هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها - فیلمی جدید از رولینگ
پیام زده شده در: ۱۰:۳۸ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳

گلرت گریندل والد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۱ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳
از عقلت استفاده کن، لعنتی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 513
آفلاین
من مطمئنم توی این فیلم از گلرت گریندلوالد خیلی بیشتر میشنویم تا توی هری پاتر و شاید حتی یه جا با ارتش گلرت هم رو به رو بشه! من بی صبرانه منتظر پرده برداری ازش هستم!

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

Elder با نام علمی Sambucus از خانواده Adoxaceae به معنای درخت آقطی است؛ در حالی که یاس کبود جزو خانواده ی Oleaceae (زیتونیان) میباشد؛ کلمه ی Elder در Elder wand به جنس چوب اشاره میکند و صرفا بدین معنا نیست که این چوب قدیمی ترین چوب باشد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۵۱ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳

هوگو ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۲۴ پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۰:۴۷ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶
از خوابگاه گریفندور،هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
به احتمال99درصد فيلم خوبيه

گریفندوری ها همیشه برندن چون شجاعن
زنده باد هری پاتر پسری که زنده ماند

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۲۴ شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳

فوکسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۰ یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۱:۵۸ جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 119
آفلاین
بد نیست مطمئنم به پای هری پاتر نمی رسه

پیام زده شده در: ۱۴:۳۹ شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
کلا و به طور کلی ، هرچیز جادویی ای که فیلم بشه خوبه. یعنی به عبارتی هر فیلم جادویی ای خوبه. داستان این یارو نیوت اسکمندر، یه جورایی من رو یاد این داستان:

The Hobbit: An Unexpected Journey 2012

میندازه. که مربوط به چند سال قبل از داستان همون ارباب حلقه های سه تایی هست. البته فاصله ی زمانی بسیار کم هست و در بعضی موارد حتی داستان ممکنه گره بخوره به داستان ارباب حلقه ها.

من که با این فیلم آخری که به نوعی دنباله ای بر گذشته ی ارباب حلقه ها بود، کلی حال کردم. حقیقتش خیلی خوشم اومد. انتظارم نداشتم که اینقد خوب ساخته بشه... فکر میکردم از این موفقیت ارباب حلقه ها، خواستن سوءاستفاده کنند و یه فیلم ذاغارتی بدن بیرون وگیشه و چیپس و نوشابه... ولی حتی به عنوان یک فیلم مستقل میشد بهش نمره ی خوبی داد.

در مورد این فیلم که قراره از زندگانی نیوت اسکمندر، ساخته بشه منتهی من خیلی شک دارم که اصن شخصیتی از شخصیتهای آشنای هری پاتری توش باشه (فک کنم عمر آلبوس اینا قد بده به فیلم) ولی به هرحال اگه خوش ساخت باشه میشه حتی به عنوان یه فیلم مستقل بهش نگاه کرد و ارزیابی ش کرد.

به طور کلی تر، این رولینگ در اساطیر و افسانه ها خیلی چرخیده و کلی مسائل هری پاتری تو دنیاش، ریشه به یه افسانه و اسطوره و غیره ای داره... برای خودم عجیب بود که این همه اشارات ِ کوچیک و ساده رو بشه به این همه اساطیر و افسانه های قدیمی چسبوند. یه مثال ساده اش همین یارو جوونورهای جادویی هستند که به نظرم ارزش نگاه کردن رو دارن.فقط امیدوارم زیاد از جلوه های ویژه استفاده نکنن که اصن حال نمیکنم!

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۴۳ جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
اول از همه بگن تا بخوان شروع کنن و بسازنش؛ احتمالا ما زیر ِ خروار ها خاک خوابیدیم!

خب، به شخصه، داستان های ِ زندگی نامه ای رو زیاد دوست ندارم. اما خب، این باید فرق کنه؛ چون جادو توش وجود داره.

خیلی خوشحال شدم که رولینگ فیلم نامه رو می نویسه و دیگه قرار نیست فیلمی مثل ِ هری پاتر رو ببینیم. (رونا می دونه که اصلا فیلم ها، انتظارات ِ جادویی (!) ِ ما رو بر آورده نکرد و من کلید ِ اسرار رو به این ترجیح می دم. )

جالب می شه که برای ِ بقیه کتاب ها هم فیلم درست بشه. تازه اگه بخود؛ می تونه سریال درست کنه با داستان های ِ توی بیدل ِ نقال!

احتمالا یه فردی ـه ی بدبخت که چشم های ِ مامانش رو داره این نیوت و حتی، یک عینک هم داره کاملا اتفاقی. بعدش، متوجه می شن که نیوت، همزاد ـه هری پاتر ـه و از این حرفا.

خیلی خبر ِ جالبی بود! ما فکر می کردیم رولینگ دیگه می خواد تا آخر عمری، استراحت کنه؛ اما دیدیم که نه... این خانم تصمیم های ِ جالبی داره. کتاب ِ کوکوئه (!)؛ این فیلم ها! مرسی از خبر...

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها - فیلمی جدید از رولینگ
پیام زده شده در: ۱۸:۳۸ جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲

دلوروس آمبریج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۶ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۵۲ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸
از چاه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1592
آفلاین
سلام به همه رفقا

گرچه منم مثل خیلی ها معتقدم که جو هری پاتر دیگه مثل قدیم نیست و شور وشوقش توی نسل جدید هر چقدرم بالا باشه نمیرسه به دوران اوجش. ولی خب گاهی خودم فکر می کردم چه جالب میشد اگه رولینگ هر از گاهی یه فلش بلک های مثل "پیش در آمد هری پاتر" (که به قضایای قبل دوران هری پاتر در دوره جیمز و سیریوس می پرداخت) هر چند کوتاه منتشر کنه. با وبسایت پاترمور میشه گفت تا حدی به شکل متن و دست نوشته اینکارو کرده و همچنان ادامه میده.
تصویر کوچک شده
اما خب فرم سینمایی و بلندتر از این موارد، خصوصاً وقتی فیلمنامه نویسی و کلاً همه چیزش زیر نظر خود رولینگ باشه طبیعتاً جو و اوضاع رو میتونه خیلی عوض کنه دوباره.

همه لطفا این خبرو بخونید. ریگولوس عزیز زحمتشو کشیده:

جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها، فیلمی جدید از رولینگ و برادران وارنر

من وقت اسم برادران وارنر اومد وسط اولش یه جورایی نا امید شدم و گفتم دوباره قراره یه فیلم بخور و نمیر از آب در بیاد و خیلی ماندگار نمیشه اما وقتی مشخض شد که فیلمنامه نویسی و قدرت مطلق رولینگ این وسطه نظرم عوض شد. خصوصاً اینکه رئیس استودیوی وارنر شخصاً بارها طی یه سال اخیر رفته بوده سراغ رولینگ.

اختیار کامل رولینگ و زمان سپری شده از آغاز کار پروژه «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها»

سختی رولینگ و دیر راضی شدنش به نظرم خیلی به جذابیت موضوع اضافه کرده. رولینگ سخت گیره و موارد پیش پا افتاده و خیلی ساده رو عموماً قبول نمیکنه به عنوان پروژه ای مشترک. اینو نشون داده.

حالا نکته جالب تر اینه که صحبت از یک تله فیلم و یا یک تک فیلم نیست و اینطور که پیداست این فیلم جدید میخواد استارتی از این مجموعه فیلمها باشه از جانب رولینگ. خیلی حدس ها و گمانی زنی ها مطرح بود توی فیس بوک و جاهای دیگه که ممکنه "افسانه های بیدل نقال" یا "کوییدیچ در گذر زمان" هم مثل این فیلم بشن.

به نظر من پرداختن به شخصیت "نیوت اسکمندر" به عنوان نویسنده خیالی کتاب درسی هاگوارتز با عنوان "جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها" (که فکر کنم در بخش دریافت فایل سایت هم قابل دانلوده- برای دوستانی که نخوندنش) میتونه جالب و با مزه باشه.

رولینگ در خصوص نیوت اسکمندر در این فیلم میگه:

نقل قول:

داستان نیوت در نیویورک و 70 سال قبل از داستان هری پاتر اتفاق می افتد. اسکمندر مدت طولانی در دنیای جادویی پاتر حضور داشته است. نام اسکمندر حتی در کتاب اول (سنگ جادو) به طور مختصری آورده شده است. او یکی از مدیران بزرگ هاگوارتز بوده و قاب عکسش در مدرسه ی جادویی هاگوارتز گاهی اوقات دیده شده است. او یک جانورشناس جادویی بود که در کودکی جذب هیپوگریف ها شد و بعدها به وزارت سحر و جادو رفت تا در سازمان موجودات جادویی کار کند. در سال 1918 ، یک دهه از عمرش را صرف تحقیق و مسافرت به گوشه و کنار جهان و نوشتن کتابش کرد.

ــــــــــــــــــــــــ
نظر دوستان چیه ؟؟
چی فکر می کنید؟

این بار اوضاع خیلی فرق میکنه و خبری از دخالت های مختلف هم نیست. قدرت کامل دست رولینگه و فیلمنامه رو هم خودش می نویسه. به نظر من که مورد جالبی در میاد.

اما چیزی که من اصلا نمیتونم پیش بینی خاصی ازش داشته باشم، پیشروی این فیلم هستش. اینکه چطور فیلمنامه به قلم رولینگ جلو خواهد رفت. با توجه به اینکه ادامه هری پاتر نیست و ربط هم نداره بهش، پیش بینیش آسون نیست.

در خصوص شخصیت نیوت و زندگیش که چگونه میخواد فیلم سینمایی بشه کسی میتونه نظری بده؟

من فکر کنم همه الان جمع بشیم فین فیکشن بدیم از نیوت اسکمندر.

No Country for Old Men

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.