هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱۹:۲۶ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

مرگخواران

رودولف لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۴ یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰
از مودم مرگ من در زندگیست... چون رهم زین زندگی پایندگیست!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 1272
آفلاین
در رابطه با سوال که چرا هیجانزده نشدم،باید بگم به خاطر پیش نمایش و اسپویل هایی که شد طبیعتا!
اما خب خیلی چیزا اسپویل میشه اما بازم آدم هیجان داره که کامل و رسمی منتشر بشه ببینه چجوریه (برای من مثل کتاب هفت که قبل خوندن و یا حتی دیدن فیلم،فهمیدم چی به چیه ولی بازم هم کتاب و هم فیلم رو با هیجان خوندم!)

ولی در مورد این نمایشنامه...من راستش نخوندم،نه نسخه اصلیش رو و نه ترجمه فارسیش،صرفا یه سری هایلایت خوندم و ماجرای کلی!
میتونم توی سه کلمه توصیفش کنم..."ضعیف،افتضاح و به شدت ابتدایی!"...جدا از اینکه داستان این نمایشنامه توسط جک ترون نوشته شده و جی.کی.رولینگ اون رو فقط تایید کرده (نوشته رولینگ نیست!)،شما میتونید ببیند چقد فرق میکنه با هری پاتر هایی که ما خوندیم...یعنی اینقد که حوادث توی یه مدت کوتاه و چند صفحه تند پیش میره،توی هفت جلد هری پاتر اینقد سریع نبود...یعنی هفت جلد یا هفت سال طول کشید تا هری ولدرمورت رو بکشه مثلا...اینجا پسرش میره و میاد و میره و میاد و میره و میاد و کلللللی اتفاق تو ذوق زننده دیگه!

به طور کلی..به نظرم هری پاتر فوق العاده اس...چون هری پاتر "فقط" همون هفت جلده...این جلد هشا صرفا یه فن فیکشن ضعیفه که رولینگ هم ننوشته!

به نظرم حداقل ما طرفداری فارسی هری پاتر،بلاخص جادوگرانیا باید زیاد جدیش نگیریم...من به مدیریت یه پیشنهادایی دادم...ولی سربسته بگم که به نظرم بهتره همین فن فیکشن های خودمون رو تو سایت بچسبیم که ضعیف تریناش هم میتونه این کودک نفرین شده رو بخوره!

مشروعیت رو ما میدیم...تا وقتی که این کتاب رو جدا بدونیم از هف جلد(چون واقعا جداس)زیاد تاثر منفی نمیذاره..به قول دلفی میشه جنبه های مثبتش رو اورد توی ایفا!

امیدوارام فیلم جانوران شگفت انگیز یکم این تلخی کودک نفرین شده رو کم کنه!

پیام زده شده در: ۱۹:۰۴ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

دلفیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۲ جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵
از جایی به نام هیچ جا
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 54
آفلاین
من خودم خیلی خندیدم وقتی خوندم. حسابی دلی از عزا درآوردیم و شاد شدیم. برخلاف خود نمایش که خیلی تحسین شده از نظر فنی، نمایشنامه خام اون رو خیلی ضعیف معرفی کردن جراید و نقدهای سنگینی هم شد روش.

بهرحال ما گاهی با مطالب ضعیف و فان شاد میشیم و جذاب هم هستن گاهی. سوژه میده کلی دست ما خصوصا برای بخش ایفای نقش که همین بخش از سایت و خیلی از رول هامون قورت میدن چنین فن فیکشن آماتوری رو که فقط مهر تاییدی از رولینگ گرفت.

حالا برای ما ایرانی ها که خرجی برنمیداره فعلا خوندن نسخه انگلیسی یا همین چند ترجمه های فارسی آنلاین، ولی خب در خارج از ایران که ملت حسابی چپاول شدن. برای خیلی از نسل جدید هواداران جذاب بود چون سن شون پایینه و هیچ وقت تجربه نکردن انتظار برای هیچ کدوم از جلدهای هری پاتر رو و تجربه انتظار اول بوده شاید براشون.

با من مپیچ که تلخم...

پیام زده شده در: ۱۷:۱۵ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

لوک چالدرتون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۸ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
از منم خفن تر مگه وجود داره؟!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 103
آفلاین
هري پاتر بدراي من يع زماني اوج داشته و الان اون اوجش خيلي وقته كه تموم شده برام ولي دليل نمي شه از يه كتاب ديگه لذت نبرم اما من كوچيك ترين هيجاني براي اين نمايشنامه يا تئاترش يا اون فيلمه نداشتم. چون عملا هري پاتر تقريبا يه تماد تجاري شده و اسمش تقريبا يه برنده. حالا يه فن فيكشن نوشته مي شه كه كوچك ترين شباهتي به نثر رولينگ نداره و كلا يه سبك ديگست، ديگه هيچي و اين روز شمار هاي چند ساله ي سايت هم يه جوريه كه انگار ما داريم روز شماري مي كنيم ولي اين جوري نيست.

من نمي خواستم بخونم كتابشو ولي رفتم به يه سايتي و لينك مستقيمش بود و منم گفتم: عاغا اينو ميگيرم ببينم چيجوريه و دروغ چرا، ٤ ساعت بيدار موندم كلشو خوندم. هرچند قابل مقايسه با كتاباي اصلي نبود، اما من خوب خوشم اومد. نميشه به اسم هاي اشناي كتاب محبوبت بخوري و جلوي خودتو بگيري. من دوستش داشتم.

يه جورايي رولينگ مثل ريك ريوردانه كه حاضر نيست كتاب معروفشو ول كنه. حالا ريوردان رسما مجموعه مي ده بيرون و رولينگ هي مي گه كه دنياي هري تموم شد كه ما نااميد شيم و بعد، ميگه جاست كيدينگ باو.

كتاب هاي ريوردان هم همين جورين. با اين كه به مجموعه اصلي نمي رسن و معلومه فقط اسم مجموعه اصلي رو دارن و بخاطر سوددهي خوب نوشته شدن، اما مي خونيمشون بهرحال.

روایت است لوک آنقدر خفن است که نیاز به امضا ندارد.

پیام زده شده در: ۱۷:۱۲ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

گبریل دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۲ شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۷:۵۹ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹
از محبت خار ها گل می شود
گروه:
کاربران عضو
پیام: 143
آفلاین
من هیجان زده شدم ولی وقتی خوندمش کلا نامید شدم شاید هم دقیقا به همین دلیل بهتر باشه که هیجانی نباشه به نطرم نمایشنامه تقریبا ناممکن یعنی اگه قبل از این نمایشنامه همین اتفاقات یکی فن فیکشن می کرد (که افرادی کردن ) همه میخندیدن و می گفتن مگه می شه اصلا امکان ندار البته شنیدم اجرا نمایش اجرا قوی بوده ولی خود داستان!!ماندن چطور خانم رولینگ اجاز داد یعنی قشنگ شک خوردم وقتی تموم شد !

اسپویلر :

جناب لاديسلاو زاموژسلی بله سدریک تنها بچه بود و این پارادوکس [d]شخصیت d نام حل می شه و یکی خیلی وحشتناک تر دربارش به وجود می اید (البته اگه منظورتون همون شخصیت d نام بود )[/d]

شاید اسپویلر :

البته از بعضی روابط شکل گرفته خوش حال شدم ولی بعضی دیگش واقعا بچه گانه بود و حتی قبلا توسط خود خانم رولینگ اشاره به نبودنش شده بود و بدتر ازنمایش نامه سایت هری پاترو یکیاس که اصلا صبر نکردتمام جزئیات شُک اور غیر ممکن کلمه به کلمه دقیق وارد کرده که کاشکی نمی کرد بعضی از روابط جدید بهتر در حد همون نمایشنامه ای فن فیکشنی بمونه تا این که به صورت رسمی وارد ویکیا شه
در کل از نظر نمایشنامه ای بد نبود ولی خود داستان و بعضی افرادی که میان و بعضی روابطی که پیدا می شه کلا کتاب زیر سوال برده شده و ناممکن ترین ها ممکن می شه

البته تو این نمایشنامه گریفیندور سالاری نداریم که خیلی خوب بود

--------------

در کل نظر من اینه اگه نمایشنامه رو می خونین تمام اصول کتاب هری پاتر پاک کنید هر که هر لحظه یک شوک به شما وارد می شه شوک بر طرف شده شوک بعدی دوباره شوک برطرف شده یه شوک وحشتناک هیچ اثری از قوانینی که در کتاب ها بود و رفتار شخصیت ها ی کتاب در نمایشنامه دیده نمی شه و شاید هم طرفداران شنیدن این اخبار رو و برای همین هیجانی از خود نشان نمی دهن شاید هم اصلا ربطی نداشته باشه و به دلیل بالا رفتن گروه سنی خواننده ها با شه و علایق اکثرشون از کتاب های فانتزی چرخیده باشه

در کل یه بار خوندنش سرگرمی جالبی ولی شوک اوره

[Steve Jobs]
Ooh, everybody knows Windows bit off apple

[Bill Gates]
I tripled the profits on a PC

[Steve Jobs]
All the people with the power to create use an apple!

[Bill Gates]
And people with jobs use a PC

[Steve Jobs]
You know I bet they made this beat on an apple

[Bill Gates]
Nope, Fruity Loops, PC

[Steve Jobs]
You will never, ever catch a virus on an apple

[Bill Gates]
Well you could still afford a doctor if you bought a PC

پیام زده شده در: ۱۳:۵۳ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

ریونکلاو، وزارت سحر و جادو، مرگخواران

لاديسلاو زاموژسلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۵ دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۱۲:۲۷:۳۳
از یترومایسین
گروه:
کاربران عضو
ناظر انجمن
ریونکلاو
ایفای نقش
مترجم
مرگخوار
پیام: 541
آنلاین
من هیجان زده نشده، نا امید نشده و خب می تونم بگم که متنفر شدم از این اثر...

من با پاترمور مشکلی نداشته و از اون خوشم هم می آمد (نسخه قدیمی البته!). با داستانک هایی هم که گاه گداری منتشر می کرد و ماجرای جام جهانی کوییدیچ 2014 که نمی دونم چرا مورد توجه سایت های هری پاتری قرار نگرفت رو هم خیلی دوست داشتم. ولی قضیه این نمایشنامه به طور کامل متفاوته!

من در حال حاضر تا نصفه های این نمایشنامه رو خونده و جز حرص خوردن چیزی نصیب من نشد. در حد ضعیف ترین فن فیکشن هایی هست که خوندم، مثل اون هایی که آخرش هری می فهمه دادش لرد ولدمورت بوده یا اسنیپ بچه ویزلی ها از آب در میاد که تو بیمارستان عوضش کردن!

این نمایشنامه توجه بسیـــار کمی به داستان هفت کتاب قبلی داشته و اصلا نکاتی که در کتاب ها گفته شدن رو رعایت نکرده!

اسپویلر: زمان برگردان ها اصلا امکان به جلو رفتن رو دارن؟ مگر کینگزلی شکلبولت تا آخرین باری که ما می دونیم وزیر نبود؟ چی شده هرمیون که حتی در داستانک خود رولینگ هم وزیر نبود، وزیر شده؟ سدریک دیگوری مگه تنها بچه پدرش نبود؟(این رو مطمئن نیستم، از کتاب چهارم اینطور بر می اومد.) و...

بماند از توی ذوق زدن رفتار شخصیت ها و این که رون و هری و هرمیون در جایی که رون به فرد اشاره می کنه، عین خیالشون هم نیست! به ماند رفتار های دیگه شون که حقیقتا با شخصیت هایی که از کتاب در خاطرم هست فرق های زیادی دارن...

پایان اسپویلر

با این همه خوندن یک اثر هری پاتری همیشه می تونه لذت بخش باشه و این مسئله در مورد این اثر هم صدق می کنه . ولی مسلما نه به اندازه نصف کتاب های هفتگانه.

لرد ولدمورت کتاب حق داشت: همه چیز هفتاش بهتره.
نه بیشتر. نه کمتر.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۱۷ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

ادی کارمایکل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۱۹ چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۰:۴۸ جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
از گولاخ خانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 122
آفلاین
نظر من اینه که وقتی یه فرنچایزی تموم می شه، و بعد از یه مدت ادامه پیدا کنه، ینی گندش در اومده. ینی چی؟
آره، ما دیسک ورلد/صفحه‌جهان داریم که چل-پنجاه تا کتابه. کتابای استاد تالکین رو داریم که هنوز به همت پسرش دارن ادامه پیدا می کنن (حالا ادامه ی داستان نیستن، ولی خب :دی) و امثالهم. اینا تموم نشدن، بنابراین اینکه هنوز ادامه پیدا می کنن عادیه. هری پاتر؟ نه ساله تموم شده. رولینگ ولش کرد (کتابا رو). کتابای تازه نوشت. منتها یه چیز مشخصه (و به نظرم غیر از این فکر کردن چیز غیرعادی ایه) که بعد از اینکه به موفقیت قبلی نرسید، دوباره رفت سر وقت هری پاتر. چرا؟ چون می دونه پاترهدهایی هستن که (ببخشید که همچین چیزی می گم) بدون هیچ فکر اول یا دومی، می رن می بیننش و هیجان زده می شن.

رولینگ نماد در آوردن گند یه چیزیه به نظرم :)) پاترمور و این صوبتا، الانم که این... واقع بین باشیم، گندش رو در آورده :)) (البته همچنان به نظرم مجموعه ی اوریجینال هری پاتر، از بهترین کتابای یانگ ادالتی ان که وجود دارن)

He is Nostro dis Parter
Nostr' alma Mater...

پیام زده شده در: ۸:۴۵ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

ali26reza

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۷ یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۸:۳۸ چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
از ایران فارس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
سلام بی صبرانه منتظر ترجمه نمایشنامه هستم تا ببینم هنوز قلم رولینگ سحر امیز یا اینکه اب بسته بهش...
هرچند تصور کردن یه هرماینی گرنجر سیاهپوست خیلی غیر واقعیه........

پیام زده شده در: ۱۳:۵۶ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

هری پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۶ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۹:۳۱ یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
از فضا آورد منُ پایین بین شما بر زد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
راستش من برعکس اسم شناسم اصلا هری پاتریست نیستم و شاید اسم نصف بازیگرا یا کرکتر ها رو هم ندونم ولی به شدت از کتاب های هری پاتر لذت بردم به دلیل این‌که یه هدف و فلسفه ای پشتش بود و داستان برای رسیدن به اون جلو می‌رفت ولی سایتی مثل پاترمور، فیلم موجودات جادویی و این نمایشنامه به نظرم صرفا ترفند های تجارین برای فرستادن ملت دنبال نخود سیاه و پول به جیب زدن در نتیجه ذره‌ای علاقه ندارم به هیچ کدومشون و برای هیچ نوع اثر هری پاتری دیگه‌ای هیجان زده نمی‌شم چون ترجیح می‌دم هری پاتر رو بعد از کتاب 7 تموم شده بودم و با چنین حرکات تجاری تصورات و خاطراتم با کتابا رو از بین نبرم.

All you touch and all you see, is all your life will ever be

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۳۲ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

مونیکا ویلکینزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۸ یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۷:۴۸ شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵
از تو خوابگاه ریونکلاو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 128
آفلاین
به دلیل اینکه خبرا تو ایران با سرعت لاکپشت می رسن و وقتی ما حتی نتونیم کتاب ها رو ببینیم هیجان زدگی هم در کار نیس
اما به نظر من هری پاتر هنوز طرفدارای خودش رو داره و باید منتظر ترجمه و تالیف کتاب باشیم تا بتونیم هیجان رو تو ایران ببینیم

만 까마귀 발톱
با ارزش ترین گنجینه ی هر انسان هوش سرشار اوست.
Only Raven

پیام زده شده در: ۰:۴۳ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵

هرپوی کثیفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۳۷ دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۴۲ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸
از یونان باستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
نقل قول:
لوسیوس مالفوی old:

اما به دلیل کم توجهی سایت های فارسی مثل جادوگران بزرگ! این هیجانات زیاد هایپ نشدن به نظرم میشد کلی برنامه و خلاقیت ایجاد کرد تا ثابت بشه که هری پاتریست بودن گذشته ، حال و آینده ما نسل هری پاتریست ها و یک پیوندی بشه بین نسل جدید هری پاتر خوانها و نسل قدیم باز روز های گرمی را در سایت ایجاد کرد حتی اگر برای زمانی کوتاه بود ...

بسیار موافق!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.