هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   3 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۴:۱۵ چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۱

پنه لوپه كلير واترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۳ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۳:۳۴ پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین
جلسه اول معجون سازی

بچه ها در کلاس نشسته بودند و انتظار استاد این ترم معجون سازی رو می کشیدند. ناگهان در کلاس باز شد و دختری زیبا و جوان وارد کلاس شد. او شنل مشکی بلندی برتن داشت و چکمه های مشکی رنگ و براقش توجه همه را جلب کرده بود.
به سرعت طول کلاس را پیمود و روبه روی دانش آموزان قرار گرفت. چند ثانیه ای به سکوت سپری شد و بچه ها نگاهشان به دهان استاد بود تا حرفی بزند. پرفسور کلیر واتر سکوت را شکست و گفت:
سلام بچه ها!!! من کلیر واتر هستم. امیدوارم این ترم رو با موفقیت در کنار هم سپری کنیم. و بعد به سمت تخته کلاس رفت و با چوب دستی اش شروع به تدریس نمود.

هنر معجون سازی

باید به همتون بگم که معجون سازی یه هنر ظریف و با اهمیته. هرکسی نمیتونه این درس رو به خوبی یاد بگیره. پس باید در حین تدریس من حواستون رو خیلی جمع کنید، من به هیچکس نمره مفت نمیدم.
بچه های کلاس با نگاه های مضطربی به یکدیگر نگاه می کردند. کلیر واتر جو سنگین کلاس را با قدم هایش شکست و همینطور که طول و عرض کلاس را می پیمود ادامه داد:
کسی میدونه در زمان ساخت یک معجون چه نکات مهمی رو باید رعایت کرد؟
دوباره همه بچه ها همدیگر رو نگاه کردند. پرفسور با لبخند تصنعی که بر لب داشت گفت: پس معلومه کسی درباره معجون سازی چیز زیادی نمیدونه. با قدم های تندی به سمت تخته رفت و روی آن سوالی را مطرح کرد:

چه معجونی رو بیشتر دوست دارید؟

و منتظر بر روی صندلی اش نشست. بعد از چند دقیقه تقریبا دست همه دانش آموزان بالا رفت. بچه ها تک به تک نظراتشون رو میگفتن. بیشترین معجونی که همه دوسش داشتن معجون عشق بود.

کلیر واتر لبخند خشکی زد و رو به بچه ها گفت: درسته... معجون عشق طرفدارهای زیادی داره، با اینکه کارآیی خیلی خوبی داره ولی بعضی وقت ها ممکنه خطرناک هم باشه. پس باید حین ساخت این معجون تمام حواستون رو به اون معطوف کنید. باید زمانی که سعی در ساختش دارید با احساش این کار رو انجام بدید و به ساختش علاقه داشته باشید.
دوباره به چوب دستی اش تکانی داد و سوالاتی را بر روی تخته نوشت:

1. نظرتون راجب هنر معجون سازی چیه؟(15 امتیاز)

2. معجون عشق باید چه ویژگی هایی داشته باشه؟(7 امتیاز)

3. نام یک معجون به ایده خودتون رو نام ببرید.(3 امتیاز)

4. معجون هایی که کارآیی زیادی دارند(2 مورد).(5 امتیاز)

با تکان سرش از بچه ها خداحافظی کرد و کلاس به پایان رسید.

ما تشنگان قدرتیم نه شیفتگان خدمت

پیام زده شده در: ۲۱:۲۵ سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۱

اسلیترین

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
دیروز ۰:۵۶:۳۳
از هاگوارتز
گروه:
اسلیترین
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 504
آفلاین
کلاس معجون سازی با تدریس پروفسور کلیر واتر !

کلاس ها چهارشنبه ها در این تاریخ ها برگذار میشود :

11-17 آذر ====> جلسه اول کلاس های هاگوارتز
25 آذر -1 دی ====> جلسه دوم کلاس های هاگوارتز
7 -13 بهمن ====> جلسه سوم کلاس های هاگوارتز
21 -27 بهمن ====> جلسه چهارم کلاس های هاگوارتز

پیام زده شده در: ۲۳:۳۱ چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱

سالازار اسلایتیرین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۰ یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
از ما هم نشنیدن . . .
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 618
آفلاین
جلسه ی اول

معجون و معجون سازان بزرگ

همين طور كه در راهروهاي پوشيده شده از انوار طلايي خورشيد به سمت دخمه ها راه مي رفت به اين فكر بود كه مدت ها بود در راهروهای هاگوارتز قدم نگذاشته بود . مدت ها بود که سر هیچ کلاسی نرفته بود . مدت ها بود که هیچ درسی را تدریس نکرده بود و مدت ها بود که هیچ خون فاسدی را از نزدیک ندیده بود.

با همين افكار وارد دخمه ها شد .

همين كه بچه ها او را ديدند به احترام از جايشان بلند شدند و سلام گفتند .

نگاهی به کل کلاس انداخت ، به شیشه ها ، پنجره ها ، قفسه ها ، موادها ، میزها و دانش آموزان انداخت . دلش برایی همه ی این ها تنگ شده بود.

به سمت سكوي مخصوص تدريسش رفت ، روي آن ايستاد و سپس با صدايي توام با خوشحالی گفت :

- سلام بر همه ، من پرفسور اسلایترین هستم و درس معجون سازی این ترمتون با من هستش ، امیدوارم که ترم خوبی رو در کنار هم سپری کنیم و از درس لذت ببریم .

بهتره که بریم سر اصل مطلب . من دوست دارم جلسه ی اول رو یه جورایی با تاریخ این درس شروع کنیم . برای همین میخوام راجع به معجون و معجون سازان بزرگ صحبت کنم .

سرفه اي كرد و ادامه داد :

- برای اینکه زیاد سخت نباشه و شما بهتر با درس عجین بشید دوست دارم خودتون چند تا معجون معروف رو نام ببرید .

همه ی دانش آموزان با تعجب همدیگر را نگاه کردند ، سپس شانه هایشان را بالا انداختند و یکصدا گفتند :

- نمی دونیم .

سالازار کمی سبیلش را تاب داد و گفت :

- معجون ساز بزرگ چطور؟

- نمیدونیم استاد .

مگان جونز كه در ميزهاي جلو نشسته بود دستش را بلند كرد و گفت :

- پرفسور ... ما واقعا چیزی نمیدونیم .

سالازار دستی بر شاخ هایی که از تعجب در آورده بود برد و کمی پشت شاخش را خاراند . سپس با ناراحتی گفت :

- اصلا تابلوئه همتون خون فاسدید، من هی میخوام دهنم رو باز نکنم ولی مثل این که نمیشه .

به سمت تخته رفت و با چوبدستی اش شروع به نوشتن کرد .

- حالا که اینجوریه میرید و حسابی تحقیق می کنید تا یاد بگیرد .
سپس در حالی که تکالیف بر روی تخته نوشته شده بودند بدون هیچ حرفی از کلاس خارج شد .

1- نام یک معجون ساز بزرگ (2 امتیاز)
2- نام معجون اختراع شده توسط همان معجون ساز(2 امتیاز)
3- شرح چگونگی ماجرای اختراع معجون به صورت رول(15 امتیاز)
4-شرح ساخت معجون (11 امتیاز)

ویرایش شده توسط سالازار اسلایتیرین در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲۰ ۲۳:۳۵:۰۶
ویرایش شده توسط سالازار اسلایتیرین در تاریخ ۱۳۹۱/۲/۲۰ ۲۳:۳۸:۳۵

" -زندگي آنچه زيسته ايم نيست ، بلكه چيزي است كه به ياد مي آوريم تا روايتش كنيم ."
گابريل گارسيا ماركز

پیام زده شده در: ۲۱:۵۴ سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
پروفسور سالازار اسلایتیرین این ترم تدریس درس معجون سازی رو بر عهده دارند .

کلاس ها سه شنبه ها تدریس خواهد شد طبق برنامه زیر :

( 19 اردیبهشت ،9 و 30 خرداد ،13 و 27 تیر ،10 و 24 مرداد )

امیدوارم کلاس خوب و جذابی رو داشته باشید.

موفق باشید
مدیریت هاگوارتز !

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

Re: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۲:۲۶ پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۱:۵۳:۱۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5464
آفلاین
1.

طلسم تجزیه شونده انجام شده و حالا سه تا سم تو سه تا شیشه ی مختلف قرار گرفته شدن! اولین سم اسپیکوس نام داره و در رده ی سم های احتیاط قرار داره. خورنده ی این سم به طور غیر قابل تصور و افتضاحی احساس خارش در همه جای بدن خودش میکنه طوری که هی میخواد با ناخونای دستش همه جاشو بخارونه تا خارش تموم شه، غافل از اینکه نه تنها با این کار خارش تموم نمیشه، بلکه باعث آسیب رسیدن به پوست هم میشه.

به این دلیل در رده ی احتیاط قرار گرفته که در حالت عادی کسی رو نمیکشه. اگه فرد در کمتر از بیست دقیقه یه نفرو پیدا کنه تا بتونه اونو به بیمارستان برسونه و از طرفی خودش عقلش برسه که به خاروندن رو نیاره، هم زنده میمونه و هم هیچیش نمیشه. اما اگه به خارش با دست ادامه بده، تنها بدیش اینه که ممکنه کمی پوستش سرخ و خش دار شه و اگه زیادی بخارونه یکم زخمی میشه. وگرنه اتفاق خاص دیگه ای نمیفته! اما اگه تو بیست دقیقه کسیو پیدا نکنه، ممکنه به دلیل خارش زیاد دیگه از خود بی خود شه و تصمیم بگیره خودکشی کنه و یا از شدت درد بیهوش میشه و کلا بهتره در این مورد حرفی زده نشه!

سم دوم ... ااا چه جالب خطرناکه! اسم سم غوراندل هست و هزاران × بغلش توی کتاب خورده. این سم بلافاصله بعد از استفاده بسته به نوع مواد اولیه ش _ قابل ذکره که این معجون هنگام ساخت یک دونه ماده اولیه قابل تغییر داره که با تغییر دادن فقط همین یک ماده میتونه به جای خاصی از بدن آسیب برسونه_ سریعا وارد بدن میشه و شروع به حرکت توی بدن میکنه تا خودشو به محلی برسونه که اون ماده اولیه هه مشخص کرده. مثلا یک نمونه ش اینه که ماده اولیه مردمک چشم اژدها باشه که در این صورت سم راه خودشو به چشم باز میکنه و بعد از ایجاد سوزش شدید تو چشم شروع به حل کردن محتوای چشم تو خودش میکنه و شخص ییهو میبینه حدقه های چشمش خالی شده و دیگه چیزی با عنوان چشم تو بدنش وجود نداره !

این سم وقتی خورده میشه هیچ حس خاصی به فرد نمیده و چون رنگش مثل آبه ممکنه شخص خورنده بگه ااا سرکاری بود. اما وقتی به محل مورد نظرش _ تو مثال بالا چشم _ رسید اونوقته که کارشو شروع میکنه و اول سوزش و بعد نابودی کامل رو بوجود میاره!

سم سوم ... ایییییی لعنتی! چه غلطی کردی؟ چرا جلو چشاتو نمیبینی؟ این سمو بریزم تو چشمت تا دیگه چشم نداشته باشی؟ حالا من چی کار کنم؟ میزنی شیشه معجون مردمو میشکنی؟

لینی یکم فکر میکنه و بعد به این نتیجه میرسه که چون این دوتا سم از نوع خطرناک و احتیاط بودن پس حتما مثل معلمای عادی دیگه که هیچ ابتکاری ندارن سومی هم بی خطره. پس کتابشو ورق میزنه و از رو یه معجون بی خطر تو کاغذ پوستیش مینویسه.

سم حشره کشیوس که برای کشتن حشراتی از قبیل عنکبوت و رتیل و ... به کار میره. بی خطره چون روی انسان جز ایجاد خنده های خفیف تا چند دقیقه تاثیر دیگه ای نداره اما روی حشرات اینقدر اونارو وادار به خنده میکنه تا دلشون نتونه دردو تحمل کنه و همونجا بیفتن و بمیرن.

لینی با خوشحالیکه کاغذ پوستیشو میبره تا تحویل پروفسور پای بده غافل از اینکه این استاد برخلاف اون معلم عادیا خیلیم زبر و زرنگه و برخلاف تصور اون، معجون سوم بازم از نوع احتیاطه و در نتیجه لینی یک سوم نمره رو از دست میده!

2.

اگه به مقدار خیلی کم از این معجون استفاده بشه میتونه تو رده ی بی خطر قرار بگیره اما چون در حالت عادی و در صورت استفاده ی بیشتر از " خیلی کم " ممکنه خطراتی رو داشته باشه در رده ی احتیاط قرار داره.

خوردن این سم باعث به هیجان در اومدن گلبول های سفید میشن و یه جورایی قرص ایکس (×) گلبولا محسوب میشه. باعث میشه این گلبولا توهم بزنن و فکر کنن هرچی اطرافشون میبینن دشمنه یعنی میکروبه. پس به مبارزه با اونا میپردازن. اما چون اثر معجون سریع از بین میره قبل از اینکه شخص بتونه مورد خطر جدی ای قرار بگیره گلبولا از حالت توهمی بیرون میان و همه چیز آروم میشه. اما اگه خیلی زیاد ازش استفاده بشه مدت تاثیرش هم بالا میره و در نتیجه ممکنه تعداد زیادی از مواد مفید بدن ما که اصلنم میکروب نیستن به اشتباه به جای میکروب توسط گلبولا سفید نابود بشن و فرد خورنده ضعیف بشه.

البته با مراجعه به بیمارستان و گرفتن آزمایش و مشخص شدن مواد کشته شده و تزریق زنده ی اون مواد کشته شده، مشکل میتونه رفع شه. اما تاکید میکنم مقدار زیادش ممکنه خطر بیشتری داشته باشه!

3.

- نـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه! نمیر! تو باید زنده بمونی! من بدون تو میمیرم! مگه قرار نشد تا منو تو گور نکردی خودت نمیری؟ آخه چرا دروغ میگی؟ بیدار شو عوضی! چت شده؟ چیزی بگو! حرفی بزن!

تری با دیدن لینی که بغل لونا زانو زده و هی پشت سر فحش نثار لونا میکنه سریعا خودشو به اون دوتا میرسونه و میپرسه: چی شده لینی؟ این چرا عین مرده ها افتاده زمین؟

لینی با شنیدن " عین مرده ها " دوباره کنترلشو از دست میده و میزنه زیر گریه و میگه: قبل از اینکه بمیره گفت سم خورده!

تری تازه به جدیت ماجرا پی میبره، اما میدونه که اگه کنترلشو از دست بده همه چی بر باد میره. پس آرامششو حفظ میکنه و طوطی وار میگه:

- عملیات شماره 1! گشتن اطراف محل سقط شدن فرد مسموم تا در صورت وجود شیشه ی سم، پادزهر آن نیز مشخص شود!

تری بعد از گفتن این حرف به سرعت برق و باد شروع به دویدن اطراف اتاق میکنه و به هر وسیله ای میرسه نگاش میکنه تا ببینه سم نباشه. اما موفقیت حاصل نمیشه و دوباره بغل اون دوتا برمیگرده.

- عملیات شماره 2! گشتن اطراف بدن فرد مسموم بلکه چند قطره از معجون جایی ریخته شده باشد و بتوان توسط آن سم و در نتیجه پادزهر را کشف نمود.

لینی که میبینه وقت داره از کف میره و عزرائیلم بیشتر به لونا نزدیک میشه همراه تری اینور و اونور لب و لوچه و لباس و زمین اطراف لونارو میگردن و بازم به هیچ جا نمیرسن.

تری دوباره میگه: عملیات شماره 3! استفاده از اندک پادزهرهایی که حتی اگر برای سم مورد نظر اثر نداشته باشند، باز هم تاثیر منفی ای بر بدن خورنده ی سم نگذارند. ( یعنی این پادزهرا عوارض جانبی در صورت خوردن بیجا ازشون ندارن! )

تری خدارو شکر میکنه که تو کلاس نزدیک دخمه این اتفاق افتاده و سریعا شیرجه میزنه به بیرون اتاق و چند مین بعد با کلی شیشه ی پادزهر برمیگرده که رو همه شون بدون استثنا نوشته " صد در صد بی خطر! حتی برای شما دوست عزیز! ).

و اونارو یکی پس از دیگری وارد حلقوم لونا میکنه. خوش بختانه و مرلینو هزار مرتبه شکر گویا یکی از همین پادزهرا مخصوص سمی بوده که لونا خورده و اون سرفه ای میکنه و یه مقداری چیزو از درون شکم زشتش بیرون میپرونه و در آغوش گرم لینی میپره! نه یعنی لینی میپره بغل لونا.

تری نفس راحتی میکشه و از شدت هیجانی بودن عملیات و افتخار به خودش که جون یکیو نجات داده بغل دیوار پهن میشه رو زمین. لینی و لونا بعد از یکمی زاری کردن تو بغل هم بالاخره یاد تری میفتن و اونم تو آغوش گرمشون جا میدن. بعد از اتمام این حرکات که تو فیلما هندی بسیار دیده میشه، بالاخره لینی به سمت تری برمیگرده و میگه:

- اگه مرلین نکرده لونا خوب نمیشد، عملیات شماره 4 چی میبود؟ بگو تا واسه روز مبادا بدونم.

تری شروع به ور رفتن به انگشتاش میکنه و میگه: اممم ... چیزه ... یادم نمیاد ... اینام شانسی یادم بود ... مرلین خواست ...

لونا که رنگ و روش به حالت طبیعی برگشته میگه: من میدونم! باید شخصو واسه بردن تو کفن آماده کرد!

لینی یه پس گردنی محکم نثار لونا میکنه و بعد از گفتن خفه شو و از این حرفا دوباره به تری میگه: یکم فشار بیار، نمیخوام لونارو از دست بدم.

لونا چشم غره ای به لینی میره و میگه: مگه قراره بازم از این اتفاقا بیفته؟ دیگه هرگز شیشه ای که کادو پیچ شده و رو میز معلم معجون سازی قرار گرفته رو برنمیدارم و نمیخورم!

تری که عملیاتو یادش اومده میگه: شماره 4. وادار کردن شخص خورنده ی سم به بالا آوردن تا شاید سمو بده بیرون و خوب بشه. اما اگه اثر نداشت باید سریعا یکیو پیدا کرد که تو سم شناسی خبره باشه ... گفتی میز استاد معجون سازی؟؟؟

و هرسه با بیشترین سرعتی که میتونن به سمت کلاس پروفسور پای هجوم میبرن تا بهش هشدار بدن که یکی میخواد بکشدت! چون سم، کادوپیچ شده و بعنوان هدیه اونجا قرار داشت.

--------------------------------------------------------

به نظرتون چرا اینقدر تکالیف من طولانی شد؟

ویرایش شده توسط لینی وارنر در تاریخ ۱۳۹۰/۱۲/۱۱ ۱۲:۲۹:۱۲

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۱۷ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 375
آفلاین
جلسه سوم

- خــــــــــون دشمــن...استخوان پدر... گوشـــــــت خدمتکـــار ...

آگوستوس یا وحشت به معجون سخن گو خیره شده بود اینبار صدا با لحنی سرد و بی رحم تر از پیش او را صدا کرد:
- زووود بــــاش آگوستوس، سرت رو بنداز توی پاتیــــل!
- ام...اما سرورم اونجوری که من میمیرم!
- زودباش آگوستوس ارباب داره بهت دستور میده...جون تو برای ارباب مهم نیست، مهم حیات دوباره سرورته! زوووودباش!
- س...سرورم رحم کنید!
- کروشیووووووووووو!

آگوستوس با صدای فریاد خودش از خواب پرید،عرق سردی بر تنش نشسته بود. به سختی خودش را از ملحفه ای که بدورش پیچیده بود خلاص کرد. برای یک لحظه فکر کرد صدای قدم هایی را از پشت در اتاقش شنیده است. بلافاصله خودش را به پشت در رساند و گوش داد... صدایی به گوش نمی رسید احتمالا دچار توهم شده بود.

- آه سالازار به هم رحم کرد...اون... اون فقط یه خواب بود یه خواب.
و با نگرانی دستی به صورتش کشید و بع دیوار مقابلش خیره شد. گرچه او خواهان بازگشت لرد سیاه بود اما...اما هرکاری که می کرد نمی توانست خودش را راضی کند که قسمتی از وجودش را برای نجات سرورش فدا کند!

- بهتره یه قربانی برای اینکار پیدا کنم کافیه بهش القا کنم که وفادار به لرد سیاهه و حاضره جونش رو فدای لرد سیاه کنه!
- بهتره اماده بشم. یه روز کاری دیگه سر رسید. سرورم به زودی به دنیا برمی گردید!

کلاس معجون سازی

استاد معجون ها اسم دانش اموزان را صدا میزد و تکلیف صحیح شده را به آنها باز می گرداند.
- جینی ویزلی...
- بله استاد.
- نگاه پای برای مدتی روی دخترک مو قرمز ثابت ماند.
- افرین دخترم. تکلیفت رو خوب انجام داده بودی، اگه به همین شکل ادامه بدی یه جایزه پیش من داری.
-ممنون استاد!

- بسیار خوب می پردازیم به درس امروز، بحث امروز ما در مورد سمومه.
در علم معجون شناسی شاخه منحصر به فردی به نام شناخت سموم و تهیه پادزهر وجود داره.

سموم می تونند بر پایه یک و یا چندین سم ساخته بشن.قدرت این سموم می تونه متفاوت باشه. از ضعیف ترین نوع انها در کشاورزی و درمان گرفته تا سموم بسیار مهلک و مرگبار!

بیشترین کاربرد سموم در حدود سال های 200-300جادوگری ( عصر جنگ بین جادوگران و گابلین ها که در تاریخ به دوران سیاه معروفه) بوده است.برای اطلاعات بیشتر می تونید به استاد تاریختون مراجعه کنید.
اولین پایه گذار شناخت سم "آرسنیک سارسکینز"( پدر علم سم شناسی) بوده است که توانست لیست کاملی از سم های آن زمان رو تهیه کنه و در سه دسته بی خطر، احتیاط و مرگبار قرار دهد.
اولین فردی هم که مرجع کاملی از پادزهرها رو تهیه نمود " پاراسوس پرسیوال لابریک" بود.

بسیار خوب بعد از این مقدمه می رسیم به نحوه کار با سموم... توحه کنید که در هنگام کار با هر نوع زهری از دستکش و ماسک و عینک محافظ استفاده کنید. دستکش هاتون حتما از نوع فلس اژدها باشه! از خرید نوع چینی اون هم بهتره صرف نظر کنید که عوارض استفاده از اونا از تماس با سم بیشتره!!!

من اینجا یک فلاسک کریستالی کدر حاوی ترکیبی از چند توع سم ناشناس دارم. ایتدا با اجرای طلسم تجزیه شونده سم ها را یکی یکی تفکیک کرده و هر کدام رو در یک بطری شیشه ای شفاف میریزم. تا اینجای کار راحت بود حالا با استفاده از معجون پاگورا که حاوی 180 نوع پادزهره سه قطره به هر کدام از این سه فلاسک کریستالی بدست اومده اضافه می کنم. خوب دقت کنید می بینید که با اضافه کردن این معجون رنگ هر کدام از محتوای فلاسکها تغییر کرد و حتی توی این یکی گاز رنگی و کف و هم ایجاد شد. اکنون با استفاده از کتاب درسیتون بگردید و مشخص کنید این سه بطری حاوی چه سم هایی بودند.

تکلیف این جلسه:

1- به هر کدام از شما یک فلاسک حاوی ترکیبی از چند سم( حداکثر سه سم) داده شده که باید نوع هر کدام از سم ها به اضافه فواید و یا ضرر اونها رو روی کاغذ پوستی بنویسید و به من تحویل بدید؟(13 نمره)
2- وریتا سرم به عنوان سم شناخته می شود، به نظر شما این معجون در کدام دسته قرار می گیرد، چرا؟ کاربرد اونو رو هم به طور خلاصه بیان کنید؟(5 نمره)
3- در صورتیکه با یک فرد مسموم روبرو شدید چه اقدام های اولیه ای برای احیای اون می کنید؟(4 راه را نام برید) ( در صورتیکه بتوانید جواب این سوال را در قالب یک رول بنویسید 3 نمره به گروهتون هنگام جمع کردن اضافه میشه) 12 نمره

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۱۲:۰۵ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 375
آفلاین
امتیازات جلسه دوم کلاس معجون سازی

گریفیندور: 29 امتیاز
جینی ویزلی:30 امتیاز
لی لی لونا پاتر: 28 امتیاز( خوب نوشته بودی منتها به نظرم اومد اونقدر توی نوشتن رولت عجله به خرج دادی که از سوژه به اون خوبی -که به ذهنت رسیده بود- درست استفاده نکردی!)

راونکلاو: 27 امتیاز
لینی وارنر: 30 امتیاز( به گمونم چشم خودم زدم! سه تار مو رو کی ریختی من ندیدم!)
ارگ کثیف: 25 امتیاز( پنج امتیاز کم شده به خاطر ننوشتن طرز تهیه معحون بود. رولتون واقعا جالب بود)

اسلیترین:
باعث تاسفه که شرکت کننده نداشت.

هافلپاف:
بدون شرح!

ویرایش شده توسط آگوستوس پای در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۲۲ ۲۲:۱۵:۴۹

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۲۲:۵۸ جمعه ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

لیلی پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۰۳ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۴:۴۶ پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 111
آفلاین
1. طرز تهیه معجون توهم زا؟(10 امتیاز)

مواد لازم:

10 عد موی ریزشده کودن ترین فرد کلاس
2 لیوان شیر کاکائو دست ساز
3لیوان خون اژدها
2 قطره اشک چشم یه روانی
3 عدد قرص x
4عدد هویج
نصف مغز یه دیوانه تمام عیار
6بال پری
1دونه بادیان ستاره ای
11قطره از قره بلادونا
1.5لیوان روغن زیتون
نمک وفلفل وکمی شکر هرکدوم به مقدار لازم
وسایل لازم: یه پاتیل نقره ای و مقداری هیزوم ویک هاون سنگی ورنده
دستور عمل:ابتدا هیزوم ها رو توسط چوب اتیش زده وسپس پاتیل رو روی اتیش می گذاریم ودر پاتیل روغن زیتون می ریزیم سپس هویچ ها رو رنده می کنیم وباروغن زیتون سرخشون می کنیم سپس مغز رو با هویچ ها داخل پاتیل تفت میدهیم وپس از اینکه مغز ها به رنگ طلایی در امدن خون اژدها رو به پاتیل اضافه می کنیم در همین حین که میزاریم مغزها و هویج ها جا بیفتن در هاون سنگی موها رو با بادیان و قرص ها وبال های پریمی کوبیم وسپس درهمون هاون قطره بلادونا و اشک هارو خالی می کنیم وهمه رو باهم قاطی می کنیم و میریزیم دون پاتیل در ای مرحله باید رنگ محلول درون پاتیل به رنگ قرمز جگری در اید سپس شیر کاکائو رو به پاتیل اضاغه می کنیم ومشاهده می کنیم که رنگ محلول به رنگ قهوه ای روشن درمی اید در اخر هم برای طعم بهتر شکر فلفل ونمک رو باهم مخلوط می کنیم وبه پاتیل اضفه می کنیم

2. رولی بنویسید گه در آن قصد دارید معجون توهم زا را به فرد مورد نظرتان بخورانید ( اونم در دوز بالا!) ( 20 امتیاز)

بعد از کلاس ستاره شناسی به شدت از دست استاد عصبانی شده بودم بخاطر مطرح کردن سوالات پیش پا افتاده به عنوان تکلیف این هفته پس تصمیم گرفتم به همراه مامانم معجون توهم زا رو اماده کنیم و به خورد پرفسور بلک بدیم پس از اماده شدن معجون من که نمی دونستم چطوری این معجون رو به خورد پرفسور بلک بدم به مامان گفتم
لی لی:مامان من حالا اینو چطوری به دست استاد بلک برسونم که مطمئا شم بهش میرسه
مامانم که بنظر می امدهیچ فکری به ذهنش نمی رسید به من گفت
جینی:لیلی جان من فکرکنم بهتر اون رو به شربت گیلاس اضافه کنی وشربت رو به عنوان هدیه رو میزش بزاری و بوسیله ی شنل نامرئی کننده بابات مطمئا شی که میخورش .
من که غافل گیر شده بودم اولین بار بود که مامانم اجازه میداد از شنل بابام استفاده کنم پس فوری مامانم رو بوسیدم و رفتم شنل بابام رو وداشتم ورفتم کار که مامان جانم گفت رو انجام دادم و در اتاق استاد بلک منتظر شدم تا استاد امد تو اتاقش وبا دیدن هدیه من خوشحال شد و شروع به سر کشیدن بطری کرد ولی لی که خیلی خوشحال بود
داشت به استاد بلک نگاه می کرد بعد از ده دقیقه که استاد بلک رفت به تخت خواب لی لی از اتاق بیرون امد .
فردا صبحش متوجه شدم که معجون اثر کرده واستاد بلک فکر می کنه مدیر مدرسه است و می خواسته جای پرفسور دامبلدور رو بگیره

ویرایش شده توسط لی لی لونا پاتر در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۲۱ ۲۳:۳۳:۴۲

دانش بهترین هدیه است وشجاعت بهتر

پیام زده شده در: ۱۲:۵۴ پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۰

جینی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۶ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۹:۱۶ یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱
از سر خط...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 309
آفلاین
1.

معجون توهم زا
وسایل موردنیاز :
اب کدوحلوایی یک پارچ
زرشک به مقدار لازم
اسید معده میمون شاخدار یک لیوان : جهت بدست آوردن آن نیاز به یک میمون اسکاتلندی دارید که چند روز بدون غذا مانده باشد . میمون را روبروی خود نشانده و شاخهایش را محکم نگه می دارید تا راحت تر بتوانید حیوان را کنترل کنید . یک لوله دراز را از راه حلق وارد کرده و و تا معده حیوان آن را وارد می کنید !! ( تا اینجاش یه چیز تو مایه های آندوسکوپیه ) بعد از اطمینان از اینکه لوله در معده قرار گرفته با عمل مکش اسید معده را به داخل لوله می کشید و سپس لوله را خارج کرده و آن را داخل ظرف خالی می کنید . فقط آرام عمل مکش را انجام دهید چون ممکن است ....!!!

شیر اژدهای زرد !! 10 قاشق
پشکل باسیلیسک مقداری
شکر جهت خوش طعم کردن
تهیه :
شیر اژدها و پشکل باسیلیسک را درون مخلوط کن ریخته تا به شکل یکنواخت درآید . سپس شکر و زرشک را اضافه می کنیم . آب کدو حلوایی را جوشانده و مواد داخل مخلوط کن را به آن اضافه می کنیم .بعد از به جوش آمدن پاتیل را از روی آتش برداشته و اسید معده را اضافه می کنیم. رنگ معجون باید به متمائل به رنگ زرد کثیف باشد . معجون آماده است !!

2.
بعد تمام شدن کلاس ماگل شناسی جینی با عصبانیت و ناراحتی وسایلش را جمع کرد و از کلاس خارج شد.
- جینی..... جینی ..........
چو در حالیکه جینی را صدا می کرد دوان دوان خودش را به او رساند .
چو : جینی .... چت شد یهو ؟ چرا منتظر من نشدی ؟
جینی با چهره ای برافروخته در حالیکه سعی داشت بغضش را مهار کند، با چشمانی که برای جوشش اشک آماده میشد، به وی خیره شد.

چو : آهااا .... به خاطر نمره اته ، آره ؟؟؟ چرا بیخودی خودتو ناراحت می کنی دختر؟؟
جینی در حالیکه داشت اشکاشو با رداش پاک می کرد گفت:
- ول کن چو ... من این ترم کلآ بد میارم ... همه نمره هام کمتر از 25 شده ... حالا جواب پدر و مادرم رو چی بدم ... با هزار امید و آرزو منو فرستادن درس بخونم تا مثل داداش بزرگم باعث افتخارشون باشم ... ولی حالا چی ؟.... می دونی شبا تا کی درس می خونم ؟... فک می کنم یکی واسم یه طلسمی چیزی نوشته که نمره هام این جوری شدن ...
چو کمی به فکر فرو رفت و ناگهان یک لامپ 60 واتِ ماگلی بالا سرش ظاهر شد !!
چو : فهمیدم .. یادته تو کلاس معجون سازی طرز تهیه یه معجون رو یاد گرفتیم ... معجون توووووهم زاااا!!!
جینی که اینبار بینی ش رو تمیز می کرد گفت: خب ، منظورت چیه ؟
چو : خب نداره که ... میشه با این معجون نمره هاتو ببری بالا ... باید به خورد استادا بدی تا دیدشون نسبت بهت عوض بشه .. اوکی ؟؟؟
جینی که همچنان مشغول ور رفتن با رداش بود گفت: مگه استادا اونقد خنگ هستن که همینجوری یه معجون رو سر بکشن ؟؟
چو که همچنان لامپ 60 واتی بالای سرش روشن بود گفت : میریزیم تو یه شربتی یا آب کدوحلوایی و میدیم به خوردشون !!

چند ساعت و اندی بعد :
تق ... تق... تق .... استاد لاوگود ... میشه بیام تو ....
جینی در حالیکه یه شیشه آب کدو حلوایی در دستش داشت به در استاد ماگل شناسی ضربه می زد
- بیاااا تو ویزلی ...
جینی در حالیکه از شدت هیجان دستانش می لرزید گفت:
- سلام استاد ...
لاوگود : .. بیا بشن ویزلی .... کاری داشتی ؟
جینی : ..ن..ن....نه ...نه استاد ... راستش مادرم رو که میشناسن ؟؟ به خاطر تشکر از زحماتتون یه شیشه آب کدوحلوایی تند فرستادن ... بفرمایید ...
جینی با دستانی لرزان شیشه با به طرف استاد گرفت.
لاوگود : ... ممنونم ویزلی ... از مادر تشکر کن ...
جینی : میخواین واستون بریزم کمی میل کنید ؟؟
لاوگود : نه ... متشکر م ... بمونه واسه شب ...
جینی کمی به اتاق استاد و دکوراکسیونِ عجیبش خیره شد و گفت:
- پس اگه کاری ندارین من برم ...
لاوگود در حالیکه به ساعتش نگا می کرد : نه عزیزم .. برو .. به درسات هم خوب برس تا دفعه بعد جبران کنی.
جینی که به شدت تحت تاثیر مهربانی استادش قرار گرفته بود از کار خودش پشیمان شد ولی دیگر راه بازگشتی وجود نداشت ..
و اتاق را با چشمانی گریان و پشیمان ترک کرد تا هفته بعد نتیجه تاثیر معجون را بر استاد لاوگود ببیند ...

- این بود تکلیف من !

در اندرون دل خسته من ندانم کیست
که من خموشم و او در فغان و در غوغاست...

در زندگی مثل زودپز باش...هر وقت جوش آوردی در کمال آرامش سوت بزن!

پیام زده شده در: ۰:۴۹ سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰

ارگ کثیفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۰ یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۲:۰۶ سه شنبه ۲ فروردین ۱۴۰۱
از این به بعد...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
1.

1. دو قاشق میوه خوری از عرق زیر بال کفتر کاکل به سر وای وای !!
2. پوست موز
3. اشک خر سفید با خال خالای خال خالای !
4. دو فنجون اورانیوم غنی شده
5. تــــــــــــــــــــــف .. غذر می خوام ، یعنی کمی از اب دهنمون رو میریزیم داخل پاتیل !!

2.

لردولدمورت در حالی که پایین ردای بسیار بلندش رو به دست گرفته بود و پاهای بی مو و سفیدش نمایان شده بود به حیاط پشتی خانه ریدیل رسید .. در انجا ارگ بر روی چهار پایه کوچکی درکنار دیگ بزرگی رفته بود و مشغول هم زدن و تف انداختن داخل دیگ بود !

لرد ولدمورت : تموم نشد این معجون توهم؟! تا بدم بریزن تو لوله های اب محفلی ها خیلی طول میکشه .. جون بکن نصفه !!

- اخخخخخخخخ توووووعــــــــــــــف .. تمومه ارباب یک نیگا بندازین ببینین رازی هستین , به اندازه صد سال توهم کل محفل معجون درس کردم؟!

لرد خودش را به دیک نزدیک کرد و تا کمر در دیگ خم شد اما همین که خواست مایع داخل پاتیل را بو کند ردایش زیر پایش گیر کرد و با سر به داخل پاتیل پرت شد !

- خاک بر سرم .. شد !!

2 ساعت بعد

ارباب ارگ را بغل کرده بود و با تمام وجود خود را به او میمالید و ریشهایش را داخل دهانش مزه مزه میکرد !

لرد : فدات شم .. فرشته ی من .. هلو .. خانومم !!
ارگ: ارباب ، تصدق سر کچلت .. این لامصبا ریشن ، ریشه ی هویج که نچسبوندم ، کوتا بیا !
لرد : به من بگو تام عزیزم .. می خوای منم به تو بگم جری؟!
ارگ: من مذکرم مرد حسابی .. چرا حرف زور میزنی ، شک داری بیا ثابت کنیم !

لرد در حالی که یک شاخه گل صورتی را داخل ریش های ارگ جا ساز میکرد با اشتیاق گفت :

- صورتی چقدر بهت میاد .. لباس عروستم می خوای صورتی باشه فدات شم؟!

ارگ :

10 سال بعد

ارگ با لباسی صورتی روی روی مبل نشسته و دو تا بچه تو بقلش دارن ریشاشو میجون و یک بچه هم روی پاهاش در حال خوابیدنه .. مرگخوار ها هم با ردا هایی صورتی در حال تمرین طلسم های گل و بل بل هستند !

ناگهان لینی از در میپره داخل و فریاد میزنه :

- من بلاخره رسیدم ،عجب ماموریتی بود..وااااای اینجا رو ببین این نی نی ها از کجا !

ارگ : بچه هامن!
لینی : به فرزند خوندگی قبول کردین؟
ارگ : نه ، بچه های خودمن !
لینی : اما تو که نمی تونی ، مردی!
ارگ : وقتی زور بالا سرت باشه بچه که سهله ، دایناسورم از توت در میاد !

و اینگونه بود که این زوج خوشبخت تا اخر عمر با یکدیگر به خوبی و .. البته خیلم خوب نبود ولی به هر حال زندگی کردند ...

ویرایش شده توسط ارگ کثیف در تاریخ ۱۳۹۰/۱۱/۱۸ ۰:۵۴:۳۲

arAm EsSa

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.