هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۶ چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 571
آفلاین
حداقل نماینده ی گروهها تاپیک کلاه گروه بندی که اینجا انقدر در موردش بحث کردیم رو دوباره فعال کنند و مسئول تأیید کارگاه نمایشنامه نویسی، لینک کلاه گروه بندی رو توی ویرایشی که برای تأیید هر پست انجام می ده قرار بده و از تازه واردا بخواد قبل از معرفی شخصیت این تاپیک رو ببینن. (ضمناً اگه تابویی که اون موقع ها در مورد لفظ «کلاه گروه بندی» وجود داشت بعد از 6 سال از بین رفته؛ لطفاً الآن اسم تاپیک رو به همون چیزی که باید باشه یعنی «کلاه گروه بندی (راهنمایی انتخاب گروه برای اعضای تازه وارد)» تغییر بدید. خداییش بیوگرافی گروهها یعنی چی؟!! یه ذره هری پاتری باشید )

وقتی به یه عضو تازه وارد پیام شخصی می زنی می گی بیا گروه ما، ناخواسته موضع می گیره و فکر می کنه کاری خلاف مقررات داره انجام می شه یا چون تازه وارده می خوان سرش کلاه بذارن! ولی اگه توی یه تاپیک عمومی با مشخصات گروهها آشنا بشه و نماینده هر گروه اونجا حسابی تبلیغات کنه تأثیرش از پیام شخصی بیشتره.

البته من شخصاً با یه درجه ی خفیف از تحمیل برای اعضایی که گروهشون توی کتاب مشخص نشده هم موافقم که در مورد شرایط مختلف تحمیل هم توی تاپیک تبادل نظر بحث شده.

از دوستان هافلپافی و ریونکلاوی می خوام که پیشنهاداتی که دوستان اینجا مطرح کردن رو بخونن و ایده های خودشون رو اضافه کنن شاید بالاخره بشه راه حلی برای این مشکل پیدا کرد. سال 86 موانع و سنگ اندازی (!) زیاد بود و مشکل هم انقدر حاد نشده بود که الان هست. ولی شاید الان بشه یه کاری کرد.

_____
سؤال از مدیران:
ملاک ناظر ها برای قفل کردن و تغییر نام تاپیک های قدیمی چیه؟ هر جا می خوای پست بزنی قفله از تاپیک رول گرفته تا غیر رول. انگار اعضا مجبورن فقط توی تاپیکای جدید که ناظر ازونا خوشش میاد فعالیت کنن. ناظر حق نداره برای راحتی کار خودش یا بر مبنای سلیقه شخصیش فعالیت کاربرا رو محدود کنه.
یه مشکل دیگه هم هست که از اون بزرگتره. مثلاً یه بنده ی خدایی سال 82 یه ایده داده، یه تاپیک زده چند سال هم ملت توش فعالیت کردن، بعد یه نفر سال 90 ناظر اون انجمن شده و به عشق خودش اومده اسم تاپیک رو الکی عوض کرده! لطفاً اجازه ی این همه برخورد سلیقه ای رو به ناظرا ندید و بذارید خاطرات خوب با همون اسمی که از اول داشتن برای اعضا باقی بمونن. وگرنه یکی دو سال دیگه اصلاً نمی شه انجمن رو شناخت.

پیام زده شده در: ۱۵:۳۰ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
به لینی:
خب اینارو که من تایید نکردم!
در مورد تانکس کاری نمیشه کرد چون عضو گروه هافلپاف هست ولی لسترنج به هرگروهی که بخواد میتونه بره

به لینی و بلک:
نماینده یا ناظر هر یک از گروه ها میتونن به محض ارسال پست توسط کاربر عضو در کارگاه اونو به پیوستن به گروه خودش ترغیب کنن. غیر از این کاری از دستم برنمیاد.

پیام زده شده در: ۱۴:۲۱ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
نقل قول:

پرفسور کويیرل نوشته:
به لینی:

لطفا لینک شناسه یا شناسه هایی که اشتباه وارد شدن رو بده تا اصلاح بشه
ممنون

سلام پروفسور عزیز

والا من یه بار دیگه این پست لینی رو خوندم:

نقل قول:
کاملا حرفتون درسته که میگین فلان شخصیت مال فلان گروه بوده و حق نداره بره یه گروه دیگه و باید حتما تو گروهی که کتاب مشخص کرده باشه، اما شما عملا دارین جلوی حق انتخابو میگیرین.

یادمه قبلا هرکس چنین وضعیتی براش پیش میومد یهویی نمیفرستادنش گروه اصلی شخصیتش، بلکه میومدن زیر پستشو ویرایش میکردن و میگفتن شخصیتت تو فلان گروهه، اما تو فلان گروهه دومو خواستی. یا گروهتو عوض کن یا شخصیتتو!

اینطوری اگه طرف خیلی رو شخصیتش اصرار داشت گروهشو عوض میکرد، اگه هم رو گروهش اصرار داشت شخصیتشو عوض میکرد.

منظور لینی این نبود که اینها اشتباه گروه بندی شدن که الان شما اصلاح کنید.میگه رویه رو عوض کنید!

یه ایده ی دیگه میخواستم اضافه کنم که هرکس که کارگاه نمایشنامه نویسی رو پاس میکنه، به یه تاپیک راهنمایی برای انتخاب شخصیت معرفی بشه. (مطابق ایده ی مورفین گانت در ویزنگاموت) مثلا من اولش همین ریگولس رو دوست داشتم... ولی تعصب خاصی نداشتم. اگه یکی بهم میگفت مثلا لونا لاوگود رو بردار، برمیداشتم!
اینجوری میشه به گروه های کم عضوتر کمک کرد.

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۴۶ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۱۵:۰۶ جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5472
آفلاین
بفرمایین پروفسور:

یکی رودولف لسترنج اینم لینک پست معرفی شخصیتش! راونکلاو رو خواسته ولی اسلایترین فرستاده شده.

یکی هم نیمفادورا تانکس با معرفی شخصیتکه بازم راونکلاو رو خواسته ولی هافلپاف فرستاده شده.

پیام زده شده در: ۸:۵۷ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
به لینی:

لطفا لینک شناسه یا شناسه هایی که اشتباه وارد شدن رو بده تا اصلاح بشه
ممنون

پیام زده شده در: ۱۱:۱۸ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۲

ارنی مک میلان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۹ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۴۵ پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
از اون بالا اکبر می آید!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 250
آفلاین

با درود و عرض ادب خدمت گل های سایت
چرا این شکلک بعضی وقتا کار می کنه، بعضی وقت ها کار نمی کنه؟
رسیدگی کنین اگه میشه.

با تشکتر

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۲۲ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۲

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۹:۳۸ پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
گردانندگان سایت
پیام: 1506
آفلاین
سلام دوست عزیز

1- غیر از انجمن های رول و فیکشن انجمن هایی مثل مطالب اشتراکی، سینمای جادویی، تالار اسرار و ... وجود داره که در اون بیشتر به صحبت پیرامون جنبه های مختلف فیلم ها و یا کتاب و دنیای هری پاتر پرداخته میشه. اما در حال حاضر انجمنی که مربوط به نقد و بررسی آثار دیگه باشه وجود نداره.در گذشته انجمنی ایجاد شد اما به علت عدم استقبال تعطیل شد.تمرکز سایت روی جنبه های مختلف هری پاتره.

2- فکر میکنم در قسمت بالا توضیح این سوال رو هم دادم.میشه گفت که بله!

3- به طور معمول داخل ایفای نقش اصلا مهم نیست که شما نقشتون معروفه یا ناشناخته. شناسه شما بر اساس چیزی که توی کتاب بوده داخل ایفای نقش جا نمیفته، بلکه صاحب شناسه است که میتونه اون رو بسازه و بهش اهمیت بده.خود من شناسه ام همچین وضعیتی داره.ایوان روزیه یه شخصیت فوق العاده فرعی در داستانه.کسی که کلا در کتاب یکی دو بار ازش اسم برده شده و تنها چیزهایی که ازش میدونیم اینه که در دوران بعد از سقوط لرد سیاه در درگیری با کاراگاهان وزارتخونه کشته شده و تیکه از دماغ مودی رو کنده!

4- در صورتی که عضو ایفای نقش نباشید بعضی از انجمن ها از دید شما پنهان هستن.در انجمن های رول نمیتونید پست ارسال کنید و به چت باکس هم دسترسی ندارید.

موفق باشید.

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۲

سالُمان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۲۷ دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۹:۳۷ پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 0
آفلاین
سلام

من به طورکلی از اهداف سایت شما و نوع فعالیت هاتون آگاهی دارم ولی ازتمام فعالیت های سایت و طرز عملکردش اطلاعات دقیق ندارم.
ابهاماتی در این مورد برام پیش اومده که در قالب چند تا سوال مطرحشون می کنم:

1-به جز قسمت ایفای نقش وفن فیکشن نویسی انجمن های دیگه ای هم در این سایت وجود داره؟ (تاپیک هایی که به این دو مربوط نباشند برای مثال بحث پیرامون فانتزی های دیگر) اگه داره میشه معرفی کنید.

2-تمام فعالیت های سایت به ایفای نقش و موضوعات وبحث های پیرامون هری پاتر خلاصه میشه؟

3-من یک نگاه به لیست بلند بالای شخصیت های ایفاتون انداختم، تمام شخصیت هایی که من می شناختم گرفته شده بودند و بیش تر از نیمی از شخصیت های باقی مانده رو نمی شناختم. این طور که من برداشت کردم کفگیر به ته دیگ خورده. به نظرم یا این شخصیت ها جزء سیاهی لشکر بوده اند یا رولینگ بیشتر این شخصیتارو بعد از به اتمام رسیدن کتاباش برای دلخوشی خواننده ها از خودش ساخته و اضافه کرده. حالا تکلیف کاربران با این گونه شخصیت های نا شناخته چیست؟ اصلا می توان این شخصیت هارا وارد رول ها کرد؟

4-عدم عضویت در ایفای نقش چه امکاناتی را از کاربر عادی صلب می کند؟( از لحاظ دسترسی به صفحات و...)
اگر به سوالاتم پاسخ داده بشه ممنون میشم.

سپاس

پیام زده شده در: ۲۳:۰۰ چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۹:۳۸ پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
گردانندگان سایت
پیام: 1506
آفلاین
بله حق با شماست.قبلا به این شیوه عمل میکردیم که به شخص اطلاع داده میشد که بین نقش و تالاری که انتخاب کرده یکی رو انتخاب کنه و بر اساس اون عمل کنه.من این موضوع رو به پروفسور کوییرل عزیز اطلاع میدم که به همون روش قدیمی برگردیم.

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۲۲:۰۶ چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۱۵:۰۶ جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5472
آفلاین
سلام!

بدون مقدمه چینی میرم سر اصل مطلب، حال ندارم قصه سر هم کنم.

اگه اشتباه نکنم این برای دومین باره که یه نفر تو شخصیت خودتونو معرفی کنین، درخواست گروه A رو میده اما میفرستینش گروه B!

کاملا حرفتون درسته که میگین فلان شخصیت مال فلان گروه بوده و حق نداره بره یه گروه دیگه و باید حتما تو گروهی که کتاب مشخص کرده باشه، اما شما عملا دارین جلوی حق انتخابو میگیرین.

یادمه قبلا هرکس چنین وضعیتی براش پیش میومد یهویی نمیفرستادنش گروه اصلی شخصیتش، بلکه میومدن زیر پستشو ویرایش میکردن و میگفتن شخصیتت تو فلان گروهه، اما تو فلان گروهه دومو خواستی. یا گروهتو عوض کن یا شخصیتتو!

اینطوری اگه طرف خیلی رو شخصیتش اصرار داشت گروهشو عوض میکرد، اگه هم رو گروهش اصرار داشت شخصیتشو عوض میکرد.

بیشتره شخصیتای کتاب یا گریفی هستن یا اسلی، خب طبیعیه که تازه واردا اکثرا شخصیتای معروف که شامل همون گریف و اسلی میشنو انتخاب کنن و اینطوری میرن اسلی یا گریف. حالا یکی هم که پیدا میشه هافل یا ریونو میخواد یکراست میفرستین اسلی و گریف. خب بذارین خودشون انتخاب کنن.

پس اگه میشه لطفا دوباره همین شیوه رو پیش بگیرین، مرلینی کار سختی هم نیس!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.