هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: لرد حلقه ها بر علیه هری پاتر
پیام زده شده در: ۸:۴۶ یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹

هوریس اسلاگهورنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۴ دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۱ پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 30
آفلاین
سلام!
دوستان! بگذارين كار اين تايپيك رو بررسي كنيم.

1- مقايسه ي غلط: مقايسه ي اين دو كتاب اصلا درست نيست. براي مقايسه ي يك كتاب (يا هر چيز ديگه اي) بايد اون رو با نمونه ي خودش مقايسه كنيم. (از پروفسور ياد گرفتم!) ولي اين دو كتاب كاملا با هم متفاوت هستن. مقايسه ي اين دو كتاب با هم كلا غلطه. مثل اينكه بگيم كتاب رياضي سوم راهنمايي بهتر از كتاب آموزش كار با Windows XP است.

2- نظريات ناعادلانه: نظريات افراد نا آگاه يكي از مشكلات اين تايپيك بود. هر كسي كه تا حالا از هري پاتر خوب گفته و از تالكين بد گفته ارباب حلقه ها رو به طور كل نخونده. در حالي كه فقط بايد افرادي كه هر دو كتاب رو خونده و اطلاعات كافي در اين مورد رو دارن نظر مي دادن. مثلا خود من و هري و حتي چو كه من باهشون چت مي كردم مي گفتن كه كتاب ها رو نخوندن...

3- تالكين يا رولينگ؟ تالكين يا رولينگ، مسئله اينست! خب به نظر من... رولينگ نويسنده ي بدي نيست. ولي اصلا نميشه رولينگ رو با تالكين مقايسه كرد. تالكين در آثار خود يك دنياي كامل رو خلق كرده. شعرهاي تالكين بي نظيرن و در كل اگر بگيم تالكين يكي از بزرگ ترين نويسندگان چند قرن اخير به حساب مياد در حق تالكين ظلم كرديم

پیام زده شده در: ۱۸:۵۲ شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

هافلپاف

گابریل ترومن old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۲ شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۷:۵۰:۱۲ سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
از ایران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 66
آفلاین
ببینید خب این موضوع از چندین جهت میشه بررسی کرد دو کتاب و فیلم پوینت هایی دارند که اونارو در یک سطح قرارمیده
مثلا تخیل خارق العاده رولینگ نمیشه با ارباب حلقه ها مقایسه کرد و ازونور نمیشه داستان هابیت ها یا ادم ها رو علیه جادو کنار گذاشت اینا دو چیز مختلفه رولینگ همیشه سعی کرده جادو رو مخفی کنه و کسی نفهمه مدرسه ایی هست ولی ارباب حلقه ها دقیقا برعکس عمل کرده جادوگران سیاه میخان بفهمند و ازونور در هری پاتر تلاش جادوگران و قانون های به نظرم بی نظیرش برای لو نرفتن دنیای جادوگری ستودنیه و در ارباب حلقه ها تلاش و جنگ های تمام عیار مردم در برابر جادو ستودنیه
هیچ وقت دو تا کتاب و نویسنده بزرگ رو اینجور مقایسه نکنید چون صدردصد نمیشه مقایسه کرد همونطور که گفتم انقد از هم دیگه پوینت های مثبت دارن ک قابل مقایسه نیس

فان:رولینگ با تالکین الان نشستن مانکن نگاه میکنن ما داریم سر دو تا کتابشون که کی بهتره بحث میکنیم😑😂

روزی میرسد تمام جهان را تاریکی میگیرد و مرا میبینی که روشنایی را میاورم🖤🖤

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۳۸ شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹

لاوندر براون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۸ دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۱۸:۲۴:۵۴ سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲
از عشق من دور شو!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 263
آفلاین
یه چیزی بگم

نه این دو کتاب باهم در یه سطحن نه نویسنده هاشون

تالکین پروفسور ادبیات انگلیسیه و دکترای زبان شناسی داره در حالی که رولینگ یه زن خیال پردازه که تصوراتشو کتاب کرده

هری پاتر نه جوی مشابه ارباب حلقه ها داره نه زمان مشابهی

از لحاظ کتاب من هری پاترو ترجیح میدم چون روند سریعی داره درحالی که در ارباب حلقه ها مثلا گفت و گوی پپین با پادشاه پنجاه صفحه طول میکشه و همه اش هم جملات فاخر و ادبی هست که آدمو خسته میکنه

اما از لحاظ فیلم، ارباب حلقه ها رو انتخاب میکنم. خودتون اگه دیده باشین میدونین که یه جست و جوی عادی توی دنیای ارباب حلقه ها همراه با لگولاس وآراگورن خیلی خیلی شکوهمند تر از باشکوه ترین صحنه های هری پاتر به تصویر کشیده شده.

از این تاپیکا نزنین چون به خیلیا توهین میشه.من اینجا می بینم که خیلیا طرفداری هری پاترو کردن و این توهین به پروفسور تالکینه که این قدر با تلاش درس خونده.شاید اگه بدونین تالکین توی کتاباش دوازده تا زبان اختراع کرده نظرتون عوض بشه.این زبان ها دایره لغات و افعال دارن و میشه باهاشون جمله ساخت. من هم دارم کم کم زان الفی رو فرا می گیرم و خیلی لذت بخشه. مثلا توهین نکن میشه: تونِدی تاماوِچیتسو!

توندی تاماوچیتسو هاگوارتز نِتیمین!
(توهین نکنین دانش آموزان هاگوارتز(به الفی))

تصویر کوچک شده

دختری تنها در میان باد و طوفان...

آیا او را رهایی خواهد بود از این شب غربت؟

یا مامانش دوباره او را به خانه راه خواهد داد؟

او در کوچه ی سرد قدم برمیدارد ومی اندیشد:

آیا ریختن آبلیمو در قهوه ی مادر کار درستیست؟

پیام زده شده در: ۱۹:۱۰ چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹

arnia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۹ دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۱۶:۳۸ جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
میشه لطفا این تاپیک رو ببندید(یا حذفش کنید نمی دونم) من واقعا از طرفدار های هری پاتر توقع نداشتم. احساس میکنم توی این تاپیک خیلی به تالکین و کتاب هاش توهین شده. این تاپیک رو که خوندم نظرم دربارتون(طرفدار های هری پاتر) تغییر کرد با اینکه خودمم طرفدار هری پاترم ولی ازتون نا امید شدم. و اینجا چند نکته وجود داره: 1- شما هیچ وقت نمی تونید این کتاب ها و نویسند هاشون رو مقایسه کنید. این کتاب ها اصلا در یک سطح نیستن که شما بخواید این کار رو بکنید نه تنها کتاب ها بلکه نویسنده هاشون رو هم نمی تونید مقایسه کنید من اصلا نمی دونم واقعا چرا این تاپیک رو زدید 2-در سایت اردا که واسه طرفدار های تالکینه درباره هری پاتر حرف زده شده اما من هیچ جا ندیدم که به طرفدار های هری پاتر توهین کنن یا بگن هری پاتر اشغاله یا مضخرفه. ولی اینجا خیلی راحت دارن به ما توهین میکنن. 3-این سایت مخصوص هری پاتره و اکثر کسایی که عضون ارباب حلقه ها رو نخوندن(و بقیه کتاب های تالکین) پس چطور می تونن دربارش نظر بدن(نظر درست و منطقی) پی نوشت: این تاپیک ماله 4 سال پیشه؟واقعا؟

تمام داستان ها(افسانه ها) واقعی اند

پیام زده شده در: ۲۰:۱۵ چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴

الستور مودی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۶ دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۸:۱۶ جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷
از وزارت خونه یا هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 19
آفلاین
من هم ارباب حلقه هارو خودنم هم هری پاتر

واقعا هری پاتر سر تره..

الستور همیشه چشمش به شماست

پیام زده شده در: ۴:۴۶ چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
این آقای پیام فخرایی یعنی زننده تاپیک چه تاپیک جنجالی ای رو استارت زده بوده اونموقع.

من تا حالا توی این تاپیک نظر ندادم و فقط دوست دارم به این قضیه اشاره کنم که بدون شک ارباب حلقه ها بینظیره. البته من فیلمشو دیدم و کتابشو نخوندم. حتی داستان های قدیمی زیبای دیگه ای مثل نغمه یخ و آتش و غیره وجود داره منتها چیزی که وجه تمایز هری پاتر با ارباب حلقه ها و کل داستان های دیگه ست اینه که رولینگ ما رو به هزاران سال پیش نبرد و مثل همه نگفت که جادو منحصر به هزاران سال پیشه.

اون کاری کرد که ما در قرن بیستم باورکنیم که ممکنه هنوز هم جادو باشه حتی توی خیالاتمون. اینقدر این داستان جالب و زیبا توصیف شده و از کودکی هری شروع کرده تا بزرگسالیش که این قضیه عادی شده برای همه. اونم توی عصر تکنولوژی و دوری از خرافات. رولینگ از مدرسه هری تا بزرگسالیشو روایت کرد و این بینظیر بود.

پیام زده شده در: ۱۲:۵۵ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳

فوکسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۰ یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۱:۵۸ جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 119
آفلاین
من موقع کنکور لرد حلقه ها رو خوندم اما اصلا به پای هری پاتر نمیرسه

پیام زده شده در: ۰:۳۷ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳

Van-Helsing

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۵ پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳
از London
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
اول اینکه این اولین پست من توی این سایت هست پس اول به همه دوستان سلام عرض مینمایم :دی
دوم اینکه ارباب حلقه های خیلی خوبه ولی هری پاتر بهتره..من دقیقا یادمه دوم راهنمایی بودم که کتاب هری پاتر رو خوندم..جالب اینکه من از کتاب سوم شروع کردم و بعد کتاب اول و دوم رو خوندم...بگذریم
همیشه برتری هری پاتر واسه من این بود که به طور بسیار جالبی با شخصیت ها اخت گرفتم...واسم واقعی شده بودن یه جورایی..خیلی راحت میتونستم اون فضا و اون آدما رو توی ذهنم شبیه سازی کنم..
هری پاتر در واقع 5 مین داستان دنباله داری بود که میخوندم ولی باز هم واسم چیز خیلی تازه ای بود..بعد از اون سری سرزمین اشباح و دموناتا و ارباب حلقه ها و یه سری کتابای دیگه هم خوندم ولی اون حس ارتباطی که رولینگ تونست توی مخاطبینش به وجود بیاره مطلقا هیچ رمان نویس دیگه ای نتونست توی اون زمان...هنوز که هنوزه از هری پاتر به عنوان کتابی یاد میشه که توی حوالی سال 2000 که عصر کامپیوتر و ویدیو گیم بود نوجوانان رو با کتاب آشتی داد....

I am Immortal

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۱۳ یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳

هافلپاف، محفل ققنوس

رز زلر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۹ پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۳۱ دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲
از رنجی خسته ام که از آن من نیست!
گروه:
ایفای نقش
محفل ققنوس
هافلپاف
مترجم
کاربران عضو
پیام: 1125
آفلاین
بی انصافیه که هری پاتر را با ارباب حلقه ها مقایسه کنید!
ارباب حلقه ها معلومه که بهتره!تالکین تجربه ی بیشتری نسبت به رولینگ داره.
البته هری پاتر راهم قبول دارم ولی ارباب حلقه ها جدی تر وفضای بهتری داره درسته بعضی جاها خسته کنندس ولی درکل بهتره من کلاس سوم هری پاتروچهارم ارباب حلقه ها را خواندم.

پیام زده شده در: ۱۱:۲۶ یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳

هوگو ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۲۴ پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۰:۴۷ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶
از خوابگاه گریفندور،هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
اگه اينطوري بشه بدبخت مي شيم :worry: :worry: :worry: :worry: :worry:

گریفندوری ها همیشه برندن چون شجاعن
زنده باد هری پاتر پسری که زنده ماند

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.