هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: شبیه بودن 80% کتاب هری پاتر با ارباب حلقه ها
پیام زده شده در: ۲:۲۸ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱

مازيار پاكدامن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۷ سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱:۰۶ شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 202
آفلاین
همینجوری داشتم نظرات مختلف رو می خوندم که دیدم اکثر طرفدارای هری پاتر، داستان های هری پاتر رو بهتر از ارباب حلقه ها می دونن! اولش یکم خجالت کشیدم و ناراحت شدم که یه کتابخون همچین نظری داشته باشه، بعد یکم که فکر کردم، با خودم گفتم لابد اکثر اونها نوجوونای 16 - 17 ساله ای هستن که با هری پاتر کتابخون شدن!
نمی خوام متعصبانه بنویسم. من کتاب های هری پاتر رو با ترجمه های فوق العاده ویدا اسلامیه شروع کردم. هر جلد 400 صفحه ای رو هم توی یک روز (24 ساعت) خوندم و خلاصه از کتاب یک تا کتاب پنج (که تازه چند ماه بود که ترجمه شده بود!) فقط 8 روز گذشت تا من هم به جمع مشتاقان و منتظران کتاب بعدی بپیوندم و 2 سال صبر کنم تا کتاب 6 از راه برسه و 2 سال دیگه هم روش تا مجموعه کامل بشه. من کتاب های هری پاتر رو شاید بیشتر از 10 بار به طور کامل خوندم و بعضی فصل ها از بعضی کتاب ها رو بیشتر از 20 بار.
من به معنی واقعی کلمه با هری پاتر بزرگ شدم و نوجوونی کردم. اما بعد از اون بود که با سه گانه ی بزرگ ارباب حلقه ها آشنا شدم. سه گانه رو هم بیشتر از 5 بار خوندم. با دقت بیشتر و با دیدی پخته تر.
باور کنید، پروفسور جان رونالد روئل تالکین، استاد ادبیات و زبان شناسی و دارای کرسی استادی در دانشگاه آکسفورد (که روحش شاد باشه) یه اثر ادبی بزرگ خلق کرد. ارباب حلقه ها که با هابیت شروع شد، قرار بود کتابی باشه فانتزی برای نوجوونا، یه چیزی تو مایه های هری پاتر. ولی کم کم سه گانه ارباب حلقه ها خلق شد. یه اثر ادبی بزرگ؛ یه داستان اسطوره ای مصنوع؛ کتابی که واقعا هری پاتر در حد و اندازه های ارزش های ادبی، داستانی و روایی اون نیست.
اگر حرفم رو قبول ندارین، چند سال دیگه صبر کنین، با خوندن و خوندن و خوندن بیشتر آثار ادبی بزرگ، پخته تر شین و بعد دوباره برین سراغ ارباب خلقه ها و هری پاتر.
اون وقته که می بینین، با تمام علاقه ای که به هری پاتر دارین، دیگه نمیتونین بخونینش، چون برای شما فقط یه داستان نوجوانانه خوب به نظر می رسه که پر از سوتی و گافه و از نظر ادبی و داستانی هم اصلا قوی نیست. فقط یه خاطره خوبه که ترجیح می دین خرابش نکنین، اما ارباب حلقه ها فرق می کنه .... چون در اصل برای آدم بزرگ ها نوشته شده، کتابی که شاید 20 - 30 سال دیگه پی به ارزش ها و نکات نهفته تو داستان تالکین پی ببرین.
باور کنین.

بسیاری از زندگان، سزاوار مرگ هستند، همان‌گونه که بسیاری از درگذشتگان، سزاوار زندگی؛ آیا میتوان زندگی را به آنان برگرداند؟ پس برای گرفتن جان دیگران، شتاب نکنیم!

گاندالف خاکستری

پیام زده شده در: ۲:۲۶ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱

مازيار پاكدامن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۷ سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱:۰۶ شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 202
آفلاین
همینجوری داشتم نظرات مختلف رو می خوندم که دیدم اکثر طرفدارای هری پاتر، داستان های هری پاتر رو بهتر از ارباب حلقه ها می دونن! اولش یکم خجالت کشیدم و ناراحت شدم که یه کتابخون همچین نظری داشته باشه، بعد یکم که فکر کردم، با خودم گفتم لابد اکثر اونها نوجوونای 16 - 17 ساله ای هستن که با هری پاتر کتابخون شدن!
نمی خوام متعصبانه بنویسم. من کتاب های هری پاتر رو با ترجمه های فوق العاده ویدا اسلامیه شروع کردم. هر جلد 400 صفحه ای رو هم توی یک روز (24 ساعت) خوندم و خلاصه از کتاب یک تا کتاب پنج (که تازه چند ماه بود که ترجمه شده بود!) فقط 8 روز گذشت تا من هم به جمع مشتاقان و منتظران کتاب بعدی بپیوندم و 2 سال صبر کنم تا کتاب 6 از راه برسه و 2 سال دیگه هم روش تا مجموعه کامل بشه. من کتاب های هری پاتر رو شاید بیشتر از 10 بار به طور کامل خوندم و بعضی فصل ها از بعضی کتاب ها رو بیشتر از 20 بار.
من به معنی واقعی کلمه با هری پاتر بزرگ شدم و نوجوونی کردم. اما بعد از اون بود که با سه گانه ی بزرگ ارباب حلقه ها آشنا شدم. سه گانه رو هم بیشتر از 5 بار خوندم. با دقت بیشتر و با دیدی پخته تر.
باور کنید، پروفسور جان رونالد روئل تالکین، استاد ادبیات و زبان شناسی و دارای کرسی استادی در دانشگاه آکسفورد (که روحش شاد باشه) یه اثر ادبی بزرگ خلق کرد. ارباب حلقه ها که با هابیت شروع شد، قرار بود کتابی باشه فانتزی برای نوجوونا، یه چیزی تو مایه های هری پاتر. ولی کم کم سه گانه ارباب حلقه ها خلق شد. یه اثر ادبی بزرگ؛ یه داستان اسطوره ای مصنوع؛ کتابی که واقعا هری پاتر در حد و اندازه های ارزش های ادبی، داستانی و روایی اون نیست.
اگر حرفم رو قبول ندارین، چند سال دیگه صبر کنین، با خوندن و خوندن و خوندن بیشتر آثار ادبی بزرگ، پخته تر شین و بعد دوباره برین سراغ ارباب خلقه ها و هری پاتر.
اون وقته که می بینین، با تمام علاقه ای که به هری پاتر دارین، دیگه نمیتونین بخونینش، چون برای شما فقط یه داستان نوجوانانه خوب به نظر می رسه که پر از سوتی و گافه و از نظر ادبی و داستانی هم اصلا قوی نیست. فقط یه خاطره خوبه که ترجیح می دین خرابش نکنین، اما ارباب حلقه ها فرق می کنه .... چون در اصل برای آدم بزرگ ها نوشته شده، کتابی که شاید 20 - 30 سال دیگه پی به ارزش ها و نکات نهفته تو داستان تالکین پی ببرین.
باور کنین.

بسیاری از زندگان، سزاوار مرگ هستند، همان‌گونه که بسیاری از درگذشتگان، سزاوار زندگی؛ آیا میتوان زندگی را به آنان برگرداند؟ پس برای گرفتن جان دیگران، شتاب نکنیم!

گاندالف خاکستری

پیام زده شده در: ۱۸:۵۵ جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱

گلرت گریندل والد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳
از عقلت استفاده کن، لعنتی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 513
آفلاین
گه من تو عمرم از سه تا مجموعه داستان خوشم اومده باشه اونا هری پاتر/ارباب حلقه ها و کتاب وارکرافت هستند. با این که وارکرافت از اون دوتا پراکنده تر بود ولی واقعا" ارزش خوندنش رو داشت

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

Elder با نام علمی Sambucus از خانواده Adoxaceae به معنای درخت آقطی است؛ در حالی که یاس کبود جزو خانواده ی Oleaceae (زیتونیان) میباشد؛ کلمه ی Elder در Elder wand به جنس چوب اشاره میکند و صرفا بدین معنا نیست که این چوب قدیمی ترین چوب باشد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۰۵ سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱

پنه لوپه كلير واترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۳ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۳:۳۴ پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین
البته شبیه هم نیستن ولی اهداف این فیلم هایی که درش از جادو و جادوگری حکایت میکنه یکیه و هری پاتر از این نظر پروژه قوی تریه.

ما تشنگان قدرتیم نه شیفتگان خدمت

Re: شبیه بودن 80% کتاب هری پاتر با ارباب حلقه ها
پیام زده شده در: ۱۵:۴۹ سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۱

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۸:۱۰ یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱
از آغازی که پایانم بود...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 483
آفلاین
درسته که شباهت های کمی مثل جادو در هر دو وجود داشت اما به هیچ وجه نمیشه هری رو با ارباب حلقه ها مقایسه کرد .هری واقعا خیلی خیلی بهتر از ارباب حلقه هاست.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۱۶:۰۸ یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۱

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
اصلا و ابدا شبیه هم نیستن.
اصلا.
ارباب حلقه ها اصلا و ابدا قابل مقایسه با هری پاتر که واقعا کار و کتاب بزرگی در دوران تاریخ بوده نیست.
هری پاتر در برابر ارباب حلقه ها ؟
عمراااااااااااااااااا.
تازه اگه شبیه بودن یه چیزی.
شبیهم نیستن.
اگه شبیه بودن باید خوشم میومد.ولی اصلا ازش خوشم نمی آد.

پیام زده شده در: ۱۴:۴۱ دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۹

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۱ جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۶:۴۷ جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
بسیار کم.شما نباید شاهکاری مثل هری را با ارباب حلقه ها مقایسه کنید.این ادعا بسیار بی ربط است.

شاید اگر هری نبود خیلی از ما معنی عشق را نمیفهمیدیم.من همان HRA قبلی هستم.

پیام زده شده در: ۱۶:۲۴ یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۷

اوری

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۱ جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۶:۲۵ سه شنبه ۳ آبان ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 161
آفلاین
در هر دو جادو وجود دارد

شناسه ی قبلیم که بعد از این ساختمش ولی دوباره برگشتم به این

اینه

عمرا اگه فهمیده باشی چی گفتم

چاکر همه بچه های قدیمی (کینگزلی شکلبوت ، پیوز ، رفوس ، زاخاریاس ، دادالوس دیگل و خیلی های دیگه که حال ندارم بنویسم اسمشون رو )

پیام زده شده در: ۱۳:۵۵ یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۷

دیدالوس دیگلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۹ شنبه ۱۴ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۲:۴۵ سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲
از جلوی کامپیوترم!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 338
آفلاین
به نظر من شباهتی بین ارباب حلقه ها و هری پاتر وجود نداره.تنها شباهتی که شاید بشه گفت شباهت اینه که مردمان خوب سعی می کنند گروه های شیطانی _مثل مرگخورها و یا ارگ ها_ را نابود کنند.

غیر ممکن غیر ممکنه! همینی که گفتم...ناراحتی زنگ بزن 118

پیام زده شده در: ۱۸:۰۷ دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۷

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۹:۳۱ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
از ن، لايه ای كه زمين را فرا گرفته!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 842
آفلاین
اصلا به هم شباهتی ندارن.«البته از نظر من»

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.