هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: جمع بندی تاپیک های تالار اسرار
پیام زده شده در: ۱۳:۳۳ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
جمع بندی تاپیک کتاب هشتم هری پاتر

مشخصات تاپیک : کتی بل جمعه ۳ مهر ۱۳۸۳

تعداد پست :23

جمع بندی :

طبق گفته ی جی کی رولینگ ، نویسنده مجموعه کتاب های هری پاتر و اعتقادش به قدرتمند بودن عدد 7 و همینطور صحبت های قبلی ، کتاب های هری پاتر صرفا 7 جلد خواهند بود و کتاب هشتی در کار نیست ! در نتیجه بحثی هم در این مورد بشه شایعه محسوب میشه .

البته رولینگ اظهار کرده که قصد داره فرهنگ نامه هری پاتری درست کنه . ولی اینکه هری پاتر به پایان رسیده کاملا مشخصه !

نوشته شده توسط پرسی ویزلی

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۳:۲۷ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک مشنگ كشي و علت آن؟

مشخصات تاپیک : SOOOSK پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۳

تعداد پست :14

جمع بندی :

خب نظر خود من اينه كه:
1- نشون دادن برتري جادوگرها نسبت به مشنگها:
ميخواستن قدرتشون رو به مشنگ ها نشون بدن و به اونها بگن كه اگر بخوان ميتونن چه كارهايي بكنن.

2- خالي كردن عقده ها:
ولدمورت ميخواسته كه عقده هاش رو سر اونها خالي كنه... همچنين مشنگها سال ها دورتر جادوگرها رو خيلي ازار دادن و مرگخوارها سعي ميكردن كه عقده هاي اون زمانها رو هم خالي كنن. (چه قدر عقده اي بودن!)

3- تفريح و لذت:
اونها از كشتن آدم ها لذت ميبردن چون فكر ميكردن كه با كشتن اونها بيشتر ميتونن قدرت خودشونو به ديگران نشون بدن... ولي كشتن جادوگرها به آسوني كشتن مشنگ ها نبوده... پس اونها به مشنگ كشي روي آوردن.

نوشته شده توسط SOOOSK

پیام زده شده در: ۱۳:۲۰ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک اهمیت عدد 12 (خیلی عجیبه)

مشخصات تاپیک : فرد ویزلی old وشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۳

تعداد پست :42

جمع بندی :

ممكنه دليل ساده اي داشته باشه مثلا اينكه رولينگ به اين عدد علاقه داره....يا اينكه به نظرش غير روند مياد تا عدد غير عادي به نظر نرسه...ولي به نظر من ميشه بازم روي اين موضوع كار كرد...

نوشته شده توسط 5625123

در این تاپیک موارد زیادی در مورد اینکه در کدام بخش های کتاب عدد 12 استفاده شده بود و موارد بسیار زیادی هم بود قرار گرفت . ولی در نهایت به این نتیجه میرسیم که استفاده رولینگ از این عدد اتفاقی بوده و در واقع به همون علاقه خودش به این عدد بر میگرده . چون در نهایت اتفاق خاصی نیفتاد که ارتباطی با عدد 12 داشته باشه .

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۲۱ ۱۱:۰۰:۲۰

پیام زده شده در: ۱۳:۰۸ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک چرا اولین بار که هری اسنیپ رو دید جای زخمش درد گرفت؟

مشخصات تاپیک : سوروس اسنیپold دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۳

تعداد پست :14

جمع بندی :

نقل قول:
It happened very suddenly. The hook-nosed teacher looked past Quirrell's turban straight into Harry's eyes -- and a sharp, hot pain shot across the scar on Harrys forehead.

بین نوشته اسنیپ که همون دماغ عقابی باشه از پشت عمامه کوریل به هری نگاه کرده و زخم هری درد گرفته ولی در واقع پشت عمامه کوریل اینجا مهمه که کی اونجاس ولدی خودمون اونجاست
یعنی درواقع ولدی به هری نگاه کرده و تاثیر گذاشته ولی اول کتاب که رولینگ این رو نوشته خواننده فقط میره تو کار اسنیپ همیشه همینطوریه همیشه شک روی اسنیپه و تمام کارهایی که انجام میده بد جلوه داده میشه ولی بعد ها معلوم میشه همشون مفید بودن یا بد تعبیر شدن

نوشته شده توسط هری پاتر

پیام زده شده در: ۱۲:۵۹ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک پرققنوس در چوبدستی هری ولرد سیاه

مشخصات تاپیک : flor سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۳

تعداد پست :11

جمع بندی :

دیدیم که این چوبدستی یا بهتر هست بگم مغز چوبدستی باعث نشد چوبدستی به لرد خیانت کنه . تنها موردی که دیده شد در کتاب که اهمیت زیادی هم داشت در کتاب چهارم بود که در قبرستان ریدل ، مغز چوبدستی ها باعث شد ، جادوی قبلی پیش اجرا بشه و مرگ هایی که ولدمورت انجام داده نمایان بشن و به هری کمک کنن تا از مرگ نجات پیدا کنه .

پیام زده شده در: ۱۲:۴۶ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک چرا ولدمورت هيچ وقت نميميره؟

مشخصات تاپیک : rupert emma جمعه ۱۲ فروردین ۱۳۸۴

تعداد پست :25

جمع بندی :

ولدمورت هم مثل سایر موجودات زنده و انسانهاست و این یعنی اینکه یک روزی میمیره . دلیل مقاومت لرد ولدمورت در برابر مرگ دست زدن به شیوه ها و کارهای نادرست بود . مانند نوشیدن خون تک شاخ که انسان رو زنده نگه میداره و زندگی آدم رو شوم میکنه . استفاده از جسم کوییرل برای زندگی ، سهم داشتن زندگی خودش توی بدن موجودات دیگه و همینطور ساختن هورکراکسس ! زنده موندن زیاد کار سختی نیست ، ولی فقط یک زندگی شوم و بی ارزش وجود داره که از مرگ بدتره !

در نهایت در کتاب هفتم هری پاتر ، لرد ولدمورت که دیگه هورکراکسسی نداشت ، توسط هری پاتر کشته شد ! و ثابت کرد که هر کسی میمیره بالاخره ، حتی اگر اون شخص لرد ولدمورت باشه !

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۲ ۱۲:۵۱:۱۶

پیام زده شده در: ۱۳:۴۰ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک خانواده دارسلي چطور هداياي خودشونو واسه هري مي فرستادند؟

مشخصات تاپیک : پیتر پتی گرو جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷

تعداد پست :10

جمع بندی :

درباره اینکه چطور خانواده دورسلی هدایای خودشون رو در کریسمس برای هری میفرستادند با توجه به مواردی که در کتاب هست ، هدویگ هر بار هدیه کریسمس هری رو آورده و میشه حدس زد که جغد ها کریسمس به خونه دانش آموزان مراجعه میکنند و هدایای اونها رو با خودشون به هاگوارتز میارن ... چرا که تنها هری فردی نبود که خانواده ای که داشت ماگل بودند ولی هدیه دریافت میکرد .

پیام زده شده در: ۱۷:۲۱ جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک چرا هری دامبلدور را زنده نکرد ؟

مشخصات تاپیک :گودریک گریفندور چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۸۶

تعداد پست :26

جمع بندی :

در ایستگاه کینگز کراس در پایان کتاب ، دامبلدور به هری میگه که به این خاطر که حاضر شد برای حفاظت از دیگران به سوی مرگ بره ، باعث شد که هم مصونیتی در وجود دیگران قرار بده و هم اینکه خودش رو در برابر مرگ بیمه کنه ! هری با آغوش باز به سمت مرگ رفت و ثمری که بدست آورد از بین رفتن یکی از بخش های روح ولدمورت بود !

در مورد اینکه چرا هری دامبلدور رو زنده نکرد ، بارها گفته شده که جادو نمیتونه کسی رو زنده کنه ، تنها راهی که وجود داشت ، این بود که هری با استفاده از سنگ رستاخیز بخواد دامبلدور رو برگردونه که در این صورت هم دامبلدور بر نمیگشت و فقط هاله ای از اون وجود داشت که تنها مایه دلگرمی بود و کمکی نمیتونست بکنه به هری ! ولی هری به خاطر چیزهایی که در مورد مرگ آریانا شنیده بود و همینطور خوندن کتاب ریتا اسکیتر ، مایل نبود دامبلدور رو برگردونه ، چون از دستش ناراحت بوده به نوعی ! و همینطور در این مواقع هری احساساتی عمل میکنه و اگر قرار باشه کسی رو برگردونه اون پدر و مادر و سیریوس هستن !

پیام زده شده در: ۱۷:۲۰ جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک چوب برتر

مشخصات تاپیک :Professor. Dumbledore سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۶

تعداد پست :8

جمع بندی :

چوب برتر متعلق به دامبلدور بود ، در کتاب ششم ، دراکو مالفوی دامبلدور رو خلع سلاح کرد و بعد هم دامبلدور توسط اسنیپ کشته شد ، زمان به خاک سپردن دامبلدور ، چوبدستیش رو هم در تابوتش قرار دادند . بعد ها ولدمورت قبر دامبلدور رو باز کرد و چوبدستی رو برداشت و با توجه به چیزهایی که از الیواندر یکی از برترین چوبدستی ساز شنیده بود ، متوجه شد که باید صاحب فعلی چوبدستی رو شکست بده تا قدرت چوبدستی به طور کامل به لرد منتقل بشه !

به این خاطر که اسنیپ دامبلدور رو کشته بود ، لرد فکر کرد که باید اسنیپ رو از بین ببره ، بی توجه به اینکه دامبلدور توسط دراکو مالفوی خلع سلاح شده بود ! در جنگ نهایی کتاب ، چوبدستی دراکو دست هری میفته و لرد هم با چوبدستی برتر به جنگ هری میره ! زمانی که طلسم هری و لرد به هم برخورد میکنن ، چوبدستی برتر که یکی از خارق العاده ها ، متوجه میشه که چوبدستی ای که در دست هری هست ، همونی هست که خلع سلاحش کرد و طلسم لرد سیاه رو به خودش بر میگردونه و لرد سیاه از بین میره !

فلسفه کامل چوبدستی برتر و مرگ لرد ولدمورت این هست !

پیام زده شده در: ۱۷:۱۹ جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک دست سیاه شده دامبلدور

مشخصات تاپیک :Professor. Dumbledore چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۶

تعداد پست :9

جمع بندی :

دامبلدور برای نابود کردن انگشتر ریدل مجبور شدن طلسمش رو به جون بخره یا بهتر هست بگم همونطور که خودش هم گفت ، ترغیب شد ، راه های دیگه ای هم میتونست وجود داشته باشه برای نابودی انگشتر ، ولی اون رو دستش کرد و طلسم مربوط به هورکراکسس ها باعث شد تا دست دامبلدور از بین بره و طلسمی که روی انگشتر بود به نوعی عمل میکرد که فرد رو تا یک سال بعد میکشه و دامبلدور هم از اسنیپ پرسید که چقدر دیگه زنده میمونه و اسنیپ هم گفت که اگر زودتر میگفت دامبلدور بهش ، میتونست کمک کنه تا از مرگ نجات پیدا کنه با کمک طلسم ، و ما میدونیم که اسنیپ بعد از دامبلدور و ولدمورت برترین و قدرتمند ترین جادوگر هست و مسلما میتونست به دامبلدور در این زمینه کمک کنه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.