هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: دفتر اساتيد
پیام زده شده در: ۲۰:۵۹ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

آرسینوس جیگرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۱:۴۹ دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
از وزارت سحر و جادو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1513
آفلاین
سلام.

اعتراض وارده.

نقل قول:
خلاصه ی حرف ایشون این می شه به نظرم:
از قیافت خوشم نیومد 24 برات کافیه.

تهمت و افتراست. من اگر میخواستم از روی کینه و دشمنی نمره بدم خیلی کمتر از اینها میدادم خب!

خب... نکته اول... کار چندان جالبی نیست که تو متن هی بنویسید "چیژ" همون بنویسید "چیز" کافی و مشخصه! متن منظورم قسمت های غیر دیالوگیه.

منظورم از فاصله های زیاد دقیقا اینه که شما خیلی جاها یک خط نوشتید و دو تا اینتر زدید.

نقل قول:

- می نگرند. در این بین، عده ی خفنی هم هستند که صنف محترمی محسوب می شوند و مشهورند به صنف "چیژ فروشان".

چیژ فروشان و چیژ کشان عادات جالبی دارند. مصرعی هست که مربوط می شود به شعری طولانی.

موضوع به طور کامل اینجا عوض نشده بود پس باید یک اینتر فقط میزدید.

نقل قول:
چیژ فروشان و چیژ کشان عادات جالبی دارند. مصرعی هست که مربوط می شود به شعری طولانی.

در کارگـه چــیژفــروش رفتــم دوش
دیدم مقداری حشیش، یک دانه موش

ناگاه نعــشـــه ای برآورد خــروش
کو چیژخر و چیژکَش و چیژفروش؟

این قسمت به نظر من بی هدف بوده... فقط باعث شلوغ تر شدن و طولانی تر شدن رولتون شده.

استفاده نا به جا از شکلک ها... این باعث میشه خواننده خیلی زود خسته بشه... شما خیلی خیلی زیاد خارج از دیالوگ ها شکلک استفاده کردید.

بعد از زمان ها مثل "نیم ساعت بعد" و "یک ربع بعد" باید دو تا اینتر بزنید.

یک دلیل دیگه کم شدن نمره هم این بود که احساسات خودتون رو وارد پست کردید... این کار تمرکز خواننده رو بهم میزنه و ایراد محسوب میشه.

نقل قول:
نیم ساعت بعد
فلورانسو لامپ صدی را بیرون آورد که بالایش شکسته بود و در کل یک حباب خالی بیشتر نبود. بعد... (ستاد مبارزه با چیژ این قسمت را سانسور کرده است ).

فلورانسو نگاه عمیقی به مایکل انداخت و بعد، خیلی ناگهانی، شروع کرد به وول خوردن.

یک ربع بعد
مایکل تمامی مشاهداتش را یادداشت کرد:
نقل قول:

"مرحوم فلورانسو مثل ماهی تکون می خورد. هی وول خورد، هی اینوری شد، هی اونوری شد. بعد گفت بدو آب بیار... بعدش یهویی شبیه مرحوم دلورس آمبریج شد. یه کمی چکش های مختلف رو جا به جا کرد و اینا، تهش یهویی به دلورس ماهی تبدیل شد! یه ماهی بود، اما با سر و صورت دلورس و صورتی هم بود. منم خیلی خوف کردم، کوبیدم تو سرش. دیگه از سرنوشتش خبر ندارم."

همون طور که گفتم بعد از "نیم ساعت" و یک ربع بعد" باید دو تا اینتر میزدید.

ضمن اینکه این قسمت برای من مبهم بود... متوجه نشدم دقیقا... چندین دور خوندم ولی بازم متوجه نشدم. پس یکی دیگه از اشکالاتتون هم همینه.

در آخر هم باید بگم که همه این نقد ها و نمرات سلیقه ای هستن.

پیام زده شده در: ۱۹:۴۲ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

مایکل کرنر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۵ جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴
از همونجایی که ممد نی انداخت
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 182
آفلاین
سلام

من برای نمره ی "کلاس تغییر شکل" اعتراض دارم.

استاد اینطور نوشته:

نقل قول:
شکلک هارو نباید در قسمت های غیر دیالوگ به کار برد، مگر در مواقع خیلی خیلی خاص، به غیر از اون زیاد فاصله انداختن بین بند ها و همینطور وارد کردن احساسات خواننده به نوشته که این باعث میشه تمرکز خواننده بهم بریزه و فقط باید در موارد خیلی خاصی باید استفاده بشه هرچند که کلا توصیه میشه احساسات خواننده رو وارد نکنید. از همه این ها هم بگذریم میرسیم به سبکتون که من به خاطر بیناموسیش چندان خوشم نیومد.

خلاصه ی حرف ایشون این می شه به نظرم:
از قیافت خوشم نیومد 24 برات کافیه.

من چند بار رولم رو بالا و پایین کردم و نکته ی بی ناموسی هم ندیدم توش. نمی دونم از کجا بی ناموسی آوردن که نمره هم کم کردن براش. "فاصله انداختن بین بندها" رو هم نمی فهمم. اگر قواعد رول نویسی رو بدونید، بین هر پاراگراف دو تا اینتر می زنن تا ظاهر رول زیبا شه و یه فضای خالی ایجاد شه تا چشم خواننده از کاسه نزنه بیرون. همینطور بعد از دیالوگ وقتی می خوان برن سراغ پاراگراف، دو تا اینتر می زنن. حالا ایشون با سبک من (قیافه تو مثال بالا) خوششون نیومده من دیگه حرفی ندارم، ولی درخواست دارم به اعتراضم رسیدگی شه و بلای اعتراض روونا ریونکلا سرش نیاد.

لامصب چقد رنک

!Only Raven

وبلاگ شخصی من

بیخیال اون صوبتا، من هنوز شصت درصد ایفام ریتا هم سی و نه درصد، جمعاً می شیم 99 درصد ایفا

چقد چکش!

اصن ذووووق

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۵۰ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

آریانا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۵ چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۸:۳۸ سه شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 371
آفلاین
سلام استااااااد پاتر!

استاااااد من به نمره م اعتراض ندارم. فقط چون پستم رو گفتید ناگهانى و يهويى تموم کردم، ميشه بگيد چطورى تمومش مى کردم؟ واسه يادگيرى بيشتر ميگم آخه.

Do you hate people
I don't hate them...I just feel better when they're not around

پیام زده شده در: ۹:۵۲ چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴

روونا ریونکلاو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۳ دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۹:۴۲ یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
از این شهر میرم..:)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 336
آفلاین
با عرض سلام و خسته نباشید و اینا(!)
اعتراض داشتم به نمره 16(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) تاریخ جادوگری:|
درسته که من اون قسمت پنج خط رو ندیده بودم، ولی عایا 16 حق من بود؟:|
اگه بود که خب حرفی ندارم ولی درخواست یه بازبینی رو میدارم:دی

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!
Only Raven

I only wanted to have fun
learning to fly, learning to run :)

تصویر کوچک شده

{ بعد از هزاران سال.. حالا جاش روی سر صاحب اصلیش امنه.. }

پیام زده شده در: ۲۲:۴۷ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴

سیوروس اسنیپ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۴:۲۸ پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 499
آفلاین
با سلام

احتراما جای این پست در دفتر مدیریت بود اما من استثنائا اینجا بهش جواب میدم.
تناقضی وجود نداره.همونطور که در مثال های ماده مشاهده می فرمایید کاملا مشخصه منظور من اعداد اعشاری بالای نیم بوده و با توجه به وضع قوانین گذشته هاگوارتز یا حداقل سال پیش من تصور می کردم این موضوع برای اساتید هنوز لازم الاتباع باشه.درسته من موقع نوشتن قوانین این موضوع رو ننوشتم چون در اولین وهله تصور می کردم اساتید متوجه منظور من بشن اما چون ابهاماتی پیش اومده این اطلاعیه رو زدم تا رفع بشه و در واقع تغییر قانونی صورت نگرفته.هر وقت در خصوص ماده ای ابهامی صورت بگیره قانوگذارش اصلح ترین فرد برای توضیح و رفع ابهامه که در اینجا من به عنوان مقنن این ماده توضیحاتمو ارائه دادم.همونطور که ملاحظه می فرمایید در پاسخ به سوال ریتا هم من همین پاسخ رو دادم.
نکته دیگه اینکه لازم به یاداوریه در هر حال تغییر قانون به دست مدیریت هاگوارتزه هرچند که به تاکید تکرار میکنم هیچ تغییر قانونی اینجا رخ نداده.این یه ابهام بود و رفع شد ولی مدیریت هاگوارتز به عنوان ناظر یه انجمن مثل سایر ناظرهای محترم هر وقت مقتضی بدونه می تونه قانون رو اصلاح کنه یا تغییر بده و این از اختیارات هر ناظریه.

پیام زده شده در: ۲۱:۴۹ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴

گلرت پرودفوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۹:۱۳ یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
از قلعه ی نورمنگارد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 512
آفلاین
نقل قول:
پیرو ابهاماتی که در نحوه امتیاز دهی برای اساتید محترم رخ داده شایان ذکر است منظور از گرد کردن نمرات و به دست اوردن اعداد صحیح به این شرح است.

نمرات اعشاری نیم و بالای نیم به سمت بالا و نمرات زیر نیم به سمت پایین گرد خواهند شد.

در مورد این پست، باید بگم که طبق دومین بند دوم (یا شاید بند سوم ) ماده ی 21 (اگر هنوز ادیت نشده باشه):
نقل قول:
اساتید محترم مکلف به ارائه نمرات به صورت غیر اعشاری می باشند.در صورتی که نمره به دست امده اعشاری باشد می بایست عدد به دست آمده را به سمت بالا گرد نمایند.به عنوان مثال: 3.75 را به صورت 4 وارد نمایند.

چیزی که این ماده به صورت صریح میگه اینه که هرعدد اعشاری می بایست به سمت بالا گرد شود. با توجه به این موضوع، هر عدد اعشاری غیر صحیح، باید به سمت بالا گرد شود!

این چیزی که شما توی اطلاعیه های هاگوارتز زدید، با توجه به این که با قانون فوق در تناقضه، یک توضیح در مورد این قانون نیست بلکه تغییر قانونه!

تناقض:
با توجه به این که اعداد اعشاری با اعشار کمتر از نیم اعدادی اعشاری هستند، طبق قانون فوق باید به سمت بالا گرد شوند اما طبق توضیح داده شده باید رو به پایین گرد شوند. مثال:
21.4 طبق قانون باید به 22 گرد شود اما طبق توضیح داده شده به 21 گرد خواهد شد و کاملا واضح است که 21 برابر با 22 نیست!

ویرایش:
شما توی قانون هاگوارتز در مورد گرد کردن به سمت بالا صحبت کردید و صحبتی از اون گرد کردنی که توی توضیحاتتون آوردید، توی قانون هاگوارتز دیده نمیشه...
قانون باید تعبیر صریح داشته باشه. و از همون تعبیر صریح استفاده بشه در غیر اون میشه تفسیر کردن قانون به رای.

با تشکر،
گلرت پرودفوت

ویرایش شده توسط گلرت پرودفوت در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۶ ۲۲:۰۰:۴۲

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است!

!Only Raven
!Only Raven

تصویر کوچک شده

!I am THE PROUDFOOT
!Only Raven
OnlyRaven

پیام زده شده در: ۱۲:۰۴ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴

مورگانا لی فای old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۲ سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۷:۵۵ شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
از من دور شو جادوگر!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 403
آفلاین
در مورد دوشیزه گرنجر من واقعا اون تیکه حوا رو اشتباه خوندم . جدا باید تحت تاثیر دارو می بوده. که من بخاطرش باید عذرخواهی کنم. اون گشنگی روهم من واقعا نفهمیدم منظورش گرسنگی بوده یا قشنگی. برای همین گیج شدم. ذهنمم یاری نمیداد بتونم تشخیص بدم واقعا. با توجه به این موضوع قطعا نمره ایشان تغییر میکنه.

و اما جناب آقای بلک :| این کلاس ها برای تقویت رول نویسی و ایفای نقش در کل سایته. اگه یه رولی داده بشه که حتی ذره ای، جدی نویسی درونش باشه یا کمی بخواد فلسفی تر بشه، نثر نویسنده ناخودآگاه رسمی میشه. این رسمی شدن اگر نثر رو سنگین کنه مانع فهم درست میشه و اگر خواننده رولی رو که می خونه ( حالا در هر زمینه ای که هست) نفهمه، ترغیب نمیشه ادامه اش بده. در نتیجه فعالیت کم میشه.
اما اگر شما رو راضی میکنه، اگر استادی، راضی شد و براش مساله ای نداشت، تکلیف شما رو مطالعه کنه. و اگر تشخیصش برای شما نمره کامل بود من به تشخیصش احترام می ذارم.

تصویر کوچک شده

?How long will you have me in your memory
Always

Перерыв сердца людей. Осколки может сделать вас ударить ...
Кинжал в сердце иногда ... иногда ... иногда горло вашим отношениям веревки!
Святые люди ... черные или белые ... не сломать чью-то сердце.

پیام زده شده در: ۶:۴۵ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۷ پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۷:۵۴ پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸
از یو ویش.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 279
آفلاین
ام... خب... سلامات مزمن... ...
چشم غره نره کسی خواهشا من حتی اعتراض هم ندارم

فقط اومدم مثل همون کاری که تو کوییدیچ میکنین ... یا در واقع شبیهش... درخواست داور دوم بدم

در واقع میخواستم یکی دقیق بهم بگه که ایراد این پست کجاست... چون از خود معلم عزیز من در واقع هیچ جوابی دریافت نکردم... در واقع نوشته شده که شبیه دنیای سوفی شده! و من حتی دنیای سوفی رو نخوندم، تو خط اینجور فعالیت های خسته کننده نیستم و حتی اگر هم شده باشه دنیای سوفی کتاب خیلی سنگینیه و بنظرم اون حتی یه نقطه قوت هم هست... اصن میگیریم نقطه قوت هم نیست... بازم چیزی نیس که بخواد براش نمره کم شه.

و خب گفته شده که ملت متوجه نمیشن معنی پست رو... البته من از ملت معذرت میخوام... ولی این تقصیر ملته که متوجه نشدن نه من! یکی دیگه تشخیص داده که یکی دیگه ممکنه متوجه نشه اونوخ نمره ش از من کم میشه؟ در واقع پست بنده اگر معنیش پنهان هم بوده بهرحال معنی داشته دیگه من برای نمره گرفتن نباید راه بیفتم برای تک تک مردم پست خودم رو نقد کنم که.

هیچی دیگه همین.. میخواستم دقیق ببینم برای چی این نمره هه کم شده...که برم اصلاح کنم خودمو... من قانع بشم بخدا میرم دیه نمیام

ویرایش شده توسط ریگولوس بلک در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۳ ۶:۵۱:۰۶
ویرایش شده توسط ریگولوس بلک در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۳ ۶:۵۴:۱۸
ویرایش شده توسط ریگولوس بلک در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۲۳ ۶:۵۵:۰۴

تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۵۶ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

هرمیون گرنجر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۱ جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۷:۰۴ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴
از شما گفتن... از ما نشنفتن...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 60
آفلاین
با اجازه ی نواظرین محترم..

خوب ما به امتیاز دهی اعتراض میداریم همی..

مورگانا لی فای، استاد درس دینی و بینش جادویی نوشته است:
نقل قول:
گشنگی؟ من باید اینو با چه تلفظی می خوندم دقیقا؟ دوما: چوب مگه دست حوا نبود؟ چطور آدم داشت باهاش جادو میکرد؟ مراقب ریزه کاری ها باشید دوشیزه گرنجر: 29

1-از نظر شما گشنگی رو با چه تلفضی میخونن؟ مثلا میخونن گِشّنگی؟ یا مثلا گَّشّنگی.. جز گُشنِگی؟
2-ایشون فرمودند که چوب مگر دست حوا نبود؟ طبق این پست بنده به هیچ وجه من الوجوه نگفته ام که حوا حتی به چوب نزدیک هم شده است!

خود بانو مورگانا در چت باکس گفتند به دلیل قرص بیهوشی و اینها بوده که من بهشون حق میدم اما من هم وقتی با دست بی حس و سه روز تو آتیل مانده شده وقتی یک رول را مینویسم انتظار یک داوری درست رو دارم که البته بانو حق دارن.. چون قاعدتا توی مواقع خوردن قرص بیهوشی انسان حتی سختش می آید که یک کلمه را با خودکار بنویسد چه برسد به نوشتن امتیاز سی چندی دانش آموز تازه وارد و قدیمی.. اما باید شرایط من هم درک بشود زیرا بنده همین طوری هم نمیتوانم درست و خوب بنویسم و همین الان فقط بک اسپیس میزنم و کلمات را از نو مینویسم.. خیلی ممنون دوست دار شما هرماینی جینیوس بینیوس فیلیوس گرنجر..

تصویر کوچک شده
پسر شوهر، خواهر شوهرم..

we love you emma
فرد میگه..

به یاد اون قدیما

من اغتشاش گرم!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۴۵ دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
نقل قول:
9. حق اعتراض در خصوص نمره یا تکالیف و... برای هر جلسه تنها یک مرتبه خواهد بود.اعتراض باید مستند و موجه باشد.به اعتراضات بی پایه و اساس ترتیب اثر داده نخواهد شد(.به عنوان مثال اعتراض در خصوص اینکه چرا سه سوال طرح شده یا چرا تنها یکی از سوالات رول نویسی بوده و...)اساتید مکلف به ارائه پاسخ مستند و مستدل به مدیریت می باشند.چنانچه استادی نتواند پاسخ مناسبی ارائه دهد از گروهش 5 امتیاز کسر خواهد شد.تکرار این رویه در مرتبه دوم سبب کسر 10 نمره و در مرتبه سوم ضمن کسر 30 امتیاز سبب محرومیت استاد از تدریس دران درس خواهد شد.تشخیص غیر قابل قبول بودن توضیحات استاد با مدیریت یا معاون وی است.

اگر کسی اعتراضی داره، می تونه اینجا بیان کنه تا به صورت رسمی بهش رسیدگی بشه.

صرفا جهت یاد آوری گفتم که بدونین اعتراضات شما در جاهای دیگه کوچکترین ارزشی نداره و ترتیب اثر داده نمیشه و همچنین اساتید بجز اینجا، موظف نیستن جای دیگه پاسخ گوی اعتراضات شما باشن. و همچنین طبق قوانین، پاسخ استاد به مدیریت یا معاونت خواهد بود.

نمراتی که اساتید به تکلیف شما میدن، بخش اعظمش بر اساس ملاک و معیار هایی هست که در نظر دارن، و بخش دیگه دل به خواهیه! فرضا دانش آموزی اخلاق نداره، بهترین تکلیف هم بنویسه از نظر من بوق هم نمی ارزه! و یا سایر چیز هایی که اساتید خودشون تشخیص میدن.

موفق باشید

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.