هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: میزگرد جادوگری
پیام زده شده در: ۲:۱۵ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

ابرکسس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۵۲ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
از The House Jack Built
گروه:
کاربران عضو
پیام: 84
آفلاین
البته من که شخصا حرفم این نیست که اینجوری از ریشه غلطه و اونجوری از ریشه درسته و فلان جور از ساقه تا گل درسته و اینجورچیزا! به هر حال چیزی که باعث شد من خودم به شخصه گیر بدم به سبک بقیه اینه که خیلی از دوستان، سبک مثلا نارایج ما رو حتی در سطحی نمیبینن که توی سایت باقی بمونه! و احتمالا احساس میکنن نوشته های خودشون یه چیزی تو مایه های قرآنه! شوخی باهاش ممنوعه و هر گونه تحریفی اعدام داره!

در مورد مثال انگشت تو دماغ کردن اگه اینجوری که شما میگی باشه خب خوبه! ولی اکثرا چیزایی که ما میبینیم فقط آبه که بسته شده تو ماست و اصلا جالب تر نمیکنه قضیه رو! و به هر حال این قضیه رو به عنوان حمله نگفتم، به عنوان دفاع گفتم! یعنی یکی اگه نخواد آب ببنده به پستش باید پستش پاک شه؟ فرضا من بخوام خشک ترین حالت ممکن انگشتمو بکنم تو دماغم نباید اجازه داشته باشم؟ (و تازه من همچین خشک و خالی هم انگشت نمکینم تو دماغم معمولا)

در ضمن درک جان، اساسا در جریان نیستی گویا! نگران نباش...

ویرایش شده توسط ابرکسس مالفوی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۹ ۲:۱۸:۴۹

تصویر کوچک شده

[b][s

پیام زده شده در: ۱:۳۱ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
هوکی که به علت کوتاه بودن قدش روی میز ایستاده بود، بر می گرده و روی صندلیش میشینه و از نظرها محو میشه

مجری برنامه لبخند ژکوندواری میزنه و میگه:
- دوستان! دوستان! چرا دشمنی؟ بیاید به هم محبت کنیم بیاید با هم دوست باشیم ...
جمعیت به این به مجری نگاه می کنن و مجری ادامه میده:
- اممم... ... چیزه ... خب ببینید، منظورم اینه که چرا تو سر و کله هم می زنید. بیاید واضح برای هم دیگه توضیح بدید که رول پلیینگ به نظر شما باید چجوری باشه و چه قانونی داشته باشه و چرا فلان قانون رو داشته باشه و ناظر کجاها حق دخالت داره و مدیر کجا حق دخالت داره و کاربر چقدر حق داره و اینا! تنور هم که داغه، نون رو بچسبونید دیگه! اصلا شاید قوانین رو عوض کردید و قوانین نو وضع کردید! هین، فقط یادتون باشه که تو قوانینتون همیشه باید جا رو برای تغییر و نوآوری و اینا باز بذارید و دیکتاتور نباشید و باز هم از اینا!

در این لحظه مجری که همون درک باشه دوباره ساکت میشه و به نقشش به عنوان کرنومتر ادامه میده...

پیام زده شده در: ۰:۴۰ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

هوکیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۶ سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۴۴ چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
از جزاير بالاك
گروه:
کاربران عضو
پیام: 173
آفلاین
همیشه نمایش نامه با اجرا تکمیل شده .. هیچ جا تعریف مشخصی از ایفای نقش نبوده .. ریگولوس عزیز ایا قوانین ابتدایی که شما وضع کردید چیزی به جز گرایشات ذهنی شما بوده ؟ یا با توجه به پیش فرض ها و تعریف های مشخص رول پلینگ اون رو وضع کردید ؟!

من رفتار ناظرین رو به هیچ عنوان تایید نمیکنم .. از قضا من و بلیز عزیز از کسانی بودیم که به این موضوع اعتراض هم کردیم .. اما خوب این هم برای من قابل قبول نیست که شما سبک رایج فعلی رو از ریشه غلط میدونید .. سبکی که شما مینویسید و سبکی که الان رایجه در حقیقت گرایشاتی از اصل موضوعه .. که باعث به وجود امدنش سلایق مختلف و تحوله

گاهی وقتا ساده بیان کردن موضوعات تاثیر گذاری بیشتری داره .. اما خوب بعضی ها عقیده شون بر اینه با اب و تاب دادن موضوع ایفای نقش مناسب تری انجام دادن .. به طور مثال به قول ابرکسس به جای اینکه بگن طرف انگشت کرد توی دماغش .. سعی میکنن یه سری توصیف صحنه و حالت و .. برای بامزه تر شدن پست ارایه کنن .. مثال ملموسش اینکه شما یک نفر رو میبنید که خیلی خشک یه گوشه وایساده و دست تو دماغش کرده

یه نفر دیگه هم کنارش وایساده و چون تمرکزش معطوف به بینیش شده چشماش لوچ شده و ابروهاش رفته تو هم و با شدت داره داخل دماغش رو پنجول میکشه .. خب اینجا سلیقه حکم میکنه .. که کی کدوم رو بپسنده .. دقیقا مثل بازیگر .. که این اختیار رو داره چجوری ایفای نقش کنه .. خیلی با میمیک صورت ور بره یا ساده بازی کنه ..

کسی نمیتونه بگه سبک من بر حقه .. این دو سبک باید در کنار هم همزیستی کنن و سایت باید این انعطاف پذیری رو داشته باشه .. و این متاسفانه از ضعف برخی ناظران هست که نتونستن با این موضوع کنار بیان ..

در ضمن در مورد مراحل ورود به ایفای نقش هم کاملا با ابرکسس عزیز موافقم .. من خودم بار ها به این موضوع اعتراض کردم و هر بار برای مدت کوتاهی این مراحل حذف شدند اما بعد مجددا اضافه شدند و روز از نو ...

آیینه خود بین
-------------------------------------
[url=http://www.jadoogaran.org/edituser.php]انجام اصلا�

پیام زده شده در: ۲۳:۴۴ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

ابرکسس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۵۲ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
از The House Jack Built
گروه:
کاربران عضو
پیام: 84
آفلاین
ببین بلیز جان، این که میگین در طول زمان ایفای نقش به هر حال تغییر میکنه و مثلا کامل تر میشه و اینجورچیزا کاملا درست! خب بایدم بشه! ولی این چیزی که من الان دارم میبینم دیگه اصلا ایفای نقش نیس به امام زمان داستان نویسی اشتراکیه! داستان نویسی قبلا مگه نداشتیم؟ داشتیم جاشم توی فروم مطالب اشتراکی بود! هر کی میخواست یه داستانی بنویسه که سوژه و روال ثابت و مشخصی داشته باشه بلند میشد میرفت مطالب اشتراکی تاپیک میزد و مردم میومدن داستان مینوشتن! ولی ایفای نقش آزاد و راحت بود! کسی بقیه رو احمق فرض نمیکرد خودشو دانای کل! کسی واسه کسی تعیین نمیکرد چی کار کنه و چی کار نکنه! کسی ارزش پستا رو بر اساس متراژش حساب نمیکرد! من نمیدونم واقعا آخه کی میره بشمره ببینه فلان پست چند خطه؟ یکی از عجیب ترین چیزایی که من دیدم اینه که ناظر اومده زیر پستم ویرایش کرده که پستتون 8 خطه و به خاطر همین حساب نمیشه! آخر شبم پاک میشه!

خیلی از این پستای طولانی رو بخوای قسمتای مهمشو بگیری دربیاری دو خطم شاید نشه! مثلا من بلد نیستم اول پستم شروع کنم ده خط وضعیت آب و هوا رو بررسی کنم بعدش بیام بنویسم ستاره ها به همدیگه چشمک میزدن، ماه خوشحال بود، عمه ی همسایه پرخوری کرده بود چاق شده بود و اینجور چیزا؟ میخوای بگی طرف انگشتشو کرد تو دماغش خب بنویس طرف انگشتشو کرد تو دماغش، واسه چی حالا بیای ده هزار خط همین یه انگشت تو دماغ کردنو کش بدی؟ و اینکه میگم اینا ایفای نقش نیست داستان نویسه یکی از دلایلش دقیقا همینه! اینجورچیزا داستان نویسیه!

اگه فکر مکینین بهترین کار همین داستان نویسیه، خب بزنین اسم انجمنا رو عوض کنین بذارین انجمن های داستان نویسی! دیگه کسی هم مثل ما نمیاد سعی کنه واسه خودش ایفای نقش کنه و بره سر کار!

بعد ببین بلیز جون، میگی امسال فقط دو هزار نفر اومدن عضو سایت شدن به خاطر همین اعضای فعال سایت کمه! شما برو تاپیک معرفی شخصیتو نیگا کن، ببین از هر ده تایی که میان و بعد از رد شدن از هزار تا هفت خان مختلف توی ایفای نقش تایید میشن، چن تاشون میان و میتونن خودشو وارد ایفای نقش کنن؟ چن تاشون میمونن؟ فوقش اولش یکی دو تا پست تو ایفای نقش میزنن بعد بیخیال میشن میرن! همین ترین های سایت اون تاپیک بهترین عضو تازه واردشو نیگا کن! عملا انگار این همه مدت فقط یه نارسیسا مالفوی هست که اومده فعال شده! که تازه همچین تازه واردی هم انگار نیست و همه میگن قبلا هم شناسه داشته و اینجور چیزا! این به نظر من که یعنی سایت شدیدا مشکل عضو تازه وارد داره!

ایفای نقش الان تقریبا 20 نفر عضو فعال داره که با خوبی و خوشی برای خودشون فعالیت میکنن! ولی اینا الان برای خودشون یه دژ درست کردن، درشو بستن و هیشکی رو هم راه نمیدن و ، مگر اینکه یکی پیدا بشه که دقیقا مطابق میل خودشون رفتار کنه و اونایی هم که یه خورده قدرت نظارتی چیزی دارن فک میکنن خدای مطلقن! اصلا ییهو بزنین در سایتو ببندین و سیستم عضویت رو هم اینویتیشنی کنین! مشکل دوستان الان اینه که همه رفتن نشستن تو گود و فقط خودشونو میبینن! یه بار یکی بره از یه چند متر دورتر به وضعیت نیگا کنه!

در مورد سوژه و زوری نبودن روند ایفای نقشم حرف زیاده ولی دیگه خسته شدم، حسش نیست واقعا!

الانم تا وقتی یه مدیر انجمن وجود نداره که بالای سر انجمن باشه و آخر سر بیاد رای قطعی بده و رایشو اعمال کنه، این بحثایی که ما داریم میکنیم به درد عممون میخوره فقط! ناظران عزیز هم همچنان هر کاری عشقشون بکشه میکنن!

منم دیگه حوصلم عملا سر رفته و واقعا حال ندارم بیام بشینم با ناظر یازده ساله چونه بزنم و برای خودمم با خوشحالی امیدوار باشم که حرف تو گوشش بره! اگه یه مدیر عاقل و بالغی بود میومد قضاوت میکرد و یه امیدی به این بود که یه حرفی بالاتر از حرف ناظر هم هست باز یه چیزی!

ویرایش شده توسط ابرکسس مالفوی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۲۳:۵۲:۵۷

تصویر کوچک شده

[b][s

پیام زده شده در: ۲۳:۳۴ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۴ سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۸:۳۷ چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۰
از جون گرابلی و انجمنش چی می خام؟!؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 167
آفلاین
بلیز عزیز، به نظر می رسه شما فراموش کردید که روی صحبت من، با تمامی سایته و اگر میگم شما، صرفا شما منظورم نیستید، و کل سایت منظورمه. پس این که از چیزایی که لیست کردید برای من.

شما عنوان کردید که من 5 سال در سایت نبودم، در صورتیکه من در تمامی این سال های در سایت بودم، و شاهد این روند تخریبی ایفای نقش.
الانم برگشتم توی ایفای نقش و خودم شخصا شاهد این ایفای نقش زوری بودم.
ایفای نقشی که برای خلاقیت اعضا درست شده بود ولی الان خودش داره دست و پای ملت رو می بنده

الان به نظر شما ایفای نقش پیشرفت کرده؟! نخیر، نخیر
این فروم داستان های اشتراکیه که پیشرفت کرده، نه ایفای نقش.
تمام این تاپیک ها واسه این زده شده ملت بیان توش ادای شخصیت های هری پاتر رو در بیارن و با خلاقیتشون عین کتاب رفتار کنند. اون وقت شما میرید توی ویلای بلک ها، سوژه میدید خاطرات دوران تحصیل لرد سیاه؟!
اصلا این سایت شما، بر طبق کتابه؟
چیش بر طبق کتابه؟
شناسه هاتون؟ تاپیک هاتون؟
اصلا این سایت روح هری پاتری توش نیست، روح هری پاتری یعنی سیاه و سفید، توی ایفای نقش سفید و سیاه مبارزه کنن.
اگر من شناسه سفید دارم، با همین شناسه ام، پست بزنم لرد سیاه رو توش بکوبم، و بر عکس.
شما با شناسه تون میرید برای لرد سیاه مو بکارید.
اون روح ایفای نقش هری پاتری کجاس؟
زمان ما این روح ایفای نقش اینقدر در سایت قوی بود که کسی جرات نداشت بگه ولدی..

شما گفتید پستای گیلدی تکامل یافته!!!! کجای پستای گیلدی تکامل یافته؟ به نظرم اصلا اینطور نیست.اگر گیلدی الان اینطوری پست می زنه که به نظر شما تکامله، به نظر دلیلش فقط و فقط این جو ایفای نقش زوری و سوژه ای شماس.
شما باعث اوفولش شدید.
در مورد دارکی هم همینطوره، من اصلا پست های ایشون رو قبول ندارم که شما من رو بهش ارجاع میدید.
دارکی؟؟الگوی ایفای نقش؟؟؟؟
یعنی الگوی شما برای ایفای نقش دارکیه؟

دارکی یکی از بی استعدادترین اعضای سایت بود که نمی دونم چطوری وارد تیم مدیریتی ما شد و خوشبختانه هری پاتر متوجه این موضوع شدن و اخراجش کردن
هممون موقع هم به علت ساخت و پاخت با اعضا و مافیای قدرت برکنار شد.

شما من قانون گذار رو متهم کردی به بد نوشتن قوانین،
من قوانین رو بسیار عالی تنظیم کردم.
هنر من توی وضع قوانین این بود که قوانین دوپایه داره، یک ثابت که روند کلی ایفای نقشه و همیشه همینطور باید باشه، ( همون بحث شخصیت ها و پست زدن طبقش)
و هنر اصلی، انعطاف پذیری پایه بیرونیه
یعنی اگر الان نمایشنامه نوسی حال نمیده، بریزید تو تاپیک ها پست تک خطی بزنید، کل بزنید توی تک خطی با هم.
این قوانینه، و با کمی مطالعه در تاریخ سایت همه چی مشخص میشد.
شما قوانین رو از بیخ عوض کردید...ایفای نقش رو که کردید داستان نویسی، این قسمت انعطاف پذیریشم کردید ناظر محور.
بعد میگید من مقصرم و شاکی هستید؟
شاکی منم الان!
بهترین پست های الان شما در ایفای نقش، بدترین پست های زمان ماس.
من اومدم سایت خواستم فعالیت کنم، بدون حاشیه بدون جنجال، از اولین پست، پست منو ندید گرفتید، به روش کاملا تحمیلی.
پست جدید هم نمیزنن ناظرا، میترسن پهنای باند سایت تموم بشه، ویرایش می کنن و من کلی وقتم هدر میرفت برم ببینم چی گفتم و یه پست 8 خطیمو، 20 خط ویرایش می خورد زیرش.
شما ایفای نقش رو کردید داستان نویسی، من چیزی نگفتم، انعطاف پذیریشم حذف کردید اخه.
با این وضعی که شما دارید پیش میرید یه مدت دیگه، میگید ملت پست رزرور بزنن..شما توشو پر کنید.

حداقل اینقدر این قوانین جدیدتون( چون تکمیل قوانین من که نیست) رو باز نزاشتید که اگر کسی مثه ما اومد اعتراض، براش توضیح بدید...فقط میگید قانونه، حرف نزن..برو وقتمونو نگیر.
در مورد تعداد کاربرا، شما بگو چقدر کاربر فعال ایفای نقش دارید...تعداد عضو که مهم نیست، اصغر پاتر و شمسی ولدمورت حسابه؟
اگرم اینطوره که تعداد فعالاتون زیاده، و تاپیک هاتون اینقدر سوت و کوره وسط تابستون، پس خودتون جواب خودتونو دادید!

در مورد مدیر و ناظر هم گفتم فعلا بحث نمی کنم، نگفتم کلا!

ریگولوس به صندلیش تکیه میده!

ویرایش شده توسط ریگولوس بلك در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۲۳:۳۹:۲۲
ویرایش شده توسط ریگولوس بلك در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۲۳:۴۷:۵۸

Toujours pur

" به خاطر یک مشت سوژه "

[b][size=small]�

پیام زده شده در: ۲۲:۱۲ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

فینیاس نایگلوس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۰ چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۲:۲۳ یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
از بروبچز چه خبر؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
بلیز عزیز اجازه بدید جریان رو من کی بازتر کنم. ببینید مشکل ما به طور مستقیم قوانین فعلی نیست. بلکه نحوه اعمال قوانین فعلی هست. این‌جا دقیقاً بحث قوه مجریه و مقننه مطرح هست.

قوانین شما پیشرفت کردند و در حالت فعلی به این شکل هستند: قبول
آیا در اساسنامه شما ذکر شدند: خیر!
آیا جایی ثبت شدند: خیر!
آیا از نوع قوانین فرمایشی هستند: بله!
آیا این قوانین فرمایشی قابل تغییر هستند: خیر!
آیا راهی هست که ایفای نقش فعلی به قول شما به پیشرفت خودش (کاری به تعریف پیشرفت جنابعالی هم ندارم) ادامه بده: خیر!

چرا؟

چون به قدری محکم پشت بنیانی که خودتون ایجاد کردید ایستادید که عملاً تا وقتی تیم فعلی بیخیال کنترل و مدیریت نشن وضعیت "همینه که هست" ادامه خواهد داشت.

شما آزادی بیان و حق انتخاب آزاد کاربرانتون رو در بدو ورود له کردید. حساب کنید چندتا از پست‌های ما پاک شده چون صرفاً از قوانین فرمایشی شما اطاعت نکردیم.

شما حتی زحمت نمی‌کشید قدری فیلم بازی کنید و ادای روشن‌فکری دربیارید بلکه شمشیر رو از رو بستید و با تانک از روی پست‌های ما رد شدید.

چرا؟

جوابش خیلی سادس بلیز عزیز چون خودتون رو برتر از دیگران می‌بینید. همون‌طوری که از کلمه کلمه تک تک پست‌های آقای پرسی‌ویزلی خودبینی و تعصب می‌چکه و همون‌طوری که آقای آبرفورث ناظر محترم لندن می‌نویسن دیگه این بحث رو ادامه ندید! خب چرا ادامه ندم؟ من کاربر قانع نشدم! حق من خورده شده. پست من پاک شده و توضیح داده شده اینه که همینه که هست می‌خوایی بخوا نمی‌خوایی برو از سایت بیرون و اگه احتمالاً مقاومت کنی از سایت حذف خواهی شد.

بر طبق استدلال شما ایفای نقش سرگرم پیشرفت هست و عقل جمعی گروه الان به این رسیده. خب شما بفرمایید برای من توضیح بدین الان که پنج نفر توی یک جمع احتمالاً 15 نفری نویسندگان رول دارن می‌گن اینو نمی‌خواییم و نزدیک 33٪ محسوب می‌شن چطوری نمی‌توننن این پیشرفت رو ایجاد کنن؟

فک کنم خودتون جوابش رو می‌دونین بلیز عزیز چون شماها نمی‌ذارین. به قدری این محیط رو برای خودتون مقدس‌وار کردید که احساس می‌کنید موضوعات شما حرمت دارند و ما که مطابق سلیقه شما نمي‌نویسیم داریم حتک حرمت می‌کنیم و باید حذف بشیم.

بلیز عزیز اگه واقعاً رول پلینگ یا به قول شما ایفای نقش آزاد هست و با سلیقه کاربران به این‌جا رسیده چرا این مجرای سلیقه کاربران الان کور شده؟ چرا عزیزانی که 4000 و اندی پست دارند و احتمالاً شبا هم تو سایت می‌خوابن تحمل ندارن کسی مخالفشون حرف بزنه؟

وضعیت فعلی شبیه این می‌مونه که بچه‌ها کوچه بالایی بیان کوچه شما بخوان گل کوچیک بزنن و شما تیریپ " بچه این محلی؟! " براشون بذارین. در سطح همین فرهنگه متأسفانه.

من قسمت عمده دلایل دوست خوبم ریگولوس رو درک می‌کنم. ایشون تازه‌کار یا تازه‌وارد نیستن که هر رو بر تشخیص ندن و یا ندونن از چه طریق باید شکایتشون رو مطرح کنن.

بذارین رک بگم بلیز عزیز که فکر می‌کنم الان به این صورت هست:

الان دوستان مافیای فعلی که سردستشون هم کسی غیر از خداوندگار ویزلی نباید باشه در یک فروم خصوصی‌ای، مسنجری، وب‌لاگی چیزی دارن ما رو دست می‌اندازن و مسخره می‌کنند و می‌نویسن هاهاها این تازه واردای احمقو نگا هیچی نمی‌فهمن! بریم حالشون رو بگیریم خوش بگذرونیم.

این نوع برخورد حداقل برای من که سنی ازشم گذشته و 10 ساله دارم توی انواع فروم‌های فارسی کار می‌کنم تازگی نداره منتهی خب اکثریت فروم‌هایی که من توش کار کردم کمتر حالت فان داشتن و بیشتر سیاسی و ... بودند. من نمی‌گم کار رو نباید جدی گرفت چون هدف خوش گذارندن هست منتهی نباید این خوش گذروندن رو انحصاری کرد. اتفاقی که این‌جا الان افتاده دقیقاً همینه: روش خوش‌گذروندن سلیقه‌ای شده و عده‌ای مشخص اون رو باید تأیید کنند و حالا من نوعی اگه بخوام جور دیگه‌ای خوش بگذرونم که اتفاقاً بر خلاف هیچ قانون مشخص و ثبت شده‌ای هم نیست باهام برخورد خواهد شد که چی؟

چرا شما این‌طوری که ما تعیین کردیم خوش نگذروندی؟! شما باید این کارایی که ما می‌گیم رو انجام بدی تا بهت خوش بگذره! ما این بالا نشستیم و از شما خیلی برتریم و تشخیص دادیم این برای شماها خوبه.

این ممکنه برای همون سال 82 شما جواب بده ولی الان حداقل برای من با شخصیت و سن فعلی و سطح درک فرهنگیم قابل قبول نیس.

اون نقاش و نویسنده‌ی مانگایی هم که سریش ده ساله داره ادامه پیدا می‌کنه هم این رو درک می‌کنه دیگه نمی‌تونه بعد از ده سال همون کاراکترها و همون سبک‌ها رو داشته باشه چرا که خوانندگانش هم باهاش بزرگ شدن.

منو اینو چندین بار گفتم و به مذاق دوستان خوش نیومده ولی دوباره می‌گم که نحوه‌ی اجرای قوانین فعلی زننده و سرکوب‌گره. اگه کسی هم اعتراضی نکرده تا به حال صرفاً یا توی همون رده 13 الی 18 سالی هست که شما همه مخاطبینتون رو در نظر می‌گیرید و لحن صحبتتون هم همین‌طور هست (غیر از شخص شما که اولین نفری هستین دارین منطقی صحبت می‌کنید) یا اولین سایت اینرنتی هست که داره واردش میشه و هیچ اطلاعی از حقوق خودش نداره.

خواهش می‌کنم بلیز عزیز که اگه صحبت‌های من رو داخل گفتگو با ناظرین شهر لندن مطالعه نکردید لطف کرده بخونید. پست و حریم شخصی کاربر فقط برای قشنگی نیس که شخصی صرفاً از روی تشخیص شخصی بتونه پایینش بزنه این خوب نبود نادیده‌اش بگیرید.
بالای سایت اگر بزنید کارگاه نقد و آموزش فن‌فیکشن‌نویسی هری پاتر و نوشته‌ی من رو قصابی هم بکنید حرفی نمی‌زنم! منتهی خودتون کلاهتون رو قاضی کنید و بذارید جای من:‌ دیگه نوجوان نیستید و شخصی که نمی‌دونین کی هست و هیچ دلیلی هم نمی‌بینه توضیحی به شما بده و اندازه نوک سوزن هم برای شما احترام قائل نیست میاد و تشخیص بوده نوشته شما خوب نبود و باید حذف بشه.

خودتون این برخورد باهاتون می‌شد چی کار می‌کردید؟ به مدیران می‌گفتین؟ این کارو کردیم فایده‌ای نداشت!
سعی می‌کردید با ناظر گفتمان کنید؟ این کارو هم کردیم بازم فایده‌ای نداشت! تاب تحمل نداشتند. فکر کنم اولین مخالفان تاریخ این سایت باشیم! وگرنه با سه تا بحث قاعدتاً کسی که اسم ناظر روش هست نباید کم بیاره و بنویسه "کافیه! دیگه نمی‌خوام چیزی در این باره این‌جا ببینم" فقط پلیس ضدشورش کم بود!

فعلاً تا قبل از بسته شدن شناسه‌هامون که اون رو با روند فعلی خیلی نزدیک می‌بینم تنها سوراخ دعای ما همین‌جاست!

سرتون رو درد آوردم بلیز عزیز.
با تشکر از وقت جنابعالی

ویرایش شده توسط فینیاس نایگلوس بلک در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۲۲:۳۱:۴۸

usquequaque putus

ارزشی پیر و قرقرو

تصویر کوچک شده

[b][size=medium][color=0000FF]حزب ارزشی‌ها؛ ق

پیام زده شده در: ۲۱:۰۸ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
حرفهایی که من نزدم و کارهایی که من نکردم:

1- من نگفتم شما نمیفهمید ایفای نقش چیه.
2- من نگفتم شما ارزشی هستید.
3- من کلا بلایی سر ایفای نقش نیاوردم از وقتی وارد سایت شدم همینجوری بود.
4- من نگفتم تاپیک ها متعلق به منه
5- من چیزی رو تا قبل از این پست گردن شما ننداختم.
6- من شما رو تهدید نکردم.
7- من هیچ وقت در دفتر ناظرین نه به شما نه به کس دیگه ای نگفتم وقت ندارم.

در مورد میزان و درک مطالعات منم از ایفای نقش این قسمتو میسپرم به خوانندگان چون اونقدر در سایت بودم که لزومی نمیبینم در این مورد از خودم دفاع کنم.
در آخرم خودت بلد نیستی ... :دی

اما برگردیم به بحث ... من فکر میکنم شما متوجه منظور بنده نشدید. شما اولین شناسه کاربری بودید درست، شما مدیر کل بودید درست، شما قوانین ایفای نقش رو خلق کردید؛ همه اینا درست. اتفاقا منم همه اینا رو قبول دارم و همیشه اعتقاد دارم که باید همیشه فعالیت اعضای قدیمی رو بخاطر بسپریم. اما دوست عزیز هیچ کدوم از اینها دلیل نمیشه که شما گذشت زمان رو در نظر نگیرید یا بعد از پنج سال وقتی دوباره به سایت برگشتید انتظار داشته باشید همه چیز بر همون روالی باشه که به قول خودتون، خود شما شخصا از سال 82 تهیه و تنظیم کردید. شما دقیقا در حال حاضر مثل کسی هستید که سوار ماشین زمان شدید و یک قرن به جلو سفر کردید. خب نمیتونید بگید به چه جرئتی شهر منو این شکلی کردن :دی

ایفای نقش اون زمان یک ایفای نقش بسیار ساده و مبتدیانه بود. جذابیت های خودشو داشت، کیف خودشو داشت، تنوع خودشو داشت و ....

همین الانشم خود من از این سبک بدم نمیاد و قبلا هم گفتم اما .... اما واقعیت اینه که ایفای نقش در حال حاضر تغییر کرده و این تغییرم مبتنی بر خواسته کلیت اعضای ایفای نقش و در جهت پیشرفت بوده ... در واقع ایفای نقش فعلی ای که شما در حال حاضر مشاهده میکنید نتیجه مستقیم قوانین و پیامدهایی هست که اعضا در بدو تولد سایت وضع کردن. حالا اگر شما معتقید شما این قوانین رو وضع کردید و از وضع فعلیم ناراضی هستید منم با سخاوتمندی شما رو مسئول وضعی میدونم که شما ازش ناراضی هستید.

چون همونجورم که در بالا گفتم محصول طبیعی ایفای نقش فعلی سایت قوانین اولیه اش هست. شما این تکامل رو میتونید در پست های تک تک اعضایی که قبولشون دارید هم ببینید.

احتمالا شما گیلدی رو به عنوان یکی از اعضای گروهتون قبول دارید. من از شما میخوام به غیر از پست های یکی دو هفته اخیرش. پست های گیلدی در سال 82 83 رو با پست های گیلدی در سال 85 مقایسه کنید.
امپراطور رو که احتمالا قبول دارید؟ من از شما میخوام پست های امپراطور در سال 82 83 رو با پست های امپراطور در سال های 86 87 مقایسه کنید.
شما میتونید این مسائل رو در مورد تک تک اعضای سایت که قبولشون دارید و در این سال ها فعالیت مستمری هم داشته اند ببینید. قطعا اعضای تازه وارد (منم زمانی تازه وارد بودم) هیچ وقت قادر نبودن رول نویسیشونو به پیشکسوتان تلقین کنن بلکه همیشه از اونا تاثیر میگرفتن همونطور که خودتونم به خوبی اشاره کردید که چرا انقدر به اعضای تازه وارد سخت میگیرید.. چون همیشه تازه وارد ها هستند که از قدیمی تر ها تاثیر میپذیرن و سرانجام شما اگر این ریشه رو طی کنید میبینید تغییر و تحولات ایفای نقش شروعش از همون زمان شما بوده.

شما اگر قانونگزار خوبی بود و خیلی هم نگران بودید باید قوانین ایفای نقش رو خیلی دقیق تر تنظیم میکردید تا به همون شکل باقی بمونه چون این مشخصه هر موقع در هر چیزی عده ای بخوان به طور گروهی بنویسن و ایفای نقش کنن ... کم کم این نوشتن تبدیل به رقابت میشه، وقتی این نوشتن تبدیل به رقابت شه اعضا سعی میکنن خلاقیت بیشتری رو به کار ببرن، وقتی اعضا بخوان خلاقیت بیشتری به کار ببرن در نتیجه مجبورن بر تعداد خط های پستهاشون اضافه کنن، مجبورن بیشتر فکر کنند و نتیجه مستقیمش دقیقا همون چیزیه که امروزه میبینیم.

اگر من میگم شما در این پنج سال نبودید منظورم اینه که این پروسه در این سالها طی شده و رولپلینگ فعلی شکل تکامل یافته همون ایفای نقش ساده ای هست که شما زمانی انجامش میدادید و در واقع با توجه به قوانین وضع شده در اون زمان کاملا هم اجتناب ناپذیر بود و راه دیگه ای هم گمان پذیر نبود. شمایی که معتقدید قوانین رو تنظیم کردید ... مگه شما نمیدونید هر موقع یک جمع انسان کنار هم قرار بگیرن و بخوان یک فعالیتی رو انجام بدن دیر یا زود حس رقابت به وجود میاد؟ خب قوانین ایفای نقشم طوری بوده که توش رقابت پدید اومده و اینم پیامد هاشه. من تعجب میکنم که شما چرا انقدر تعجب کردید و به تناقض برخوردید. از نظر من مسئله واضحه ...

شما یک روز بعد پنج سال به سایت سر زدید و دیدید سایت خیلی فرق کرده اما من چهار ساله همیشه دارم به سایت سر میزنم و میبینم بتدریج سایت چطور تغییر کرده. بدیهیه که شاید توضیحش برای غایبین هم کمی مشکل باشه. البته دلیلی نداره که ما بگیم شما چون قانونگذار بودید قوانین درستی وضع کردید یا شیوه شما بهتر بوده. اون زمان شما اونجوری راحتتر بودید حالا اعضا به نتیجه رسیدن که اینجوری بهتره. شما بر اساس چه مستنداتی علاقه دارید که ایفای نقش به همون حالت دلخواه شما بازگرده؟ متاسفانه در این مورد سوابق مدیریت شمام کاری نمیکنه البته اگر سوابق مدیریتی خیلی مهمه منم به اطلاعتون برسونم که اگر از مدیران هم سوال کنید به منم خیلی پیشنهاد مدیریت میشد از سال 86 ... ( البته شاید هری فقط در مورد صحبت های شما آدم مطلع و قابل استنادی هست و احتمالا در مورد آگاهی من اشتباهات وحشتناکی کرده:دی)

عواملی که باعث شده پست ها به شکل امروزی تبدیل شوند:

1- حس رقابت
2- علاقه کاربران به خوانده شدن پستهاشون
3- ظرفیت بالاتر کاربران از اون حالت پیشفرض.

که منجر شده به هر حال پست ها زیباتر و با فکر بیشتری زده شوند و رول ها بیشتر هماهنگی داشته باشند و ... حالا اگر شما اسمشو میذارید داستان نویسی اتفاقا منم باهاش مخالف نیستم اما در عین حال دلیلی نمیبینم که اگر داستان نویسی ایده موفق تریه از کنارش رد بشم همونجور که دلیلی نمیبینم که اگر شناسه من بلیز زابینیه خودمو فقط محصور به شخصیتم کنم و سعی نکنم تمام عناصر دنیای جادویی رو ایفای نقش کنن، از نظر من ایفای نقش همیشه به معنی هول هولکی و بدون فکر نوشتن نیست ... من دوست دارم اگر قراره ایفای نقش کنم به بهترین شکل اینکار رو انجام بدم. حالا اگر شما نظر دیگه ای دارید البته نظر شمام محترمه.

در این بین شما به نکته جالبی در مورد ارتباط نحوه ایفای نقش و پست ها اشاره کردید و منم لازم میبینم به نکته جالبتری اشاره کنم که جادوگران از شروع کارش تا کنون سی هزار کاربر عضو گرفته که از این تعداد تنها دو هزار و خورده ای در یک سال اخیر عضو شدن. بدیهیه که با یک حساب سر انگشتی میبینید که احتمالا کاهش چشم گیر فعالیت ها قسمت زیادیش به این مسئله مربوطه ... بنابراین من تحلیل شما رو در مورد علل کم شدن فعالیت ایفای نقش زیاد درست نمیدونم.

در مورد عکس العمل ناظرین و مدیر ها هم نظری ندارم. فکر میکردم بحثمون در مورد ایفای نقشه.

پ ن: آخرم نفهمیدم شما با این ایده های ایفای نقشتون چطور آخرین سخنتون اندازه ده تا پست بلند هالی ویزارد حجم داشت

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۲۱:۴۸:۴۹
ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۲۱:۵۵:۰۶
ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۲۲:۰۴:۰۶

پیام زده شده در: ۱۸:۵۳ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
به دفاع از ارزشی ها

خوب مرسی از اینکه وارد بحث شدید!
سایت از سال 82 شروع به کار کرده و فکر نمی کنم الان در ابتدای راه باشه که انتظار من بی مورد باشه ازش.

مشکل اصلی شما اینه که اصلا اون اول سایت رو مطالعه نکردید که مثلا حالا دارید ارتقاش میدید و تکمیلش می کنید. اگر شما ایفای نقش رو اصلا درک کرده بودید و می فهمیدید فرق شناسه هری پاتری شما با قلی پاتر چیه؛ اینطوری قوانین رو ارتقا نمی دادید.
شما به جای تکمیل قوانین ایفای نقش، ایفای نقش رو نابود کردید و به جاش داستان نویسی راه انداختید.
شما اصلا ایفای نقش رو تعریف کنید!
تعریف شما از ایفای نقش فن فیکشن نویسیه.

ایا وقتی اوایل سایت قوانین نوشته میشد و اعضا فعالیت می کردن، فن فیکشن می نوشتن؟ که شما اون قوانین رو تکمیل کردید و رسیدید به داستان نویسی با سوژه؟

الان فرق شما با قسمت فن فیکشن سایت ماگل نت و اینا چیه؟
هیچی! اونا یه نفر داستان رو می نویسه، شما همه با هم! بعد هم خوشحالید که ایول، چقدر ایفای نقش رو ارتقا دادیم.

بله، من از سال 82، توی سایت بودم، از روز اولی که سایت زده شد و با ولدمورت کبیر، که واقعا کسی جرات نمی کرد حتی اسمشو بگه توی ایفای نقش، فعالیت می کردم.
من، خودم، شخصا، قوانین ایفای نقش رو وضع کردم.
تاکید می کنم، قوانین ایفای نقش این سایت توسط خود شخص من وضع شده، اون وقت شما میای میگی من نفهمیدم ایفای نقش چیه و الان کلی کامل شده؟
زدید ایفای نقش رو داغون کردید، بعد به منم میگید ارزشی!
در زمینه ایفای نقش هیچ نظریه پردازی نبود، اینجا ایفای نقش بود و همه با توجه به شناسه هاشون هر جور می خواستن پست می زدن.
نمایشنامه نویسی و اینا هم کاملا اختیاری بود و حتی ملت می تونستن پست های تک خطی بدن توی ایفای نفش.
تنها بحث هایی که در مورد ایفای نقش میشد، شناسه های غیر هری پاتری ملت بود که زمان ما زیاد بود و از بانوی سایه ها تا شمسی پاتر و اصغر پاتر داشتیم که با تلاش های بچه های کادر مدیریت اونم حل شد.
و بحث امتیاز دهی بود که از حوصله جمع خارجه.

اینکه شما چون بلد نیستید چطوری ایفای نقش کنید و تاپیک هاتون پست نمی خوره توش، اومدید داستان نویسی راه اندختید، گردن ایفای نقش اولیه سایت نندازید.
اون موقع، یک پست زده میشد، همه هجوم می بردن که برن پشتش بزنن. نه مثه الان که هفته ها پست ها میمونه و بعضی وقتا ها هیچ وقت ادامه پیدا نمی کنه.
تعداد کاربرای زمان ما خیلی کم بود، ولی فعالیت بسیار زیاد عکس الان.
این نشون میده که ایفای نقش و نحوه فعالیت ما بسیار درست تر از ایفاش نقش شماس.

در مورد ناظرا و مدیریت.
من از همون اول سایت مدیر کل سایت بودم. اون موقع اعضا وب مستر نبودن، و فقط هری پاتر و مملی بودن،
به حساب الان شما، من وب مستر سایت بودم. و با تمامی نکات مدیریتی و ناظری اشنام.
برای شما دوستان عزیز هم یه کم از مدیریت اوایل سایت میگم که وقتی من از ناظرا و مدیرا گله می کنم، بی حساب حرف نمیزنم.

اوایل سایت، نه مثه الان مدیریت اینهمه امکانات اتوماتیک داشت نه چیزی، همه چیز دستی توسط ما انجام میشد.
یه مثال خیلی خیلی ساده، همین کاربر مافلدای عزیز که به طور اتوماتیک پیغام خوش امد میده
این شناسه رو من شخصا ساختم؛ به همین منظور، و وقتی کسی عضو سایت میشد، من شخصا با این شناسه به صورت دستی، بهشون پیام خوش امد و قوانین رو می زدم
من بر تمامی قسمت های ایفای نقش سایت مدیریت می کردم، بر کار ناظرین سایت نظارت می کردم و هر کس به وظایفش عمل نمی کرد برکنار میشد.
وقتی ناظری با کاربرا بد صحبت می کرد، من وارد ماجرا می شدم و سریع قائله رو ختم می کردم و ناظر مربوطه اگر بازم به همین روش ادامه میداد، برکنار میشد.
یکی از دوستان سابق ، مدیر سایت بود، که برای اینکه عملا مافیای قدرتی توی سایت ایجاد کرده بود، خیلی راحت از مدیریت سایت برکنار شد و خود هری پاتر دلایل اخراجشون رو در ایمیلی براشون توضیح دادن.
این طوری ما مدیرا بر ناظرا نظارت می کردیم.

ریگولوس یه لیوان اب رو هورتی میره بالا.

اینا رو میگم که وقتی میام میگم ناظرا درست رفتار نمی کنن، می دونم که زمان ما سایت اینطوری نبود. مدیرا قدرت داشتن و بر ناظرا نظارت می کردن.
الان سایت این همه مدیر و وب مستر و ناظر و مدیر ایفای نقش اینا داره
1 هفته اس من توی گفتگو با مدیران سوال پرسیدم، یکی نیومد جواب بده.بلیت زدید به من، جواب دادم، همونم بررسی نکردید..اخرشم میگید جوابشو دادیم به لوسیوس!

وقتی هم توی دفتر ناظرین صحبت میکنیم، میگید وقت نداریم و اعصابمون خورد شد. مدیر و ناظر وظیفه اش همین مسائل سایته، وقتش برای همین چیزا باید گذاشته باشه. اگر نمی تونه بره کاربر ساده بشه که وقتش گرفته نشه.
یک مدت حتی خود هری پاتر اومد کاربر ساده شد، چرا که بهش می گفتن از قدرت مدیریت سواستفاده می کنه.
اون وفت اینجا فلانی میاد میگه من معاون!!! مدیرم و هر چی دلش می خاد به من میگه.

من سایت رو در بهترین موقعیت و شرایط ( از هر نظر ) تحویل دادم و رفتم، و الان که برگشتم و می بینم این سایت اینطوری شده، حق دارم اعتراض کنم، و حق دارم که بخوام در خور یک سایت فرهنگی، به اعتراض من گوش بدید. نه اینکه تهدید به حذف کاربر و چه می دونم بلاک و اینا بکنید.

وقتی رفتم دوستان می گفتن که کمر سایت شکست، باور نمی کردم، ولی الان که برگشتم، به چشم دارم می بینم سایتی که تحویل دادم و سایتی که الان هست.

ریگولوس اوهو اوهو اوهو می کنه و ملت از اوج هندی بودن این صحنه همه با هم ضجه می زنن!

ریگولوس به صندلی تکیه می ده

ریگولوس: متشکرم جناب مجری! فعلا همینا!

ملت یه سری کف و سوت می زنن، یه سری هم فش میدن!

ویرایش شده توسط ریگولوس بلك در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۱۸:۵۵:۳۶

Toujours pur

" به خاطر یک مشت سوژه "

[b][size=small]�

پیام زده شده در: ۱۷:۱۹ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خب اول از همه اینکه من طرف هیچ حزبی نیستم قانون آخریم که که آرگوس فیلچ عزیز عنوان کرده رو قبول ندارم. از نظر من خواننده خودش پستها رو میخونه و قضاوت میکنه که حق با کیه. لازم نیست روی تعداد پست ها بخوایم برنده رو مشخص کنیم.

ریگولوس عزیز از نظر من تناقضی که شما بهش برخوردید کاملا بی مورد هست ... سایت جادوگران در زمینه ایفای نقش میشه گفت از اولین سایت های فارسی زبانیه که شروع به کار کرده. طبعا در هر شروعی ما نمیتونیم انتظار بهترین عملکرد ها رو داشته باشیم (برعکس ایده آل های شما) و هر شروعی نیازمند تکمیل شدنه، نیازمند رفع نواقص و اضافه کردن نکات جدیده.... قطعا ما در مورد هر مسئله ای اگر دائما بخوایم رجوع کنیم ببینیم روز اول قرار چی بوده معمولا نمیتونیم پیشرفت کنیم. چون در طول زمانه که مشخص میشه کجاهای کار ایراد داره و چطوری میشه این ایرادات رو رفع کرد.

اونجور که من گذشته رو مطالعه کردم زمانی که ایفای نقش سایت جادوگران آغاز شد هرگز یک پایه ثابت و مستحکم وجود نداشت بلکه برعکس نظریه پردازی ها بسیار بود و روش های مختلفی برای فعالیت در ایفای نقش پیشنهاد میشد تا اینکه بعد از مدتی پایه های جدیدی شکل گرفت و نظریاتی مقبولیت بیشتری پیدا کردند تا اینکه یواش یواش شکل و شمایل ایفای نقش امروزی پدید آمد.

همچنین در اون زمان جادوگران هیچ گونه آزمون خطایی رو پشت سر نگذاشته بود و طبعا هر قانونی که در اون زمان وضع میشده براساس نظرات شخصی بوده ... چون در اون زمان کسی هنوز از ظرفیت ها خبر نداشت، کسی از پیامدها خبر نداشت کسی تجربه کافی نداشت! اطلاعات فعلی ما در مورد ایفای نقش خیلی نسبت به کسانی که پنج سال پیش در جادوگران فعالیت میکردن خیلی بیشتره ... چون ما پنج سال تجربه کاربران جادوگران رو با خودمون همراه داریم اما کاربران قدیمی نمیتونستند تجربه ای داشته باشند.

روی همین اساس نه فقط در ایفای نقش بلکه در هر مسئله ای در دنیای امروز اگر قرار باشه ما با تفکر ماقبل تاریخ به قضایا نگاه کنیم یک چیز بدیهی هست که ما به تناقض برخواهیم خورد. شمایی که بعد از پنج سال دوباره به سایت برگشتید اگر فکر کنید درستش اینه که سایت به همون شکلی باقی بمونه که شما رهاش کردید عجیبه. نتیجه اینکه به هیچ وجه حرفهایی که در گذشته های دور زده شده برای ما ملاک نیست. چون بعد از اون حرفها بارها ایده های جدید اومده و رولپلینگ چندین بار برپایه ایده های جدیدتر متحول شده و باز ایده های دیگری روی دست ایده های قبلی بلند شده. حالا اگر یکی بعد از پنج سال بیاد یهو بگه چرا ما مثل سال 83 فکر نمیکنیم خب بهترین تعبیرش اینه که ایشون پنج سال خواب تشریف داشتن :دی

همچنین شما حرفهایی رو از هری نقل قول میکنید که همونجور که ایشونم در اول صحبت هاشون متذکر شدند اینها همگی نظرات شخصی ایشون هست که در بحثی که در اون زمان در اون تاپیک ها جریان داشته عنوان کردند و هیچ کدومشون نمیتونه مرجعیتی برای ما داشته باشه چون حتی به عنوان قانون هم مطرح نشده ایشون گفتن نظرشون اونجوریه خب در سال 88 ما هم میگیم نظر ما هم اینجوریه. چون تمام اون صحبت ها مربوط به زمان خودش و بحث خودش و از همه مهمتر با توجه به تجربه اون زمانه و هیچ وقت شما نمیتونید صحبت های اون زمان رو به زمان حاضر تعمیم بدید. چون در این پنج سال تغییرات خیلی زیاد بوده ... اگر اون زمان شما در مورد رولپلینگ نظرات دیگه ای داشتید باید به اطلاعاتون برسونم که الان مدتهاست که بسیاری از اون نظرات مردود شده. پس در یک کلام از چیزی که طرفین روش توافق ندارند نقل قول نکنید.

ضمنا این هری همون هری ای هم هستن که بعدها میگفتن که اعتقاد دارند هر کسی با هر شناسه ای میتونه هر شخصیتی رو ایفای نقش کنه (کاری که شما اصلا بهش اعتقاد ندارید گویا) و باز هم همون کسی هستند که بعدها اعتقاد داشتند که بهتره شخصیت های اصلی مانند هری، دامبلدور، ولدمورت و ... رو به کاربران ندیم تا کاربران این شخصیت ها رو ایفای نقش کنند! حالا اگر من لینکی از صحبتهاشون ندارم برای اینه که در اون زمان صحبت ایشون برعکس شرایط شما، رو به بنده نبوده که منم مثل الان شما یادم باشه دقیقا باید به کجا مراجعه کنم...

اما از اونجایی که احساس میکنم نکاتی که شما در ادامه عنوان کردید مغلطه محضه؛ ترجیح میدم نکات شما رو به اضافه ویرایشاتی بازنویسی کنم ... چون شما متاسفانه چیزهایی نوشتید که من مصداقشو تا به امروز در جادوگران ندیدم!

1. در تاپیک مثلا مدرسه هاگوارتز
من می تونم به شرط وجود ارتباط منطقی و معنا دار در مورد خونه ریدل بنویسم.

2. در یک تاپیک باید سوژه تعریف بشه، مثلا در ویلای بلک ها، به شرط ایجاد ارتباط منطقی خاطرات دوران تحصیل لرد سیاه رو تعریف کنیم.

3. لزومی نداره خود پست زننده در ایفای نقش ( که به تبع نماینده اون شخصیت کتاب هست ) اصلا اسمش توی پست بیاد..و فقط در نقش نویسنده عمل می کنه چرا که امروزه در جادوگران ما سعی میکنیم به جز شخصیت خودمون شخصیت های دیگر را هم ایفایِ نقش کنیم زیرا ما در این مورد محدودیت نمیبینیم من به عنوان شناسه بلیز زابینی دوست دارم در یک پست با شخصیت های هری و رون و مهتاب شیطون و ریگلوس بلک و اسنیپ و دامبلدور هم ایفای نقش کنم و این یک تکامل نسبت به گذشته هست!

4- در ایفای نقش پست های بی ربط و ضعیف که به سوژه لطمه میزنن در صورت کشاندن تاپیک به بن بست ممکنه در نظر گرفته نشن.... پستهایی که در زیرشون سوژه توضیح داده شده احتمالا مربوط به ماموریت های گروه هایی مانند محفلی ها یا مرگخواران هست که در تالارهای خصوصیشون طرحش ریخته میشود و با هماهنگی قبلی بین سران گروهها انجام میشود و علت اینکه سوژه هم توضیح داده میشه اینه که دیگران به این تالارها دسترسی ندارند و بدین گونه بهشون اطلاع داده میشه.

5- با خوندن یکی دو پست آخر هر تاپیک به راحتی میشه به سبک جدی یا طنز آن پی برد

6- شما در همه حال حق استفاده از خلاقیت رو دارید. اما آدم خلاق از نظر ما بیشتر اون کسیه که بتونه از خلاقیتش استفاده کنه و خودشو با سوژه تاپیک هم سو کنه و در همون سبک و همون موضوع پستهای با کیفیت و خلاقانه بزنه. قطعا این سبک به هنر بیشتری احتیاج داره. ما اسم کسی رو که بدون پایبندی به سوژه قبلی ایده های خودشو بریزه وسط خلاق نمیگیم. در واقع از نظر من این ایده شما پروسه خیلی ساده ای رو طی میکنه و با این ایده همه در طبقه خلاقین تقسیم بندی میشن.

در واقع ایده های بالا به ایفای نقش جادوگرانی که من در این چهار سال فعالیت دائمی ای رو توش داشتم نزدیک تره تا نظریات شما.

در آخرم اینکه من اسم خواندن پستهای قبلی و احترام به نویسندگان قبلی رو زور و اجبار نمیذارم.

پیام زده شده در: ۱۰:۲۴ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
به دفاع از ارزشی ها

مجری حرفاش تموم میشه و صحنه تاریک میشه و مهمون ها میان تو،
نفر اول که به طرز شدیدی خوشتیب بوده، میاد دور میز میشینه و ماهی مرکبشو می زاره جلوش.
بعد هم با صدایی رسا شروع می کنه( قبلش یه سری ملت غش کرده بودن!)

مجری: خوب بفرمایید.معرفی کنید خودتون رو
- بنده ریگولوس آرکتوروس بلک، دکتری در زمینه پست های های ارزشی، پروفسورا در زمینه گره زدن سوژه ها، برنده ی 806 بار مسابقه ی " زلف شهلا " از تمامی ملل جادوگری.
(یه تاب به زلف شهلاش میده و یه سری دیگه هم غش می کنن میفتن وسط صحنه)
مجری: خوب شروع کنید صحبتتون رو.

ریگولوس: اول که سلام می کنم به همه جادوگرا...بنده عرایضم رو بدین صورت شروع می کنم.
بنده از وقتی که عضو شدم و مدتی قبلش، قوانین سایت رو مطالعه کردم، چه ایفای نقش و چه غیر ایفای نقش و از تمامی قوانین و اینا اطلاع دارم.
و با توجه به بررسی قوانین ایفای نقش، و بررسی پست های اولیه سایت که خوب قوانین سایت از اونجا شروع شده، من به تناقض های زیادی برخوردم.
تاپیک " بحث در مورد قوانین ایفای نقش " رو هم کامل مطالعه کردم و جوابی نگرفتم در مورد اینکه این نحوه ی ایفای نقش که به شدت روش تعصب هست، از کجا اومده،
در صورتیکه در تاپیک " تعرفه نمایشنامه نویسی " که کامل مطالعه کردمش، بسیار ساده گفته شده بود که اساس ایفای نقش در سایت چیه.
بنابرهمین اصل، و مطالعه تاپیک " نحوه برخورد و جادوگر تی وی " بنده چند نقل قول از هری پاتر در مورد ایفای نقش، پیدا کردم که برای مدیران در تاپیک " گفتگو با مدیران " مطرح کردم که هیچ گونه پاسخی داده نشده.
برای هر چه خلاصه تر شدن این بحث ، من لینک رو میزارم فقط

پست من در گفتگو با مدیران

مجری: بعله دوستان مدارک رو بین بقیه پخش کنید...
ریگولوس ادامه میده: همون طوری که مجری هم فرمودند، هیج خصومت شخصی وجود نداشته و نداره، که البته این فقط از جانب ما بوده، و دوستان در سایت در مورد ما یا من! قضاوت کردن که من برای بهم ریختن سایت اومدم و رفتارها هم بر تبع اون کاملا مشخصه که چگونه بوده.
فعلا وارد این بحث نمیشم و فقط به ایفای نقش می پردازم.
ایفای نقش همون طوری که بارها در چت و پیام شخصی و ناظرین و بلیت و اینا گفتم از نظر من این تعریف رو داره.

در سایت، بنا بر مکان های موجود در کتاب هری پاتر، تاپیک هایی با همین عنوان زده میشه.
مثلا هاگوارتز که ملت میرن توش درس می خونن.
و بر اساس همین کتاب شخصیت هایی تعریف میشن، من یکی رو انتخاب میکنم و بر اساس اون کاراکتر ایفای نقش.
مثلا میرم در تاپیک هاگوارتز، درس میخونم.
و حتی می تونم از ضمیر " من " در پست هام استفاده کنم،چون من خودم نماینده ی اون شخصیتم. و می تونم پست های غیر نمایشنامه بزنم.
این تصور منه که به نظر منطقیه و با پست های اولیه سایت و قوانین اولیه سایت هم مطابقت می کنه.
حالا چیزی که از من خواستید اینطوره که
1. در تاپیک مثلا مدرسه هاگوارتز( یکیشون حالا مهم نیست چی)
من می تونم در مورد خونه ریدل بنویسم!
2. در یک تاپیک باید سوژه تعریف بشه، حتی اگر بی ربط به تاپیکه، مثلا در ویلای بلک ها، خاطرات دوران تحصیل لرد سیاه رو تعریف کنیم!
3. لزومی نداره خود پست زننده در ایفای نقش ( که به تبع نماینده اون شخصیت کتاب هست ) اصلا اسمش توی پست بیاد..و فقط در نقش نویسنده عمل می کنه ( نقض اشکار، اولین فاکتور ایفای نقش)
4. سوژه بر دلخواه ناظرین و یا کسی که سوژه داده باید باشه، و زیر سوژه توضیح داده میشه من چی باید بزنم. و اگر خلافش بزنم، ندید گرفته میشه یا پاک میشه.
5. تاپیک ها به طرزی نامعلوم به جدی و طنز تقسیم بندی میشن که هر دفعه هم متغییرن.
6.من حق استفاده از خلاقیت رو ندارم، چون نویسنده بعدی من نمی تونه ادامه بده و به من گفته میشه پیچوندم!

به نظر من این روش ایفای نقش داستان نویسی اشتراکی هست و جاش در این قسمت نیست، و در اخر هم میگم که شما، با این روش زوری و اجباری، خلاقیت رو از نوشته های بچه ها گرفتید و اجازه پرورش نمیدید.

من فعلا تا اینجا صحبت می کنم
متشکرم

ریگولوس یه تاب به زلفش میده و به صندلیش تکیه میده.

ویرایش شده توسط ریگولوس بلك در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۸ ۱۰:۳۲:۲۰

Toujours pur

" به خاطر یک مشت سوژه "

[b][size=small]�

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.