هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: كلاس مراقبت از موجودات جادويي
پیام زده شده در: ۱۵:۴۶ جمعه ۷ اسفند ۱۳۸۸

لورا مدلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۶ یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۵۶ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 298
آفلاین

1- در مورد موجودی جادویی به نام پریزاد ( که در کتاب جام آتش هری پاتر نیز آمده است ) در 5 خط توضیحات مختصری بدهید . می توانید از کتاب موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنان استفاده کنید . ( 5 امتیاز )

پریزاد ها موجودات جادویی زیبایی هستند. قدرت عجیبی که آن ها را از سایر موجودات متمایز کرده، جذب کردن دیگران( به خصوص مذکر) به خودشان می باشند. به طوری که فرد برای مدتی از خود بی خود می شود. از زیبایی آن ها می توان به موهای طلایی و بدنی زیبا اشاره کرد.آن ها می توانند با حرکات زیبا و رقص خود همه را به تحسین وا دارند.پریزاد ها همانند انسان ها می باشند و بدنی همانند انسان دارند. بدترین حالت آن ها درهنگام عصبانی شدن می باشد که قیافه شان به شدت تغییر می کند.

2- رولی در حداقل 15 خط بنویسید که در آن شما یک حیوان خانگی توپک داشته باشید . در این رول توپک شما باید نقش مهمی داشته باشد . ( 25 امتیاز )

_فیــن ( افکت گرفتن بینی)
این صدا، هوشصدمین باری بود که تالار هافل را می لرزاند. پیوز در حالی که در بیست بخور مشنگی و چهار پتو جا خوش کرده بود رو به لورا گفت: برو لطفا یه دستمال دیه برام بیار!
لورا جعبه ی دستمال کاغذی خالی را برداشت و در کنار صدها جعبه ی دستمال کاغذی دیگر انداخت و با عصبانیت گفت: مریض شدی که هیچی..امروز با این آب دماغت اعصاب ما رو هم خورد
-فـــــــــــــــــینـــ ! ببخشید خب چی کار کنم؟ از آب دماغ متنفرم!
ناگهان در تالار باز شد و زاخاریاس با چهار بسته دستمال کاغذی وارد تالار شد و آن را با سرعت به پیوز داد.
کینگزلی سر کچلش را خاراند و گفت: می خوای یه طلسمی چیزی اجرا کنم تا حالت خوب شه؟
پیوز دستمال را با سرعت به دماغش رساند و گفت:نه..خواهش می کنم تو نظر نده. دفعه ی آخری که طلسمی رو برای سایلنت کردن صدای فین من اجرا کردی، دماغم از تو شلوارم سر درآورد
ریتا در حالی که در بغل آسپ جا خوش کرده بود گفت:پس بهتره یه راهی رو پیدا کنید.این صدا داره کم کم خلوت ما دو تا رو به هم میزنه!
¬لورا کمی فکر کرد و ناگهان فریاد زد:اورکا، اورکا! که بلافاصله زیرنویسی پایین دهانش آمد:یافتم،یافتم.
ده مین بعد.
تالار در سکوت کامل به سر می برد. دیگر هیچ صدایی وجود نداشت که خلوت کسی را به هم بزند. همه لبخند زنان به کار خود می رسیدند و گهگاهی نیز به پیوز، که پشت آن همه وسیله ی مشنگی قرار داشت نگاه می کردند. هنوز هم که هنوز است، زمانی که بچه ها یاد آن روز می افتند به لورا لبخند می زدند و لورا نیز می گفت: پس این توپک های کوچولو، با این همه علاقه به آب دماغ، چرا باید بی کار بمانند؟ پیوز نیز در جواب می گفت: حاضر بودم خودم آب دماغم را می خوردم اما این توپک ها با آن زبان زشتشان، به من آویزون نبودند

پیام زده شده در: ۲۳:۴۶ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۸

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۱ شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۴۸ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 275
آفلاین
1- در مورد موجودی جادویی به نام پریزاد ( که در کتاب جام آتش هری پاتر نیز آمده است ) در 5 خط توضیحات مختصری بدهید . می توانید از کتاب موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آنان استفاده کنید . ( 5 امتیاز )

پریزاد ها موجوداتی هستند که از نوعی موجود جادویی به نام پری متولد می شوند ، پری یک جانور زینتی کوچک است که درجه هوشمندی بسیار پایینی دارد. پری ها عموما در مناطق جنگلی یا بیشه ها زندگی می کنند ، طول قامت این جانور 5/2 الی 5/12 سانتی متر است. سر ، تنه و دست و پای آن مانند انسان است، با این تفاوت که بالهای بزرگی شبیه بال حشرات دارد که بسته به نوع این جانور ممکن است شفاف یا چند رنگ باشد. پری در هر تخم گذاری حدودا 50 تخم می گذارد.از خصوصیات دیگر پریزاد ها قدرت تکلم است که بر خلاف مادرش پری ، از آن برخودار است.همچنین پریزادها موجوداتی هستند که در زیبایی همتا ندارندو صورتشان همانند قرص ماه است. پوستشان سفید وشفاف است،همچنین از دیگر خصوصیات ظاهریشان موهای طلاییشان است که گاهی به رنگ نقره ایی نیز در می آید.پریزاد ها قدرت عجیبی در مسخ کردن جادوگران دارند ، آنها با صدای زیبا و جادویی خود ورقص زبیاشان جادوگران مخصوصا مردها را به خلسه فرو میبرند .آمار نشان می دهد که در چندین مورد پریزاد ها منجر به خود کشی جادوگران شده اند. همچنین از دیگر خصوصیات آنها تغییر شکل در هنگام عصبانیت است، آنها در هنگام عصبانیت دارای بالهای فلس داری می شوند و همچنین صورتهای ظاهریشان به شکل وحشتناگی تبدیل می شود ، کشیده می شود ودندانهای تیزی از دهانشان بیرون میزند و درندخو می شوند.همچنین نور نقره ایی رنگی در هنگام عصبانیت از آنها ساطع می شود.

2- رولی در حداقل 15 خط بنویسید که در آن شما یک حیوان خانگی توپک داشته باشید . در این رول توپک شما باید نقش مهمی داشته باشد . ( 25 امتیاز )

غروب یک روز سخت وپرکار هرمیون خسته از کار روزانه ، روی صندلی راحتی که در نزدیکی شومینه دیواری اتاق نشیمن قرار داشت نشسته بود و با اشتیاق برای هزارمین بار در حال خواندن کتاب تاریخچه هاگوارتز بود .صدای ترق تروق شعله های آتش شومینه تنها صدای موجود در اتاق نشیمن بود...هرمیون سرش را بلند کرد و با نگرانی به عقربهای ساعت چشم دوخت که با سرعت عجیبی در حال حرکت بودند ، به نظر می رسید امروز رون کمی دیر کرده بود...در همین فکر ها بود که صدای زنگ در آشفتگیش را برطرف کرد...هرمیون به سمت در رفت و در را باز کرد.رون در آستانه در ایستاده بود وبه پهنای صورتش لبخند میزد. هرمیون با دیدن رون لبخندی زد واو را در آغوش گرفت . رون رفتار غیر عادی وعجیبی داشت به نظر کمی معذب می رسید ، همین که از آغوش هرمیون جداشد وبه داخل رفت ، هرمیون با حالتی سرزنش آمیز گفت:
-رون اون چیه تو دستت؟

رون سرجایش میخکوب شدو با چهره ایی که تقریبا به رنگ قرمز در آمده بود ، با من من گفت:

- اه....این یه هدیه اس.

هرمیون با سو ءظن به جبعه کوچکی که در دست رون بود، نگاه کرد و گفت:

-هدیه؟!

لبخند کمرنگی بر گوشه لبان رون نشست وشروع به باز کردن جعبه کرد...
با باز شدن جعبه موجود پشمالوی کروی شکلی از جعبه بیرون پرید و خود را به سمت صورت هرمیون انداخت...هرمیون جیغی کشید وبا سرعت خود را به سمت عقب کشیدو با ترس و لرز به موجود کوچک خیره شد که سر کوچکش را به دست هرمیون نزدیک کرده بود وبا زبان صورتی رنگ درازش ، دستان هرمیون را لیس می زد.هرمیون با انزجار به موجود پشمالو نگاه کرد وگفت:

-رون این دیگه چیه؟

رون کرکر خندید وگفت:

-این توپکه هرمیون.خیلی دوست داشتنیه .خیلیم مفیده!حالا خودت مبینی!
رون بعد از گفتن این حرف به توپک اشاره کرد که به سمت دیوار میدوید وبا ولع حشرات موزی را میبلعید!
دیدی هرمیون!دیگه خیالمون راحته.تازه این توپکا خیلی باوفا هستن و میتونن کلی کار انجام بدن!

هرمیون که ترس اولیه اش را از دست داده بود لبخندی زد وگفت:
-بالاخره ما هم یه حیوون خونگی پیدا کردیم...

ویرایش شده توسط دابی در تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۷ ۱۵:۴۱:۰۳

[b] به یاد شناسه ی قبلیم:«د�

پیام زده شده در: ۹:۵۴ جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۸۸

الکساندر پردفوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۰۵ پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از دست رفته کسی که با الکس کل کل کنه! :دی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 152
آفلاین
.: تدریس جلسه ی سوم درس مراقبت از موجودات جادویی :.

شترق !

ناگهان در کلاس مراقبت از موجودات جادویی با شدت زیادی از جا کنده شد . الکساندر که مانند همیشه به در لگد بسیار محکمی زده بود وارد کلاس شد .

- ای بابا ! آخه اینم دره ؟! چه قدر سست و بی خاصیت ! یه لگد آروم بهش زدما ! ببین چی شد ! . . . اصلا ولش کن ، چطورین بچه ها ؟ سلام به همگی !

جیمز با حالت شیطان مانندی زیر لب گفت :

- موضوع بحث رو عوض نکن الکساندری ! می دونی چقدر باید برای در کلاس خسارت بدی ؟ نمی تونی از زیرش در بری . . .

الکساندر گفت :

- به حرفاش گوش نکنین بچه ها داره شر و ور می گه . جیمزی ، لطفا شنبه شب بیا به دفترم . باید در مورد یه موضوع خیلی خیلی خاص باهم بحث کنیم . . .

سپس سرش را به کنار گوش جیمز برد و نجوا کنان گفت :

- منظورم تنبیهه . . .

سپس بدون توجه به جیمز که حالا اینجوری ( ) شده بود ، به جلوی کلاس رفت و داد زد :

- بچه ها ! امروز یه خبر عالی براتون دارم ! امروز اصلا درس نمی دم و در عوض یه قل دو قل بازی می کنیم !

ملت : هورررررررررا !!!

- باو شوخی کردم ، این از افعال معکوس بود ! امروز یه درس جانانه می دم !

ملت :

الکساندر :

ملت :

الکساندر گفت : « و حالا می ریم سراغ درس جدیدمون . امروز می خوام با یه موجود جادویی جدید آشناتون کنم و همچنین یه موضوع تحقیق راجع به یه موجود دیگه برای جلسه بعدتون بدم .

موضوع درستون امروز راجع به موجودی جادویی به نام توپکه . توپک محبوب ترین حیوان خانگی بچه های جادوگر در سراسر جهانه .

به طور کلی توپک موجودی توپ ماننده که ابعادش با یک توپ تنیس برابری می کنه . رنگ توپک نارنجی مایل به قهوه ایه . اگه رنگ یه توپک قرمز باشه معنیش اینه که اون توپک بیماره .

توپک وقتی که گرسنه میشه زبون صورتی رنگشو از اعماق بدنش بیرون میاره و غذاشو میخوره . غذای توپک خیلی متنوعه . توپک همه چی می خوره . از آشغال و زباله و کپک و گرد و خاک و قارچ گرفته تا پیتزا و ساندویچ و کباب و شیشلیک با برنج دانه بلند محسن ( ) ! اما محبوب ترین غذای توپک ، آب دماغ جادوگرانه ! توپک معمولا وقتی خیلی گرسنه می شه زبونشو به دماغ افراد خواب می چسبونه و میمکه !

از خصوصیات دیگر توپک هم اینه که هنگام رضایت صدای وزوز مانند خفیفی از خودش در میاره . »

هنگامی که حرف های الکساندر تموم شد برگشت و تکالیف را روی تخته نمایان کرد . بعد هم با یک خداحافظی و یادآوری تنبیه جیمز در شنبه شب از کلاس بیرون رفت .

------------------------------------

تکالیف جلسه ی سوم :

ویرایش شده توسط الکساندر پردفوت در تاریخ ۱۳۸۸/۱۱/۳۰ ۹:۵۶:۲۱
ویرایش شده توسط الکساندر پردفوت در تاریخ ۱۳۸۸/۱۱/۳۰ ۹:۵۸:۰۰

"Only Raven"

پیام زده شده در: ۹:۰۰ جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۸۸

الکساندر پردفوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
گریفندور

فرد ویزلی : 22 + 5 = 27 عالی

هی ! بابا دایی جون ، رولت اشکال داشت ! بنده گفته بودم جانورنما رو با موجود جادویی مقایسه کنید !

جیمز سیریوس پاتر : 25 + 5 = 30 عالی

تنها تکلیفی که کاملا بدون اشکال بود و هیچ ارفاقی توی اون صورت نگرفته بود ، تکلیف تو بود ، جیمز .

دابی : 22 + 5 = 27 عالی

رولت باید 15 خط می بود ، ولی در کل خوب بود .

هافلپاف

هستیا جونز : 25 + 5 = 30 عالی

رولت باید 15 خط می بود . تو 14 خط نوشته بودی ، ولی من معمولا یک خط رو ارفاق می کنم .

اسلیترین

بدون شرکت کننده

ریونکلا

بدون شرکت کننده ( بابا از قدیم گفتن ریونکلایی ها نابغه ان ، نذارین قدیمیا حرفشونو پس بگیرن . )

ویرایش شده توسط الکساندر پردفوت در تاریخ ۱۳۸۸/۱۱/۳۰ ۹:۰۲:۴۴

"Only Raven"

پیام زده شده در: ۱۹:۳۱ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۸

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
رولی بنویسید که در آن جانور نمایی را با موجودی جادویی مقایسه کرده باشید .

شب فرا رسیده است، جنگل ممنوعه پر بود از موجودات درنده وناشناخته ایی که هر یک در گوشه ای از این جنگل ترسناک سکنی گزیده بودند.موجود کوچکی در زیر نور مهتاب با بالهای ظریفی در حال پرواز است، این موجود شباهت زیادی با پری داردو بالهای کوچکش بسیار نازک است. وقتی دقیق تر به این موجود نگاه می کنی تفاوتهایش را با پری به خوبی می فهمیی.صورتش بسیار موزیانه وکریه است،دندانهای زهراگین وتیزی از گوشه لبش بیرون آمده اند،این دندانها که به شدت سمی هستند قادرند طی 24 ساعت انسان را بیهوش کنند.از دیگر خصوصیات این موجود رنگی آبی لاجوردی است که بدنش دارد وخال های ریزی که بر تمام سطح بدنش پوشیده شده اند.داکسی جز تخم گذاران است ومعمولا در محیط های مرطوب تخم گذاری میکند.

مایل ها آنطرف تر در جنگل هایی انبوه،موش کوچک قهو ایی رنگی، به سرعت در حال دویدن است ، به نظر میرسد از چیز ترسناکی در حال فرار است، در نهایت پس از چند ساعت دویدن در گوشه ایی توقف میکند وبا چشمهای کوچک وریزش اطراف را می نگرد وپس از آنکه مطمئن میشود خطری تهدیدش نمیکند پشت درختی رفته و پس از چند لحظه ناپدید میشود ،چند دقیقه بعد، مرد ریز نقش کوچکی که پیتر پتی گرو نام دارد ، در حالی که شباهت عجیبی با آن موش قهوه ایی رنگ دارد ، از پشت درخت بیرون می آید ودر حالی که با چشمان ریزش اطرافش را جستجو میکند ، لباسش را مرتب میکندو به سمت نقطه ای نامعلوم حرکت می کند...

دو جانور نما ( که آنها را می شناسید ) و سه موجود جادویی را فقط نام ببرید .

جانورنما:

-مورگانا لی فای.

-پیتر پتی گرو.

موجود جادویی:

-استریلا(یک موجود جادویی سمی ، که با دستکش های حفاظتی لمس میشود.)

-اسب تک شاخ

-جن خاکی

پیام زده شده در: ۱۹:۳۱ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۸

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین

شب فرا رسیده است، جنگل ممنوعه پر بود از موجودات درنده وناشناخته ایی که هر یک در گوشه ای از این جنگل ترسناک سکنی گزیده بودند.موجود کوچکی در زیر نور مهتاب با بالهای ظریفی در حال پرواز است، این موجود شباهت زیادی با پری داردو بالهای کوچکش بسیار نازک است. وقتی دقیق تر به این موجود نگاه می کنی تفاوتهایش را با پری به خوبی می فهمیی.صورتش بسیار موزیانه وکریه است،دندانهای زهراگین وتیزی از گوشه لبش بیرون آمده اند،این دندانها که به شدت سمی هستند قادرند طی 24 ساعت انسان را بیهوش کنند.از دیگر خصوصیات این موجود رنگی آبی لاجوردی است که بدنش دارد وخال های ریزی که بر تمام سطح بدنش پوشیده شده اند.داکسی جز تخم گذاران است ومعمولا در محیط های مرطوب تخم گذاری میکند.

مایل ها آنطرف تر در جنگل هایی انبوه،موش کوچک قهو ایی رنگی، به سرعت در حال دویدن است ، به نظر میرسد از چیز ترسناکی در حال فرار است، در نهایت پس از چند ساعت دویدن در گوشه ایی توقف میکند وبا چشمهای کوچک وریزش اطراف را می نگرد وپس از آنکه مطمئن میشود خطری تهدیدش نمیکند پشت درختی رفته و پس از چند لحظه ناپدید میشود ،چند دقیقه بعد، مرد ریز نقش کوچکی که پیتر پتی گرو نام دارد ، در حالی که شباهت عجیبی با آن موش قهوه ایی رنگ دارد ، از پشت درخت بیرون می آید ودر حالی که با چشمان ریزش اطرافش را جستجو میکند ، لباسش را مرتب میکندو به سمت نقطه ای نامعلوم حرکت می کند...

جانورنما:

-مورگانا لی فای.

-پیتر پتی گرو.

موجود جادویی:

-استریلا(یک موجود جادویی سمی ، که با دستکش های حفاظتی لمس میشود.)

-اسب تک شاخ

-جن خاکی

پیام زده شده در: ۱۲:۵۷ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۸

محفل ققنوس

جیمز سیریوس پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۵۰ جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 1531
آفلاین

- وایسا سرجات!

جیمز بار دیگر جیغ زنان این را تکرار کرد و دم تدی را بیشتر از قبل فشرد.

-هی! دردم میاد!

جیمز بی توجه به فریادهای تدی با تمرکز به عکسی که در دست داشت خیره شده بود و نوک زبانش نیز هر از گاهی از لای لب هایش بیرون میزد.
از درون قاب عکس، سانتوری به جیمز چشم غره میرفت.

- ببین جیمز اگه تو تکلیف داری به من ربطی نداره! من از هاگوارتز فارغ التحصیل شدم!
- ببین تدی اگه تو از هاگ فارغ التحصیل شدی به من ربطی نئاره! من تکلیف دارم!

تدی دوباره غرغر کرد و جیمز ادامه داد:

- خب! برطبق تاک، تو خودت میتونی تغییر کنی ولی این سانتور از کره گی دم نداشـ..یعنی همون سانتور بود! اسنان نمایی هم که داری، وقتی تبدیل به گرگ میشی بازم موهای سرت بنفش میزنه!

- واقعا؟! فک میکنی لیدی خوشش بیاد؟
-حالا که زن و بچه دار شدی هم دس از سر در و داف هات برنمیداری!؟ چشمم روشن!
- خب بابا!

جیمز ادامه داد:
- خب در مورد کنترل پذیری..این اشتباهه! تو اصنم کنترل نئاری رو اعصابت! آخرین بار که با هم رفتیم تا گرگینه شی منو قورت دادی!

تدی ابروهایش را بالا انداخت: ببینم! تو موضوع تکلیفت چیه؟
-یه رول بنویسم که توش یه جانورنما با یه جانور مقایسه شه!
- احمق من جانورنمام!؟
- پس چی!؟ منم که ماهی یه بار سگ...یعنی گرگ میشم!؟
- گرگینه با جانورنما فرق داره! کل تکلیفت غلطه! یه ساعته ما رو هم علاف(؟) کردی! دممو ول کن!

جیمز نیشخندی زد و دم عرق کرده ی توله گرگینه ی زشت را رها کرد. تکلیفش را اشتباه نوشته بود، اما نکته ی مهم و علمی که یاد گرفته بود تفاوت گرگینه ها با جانورنما ها بود! در ضمن! بعید میدونم استاد بخواد دوباره تکلیفمو بنویسم، چشاش به فنا میره! نه؟

جفت باب بزرگام جانورنما بودن! هم باب بزرگ سیریوس هم باب بزرگ جیمزم. ما خانوادتا جونوریم!

ابوالهول-جن خانگی- غول

ویرایش شده توسط جیمز سیریوس پاتر در تاریخ ۱۳۸۸/۱۱/۲۲ ۱۳:۰۲:۵۳

پیام زده شده در: ۱۹:۳۸ دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۸

فرد ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۱ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۵۶ چهارشنبه ۴ آبان ۱۳۹۰
از ابرها!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 53
آفلاین
_ بسه دیگه خودتو اینقد لوس نکن! بیا بغل دائی!

فرد ( چاکریم! ) وسط یه مزرعه واستاده بود و سعی میکرد با رفیق دوران طوفولیتش، لی جردن رو راضی کنه که تغییر شکل بده تا برن به باجامه! پارتیشون برسون!

_ ببین لی! درسته که تو خیلی گولاخی و الان هیکل بهم زدی در ابعاد گراوپی! ولی بسه دیگه! دیر شد! الان همه نوشدنی ها به فنا میرن!

لی همچنان داشت به فرد نگاه میکرد و چشم غره میرفت!!!

فرد پاشو به زمین کوبید و داد زد:

_ آخه اسکل! اینم قیافه شد؟؟!!؟ عین ادم نگاه کن! اه اه اه! گاوم شد جیوون آخه؟!! خودتو لوس نکن و الا یه شوخی ای روت انجام میدما!!!

لی دو قدم رفت و به موهای قرمز فرد نگاه کرد!

فرد دستی کشید تو موهاش:

_ ببین لی! تا سه می شمرم! و الا زودتر میرم و دیگه ....!! .... یک.... دو .... سه....

_ هییییییییی! فرد بوق شده! اونجا چیکا میکنی؟!! باب من سه ساعته منتظرتما!

فرد دوبار پلک زد! یه نگاه به گاو خشمگین روبروش کرد، و یه نگاه به جائی که صدا ازش می یومد!

_ لی؟! تو اونجائی؟!!

_ خب اره دیگه! گفته بودم خونمونو دادیم به یه ماگل! تو زمین اونا چیکا میکنی؟! ما خونه بغلی ایم!

_ لـــــی! احساس بدی دارم!

_ چیه؟! نکنه جرج توی غذات چیز میز ریخته باید بری اهم؟!!

_ لـــی ! وصیت نامم زیر تختمه! اونو بده به مامان مالی!!!!

فرد نگاهی به گاو خشمگین روبروش انداخت که داشت عقب گرد میکرد، و دستی به موهای قرمزش کشید و با خودش گفت:

_ کاش از گیر سربازی رفتن در نمیرفتم!!!

فوقع ما وقع!!!!

سوال دوم:

پروفسور مک گونگال
سیریش

---

هیپوگریف
اژدها!
سگ سه سر هاگرید!
تسترال
خانم نوریس! ygrin:

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/profile/userinfo.php?

پیام زده شده در: ۱۷:۰۴ دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۸

هستیا جونزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳
از دهکده شن ور دل گاارا سان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 90
آفلاین
تکلیف اول : رولی بنویسید که در آن جانور نمایی را با موجودی جادویی مقایسه کرده باشید . ( حداقل 15 خط ) ( 25 امتیاز )

سوسک بلوطی رنگ زیبایی که بال هایش همچون جواهر زیر نور مشعل می درخشیدند ، جلوی آینه قدی خوابگاه دختران هافلپاف ایستاده بود و در حالی که تصویر خودش را در آینه بررسی می کرد شاخک های درازش را تکان می داد . قدش یک و نیم سانتی از سوسک های معمولی بلند تر بود و دور چشمانش عامت هایی شبیه به عینکی بزرگ دیده می شد . هیچ کس در خوابگاه نبود .

سوسک با خیال راحت دور خودش می چرخید ، اندام متناسبش را با رضایت خاطر نگاه می کرد و حظ می برد . آنقدر محو خودش شده بود که حرکت چیزی سیاه رنگ را از پشت سرش ندید .

-پیشت!!

سوسک قهوه ای از جا پرید و پشت سرش را نگاه کرد . یک جیمینی (سوسک حمام جادویی) صدایش کرده بود و داشت به او نزدیک می شد . از دید سوسک اول ، جیمینی خیــــــــــــلی معمولی بود . بال های درازش که دو برابر خود طرف طول داشتند درست همرنگ بال های خودش بودند . دو شاخکش هم خیلی دراز بودند و یک دور پیچ خورده بودند . با این حال، خود جیمینی جثه کوچکی داشت و حتی نصف سوسک قهوه ای هم نمیشد .

سوسک قهوه ای در دل آهی کشید . دوباره نتوانسته بود یک دقیقه تمام جمال سوسکی خودش را به تنهایی نگاه کند و لذت ببرد . همیشه یکی از سوسک های قلعه پیدا می شد و ایجاد مزاحمت می کرد . باید دوباره به شکل اولش برمیگشت ؛ قبل از اینکه این یکی هم مثل قبلی پیشنهاد ازدواج بدهد .

-شپلق!

ریتا کفشش را از روی جمینی له شده برداشت .با قدم های بلند از جلوی اینه دور شد و جسد سوسک بدبخت را به حال خود گذاشت .

تکلیف دوم : دو جانور نما ( که آنها را می شناسید ) و سه موجود جادویی را فقط نام ببرید . ( تکلیف از این راحت تر ؟ ) ( 5 امتیاز )

1-ریتا اسکیتر
2-سیریوس بلک

1-هیپوگریف
2-تسترال
3-تیغالو

پیام زده شده در: ۹:۳۵ جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۸۸

الکساندر پردفوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
.: جلسه ی دوم درس مراقبت از موجودات جادویی :.

الکساندر – مثل همیشه – در کلاس را با لگد باز کرد و با لحن شاد و سرزنده ای رو به بچه ها کرد و گفت : « سلام به همگی ! »

بچه ها با بی حوصلگی زیر لب زمزمه کردند : « سلام . . . »

الکساندر با صدایی بلند گفت : « هی بچه ها ، چرا امروز یه کم بی حوصله این ؟ امروز می خوام یه درس باحال بهتون بدم ! »

ملت :

- ای بابا ، بخندین تا دنیا به روتون بخنده ! چرا امروز این جوری هستین ؟ مشکلی پیش اومده ؟

ملت :

الکساندر نصف زنگ را به کارهای جالب و خنده دار و هیجان انگیز پرداخت ، به امید این که دانش آموزان حوصله شون سر جاش بیاد و از حالت کسل بودن بیرون بیان . او کارهای زیادی را امتحان کرد ، ( از جمله در آوردن ادای قورباغه ، گورخر ، گوزن ، پنگوئن ، دلفین و جانوران دیگر ، غیبت کردن پشت سر معلمین و مدیر ، اجرای فن کشتی کج باتیستا از روی میز ( ) و . . . ) اما هیچ کدام از این کارها نتیجه نداد و بچه ها همان طور بی حوصله و بی حرکت در جای خود نشستند .

تا این که الکساندر خسته شد و گفت : « بابا من اصلا چی کار به شما دارم . من درسمو میدم . آقا من تسلیم . . . »

یهو همه ی کلاس زدن زیر خنده !

الکساندر که قیافش اینجوری ( ) شده بود داد زد :

- ای بابا ، من از صبح گلومو پاره کردم که شما رو سر ذوق بیارم اونوقت یهو شما عین خر شارژ می شین ! خدایی خیلی بی انصافیه !!!

جیمز که از شدت خنده داشت می مرد و اینجوری ( ) شده بود ، قهقهه زنان گفت : « داشتیم سر کارت می ذاشتیم ، می خواستیم وقت کلاس بیخودی بگذره . . . ! »

الکساندر تا اینو شنید گفت : « ای وای ! خیلی دیر شد . الآن درس می دم . اگر هم وقت کم اومد و زنگ خورد باید توی کلاس بشینین تا درسمون تموم شه ! با کسی شوخی هم ندارم ! »

سپس در حالی که غرغر دانش آموزان را نادیده می گرفت به سمت تخته سیاه برگشت و با چوبدستی خود همان حرکات همیشگی را انجام داد . مثل همیشه چکیده ای از درس آن روز به همراه تکالیف بر روی تخته نمایان شد :

تفاوت های جانورنما ها با موجودات جادویی و طرز تشخیص آن ها از یکدیگر :

1. تغییر پذیری .

2. انسان نمایی .

3. کنترل پذیری .

الکساندر رو به کلاس کرد و توضیحاتش را شروع کرد :

- « درس امروز به شما کمک می کنه که بتونین یک جانور نما ( انسانی که بتونه به یک جانور تبدیل بشه ) رو از یک موجود جادویی تشخیص بدین .

این دو گروه در سه مورد با هم تفاوت دارن که روی تخته اون سه مورد رو می بینین . مورد اول تغییر پذیریه که همون جور که از اسمش معلومه توانایی تغییر شکل دل به خواه جانور نماها به انسان یا حیوانه که صد البته موجودات جادویی فقط به صورت حیوانن .

مورد بعدی انسان نمایی هستش . انسان نمایی یعنی خصوصیات ظاهری انسان ها که ممکنه پس از تغییر شکل به یک جانور در اون ها باقی بمونه . مثلا همین مینروا مک گونگال ( مدیر سابقتون ) وقتی که تبدل به گربه می شه دور چشماش خطوطی مثل عینکش بر جای می مونه .

آخرین مورد کنترل پذیری هست . کنترل پذیری یعنی این که جانور نما ها می تونن بر رفتار خود کنترل داشته باشن . اما جانوران جادویی در بیشتر مواقع نمی تونن .

شما برای به یاد داشتن این سه مورد می تونین حروف اولشون رو به هم بچسبونین تا کلمه ی تاک ( درخت انگور ) به وجود بیاد . خداحافظ همگی ! »

سپس به سرعت از کلاس خارج شد .

.: تکالیف جلسه ی دوم مراقبت از موجودات جادویی :.

تکلیف اول : رولی بنویسید که در آن جانور نمایی را با موجودی جادویی مقایسه کرده باشید . ( حداقل 15 خط ) ( 25 امتیاز )

تکلیف دوم : دو جانور نما ( که آنها را می شناسید ) و سه موجود جادویی را فقط نام ببرید . ( تکلیف از این راحت تر ؟ ) ( 5 امتیاز )

"Only Raven"

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.