هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اطلاعات در مورد کتاب
پیام زده شده در: ۰:۵۶ شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۹

مینروا مک گونگال old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۰ دوشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۸ یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵
از دفتر وزارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 547
آفلاین
deception point
نقطه ی فریب
انتشارات زهره

نویسنده دن براون

یک کتاب واقعا فوق العاده است به نظر من !

در مورد ناسا و رئیس جمهور امریکاست یه رمان فانتزی عالی

پیام زده شده در: ۲:۳۸ یکشنبه ۹ آبان ۱۳۸۹

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
کتاب جدیدی که من خوندم اسمش "نغمه ای از یخ و آتش" هست و توسط خانمی به نام "سحر" ترجمه شده. این کتاب تخیلی، حماسی و فوق العاده زیبائه.

بیشتر در مورد جنگ شاهان در روزگار قدیمه. زمانی که هنوز جنگ ها با شمشیر و تیر و کمان انجام میشد. باید خودتون بخونید تا مزه شو بچشید و لذت ببرید.

اگه تو گوگل سرچ کنید راحت لینک های دانلودشو گیر میارید.

-------

هدف اصلی، بالا اومدن تاپیک بود. این تاپیک حیفه خاک بخوره. هر کس کتاب خوب و جالبی خونده میتونه اینجا معرفی کنه تا بقیه هم استفاده کنن.

پیام زده شده در: ۱۱:۰۴ شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۷

آرسنيوس جيگر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۹ چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۰۵ دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۷
از ديگ معجون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 22
آفلاین
تاريخ جادوگري
نويسنده: خسرو گلسرخي
اين كتاب،يك كتاب قطور و قديمي است كه من آن را از كتابخانه اي كه در آن عضويت داشتم گرفتم.
يك تاريخ كامل و واقعي در مورد جادو جادو گري
در اين كتاب به معرفي جادو و تاريخ آن از ابتدا پرداخته است. شامل معرفي جادو گران و كيمياگران معروف حتي نيكلاس فلامل! است.
آيين هاي ساحره ها، مراسم سابات، چگونگي فروختن روح به شيطان و گرفتن پول از او!
فال تاروت و شخصيت افراد از روي چهره.مطالب جالبي در مورد خون آشام ها و حتي شامل عكس هايي از امضاي لوسيفر و افرادي كه در قرون وسطي به جرم جادوگر بودن سوزانده شدند و داستان هاي واقعي از اين افراد..
در كل كتاب بسيار ترسناك و صد البته جالبي است كه لنگه ندارد! فكر نمي كنم اكنون موجود باشد. اگر يك روزگاري حوصله داشتم برايتان مطالبي مي گذارم!

پیام زده شده در: ۲:۴۴ سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۷

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
وقتی بدونی که کتاب یا فیلمی ماجراهاش واقعی بوده جذابیتش بیشتر میشه و بهتر با آدم رابطه برقرار میکنه.بخاطر همین "سینوهه" یکی از بهترین کتابهائیه که تا حالا خوندم.

این کتاب نکات جالب زیادی داره:اولیش اینکه خود سینوهه این کتابو نوشته و جالبتر اینکه این شخص در چند هزار سال قبل در زمانی که فراعنه حکومت میکردند زندگی میکرده.بعد اینکه در جوانی ناپرهیزی میکنه و در اثر هوس بازی کل زندگیشو به فنا میده و داخل یه ماجراهائی میشه که البته عاقبت به خیر میشه و در آخر پزشک اصلی فرعون و بهترین در سرزمین خودش میشه.جالبترین قسمتاش مربوط به سفرش به کشورهای دیگه اون زمانه که با آداب و رسوم و خرافات و...اون زمان ما رو آشنا میکنه.

بیشتر توضیح نمیدم ذهنمم خیلی یاری نمیکنه چون سه سال قبل خوندمش ولی گشتم تو نت و مقدمه ای که اول کتابش نوشته رو اینجا میارم چون اگرم نخواین این کتابو بخونید حیفه که حداقل این چند خطو از دست بدید،جالبترین نکته در مورد این مقدمه کوتاه اینه که خیلی مسائلی که الان روشنفکران دنیا بعد از گذشت اینهمه وقت از تکامل تمدن بشری و تجمیع علوم بهش رسیدن این فرد نابغه در چند هزارسال قبل درکشون کرده.

مقدمه:"نام من، نویسنده این کتاب سینوهه است و من این کتاب را برای مدح خدایان نمی نویسم زیرا از خدایان خسته شده ام. من این کتاب را برای مدح فراعنه نمی نویسم زیرا از فراعنه هم به تنگ آمده ام. من این کتاب را فقط برای خودم می نویسم بدون اینکه در انتظار پاداش باشم یا اینکه بخواهم نام خود را در جهان باقی بگذارم. آن قدر در زندگی فرعونها و مردم زجر کشیده ام که از همه چیز حتی امیدواری تحصیل نام جاوید سیرم.
من این کتاب را فقط برای این می نویسم که خود را راضی کنم و تصور می نمایم یگانه نویسنده باشم که بدون هیچ منظور مادی و معنوی کتاب می نویسم .هر چه تا امروز نوشته شده یا برای این بوده که به خدایان خوشامد بگویند یا برای این که انسان را راضی کنند.
من فرعونها را جزو انسان می دانم زیرا آنها با ما فرقی ندارند و من این موضوع را از روی ایمان می گویم. من چون پزشک فرعونهای مصر بودم از نزدیک، روز و شب، با فراعنه حشر و نشر داشتم و می دانم که آنها از حیث ضعف و ترس و زبونی و احساسات قلبی مثل ما هستند.
حتی اگر یک فرعون را هزار مرتبه بزرگ کنند و او را در شمار خدایان درآورند باز انسان است و مثل ما می باشد"

پیام زده شده در: ۱۴:۲۵ پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نام کتاب : اندیشه های نو و شگفت

نویسنده : جبران خلیل جبران

مترجم : سیمین پناهی فرد

انتشارات : نیک فرجام

جبران خلیل جبران یکی از مشهور ترین نویسندگان روشن فکری است که کتاب های بسیاری را به رشته تحریر در آورده ، او اغلب در کتاب هایش به واقعیات روزمره میپردازد و سخنانش به عنوان جملات جذاب گرد آوری میشوند . او در صفحه ای از این کتاب مینویسد :

غم عشق آواز میخواند و غم دانایی حرف میزند ، غم هوس ها زمزمه میکند و غم فقر ندبه میکند . ولی غمی است عمیق تر از عشق ، نجیب تر از دانایی ، قوی تر از هوس و تلخ تر از فقر که لال است و صدایی ندارد ، اما چشمانش همچون ستاره ها می درخشند .
وقتی که از دردمندی به همسایه ات شکایت میکنی ، جزئی از قلبت را به او هدیه میکنی ، اگر بلند همت باشد از تو تشکر میکند و اگر پست باشد ، تو را حقیر می شمارد . تقدم و جلو افتادن با تعریف کردن از آنچه قبلا اتفاق افتاده نیست ؛ بلکه با رفتن به سوی آینده به دست می آید .
فقر و نداری ، نقابی است که صفات غرور را پنهان می کند و دادخواهی صورت مصیبت را می پوشاند .

* هنر گامی است که از معروف آشکار به سوی مجهول پنهان در حرکت است .
* برخی از مردم مرا به گفتن راستی به آنها وادار میکنند تا از لذت بخشایش من بهره مند شوند .
* راز مردی را درک نکردم ، مگر اینکه خود را مدیون او فرض کردم .
* چشم انسان میکروسکوپی است که دنیا را بزرگتر از حقیقتش به او نشان میدهد .
* من از مردمی بیزارم که سرفه را شجاعت و نرمی را ترسویی میپندارند . همچنین دوری میکنم از کسی که پر گویی را دانایی ، سکوت را نادانی و دو رویی را هنر تصور میکند .

و جملات بسیار زیبایی از این بزرگ در این کتاب گرد آوری شده اند .

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۰:۳۵ پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۷

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
کتاب"همسر رئیس جمهور" رو من دو سال پیش خوندم.نویسنده ش "ایروینگ استون"هست و انتشارات جام منتشرش کرده.

موضوعش پیرامون راشل و اندرو جکسون یعنی رئیس جمهور سابق آمریکا و همسرش هست.

اولین چیزی که دوس دارم بش اشاره کنم بخشی از تاریخ آمریکاس که تو کتاب اومده و در اون موقع آمریکا مستعمره انگلیس بوده و انگلیس هم سعی میکرده با قوه قهریه و توپ و کشتی جنگی و ...از مستقل شدن آمریکائیها جلوگیری کنه که البته در آخر با فرماندهی خود اندرو که اون موقع ژنرال بوده پیروز میشن،پس میبینیم که کشوری که امروزه خیلیا تو خیلی جاهای دنیا نشستن تو خونشون و منتظرن بیاد یه کشور حاضر و آماده و آزاد تقدیمشون کنه خودش هم یه موقع بهای آزادیشو پرداخت کرده!و هیچ چیزی بدون پرداختن بهاش به دست نمیاد!

نکته جالب دیگه طرز زندگی و مثلا پول درآوردن و اعتقادات و تعصبات و حتی دوئل های اون موقع تاریخ آمریکاس که تو کتاب اومده.

اما در درجه اول چیزی که از این کتاب برداشت میکنی وفاداری این زوج به همه،همینطور که پیش میری مصائب و مشکلاتشون تو زندگی و اینکه چقدر فراز و نشیب داشتن تا به یه ثبات قابل اعتماد برسن مشخص تر میشه.در کل خیلی به زندگی خصوصیشون پرداخته شده که البته جالب و آموزنده هم هست و همیشه هم صداقت و راه درست رفتن سر لوحه کاراشون بوده.

در کل وقتی این کتابو خوندم احساس کردم ارزشش وقت گذاشتن رو داشت.

پیام زده شده در: ۱۶:۰۴ سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸۷

یگانه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۹ دوشنبه ۷ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۲۸ سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۸
از زیر یک سقف
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 108
آفلاین
سلام.

نام کتاب: دختر شرق، خاطرات بی نظیر بوتو

مترجم علیرضا عیاری

نشر اطلاعات

قیمت 3200 تومان

پاورقی خاطرات بی نظیر بوتو در روزنامه ی اطلاعات حتی به نیمه هم نرسیده بود که او ترور شد! موسسه اطلاعات نیز بلافاصله دست به کار شد و خاطرات دختر شرق را به صورت کتاب منتشر کرد! کتابش ناقصه البته نه فقط بخاطر ترور بوتو بلکه بخاطر آنکه داستان کتاب از ترور ذوالفقار علی بوتو شروع میشه و نه از آغاز زندگی بی نظیر! نخست وزیر فقید پاکستان مقدمه کتاب را با این جمله آغاز کرده است که " من این زندگی را انتخاب نکردم بلکه این زندگی است که مرا انتخاب کرده است!" بی نظیر ادامه می ده " اما به جرات اعلام می کنم که هرگز جای خودم را با زن دیگری در این دنیا عوض نخواهم کرد".
کتابش پر از شعاره اما کلا کتاب خوش خوانی برای تعطیلات نوروز است!( جهت عقده ای کردن ملت که تعطیلات امروز آخرین روزش بوده)
کتاب با این جمله تموم میشه که :

انسانهای زیادی مرا تنها امید باقیمانده ی خود برای آزادی می دانند ...زنگی ما همان روزی به پایان میرسد که که ما در مقابل اتفاقاتی که در جلوی چشمانمان به وقوع می پیوندد ساکت بمانیم.با ایمان به پروردگار زندگی خود را در دستان مردمم می نهم.

و اینگونه بود که بینظیر ترور شد!

اگر این زن بزرگ یعنی بی نظیر بوتو رو نمی شناسید حتما این کتاب رو بخرید و بخونید! واقعا کتابش جذاب و خارق العاده!

پیام زده شده در: ۱۰:۱۵ یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۷

یگانه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۹ دوشنبه ۷ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۲۸ سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۸۸
از زیر یک سقف
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 108
آفلاین
سلام.

نام کتاب: کوتوله

نام نویسنده: پرلاگر کویست

ترجمه : حسین گلابیان

نام ناشر: چشمه

قیمت 30000 ریال

درباره ی کتاب:

رمان کوتوله نوشته ی پر لاگر کویست نویسنده ی سوئدی اثری خواندنی و تکان دهنده است! این رمان اولین اثر این نویسنده است که به فارسی ترجمه شده است و روایت آن به روزگار به یک دلقک درباری در سال های قرون وسطا بر می گردد! اهمیت این رمان در صراحت زبان و استفاده از ماجراهای متناقض نمایی است که طی آن مفاهیمی مانند ترس ، نفرت و دلهره های زیستی روایت شده اند!پر لاگر کویست که خود تجربه ی اروپای جنگ دیده نبرد بین الملل دوم را دارد ذهنیتی موحش و تاریک که از خشونت علیه دیگران دم می زند و جهانی را می آفریند که در آن روابط فاسد پایدار و برقرار است! درک این رمان که برای نویسنده اش جایزه ی " نوبل ادبیات" را در سال 1951 به همراه آورد می تواند مخاطب را با اثری انتقادی همراه با ریتم و ضرب آهنگی تند مواجه کند که با وجود درونمایه ی بی رحمانه اش به هیچ عنوان او را دلزده و خسته نمی کند.کوتوله روایتی است از ظهور نشانه های شر در جهان اروپایی ای که از نظر نویسنده ی فیلسوفش به آخر خط رسیده است! این رمان برای وجدانهای نا آرام پیشنهاد می شود!

به آنتونین: خب خیلیا مثل خود من میرن از رو اسم کتاب ،کتاب رو می خرن! یکی از اسم کتاب خوشش می یاد میره می خره! بر عکس ممکنه خیلیا از رو اسم نویسنده برن بخرن! ممکنه پیرو اون نویسنده باشن و برن بخرن!همین!

پیام زده شده در: ۱۶:۵۷ دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
در رابطه با پست قبل رز زلر:

رز زلر جان دستت درد نکنه ولی هدف این تاپیک اصلا این نیست پست 212 رو بخون تا توجیه شی،ببین این مهم نیست که ما لیست کتاب ارائه بدیم از اینا تو نت فت و فراوونه هدف اینه که یه سری کتابای بدرد بخور با یه شرح مختصر ازشون اینجا گذاشته بشه تا اگه بقیه م خوششون اومد برن بخون و استفاده کنن،این سایت زیر بناش بر اساس کتابه و معلومه کتاب خوانها و کتاب دوستها هم درش فعالیت دارن پس این تاپیک میتونه خیلی مفید باشه و جای کار زیادی داره

---------------------------
رز زلر :سلام!

به آنتونین: منم هدف تاپیکو می دونم! گذاشتم که بچه ها برن چند تا از کتابای لیستو بخرن بعد بیان اگه قشنگ بود برا ما هم کامل توضیح بدن! آخه من نمی تونستم برم همه ی این کتابا رو بخرم! ممکنه بعضیا مثل من از اسم کتاب خوششون بیاد بعد برن بخرن! اون وقت می خرن برا ما توضیح می دن!

دوست عزیز بنظر من فایده یه کتاب درست حسابی که با یه شرح مختصر اینجا آورده بشه بیشتر از صد تا لیست اینجوریه،موفق باشی

ویرایش شده توسط آنتونین دالاهوف در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۲۸ ۱۰:۱۷:۵۹

پیام زده شده در: ۱۸:۳۰ پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۶

هدویگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۸۷
از در خوابگاه دخترانه ي گريفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
كتاب: ماسك شبح زده
نويسنده:R.L.STINE
نام مجموعه : دايره ي وحشت
توضيح كتاب: در روز هالووين كارلي بث دختر ترسوي مدرسه ماسكي ترسناك مي خره. اون مي خواد همه را بترسانه. اما اين ماسك خيلي بيشتر از اون چيزي كه كارلي بث فكر ميكرد ترسناكه. اون ماسك ديگر قابل جدا شدن از صورت صاحبش نيست...

عشق ايمان است.

عضو محفل ققنوس عضو ارتش دامبلدور

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.