هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: پروژه ی بعدی رولینگ
پیام زده شده در: ۲۰:۳۱ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
واقعا به نظرم پروژه ی جالبیه,من حتی از تصورشم ذوق زده هستم و همینجور دارم دنبال میکنم

ریگولوس بلک عزیز خیلی ممنون که اینقدر سریع مطالب رو اینجا گذاشتید,خیلی عالی بود

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پروژه ی بعدی رولینگ
پیام زده شده در: ۲۰:۲۱ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۰۱ شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 304
آفلاین
خب دیگه الان فکر نکنم چیز جدیدی باشه در موردش. سرور سایت پاترمور به علت هجوم چند هزار کاربر آنلاین قادر نیست تا سرویس ارائه ثبت ایمیل رو به همه بده و یا اصلا در اولش نمیتونه ارائه کنه یا نصف اینکارو میکنه و تا درج حروف امنیتی و ضد اسپم بیشتر جلو نمیره و با ارور ممکنه رو به رو بشه.

پیشنهاد میکنم دوستان از تلاش دست برندارن. خدا رو چه دیدین. شاید تونستید و شاید در نهم مرداد شما جزو اون یکی میلیون نفری باشید که زودتر از بقیه به سایت (قبل از افتتاحش) دسترسی پیدا میکنه.

به هر حال این یه فرمی از شبکه اجتماعی به حساب میاد و قابلیت به اشتراک گذاری و گشت و گذار وجود داره توی کتاب های هری پاتر اما کتاب هایی که افزونه ها و رازهایی اضافه تر دارن و رولینگ اینارو اضافه میکنه و این همون جذابیتی هست که همه ممکنه این تفریح و ضمیمه آنلاین رو دنبال کنند تا این رازها و اطلاعات ضمیمه و اضافه رو پیرامون عالم هری پاتر و شخصیت هاش کشف کنند. در نتیجه این سرگرمی و بازی آنلاین که مارو داخل کتاب میبره با موقعیت هری و ... ، یک مورد اصلی و شاخص نیستش دقیقا و اصل کار برای هری پاتریست ها همون اطلاعات ضمیمه ای و نوشته هایی هست که رولینگ در قالب این سرگرمی آنلاین منتشر میکنه. چیزی که اشاره کردم قبل از افشای این موضوع. موارد اضافی و اطلاعات اضافی پیرامون داستان و شخصیت ها. چیزهای جدید. توی کنفرانس به چند نمونه خیلی کم مثل مک گونگال و دورسلی ها اشاره کرد که فقط بخشی کوچکی از این رازها و اطلاعات اضافی هستن.

پیام زده شده در: ۱۹:۵۶ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
خب واقعا از ریگولوس ممنون که این اطلاعاتو داره همینجوری به روز میکنه... پروژه جالبیه اما فکر نمیکنم با این سرعت پایین اینترنت ایران بشه اینقد فعالین آنلاین انجام داد تازه امکان مسدود شدنشم هست... ایمیل منم ثبت نشد شانس نداریم دیگه کلا...

راستی از جادوگران هم شاکی ام من چون هیچ تغییری نکرد و جز ریگولوس عزیز و این تاپیک نه خبری نه عکسی توی گالری یی و نه قالبی رو ساخت واسه این اتفاق بزرگ... در هر صورت بازم ممنون از ریگولوس و ممنون از جی کی رولینگ...

تصویر کوچک شده

پروژه ی بعدی رولینگ
پیام زده شده در: ۱۸:۰۷ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
این پست ویرایش خواهد شد...

ترجمه اعلان عمومی رولینگ:

پس از سیزده سال از انتشار اولین کتاب هری پاتر، من هنوز نسبت به واکنش به داستان ها متعجب و خوشحال هستم. اگرچه کتاب هفتم و فیلم هشتم به پایان رسیده اند، من هنوز صدها نامه هر هفته دریافت می کنم و طرفداران هری همچنان مشتاق و مبتکر باقی مانده اند. لذا من دوست دارم از این فرصت استفاده کنم تا بگم ممنونم. من هیجان زده ام تا بگویم که هم اکنون در موقعیتی ام تا چیزی منحصر به فرد رو به شما ارائه دهم. یک تجربه ی خواندن آنلاین کتاب ها همانند هیچ نمونه دیگری ! اسمش پاترمور است. داستان همان می باشد، اما با اندک ضمیمه های مهم. مهم ترین بخش آن خود شما هستید. از آنجایی که مطالعه داستان به تصورات نویسنده و خواننده نیازمند است و با یکدیگر کار می کنند ، لذا پاترمور توسط شما یعنی خواننده ، عمل می کند. نسخه دیجیتالی قادر است تا جذابیت تجربه ای امن و منحصر به فرد از آنلاین خواندن پیرامون کتاب های هری پاتر را فراهم آورد. پاترمور جایی است که هواداران از هر سنی می توانند سهیم شده، مشارکت کنند و دوباره داستان را کشف کنند (باز کشف ) همچنین جایی اختصاصی جهت خرید کتاب های صوتی ، و برای اولین بار، کتاب های الکترونیکی مجموعه هری پاتر. من هم به سایت پاترمور ملحق می شوم. چون من میخوام اطلاعات افزونه ای و ضمیمه ای دیگری پیرامون جهان هری پاتر را به اشتراک بگذارم که برای سالها پیش خودم نگه داشته بودم. پاترمور برای همه از ماه اکتبر افتتاح می شود اما فقط عده ی کمی می تونن شانس ورود زودتر به آن را داشته باشند و به این تجربه جهت دهی کنند. امیدوارم شما را به زودی ببینم.

ویرایش اول:

ویدیوی اعلان عمومی رولینگ قابل مشاهده یا دانلود در لینک زیر:

http://s1.picofile.com/file/684998892 ... _jadoogaran_org_.mp4.html

متن حرف های رولینگ در اول پست ترجمه شده.

ویرایش دوم:

رولینگ هم اکنون در کنفرانسی مطبوعاتی حاضر است و اطلاعات بیشتری از پاترمور را افشا می کند. علاوه بر ضمیمه و افزونه هایی پیرامون داستان های هری پاتر که رولینگ به فرم آنلاین در همین سایت منتشر می کند،‌قابلیت های ایفای نقشی هری پاتر نیز وجود دارد اما هنوز اطلاعات تکمیل نیست و بیشتر تصور می شود که فرم دیگری از ایفای نقش و شبکه اجتماعی هری پاتر را در بر داشته باشد.

ویرایش سوم:

به صفحات دوم و سوم این تاپیک مراجعه کنید. حدس شخص من پیرامون این پروژه درست از آب در آمد و موضوع محدود به ایفای نقش یا شبکه اجتماعی هری پاتر نیست. بلکه بسیاری افزونه ها و اطلاعات جدید و کشف نشده پیرامون کتاب های هری پاتر در این سایت توسط رولینگ منتشر می گردد.

ویرایش چهارم:

طبق گفته رولینگ شما قادر خواهید بود با یوزر های جادویی وارد کتاب اول شده (همانند سنگ جادو) و سپس میان فصل های مختلف کتاب با یادداشت های اضافی و مهم رولینگ پیرامون متن کتاب مواجه شوید. در قالب هری به هاگوارتز بروید و ...

ویرایش پنجم:

مثلا در این پروژه شما قادر خواهید بود از کوچه دیاگون بازدید کنید. معجون و کتاب هایی بخرید. بیشتر در مورد افسون ها بدانید و صد البته شما قادر خواهید بود با این اقدامات گروه هاگواتز خود را در دستیابی به کاپ قهرمانی یاری کنید.

ویرایش ششم:

تجربه دیگری که رولینگ از آن خیلی تعریف کرده انتخاب چوبدستی در مغازه الیواندر و رویارویی با کلاه گروهبندی و سوالات بسیار جامع و متفاوت آن است. چیزی که خصوصی سازی شده...

ویرایش هفتم:

در رابطه با اطلاعات گسترده و اضافی پیرامون داستان های هری پاتر که رولینگ به فرم آنلاین آنها را منتشر می کند، به پروفسور مینروا مک گونگال اشاره کرده که به نظر می رسد قصد دارد تا اطلاعات زیادی در قالب زندگی نامه از وی به فرم آنلاین در همین سایت پاترمور منتشر کند و از او و ارتباطش با یک شغل در وزارت سحر و جادو و رابطه با پروفسور دامبلدور بنویسد.

به نظر میاد این نمونه فقط یک بخش کوچکی از اطلاعات اضافی و کشف نشده پیرامون خود داستان ها و شخصیت ها باشد...

ویرایش هشتم:

روز یکشنبه، 31 جولای، مصادف با 9 مرداد 1390، این وبسایت برای عضویت اولیه به ظرفیت یک میلیون نفری در دسترس قرار می گیرد که هم اکنون با درج ایمیل خود در تلاش جهت ارتباط با سایت پاترمور هستن. اما روز رسمی که سایت کاملا افتتاح می شود هنوز دقیقا مشخص نیست و به ماه مهر اشاره شده است.

ویرایش نهم:

جی.کی.رولینگ طی کنفرانس مطبوعاتی امروزش تصاویری را از سایت پاترمور منتشر کرد که تصور بهتری از اونچه که پیش رو داریم به ما میده.

تالار اصلی

منوی اصلی

شطرنج

کینگزکراس

ویرایش دهم:

رولینگ همچنین فاش کرده که علاوه بر پروفسور مک گونگال، به خانواده دورسلی ها هم می پردازد و از آنها نیز اطلاعات و رازهای ضمیمه منتشر می سازد.

ویرایش یازدهم:

پروژه و وبسایت پاترمور هم اکنون و در زمان افتتاحش بر روی اولین سال تحصیل هری در هاگوارتز و عالم کتاب اول یعنی کتاب هری پاتر و سنگ جادو متمرکز است و بخش مربوط به سال دوم و کتاب تالار اسرار، در اوایل سال 2012 به این وبسایت افزوده می شود و سایر داستان ها و کتاب ها نیز طی بازه های زمانی مختلف افزوده خواهند شد.

ویرایش دوازدهم:

هنگامیکه شما در سایت پاترمور عضو شوید، قادر خواهید بود تا یک یوزر جادویی انتخاب کنید و به قسمت های مختلف و فصل های گوناگون کتاب سفر می کنید. به همان شکلی که هری پاتر به هاگوارتز رفت، شما هم خواهید رفت. شما در هر فصل با لحظات متقابل و اینتراکتیو مواجه خواهید شد. مثلا برای کتاب اول روی سایت پاترمور 44 تا از این لحظه ها وجود داره. مثلا از جمله این لحظه قسمت کوچه دیاگون هستش که شما مثلا می توانید به گرینگوتز رفته و از آن 175 گالیون برداشته و به کوچه دیاگون بازگردید و تجهیزات و وسایل جادویی مورد نیاز خودتان را تهیه کنید.

ویرایش سیزدهم:

در حین اعزام به هاگوارتز، شما می توانید درون واگن قطار سریع السیر هاگوارتز پرسه بزنید، آیتم های جادویی جزئی پیدا و کارت افسون های مختلف را پیدا کرده و اونها را در صندوق شخصی تون قرار بدینو برای استفاده در آینده حفظ کنید. صندوق شما در صفحه اصلی قابل دستیابی خواهد بود و اطلاعاتی از دوستان شما، پول دیجیتالی شما و تمام آیتم های دیجیتالی- جادویی شما و اطلاعات چوبدستی جادوگری شما و گروه هاگوارتزی که در آن حضور دارید را نمایش می دهد.

ویرایش چهاردهم:

پس از گروهبندی جذاب و کاملا متفاوت هاگوارتز توسط کلاه گروهبندی شما به گروه خودتان ملحق می شوید. بعد از آن قادر خواهید بود تا برخی دانش آموزان را با دوئل های جادوگری یا درست کردن معجون های جادویی دعوت کنید و با ایجاد این چنین رقابت هایی و برنده شدن، برای گروه خود امتیاز کسب کنید. این بخش به نظر می آید تا کمی مولتی پلیر و دارای قابلیت چند بازیکنی آنلاین باشد.

ویرایش پانزدهم:

رولینگ سایت پاترمور را هدیه ای رایگان در برابر تمام لطف و همراهی هواداران هری پاتر می داند و آنرا کاملا رایگان معرفی کرده و گفته که نیاز نیست تا هیچ پولی برای حضور در آن خرج شود. یک جبران است برای هواداران هری پاتر که از زمان انتشار آخرین کتاب تاکنون از دوری عالمی مثل کتاب سختی کشیدند و نیاز به وجود هری را دوباره احساس کرده اند.

رولینگ دیگر از هری پاتر کتابی را به فرم مکتوب منتشر نمی کند و تنها اطلاعات اضافی و رازهای فاش نشده پیرامون عالم هری و شخصیت های دیگر را در این وبسایت به فرم های آنلاین در دسترس قرار می دهد.

ویرایش شانزدهم:

تصاویری از کنفرانس مطبوعاتی رولینگ در لندن منتشر شده است. این تصاویر را در گالری سایت اسنیچ سیکر در اینجا مشاهده نمایید.

ویرایش شده توسط ریگـولوس بلـک در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۲ ۱۸:۲۹:۱۰

پیام زده شده در: ۱۵:۰۷ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
خب خبر منتشر شد, یه وب سایت جامع هری پاتر هست که طرفداران رو دور هم جمع میکنه

و اینجور که معلومه و مثلا نقطه ی قوت سایته اینکه همه باهم مینویسن و به نظر من یه چیزی شبیه رولپلینگ خودمونه

خانوم رولینگ هم همون ملحق میشه

بعد برای عضویت باید ایمیل رو سابمیت کنیم

ولی من تا الان هر کاری کردم موفق نشدم حتی صفحه ی وارد کردن ایمیل هم باز شده ولی نمینویسه , فکر کنم سایتشون قاطی کرده به خاطر اینکه جمعیت زیادی روشه

لطفا یکی خبر رو سریع بذاره

ویرایش شده توسط فلور دلاكور در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۲ ۱۵:۰۸:۴۱

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۵:۰۵ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

mr.iman7@yahoo.com

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ یکشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۰
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
پاترمور تجربه ای بی نظیر از مطالعه کتاب، با جزئیات بیشتر داستان و امکان اشتراک گذاری کاربران است.

بالاخره فاش شد ولی اصلا باش حال نکردم

حرف اول و آخر : جادو

پیام زده شده در: ۱۴:۱۲ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
مشاور خانم رولینگ گفته که بازی ویدیویی با بازی آنلاین نیست

پس این موضوع منتفی شد

پ.ن: پاتر مور :جزئیات داستانهای هری پاتر

ویرایش شده توسط مونالیزا در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۲ ۱۴:۵۲:۳۸

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۳:۳۴ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۹۰

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
من هنوزم میگم این یه:
1. شبکه اجتماعی با امکان گشت زدن توی هاگوارتزه که مطمئنا دو روز بعد از افتتاح مسدود میشه و به درد ما نمیخوره...

2. خبر منتشر شدن کتابه و خود کتاب نیس...
3. یه فیلمیه که همه پاتریستا بطور مشترک خواهند ساخت...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۱۰ سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۰

آقای اولیواندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۷ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۶:۰۸ شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳
از رائیل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 227
آفلاین
جغد ها دوباره جمع میشن یعنی چی؟؟

این تنها پیامیه که خانم رولینگ داده

پروژه ی بعدی رولینگ
پیام زده شده در: ۱۰:۰۸ سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۰

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خب قبلا که اون صفحه یوتیوب رو میدیم، این جغدها همه نبودن و جمع نشده بودن و حالا جمع شدن. اون اوایل بیشتر توی آسمون پرواز میکردن. الان به ظاهر جغدها هم دقت بشه، می بینن که در کل هر کدوم با اون یکی یه فرقی کوچکی توی بال یا خط و خالی از صورت و بال و ... دارند. اما خب موس رو که روشون ببرین، معمولا غیر از سه چهار واکنش کلی، واکنش خاصی ازشون دیده نمیشه.

چیزی که اینجا هست یه احتماله که میتونه درست هم نباشه. من تصور می کنم آخرین جغدی که از آسمون میاد میشینه روی درخت، هدویگ باشه یا اگه هدویگ نباشه، حداقل یک جغد شاخصه که حامل چیزی هست. احتمالا نامه اصلی دست اون باشه که بهمون بگه قضیه از چه قراره. این جغد آخر به نظر هر جغدی هست به نظرم از نظر ظاهر و نزدیکی به تصویر ، شاخص تر خواهد بود.

من هنوزم با این که بحث شبکه اجتماعی هری پاتر و رول پلیینگ هری پاتر و کتاب هشتم یا انیمیشن و اینا بالا گرفته، معتقدم یه چیز پشت صحنه ای از درگیری ذهن خود رولینگ با هری پاتر هست و با شیوه طرح معما ارتباط داره. یعنی با اون چیزهایی که درصفحات دوم و سوم همین تاپیک مطرح کردم.

چیزی که وبسایتش از دو سال پیش آماده شده نمیتونه به سادگی یه شبکه اجتماعی یا ایفای نقش هری پاتر باشه. خیلی گسترده تر از این حرفا نشون میده. چیزی که در حد اندازه ی یک کتاب جدید هست اما از اونجایی که گفته شده احتمالا کتابی جدید نیست، میتونه چیزی مثل کتابی جدید اما در فرم آنلاین باشه.

ویرایش شده توسط ریگـولوس بلـک در تاریخ ۱۳۹۰/۳/۳۱ ۱۰:۱۱:۵۴

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.