگر این باور را قبول کند.
تازه هر کشوری اداب و رسوم خودش را برای نوشتن دارد .ایران توی سبک های پند اموز می نویسند و داستان هایی مثله ارباب حلقه ها و هری پاتر سبک اروپایینان است ..

ببين من با اين پاراگراف دو تا مشكل دارم. اول اينكه بحث سر همين كتاب‌هاي فانتزيه نه شاهنامه! اگه مزخرفم بود شما كتابشو نمي‌خوندي و الان هم توي اين سايت فعاليت نداشتي!
دوم چون من خودمم دستي تو همين رپي كه شما گفتي دارم به خودم حق اعتراض به اين حرفتو مي‌دم. همين الان آهنگ‌هاي رپي هستش كه خيلي زيبا، موزون و با معنيه! من با اين حرفم نمي‌خوام كل اين مسئله رو تاييد ‌كنما، ولي منظورم اينه تر و خشك رو با هم نسوزون!

نقل قول:
میشه یک زحمتی بکشید و این نوع پست هارو توی پیام شخصی بیان کنید؟

دوست عزيز فكر كنم دقيقآ جاي اين پست اينحا بود! اگه نبود من پاكش مي‌كردم!

ببنيد من به شخصه كسايي رو ديدم و داستان‌هاشون رو خوندم كه واقعآ نه تنها در سطح هري پاتر بلكه به نظرم بهترم بودند. به نظرم ما مشكل استعداد نداريم،‌ بلكه مشكل استفاده از استعدادهامون رو داريم. امكانات كمه! سرمايه گذاران واقعآ ريسك اين كار رو قبول نمي‌كنند و تا از سودش 100 درصد مطمئن نشن دست به اين كار نمي‌زنند جون فعلآ كار جديدي به حساب مياد. مشكلات خيلي زياده! فيلتر وزارت ارشاد، چاپ كتاب، پيدا كردن سرمايه گذار.... خب هر چقدر يكي پشت كار داشته باشه صادقانه بگيم، دلسرد مي‌شه.

__
پ.ن 1 :دوستان خواهش مي‌كنم از بحث خارج نشيد و بحث‌ها رو با هم قاطي نكنيد چون علارقم ميلم مجبور مي‌شم يا پستتون رو ويرايش يا پاك كنم.

پ.ن 2: لطفآ تا اونحايي كه مي‌شه ار نقل قول استفاده نكنيد جون طول پست زياد مي‌شه.

ممنون

پیام زده شده در: ۲۰:۲۷ پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۷

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
هپزیپای عزیز فکر میکنم عنوان تاپیک رو بد مطالعه فرمودید ... منظور تاپیک این نبوده که چرا ما گوته و شکسپیر و لامارتین نداریم که شما سعدی و حافظ و فردوسی رو مثال میزنید.

منظور از هری پاتر و ارباب حقله ها کتاب های داستان فانتزی با یک شرایط و ویژگی ها و سبک نوشتاری خاص میباشد که اغلب از لحاظ تاریخی مربوط به آغاز قرن بیستم میباشند که تقریبا میشه گفت یکی از سبک های جدید تلقی میشند.

و هدف از مقایسه هم در مورد عصر معاصر بود که چرا ما نویسندگان جدید در این سبک ها (در حال حاضر) نداریم وگرنه همه میدونن شونصد سال پیش ایران ابر قدرت بوده و در همه زمینه هام نسبت به کشورهای دیگه سر تر بوده.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.