هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱۴:۵۳ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
#9

لاديسلاو زاموژسلی


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۵ دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۴۳:۲۶ پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
از خانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 414
آفلاین
من هیجان زده نشده، نا امید نشده و خب می تونم بگم که متنفر شدم از این اثر...

من با پاترمور مشکلی نداشته و از اون خوشم هم می آمد (نسخه قدیمی البته!). با داستانک هایی هم که گاه گداری منتشر می کرد و ماجرای جام جهانی کوییدیچ 2014 که نمی دونم چرا مورد توجه سایت های هری پاتری قرار نگرفت رو هم خیلی دوست داشتم. ولی قضیه این نمایشنامه به طور کامل متفاوته!

من در حال حاضر تا نصفه های این نمایشنامه رو خونده و جز حرص خوردن چیزی نصیب من نشد. در حد ضعیف ترین فن فیکشن هایی هست که خوندم، مثل اون هایی که آخرش هری می فهمه دادش لرد ولدمورت بوده یا اسنیپ بچه ویزلی ها از آب در میاد که تو بیمارستان عوضش کردن!

این نمایشنامه توجه بسیـــار کمی به داستان هفت کتاب قبلی داشته و اصلا نکاتی که در کتاب ها گفته شدن رو رعایت نکرده!

اسپویلر: زمان برگردان ها اصلا امکان به جلو رفتن رو دارن؟ مگر کینگزلی شکلبولت تا آخرین باری که ما می دونیم وزیر نبود؟ چی شده هرمیون که حتی در داستانک خود رولینگ هم وزیر نبود، وزیر شده؟ سدریک دیگوری مگه تنها بچه پدرش نبود؟(این رو مطمئن نیستم، از کتاب چهارم اینطور بر می اومد.) و...

بماند از توی ذوق زدن رفتار شخصیت ها و این که رون و هری و هرمیون در جایی که رون به فرد اشاره می کنه، عین خیالشون هم نیست! به ماند رفتار های دیگه شون که حقیقتا با شخصیت هایی که از کتاب در خاطرم هست فرق های زیادی دارن...

پایان اسپویلر

با این همه خوندن یک اثر هری پاتری همیشه می تونه لذت بخش باشه و این مسئله در مورد این اثر هم صدق می کنه . ولی مسلما نه به اندازه نصف کتاب های هفتگانه.

لرد ولدمورت کتاب حق داشت: همه چیز هفتاش بهتره.
نه بیشتر. نه کمتر.


নীরবতা


پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱۳:۱۷ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
#8

ادی کارمایکل


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۹ چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۱:۴۸ جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
از گولاخ خانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 122
آفلاین
نظر من اینه که وقتی یه فرنچایزی تموم می شه، و بعد از یه مدت ادامه پیدا کنه، ینی گندش در اومده. ینی چی؟
آره، ما دیسک ورلد/صفحه‌جهان داریم که چل-پنجاه تا کتابه. کتابای استاد تالکین رو داریم که هنوز به همت پسرش دارن ادامه پیدا می کنن (حالا ادامه ی داستان نیستن، ولی خب :دی) و امثالهم. اینا تموم نشدن، بنابراین اینکه هنوز ادامه پیدا می کنن عادیه. هری پاتر؟ نه ساله تموم شده. رولینگ ولش کرد (کتابا رو). کتابای تازه نوشت. منتها یه چیز مشخصه (و به نظرم غیر از این فکر کردن چیز غیرعادی ایه) که بعد از اینکه به موفقیت قبلی نرسید، دوباره رفت سر وقت هری پاتر. چرا؟ چون می دونه پاترهدهایی هستن که (ببخشید که همچین چیزی می گم) بدون هیچ فکر اول یا دومی، می رن می بیننش و هیجان زده می شن.

رولینگ نماد در آوردن گند یه چیزیه به نظرم :)) پاترمور و این صوبتا، الانم که این... واقع بین باشیم، گندش رو در آورده :)) (البته همچنان به نظرم مجموعه ی اوریجینال هری پاتر، از بهترین کتابای یانگ ادالتی ان که وجود دارن)

He is Nostro dis Parter
Nostr' alma Mater...


پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۹:۴۵ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
#7

ali26reza


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۷ یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۸:۳۸ چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
از ایران فارس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
سلام بی صبرانه منتظر ترجمه نمایشنامه هستم تا ببینم هنوز قلم رولینگ سحر امیز یا اینکه اب بسته بهش...
هرچند تصور کردن یه هرماینی گرنجر سیاهپوست خیلی غیر واقعیه........پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱۴:۵۶ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
#6

هری پاتر old


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۶ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۹:۳۱:۰۷ یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
از فضا آورد منُ پایین بین شما بر زد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
راستش من برعکس اسم شناسم اصلا هری پاتریست نیستم و شاید اسم نصف بازیگرا یا کرکتر ها رو هم ندونم ولی به شدت از کتاب های هری پاتر لذت بردم به دلیل این‌که یه هدف و فلسفه ای پشتش بود و داستان برای رسیدن به اون جلو می‌رفت ولی سایتی مثل پاترمور، فیلم موجودات جادویی و این نمایشنامه به نظرم صرفا ترفند های تجارین برای فرستادن ملت دنبال نخود سیاه و پول به جیب زدن در نتیجه ذره‌ای علاقه ندارم به هیچ کدومشون و برای هیچ نوع اثر هری پاتری دیگه‌ای هیجان زده نمی‌شم چون ترجیح می‌دم هری پاتر رو بعد از کتاب 7 تموم شده بودم و با چنین حرکات تجاری تصورات و خاطراتم با کتابا رو از بین نبرم.


All you touch and all you see, is all your life will ever be


تصویر کوچک شده


پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱۱:۳۲ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
#5

مونیکا ویلکینزold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۸ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۷:۴۸ شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
از تو خوابگاه ریونکلاو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 128
آفلاین
به دلیل اینکه خبرا تو ایران با سرعت لاکپشت می رسن و وقتی ما حتی نتونیم کتاب ها رو ببینیم هیجان زدگی هم در کار نیس
اما به نظر من هری پاتر هنوز طرفدارای خودش رو داره و باید منتظر ترجمه و تالیف کتاب باشیم تا بتونیم هیجان رو تو ایران ببینیم


만 까마귀 발톱
با ارزش ترین گنجینه ی هر انسان هوش سرشار اوست.
Only Raven


پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱:۴۳ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
#4

هرپوی کثیفold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۳۷ دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۴۲ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸
از یونان باستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
نقل قول:
لوسیوس مالفوی old:

اما به دلیل کم توجهی سایت های فارسی مثل جادوگران بزرگ! این هیجانات زیاد هایپ نشدن به نظرم میشد کلی برنامه و خلاقیت ایجاد کرد تا ثابت بشه که هری پاتریست بودن گذشته ، حال و آینده ما نسل هری پاتریست ها و یک پیوندی بشه بین نسل جدید هری پاتر خوانها و نسل قدیم باز روز های گرمی را در سایت ایجاد کرد حتی اگر برای زمانی کوتاه بود ...


بسیار موافق!پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱:۰۸ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
#3

لوسیوس مالفوی old


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۲ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۳۵:۵۳ جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
از قصر خانواده مالفوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 817
آفلاین
خوب در پاسخ باید گفت دنیا کلی هیجان زده شده و دقیقا یاد خوش روزهای قدیم را دوباره زنده کردن چی هیجان انگیزتر از یک کتاب زرد زیبا با داشتن نام هری پاتر...

اما در ایران بله زیاد هنوز هیجان انگیز نشده ، دلیل اصلی اون هم این هست که نسل اول هری پاتریستا الان کلی درگیرن با زندگی خودشان و همچنین خیلی ها شاید خبر هم نداشتن و احتملا الان تو اخبار رسانه ها این خبر را شنیده باشن... نسل های بعدی هم که اکثرا بعد از کامل شدن سری با دنیای هری پاتر آشنا شدن و زیاد تو جو این اتفاقات نیستن ...ولی برای یک سری مثل خودم که با تمام روزمرگی های زندگی کماکان نیم نگاهی به اخبار و حواشی دنیای هری پاتر دارم از مدت ها قبل که خبر هایی از نمایش جدید هری پاتر در تئاتر و یک فیلم سینمایی اقتباسی از دنیای هری پاتر مطرح شد کمی هیجان زده شدم اما با تجربه وب سایت تعاملی پاترمور و اینکه ما فارسی زبانانی که آشنایی کاملی با زبان انگلیسی نداریم و نتونستیم اون لذت کامل را از وب سایت پاترمور ببریم (با تمام جذابیت های عالیش)حدس میزدم این نمایش تئاتر هم وقتی حتما در ایران به نمایش در نمیاد، پس بازم فرقی به حال ما نمیکنه اما با آمدن خبر انتشار نمایشنامه در قالب یک جلد کتاب هیجان ها بیشتر شد .... اما به دلیل کم توجهی سایت های فارسی مثل جادوگران بزرگ! این هیجانات زیاد هایپ نشدن به نظرم میشد کلی برنامه و خلاقیت ایجاد کرد تا ثابت بشه که هری پاتریست بودن گذشته ، حال و آینده ما نسل هری پاتریست ها و یک پیوندی بشه بین نسل جدید هری پاتر خوانها و نسل قدیم باز روز های گرمی را در سایت ایجاد کرد حتی اگر برای زمانی کوتاه بود ...

در کل الان خیلی حس نوستالژی دارم وقتی تو اخبار فیلم های جشن انتشار کتاب جدید را در کتاب فروشی های دنیا را میبینم یاد روز های داغ گذشته را میکنم چه خاطراتی داشتیم .... مخصوصا خاطرات سایت جادوگران...

در کل داستان های هری پاتر حتی اگر نحوه ادامه و اتمامش باب میل بعضی ها نباشه بازم اینقدر بزرگ و تاثیر گذار هست که همیشه بتونه هیجان انگیز باشه من خودم شخصا هیچ مشکلی با هر چه بزرگتر شدن این دنیای جادویی ندارم و امیدوارم همیشه بزرگتر و هیجان انگیزتر بشه هر چند امیدوارم اگر فیلم ، کتاب یا هر چیز دیگری قرار است ساخته بشه در مورد شخص خود هری نباشه ...

با تشکر از توجهجادوگران گذشته ، حال و آینده منه...


پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۲۳:۳۶ یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
#2

مرگخواران

وندلین شگفت انگیز


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۵۲ پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۲:۲۹ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
از اون طرف از اون راه، رفته به خونه ی ماه
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 382
آفلاین
افتتاح!
اهم

دلیل استقبال سرد اینجانب این بود که رولینگ بعد از اتمام هری پاتر ها، عنگبین قضیه رو با انتشار چیزهای فرعی و ساخت فیلم های جانبی و هی کش دادن همون دنیای هری پاتری...دراورد.

یعنی مثلا تصور کنین دارن شان-مرگ بر او باد- بعد دوازده جلد سرزمین اشباح و نمیدونم چند جلد آقای کرپسلی و یک سری فیلم شکست خورده، بیاد نمایشنامه دارن و خواهر گمشده رو بده بیرون.
:|
خو برادر من رها کن دیگه. عه. بیا بیرون از اون جریان. یه کم خلاقیت خودتو واسه چیزای دیگه بروز بده.

من بیشتر مشتاق بودم رولینگ بعد از هری پاتر چیزای دیگه ای رو کنه. نه اینکه هی هری پاتر رو بگیره از عرض و طول کش بده. و حتی خیلی هم از اینکه اخبار سایت هی به این نمایشنامه هه میپرداخت ناراضی بودم!

با این حال به نظرم ترجمه این نمایشنامه واسه خودمون، خوبه. بالاخره یه عده استقبال گرم کردن و دوس دارن قبل اینکه نسخه قیچی شده ویدا اسلامیه به دستشون برسه، داغ داغ بخونن کتابو.


در مورد سطح کیفیش هم من معتقدم با رول های ویولت مقایسه کنیم ویولت شصت به هیچ میبره از برزیل* بعد از کتاب شش کلا رولینگ واسه من تموم شده س.


*عطف به شعری در باب جام جهانی:-"


تصویر کوچک شده


دیدمش از این جا رفت، اون بالا بالاها رفت!


چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۲۲:۰۶ یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
#1

دلفیold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۵۲ جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
از جایی به نام هیچ جا
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 54
آفلاین
نمایشنامه «هری پاتر و فرزند نفرین شده» منتشر شد

روزنامه USA Today مقاله ای منتشر کرده بود و در اون بحث کرد درباره اینکه چرا خیلی از هواداران قدیمی و نسل اول مجموعه هری پاتر اونقدرها برای انتشار این نمایشنامه هیجان زده نیستند. این مقاله رو به فارسی ترجمه کردیم و در قسمت مقاله ها گذاشتیم:

چرا از انتشار فرزند نفرین شده هیجان زده نشدیم؟

دلایل عنوان شده در مقاله البته که تا حدودی درست بودند ولی تا حدی بومی به نظر می اومدن و من تصور میکنم هواداران ایرانی هری پاتر خصوصاً بعضی از قدیمی هاش که گاهی سر میزنن به سایت، بدشون نیاد اینجا پستی بزنن و بحث کنن در این مورد.

آیا علاوه بر موارد ذکر شده در مقاله، میشه مواردی دیگه ای مثل ضعف مدیریت سایت در تبلیغات و اطلاع رسانی، بی انگیزه بودن مدیریت سایت برای هواداری درست و منظم از مطالب هری پاتری و غیره رو هم دخیل دونست در این سرمای هواداری؟ آیا فکر می کنید مدیریت سایت میتونست از چند ماه قبل با تشکیل تیم ترجمه منسجم مستقیما ترجمه کنه (مانند وبسایت دمنتور) این نمایشنامه رو و کمی از این سرما کم کنه؟ آیا اصلا می تونست تاثیر داشته باشه این حرکات یا نه و مشکل از اساس با حرکات بعد از کتاب آخر هری پاتر هستش؟ تا چه حد اقدامات بعد از انتشار کتاب ها و فیلم ها را تجاری می دانید؟

آیا حدس می زنید نمایشنامه منتشر شده از نظر کیفی با نمایشنامه/رول های ماندگار سایت جادوگران قابل مقایسه باشد (نظر به اینکه رولینگ گویا تنها اصلاح کرده این نمایشنامه از پیش نوشته شده رو)؟
بحث کنید.
نظر شما چیه؟


با من مپیچ که تلخم...شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.