هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس دفاع در برابر جادوي سياه
پیام زده شده در: ۱۴:۵۲ جمعه ۱۷ دی ۱۳۸۹

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
1- توضیحات بیشتر و کامل تری درباره ورد های ولدابوسو و دامب لوسو بنویسید.(15 نمره )

ورد ولدابوسو از کلمه های ولدمورت (خلاصه)و بوسو تشکیل شده است. که طبق اطلاعات دقیق من از کلمه های عبری کلمه ی بوسو معنی ضایع شدن میدهد.( مگه به خواب ببینی لرد ضایع شه!) و ورد دامبل لوسو از دو کلمه ی دامبل و لوسو تشکیل شده که دامبل خلاصه ی دامیلدور و باز هم در زبان عبری لوسو به معنای "دلخواه" است.یعنی دلخواه دامبلدور که در اینجا منظور این است که پرتاب شدن به هوا از علایق دامبلدور بوده و همان وطر که همه میدانیم کاملا اشاره شده است که دامبلدور کمی قاطی داره.

2-یک رول بنویسید که از ورد ولدابوسو و یا دامبل لوسو استفاده کرده اید.(15 نمره)

بار دیگر در هاگوارتز کلوپ دوئل تشکیل شده بود. این دفعه دامبلدور معلم بود که هر جلسه خنده را بر لب دانش آموزان می آورد. این جلسه درس ولدابوسو و دامبل لوسو (یا یه چیزی شبیه این)بود. دامبلدور پس از نیم ساعت توضیح خوب بودن عشق و جادو های سفید سراغ درس رفت. و پس از تکمیل درس خواهش کرد که داوطلبی برای اجرای دامبل لوسو روی صحنه بیاد. من با شجاعت دست گرفتم. دوئل ما شروع شد. دامبلدور گفت:
- یک... دو. ... سه! اکسپلیارموس!

این ورد نهایت عشق دامبلدور و هری پاتر به جادوگری بود و در عین حال جادوی ساده ای بود. من با نهایت اعتماد به نفس فریاد زدم:
-دامبل لوسو!
و دامبلدور با لبخند و با صدایی شبیه "یودووو"( با صدای نازک بخوانید و اووو را بکشید) به هوا پرتاب شد و بار دیگر در انتها کلاس مثل بقیه ی جلسات بچه ها از خنده منفجر شدند.

3-وضعیت کلاس :(ارزش یابی)
استاد ترسیدیم آروم باش! حالا که من فقط نوشتم یه مثبت بهم بده! این جلسه هم عالی بود.

ویرایش شده توسط رز ویزلی در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۱۷ ۱۵:۰۴:۱۹

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۱۴:۱۳ جمعه ۱۷ دی ۱۳۸۹

ویکتور کرام old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ سه شنبه ۹ آذر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۲:۱۰ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
از من بدبخت تر تو دنیا،تویی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 374
آفلاین
جلسه دوم کلاس دفاع در برابر جادوی سیاه

امروز هم همانند بقیه روز ها صبح دل انگیز و زیبایی بود.آسمان کاملا سفید بود و اثری از نور خورشید نبود.باد خنکی که از پنجره های کلاس می دمید ،حس خوبی به دانش آموزان داده بود.گاهی باد به گونه ای شدید میشد که موها و صفحات کتاب های دانش آموزان دگرگون کرده بود.دانش آموزان فکر میکردند که استادی بی لیاقت و مهربان دارند و رفتارش آرام است به همین دلیل کسی تکالیفش را انجام نداده بود و بسیار شلوغ میکردند.

استاد ویکتور دیر کرده بود و توی این مدت کلاس بسیار شلوغ و بهم ریخته شده بود.
اینبار ویکتور با ردایی قرمز زنگ و بلند وارد کلاس شد.قدم های محکم برمیداشت به گونه ای که انگار اسنیپ وارد کلاس شده بود.
روبروی دانش آموزان ایستاد و محکم بروی تخته کوبید.بعد از اینکه توجه دانش آموزان را به سمت خود جلب کرد،به آرامی گفت:
-خوب اولین کاری که میکنیم تکالیف رو میبینیم،به ترتیب از اول بیاین.

20 دقیقه بعد :

-شماها که تکالیفتونو ننوشتین،توی این کلاس به جز رز کسی تکلیف ننوشته.آخه این ...

ویکتور حرفش را تمام نکرد و محکم صندلیش را عقب کشید و نشست سپس از لیوان آبی که بر روی میز بود نوشید.
کمی نگذشت که شروع به درس دادن کرد.گونه ای حرف میزد که انگار هنوز از دست دانش آموزان عصبانی است.

-امروز دوتا از ورد های جادوهای سفید رو میخونیم،کتاباتو باز کنید.

امروز همه از این رفتار عجیب ویکتور ترسیده بودند و کسی سوالی نپرسید.همه با تمایل به حرف های ویکتور گوش میکردند یا حداقل گونه ای بود که نشون میداد با تمایل گوش میدهند.

ویکتور سریعا دو ورد بروی تخته نوشت.

-درس امروز ما،ورد ولدابوسو و دامبل لوسو هستش،ورد ولدابوسو باعث خنثی کردن ورد آواداکداورا میشه،ورد دامبل لوسو باعث میشه علاوه بر خنثی کردن ورد های معمولی شخصی که به شما وردی میفرسته پرتاب شه.

سپس کمی نگذشت که زنگ کلاس خورد و ویکتور با عجله تکالیف دانش آموزان را گفت و از کلاس خارج شد.

تکالیف :

1- توضیحات بیشتر و کامل تری درباره ورد های ولدابوسو و دامب لوسو بنویسید.(15 نمره )

2-یک رول بنویسید که از ورد ولدابوسو و یا دامبل لوسو استفاده کرده اید.(15 نمره)

3-وضعیت کلاس :(ارزش یابی)

»»» ارزشـی گولاخ «««

پیام زده شده در: ۱:۴۳ دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۸۹

دراکو مالفوی old7

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۱ جمعه ۱۰ دی ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۰:۰۷ دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۹
از گیل!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 43
آفلاین
1-آیا معنای ورد "سکتیاموس " را میدانید ? فکر میکنید چه معنایی دارد ?(5نمره)
روایات زیاده!
در روایتی آمده که هم خانواده ی سکوته و ورد حریف رو ساکت میکنه!
در روایتی دیگر از واژه ی سکته اومده و باعث سکته ی طلسم حریف میشه!
در روایت آخر که معتبر تره این ورد خلاصه جمله (سکوت کن بیناموس) بوده و باعث میشه ورد طرف مقابل خفه بشه چون با تحکم گفته میشه.
اختلف العلماء

2-به نظر شما جادوی سفید به چه جادویی گفته میشود?(5نمره)
جادویی که سفید باشه جادوی سفید نام داره!
جادوی سفید جادوییه که فقط دفاع میکنه و حتی کوچکترین آسیبی به حریف نمیرسونه حتی گرفتن چوبدستی یعنی اکسپلیارموس هم سفید نیست.
به همین دلیل به نظر من جادو های سفید به درد نمیخوره. یک مرگخوار باید طرف مقابلش رو تار و مار کنه.

3-فرض کنید با لرد سیاه در حال مبارزه هستید و میتوانید نتها از ورد "سکتیاموس" استفاده،یک رول کوتاه درباره این موضوع بنویسید.(10نمره)
ما رو چه به میارزه با لرد!
- تو یک خائنی دراکو، تو اطلاعات سری ما رو برملا کردی، کروشیو!
- سکتیاموس! ارباب به خدا قسم من این کارو نکردم، خواهش میکنم منو نکشید!
- تو خجالت نمیکشی طلسم اربابت رو خنثی میکنی؟ ببینم اگر بخوام بکشمت این طلسم احمقانه به دردت میخوره؟
- خواهش میکنم رحم کنید لرد سیاه!
- آوادا کداورا ..
- سکتیاموس!
طلسم دراکو هیچ اثری نداشت و لرد جسد او را روی زمین انداخت.

4-کاربرد ورد "سکتیاموس" را با استفاده از تخیل خود بنویسید.(10نمره)
وقتی که انسان بخواهد طلسم های طرف مقابل را حنثی کن و از مهلکه بگریزد این طلسم به دردش میخورد. به عنوان مثال سیوروس اسنیپ وقتی داشت بعد از کشتن دامبلدور از هاگوارتز میرفت مکررا از این طلسم استفاده میکرد تا حملات احمقانه پاتر را خنثی کند.

5-کلاس چگونه بود?(ارزش یابی)

خوب بود فقط یک مقدار جنبه طنزشو بیشتر کنید! با تشکر.

پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ پنجشنبه ۹ دی ۱۳۸۹

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
آره..من فکر کنم که این ورد رو یونانی ها اختراع کردن... کتیاموس،مخفف کمک کن تو یا موسی ه!اینجوری از پیامبرشون تو دوئل کمک میخواستن..

جادویی است که افراد خیلی مثبت و صلح طلب و عاشق کسی که میخواد بکشتشون در دفاع خود به کار میبرند.

3-فرض کنید با لرد سیاه در حال مبارزه هستید و میتوانید نتها از ورد "سکتیاموس" استفاده،یک رول کوتاه درباره این موضوع بنویسید.(10نمره)
- عمرا زتده بمونی ویزلی!تو یه ویزلی دیگه منو شکست بدی؟

رز و ولدمورت دور یکدیگر میچرخیدند و با چشمانی لبریز از نفرت یکدیگر را نگاه میکردند...رز را گیر انداخته بودند.البته او خودش تقاضای دوئل برای گرفتن انتقام دایی اش کرده بود.سر انجام لب گشود و گفت:
- حتی اگه بتونم یه خراش هم روی لپت بندازم بازم دلم خنک میشه...
- باشه.یکبار دیگه بهت فرصت میدم که بری...نه نمیدم!تا سه میشمرم بعد دوئل شروع میشه.یک...دو...

رز میدانست که برای پیروزی یا حداقل شکست اما نجات باید به خاطراتش اتکا کند.حداقل همین را از شوهر عمه اش یاد گرفته بود.خاطرات سال اول تحصیلش در هاگوارتز را به یاد آورد...گیاهی پیوز را سر کلاس گیاهشناسی قورت داد...برقکی پوست سر کینگزلی را کند...وخودش را دید که با فریاد زدن وردی طلسم خطناک آگوستوس پای را خنثی کرد...بله!فریاد زد:
-آهای ریدل!اگه یکم ضایع بشی قول میدی که شکستت رو قبول کنی؟آهان و در ضمن بذاری من برم؟

ولدمورت کمی درنگ کرد. د آخر گفت:
- باشه قبوله!اگه بتونی.حالا..سه!کروشیو!

رز فریاد زد:سکتیاموس!
طلسم منحرف شد و ولدمورت گفت:
- باشه.تو بردی.اما دیگه جلوی راهم نیا.برو!
رز با خوشحالی برگشتواو هم انتقام گرفته بود و لرد و ضایع کرده بود.همچنین زنده برگشته بود!تصمیم گرفت هر چه زود تر از آگوستوس پای تشکر کند!

1. برای ضایع کردن.
2. برای پز دادن.
3.برای پیروزی در دعوا.

عالی....تکالیف خیلی خوب بود...سرگرم کننده بود..

ویرایش شده توسط رز ویزلی در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۹ ۱۶:۲۱:۵۶

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۱۶:۰۹ یکشنبه ۵ دی ۱۳۸۹

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین
ایا معنی ورد سکتیاموس را میدونید ؟ فکر میکنید چه معنایی داره؟

سکتیاموس از همون سکته اومده احتمالا و این طلسمیه که وقتی مهاجم ، طلسم خودشو میفرسته ، مدافع با استفاده از طلسم سکتیاموس باعث میشه که طلسم طرف سکته بزنه و منحرف شه !

به نظر شما طلسم سفید چه نوع طلسمیه ؟

به مجموعه ای از طلسم ها که کاملا برعکس طلسم سیاه عمل میکنند و بیشتراوقات برای دفاع استفاده میشه . بعضی اوقات برای هجوم هم از این طلسم میشه استفاده کرد و خصوصیت مهم اینگونه طلسم ها اینه که کشنده نیستند و کسی رو نمیمشند اگر ممکنه فرد هدف ، قدری هم اسیب ببینه !

فرض کنید در حال مبارزه با لردولدمورت هستید و تنها قادر به استفاده از طلسم سکتیاموس هستید . دراینباره توضیح بدید .

هردو جادوگر در وسط سالن اصلی وزارتخانه ی سحر و جادو قرار گرفته و به یکدیگر خیره شده بودند .

- اشتباه بزرگی مرتکب شدی که اومدی اینجا ، ریدل!

لرد ولدمورت در پاسخ به حرف اسکریم جیور ، تنها یک نیشخند به او تحویل داد و بلافاصله چوبدستی اش را به سمت او گرفت و نعره زد ...

- آواداکداورا !

تنها طلسمی که قادر به مقابله با این طلسم کشنده بود ، سکتیاموس بود !

- سکتیاموس !

لرد ولدمورت ، با چشمان سرخ و متعجب اش به وزیر سحر و جادوی زنده زل زده بود.

کاربردهای سکتیاموس را با استفاده از تخیل خود بنویسید .

۱- در هنگام دعوا با افراد خطرناک
۲- در هنگام دوئل
۳- زمان ضایع کردن یه نفر که اقا بوق هم نیستی !

کلاس چطور بود؟
خوب بود ... هم تدریس ... هم تکالیف ...

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۱۴:۰۴ شنبه ۴ دی ۱۳۸۹

اسکورپیوس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۴ چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۳:۳۷ شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳
از بی شخصیت ها متنفرم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 157
آفلاین

بله معنی این ورد بر اساس کارایی آن است این ورد به معنی خنثی گر است که همان کاربردش است.خنثی کردن بسیاری از جادو ها!

جادوی مخصوص احمق ها!جادویی که در مقابل جادوی سیاه است!جادویی که مثلا می خواین با هاش جادوی سیاه رو شکست بدن!

خشمی که درون چشمان مار مانندش موج می زد،ترس اسکورپیوس را فزونی می بخشید.اسکورپیوس هرگز قصد خیانت به او را نداشت و در تمام دوران زندگیش ارباب را به عنوان اسوه ی خود قرار داده بود؛اما یک اشتباه ساده باعث شد او اینگونه از چشم های ارباب بیفتد.

چهره ی ارباب از عصبانیت سرخ شده بود شاید از هر کس چنین انتظاری داشت به جز او،او تنها مرگخواری بود که ارباب شجاعتش را تحسین می کرد.او هر کار که اربابش از او می خواست به خوبی انجام می داد.اما چرا این کوتاهی را کرده بود.ارباب مثل همیشه با تفکری که داشت تصمیم گرفته بود او را مجازات کند.پس چوبش را در آورد و جادوی کروشیو را به سمت او فرستاد.

جادو رقصان در هوا پرواز می کرد و به اسکورپیوس نزدیک می شد.ناگهان در مقابل چشمان متعجب ارباب اسکورپیوس یک طلسمی را به زبان آورد که جادوی ارباب را خنثی کند.

-سکتیاموس!

ارباب در حالی که بر افروخته تر قبل شد با صدایی که خشم از آن فوران می کرد فریاد زد:اسکورپیوس کارت به آنجا رسیده که طلسم ارباب را خنثی می کنی!ای گستاخ!سزای تو مرگ است!

اسکورپیوس که می دانست هیچ دفاعی برای ورد آواداکاورا وجود ندارد بلند شد و سعی کرد با حرف هایش برای خود زمانی بخرد که بتواند از آن موقعیت فرار کند.

-ارباب من قصد توهین نداشتم!من تنها می خواستم از آصیب دیدن خودم جلوگیری کنم!

او همین گونه به سمت عقب رفت و ارباب نیز به او خیره شده بود.تا جایی که به در نهایت نزدیکی را پیدا کرد قبل از اینکه خارج شود این صدای اربابش بود که به گوشش رسید.

-اگر دیدی به تو فرصت دادم برای اینکه هنوز برای من مرگخواری و ارزشمند برو این هم یک فرصت!

1.در زمانی که می خوای از دست یک نفر در بری و از لحاظ جادویی نمی تونی با هاش مقابله کنی!

2.زمانی که نمی خوای با طرف مبارزه کنی و فقط قصد داری از خودت دفاع کنی!

3.زمانی که عقلت پاره سنگ ور داشته و نمی خوای طرف مقابلت آصیب ببینه!

4.زمانی که می خوای به طرفت یه درس حسابی بدی بدون اینکه بلایی سرش بیاد بهش بفهمونی اون در مقابلت هیچی نیست!

بد نیست می تونست خیلی خیلی بهتر از این حرف ها باشه ولی همینش هم خوبه ما که راضی هستیم!

هلگا معتقد بود ...

[b]« هوش و علم ، [color=990000]شجاعت و غلبه بر ترس[

پیام زده شده در: ۲۱:۰۵ جمعه ۳ دی ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 375
آفلاین

بله، سکتیاموس به معنی سپر بدلی یا شبه سپره! این طلسم برعکس طلسم پروتگو که قادر به برگشت دادن طلسم های رقیب است، طلسم را جذب کرده و برگشت نمی دهد. در کل طلسمی بی خطر است.

جادوی بسیار مهربونیه(!) که وقتی مرگخواری اسمش رو میاره، ناخوداگاه پشمکی هم بیادش میاد. اونوقت دیگه نمی تونه مهربون باشه و خود به خود طلسم های شوم رو به زبون میاره.

- ارباب آخه مگه من چه گناهی کردم که باید با شما دوئل کنم!

- خاموش! ارباب برای کاراش نیازی به گفتن دلیل نداره! چوب جادوتو بکش!

- هرچی شما بفرمایید ارباب... اما... اما برای اربابی به این بزرگی پر قدرتی، گولاخی و ... افت داره بخواد با منی به این کوچکی و ضعیفی دوئل کنه

- هووم، یعنی تو اینقده ضعیفی

- اوه بله سرورم. تازه بیکفایتم هستم!

- پس اصلا من چرا تو رو بعنوان مرگخوار قبول کردم! آواداکداورا

آگوستوس که انتظار نداشت ترفندی که برای منصرف کردن لرد سیاه به کار برده بود اینگونه از آب در بیاید، از شدت ترس رنگ از روی پرید. مرگ او را به سوی خود میخواند! پس چاره نداشت جز مبارزه...

- سکتیاموس!

- کات! آقا کات!

آگوستوس به سمت دوربین و جایی که کارگردان ایستاده بود برگشت.
- آخه چه اشکالی داره به جای گفتن اون طلسم کله زخمی از این طلسم استفاده کنم!

- توی دیالوگتون باید بگید اکسپلیارموس... نه سکتیاموس. شما بایستی شکست بخورید نه اینکه طلسم رو دفع کنید....دوباره از صحنه فیلم میگریم... اما نه صبر کنید. گریمور! زود برو گریم کرامو تجدید کن...طوریکه لرد سیاه خشن تر نشون داده بشه!

و اینگونه صحنه مبارزه لرد سیاه و آگوستوس پای تکرار شد.

1- دفاع در برابر خشم های زود گذری که بدنبالشون پشیمونی میاد!

2- هنگام بحث و جدل های بین والدین!

3- هنگام تمرین دوئل بخصوص در هاگوارتز

4- هنگام برخورد با یک مشنگ عصبانی که وقتی میفهمد که جادوگریم ما را دیوانه می خواند و هر چیزی را که بدستش میرسد را به سمت مان پرتاب میکند.

امیدوارم توی جلسه بعد کلاس جالبتری رو برگذار کنی و به عنوان یه پیشنهاد از سایت hp-lexicon.info هم استفاده کنی.

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۱۸:۳۲ جمعه ۳ دی ۱۳۸۹

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۹:۳۱ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
از ن، لايه ای كه زمين را فرا گرفته!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 842
آفلاین

هومممم ...

فكر می‌كنم جادوگرهای ايرونی اين ورد رو اختراع كردن، چون به نظرم « سكتياموس » از كلمه‌ی « سكته » ريشه گرفته. احتمالا" و به نظر من منظور از سكته، ريشه‌ی كلمه‌ی سكتياموس، همون شكّه، چرا كه طرف مقابل وقتی كه می‌بينه طلسمش دفع ميشه، دچار يه جور شك ميشه و حتی اگه پير باشه امكان داره يه دفعه سكته ای چيزی بزنه ! احتمالا" به خاطر همين مسئله، اين ورد از كلمه‌ی سكته گرفته شده.

به مجموعه جادو یا ورد هایی گفته میشه که از شخص بدون اینکه حریف آسیب ببینه از خودش دفاع میکنه.

درسته؟

جادوی سفيد جادويی مخالف جادوی سياهه، همون طور كه از اسمش هم كاملا" مشخصه. جادوهای سياه همگی خاصيت تهاجمی دارند، در حالی كه كاربرد جادوهای سفيد دقيقا" برعكسشونه، يعنی برای دفاع به كار می‌رن. همين طور جادوهای سياه می‌تونن آسيب هايی بسيار جدی وارد كنن، در حالی كه جادوهای سفيد فقط برای دفاع به كار می‌رن و هيچ‌ آسيبی به طرف مقابل درگيری وارد نمی‌كنن. به نظر من، جادوی سفيد چيزيه كاملا" مقابل جادوی سياه!

ولدمورت و كينگزلی، در تالاری بزرگ و خالی از هر گونه جادوگر ديگری، زير مشعل پرنوری طوری رو به روی هم ايستاده بودن كه نور بازتابی از سر براقشون چشم همديگر رو آزار نده .

- كچل برای دوئل آماده ای؟!

كينگزلی در حالی كه پوزخند می‌زد، گفت:
- ولدی، بهتره اول يه نيگا به سر خودت بندازی، بعد به من بگی كچل!

ولدمورت بدون توجه به كينگزلی، چوبدستی بلندش رو با سرعت از جيب رداش بيرون كشيد و اون رو به طرف كينگزلی گرفت:
- آواداكداورا!

كينگزلی در حالی كه از حمله‌ی ناگهانی ولدمورت يكه خورده بود، چوبدستيش رو بيرون كشيد تا از خودش دفاع كنه:
- مكتياموس!

در اين لحظه كينگزلی به خاطر بيان اشتباه طلسمش تسليم طلسم سبز رنگ ولدمورت شد و مثل يك عروسك خيمه شب بازی بی‌جان، روی زمين افتاد و به ملكوت اعلی پيوست !

مراسمی جهت تسلی خاطر روح آن مرحوم، پنجشنبه‌ی همين هفته در بهشت زهرا برگزار می‌شود !

كاربردش كاملا" مشخصه كه ... وقتی مورد حمله قرار می‌گيری می‌تونی با كمكش از خودت دفاع كنی كه دو تا حالت داره:

1. يا ورد ديگه ار به ذهنت نمی‌رسه مجبوری از اين ورد استفاده كنی، و يا اين‌كه چاره ای جز بيان اين ورد نداری كه مجبوری ازش توی يه دوئل استفاده كنی. مثلا" يه طلسمی مياد طرفت و نه می‌تونی جاخالی بدی و نه كار ديگه ار انجام بدی، بهترين كار استفاده از ورد سكتياموسه!

2. طرف مقابل دوئل رو خيلی دوست داری و نمی‌خوای بهش آسيبی برسه و مجبوری از اين طلسم استفاده كنی... مثلا" به يه دختری پيشنهاد ازدواج می‌دی و اون اونقدر از اين مسئله عصبانی ميشه كه تصميم می‌گيره تو رو بكشه و تو هم چون اون رو خيلی دوستش داری و نمی‌خوای آسيبی ببينه، از ورد سكتياموس استفاده می‌كنی.

جالب بود... ولی می‌تونست بهتر هم باشه...

مختصر و مفيد ! بقيه نظرات كارشناسانه‌شون رو می‌دن .

ویرایش شده توسط كينگزلی شكلبوت در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۳ ۱۸:۳۶:۲۵

پیام زده شده در: ۲۰:۵۳ پنجشنبه ۲ دی ۱۳۸۹

ویکتور کرام old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ سه شنبه ۹ آذر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۲:۱۰ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
از من بدبخت تر تو دنیا،تویی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 374
آفلاین
جلسه اول

صبح بسیار زیبای آفتابی بود.انوار درخشان خورشید از پنجره های بزرگ در گوشه ی کلاس نمایان بود.بچه های کلاس روی صندلی هایشان به آرامی نشسته بودند و مشتاقانه منتظر استاد این ترمشان بودند.سکوت همه جارا فرا گرفته بود و حتی کوچکترین صدایی به گوش نمی رسید.
ناگهان درب آهنی و قدیمی کلاس محکم گشوده شد و شخص بلند قامتی وارد کلاس شد.
-سلام بچه ها،من استاد ویکتور کرام معلم دفاع در برابر جادوی سیاه این ترم شما هستم.خوب کسی سوالی داره ?

یکی از دانش آموزان دستش را به نشانه سوال کردن بالا برد و پرسید:
-ببخشید استاد،چه کتابی برای این ترم ما در نظر گرفته اید ?

ویکتور به سمت تخته ای که روبروی دانش آموزان بود، رفت و سپس رویش را به سمت دانش آموزان کرد و گفت:
-من کتاب " دفاع بهتر از حمله است ! " رو برای شما در نظر گرفته ام و فکر کنم کتاب خوبی باشه.

بعد از اتمام حرفش،چوب دستیش را کمی تکان داد و لحظه ای بعد کتاب ها جلوی میز بچه ها قرار گرفت.
همان لحظه یکی دیگر از دانش آموزان دستش بالا رفت و گفت :
-استاد !! موضوع درس امروز ما چیه?

ویکتور چوبش را به سمت تخته گرفت و موضوع درس را بزرگ روی تخته نوشت.
-همانجور که روی تخته میبینید موضوع درس امروز ما " جادوهای سفید " هست،کسی هست که بدونه چیه?

دختری که در آخر کلاس نشسته بود،دستش را بالا آورد و گفت:
-به مجموعه جادو یا ورد هایی گفته میشه که از شخص بدون اینکه حریف آسیب ببینه از خودش دفاع میکنه.

ویکتور سرش را به نشانه ی تایید حرف آن دختر تکان و ادامه داد :
-دقیقا ! ما امروز با یکی از این ورد ها آشنا میشیم.

ویکتور به سمت دانش آموزان آمد و گفت :
-اول از همه یک نفر رو لازم دارم،کسی هست ?

تنها دست رز ویزلی بود که بالا رفت.سپس آرام از سرجایش بلند شد و به سمت تخته رفت.
-خوبه ! حالا میخوام با خوندن ورد " سکتیاموس " از خودت در مقابل وردی که میفرستم دفاع کنی،آماده ای ?

رز نقس عمیقی کشید و به آرامی سرش را به نشانه تایید تکان داد و به عقب رفت.
-اکسپریال موس !!

رز در همان لحظه سریعا ورد را دفاع از خود را خواند و وردی که ویکتور به سمت او فرستاده بود خنثی کرد.
دانش آموزان رز را تشویق کردند و سپس رز به آرامی بر سر جایش نشست.کمی نگذشت که زنگ به صدا درآمد.
ویکتور از دانش آموزان خداحافظی کرد و به سرعت از کلاس خارج شد.
مدتی بعد سکوت دوباره کلاس را فرا گرفت.

تکالیف :

نکته:حتما هر سوال را در یک بند جواب دهید و اگر کمتر بنویسید امتیاز کمتری کسب میکنید.هرگونه مشکل در پیام شخصی

باتشکر از همگی.ببخشید اگه خوب نشده.

ویرایش شده توسط ویکتور کرام در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۳ ۱:۰۹:۴۱
ویرایش شده توسط ویکتور کرام در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۳ ۱:۱۶:۵۳
ویرایش شده توسط ویکتور کرام در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۳ ۲:۲۵:۰۰
ویرایش شده توسط ویکتور کرام در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۳ ۱۴:۰۲:۳۵
ویرایش شده توسط ویکتور کرام در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۳ ۱۶:۰۴:۰۶

»»» ارزشـی گولاخ «««

پیام زده شده در: ۱۸:۱۵ چهارشنبه ۱ دی ۱۳۸۹

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
تدریس درس دفاع در برابر جادوی سیاه در ترم دهم در روزهای پنجشنبه توسط استاد ویکتور کرام

جلسه اول تدریس: پنجشنبه 2 دی ماه

لطفا جهت آشنایی با قوانین و اطلاعیه های هاگوارتز تاپیک های قوانین هاگوارتز و تابلوی اعلانات را مطالعه نمایید.

ویرایش شده توسط استرجس پادمور در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۱ ۱۸:۱۶:۵۶
ویرایش شده توسط استرجس پادمور در تاریخ ۱۳۸۹/۱۰/۱ ۱۸:۲۰:۲۱

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.