هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نحوه برخورد،فکر کردی کی هستی!؟
پیام زده شده در: ۱۵:۵۶ چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

آلبوس دامبلدور old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۸ سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 154
آفلاین
آه فرزندانم!

به عنوان یه ریش درازی که تازه ریش هاش سفید هم هست میخوام اینجا دو کلوم باهاتون صحبت کنم.

عزیزانم توی این بحث و مجادله ای که با هم کرده بودین، یه حرفی زده شد که به نظرم میشه خیلی روش فکر کرد. این که ما هر کدوممون بعد از کلی درگیری های روزانه و مشکلات زندگی شخصی ـمون میایم اینجا تا با همدیگه توی یه فضای خوب و سالم و به دور از تنش، یه تفریح گروهی رو تجربه کنیم. این بحث ها و مجادلات ناخودآگاه نه تنها اوقات خودتون رو بلکه جو کل سایت رو خراب و تلخ می کنه.

وندلین عزیز، ممکنه ما چه توی این سایت و چه توی جامعه از حرکات و رفتار های یک فرد خوشمون نیاد. شاید کلاً از یه شخصی خوشمون نیاد. این حقی ـه که هر انسانی در هر جامعه ای داره. اما به نظر شخص بنده ی ریش سفید، کار چندان جالبی نیست. من به شخصه توی همین سایت از رفتار ها و کارهای چندین نفر اصلاً خوشم نمیاد و حتی با رفتار بعضی هاشون عصبی میشم. اما به هر حال این سایت همونقدری که مال منه، مال اون ها هم هست. در نتیجه آدم می تونه فقط سعی کنه با چنین افرادی هم کلام نشه. این مشکل اون ها نیست که ما ازشون خوشمون نمیاد و نمی تونیم تغییر ـشون بدیم. همونطور که توی فرهنگ چت باکس اومده، چت باکس جای ایفای نقش ـه و نه جای تصحیح انسان های پشت شخصیت ها.

گلرت عزیز، بعضی وقتا نیازی نیست که هر چی گفته میشه رو جواب بدیم. شاید بعضی وقت ها نباید خیلی چیز ها رو جواب بدیم. به نظر من حتی بعضی وقتا می تونیم روی انتقاداتی که برامون خوشایند نیست هم فکر کنیم. اگه درست باشه انتقاد که باید سعی کنیم اصلاح کنیم خودمون رو و اگه هم غلط باشه زمان خودش خیلی چیز ها رو ثابت می کنه. برای شخص خودم توی همین سایت و چند ماه قبل اتفاق افتاده که خیلی تهمت های ناروا بهم زده شده و بهم گفتن آدم دو رویی هستم و... اما با گذشت زمان خیلی چیز ها روشن شده. البته یه نکته رو هم بگم که توی همون فرهنگ چت باکس هم اومده که جای چنین بحث ها و مجادله هایی توی چت باکس نیست و شاید بشه توی پیام شخصی اون ها رو دنبال کرد.

در آخر باید بهتون بگم که توی هر بحث و دعوایی همیشه دو طرف مقصر ـن و هیچ کدوم ـتون بی تقصیر نبودین. به نظر من هم گلرت باید از وندلین عذر خواهی کنه و هم وندلین از گلرت. البته نه اینجا! می تونین توی جای شخصی تر مثل پیام خصوصی این کار رو انجام بدین. اگه قرار باشه اینجا عذر خواهی صورت بگیره باید از اعضایی عذرخواهی کنید که اوقات ـشون رو با بحث ـتون تلخ کردین.

امیدوارم حرف های من که فقط از روی خیرخواهی بوده ناراحت ـتون نکرده باشه.

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

موفقیت برای انسان بی جنبه مقدمه گستاخی ـست...

پیام زده شده در: ۱۴:۰۳ چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

دلوروس آمبریج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۶ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۵۲ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸
از چاه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1592
آفلاین
من از این مواردی که نقل قول شد چیز خاصی ندیدم رفقا ! اونقدر موارد فاجعه انگیزتر از اینها توی تاریخ یازده دوازده ساله این سایت اتفاق افتاده که این نقل قول ها و عکس ها رو رسماً حساب نمیکنیم. به صراحت بگم دنبال بهونه و گیر دادن الکی بهم نباشید. اگه توهین خاصی بود حس میکردم. (ممکنه حالا بقیه مدیران؛ سیریوس، سوروس، جیمز، پرنس نظرشون فرق کنه با من. نمیدونم. این نظر منه)

به نظر میرسه گاهی خودمون باعث به وجود اومدن به توهین میشیم. اون هم از طریق گیر دادن و کش دادن الکی یه موضوع و علنی کردن یه سری مسائل شخصی مون که اصلا هم ممکنه ربط نداشته باشه به سایت و ایفای نقش.

شما هر دوتون از اعضای موثر و خوب سایت هستید. دوست باشید با هم.

ویرایش شده توسط دلوروس آمبریج در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۶ ۱۴:۲۹:۳۶

No Country for Old Men

پیام زده شده در: ۱۳:۴۳ چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

وندلین شگفت انگیز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۲ پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۱:۲۹ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
از اون طرف از اون راه، رفته به خونه ی ماه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 382
آفلاین
ببین جناب، شما الان از دو حال خارج نیستی.

الف، رفتی گزارش بدی به مدیریت که بت توهین شده.
ب، نرفتی گزارش بدی به مدیریت که بت توهین شده.

اگر الف، آنگاه شما بیجا میکنی میای اینجا خط و نشون می کشی. مدیریت که دسته بیل نیست. تشخیص میده بت توهین شده یا نه.
اگر ب، آنگاه همچنان بیجا میکنی میای اینجا خط و نشون می کشی. مدیریت که دسته بیل نیست، تشخیص میده بت توهین شده یا نه.

از هر دو حالت به این نتیجه میرسیم که عوض این حرکات سبک، یک سری مقوله جاتی هست برای ارتباط با مدیران سایت. از این مقولات استفاده کن.
اگر تشخیص دادن که بت توهین شده من ازت عذرخواهی می کنم همینجا. اما اگر تشخیص بدن که بت توهین نشده، همینجا میای و از من عذرخواهی می کنی. به خاطر این متن. البته اگر هم نکردی ابدا مهم نیست. ولی بکنی خوبه. واسه دفعات آتی.

+ضمنا یه مقوله ای هست به اسم عرض استاندارد صفحه. آدم عکسی که عرضش هزار پیکسله نمیذاره تو صفحه ای که عرض قسمت محتواش هزار پیکسل نیست.

تصویر کوچک شده

دیدمش از این جا رفت، اون بالا بالاها رفت!

پیام زده شده در: ۱۲:۲۹ چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

گلرت پرودفوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۹:۱۳ یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
از قلعه ی نورمنگارد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 512
آفلاین
وندلین خانمی که ناظر هم هستی مثلا!
شما اینجوری برای بچه های گروهتون الگو میشید؟! با توهین و مسخره کردن دیگران؟! من بعد از یه روز طولانی نمیام توی این سایت که شما من رو به سخره بگیرید یا از نحوه ی حرف زدنم ایراد بگیرید!

همون طور که توی قوانین چت باکس نوشته:

نقل قول:
توهین!

بزرگترین مشکل اعضا در چت باکس تشخیص مرز و تفاوت بین توهین و ایفای نقشه. فهمیدن فرق بین این دو مورد شاید به کمی تجربه احتیاج داشته باشه. تا وقتی که اون تجربه رو کسب نکردیم بهتره بیشتر حرف هامونو بسنجیم و سبک و سنگین کنیم.

اگه شک داریم که حرفی ممکنه توهین آمیز باشه بهتره کلا از گفتنش صرفنظر کنیم. اینجوری حداقل چیزی رو از دست ندادیم. یکی از بهترین روش های تشخیص توهین اینه که ببینیم هدف جمله و حرف ما واقعا شخصیت ایفای نقشه یا به فردی که پشت اون شخصیت قرار گرفته برمیگرده.

نکاتی که در کتاب گفته شده، چه در مورد ظاهر شخصیت و چه اخلاقش، حتی اگه به اغراق آمیز ترین شکل ممکن ابراز بشه هم نمیتونه توهین آمیز محسوب بشه.

مسائلی درباره اخلاق فرد (خصوصیاتی که در کتاب بهش اشاره نشده) ، نوشته ها و فعالیت فرد، لحن یا لهجه خاصی که در نوشته ها مشخص باشه،و هر رفتاری که اون عضو انجام میده مخصوصا اگه با بی دقتی یا لحن نامناسب بیان بشه میتونه توهین آمیز تلقی بشه و ناخواسته باعث رنجش اعضا از هم بشه.

این دقت در مورد جمعیت ها و گروه ها باید بیشتر بشه. اعضا عضو هر گروه یا دسته ای که باشن اصولا نسبت بهش تعصب دارن. حتی خیلی از اعضا هستن که اگه چیزی درباره خودشون بگین ممکنه جوابی ندن و اعتراضی نکنن... ولی اگه موضوع بحث گروهشون باشه نمیتونن ساکت بمونن.

رهبر، رئیس، و موسس این گروه ها هم به دلیل احساس مسئولیتی که داره نمیتونه توهین رو ندیده بگیره. این گروه ها میتونه شامل گروه های هاگوارتز، محفل و مرگخوارا یا هر نوع گروه و دسته (هر چند موقتی) بشه. مثلا در دوره انتخابات طرفدارای مورفین گانت یه گروه و دسته محسوب میشن. در کل کل گروه ها با هم به شخصیت ایفای نقش فرد و ویژگی های خاص اون گروه توجه کنیم.

این نکته رو هم فراموش نکنیم که در مورد توهین، هرگز نمی تونیم پشت شناسه ایفای نقشمون پنهان بشیم. مسئولیت حرفهای ما با ماست، نه با شناسه مون. ما مجاز نیستیم به این بهانه که شخصیت من سیاهه، بداخلاقه، بی ادبه، هر چی دلمون میخواد به بقیه بگیم. توهین توهینه. فرقی نمیکنه گوینده شخصیتی سیاه داره یا سفید.

رفتارتون رو اصلاح کنید!
تصمیم گیری در مورد دیگران و گفتار و کردارشون هیچ ربطی به شما نداره. شما مراقب رفتار خودتون و نحوه ی برخوردتون با دیگران باشید. می خواستم فراموشش کنم و اینجا پست نزنم ولی وقتی دیدم این رو زدید و باز تیکه انداختید مجبور شدم یه جوری متوقفتون کنم تا کار به جاهای باریک نکشیده.

عکس ها از پایین به بالا تنظیم شده اند.

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

ویرایش شده توسط دلوروس آمبریج در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۶ ۱۲:۵۸:۱۲
ویرایش شده توسط دلوروس آمبریج در تاریخ ۱۳۹۴/۱/۲۶ ۱۳:۰۲:۳۱

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

!Only Raven
!Only Raven

تصویر کوچک شده

!I am THE PROUDFOOT
!Only Raven
OnlyRaven

پیام زده شده در: ۱۹:۴۸ دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

منم لازم دیدم که حمایت خودمو از دامبلدور اعلام کنم ، چون ما هر چیزی داریم از همین تمایلاتِ دامبلدورانه و بچه های کم سن و سالِ محفله

همین دیگه

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۹:۵۰ یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳

آلبوس دامبلدور old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۸ سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 154
آفلاین
فرزندانم

از اونجایی که نام ما در این بحث کذایی برده شد بر خود واجب دیدم که پاسخی به این موهوماتی که ساخته ی ذهن جبهه ی سیاهی ـست پاسخ داده و نیت شوم و پلیدانه و ناجوانمردانه ی این فرقه را بر همگان روشن سازیم تا جادوگران و ساحرگان عزیز بیش از پیش درگیر این سیاه نمایی ها نشوند.

باسم المرلین

تمایلات دامبلوارانه خیلی هم خوبه!
مورفین گانت و چیزهایش جایی در این سایت ندارن!

و من المرلین توفیق

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

موفقیت برای انسان بی جنبه مقدمه گستاخی ـست...

پیام زده شده در: ۱۹:۱۱ یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳

تراورز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۶ دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۹ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱
از تبار مشتای آهنیم، زنده تو شهر دزدای پاپتیم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 520
آفلاین
با حاج مورفین کشی در نمیوفته ها! کشی باهاش در بیفته ور میفته! حاجیمون چیژ تولید می‌کنه واس جماعت اون وقت باس این جوری جواب ژحماتش رو بدن؟! خجالت بکشید، شیم آن یو!

فکر کردین چند تا یویوی جیغ جیغو می‌تونه باژار چیژ رو کشاد کنه؟ طرفدارای چیژ خیلی بیشترن. ما پیروان گانتیم، اراده کنیم آن چنان تسبیح در دهان حریف می‌کوبیم که تمایلات دامبلدورانه پیدا کنن!

صلوات بفرستید.

every fairytale needs a good old-fashioned villain

حاجیت بازی رو بلده

حاجی بودیم وقتی حج مد نبود...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۱۰ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

مورفین گانت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ شنبه ۶ بهمن ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۰۲:۳۳ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲
از ت متنفرم غریبه نزدیک!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
مرگخوار
اسلیترین
پیام: 812
آفلاین
نقل قول:

جیمز سیریوس پاتر نوشته:
مورفین گانت توی چت باکس نوشته:
نقل قول:
حالام هر کی مشجلی داره بیاد نحوه. آره دائاش!:لوتی:

من مشکل دارم!
چه طرز صحبت کردنه توی جمع! مشجل؟ لابد به دوستاتم میگی عجیجم! اوجولات بخریم برات؟ شرط می بندم جاستین بیبر هم گوش میدی!
جای تو توی این سایت نیست مرتیکه مفنگی. اینجا بچه 12-13 ساله داریم!

خو الان چه کا کنم مشکل داری؟
همینه که هه! به دوستام میگم بچز! جز چیز مصرف نمی کنیم. موسیقی هم ساز حسن شماعی زاده!
اصن چی میگی تو؟ خیال کردی قورباغه شدی، آدم شدی؟ خیال کردین با این هوچی گری ها و رد گم کردن های چت باکسی می تونید رسوایی کتاب های ولدمورت گِیت! رو بپوشونید؟ هرگز! آفتاب جلوه گرتر از آن است که با پاشیدن مشتی خاک خاموش شود. من دیگه حرفی ندارم.:فامیل:

هورکراکس را به خاطر بسپار؛ ولدمورت مردنیست!

پیام زده شده در: ۲۱:۵۳ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳

محفل ققنوس

جیمز سیریوس پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۵۰ جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 1531
آفلاین
مورفین گانت توی چت باکس نوشته:
نقل قول:
حالام هر کی مشجلی داره بیاد نحوه. آره دائاش!:لوتی:

من مشکل دارم!
چه طرز صحبت کردنه توی جمع! مشجل؟ لابد به دوستاتم میگی عجیجم! اوجولات بخریم برات؟ شرط می بندم جاستین بیبر هم گوش میدی!
جای تو توی این سایت نیست مرتیکه مفنگی. اینجا بچه 12-13 ساله داریم!

پیام زده شده در: ۲۲:۲۴ جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳

سیوروس اسنیپ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۴:۲۸ پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 499
آفلاین
واقعا جای تاسف داره دیدن بعضی از این حرکات اونم توی یه سایت تفریحی با هدف فرهنگی. خجالت آوره چنین برخوردایی تو چنین فضایی که از سنین مختلف توش شرکت می کنن تا ساعاتی از روزو خوش بگذرونن.
واقعا قابل درک نیست... اگر هدف از عضویت تو سایت اینا نیست پس چیه؟اگر قوانین به درد نمی خورن پس برای چی وضع میشن؟اگر تذکری داده میشه آیا باید حمل بر کینه و عداوت شخصی بشه؟چرا برخی قادر نیستن درک کنن وظیفه ناظر و مدیر حفظ انسجام و وحدت سایته؟و اینکه همه با هم بدنه واحدی رو تشکیل میدن تا بتونن یه مکان تفریحی سالم و مناسب رو فراهم کنن؟مگه غیر از اینه که یه ناظر یا مدیر سوای از مشغله و گرفتاری های خارج از سایت قبول زحمت کرده،از وقت و انرژی خودش زده و مسئولیتی رو به عهده گرفته که در واقع وظیفه اش نبوده؟و در مقابل چی به دست میاره؟عملا هیچی! و البته که هیچکدوم هم توقعی ندارن.دیدن شادی و آرامش توی یه سایت تفریحی بزرگترین دستمزدیه که ناظر یا مدیر میگیره و به همین هم قانع است... پس واقعا این انصافه در قبال این همه زحمت باهاشو اینجوری برخورد شه و به خاطر تلاش برای حفظ نظم و آرامش برای سایت به چنین چیزایی متهم شن؟ اصلا برای من یکی قابل درک نیست و فقط می تونم ابراز تاسف کنم...

اگر اینجا پست زدم باید ببخشید جای بهتری رو برای گفتن حرفام پیدا نکردم.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.