هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: چرا از انتشار "هری پاتر و فرزند نفرین شده" هیجان زده نشدیم؟
پیام زده شده در: ۱۶:۳۹ پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

وندلین شگفت انگیز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۲ پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۱:۲۹ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
از اون طرف از اون راه، رفته به خونه ی ماه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 382
آفلاین
در مورد زمان برگردان
اسم انگلیسی این وسیله time turner عه. یعنی زمان رو می چرخونه-تحت اللفظی:دی- به عقب بر نمیگردونه لزوما.

اونجا که هرمیون تو کتاب سه زمان برگردان رو به هری نشون داد وقتی داشت توضیح میداد چرا نباید خودش رو ببینه گفت "خیلیا بوده ن که خودشونو تو گذشته یا آینده کشته ن" که یعنی زمان برگردان میتونه جلو هم بره! حالا شایدم من اشتباه خاطرمه.

حالا یه تفسیری هم میگه چون روی حاشیه زمان برگردان نوشته I mark the hours, every one, Nor have I yet outrun the Sun. یعنی از خورشید جلو نمیزنه و نمیتونه به جلو بره ولی من به همون نقل قولم از هرمیون میچسبم:دی

تصویر کوچک شده

دیدمش از این جا رفت، اون بالا بالاها رفت!

پیام زده شده در: ۱:۵۱ پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

کریچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۸:۴۳ چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۱
از میدان گریمولد، خانه شماره 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 118
آفلاین
به هیچ عنوان قصد دفاع از نمایشنامه رو ندارم اما شاید لازم باشه یه چیزایی رو بگم:

خیلی از اعضا به نثر نمایشنامه اعتراض کردن که چرا دیالوگه و اینا.
شما دارین نمایشنامه میخونین نه رمان! این متنی بوده که بازیگران باهاش تمرین می کردن. پس نمیشه از این لحاظ بهش ایراد گرفت چون رمان نیستش.

لادیسلاو و لیلی لونا عزیز! دقیقا کجای این نمایشنامه زمان رو بردن جلو!؟ همیشه که برمی گشتن عقب! درواقع زمان برگردان فقط پنج دقیقه توی گذشته می موند و بعدش به زمان حال بر میگشت.

راستش رو بخواین من شخصا از انتشار نمایشنامه خیلی ذوق زده شدم! اوایل هم به نظرم داستان جذاب بود. یک پاتر توی اسلیترین، صمیمی ترین دوست یک مالفوی و...
اما هرچی بیشتر خوندم بیشتر از نمایشنامه متنفر شدم. سوژه ای داشت به شدت ضعیف! مخصوصا هویت دلفی به عنوان دختر ولدمورت و بلاتریکس! این مسخره ترین سوژه ممکن بود!

یه نکته همین الان به ذهنم رسید. یه قسمتی از کتاب بود که سدریک زنده موند، مرگخوار شد و نویل لانگ باتم رو کشت. با مرگ نویل هیچ وقت نجینی کشته نشد و ولدومورت توی نبرد آخر هری پاتر رو می کشه. در نتیجه دنیایی تاریک بوجود میاد که آمبریج میشه مدیر هاگوارتز و اسنیپ هم یک معلم باقی می مونه!
نکته اسنیپه! چطور اسنیپ زنده اس؟ نه مرگ هری و نویل و نه مرگخوار شدن سدریک دیگوری هیچ تاثیری توی این ماجرا نداره! اسنیپ مرد چون لردسیاه فکر می کرد ابرچوبدستی متعلق به اسنیپه! پس واقعا پیروزی سیاهی یا سپیدی هیچ تاثیر بر مرگ اسنیپ نمی ذاشته! در هر دوحال اسنیپ کشته میشده.

البته از حق نگذریم به نظر من این نمایشنامه با وجود سوژه به شدت مزخرفش اجرای خوبی داشته. حداقل بازیگرها که به توصیفات کتاب نزدیک بودن چه شخصیتای قدیم و چه جدید.

در کل از اینکه میبینم رولینگ این نمایشنامه رو تایید کرده دارم شک می کنم که آیا واقعا کتاب های قبلی رو هم خودش نوشته!؟ هرچند کاملا مشخصه اهداف تجاری پشت این نمایشنامه اس.

وایتکس!

پیام زده شده در: ۱۸:۱۴ چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

لیلی لونا پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۲ دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۲:۲۲ دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
همین الان پرده 4 رو هم خوندم.
رفتن آلبوس به اسلیترین یکی از پیش پا افتاده ترین ماجراهاست
که خود من هم توی یکی از فن فیک هام استفاده کردم.

پیام زده شده در: ۱۸:۰۸ چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

لیلی لونا پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۲ دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۲:۲۲ دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
منم همین الان 3 تا پرده اول رو خوندم.
میتونم بگم افتضاح بود.
یه فاجعه به تمام معنا.
با حرف لاديسلاو زاموژسلی هم موافقم.
زمان برگردان قابلیت جلو رفتن رو نداره.
از اسمش هم معلومه.
اگه این طوری باشه اسکورپیوس الان سال ها از آلبوس بزرگ تره :|
تازه خیلی هم داستان سریع پیش رفت.
با این که به خوندنش ترغیب شدم ولی به نظرم نسبت به بقیه کتاب های رولینگ
هم فضا سازی بدی داره و هم دیالوگ های افتضاح.
من واقعا بعد از این همه سال از خانم رولینگ انتطار بیشتر از این ها رو داشتم.

پیام زده شده در: ۱۹:۰۰ یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

من دراکولا هستم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۰ دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۱۴ سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
دوست عزیزم سلام
برای تکمیل اطلاعاتت بگم رولینگ سه کتاب جداگانه با مضمون کاراگاهی و رمانتیک داره که خوندنش اصلا خالی از لطف نیست حتما توی گوگل یه سرچ ساده انجام بدید و می تونی کتابارو از کتابسراها تهیه کنی فقط بازم محض راهنمایی کتاب کرم ابریشم یکی از این کتاباهست رولینگی که ماباهاش بزرگ شدیم انقدر بقول شما قدرت و هوش و ذکاوت داره که خودشو محدود نکنه

بی خیال دنیا و هرچی که توی اونه
اگر همه ی ادما دنیا رو از چشمای من می دیدن:
دیگه هیچ کس حاضر نبود Ø

پیام زده شده در: ۱۳:۵۲ یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

melis

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۲ یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
اولا که رولینگ فقط یه قسمت کوچیکشو نوشته نه همه رو که یه جورایی گول زدن مردمه همه فک میکنن رولینگ نوشته درحالی که با نوشته های قبلی کلی فرق میکنه دوما حیف اون قلم واستعداد رولینگ که گیر کرده تو هری پاتر من جا بودم سعی می کردم از حال و هوای هری پاتر دور شم و به یه مجموعه دیگه فکر میکردم
رولینگ دیگه شورشو دراورده

پیام زده شده در: ۲:۴۰ یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

من دراکولا هستم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۰ دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۱۴ سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 27
آفلاین
سلام اول اینکه کلا این عنوان از پایه درست نیست وجهت داره شخصا بعد از شیش سال که حتی با شناسه ام وارد سایت نشده بودم با شنیدن خبر انتشار کتاب هشتم شدیدا ذوق کردم و ایام قدیم واون هیجانی که وقتی کتابا یکی یکی میومد بیرون برام زنده شد و اومدم ببینم چقدر زودتر می تونم نمایشنامه رو بخونم
البته مدت خیلی خیلی طولانی هست وروی صحبت من با برو بچ های قدیمی سایته بیشتر کله داشتم ودارم گفته بودم و می گم که الان سایت دیمنتور که قبلا بچه های جادوگران رو قلع و قمع می کردن ترجمه شیش پرده رو توی سایتش گذاشته و داره طرفدار جذب می کنه نمیدونم خیلی وقته نبودم و الانم بیشتر ناامیدم ولی اصلا از هیجانم کم نشده حال وهوای عجیبی یه. یه پاتک داااش گونه ام دارم برای ادمین علی جان اون موقع که سری کامل کتابااومدو امار بازدیدای سایت افت کرد توی انجمنم گفتم از قالب وب گرفته تا نوع برخورد با تاپیک بچه ها سایت افت کرد الانم باس دست جنبوند الان وقت اینکه کاربرایی که برگشتن جذب بشن حداقل میشه ترجمه رو دراختیار کاربرا گذاشت.
من هیجان دارم چون اون زمانی که طرفدار هری پاترشدم تادوسالم طول می کشید تا کتاب بعدی چاپ بشه و به دستمون برسه و وقتی این اتفاق می افتاد اول میودیم سایت و بابرو بچ گاراژ جمله جمله شو لقمه می کردیمو قورت میدادیم
بعدشم یجا جمع میشدیم تا تولد سایت و بگیریمو دورهم باشیم
الان حداقل کاری که میشه کرد اینکه یه کانال بزنید ترجمه هارو دراختیار کاربرا بزارین داااش من زیادن مثل من زیاااااااااد

بی خیال دنیا و هرچی که توی اونه
اگر همه ی ادما دنیا رو از چشمای من می دیدن:
دیگه هیچ کس حاضر نبود Ø

پیام زده شده در: ۵:۳۴ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵

mohamadreza

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۲۰ دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱:۳۰ پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵
از Hidden City یا شهر مخفی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
یکی از دلیلاش اینکه به صورت نمایشنامه است یعنی نباید انتظار فضا سازی هایی که در قسمت های قبل کتاب بوده داشته باشیم
یکی دیگش پیچیدگی استانه حالا یعنی چی ؟ یعنی این که در قسمت های قبل کتاب بیشتر وقایاع در هاگوارتز بین هری رون و هرمیون بوده که میشده به راحتی بیان کرد چون شخصیت ها با هم در ارتباط بوده ودر یک مکان هستند ولی تو این قسمت هری پاتر بیرون از هاگوارتز و پسرش داخل و این موضوع باعث اختلال و پریشانی در داستان میشه
و دلیل سومش این بود که معمولا در بیشتر کتاب ها اولش از خونه عمو ورنون و خاله پتونیا و دادلی بوده که بنظر من داستان خیلی باحال تر میکرد ولی تو این کتاب خبری از اونها نیست

پیام زده شده در: ۰:۲۹ چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

فریدوولفا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۳ دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸
از دمبه خورده مُرده!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
ها از نظر مونوم این کتاب ها همچی یه جورایی بود. یعنی چطوری بوگوم نوک زبونمه، همچی مث یه تریلی بود که اینگاری رفت روی تموم خاطرات نوستالژیک دوران کودکی و جهالت. البته دوروغ چرا آقو، همشم نخوندما. همش که چه عرض کنم، شاید کلا چند صفحه ی اولشو که همچی بفهمی نفهمی قضیه رو بگیروم چیه چیه. الان این دوستانی هم که نظر میدنا، نمیشه از نظراتشون فهمید قضیه چطوریه. خعلی کتابی و شکیل حرف میزنن که مو که بی سوادم، اصن هیچی نمی فهموم!

ولی حسابی دلگیروم از این بازیهای تجاری که این روزا همش داره راه میوفته. متاسفانه رولینگ السادات هم از این قضیه مستثنا نیست کاکو.حالو شنفتم که خانوم اسلامیه هم برنامه هایی برای این کتاب داره و گفته که ترجمش میکنه. ولی اگه بتونیم خودجوش این کتابو ترجمه کنیم که کاسه کوزه ی اینارم بهم بزنیم، همچی بد نیستا! از مو گفتن. خلاصه اینکه نمیدونوم سیاسیت درستیه که جادوگران به اندازه کافی از این قضایا حمایت نکرد و پوشش نداد یا نه. چون همین چی چی میگم، تجاری بازیا و اینجور چیزا، با اخلاقیات جادوگران جور نیست. ولی شاید اگه بیشتر حمایت میکردیم، میتونستیم روش مانور بیشتری بدیم. حتی توی خبرگزاری های رسمی.

این دوستانم که هی میانو پز تالکین میدنو اینجور چیزا، یه جورایی کارشون اشتباه چون اصن حاج آقا اینجا جای اینجور بحثا نیست. یعنی اصن اینجا جایگاه مقایسه اثرات ادبی نیست که هی میکوبید به اثر رولینگ بنده خودا. نومدونوم منظورمو رسوندم یا نه. اینهمه شیر و کیک رو تبلیغ کردید، آخرشم بعد از اینهمه نظرات فلسفی که دادم و کلی فسفر سوزوندوم، یدونه کیک و ساندیدسم دست مو ندادید .

تا حاج آقا هاگرید نیومده با کمربند سیاه و کبودوم کنه، با اجیزه!

فری دمبه ، گرد و قلمبه!

پیام زده شده در: ۲۳:۱۰ سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

ادی کارمایکل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۱۹ چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۰:۴۸ جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
از گولاخ خانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 122
آفلاین
لوک چالدرتون به چیز خوبی اشاره کرد... آقای ریک ریوردن.
ببین یه کمی مثالت بده به نظرم. ینی درسته ریوردن ول نمی کنه مجموعه رو، منم فن ایشون و کاراشون نیستم، سه سال پیش که عملن تینیجر بودم، خیلی خوشم می اومد از کاراش :دی ولی می دونی؟ ریوردن، دقیقن از جلد اول پرسی جکسون، تا همین مگنوس چیس (بلاد آو اولمپوس منتشر شد؟)، تغییر نکرده. یارو توی یه سطح و لول، حالا به بد و خوبش کاری نداریم، کل مجموعه هاش رو نگه داشته. دمیگاد فایلز، دمیگاد دیاریز، پرسی جکسون، وقایع نگاری کین، قهرمانان اولمپوس، مگنوس چیس... همه شون توی یک سطحن و به شدت مشابهن حتی :)) ولی رولینگ از لحاظ کیفیت کاری، به دارن شان بیشتر شباهت داره. فقط حماسه ی دارن شان رو مثال می زنم که حد تشابه مشخص شه. همونجور که می دونین، حماسه ی دارن شان چهار تا سه گانه اس در واقع. ینی دوازده جلد یک سره نیس به اون صورت، و شما هر سه گانه رو جدا ببینی، جدا از تشابه اسمی مثلن ( مثل سه گانه ی سومش. شکارچیان صبح، فلان ظهر، فلان شب اینا یا همچین چیزی :دی)، تشابه نثری داره. خود دارن شان توی هر سه گانه اش به یه حدی از کمال توی نویسندگی می رسه. رولینگ هم همینطور بود. ینی می تونم بگم که قشنگ از جلد اول تا هفتم که هری رشد می کرد، رولینگ هم رشد می کرد. و دقیقن هم مثلن وقتی حماسه ی کرپسلی رو دارن شان منتشر کرد و به نظرم گندش رو در آورد، حالا درسته به بلوغ نویسندگی رسیده بود، رولینگ هم همین بود. کوییدیچ در گذر زمان و هیولاهای شگفت انگیز و خونه زندگیشون، شاید یه کمی روال باشه... ولی داستانای کوتاه، همین مدرسه ی جادوگری آمریکای شمالی که اخیرن توی پاترمور دیدم(اینجا هم دیدم البته :)) ) و هر چیزی. این دیگه گندش رو در آورده، دارن شان هم داشت گندش رو در می آورد که فک کنم بالاخره فهمید و متوقف شد :))
ولی ریوردن به نظرم از اول داشت گند می زد، هنوزم می زنه و گندِ گند زدنش رو در اورده :))

He is Nostro dis Parter
Nostr' alma Mater...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.