هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: جدی ترین رقیب هری پاتر
پیام زده شده در: ۲۳:۱۹ پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

mahboobe

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۸ سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۱۰ سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 59
آفلاین
خیلی کتاب اومده که یه عده به هری پاترترجیحش میدن....ولی هیچ کتابی واسه من هری پاترنمیشه.....

پیام زده شده در: ۱۵:۳۳ پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

ویلبرت اسلینکرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۲۹:۱۱ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
از م ناامید نشین.. بر میگردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
سلام!

به عنوان کسی دارم حرف میزنم که هم از هری پاتر خوشم اومده، هم از دارن شان!
اول از هری پاتر شروع کنم! بیشتر ما، جذب فیلم هری پاتر شدیم، شاید بار اول بعضیامون کتاب هری پاتر رو خونده باشه و بعد به سمت فیلم بره، اما معمولا برای ما نوجون ها و جوون ها، فیلم تاثیر بهتری نسبت به کتاب بهمون القا میکنه! همین هری پاتر! شما وقتی توصیفاتی که توی هری پاتر انجام شده رو می خونی و فیلمش رو میبینی، مطمئنا تصویر ذهنی برات ایجاد میشه که مثلا قیافه بیل یه جوریه و دلوروس شبیه وزغ می مونه! به هر حال، تصویر ذهنی بهتری برات ایجاد میشه. نگاه برتر دیگه ای که هری پاتر رو به موفقیت رسوند، همین سن و سال بود! هری وقتی وارد دنیای جادوگری شد که سنش قدری بود که بتونه کتاب یا رمان های سطح پایین رو بخونه، وقتی ما میبینیم که یه پسری هم سن و سال ما اومده قدم به دنیایی گذاشته که به صورت عجیبی جادوییه، علاقه مند به اون میشیم.
و اما دارن شان!
برخلاف هری پاتر که به تعداد کتاب هاش فیلم داره، دارن شان تنها یه فیلم از سرزمین اشباح داره که فکر کنم تا جلد ششم باشه. ولی دارن شان، جوری فضا سازی کرده که تو فکر می کنی با یک فیلم طرف هستی! البته، به نظرم هر دوی این کتابا خوبن، ولی جی.کی.رولینگ خیلی خودشو با هری پاتر سرگرم کرده بود. اگه قسمت های تاریک کتاب رو ببینیم، منظورم قسمت های فراموش شده ی داستانه، همون جاهایی که فکر می کنیم رولینگ باید توضیح بده بهمون، خیلی زیادن! اما دارن شان، قسمت های کم تری از این گونه تاریکی ها داره!
به نظرم رقابت سختیه بین هری پاتر و دارن شان، ولی نمی تونم بگم کدوم بهتره! البته، نایت ساید هم همین طوره، ولی در حد مقابله با این دو نیست!

پایانــ../.

پیام زده شده در: ۱:۵۶ چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳

SARARIDDLE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۱ سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۳:۰۷ چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳
از کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
خب تامدتهاک هری بی بروبرگشت بی رقیب بود....

ولی فک کنم سرزمین اشباح بتونه ی رقیب جدی باشه واسش البته هنوزهیچ کتابی مثل هری پاترنتونسته بترکونه..هری پاتری چیزی واسه خودشه....اصن پشیمون شدم هری رقیب نداره.....

پیام زده شده در: ۲۳:۲۶ پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳

سو لیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۲ پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۰:۳۰ یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴
از خودم راضیم :)))
گروه:
کاربران عضو
پیام: 37
آفلاین
هیچی کتاب یا فیلمی به گرد پای هری پاتر نمیرسه!!!

فدای سرت عزیزم
نباشه غمت...

پیام زده شده در: ۲۲:۴۲ دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۳

فرد جرج ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۶ چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۵:۴۵ جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶
از کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 179
آفلاین
سیریوس بلک عزیز شما نمی تونید هری پاتر رو که سال به سال با خود ما قد کشیده بود و رشد کرده و بزرگ شده و حتی دغدغه هاش تو همون سنین با ما یکی بوده (منظورم بچه های همسن خودمه) با کتاب دیگه ای مقایسه یا جایگزین کنی!
من همون دوران ها یه کتابی خونده بودم به نام قلعه متحرک که چیز جالبی بود به نظرم، ولی نه اونقد که بخام چندبار بخونمش!
5 گانه پرسی جکسون هم جالبه به نظرم ولی به هر حال من با هیچ کدوم به اندازه ی هری پاتر ارتباط برقرار نکردم! دلیلشم همونیه که گفتم.
اما تنها چیزی که همیشه همراهمه و میخونمش بدون اینکه حس کنم تکراریه همین کتابه! انگار یک جوری بخش مهمی از زندگیم شده

ویرایش شده توسط فرد جرج ویزلی در تاریخ ۱۳۹۳/۴/۳۰ ۲۲:۴۹:۳۰

پیام زده شده در: ۱۲:۲۵ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳

سیریوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۳ یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
درود

اقا یکی نمیاد بامن کل کل کنه؟ یکی هم نقد منو نقد کنه!

بدرود

پیام زده شده در: ۱۴:۴۳ شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳

U.Know-Mitra

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۵ سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۵:۵۲ دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳
از NEVERLAND
گروه:
کاربران عضو
پیام: 28
آفلاین
لی جردن عزیز اون کتابی که اسمشو یادتون نمیاد اسمش نبرد با شیاطین هستش و اینکه اسم دیگه ی حماسه ی دارن شان سرزمین اشباح میباشد ..
خب اینکه شما گفتین سرکاریه رو اصلا قبول ندارم به هر حال هری پاترم یه کتاب فانتزیه که به پرداختن موضوع هایی روی اورده که واقعیت ندارن پس اگه بخواین از این دید نگاه کنین هری پاترم باید به نظرتون سر کاری بیاد ولی اصلا اینطور نیست سرزمین اشباح یه داستان شیرینه که خوننده با خوندنش فکر میکنه که پا به پای دارن شان داره تمام این مسائل رو تجربه میکنه نبرد با شیاطین و هری پاتر هم همین طور ..
همچنین این رو هم باید در نظر بگیریم که سلیقه ها متفاوته و همه ی ماهایی که اینجا هستیم طرفدار هری پاتریم و مسلما امکان نداره که بگیم چیزی از هری پاتر بهتره چون یه طرفدار از چیزی که داره ازش حمایت میکنه نمیگه بد ..
و باید اینو باور کنیم که کتاب های دارن شان نه تنها رقیبی برای هری پاتر بلکه برای تمامی کتاب های فانتزیه و اگه از لحاظ فیلم بخوایم مقایسه کنیم فقط یه فیلم 2/5 ساعته از 3 جلد اول سرزمین اشباح ساختن که فوق العاده نیست و خیلی توش تغییر ایجاد کرن از این لحاظ شاید بتونیم بگیم که هری پاتر برتره و البته حق هم داریم چون ساختن فیلم سرزمین اشباح خیلی دشواره مثلا چه طور میخوان کوهستان اشباح و تالار آزمون و ... رو بسازن ؟؟ اینکار غیر ممکنه

TVXQ & JYJ FOREVER

Love Me Love Me

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۵۷ شنبه ۷ تیر ۱۳۹۳

سیریوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۳ یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
درود

به سلیقه ی بعضیا توهین نشه ولی اینکه ارباب حلقه هارو با هری پاتر مقایسه کنیم یکم بی انصافیه اولا یک مقدار سبکشون فرق میکنه ارباب حلقه ها فانتزی و حماسی یعنی یک چیزی توی مایه های شاهنامه ی خودمون اما هری پاتر سبکش فانتزی تخیلی این دوتا خیلی باهم فرق دارن.

ارباب حلقه ها فقط به یک سرزمین محدود نمیشه از کوه اره بور بگیر تا مرزهای سرزمین هاراد اما هری پاتر فقط به کشور انگلستان محدود شد درسته بعضی وقتها اسم هایی از کشور های دیگه می امد ولی هیچ وقت سیر داستان در اونجا ادامه پیدا نکرده.تاریخ هری پاتر فقط به زمان حال مربوط میشد و خیلی از گذشته ننوشته درسته که چندتا کتاب نوشته ولی کافی نیست مثلا توضیح کاملی از جنگ بین سالازار و گریفیندور داده نشده یا ما نمیدونیم قبل از مرلین چه کسایی بودن.اما ارباب حلقه ها تاریخ سرزمینش تاریخ بسیار پرافت و خیزیه از افرینش الف ها بگیر تا سقوط گاندولین.

و تقریبا فقط یک ادم بد توی داستان رولینگ پیدا میشه که بهش پرداخته شده باشه اونم فقط ولدمورت درسته کسایی مثل گرینوالد هم وجود داشتند اما ایا به اندازه ی ولدمورت درموردش توضیح داده شده؟خیر اما توی ارباب حلقه ها ادم های بد بسیاری وجود دارن مثل ملکور و سائرون و انگولیانت و....

در کل من میگم جدا از تعصب بخودی ارباب حلقه ها خیلی بهتر از کتابه هری پاتره.

بدورد

پیام زده شده در: ۱۳:۵۳ پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۳

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
هری پاتر مزیتش این بود که به بهترین وجه میتونستیم باهاش رابطه برقرار کنیم چون دنیای جدید رو با جادو تلفیق کرده بود حتی نمودهای دنیای جدید رو. خیلی از قسمت های کتاب در هاگوارتز(شبیه هاروارد) گذشت. جایی که تقریا نود درصد جوان های فعلی خواسته یا ناخواسته به سمتش کشیده میشن. یعنی درس خواندن و دانشگاه رفتن و ... حتی وزارتخونه داشتیم در کتاب های و دنیای مشنگ ها( دنیای ما ) وجود داشت و کلا به روز بود و یکی از اصلی ترین دلایل موفقتیش بنظر من همین بود.

کتاب ها یا بازی های خیلی قوی دیگه ای هم هستن که میتونن با هری پاتر رقابت کنند اما به روز نیستن معمولا. مثلا ارباب حلقه ها یا world of warcraft. البته تا جایی که من در فیسبوق وارکرافت دیدم حتی این بازی هم سعی میکنه به روز باشه و عکس هایی از مسابقات موتورسواری و مسائل دیگه در اون
وجود داشت.

من کتاب های ارباب حلقه ها یا وارکرافت رو نخوندم و از روی فیلم و بازی قضاوت میکنم ولی در کل اگه منظور، مشخصا کتاب باشه، قشنگترین کتابی که خوندم و اندازه هری پاتر برام جذاب بود کتابی بود با نام "افسانه شجاعان" که توسط آقای "احمد احرار" نوشته شده بود یا ترجمه شده بود. خیلی سال پیش خوندمش. درباره جنگ های صلیبی و عشق یک شاهزاده غربی به یک دختر شرقی در جریان این جنگ ها بود که خیلی خیلی قشنگ بود و به رشته تحریر درآمده بود. البته این نظر من مربوط به حال و هوای اون سنم هست. شاید کسی الان بخونه خوشش نیاد. ولی خاطره بینظیری در ذهن من باقی گذاشت. البته نوشته بودن که تا حدودی واقعی بوده و برگرفته از یک داستان واقعی بوده. دقیق نمیدونم.

در این سن و با این حال و هوا، اگر بگویند که تو یک روز بیشتر از عمرت باقی نمونده و تنها کار خاصی که میتونی بکنی اینه که یه تفریح کوچیک داشته باشی، مثلا یه کتاب خونی یا یه فیلم ببینی یا یه بازی بکنی من صد در صد بازی کردن World of Warcraft یا Grand thefu auto رو انتخاب میکنم هر چند ترجیح میدم زندگیم شبیه اینا باشه

نخطه سر خط

پیام زده شده در: ۱۲:۳۹ یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۳

سفیرا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۸ شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۴۶ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳
از سرزمین مرگ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 45
آفلاین
دارن شان ارباب حلقه ها هابیت ها پرسی جکسون آقا نارنیا هم روش دیگه مجموعه کتابهای آنتونی هورووبیس کتابهای آر-ال-استاین جمعا خودشونوبکش به گرد پای قلبم هری نمیرسن

قهرمانان برای نجات دنیا به وجود آمده اند زمانیکه هیچ کس نمی توانست ابر قدرت جهان لرد والده مورت را شکست دهد مابودیم و هری و یک مدرسه ی هاگوارتز........

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.