هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: اتاق مدیریت
پیام زده شده در: ۱۷:۱۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱

پروفسور.ویریدیان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۷ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۱
از قبرسون
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 235
آفلاین
سیلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سیلاااااااام سیلام

مسئولیت این تاپیکو میدین به من http://www.jadoogaran.org/modules/new ... wtopic.php?post_id=261709

پیام زده شده در: ۱۷:۱۵ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱

پروفسور.ویریدیان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۷ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۱
از قبرسون
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 235
آفلاین
سیلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سیلاااااااام سیلام

مسئولیت این تاپیکو میدین به من http://www.jadoogaran.org/modules/new ... wtopic.php?post_id=261709

پاسخ به: پیشنهادات اعضا برای تغییر نحوه کار هاگوارتز
پیام زده شده در: ۰:۰۰ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۱

اسلیترین

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
امروز ۰:۵۶:۳۳
از هاگوارتز
گروه:
اسلیترین
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 504
آفلاین
پیشنهادات رو خوندم ، به نظرم جالب اومد . ماجرا اینجاست که تو خود کلاس های ترم قبل ، یه سری موقع ها هیچکس شرکت نمیکرد . اون موقع تابستون بود الان که پاییز و زمستون هست و اعضا درگیر تر هم هستن . اگر توضیحات بیشتری دارین خوشحال میشم بشنوم ، برای ترم بعد سعی میکنم چند تا چیز جدید به هاگوارتز اضافه کنم .

پیام زده شده در: ۱۴:۴۴ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۱

مورگانا لی‌فای

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۰۳ جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
از یه دنیای دیگه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 516 | خلاصه ها: 1
آفلاین
اوه راستی من جام آتش شرکت کرده بودم!!!
ای بابا... این ضعف حافظه نشون دهندۀ اینه که به اندازۀ کافی خون انسان بهم نرسیده.
ایش!

پیام زده شده در: ۱:۲۵ جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۱

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۹ جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۲۸ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶
از امدن و رفتن من سودی کو!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 674
آفلاین
سلام من کلا چهار تا پیشنهاد دارم

1. هاگوارتز خیلی دیر به دیر برگزار میشه اگه بشه ترم های هاگ رو اینطوری برگزار بشن خیلی خوب میشه تازه فعالیتم بیشتر میشه:

ترم تابستانی _ ترم پاییزی _ ترم زمستانی

بهارانه هم نداشته باشیم چون میشه مثل همین ترم پیش که هیچ کس نتونست شرکت کنه اولش که همه مسافرت هستن اخراش هم که امتحاناته

کاش میشد ترم ها رو ماهانه کرد!

2. اخر هر ترم یه امتحان بزارید برای کسب امتیاز بیشتر یه رقابت سخت!
ازمون سمج هم هر ترم فراموش نشه یه کیف خواصی واسه خودش داره!

3. تعداد کلاس ها بیشتر باشه بالا خره یکی توی زمینه ای بهتر میتونه رول بزنه یکی دیگه توی اون زمیه نمیتونه

4. جام اتش هم هر ترم برگزار بشه رقابت جالبی بود و خوب بلاخره یه رقابت این طوری توی سایت میخوایم

ضمنا بگم که بگم که با پیشنهاد هایی که اقای تام ریدل دادن موافقم

فراست بیش از هرچیزی، بزرگترین گنج انسان است که وقتی بر سر نهاده شود، هوش و خرد می آورد ...

Only Raven

هیچ چیز غیر ممکن نیست

جادوگران ، ریون ، ارباب=♥♥♥

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۳۲ دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱

تام ریدل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۴:۱۵ شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
از جوانی خیری ندیدم ای مروپ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 529
آفلاین
خیلی از سوروس عزیز ممنونم که به حرفهای من توجه کردند و تصمیم گرفتند که بالاخره این تاپیکو بزنند.قبل از اینکه من طرح هارو توضیح بدم،یکسری مسائل رو هستش که اول به اونها میپردازم.

همونطور که همه ی ما اطلاع داریم یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش های ایفای نقش جادوگران،مدرسه علوم و فنون جادوگري هاگوارتز هستش که در چارچوب قوانین ایفای نقش و قوانین خودش همیشه حالا به نوع خودش فعالیت داشته.

طرح های جدیدی که ما مطرح میکنیم قطعا نباید از چارچوب قوانین ایفای نقش اصیل و قدیمی جادوگران خارج باشه مگرنه در غیر این صورت در خیلی جاها دچار مشکلاتی میشیم.در واقع کاری که ما میخوایم بکنیم اینکه تغییراتی در نحوه ی کار هاگوارتز به وجود بیاریم،حالا چه جزئی و چه کلی!

از نظر من نباید خیلی راحت و سرسری از این موضوع گذشت و فقط طرح هامونو بدیم و بریم!بلکه باید تمام جزئیات و کلیات رو از ابتدا تا امروز در نظر بگیریم و ببینیم که چه کم و کاستی هایی وجود داشته و بعد از پیدا کردن مشکلات و نقاط ضعف،راه حلی براش پیدا میکنیم و در آخر هم به صورت قانون درش میاریم!

من در ابتدا میخوام نقدی داشته باشم روی عملکرد کار هاگواترز از ابتدا تا به امروز و بعدش که موضوعات برامون روشن شد،به توضیح طرح هام میپردازم.

خب همه ی ما کسانی که هری پاتر میشناسیم،میدونیم که هاگوارتز بخش بسیار وسیعی هستش و در واقع میتونیم یکی از رکن های اصلی هری پاتر رو هاگوارتز قرار بدیم.اما توی جادوگران هم اینطور بوده؟!یا فقط ما شاهد برگزاری ترم هایی بودیم که شاید تاثیر زیادی هم روی روند کار نداشته؟!

باید بگم که متاسفانه در جادوگران ایفای نقش جوری طراحی شده که هیچکدوم از بخش ها برتری نسبت به دیگری ندارند.حالا در همشون یکسری تاپیک ایجاد شده که رول میخوره و بعدش هم روند کار اون بخش یا انجمن.گرچه شاید در بعضی جاها شاهد برتری اعضا باشیم به طور مثال شاید تعداد مرگخواران از محفلی ها بیشتر باشه اما همیشه روند یکی بود.

البته نمیشه گفت این روند یکسان خیلی هم بد بوده اما در بعضی موارد مثله همین هاگوارتز باید کمی متفاوت تر عمل میشد.ایفای نقش هر بخش باید مستقل از بخش دیگری ایجاد میشد که هر بخش حال و هوای دیگه ای به شخص بده.

حالا از اینجور مسائل هم بگذریم به بررسی تخصصی خودِ بخش هاگوارتز میرسیم که شاید مهمترین قسمت نقد ما باشه.متاسفانه هاگواترزی که ما تجربه کردیم،هیچوقت کامل نبود.شاید ترم های برگزار میشده و یا در کنارش یکسری فعالیت های دیگه هم صورت میگرفته اما هیچوقت هاگواترز رو به اون کمال واقعی خودش نرسونده!

ما هیچوقت متوجه حال و هوای معلم ها نشدیم،فعالیت هر گروه برای خودش بوده،تاپیک هایی در فضای رول زیاد ندیدیم،از حال و هوای گروه ها با خبر نشدیم،رقابت دانش آموزان رو به اون شکل ندیدیم،خیلی از مسائلی که در هاگوارتز اتفاق می افتاد رو ما مشاهده نکردیم و خیلی از مشکلات دیگه!گرچه اینا بیشتر جزئیات کار ما بودند و شاید بشه گفت کار ما با اینا هم خیلی حل نمیشه.

به قوانین هاگوارتز دقت کنید!

نقل قول:
1-سقف امتیاز دهی در هر جلسه 30 امتیاز برای هر دانش آموز در نظر گرفته شده است .

نقل قول:
2- اساتید موظفند در روزی که معین شده تدریس خود را ارائه کنند ، در صورتی که استادی تاخیر کند ، 5 امتیاز از گروه وی کسر خواهد شد ! در صورتی که جلساتی متوالی پشت سر هم تدریس نکنند 2 امتیاز بیشتر از دست خواهند داد

نقل قول:
3- اساتید بایستی امتیاز دانش آموزان را در کلاس خود ارسال کنند . سپس بایستی نام دانش آموز به همراه امتیاز وی را در تاپیک شرح امتیازات وارد کنند . اساتید دقت نمایند که تا یک روز بعد از تدریس جلسه جدید باید امتیازات جلسات قبل را هم در تاپیک شرح امتیازات و هم در تاپیک درس خود بزنند . در صورتی که بعد از یک روز امتیازات توسط اساتید وارد نشود 5 امتیاز از گروه وی کسر خواهد شد لازم به ذکر است که به ازای هر دو روز تاخیر در وارد کردن امتیازات 2 امتیاز دیگر به مجموع کسریات اضافه خواهد شد .

نقل قول:
4- مهلت ارسال تکالیف و پاسخ سوالات تنها تا جلسه ی بعد میباشد ، در صورتی که دانش آموزی تکلیف جلسه قبل را بعد از تدریس جلسه ی جدید ارسال کند ، استاد نباید امتیازی منظور کند !

نقل قول:
5-اساتید وظیفه دارند در صورتی که دانش آموزی در دفتر اساتید سوالی از آنها در مورد امتیازات و ... پرسیدند به آن پاسخ دهند .

نقل قول:
6- اساتید نیز میتوانند در کلاس هایی که خودشان تدریس آنها را بر عهده ندارند به عنوان دانش آموز فعالیت کنند .

نقل قول:
7- تمام اعضای ایفای نقش جزو دانش آموزان هاگوارتز هستند و میتوانند در کلاس ها شرکت کرده و برای گروهشان امتیاز کسب کنند .

نقل قول:
8- اساتید محترم باید نمرات دانش آموزان را بصورت صحیح و نه اعشاری دارد نمایند.

نقل قول:
9- مدیر هاگوارتز نیز هماننده تمامی اعضای سایت میتواند در کلاس هایی که اساتید آن جزو گروه مدیر هاگوارتز نیستند شرکت نماید و برای گروه خود امتیاز کسب نماید.

نقل قول:
10- نحوه ی امتیاز دهی اساتید به این صورت است که تعداد امتیازات هر گروه تقسیم بر تعداد دانش آموزان شرکت کرده در آن کلاس میشود . یعنی اگر در کلاس معجون سازی شش نفر از گروه گریفیندور شرکت کردند ، امتیاز کسب شده توسط آنها تقسیم بر شش میشود . کمترین حد شرکت کننده در این ترم چهار نفر میباشد ، یعنی در صورتی که از گریفیندور در معجون سازی یک نفر شرکت کرد ، امتیازی که توسط آنها کسب شده تقسیم بر چهار ( که کمترین میزان شرکت کننده است ) میشود !

نقل قول:
11-اطلاعیه شماره سه و شش ویژه ی ترم 11 را به طور کامل مطالعه نمایید زیرا مواردی از آن در اینجا ذکر نشده است !

نقل قول:
12- تمامی پست های ارسالی توسط دانش آموزان بایستی در چهار چوب قوانین سایت باشد و مطالب خلاف عرف و زننده که باعث اعتراض سایرین شود در پست هایشان وجود نداشته باشد!

همه ی قوانینی که ما مشاهده میکنیم مربوط به نحوه ی شرکت در ترم هاگوارتز و نحوه ی امتیاز دهی معلم هاست.البته یکسری نکاتی هم بینش بود که ترحیج دادم اورده نشه.اما از نظر من بهتر بود که این قوانین تنها میشدن نحوه ی برگزاری ترم و شاید باید قوانین خیلی کلی تری قرار میگرفت.

منظور از کلی بودن این نیست که به جزئیات دقت نشه،اتفاقا منظورم اینکه در کنار مطرح کردن کلیات،به جزئیات هم پرداخته بشه.حالا چطوری؟!هر بخش به طور مستقل در هاگواترز برای خودش کار میکنه،برای خودش جزئیاتی هم داره اما همش زیره نظر یک واحده!

و اما چطوری طرحی بریزیم که همه ی این مشکلات و نقاط ضعف حل بشه،در عین حال اصالت اصلی حفظ بشه و به جذابیت ها اضافه بشه؟!

این طرح خیلی گسترده هستش و گفتنش به صورت قوانین به مراتب سخت تر و سخت تر هستش.

1- همیشه ما ترم هارو رکن اصلی هاگوارتز میدونستیم اما ایندفعه ترم ها تنها به عنوان بخشی از فعالیت هاگ در کنارش برگزار خواهند شد.

2- گروه های چهارگانه هاگوارتز که تا به حال فعالیت مستقلی برای خودشون تقریبا داشتند و ما وابسته بودنشون رو به هاگوارتز چندان احساس نمیکردیم،اینبار باید به صورت اجباری فعالیت هایی رو زیر نظر هاگوارتز انجام بدن که تاثیر خود را خواهد داشت.

3- امتیازات هرگروه تنها به ترم های هاگوارتز نیست بلکه به میزان فعالیت آنها در بخش های مختلف هاگوارتز نیز هستش که چگونگی اعمال امتیازات بعدا توضیح داده خواهد شد.

4-هر گروه در هر فصل وظیفه داره که یک تیم کوییدیچ به هاگوارتز بفرسته و اینکار اجباریه و در صورت نبود تیم،از گروه مربوطه امتیازاتی کم خواهد شد.

5-تمامی عوامل زیر نظر هاگوارتز موظف هستند گزارشاتی رو به مدیر مربوطه ارسال کنند و این گزارشات میتونه امیتاز مثبتی برای شما باشه.

6-هر معلم و یا مدیری در هاگ میتونه از هر گروهی که بخواد امتیاز کم کنه اما حتما باید دلیلش رو هم مطرح کنه.

7-باید فضاهایی ایجاد بشه که دانش آموزان حال و هوای هاگوارتز رو احساس کنند.حالا نه تنها در تاپیک هایی به صورت رول بلکه در تاپیک ها و عنوان هایی که به زودی مطرحش خواهم کرد.

8-معلمان هم باید فضای گفتگو خودشون رو داشته باشن که بتوتن در مورد هر عملکردی و یا هرچیزی به گفتگو بپردازن.حالا هم میتونه این موضوع به صورت رول باشه و هم به صورت گفتاری و معمولی!البته اگه به صورت رول باشه،منظورم همون عملکرد عادی رول زدن نیست.توضیح داده خواهد شد!

9-شاید بهتر باشه تمام عوامل و کسانی که در برگزاری ترم ها،فعالیت ها و کارهایی از این قبیل دست دارند،در تاپیکی به صورت کامل معرفی و توضیح داده شوند.

به طور مثال:

آبدارچی هاگوارتز:وظیفه این پست تمیز نگه داشتن تاپیک ها و مسائلی از این قبیل است!

10-تاپیک تالار یادبود ها وجود داره اما عملکردش به اون شکل واقعی که ما انتظار دارم نیستش.شاید بهتر باشه که به غیر معرفی قهرمان و معلمان،واقعا مثله تالار یادبود ها باهاش رفتار کنیم و نام افراد خیلی خاطره انگیز تر بشه.برای جذابیت بیشتر هم میتونیم رنکهایی طراحی کنیم که البته برای اهدا به اعضا نباشه بلکه برای گذاشتن اونها کنار نامشون باشه.

به طور مثال:

بازیکن افسانه ای کوییدیچ و یا خیلی از عناوین دیگه!

11-جام آتش باید به طور مداوم هر ساله برگزار بشه و اما ایجاد تغییرات میتونه موثر باشه.مثلا هر دفعه نوع برگزاری کمی تغییر کنه.مثله یه رونمایی باشه که همه براش هیجان داشته باشن.

12-نحوه ی برگزاری ترم هاگوارتز باید کمی تغییر کنه.نحوه ی برگزاری کلاس ها و شرکت دانش آموزان زیاد جالب نیستش.شاید بهتر باشه تغییراتی ایجاد بشه که بعدا کاملا توضیح خواهم داد.

13-شاید تنها تاپیکهایی که ما مشاهده میکنیم مربوط به ترم هاگوارتز هستش که خیلی محدوده!شاید بهتر باشه در رابطه با تمام عناوین تاپیک هایی ایجاد کنیم که میتونه خیلی جذاب تر باشه.

14-تاپیک کلاس های هاگ خیلی ججم انجمن رو پر کرده،بهتره که یک انجمن مخصوص بایگانی کلاس ها هاگ بزنید که فقط هم دسترسی برای خود مدیران باشه.بعد برای هر ترم تاپیک کلاس های جدید توسط مدیر ایجاد بشه و بعد از پایان ترم دوباره بایگانی بشه و به همین ترتیب.

15-شاید بهتره که دوباره افرادی با تجربه و فعال برای شورای هاگوارتز انتخاب بشن که بتونن در مورد موضوعات مختلف بحث کنن.بهتره که انتخاب این افراد به صورت مستقیم توسط مدیر انتخاب بشن.

و خیلی از موضوعات دیگه الان حضور ذهن ندارم متاسفانه.البته تمام موضوعاتی که در بالا مطرح کردم،هرکدوم یک بحث طولانی میشه در راجبش کرد که اگه میخواستم بازش کنم خیلی طولانی تر از این حرفا میشد.

ممنونمــ!

ویرایش شده توسط تام ریدل در تاریخ ۱۳۹۱/۷/۱۷ ۲۱:۴۱:۲۲

پیشنهادات اعضا برای تغییر نحوه کار هاگوارتز
پیام زده شده در: ۱۸:۳۲ دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۱

اسلیترین

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
امروز ۰:۵۶:۳۳
از هاگوارتز
گروه:
اسلیترین
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 504
آفلاین
بعد از صحبت های تام ریدل عزیز ، تصمیم به این گرفتم که این تاپیک رو بزنم تا پیشنهاد همه اعضا رو جمع کنم تا با هم بتونیم یه هاگوارتز جذاب تر از قبل بسازیم . این نحوه ای که هاگوارتز داره پیش میره باهاش ، حدود 8 سال هست که تغییر عمده ای نکرده ! هر مدیری کمی تغییر ایجاد داده توش ولی تغییرات همه جزئی بوده .

اینجا هر پیشنهادی دارید مطرح کنید و تا در موردش با هم بحث کنیم . اول قوانین و اعلامیه های هاگوارتز رو بخونید تا آگاه بشید به مسائلی که الان هستن و اگر نظری در موردشون داشتین مطرح کنید .

ضمن اینکه اینجا یک مدیر دوم هاگوارتز در کنار من برای ترم بعدی هاگوارتز به انتخاب اعضا و تاییدیه من انتخاب خواهیم کرد که ایشون بتونن در برگذاری پیشنهاد های جدید کمک کنن .

با تشکر !

پیام زده شده در: ۱:۴۲ دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۱

گلرت گریندل والد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳
از عقلت استفاده کن، لعنتی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 513
آفلاین
مسابقه ی بسیار نزدیکی بود و من امیدوار بودم بتونم نفر سومی مسابقات رو مال خودم کنم ولی مبارزه همواره برد و باخت داره گرچه همواره سهم ما باخت بوده ولی چه میشه کرد؟

همونطور که حکیم ابولقاسم فردوسی میفرماید:‏"‏از این خویشتن کشتن اکنون چه سود؟چنین رفت و این بودنی کار بود‏"‏

به سه قهرمان جام آتش و همچنین مدیر مدرسه تبریک میگم و به گودریک میگم که:‏"خودمونیما،قسر‏(غ،ص،ث‏)‏ در رفتیا‏!‏‏!‏‏!‏‏‏"‏

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

Elder با نام علمی Sambucus از خانواده Adoxaceae به معنای درخت آقطی است؛ در حالی که یاس کبود جزو خانواده ی Oleaceae (زیتونیان) میباشد؛ کلمه ی Elder در Elder wand به جنس چوب اشاره میکند و صرفا بدین معنا نیست که این چوب قدیمی ترین چوب باشد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۲۴ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱

گودریک گریفیندورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۹ یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۲:۱۹ پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
از تالار گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 976
آفلاین

با سلام

اومدم از سوروس اشنیپ عزیز تشکر کنم بخاطر برگزاری مسابقات جام اتش! ایشون تونستن بعد از مدت ها یه مسابقه ی خوب و همینطور با هیجان برگزار کنن! در این چند سالی که تو جادوگران هستم ، این اولین مسابقه ای بود که برام خیلی خوش گذشت و هیجانش برای قابل حس بود.

ازتون ممنونم سوروس عزیز

موفق باشید

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۵۰ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱

گلرت گریندل والد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳
از عقلت استفاده کن، لعنتی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 513
آفلاین
از توضیحاتتون خیلی ممنونم

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

Elder با نام علمی Sambucus از خانواده Adoxaceae به معنای درخت آقطی است؛ در حالی که یاس کبود جزو خانواده ی Oleaceae (زیتونیان) میباشد؛ کلمه ی Elder در Elder wand به جنس چوب اشاره میکند و صرفا بدین معنا نیست که این چوب قدیمی ترین چوب باشد.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.