هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نقدستان محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۲۲:۵۰ چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۲

هلگا هافلپاف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۳ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱:۱۴ جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
از اون بالا اکبر می آید!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 211
آفلاین
سلام ننه
بیا این پست ما رو نقد کن.
بفرما.

پیام زده شده در: ۹:۲۷ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۲

آلبوس دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۳ چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۵۶ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳
از تو دورم دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 586
آفلاین
نقل قول:
الان دیدم اسم این تاپیکو به اسم اوریجینالش تغییر دادی! اشک تو چشام دلمه بسته!

حالا که تا اینجا اومدم و واسه اینکه این پست اسپم محسوب نشه، این پست ارزشی ما رو بنقد لطفاً!

آخه فرزندم شبح خون آشام هزار ساله ی محفل.. چرا این کارو می کنی؟! واقعا چرا؟! الان دیگه پستهای تو واسه نقد کردن نیس که ماشالا هزار ماشالا صاحب هیبت و شوکتی هستی واس خودت!

تو الان باید عصای دست من پیرمردی باشی خب.. ای مرلیـــــ ـ ـ ـن!

حالا گوشتو بیار جلو تامک نشنوه یاد بگیره:

می خوای حالا اول تشویق بشی یا تنبیه!؟ با توجه به این که گوشت دم دسته من می گم تنبیه! ببین فرزند.. گاهی اوقات یه جاهایی از پست به شدت و خیلی غیرطبیعی به آدم می چسبه و آدم دلش می خواد بیشتر از اون داشته باشه.. کسی هست که از دو سیخ کباب به جای یه سیخ کباب بدش بیاد!؟ صدایی می شنوی!؟ ببین.. کسی نیس!

یه جاهایی با تغییر صحنه ها آدم فکر می کرد داره از رسانه ی میلی فیلم میبینه.. از این فیلما که سانسور میشن یهو می رن آخر فیلم! به عنوان مثال اون قسمت تو ماشین بعد از آهنگ یهو رها شد! می دونی رها شدن اشکالی نداره (!) ولی به صورت غیر مترقبه که باشه خواننده یه لحظه هنگ می کنه!

حالا دستتو بیار این گوشی که ازت کندم رو بذارم کف دستت خوبیهاشو بلند بلند بگم بقیه بشنون!

این موج دیوانگی طنز نویسی گاهی اوقات آدمو با خودش برمی داره می بره اینور اونور.. این تلمیح های فوق العاده ای که پستت داشت ناشی از همونه.. لارتن میاد تو می گه واتس آپ هین این فیلم آمریکایی ها، مینی ماینر نارنجی که از شخصیت پردازی های قدیمت مونده و کاملا آدمو می بره به چیورون! یا این که تو روزنامه می خونی نهنگا خودکشی کردن که از همه شون باحال تر بود!

به علاوه ی این که به جادویی (داف؟!) بودن فضا هم احترام گذاشتی، آپارات و طلسم افزایش جا و... واقعا نکته ی مثبتی بود. اوه.. راستی برتی بات رو من خودم اول متوجه نشدم بعد ذهن درخشانم جرقه زد، دانه های همه مزه ی برتی بات، اگه آهنگ تولید کنن می شه آهنگهای همه جوره ی برتی بات! خیلی خوب بود!

دلمون رو شاد کردی پسرجان.. مرلین دلتو شاد کنه!

باید از چیزی کاست.. تا به چیزی افزود!تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۱۸ شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲

لارتن کرپسلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۲ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
از یو ویش!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 471
آفلاین
پروف

الان دیدم اسم این تاپیکو به اسم اوریجینالش تغییر دادی! اشک تو چشام دلمه بسته!

حالا که تا اینجا اومدم و واسه اینکه این پست اسپم محسوب نشه، این پست ارزشی ما رو بنقد لطفاً!

نارنجی رو بخاطر بسپار!

طنز نویسی به موجی از دیوانگی احتیاج داره...

چه کسی بود صدا زد : لارتن!؟

پاسخ به: بررسی پست های محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۲۳:۳۹ یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
نقد پست شماره 15 شوالیه های سپید ، نوشته شده توسط نویل لانگ باتم

خیلی خوب بود ، انتظار نداشتم به این زودی پستی با این سطح ازت ببینم ، سوژه و پیشروی داستان و علائم نگارشی و پاراگراف بندی و همه خوب بود ، فقط یکی دو مورد کوچیک هست که اشاره میکنم بهشون .

حالا که سبک پست جدی هست و شخصیت ها هر کدوم سر جای خودشون هستن ، خواننده انتظار نداره که ریموس لوپین بگه : خب بگو ديگه! معطل چي هستي؟

قبلاً هم اشاره کردم که ما با انتظارهای خواننده پیش نمیبریم داستان رو ، بهتره به جای انتظار خواننده بگم چیزی که متعارف هست . چیزی که متعارف هست اینه که لوپین خیلی صمیمانه و دوستانه سوالش رو بپرسه از هرمیون ، با شناختی که از لوپین داریم ، با ولدمورت هم اینطوری حرف نمیزنه ، چه برسه با هرمیون

نقل قول:
همانطور كه انتظار ميرفت، سرها به سمت هري چرخيد. هري آب دهانش را قورت داد. او به اطراف نگاه كرد و وقتي ديد همگي به او زل زده اند، آهي كشيد و با صدايي لرزان گفت:

همانطور که انتظار میرفت ؟ اتفاقا اصلاً اینطور نیست ، زمانی که جادوگرهای بزرگی مثل مودی و ریموس و سیریوس هستن ، هیچکسی از هری انتظار نداره . طوری نوشتی همانطور که انتظار میرفت سرها به سمت هری چرخید که من مجبور شدم یه مقدار عقب تر از داستان رو بخونم ، حس کردم داری در مورد الف دال مینویسی ! وگرنه توی محفل همیشه همه مراقب هری بودن و انتظاری نداشت ازش .

نکته ی خاصی نیست که اشاره کنم ، بازم میگم که دیالوگ ها خیلی خوب بودن و در کل پست خیلی خوبی نوشته بودی . موفق باشی

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۸:۴۵ پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲

نویل لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۲ یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۳۶ دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲
از كسي نميترسم...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 114
آفلاین
با سلام
اگه ميشه اينو نقد كنين. پست شماره 15

ميدوني بزرگترين اشكال زندگي واقعي چيه؟
تو لحظات حساس موسيقي نداره!

پیام زده شده در: ۲۳:۳۰ چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
نقد پست شماره 291 دره گودریک نوشته شده توسط الستور مودی

دیالوگ هایی که برای دامبلدور نوشتی رو اصلا دوست نداشتم ، اون منطق و متانت و سنگین بودن و محترمانه بودنی که توی حرفهای دامبلدور موج میزد ، توش نبود ، دیالوگ هایی نوشتی که اگر اسم دامبلدور رو نمیدیدم ، فک میکردم رون ویزلی گفته مثلا ! مثلا اینکه دامبلدور عادت نداره برچسب عاقل بودن یا عقل نداشتن به کسی بزنه و این مسائل . قبول دارم که نوشتن با شخصیت های خاصی مثل دامبلدور و ولدمورت و اسنیپ و اینا واقعا سخت هست ، چون انتظاراتِ خیلی زیادی ازشون وجود داره و این باعث میشه دستت خیلی بسته باشه برای پیش رفت سوژه و دیالوگ نویسی و اینها ، ولی خب

مورد بعد اینکه ، به نظرم بهتره عبارت صحیح شخصیت ها رو به کار ببری ، من خودم هم به شخصه سوروس رو ترجیح میدم به سورس ! نرم افزارهای اوپن سورس رو تداعی میکنه تو ذهنم چیزی که نوشتی بیشتر .

بخش زیر زمینی که نوشتی و رفتار ولدمورت و بلاتریکس رو خیلی دوست داشتم ، خیلی خوب بود ، اینکه به نکاتی که توی نقدها بهت گفته میشه توجه میکنی و به کار میبندی ، خیلی خوبه و کاملاً پیشرفتت توی نویسندگی مشخص هست .

نقد پستهای شماره 14 و 16 زندگی و نیرنگهای دامبلدور نوشته شده توسط چارلی ویزلی

اول اینکه خیلی اشکال تایپی و املایی داری ، وقتی خواننده میخواد پستت رو بخونه ، تنها چیزی که باید ذهنش رو درگیر کنه ، اینه که رولی که نوشتی رو توی ذهنش تجسم کنه ، نه اینکه دنبالِ معادل کلمات بگرده و درستشون رو پیدا کنه .

دیالوگ هایی که نوشتی خیلی سطحی هستن ، تنها راهِ پیشرفت شما و کسایی که تازه میخوان رول نویسی رو شروع کنن این هست که رول های نویسنده های خوب رو بخونن ، یا حتی توی همین تاپیک های نقد و بررسی میتونی اشکالات و مسائلی که ممکنه خودِ شما هم درگیرش باشی رو متوجه بشی و رفعشون کنی .

نقل قول:
-اهمم یا الله
البوس نگاهی به در کردو گفت:اریانا بفرما.
اریانا سینی چایی ا اورده بود وروی تخت البوس نشست،مثل بز بربر نگاهش می کرد.
البوس عصبی شدوگفت:برودیگه می خواهم بامینی جون حرف بزنم.
-وات

شما احتمالاً کتابهای هری پاتر رو خوندی دیگه ؛ انصافاً توی کل ِ کتابها ، جایی دیدی که یا الله بگن و وارد بشن ؟ یا اینکه تا حالا رولینگ جایی نوشته که آلبوس عین ِ یه پسر 20 ساله به یکی بگه برو بیرون میخوام با مینی جون !! حرف بزنم ؟ یا جایی خوندی که بنویسه عین بز بربر نگاهش میکرد ؟

انتخاب عبارات و لغات خیلی مهم هست توی رول نویسی ، اینکه چه جایی باید چه عباراتی رو استفاده کنی ، من تنها پیشنهادی که دارم ، این هست که تا اونجایی که ممکنه رول های رول نویس های خوب رو بخونی و سعی کنی مثل اونا بنویسی و از رول هاشون ایده بگیری ، اینکه از چه کلماتی استفاده میکنن ، چطوری پاراگراف بندی میکنن ، چطوری دیالوگ مینویسن و غیره ...

پیام زده شده در: ۲۳:۰۷ چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۲

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
نقد پست شماره 290 دره گودریک نوشته شده توسط پروتی پاتیل

پست خوبی بود اتفاقا ، راضی کننده بود ، اولین چیزی که توی چشم میزنه چند تا غلط تایپی و نگارشی هست که من همیشه پیشنهاد کردم که یک بار پستتون رو بعد از نوشتن بخونید که ایرادی نداشته باشه ، به هر حال روی خواننده میتونه تاثیر بذاره . ظاهر پستت و پاراگراف بندیش خیلی خوبه . واکنش اسنیپ در مورد کریچر رو خیلی دوست داشتم ، یعنی اگر خودم میخواستم بنویسم هم سوژه ای بهتر از این نبود که بخوام ادامش بدم

چیز خاصی در مورد پستت به نظرم نمیرسه که بخوام بگم ، واقعاً خوب بود و هیچ نکته ی خاصی نیست .

نقد پست شماره 5 اتاق خون نوشته شده توسط پترووا پورسكوف

اولاً اینکه سعی کن رنگ و اندازه ی فونتت رو تغییر ندی برای نوشتن توی انجمن ها ، و بذاری همون مقدار پیشفرض بمونه ، مگر اینکه بخش خاصی از نوشتت رو بخوای تغییر بدی .

سوژه رو خیلی سریع جلو بردی و خودت هم به سوژه ای که آوردی بی توجهی کردی ، وقتی گفتی که مودی دنبالِ شخص شجاعی بود توی محفل و بعد به دیدنِ رون در اول صبح اشاره کردی ، خواننده انتظار داره که ارتباطی بین اون شخص شجاعی که تو ذهن مودی بود و رون بوجود بیاد . البته لازمه توی پرانتز بگم که ما هیچوقت نیازی به این نداریم که انتظار خواننده رو برآورده کنیم و چیزی که دوست داره بخونه رو بنویسیم ، ولی خب ، یا باید ایده ی خاصی داشته باشیم ، یا اینکه به طور متعارف پیش ببریم سوژه رو .

مورد بعد اینکه باید اصالت شخصیتی و رفتاری یه سری از شخصیت ها حفظ بشه ، همیشه به دوستانم توی محفل گفتم این مسئله رو که یکسری شخصیت ها هستن که به طور نا خود آگاه مخاطب بهشون علاقه خاصی داره و ابهت خاصی توی ذهنشون شکل گرفته در مورد اون شخصیت ، شخصیت هایی مثل دامبلدور ، ولدمورت ، اسنیپ ، مک گونگال ، یا همین مودی و خیلی های دیگه ، طوری نیستن که طنز نوشتن براشون جالب باشه ، که از دیالوگ های بی مزه استفاده کنن . شخصی مثل مودی ، اگر هم بخواد چیز طنزی بگه به صورت طعنه آمیز و بی تفاوت مطرحش میکنه

موفق باشی

پیام زده شده در: ۱۸:۵۱ شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲

چارلی ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۰ جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۵:۵۷ دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 454
آفلاین
سلام پرسی میشه دو تا پستم توی زندگی البوس را نقد کنی.
خدایی نکرده نیای تو سایت.

مراقب خودت باش.

پیام زده شده در: ۱۳:۳۴ سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۲

الستور مودی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۸ پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۳:۱۵ چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
از دور مراقبتم!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 337
آفلاین
سلام پرسی!

میبینم که چند وقت نبودی (و هنوز هم نیستی! ) و اگه زبونم لال پیدات شد یه موقع هم کلی کار ریخته رو سرت و اینا. تازه قبل من دوتا درخواست نقد هم هست! پس من خیلی مزاحمت نمی شم و فقط ازت می خوام؛

پست شماره ی 291# دره ی گودریک رو نقد کنی!

پرسی، من توی کتاب هری پاتر رو نگاه کردم. اونجا هم دو نقطه گذاشته بود، بعدش پایین یه خط تیره. حالا چون به قول خودت اینا سلیقه ایه من ترجیح دادم که همین کارو بکنم! تمام!

چوبدستی لازم نیست..
به یک ضربه ی عصایم بند هستید!

تصویر کوچک شده

×××××

تصویر کوچک شده

Re: بررسی پست های محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۲۱:۴۹ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲

پترووا پورسكوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۹ دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۲۱:۱۴ پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
سلام! با عرض خسته نباشید...
اگه میشه این پست رو هم واسه ما نقد کنید
خیلی مچکر

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.