هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: جمع بندی تاپیک های تالار اسرار
پیام زده شده در: ۱۲:۴۶ جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
جمع بندی تاپیک ممکنه جینی جاودانه ساز شده باشه؟

مشخصات تاپیک : radolf .D پنجشنبه ۱ تیر ۱۳۸۵

تعداد پست :34

جمع بندی :

با امدن کتاب هفتم بسیاری از ابهامات بر طرف شده و هفت جانپیچ به طور کامل مشخص شد.در نتیجه پاسخ این تاپیک داده شده و جینی ویزلی جانپیچ نیست

دلیل این است که ولدمورت قبل از این که ناپدید بشه و اون اتفاق بین اون و پدر و مادر هری بیافته روحشو به هفت قسمت تقسیم کرده بود که هفتمین قسمت هم خود هری بود..ولی اشنایی اش با جینی ویزلی در کتاب دوم یعنی دوازده سال بعد رخ داده بود و اون اصلا فکر نمی کرد که کسی بخواد جانپیچ هاشو نابود کنه اون هم کسی مثل هری همان طور که دامبلدور گفت اون اونقدر روحشو ریز کرده بود که هرقدر جانپیچ نابود می شد اون متوجه نمیشد..اون باید از کجا می دونست که جینی عشق هریه؟..در حالی که درک احساس عشق براش سخت بوده و درضمن اون قدر ضعیف شده بود که توانایی ساخت جانپیچ هشتم رو نداشت روحشم هفت قسمت کرده بود دیگه نیازی به جانپیچ دیگه ای نبود.

نوشته شده توسط بلاتریکس لسترنج

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۲۱:۱۱ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک چه بلایی سر کارکاروف میاد؟؟

مشخصات تاپیک : مهمان جمعه ۱۹ فروردین ۱۳۸۴

تعداد پست :18

جمع بندی :

تا جایی که من به خاطرم میاد ، توی هیچ کدوم از کتاب های ششم و هفتم ، اسمی از کارکاروف نیومده و سرنوشت واقعیش ، معلوم نشده . پس میشه نتیجه گرفت که لرد سیاه ، یا یکی از افرادش ، اونو پیدا کردن و به قتل رسوندن . یا اینکه براش ارزشی قایل نشدن تا به دنبالش بگردن .

نوشته شده توسط نارسیسا مالفوی

پیام زده شده در: ۲۰:۵۲ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک ولدمورت از کجا فهمید وارث اسلایترینه؟؟؟

مشخصات تاپیک :زاخاریاس اسمیت(old) چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۴

جمع بندی :

در مورد مار زبان بودن لرد سیاه ، که تو این تاپیک خیلی درموردش بحث شده ، تو کتاب 6 اومده که لرد سیاه قبل از ورود به هاگوارتز از توانایی خودش برای صحبت با مارها اطلاع داشته . و غیرعادی هم نیست . چون هری هم قبل از ورود به مدرسه از این توانایی خودش اطلاع داشته ( رجوع شود به کتاب اول )

و درضمن ، هر بچه ای که تو پرورشگاه باشه ، به محض اینکه بتونه ، میره دنبال پیدا کردن پدر و مادر واقعیش ( این خیلی طبیعیه )

همچنین ، همونطور که گریفیندوری ها درمورد گودریک گریفیندور کنجکاو بودن ، اسلیترینی ها هم درمورد سالازار اسلیترین تحقیق می کردن !

به نظر من و با برداشت هایی که از کتاب 6 داشتم ، لرد ولدمورت در اوقاتی که تو مدرسه بوده ، به منحصر به فرد بودن مارزبان بودن خودش در بین سایر جادوگران هم ، پی برده . فراموش نکنیم که اون اسلیترینی بوده و اسلیترینی ها بیشتر از سایر گروه ها از جادوی سیاه سر در می آوردن ! و همچنین در این مواقع ، به دنبال تالار اسرار ، که معروف بوده متعلق به بنیان گذار گروهشون بوده ، می گشته ! کسی در هوش و میزان کنجکاو بودن اون شکی نداره .

و در اوقاتی که خارج از مدرسه بوده ( تابستونا ) دنبال والدین خودش می گشته و بعد از تحقیق و پیدا کردن دایی خودش ، پی برده که نواده اسلیترین هست .

نوشته شده توسط نارسیسا مالفوی

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۴ ۲۱:۰۶:۲۰

پیام زده شده در: ۱۲:۱۳ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک رازدار جدید محفل ققنوس بعد از آلبوس دامبلدور

مشخصات تاپیک : ویلیام بردلی پیت دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴

تعداد پست :48

جمع بندی :

بعد از البوس دامبلدور مدت زیادی طول نکشید که لرد هم کشته شد پس دیگه احتیاجی نبود که محفلی باشه تا این که بخواد راز داری داشته باشه.اگر هم نیازی بود رازدار مک گونگال بود چون معاون این گروه بوده است
خانم رولینگ خود به این سوال پاسخ کاملی دادند که هیچ جای ابهامی را باقی نمی گذارند{توسط آنی مونی نقل قول شده بود} :زمانیکه یک رازدار بمیرد , رازشان نیز به همراه انها میمیرد و یا اینکه, ان از روشی دیگر پوشیده میشود , در این موقعیت , وضعیت رازشان باقی خواهد ماند چنانکه در آن لحظه فرد مرده است . همه کسانی که به شخصی اطلاعات سپردن میدانند که اطلاعاتشان همچنان مخفی میماند .

مثل اینکه موضوع اینکه طلسم فیدِلیوس چگونه کار میکنه رو همگی به راحتی فراموش کردید ! جواب این سوال به طور کامل در زندانی ازکابان اورده شده :

"یک طلسم بسیار بسیار پیچیده! شامل یک راز پنهان , آن هم پنهان در روح . تمامی اطلاعاتی که درون فرد برگزیده و یا رازدار وجود دارد , در روحش پنهان میشود . پی بردن به اطلاعات داخل فرد , به هیچ وجه امکان پذیر نیست و کشف چنین چیزی غیر ممکن هست البته , مگر اینکه خود رازدار بخواهد انها را بازگو و فاش نماید" ( کتاب هری پاتر و زندانی ازکابان )
به عبارتی دیگر , یک راز ( محل اختفای یک خانواده , مثل خانواده پاترها ) جادو شده تا اینکه آن راز توسط یک فرد , محافظت میشود ( به طور مثال پیتر پتیگرو و یا همان ورمیتل ) .

حتی اگر یکی از پاتر ها گرفته شده بود , و او را وادار به خوردن معجون حقیقت میکردنند و یا تحت طلسم فرمان قرار میدادند , موفق نمیشدند که از زبان او نام محل اختفای 2 فرد دیگر و یا راز را بیرون بکشند . تنها کسی که میتوانست انها را لو دهد فقط یکنفر بود که از محل دقیق و درست خانواده پاتر با اطلاع بود که همنجور که گفته شده همان ورمیتل بود . البته که هیچ کدام از انها توانایی گرفتن اطلاعات رو از شخصی دیگر نداشتن

پیام زده شده در: ۱۲:۰۹ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک راز سیریوس کشف شد

مشخصات تاپیک : چو چانگ پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۳

تعداد پست :18

جمع بندی :

در کتاب پنج سیریوس توسط بلاتریکس لسترنج و طلسم مرگبارش به تالار مرگ سقوط کرد .بعد از تمام شدن کتاب ششم هنوز شک و تردید هایی در باره ی مرگ سیریوس وجود داشت طوری که طرفداران فکر می کردند که سیریوس بلک نمرده ویا برای انجام ماموریت مهمی فداکاری کرده تا به جیمز و لیلی بپیونده اما با تمام شدن کتاب ششم مشخص شد که سیریوس برای همیشه مرده است و ایینه ای که دست هری بود در دنیای مردگان کار نمی کرد و یا شاید فقط طوری بود که سیریوس می تونست هری رو ببینه و مطمئن بشه که کار دست خودش نمی ده نه این که هری بتونه در دنیای مردگان با سیریوس ارتباط بر قرار کنه .

پیام زده شده در: ۱۲:۰۵ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک نظریه رولینگ در مورد روح

مشخصات تاپیک : مرلین کبیر جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۳

تعداد پست :20

جمع بندی :

نیکلاس در رابطه با این که چرا بعضی موجودات بعد از مرگ شبح می شوند و به صورت نیمه انسان به زندگی خود ادامه می دهند این چنین گفته است :

هرکسی که مرگ را بپذیرد به سمت دروازه مرگ حرکت می کند و هرکس که ان را قبول نکند یک شبح شده و به صورت کامـلا نیمه در دنیایی که در ان کشته شده می ماند.

امـا به طور کلی در جلد پنجم هری از نیک بی سر پرسید که چطور است که بعضی روح می شوند و بعضی نمی شوند و نیک بی سر توضیح داد :هرگز پاسخی نمی تونم در این رابطه بهت بدم

قرار بود که این مسئله درکتاب هفت روشن شود امـا همچنان در پرده ی ابهام باقی ماند

پیام زده شده در: ۲۰:۲۴ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک چرا هري از اينه اي كه سيريوس بهش داد استفاده نكرد؟چون اين طوري ميتونست جونش رو نجات بده؟؟

مشخصات تاپیک : nazi potter شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵

تعداد پست :16

جمع بندی :

من فکر میکنم هری فراموش کرده بود اون بسته رو که میتونه توسطش با سیریوس ارتباط برقرار کنه ، چون در اون صورت این همه خطر نمیکرد تا به دفتر آمبریج بره !

نوشته شده توسط پرسی ویزلی

سیریوس یه بسته ای رو به هری داد و گفت هر وقت اسنیپ اذیتت کرد اینو باز کن تا من بیام اونجا. در واقع هری نمی دونست که با اون وسیله می شه با سیریوس ارتباط برقرار کرد. شاید فکر کرده یه وسلیه ی یه طرفه است که با باز شدنش سیریوس از این موضوع مطّلع میشه که اسنیپ اونو اذیت کرده و هری هم که نمی خواست هیچ وقت سیریوس رو از مخفیگاهش بیرون بکشه، به خودش قول داد که هرگز از اون استفاده نکنه.

نوشته شده توسط تد تانکس

پیام زده شده در: ۱۲:۱۹ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک موتور سيريوس بلك

مشخصات تاپیک : Godric Gryffindor جمعه ۳ مهر ۱۳۸۳

تعداد پست :14

جمع بندی :

اگه یادتون باشه در داخل اداره کینگزلی به آرتور میگه :بلک ممکنه دوباره از موتورش استفاده کنه
پس موتور جاییه که افراد وزارت خونه از اون اطلاع دارن یا اگه ندارن میتونند پیداش کنند
هر چی هست فقط دامبلدور و هاگرید از جاش با خبرند .

نوشته شده توسط کرام سابق

پیام زده شده در: ۱۳:۵۸ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک خانوم نوریس مشکوک نیست؟

مشخصات تاپیک : کتی بل دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۳

جمع بندی :

خانم نوریس تنها یک گربه هست که با صاحب خودش آقای فیلچ انس گرفته و فیلچ هم که همدمی نداره ، با اون گربه انس گرفته و با هم حرف میزنن و مثل یک دوست میمونن ... خانم نوریس هم یک گربه فوضول هست که همه اتفاقات رو به صاحبش اطلاع میده به همین خاطر دانش آموزان و اساتید یه مقدار جلوی اون رفتارشون رو کنترل میکنن .

در مورد باسیلیسک هم ، هر موجودی توی چشم های باسیلیسک نگاه کنه خشک میشه ، به این خاطر خانم نوریس هم خشک شد !

نوشته شده توسط پرسی ویزلی

پیام زده شده در: ۱۳:۴۱ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک :علت دشمنی اسنیپ با نویل چیست؟

مشخصات تاپیک : لوسیفر جمعه ۱۲ فروردین ۱۳۸۴

تعداد پست :23

جمع بندی :

-نویل دست و پا چلفتیه
- گریفیندوریه
- مظلومه
- و احتمال داره والدین نویل که کارآگاه بودن اسنیپ رو دستگیر کردن و بعدش از اون ها لجش گرفته ولی دامبلدور اون رو متقائد کرده و کینه اسنیپ به کمترین حالتش که الان هست رسیده

نوشته شده توسط نیک

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.