هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: دفتر اساتید هاگوارتز
پیام زده شده در: ۱۲:۳۱ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

پادما پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
از چادر سرخ پوستى
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 271
آفلاین
آقاى بيل ويزلى

من هم مثل الا جان هستم.

من جديد ترين چاپ هرى پاتر را خواندم و در آن چوب دستى ويكتور كرام هم چوبى بود.

البته در مورد wand اگه همونجورى كه گفتيد زبان بلد باشين اين رو مى فهمين كه stick شاخه ى درخت است پس wand به هيچ وجه فلزى نميتونه باشه چون خارجى ها به شاخه ى درخت مى گن stick.

به ياد قديما

پیام زده شده در: ۰:۱۴ سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

الادورا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۲ جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۲:۱۵ یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
از مد افتاد ساطور، الان تبرزین رو بورسه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 572
آفلاین
عرض عذر بابت اینکه بین صحبت بیل و دوستان می پرم، چرا شما فکر می کنید همه یک ترجمه از کتاب رو می خونن؟
خودم رو مثال بزنم، جلد یک محفل ققنوس و جام آتش من، از انتشارات دیگری غیر از نظر تندیسه. کل کتاب هری پاتر و جام آتش برای من، توی سیصد صفحه موجز، خلاصه شده. شرح آزمایش چوبدستی های بازیکن ها که شما گفتین گویا اولیوندر مال ویکتور کرام رو دیده فلزیه (درست گفتم؟)، اصلا توی کتاب من نیست!! و خیلی چیزای دیگه! من حتی هرمیون گرنجز رو که دیگه هر کس فیلمو دیده باشه اسمشو می فهمه،یا با یه سرچ ساده دیگه تهش می فهمدتش، هرماینی گرانگر خونده م اونجا! یا بوباتون رو بیوکسباتنز!!! در این حد تفاوته حتی توی تلفظ ها!

البته خب من مشکلی ندارم با نمره دادن شخص شما خواستم اینو هم در نظر بگیرید طی اینده آتی.

در مورد پروفسور چارلی ویزلی اجازه میخوام اینو نشون بدم که نمره ی شونزده گرفته و طنز زیبایی توش میبینید....عع؟ نمی بینید؟ مشکل از شماست، سعی کنید ببینید

نقل قول:
1-ویژگی های ظاهری این اژدها شاخدم را بنویسید؟(3امتیاز)
نام کامل :اژدهای
شاخدم مجارستانی
همان جور که از نامش پیدلست اژدهایی است بسیاروحشی که از دهانش اتش بیرون میاد
بر روی سر ودم او وپشتش وصورتش پراز شاخ است پوستی مایل به قرمز وقهوه ای داره چشمان ترسناک اصولا شبیهه مارمولک است.

2-پرفسور به کورممد پاتر چه گفت که ساکت شد؟(7امتیاز)
اون را تهدید کرد که یک شاخ دم را میفرستد سراغش.

3-مقاله ای درباره ی یک شاخدم بنویسید.(10امتیاز)
شاخ دم ها یکی از خطر ناکترین گونه اژدهاها هستند حدوده 10گونه از انها وجود دارد از مجارستان امده اند به هوای سرد عادت ندارند وبیشتر در جاهای گرم وخشک زندگی میکنند حدود نصف بدنشون پر شاخ است ان ها بسیار وحشی هستن و اگر روزی یکی از ان ها را نزدیک خود دیدید فاتحه ی خود را بخوانید .پایان

4-درباره اداره گمراه سازی حداقل یک خط بنویسید؟(10امتیاز)
این اداره برای گمراه کردن ودور کردن ماگل ها از موجودات جادویی مثل انواع اژده هاوموجودات دیگر ساخته شده تا نگزارد به انها اسیبی از این جمله برسد ودنیای جادویی اشکار شود.

همین. خواستم به ضد و نقیض برخورد نکنیم بعد از جواب دادن ایشون

ضمنا چرا ایشون اینقدر اصرار دارن به استفاده از سیستم پیام شخصی؟! جسارتا میتونم بپرسم این دفتر کذا به چه درد می خوره در نظام آموزشی امروزه؟!:|
رو باشیم بهتر نیست؟

پلاس:
بازجویی نیست فایرنز جان . کل ماجرا رو از دور نگاه کنی با دید یک بری، خنده داره صرفا
نمره خوب خوب؟!داعیه ی نویسندگی ندارم که بگم سی حقمه و با بیست و نه از کلاس نمیرم بیرون اصلا!! حرف اینه که برخورد درست نیست. و الا، من بیست و پنج هم تو یکی از کلاس ها داشته م. با بیست و سه فکر نمی کنم فرق چندانی کنه.

ویرایش شده توسط الادورا بلک در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۲۲ ۰:۲۳:۰۳

پیام زده شده در: ۲۰:۰۲ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۷ چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۸:۱۶ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 165
آفلاین
دافنه:

من روی این سه امتیاز خسیسی نمی کنم، من یه سوال طرح کردم که برای حل اون باید به کتاب های هری پاتر و ادبیات خود سوال وارد می بودید؛ حالا اینکه هیچ کدوم از اعضایی که شرکت کردند، نمره نیاوردند از بی اطلاعیشون نسبت به کتاب و همینطور بی دقتی اونا در حین خوندن سوال ناشی میشه!
نمره ی هر سوال به خود جواب اون سوال مربوط میشه، اگه قرار بود من در مورد اینکه یک فردی جواب سوال یک رو خیلی خوب و طنز داده، جواب سوال دوم رو هم بهش کامل بدم، سوال دوم رو طرح نمیکردم سنگین تر بودم! واقعا این استنباط شما یکمی عجیب و با عرض پوزش، مسخره ست!

من بار قبل هم گفتم، معیار امتیاز دهی من هم جواب علمی به صورت جدی جواب علمی به صورت طنز و هم جواب غیر علمی و جدی و جواب غیر علمی به صورت طنز هست؛ من روی اینکه مثلا باید روی فلان مورد اشاره داشته باشید، هیچ تاکید خاصی نداشتم، بجز وقتی که من در خود سوال مفهوم و راهنمایی جواب رو رسونده باشم!

لینی:

مورد اول رو توضیح دادم و مورد دوم هم که گفتم تحقیق، این تحقیق میتونه باز جو همون 4 حالتی باشه که گفتم، حتی یک تحقیق غیر علمی و طنز هم حتما مورد قبوله چون امکان داره که شاید شما به صورت فی البداهه این جواب رو نوشته باشید، ولی در آینده به این نظریه ی شما که هر چند شاید از نظر خیلیامون، غیر واقعی و ... باشه، درست از آب در بیاد.

پادما پاتیل:

خوشبختانه اونقدر توی زبان انگلیسی واردم که بدونم معنیش چیه و میتونم با یه سرچ ساده هم بفهمم معنیشو، ولی باز همون جوابی رو که به سالازار عزیز پیام شخصی کردم رو برای شما نقل قول می کنم:

نقل قول:
ویکتور کرام، توی جلد 4! چوبدستی ش از جنس فلز بود، سازنده ش هم گرگورویچ یا یه همچین اسمی بود، که اسمش به یه بازیکن کوییدیچ هم شبیه بود؛ همونی که معروفترین چوبدستی ساز توی بلغارستانه و همه ی چوبدستی هاش فلزی هستن! کسی که گلرت قبل از اینکه بره پیش دامبلدور، از خونه ی اون چوبدستی مرگ رو میدزده! و لرد ولدمورت هم میره سر وقتش و میکشتش و ... .

این یعنی اینکه با این معنی شمای فارسی زبان که انگلیسی رو نه مثل خانم رولینگ یاد گرفتید و با برابر قرار دادن معنی این کلمه با فقط چوب؛ این بخش های مربوط به این قسمت از کتاب هری پاتر دچار خلل میشه! ولی وقتی یکی مثل خانم رولینگ که زبان انگلیسی رو به عنوان زبان اصلی خودش و نه زبان دوم و یا از طریق مترجم و ... یادگرفته، وقتی این کلمه رو استفاده میکنه، میدونه شامل چه چیز هایی میشه! ولی با این حال بجز چوب، به جنس های دیگه ای هم استفاده کرده!

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

فقط جادوگران است و کسانی که از درکش عاجز هستند!

پیام زده شده در: ۱۹:۳۵ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

سلسیتنا واربکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۲ یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۱:۴۳ چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸
از جهنم افعی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 41
آفلاین
جد عزیز ، بابت ویرایش امتیازات ممنونم.

به بچه ها سفارش میکنم دندون مصنوعی هاتون رو امشب مسواک بزنن.

شب به شر و بدبختی

Welcome to where time stands still .No one leaves and no one will .Moon is full, never seems to change

پیام زده شده در: ۱۶:۰۹ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

سالازار اسلایتیرین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۰ یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
از ما هم نشنیدن . . .
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 618
آفلاین
سلسیتنا واربک عزیز

با عرض پوزش ، پست شما رو ندیدم ، خیلی برام عجیبه واقعا .

امتیاز ها رو ویرایش کردم.

" -زندگي آنچه زيسته ايم نيست ، بلكه چيزي است كه به ياد مي آوريم تا روايتش كنيم ."
گابريل گارسيا ماركز

پیام زده شده در: ۱۲:۲۳ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

پادما پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
از چادر سرخ پوستى
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 271
آفلاین
آقاى بيل ويزلى

در باره ى سؤال دو كه شما به هيچ كس جز دابى نمره نداديد،مى خواستم بگم معنى wand اين است.

Wand: a thin stick you hold in your hand to do magic tricks

اگه تو dictionary چك مى كردين معنى اش را مي فهميديد.

براى كسانى كه انگليسى بلد نيستن.

معنى:يه چوب(شاخه ى درخت) نازك كه تو دستت مي گيرى و شعبده بازى مى كنى.

پس اين شما هستيد كه اشتباه معنى wand رو فهميديد.

با تشكر

به ياد قديما

پیام زده شده در: ۲:۴۴ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۲:۰۶:۱۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5471
آفلاین
پروفسور کلنگ ویزلی! (کپی رایت بای کپی رایته دافنه، یعنی ارباب! )

والا من اعتراضی به نمره م ندارم، فقط خواستم بگم که آخه این دوتا چه ربطی به هم دارن؟ نه واقعا ربطشون چیه؟

نقل قول:
خودتم امتیاز کامل نمیگیری تو سوال دوم! سوالت غلطه کلا! تو رولت گفتی پلک اژدها استفاده شده به عنوان مغز و تو سوال اول اسمشو نبردی!

خو یعنی هرچی سوال اول گفتم، باید حتما تو رولم هم ببرم؟ و هرچی تو رول گفتم حتما باید تو سوال 1 نام ببرم؟

باو سوال یک یه چیزه، سوال آخرم یه چیزه دیگه. یک گفته انواع مغز چوبدستی رو بگیم، آخری گفته نحوه ی ساخت اولین چوبدستی جادوگری توسط آبراهام الیواندر! حالا دلم خواسته وسط رولم به مغز چوبدستی هم اشاره کنم! الان چون عشقم کشیده مغز چوبدستیو وارد رولم کنم، یعنی حتما باید ببینم تو سوال یک چی گفتم و از همون مغزا استفاده کنم؟ آخه چه ربطی دارن؟

بابا این چه حرفیه آخه!

ضمن اینکه لطف میکنین اگه تحقیقات علمی از ما نخواین و تخیلمونو به کار بگیرین و سوال تست هوش مطرح نکنین! هرچی از مدرسه کشیدیم بسه، تورو به مرلین بذارین بیخیال تحقیق شیم!

----------------------------------------------------

پروفسور اژدها ویزلی! فقط خواستم به شما بگم، که لطفا اگه دفعه بعد مدل خاصی تو جواب دادن مد نظرتون بود، یه اشاره ای بکنین! والا ملت خواب ندیدن شما هدفت طنز بوده و به طنز نمره دادی!

با توجه به تکلیفتون که اژدهایی بود که همه براساس فیلم و کتاب هری پاتر و البته جانوران شگفت انگیز و زیستگاه اونا میشناسن، من شخصا گفتم حتما منظورتون این بوده که کپ اطلاعات واقعی باشه.

میتونین برین تکالیف هاگ تابستونی دو سال پیشو ببینین، که چطور از دانش آموزا به خاطر اینکه مطابق با واقعیات ننوشتن نمره کم شده!! یا حتی سوال همکارتون بیل ویزلی که نمیدونم از کجا باید میفهمیدیم چی تو ذهنشونه و دقیقا آخرین نفری که پستو فرستاده فهمیده منظور اینه!

منم با کلی شک و تردید بیخیال کتابا و فیلم شدم و برا تکالیف شما از خودم چیز در آوردم و ردیف کردم! و شانس آوردم با ذهنیات شما جور در اومد.

وقتی شما بگین طنز باشه، خو همه توجه میکنن! ولی وقتی اشاره ای به جدی بودن یا طنز کردن نمیکنین، پ یعنی فقط میتونین اگه از طنزی خوشتون اومد نمره اضافه بدین، نه اینکه چون یکی جدی نوشته نمره کم کنین. میتونین اگه با یکی حال نکردین نمره ندین، اما نباید به خاطر سبکی که بهش اشاره نکردین نمره کم کنین.

مثل اینه که تکلیف رول بدین، بعد ملت همه بیان به صورت اول شخص رولو بنویسن. بعد شما از همه نمره کم کنین و بگین، نخیرم من منظورم سوم شخص بود! چرا همه "من من" نوشتین؟ از دیدگاه راوی باید مینوشتین!!

خو این نمیشه دیگه! ملت تو ذهن شما که تشریف ندارن. الان اینارو واسه آیندگان گفتم! برا اینکه به تجربیاتتون تو جادوگران افزوده بشه و کوله بارتون سنگین تر شه!

همگی با این چکش فکر جدی بودن و دعوا داشتن این پستو از سرتون بیرون کنین و لبخند بزنین و با مهربانی برخورد کنین! اینم چکش!

--------------------------------------------

حقیقتا نمیدونم چرا اینقد پستم طولانی شد! تازه خیر سرم اعتراضی هم در مورد نمره نداشتم.

پیام زده شده در: ۱:۴۸ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

سلسیتنا واربکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۲ یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۱:۴۳ چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸
از جهنم افعی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 41
آفلاین
سالازار عزیز، تکلیف جلسه ی دوم من امتیاز دهی نشده تو کلاستون. میشه لطفا بررسی کنید.

http://www.jadoogaran.org/modules/new ... wtopic.php?post_id=269074

Welcome to where time stands still .No one leaves and no one will .Moon is full, never seems to change

پیام زده شده در: ۱:۳۹ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
مگه طرف می آد ریون باهوش ـه؟ مثلا همین آماندا. این باهوش ـه؟ کجاش باهوش ـه؟

پروفسور کلنگ ویزلی (کپی رایت بای ارباب) شوما قرار ـه سوال طرح کنین؛ نه تست هوش. من اومدم این همه خواهش تمنا کردم؛ شوما دوباره رو حرف خودتون هستین؟ یه سه امتیاز اینقدر خسیس بازی می خواد؟

تازه، درسته که ما سوال رو اشتباه متوجه شدیم؛ اما قرار نیست که همه انیشتین ها بیان سر کلاس ـتون که اینقدر سوال مفهومی و ریز می دین. الان طرف اومده این همه جواب داده (کپی کرده) کلی مقدمه و تیکه طنز اومده؛ بعد حالا چون به سوال اشتباه جواب داد؛ نمره ـش رو می خواین کم کنین؟ شوما حق دارین. اما مثلا اگه معیار امتیاز دهی ـتون حتما جواب درست ـه؛ پس چرا وختی من گفتم جنس چوبدستی ها نخود و ... چیزی نگفتین و امتیاز کامل دادین؟ (البته اصلا منظورم این نیست که برین اون امتیاز رو کم کنین.):

بدین هم ما بریم به دسر و مقش ـمون برسیم؛ هم شوما راحت شین. هم مدیر بره بخواب ـه. وگرنه به بازرس های هاگوارتز می گم بیان... ام... ام... شوما گفتین بازرسین؟ حالا بی خیال...

نقل قول:
سالاد و دافنه ی عزیز، متن سوال کاملا مشخص بود، و من عمدا اون سوال رو بعد از جنس مغز چوبدستی ها اورده بودم که فکر دانش آموزان به سمت انواع چوب ها بره، در حالیکه جواب اصلی در جای دیگه ای نهفته بود! به گونه ای تست هوش؛ که البته نمیدونم چرا ریونی ها موفق نشدن ولی گریفی ها موفق شدن!

همیشه به نسل دانش اموزا ظلم شده. می گی نه؛ مدرک: (فِلِش به بالا)

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

پیام زده شده در: ۰:۵۰ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۷ چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۸:۱۶ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 165
آفلاین
سالاد و دافنه ی عزیز، متن سوال کاملا مشخص بود، و من عمدا اون سوال رو بعد از جنس مغز چوبدستی ها اورده بودم که فکر دانش آموزان به سمت انواع چوب ها بره، در حالیکه جواب اصلی در جای دیگه ای نهفته بود! به گونه ای تست هوش؛ که البته نمیدونم چرا ریونی ها موفق نشدن ولی گریفی ها موفق شدن!

فایرنز جان، الان منو گذاشتی بین آب و آتیش! دقیقا وسط آمپاس!

حالا ما بریم یه نگاهی بندازیم، فقط بذار چارلی ریز نمراتش رو برام بفرسته، بعد تصمیم نهایی رو اعلام میدارم!

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

فقط جادوگران است و کسانی که از درکش عاجز هستند!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.