هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۱۱:۱۴ سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱:۴۰:۴۶
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
پیام: 1504
آفلاین
بررسی پست شماره 194 خانه ریدل ها، روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

پستتون از نظر ظاهری خوب بود.البته جا داشت که باز مرتب تر بشه.
چیزی که اول به نظر میرسه اینه که دیالوگ هاتون توی این پست خیلی زیاده.یعنی به غیر از چند خط توصیف کوتاه بقیه پست رو دیالوگ تشکیل میده و این زیاد جالب نیست.
دیالوگ رو نباید خیلی زیاد استفاده کرد.

نقل قول:
نقل قول:
- خب ، پس فقط يه نفر ميتونه اين طلسم رو اجرا كرده باشه و اون اربابه .
ولدمورت به او چشم غره رفت ولي مورفين از رو نرفت . پس ولدمورت مجبور شد كه داد بزنه ...
- كروشيو مورفين ، اين عملي چقدر زبون درازي ميكنه ، اگه يك بار ديگه تكرار بشه ، دستور ميديم زبونت رو كوتاه كنن ، فهميدي ؟
- جیــــــغ !
- من ميخوام كوييديچ بازي كنم ، ولدك يه كاري بكن .

به نکته ای که دفعه قبل گفتم دقت نکردین.گفتم وقتی تعداد دیالوگ هاتون پشت سر هم زیاد میشه از علامت - برای شروع همه دیالوگ ها استفاده نکنین.اسم شخصی که میخواد حرف بزنه و یه توصیف از کاری که داره اون لحظه میکنه رو بنویسین فرضا:

مورفین نگاهی به دیگران کرد و با بعد ادامه داد:خب ، پس فقط يه نفر ميتونه اين طلسم رو اجرا كرده باشه و اون اربابه.
ولدمورت به او چشم غره رفت ولي مورفين از رو نرفت.برای همین لرد مجبور شد فریاد بزنه:كروشيو مورفين.چطور جرات میکنی؟ اين عملي چقدر زبون درازي ميكنه ، اگه يك بار ديگه تكرار بشه ،خودم زبونت رو كوتاه میكنم ، فهميدي ؟
جیمز که حوصله اش سر رفته بود گفت:جیـــــــــغ!من ميخوام كوييديچ بازي كنم ، ولدك يه كاري بكن .

بازم عین همین مشکل رو در خط های پایین دارین که دیالوگ رو با - شروع کردین.این علامت برای یکی دوتا دیالوگ مناسبه ولی نه برای تمام دیالوگ ها.
مورد دیگه ای به نظرم نمیرسه.اندازه پستتون خوب بود.طولانی نبود که باعث بشه خواننده از خوندن منصرف بشه.
لطفا روی نکته ای که گفتم بیشتر توجه کنین.
موفق باشین.

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۲۰:۴۶ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین
سلام . ايوان جان اگه زحمتي نيست ، لطفا اين پست رو نقد كن .

ویرایش شده توسط روفوس اسكريم جیور در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۲۶ ۲۰:۴۷:۴۶

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۱۶:۴۳ شنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱:۴۰:۴۶
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
پیام: 1504
آفلاین
بررسی پست شماره 106 گورستان ریدل ها، روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

لرد سیاه فعلا تشریف ندارن و من پستتون رو به جای ایشون نقد میکنم.
اولین چیزی که به نظرم رسید این بود که ظاهر پستتون خیلی بهتر شده.البته بعضی جاهای دیگه هم میشد بین خطوط فاصله داد ولی در کل ظاهر پستتون طبیعی بود.

نقل قول:
نقل قول:
محفلي ها همچنان به دنبال مونتگومري بودند. مونتگومري همچنان در حال فكر كردن بود .

این جمله یه کم مشکل داره.بهتره جور دیگه ای بنویسینش.مثلا:
مونتگومری در حالی هنوز مشغول تفکر بود که محفلی ها همچنان به دنبال اون همه جا را زیر و رو میکردند.

نقل قول:
نقل قول:
او همچنان زير درخت در حال صحبت با بيلش بود كه ناگهان صدايي شنيد

اول گفتین که داشت فکر میکرد.برای همین بهتره بنویسین:
او تازه مشغول حرف زدن با بیلش شده بود که ناگهان صدایی شنید

نقل قول:
نقل قول:
- ديدمش....ديدمش......پيداش كردم . زود باشيد بياين.
اين صداي يك پسر بچه بود كه به گوش او رسيده بود . در همان لحظه او جمعيت زيادي از محفلي ها را ديد كه به سمت او مي آمدند.
جيمز گفت : بايد به قولي كه داديد ، عمل كنيد . يعني من از شما يه دونه يويوي قرمز ميخوام .
دامبلدور به سمت او آمد و او را به آغوش كشيد و گفت : مونتي ، پسر گلم كجا بودي ؟
سپس اورا به ساختمان گريمولد بردند ...

جاهایی که لازم هست از سه نقطه استفاده کنین همون سه تا نقطه بسه.بیشترش نکنین!
دیدمش...دیدمش...پیداش کردم

دیالوگ جیمز هم بهتره به صورت عامیانه نوشته بشه.
به جای اینکه بگی دامبلدور به سمت او امد بهتره بنویسی دامبلدور به سمت مونتی آمد.چون لحظه اول خواننده شک میکنه که او کیه و ممکنه هرکسی باشه.
به مونتی هم یه اشاره ای میکردی بهتر بود:

دامبلدور به سمت مونتی امد و او را به آغوش کشید و گفت:آه،مونتی پسرم،کجا بودی؟
بعد ملت محفلی مونتگومری مات و مبهوت را به سمت ساختمان گریمولد بردند!

نقل قول:
نقل قول:
- منتظر ميمونيم تا اون گوركن رو بيارن . ولدمورت كه روي كاناپه لم داده بود و خيلي كلافه شده بود ، گفت : كروشيو تو آل . نارسيسا گفت : ولي ارباب ما كه حرفي نزديم ! چرا شكنجه ميكنيد ؟

بعضی وقت ها برای نوشتن دیالوگ به اسم طرف اشاره کن.دوتا دیالوگ از دو نفر رو هم توی یه خط ننویس:

لرد اخمی کرد و گفت:منتظر میمونیم تا اون گورکن رو بیارن.
و بعد در حالی که روی کاناپه جا به جا میشد گفت:کرشیو تو آل.
نارسیسا گفت:ولی ارباب ما که حرفی نزدیم!چرا شکنجه میکنین؟!

بقیه قسمت ها هم مشکلی نداشت.پستات دارن بهتر میشن.بازم بنویس و به پست های قدیمی تر ها دقت کن و بخونشون تا بتونی بعضی چیزا رو از نوشته های اونا یاد بگیری.
سوژه رو هم جای خوبی تموم کردی.سوژه برای نفر بعدی که میخواد بنویسه زیاده.
موفق باشی.

ویرایش شده توسط ایوان روزیه در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۲۰ ۱۶:۴۶:۲۶
ویرایش شده توسط ایوان روزیه در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۲۰ ۱۶:۵۱:۵۰

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۱۱:۴۶ شنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام . ارباب اگه زحمتي نيست ، لطفا اين پست رو نقد كنيد .

پیام زده شده در: ۱۷:۰۷ سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
دیروز ۱۸:۳۶:۰۲
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6953
آفلاین
بررسی پست شماره 164 زندگی به سبک سیاه، روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

کاملا مشخصه که نقد قبلی رو خوب خوندین و سعی کردین اشکالاتتونو اصلاح کنین.این پست با پست قبلیتون فرق میکنه.

تو نقد قبلی گفته بودم که گاهی لازمه برای استراحت خواننده و منظم شدن نوشته بین خطوطتون کمی فاصله بذارین.ولی نه تا این حد.تو این پست بیشت از حد فاصله گذاشتین.بین همه خطوط فاصله هست.این باعث میشه پستتون پراکنده به نظر برسه.فاصله وقتی لازمه که میخوایین مطلب جدیدی بگین یا درباره شخصیت جدیدی بنویسین.مثلا:
رودلف منتظر بود تا مورگان يك سوزن ديگه توي سرش فرو كند ولي قبل از اينكار مورگان گفت : رودلف ازت خواهش ميكنم داد نزن ، باشه ؟

رودلف بغض خودشو فرو داد و سعي كرد كه فقط سعي كرد كه جلوي خودشو بگيره .بعد از لحظاتي مورگان يك سوزن بزرگ برداشت و خيلي آروم توي سر رودلف فرو كرد .

رودلف كه عصباني شده بود ، گفت : تو پدرت طب سوزني كاركرده ؟

لازم نیست دقیقا اینطور باشه ولی فاصله رو فقط جاهایی که لازمه بذارین.

نقل قول:
رودلف كه عصباني شده بود ، گفت : تو پدرت طب سوزني كاركرده ؟ مورگان گفت : نه رودلف ادامه داد : مادرت طب سوزني بلد بوده ؟ مورگان گفت : نه رودلف با حالتي عصبي گفت : پس اين چه راهيه ؟ مورگان پاسخ داد : ديوونه

دیالوگهای دو نفر رو در یک خط پشت سر هم ننویسین:
رودلف با حالتي عصبي گفت :پس اين چه راهيه ؟
مورگان پاسخ داد : ديوونه

دیالوگهای اضافی میتونه پستتونو خسته کننده کنه.لازم نیست با استفاده از اونا پست رو طولانی کنین.پست کوتاه معمولا جذابتره.مثلا دیالوگهای مربوط به یانگوم کاملا اضافی بود و حذفش لطمه ای به پست نمیزد.حتی بهترش میکرد.یا مثلا:
نقل قول:
شترق (صداي خوردن پس گردني )
- اِ ، چرا ميزني ؟
- تو آدم بشو نيستي . منو بگو كه ميخواستم خوبي در حقت كرده باشم !!!
- پس من اينجا چكار كنم ؟
- من چه ميدونم!!!؟؟؟

اینا هم دیالوگهای غیر ضروریه که بیخودی فقط به حجم پستتون اضافه کرده. البته دیالوگهای نسبت به پست قبلی کمتر شده.یعنی پیشرفت کردین.

حالتها و احساسات رو خیلی بهتر از قبل توصیف کردین.

سوژه رو خوب ادامه دادین و جای خوبی رها کردین.نفر بعدی میتونه آزادانه درباره نارسیسا و شیوه درمانش بنویسه.

همونطور که میبینین مشکلات شما بیشتر مربوط به شکل ظاهری پستتونه.نظم و ترتیب،پاراگراف بندی و رعایت فاصله لازم.یعنی هیچ مشکل اساسی و حل نشدنی ندارین ولی همین ظاهر پست میتونه باعث بشه خواننده کلا از خوندن پست شما صرفنظر کنه.در نگاه اول پستتون باید بتونه خواننده رو به طرف خودش جذب کنه.برای این کارم کمی باید بهش سرو سامون داده بشه.اگه دیالوگهای غیر ضروری رو حذف کنین و با خوندن چند پست خوب از نویسنده های شناخته شده سایت، کمی ظاهر پستتونو مرتب کنین مشکل دیگه ای ندارین.

پست بخونین و پست بزنین.اینجوری خیلی زود همه اشکالات پستتون برطرف میشه.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۷:۰۱ شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام. ارباب اگه زحمتي نيست لطفا اين پست رو نقد كنيد.
ممنون

پیام زده شده در: ۱۸:۲۰ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 77 خانه گانتها، روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

با همون نگاه اول بزرگترین اشکال پست شما دیده میشه.شکلکهای متعدد و پشت سر هم.برای ابراز احساسات یک شکلک کافیه.بیشتر کردن اونا باعث تشدید احساسات یا تاکید بیشتر نمیشه.فقط ظاهر پستتونو خراب و چشم خواننده رو خسته میکنه.

نقل قول:
نارسيسا گفت : مورگانا ، اگه بگم احمق تر از تو نديدم ؛ باور ميكني؟

سعی کنین تا جاییکه ممکنه رفتار شخصیتهای توی کتاب رو حفظ کنین.گاهی برای طنز کردن ماجرا میشه کمی حماقت بهشون اضافه کرد یا حتی کارای عجیب یا مسخره ولی اگه شخصیت رو زیادی عوض کنیم غیر قابل باور میشه.نارسیسا یک شخصیت فوق العاده مودب و اصیل بود.و همچین جمله ای ازش بعید به نظر میرسه.

نقل قول:
نارسيسا با عصبانيت گفت : ميشه ازت خواهش كنم وقتي شوهرم در حال صحبت كردنه ، اينقدر نپري وسط حرفش؟؟!!

مثلا اینجا شخصیت نارسیسا رو خوب نشون دادین.نارسیسا نسبت به همسرش حساسه.سعی کنین همه جا همین هماهنگی رو ایجاد کنین.شخصیت بلا و لوسیوس در طول پست به خوبی حفظ شدن.

نقل قول:
نارسيسا گفت : مورگانا ، اگه بگم احمق تر از تو نديدم ؛ باور ميكني؟تو ميگي ما بريم بچه ي هري پاتر رو بدزديم ؟ حتي لرد سياه هم ...
بلا گفت‌:هوي سيسي ، مواظب حرف زدنت باش .
رودلف گفت: حالا چه خاكي تو سر بريزيم ؟
لوسيوس گفت : من يه فكري دارم .
- چه فكري ؟
لوسيوس ادامه داد: وقتي كه مورگانا گفت جيني ويزلي بچه دار شده يادم اومد .
بلا تريكس گفت : چي رو يادت اومد؟

دیالوگهای پستتون خیلی زیاده.مخصوصا پشت سر هم بودنش به زیبایی پست لطمه میزنه.بین دیالوگها میتونین حالتها یا احساسات شخصیتها رو توضیح بدین.دیالوگهای غیر ضروری هم بهتره حذف بشن.

اینجا کسی ازتون انتظار نداره پاراگراف بندی درست و دقیق داشته باشین ولی اینم تا یه حدی لازمه.خود من وقتی پستتونو میخوندم چندین بار خطها رو گم کردم.یا دوباره خوندم.علتش اینه که اصلا تو پستتون فاصله بین خطوط و پاراگراف وجود نداره.در دیالوگهای پشت سر هم فاصله لازم نیست.مثلا:
نارسیسا گفت:.........
بلاتریکس گفت:............

ولی وقتی قصد دارین چیزی یا حالت یا فضایی رو توصیف کنین بهتره یه فاصله با خط بالایی بذارین که نوشته منظم تر بشه.

نقل قول:
لوسيوس گفت : كه چي نداره ديگه ، دراكو به من گفت كه پنج شنبه ي هفته ي قبل كه نوه ي گلم ( اسكورپيوس ) رو به پارك برده ؛ فهميده كه رونالد ويزلي به بچه هاش گفته كه شنبه ي هفته ي آينده ( پس فردا ) هم ميبرشون پارك چون بچه هاش داشتن گريه ميكردن . پس وقتي پاتر بخواد بره خريد بچه هاشو ميزاره پيش ويزلي و اون هم ميخواد بچه ها رو ببره پارك پس يعني بچه هاي پاتر رو هم ميبره پارك . پس شانس به ما رو كرده چون پاتر هر هفته شنبه ها با زنش ميره خريد و ويزلي هم قول داده به بچه هاش كه شنبه ببرشون پارك پس ما بايد وقتي كه ويزلي بچه هاي پاتر رو ميبره پارك اون كوچيكتره رو بدزديم .

معمولا توصیه میکنم که در فضا سازیها(توصیف محیط)از جمله های طولانی استفاده نکنین.اینبار با یه دیالوگ خیلی طولانی روبرو شدم.این دیالوگ خیلی گیج کنندس.وقتی لازمه شخصیتتون اینقدر حرف بزنه بهتره جمله ها رو کوتاهتر و ساده تر کنین و تا جاییکه ممکنه از کلمات و عبارات غیر ضروری استفاده نکنین.

نقل قول:
ولدمورت گفت : اين دفعه كدوم خري اومده آرامش منو به هم بريزه؟

اینجا هم ناهماهنگی وجو داره.ولدمورت هرگز با این لحن حرف نمیزنه.فحش دادن ابهت و سنگینی این شخصیت رو از بین برده.

نقل قول:
- كروشيو لوسيوس ، چه طور جرئت ميكني جلوي من چيزچيز كني؟

مثلا این یکی خوب بود.غرور و خودخواهی لرد رو نشون دادین.

سوژه رو خیلی خوب پیش بردین.ادامه دادن پست قبلی به نظر من کار نسبتا سختی بود.شما خیلی خوب ادامه دادین و گره های سوژه رو هم به خوبی باز کردین.یه راه حل خوب به نفر بعدی دادین که بفهمه چطور مرگخوارها باید نوزاد پاترها رو بدزدن.با این کارتون کمک بزرگی به پیش رفتن ماجرا کردین.

تا جاییکه من دیدم بیشتر از چهار پنج پست ایفای نقش ندارین.با این حال پست قابل قبولی(از یه تازه کار)بود.توضیح دادن حالتهای افراد و بیان احساساتشونو فراموش نکنین.اولش کمی سخت به نظر میرسه.برای همین پستهای بیشتر تازه واردها پر از دیالوگه.ولی با خوندن چند پست خوب، مطمئنا خیلی زود میتونین اشکالاتی رو که گفتم برطرف کنین.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط لرد ولدمورت در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۱۱ ۱۸:۲۴:۴۹

پیام زده شده در: ۱۲:۰۳ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام ارباب . اگه ميشه اين پست رو نقد كن .
ممنون

پیام زده شده در: ۱۷:۱۰ چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 76 خانه گانتها.نارسیسا مالفوی:

نارسیسای عزیز

سوژه رو خوب گرفتین ولی شروع پست شما با پایان پست قبلی ارتباط کافی رو نداره.درسته که ازهمونجا شروع کردین ولی چون بدون توضیح دادن موقعیت یکراست به بحث مرگخوارا پرداختین رشته ارتباط تا حدودی پاره شده.میشه گفت پست کمی ناگهانی شروع شده.مثلا مرگخوارا میتونستن قبل از انجام دستور لرد درباره روش تحقیق بحث کنن.

نقل قول:
نارسیسا در حالی که مجله هایی با جلد سیاه و قرمز را روی میز می گذاشت رو به ملت گفت:

-بیاین,اینم چند تا مجله درباره ی گوشت و خون و...

سعی کنین بین توصیف حالتها و کارهای یک شخصیت و دیالوگش فاصله نذارین.مخصوصا بعد از کلمه "گفت".اینجوری نظم نوشته تون حفظ میشه و خواننده رو خسته نمیکنه.

در بعضی جاها شخصیتها رو خیلی خوب وصف کردین.دیالوگها و کارهاشون با شخصیت کتاب هماهنگی داره.مثلا:
نقل قول:
لوسیوس:
-پسرم از اولش هم عاشق کارای خطرناک و خفن بود.

ولی در بعضی جاها این هماهنگی کمتر دیده میشه.مثلا شخصیت نارسیسا کمی بیشتر از حد لزوم دلرحم و مهربون نشون داده شده.نارسیسا یه مرگخوار بود و خشونت و بی رحمی یه مرگخوار رو داشت.تنها جایی که ما میتونستیم احساسات مادرانه نارسیسا رو ببینیم مواردی بود که به همسر و مخصوصا پسرش مربوط میشد.

نقل قول:
دو دقیقه بعد

-هی ملت اینجا رو گوش کنین.
سپس مجله را صاف کرد و با صدای بلند شروع به خواندن کرد:

کی شروع به خواندن کرد؟وقتی مخاطب مشخص نباشه خواننده ممکنه گیج بشه.

نقل قول:
ما برای این مورد می توان گوشت رهبر مرگخوارها یعنی آلبوس دامبلدور و هر نوزاد تازه متولد شده ای را مثال زد.

هوم؟رهبر مرگخوارها؟!

نقل قول:
رودلف با شادی کودکانه ای گفت: -عالیه!من مطمئنم که مرگخوار ها حداقل از پس این یکی بر میان!این که کاری نداره.

اگه دقت کرده باشین متوجه میشین که مرگخوارها یه خصوصیت مشترک دارن.غرور! مرگخوارا مغرورن و هر چقدر هم که خرابکاری یا اشتباه کنن چیزی از این غرور کم نمیشه.رودولف هم یک مرگخواره و منطقی تره که با این لحن درباره مرگخوارا حرف نزنه.

نقل قول:
مورگانا که تا این هنگام ساکت بود گفت: -به نظرم بتونیم یه کاریش بکنیم.آخه جینی ویزلی باز هم باردار شده!

شما سوژه رو خیلی خوب پیش بردین ولی آخرش کمی پیچیده شده.پیدا کردن یه نوزاد برای مرگخوارا کار سختی نیست که ارزششو داشته باشه که اونا بخوان ریسک کنن و یه نوزاد رو درست از وسط محفل بدزدن.ضمن اینکه اشاره کردین که جینی بارداره و احتمالا باید منتظر به دنیا اومدن بچه بشن.
از طرفی این مورد میتونه سوژه خیلی خوبی باشه.چون ما با شخصیت بچه های هری و جینی به اندازه کافی آشنا هستیم و میتونیم از این سوژه به خوبی استفاده کنیم.با این حال بهتر بود کار نفر بعدی رو راحتتر میکردین.مثلا جینی به جای باردار بودن صاحب یک نوزاد بود و حتی اسمش رو هم مشخص میکردین که تکلیف نفر بعد مشخصتر بشه.

کمی طنز بیشتر میتونست پست رو بهتر کنه.این طنز با خوندن پستهای اعضای خوب سایت خود به خود وارد نوشته هاتون میشه و کم کم جا میفته.

پستتون هیچ جمله یا دیالوگ یا توضیحات اضافه ای نداره و اصلا خسته کننده نیست.خلاصه و مختصر بودنش هم خواننده رو به ادامه دادن تشویق میکنه.از شکلکها استفاده بی مورد نکردین.از علامتها خیلی خوب و درست و به جا استفاده کردین.تعادل بین دیالوگها و توصیفاتتون کاملا رعایت شده.همه اینا باعث میشه پستتون صرفنظر از اشکالات جزئی و قابل اصلاح یک پست قابل قبول محسوب بشه.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱:۱۰ سه شنبه ۹ تیر ۱۳۸۸

نارسیسا مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۰۷ چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۰:۱۷ جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 177
آفلاین
سلام
ممنون می شم اگه این پست رو برام نقد کنین
با تشکر

ویرایش شده توسط نارسیسا مالفوی در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۹ ۱:۱۷:۲۰
ویرایش شده توسط نارسیسا مالفوی در تاریخ ۱۳۸۸/۴/۹ ۱۶:۵۷:۳۵

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.