هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نقد فیلم هفتم - قسمت اول!
پیام زده شده در: ۰:۴۷ یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۹

ali

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۱۶ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۳:۴۴ چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۱
از مدرسه ی جادوگری نیوزیلند.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
یه سوال فنی ؟ CD هری پاتر و یادگاران مرگ اومده تو ایران یا نه ؟ چون اینجا تا اکران تموم نشه نمیاد :(

پیام زده شده در: ۰:۴۴ یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۹

ali

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
به نظر من صحنه قشنگ و در عین حال غمگینی بود که غم هرماینی و نشون داد ولی در کل شانس داشتند قشنگ تر درستش کنند از نظر فنی ایراد خاصی نداشت موسیقی متنش اون غمو نشون می داد و اضافه کردنش کار درستی بود اما خداحافظی هری با دارسلی ها اون جوری من تو کتاب خوندم و انتظار داشتم نبود چون با توجه به 2 قسمتی بودنش صد در صد وقت بهتر درستش کنن .

پیام زده شده در: ۱۱:۴۹ شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹

پویا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۹ دوشنبه ۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۴۲ یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱
از Unknown
گروه:
کاربران عضو
پیام: 33
آفلاین
خوب، فکر کنم بهتر باشه بریم سراغ نقد سکانس بعدی...
پس بگین که نظرتون در مورد سکانس نمایش هرماینی، هری و رون در خانه هایشان و خداحافظی هرماینی و هری با خانواده شون چی بود؟
صحنه ای که هرماینی خودشو از تمام خاطرات خانوادگیشون حذف می کرد، چه طور بود؟ آیا اضافه کردن این صحنه به فیلم (که به این شکل در کتاب نبود)، کار درستی بود؟ نظرتون در مورد خداحافظی هری با دورسلی ها چی بود؟ و ...

----------------------------------------------

ضمناً یا فقط در مورد سکانس تعیین شده و یا اگر خواستید، فقط در مورد کلَ فیلم نظر بدید... لطفاً جلو جلو سکانس ها رو نقد نکنید که فقط باعث به هم خوردن نظم تاپیک می شه...

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۵:۴۹ شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹

ali

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
باشه ببخشید من سوال نگرفتم
من با نظر شما موافقم سکانس اول که از اسکریم جیور بود خیلی خوب قدرت وزیر و نشون داد که از فاج قدرتمند تره و همه چیزی که رولینگ گفت و شما هم گفتید .
توی سکانس دوم که هرمیون از خونشون میره قسمتی از ناراحتیی که ولدمورت درست کرده و ترس و تاریکی + موسیقی متن ناراحتی و ترس رو نشون داد ولی برای مثال وقتی می خواستن از یه صحنه به صحنه ی دیگه برن خیلی سریع و بدون مقدمه می رفتن و اگه یکی کتاب رو نخونده باشه خیلی سخته که بفهمه .
به لودو : اقایی که نظر میدی شما توی 14 سالگی می تونستی نقد کنی که اینقدر بی ادبانه جلویه همه منو ضایع کردی ؟ شما می تو نستی پیام شخصی بدی :)

ویرایش شده توسط پروفسور فليت ويك در تاریخ ۱۳۸۹/۹/۱۳ ۵:۵۰:۴۵
ویرایش شده توسط پروفسور فليت ويك در تاریخ ۱۳۸۹/۹/۱۳ ۵:۵۱:۲۱

پیام زده شده در: ۱:۴۲ شنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۹

پویا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از Unknown
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

ДLɬ نوشته:
به نظر من سکانس اول فیلم خیلی خوب و مناسب فیلم برداری شده بود. به حالت صورت و نگاه بیل نایی در نقش وزیر جادوگران نگاه کنید. حرکت ابروها و لب رو منظورمه. همون صحنه اول که دوربین روی صورتش متمرکز شده. وقتی که دوربین کمی از صورتش فاصله می گیره و صحبت کردن وزیر محکم تر میشه در صحنه ای لرزش کامل رو در نگاه و تکان های سر بازیگر نقش اسکریم جیور می بینیم که حالت ترس و مطمئن نبودن رو در عین شجاعت و محکم بودن برای بیننده به ارمغان میاره. تصوری که در کتاب هم از اسکریم جیور داشتیم با توجه به توصیف های رولینگ همین چهره بود. محکم و زجر کشیده که با گریمی که روی صورت بیل نایی انجام شده بود یک خستگی و تجربه در صورتش نشان داده می شد که کمک میکرد تا در همین آغاز فیلم بدانیم که اسکریم جیور نسبت به فاج خیلی محکم تر هستش هرچند عدم اطمینان و ترس در پشت سخنرانی های محکمش دیده می شد اما مبارز و مدافع جامعه جادوگرا در برابر ولدمورت نشون میداد. به نظر من حالت سرسختی و حتی عصبی بودن رو این بازیگر به شکل فوق العاده ای منتقل کرد. از نظر من گریم این شخصیت بسیار خوب و کاملا متناسب با اونچه که در کتاب تصورش رو میکردم بود. روشی رو هم که برای فیلم برداری انتخاب کردن جالب بود. متمرکز بودن در نخستین صحنه روی صورت اسکریم جیور جالب و ابتکاری بود. اولش هیچ فکر نمی کنیم که داره برای خبرنگاران و بقیه سخنرانی میکنه. تصور اولیه صحبت با یک جمع چند نفره است یا صحبت با یه نفر.
این از سکانس اول.

با تشکَر از علی عزیز... خدا رو شکر بالاخره یکی پیدا شد که بفهمه نقد کردن یعنی چی...

تا حدَ زیادی با نطرات علی موافقم... تقریباً همه چیز رو به خوبی توضیح داد و دیگه نیازی به تکرارشون از طرف من نیست... فقط چند تا نکته می مونه که مایلم به توضیحات علی اضافه شون کنم:

1- تا جایی که یادم میاد، این سکانس آغازین فیلم، هیچ موسیقی متنی نداشت و به نظر من این طوری ناگهانی پرتاب شدن به داخل فیلم بدون موسیقی متن، زیاد جالب نبود و برای خود من به عنوان یه بیننده یه کم آزاردهنده بود...

2- برای کسی مثل ما که کتاب های هری پاتر رو خوندیم و کاملاً با شرایط دنیای جادوگری اون آشناییم، وجود اون همه خبرنگار و عکَاس برای سخنرانی اسکریمجیور غیر طبیعیه... برای جامعه ای که رسانه هاش تقریباً محدود به یه روزنامه ی Daily Prophet (پیام امروز) و مجلَه ی مضحکی به نام Quibbler (طفره زن) هست، وجود اون همه خبرنگار و عکَاس هیچ توضیح منطقی ای نمی تونه داشته باشه...

3- این نکته، یه نظر شخصیه... به نظر من بازیگر اسکریمجیور خوب انتخاب شده بود، ولی عالی نبود... یه جورایی با اسکریمجیوری که من موقع خوندن کتاب تصوَر می کردم، فرق داشت... می تونستن بازیگر دیگه ای رو انتخاب کنن که بیشتر شبیه یه شیر پیر (توضیح کتاب) باشه...

----------------------------------

بازم می گم...
از نظر بقیَه ی اعضا هم کاملاً استقبال می شه... چه نظر در مورد این سکانس، چه نظر در مورد کلَ فیلم...

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

نقد فیلم هفتم - قسمت اول!
پیام زده شده در: ۱۷:۵۲ جمعه ۱۲ آذر ۱۳۸۹

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۶ دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 788
آفلاین
به نظر من سکانس اول فیلم خیلی خوب و مناسب فیلم برداری شده بود. به حالت صورت و نگاه بیل نایی در نقش وزیر جادوگران نگاه کنید. حرکت ابروها و لب رو منظورمه. همون صحنه اول که دوربین روی صورتش متمرکز شده. وقتی که دوربین کمی از صورتش فاصله می گیره و صحبت کردن وزیر محکم تر میشه در صحنه ای لرزش کامل رو در نگاه و تکان های سر بازیگر نقش اسکریم جیور می بینیم که حالت ترس و مطمئن نبودن رو در عین شجاعت و محکم بودن برای بیننده به ارمغان میاره. تصوری که در کتاب هم از اسکریم جیور داشتیم با توجه به توصیف های رولینگ همین چهره بود. محکم و زجر کشیده که با گریمی که روی صورت بیل نایی انجام شده بود یک خستگی و تجربه در صورتش نشان داده می شد که کمک میکرد تا در همین آغاز فیلم بدانیم که اسکریم جیور نسبت به فاج خیلی محکم تر هستش هرچند عدم اطمینان و ترس در پشت سخنرانی های محکمش دیده می شد اما مبارز و مدافع جامعه جادوگرا در برابر ولدمورت نشون میداد. به نظر من حالت سرسختی و حتی عصبی بودن رو این بازیگر به شکل فوق العاده ای منتقل کرد. از نظر من گریم این شخصیت بسیار خوب و کاملا متناسب با اونچه که در کتاب تصورش رو میکردم بود. روشی رو هم که برای فیلم برداری انتخاب کردن جالب بود. متمرکز بودن در نخستین صحنه روی صورت اسکریم جیور جالب و ابتکاری بود. اولش هیچ فکر نمی کنیم که داره برای خبرنگاران و بقیه سخنرانی میکنه. تصور اولیه صحبت با یک جمع چند نفره است یا صحبت با یه نفر.
این از سکانس اول.

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۲۳ یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹

پویا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از Unknown
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

لودو بگمن  نوشته:
اهم!
لازم به ذکره که شما میتونید راجع به هر چیزی از فیلم که خواستین نظر بدین و مجبور نیستین چیزی که بعضی دوستانو گفتن بگید!

من کسی رو مجبور به گفتن چیز خاصَی نکردم.
فقط حرفم این بود که بیاید یه ذرَه، فقط یه ذرَه ی خیلی کوچولو بحثو تخصَصی تر کنیم.
ولی برای بار هزارم به این نتیجه رسیدم که همچین انتظاراتی از اعضای یه سایت یا فروم ایرانی داشتن زیادی رویاپردازانه ست...
تا کی می خوایم همچین نظراتی بدیم:
نقل قول:
همه ی صحنه ها قشنگ بود فقط خیلی سریع بود من این فیلم 3 بار تو سینما دیدم خیلی خوبه ولی اگه یکی کتابو نخونده باشه سخته بفهمه

آخه واقعاً شما روتون می شه اسم همچین پست هایی رو بذارین نقد... حدَاقل اسم تاپیکو عوض کنید و به جای "نقد فیلم هفتم - قسمت اول!" بذارید "چت در مورد فیلم هفتم - قسمت اول!"...

اصلاً همه کاملاً بی خیال پست من بشید...
بیاید نظرای یکی دو خطَی در مورد فیلم دو ساعت و نیمه بدید و دلتونو خوش کنید که دارید فیلم رو نقد می کنید... من قصد توهین به کسی رو ندارم، ولی یه بچَه ی 5 ساله فیلم رو کاملتر نقد می کرد...
واقعاً واسه خودمون متاسَفم...

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۰۸ یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۵۷ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
از در عقب، صندلی جلو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1316
آفلاین
اهم!
لازم به ذکره که شما میتونید راجع به هر چیزی از فیلم که خواستین نظر بدین و مجبور نیستین چیزی که بعضی دوستانو گفتن بگید!

هیچی به هیچی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۲۳ یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹

ali

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
همه ی صحنه ها قشنگ بود فقط خیلی سریع بود من این فیلم 3 بار تو سینما دیدم خیلی خوبه ولی اگه یکی کتابو نخونده باشه سخته بفهمه

پیام زده شده در: ۱۸:۵۵ جمعه ۵ آذر ۱۳۸۹

amir-dementor

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۶ چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۰:۵۰ پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
صحنه ی اول فیلم خیلی قشنگ بود کار درستیه که این صحنه اولین صحنه انتخاب بشه چون مانند خاطراتیه که از فیلم 6مرور میشه واقعا فیلم عالی بود من فیلمو تو سینما دیدم در ترکیه اهنگسازی وصداگذاری صحنه شروع عالیه واقعا عالیه مو به تن ادم سیخ میکنه یعنی به طرفداران هری پاتر نه هر ادمی اگه از اول فیلمهارو وکتاب هار وخوانده ودیده باشی این فیلم رو که میبینی میمیری

هری پاتر پسری که زنده موند
بالاخره میمیره
فقط به خواطر پاتر جوان
بدون تو دنیامونو به شانس واگزار می

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.