هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۹:۴۸ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

پرسیوال گریوزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۷ یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۷:۴۱ جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 91
آفلاین
من اول چند تا نکته ی حاشیه ای رو بیان کنم، بعد برم سر بحث اصلیم.

اول اینکه من وقتی از لفظ «بردگان» استفاده کردم، و حتی همین حالا، واقعاً در نظرم رابطه ی مرگخواران ( ِ کتاب) و لرد ولدمورت هیچوقت از نوع برده داری نبوده. از اون جمله هم هدفم شوخی بود. اما بعد از این که مدیر چت باکس میاد و میگه این حرف فراتر از یه شوخیه و توهینه در واقع، (اون هم به قول فنگ، نه به صورت خصوصی، که در خودِ چت باکس) حق دارم بپرسم روی چه حسابی؟ و دلیل بیارم برای اینکه توهین نکردم به کسی. و نهایتاً، توضیح بخوام که چرا من رو به توهین کردن متهم کردید.
هدفم جار و جنجال نیست و امیدوارم الان فکر نکنید با قصد دعوا اومدم اینجا. شما هم عین من ریلکس جواب بدید. (اگر قصد جواب دادن دارید.) هدفم این هم نیست که کسایی که خودشون رو به خواب زدن و قصد ندارن به هیچ وجه هیچ منطق و دلیل دیگه ای رو بپذیرن رو بیدار کنم. غیر ممکنه این حرکت، دیگه همه می دونن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد فقط.

دوم اینکه من معمولاً در چنین مواقعی، حتی اگر حق صد در صد باهام باشه، سکوت می کنم و با یه «باشه چشم» هم میارم قضیه رو. چیزی که باعث شد شب بحث کنم باهاتون و الان هم بیام اینجا، مسئله ی تعصبه. واقعاً برام غیر قابل درکه که به عنوان قانون مداری و فرهنگ و اینا، چنین تهاجم همه جانبه (!) ای مثل دیشب بهم بکنید که تقریباً همه ی مدیرای سایت به انضمام ولدمورت با هم بریزید و بخواین من رو محکوم کنید، اما در واقع علت این کارِتون نه قانون مداری، که تعصبتون روی گروه مرگخواران باشه.

اگر قصد مخالفت دارین و میگین که تعصبی برخورد نکردید با قضیه، از خود شما می پرسم، پس چرا فقط وقتی کسی به مرگخواران حرفی میزنه این چنین قاطعانه و همه جانبه برخورد می کنید، اما در زمینه ی سایر حرفها که بعضاً توهین هم هستند واکنشی نمی دین؟ آدم قانون مدار، همیشه قانون مداره دیگه، نه؟

منظورم چیه؟

بزارین مثال بزنم براتون:
عنتونین دالاهوف!

این واژه ایه که بسیار توسط اعضا داره تکرار میشه. همه میدونن که در معنای «پهن» و «کود انسانی» به کار می برن اینو خیلیا. همه می دونن که علتش برمی گرده به شخصی که سابقاً شناسه ی آنتونین دالاهوف رو داشته، نه خود این کاراکتر. وگرنه شباهتی نیست بین کاراکتر دالاهوف و کود انسانی. و همه هم میدونن چرا الف اول این کلمه رو به صورت عین به کار می برن بعضیا. (کسی بخواد این حرفا رو انکار کنه، من خودکشی می کنم رسماً.)

این توهین نیست؟
اگر بگید نه، به طور صد در صد و قطعی خودتون رو به خواب زدید. از این واضحتر نیست که اگر اسم یا شناسه یا نام کاربری فردی رو به خاطر نفرت ازش یا کارهایی که سابقاً انجام داده به استهزا بکشیم و در معنی پهن و کود انسانی به کار ببریم بزرگترین توهینیه که میشه به اون شخص روا داشت.

و اگر بگید بله، توهین هست، عملاً تصدیق کردید که شما اصطلاحاً مدیران قانون مدار و حساس، تا به حال در برابر این توهین گسترده (که همین ریگولوسی که مثال بیشرف رو میزنه، خودش به صورت گسترده این کلمه رو به کار میبره. والا بیشرف به پهن شرف داره!) سکوت اختیار کردید. ایضاً ناظران مسلط هیچ برخوردی با استفاده از این کلمه در محدوده ی نظارتشون نداشتن.
و می دونیم که توهین کردن به کسی، حتی اگر اون شخص مدتها از سایت رفته باشه و آدم خیلی منفوری هم بوده باشه بازم توهینه.

من آنتونین دالاهوف رو نمی شناسم و کاری هم ندارم با این قضیه و جوابی هم نمی خوام براش. اصلاً جواب دادنی نیست این حرف حساب. فقط مثال زدم تا بدونید و از خواب بیدار شید که واکنشتون از سر تعصب به گروهه، نه قانون مداری. وگرنه اینم توهین بود و باید برخورد می شد باهاش.

سومین مطلب حاشیه اینه که من دارم با این عقل ناقصم تمام سعیم رو می کنم که به مودبانه ترین شکل ممکن این پست رو بنویسم. شما هم لطفاً پاکش نکنید. (محض احتیاط میگم.) این کار بی احترامی به وقتیه که دارم میذارم.

خب، برم سر حرف اصلیم.

تا اونجایی که من می دونم، روش عبور از خیابون اینه که اول به چپ نگاه می کنیم. بعد به راست. رد میشیم. (درود بر خودم. ) حالا اگر یه مادر، به فرزندش روش اشتباهی یاد بده، مثلاً بگه کلاً به راست توجه کن و اگر ماشین نمی اومد رد شو، و بعداً این کودک تصادف کنه، مقصر کیه؟
مادر حق نداره بعداً بیاد بگه «چرا به چپ توجه نکردی بچه جون؟». چون خودش بوده که روش اشتباهی رو یاد داده. اتفاقاً این کودکه که باید اعتراض کنه که «مامان، چرا این روش غلط رو بهم گفتی؟»

حالا برگردیم به بحث چت باکس. این روشیه که تحت عنوان بهترین روشِ تشخیص توهین مطرح شده در فرهنگ چت باکس:
نقل قول:
یکی از بهترین روش های تشخیص توهین اینه که ببینیم هدف جمله و حرف ما واقعا شخصیت ایفای نقشه یا به فردی که پشت اون شخصیت قرار گرفته برمیگرده.

حالا اگر دارید میگین حرف من توهین بوده، عملاً دارید میگید روشی که مطرح شده غلطه. که در اون صورت هم مقصرِ این توهین خودتون هستید نه من. شما به کاربر میگید قبل از اینکه حرفی رو بزنی، ببین منظورت کاراکترِ نمایشی اون فرده یا خودش. اگر منظورت کاراکتره بود، پس حرفت توهین نیست. خب، منِ کاربر هم میام به مرگخواران میگم: «برده». خب طبیعیه که اگر بگین چرا توهین می کنی؟ بگم کدوم توهین؟ حرف خودتون رو قبول ندارید؟
قطعاً شما فکر نکردید که ممکنه من منظورم این باشه که کسی که پشتِ شناسه ی بلاتریکس نشسته، برده ی کسیه که پشت شناسه ی لرد ولدمورت نشسته مثلاً، چون واضحه که منظورم این نبوده.

مخصوصاً که زیر همون بخش هم نوشته:
نقل قول:
نکاتی که در کتاب گفته شده، چه در مورد ظاهر شخصیت و چه اخلاقش، حتی اگه به اغراق آمیز ترین شکل ممکن ابراز بشه هم نمیتونه توهین آمیز محسوب بشه.

اولاً که «چه در مورد ظاهر، چه در مورد اخلاق» به معنیِ «فقط ظاهر و فقط اخلاق» نیست. روابط مرگخواران و لرد ولدمورت، حداقل در مورد مرگخوارانی که توی کتاب ذکر شدن، جزء ویژگی هاشونه.

به نظر شما روابط مرگخواران و لرد شبیهِ نظام برداره داری نیست؟ به نظر من هست. یک وجه شبه بخوام بگم اینه که لرد ولدمورت خودش رو مالک جان مرگخواران می دونه. اگر ازش سرپیچی کنن اونا رو شکنجه می کنه یا به قتل می رسونه. و ده ها وجه شبه دیگر هم می تونم بیارم، هرچند برای یک تشبیه یدونه وجه شبه کافیه.

حالا من خودم، با این عقل ناقصم میتونم استنتاج کنم که این قانون یه استثناء میتونه داشته باشه، اونم اینه که من به کسی مستقیماً «فحش» بدم.
مثلاً من میتونم در خصوص دامبلدور به صورت اغراق آمیز از الفاظی مثل «کلاس خصوصی دامبلدور»، «قزوین»، «ماجرای گلرت و دامبل» و امثالهم استفاده کنم و ادعا کنم حرفم توهین نیست. اما اگه بیام بگم *شکلک قفل رقصان!* چون حرفم در فرهنگ ایران فحش و تابو محسوب میشه، توهین کردم بهش.

حالا به نظرتون لفظ «برده» فحشه؟
من که تو این عمر کوتاهم هیچوقت، نه از طرف اطرافیان و دوستانم، نه در کتابها، نه در فیلم ها و نه هیچ جای دیگه ندیده و نشنیده‌م که لغت برده به صورت فحش بکار بره. اما می دونم که این دلیل محکمی نیست. چه بسا برده در روستایی که من توش زندگی می کنم فحش نیست، اما در اتوپیایی که شما توش هستید یه فحش روزمره و رایجه.

پس ناچاراً پناه می بریم به تعاریف این کلمه.

در فرهنگ واژگان مترادف و متضاد، علاوه بر اسیر، غلام و کنیز از «خادم» به عنوان مترادفی برای برده استفاده شده. ببینم، مرگخواران سایت همگی توی تاپیک «خادمان لرد سیاه...» فرم پر نکردن؟ بهشون توهین نشد اون موقع؟

یکی دیگه از مترادف های برده هم، «بنده» ذکر شده. آیا یک میلیارد و خرده ای مسلمونی که خودشون رو «بنده» و «مطیع» و «فرمانبردار» خدای خودشون می دونن دارن به خودشون توهین می کنن جمیعاً؟

همچنین در ویکی پدیا فارسی، مدخل «برده داری»، اولین جمله ای که نوشته شده اینه:
نقل قول:
برده‌داری در بندگی بودن اختیاری و یا غیر اختیاری یک شخص در دست شخص دیگر است.

مرگخواران به صورت اختیاری، خودشون رو مطیع و فرمانبردارِ بی چشم داشت لرد ولدمورت قرار ندادن آیا؟ (منظورم مرگخوارانِ کتابه.) نه؟ کی به شما مدرک مرگخواری داده اصلاً؟

خلاصه همونطور که از تعاریف برده داری بر میاد، برده فحش نیست.
پس من اگر به خاطر پاره ای از شباهت ها، مرگخواری رو به بردگی تشبیه کردم، تمام این دلایل گواه این هستند که توهینی در کار نبوده. (هرچند که منم نگفتم این دو مقوله صد در صد یکی بوده. جمله‌م توی چت باکس استعاره ی طنزآمیزی بود فقط. برای استعاره هم مثل تشبیه، یه وجه شبه کافیه.)

کــلــام آخـــر
(کپی رایت بای بودلرِ ارشد )

من برای اثبات این که توهین نکردم به کسی، ایـــــــنــــــهــــــــمـــــــــه دلیل و مدرک واضح و شفاف و روشن آوردم. کلمات قطعی، نه کلماتی مثل «بعضی چیزا یه مرزهایی دارن که باید رعایت شن.» این جمله خیلی مبهمه و چیزی رو ثابت نمی کنه برای مثال.

شما هم اگر می خواین این پست طویل من رو دایورت کنید به لوزالمعده تون، قابل درکه برام. اگر هم حرفام رو قبول کردید، خیلی خوبه. اما اگر قصد دارید از سر تعصب گروهی (اما با ادعای قانون مداری) خودتون رو همچنان به خواب بزنید و بیاین بحث کنید باهام، خواهشمندم شما هم با دلایل روشن و قطعی جواب بدید.
«من مسئولم پس حرف حرف منه» و «من ناظرم پس حرف حرف منه.» و «من عضو صدساله ی سایتم...» و «من به قوانین مسلطم...» و امثالهم رو هم بذارید کنار.
این مسائل رو اگر برای خودتون ارزش و اعتبار می دونید، من نمی دونم و همه رو در چنین بحث هایی برابر و موظف به ارائه ی دلیل و برهان می دونم.

و اینکه من بخشی از فرهنگ چت باکس رو به نفع خودم برداشت نکردم. کل بخش «توهین» رو ده ها بار خوندم قبل از ارسال این پست.
حرفی زیادی نمونده دیگه.

باقیش بمونه واسه دادگاه عدل الهی.
باقی بقا.

ویرایش شده توسط پرسیوال گریوز در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۲۴ ۱۰:۰۷:۵۹

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۰۴ یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
امروز ۲۱:۵۳:۱۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5464
آفلاین
سلام.

خب... همونطور که یه دفعه سایت بسته شد و همه اعتراض‌کنان اومدن، اما بعدش دوباره رفتن، امیدواریم که شورا هم قرار نباشه به چنین وضعی دچار شه! و این مسائلی که پیش اومد تلنگری باشه برای همه که بدونن شورا چه کرد و دقیقا به چه دلیل به این مرحله رسیدیم، و قرار نیست تکرار بشه و تو یه چرخه‌ی بی‌نهایت دور بزنیم و هممون باید سعی کنیم بهتر کار کنیم. البته در صورتی که تصمیم به باقی موندن شورا بگیرین.

تاپیک شورا مجددا باز می‌شه، ولی انتظاری که از اعضای شورا می‌ره اینه که دور هم جمع شن و یکی از سه تصمیم زیرو بگیرن:
1. یا می‌دونین وضع قراره همین بمونه و شاهد تحولی نخواهیم بود، بنابراین رای به منحل شدن شورا داده می‌شه.
2. یا اعضا با جدیت قصد اصلاح و بهبود عملکرد شورارو دارن و در این صورت تک‌تک اعضای شورا باید وظایفی که شورا به خاطرش بوجود اومده رو بهش پایبند باشن و اینو با عملشون نشون بدن. بدیهیه اگه شورا نپذیره و اجرا نکنه هدفی که به خاطرش ایجاد شده رو ظاهرا این طوریه که تصمیم شورا مبنی بر ادامه‌ی کار شورا اشتباه بوده و بنابراین تصمیم عکسش، یعنی منحل شدن شورا منطقی به نظر میرسه.
3. یا اعضا نمی‌تونن در راستای اهدافی که شورا به خاطرش بوجود اومده حرکتی بزنن و استعفا می‌دن. بدیهیه اگه همه استعفا بدن و عضوی برای شورا نمونه مثل این می‌مونه که رای به منحل شدنش داده باشن اعضا. چون وقتی هیشکی نمی‌تونه این خواسته‌هارو برآورد کنه، یعنی موندگاری شورا بیهوده‌س. مگر اینکه تعدادی از اعضا استعفا بدن اما دوباره رای‌گیری داشته باشیم و با اعضای جدید بحث در مورد ادامه‌ی فعالیت و روند شورا ادامه پیدا می‌کنه

برای اینکه از بند 2 وحشت نکنین و فکر نکنین مدیرا انتظار زیادی دارن و دنبال بهونه برای نابودی شورا هستن، اشاره می‌کنم تنها انتظاری که مدیریت ایفای نقش از شورا داره اینه که شورا تمام سال یه گوشه منتظر نشینه بلکه یه نفر از یه گوشه‌ی سایت برخیزه و یه ایده‌ی خفنی بده و شورا بخواد راجع بهش بحث کنه، بلکه با توجه به اینکه اسم ایفای‌نقش روی شوراس و خلاق‌ترین افراد گرد هم اومدن، انتظار میره شورا در راستای بهبود ایفای‌نقش تلاش کنه و حرکاتی بزنه، ایده بده و...
همین طور امیدواریم که در صورت راه افتادن دوباره ی شورا، بحث کردن و اعلام رای موافق و مخالف ختم به ایده‌ی خام اولیه نشه، بلکه به شاخ و برگ‌ها و اشکالاتی که اعضای شورا وارد می‌کنن توجه بشه و راجع به تمام ابعادی که به ذهن خود اعضای شورا می‌رسه بحث بشه و اعلام رای نهایی هر عضو نه در ابتدا و حین بحث، بلکه به انتهای بحث منتقل شه و با توجه به تمامی این شاخ و برگا رخ بده.

همین! واقعا فکر نمی‌کنم انتظار زیادی باشه. سایر بحثا و جزئیات بهتره داخل خود شورا مطرح شه.

در این زمینه، از سایر اعضای ایفای نقش می‌خوایم که موازی با بحث شورا، به تاپیک نظرسنجی ایفای نقش بیان و انتظاراتشون از شورارو مطرح کنن و اگه خواستار منحل شدنش هستن یا ایده‌ای برای بهبود عملکرد شورا دارن ارائه بدن.

+ فقط هرچه زودتر بهتره این بحث بسته شه و یه نتیجه ی خوب گرفته شه. :)

ویرایش شده توسط لینی وارنر در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۲۰:۱۴:۴۸

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۱۶ جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

باروفیو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۲ جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۶:۱۵ شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
از محصولات لبنی میش استفاده کنید!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 191
آفلاین
درود.

بنده به عنوان یه فرد مسئولیت ناپذیر و اهمیت ندهنده و کار خاصی نکننده از شورای به دردنخور و مفت نیرزِ ایفای نقش، به بسته شدن خیارگونه شورا معترضم و قصد تحصن و بسط نشینی پ کفن پوشی دارم، تا وختی که پاسخی جز دلایل ناکارامدی شورا، که توضیح مناسبی برای زیر پا گذاشتن نص صریح قانون داشته باشه بشنفم.

حکایت، حکایتِ غرولندِ چرا سایت فیلانه چرا مدیریت بیساره نی که با «نشسی بیرون گود و میگی لنگش کن» سر تش هم بیاد، بلکه داستان تصمیم گیری «میتونم، میکنم» طوره.

این شوراهه راکد که هیچ، لانه فساد هم اگه هس واس تخریبش باس با جواز قانون رف جلو. وگرنه نظری که ا ملت پرسیدین و تصویبش کردین، هم وزن با نسیمِ خوش رایحه‌ی نشأت گرفته از حبوبات بوده! قشنگ نی اینطوری ... ها؟

I'm sick of psychotic society somebody save me

پیام زده شده در: ۱۹:۵۶ جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
آفلاین
سلام.

اول یه سری مسائل کلی رو می‌گم و بعد وارد جزئیات می‌شم.

قبل از هرچیز بگم که شورا اسمش شورای ایفای نقشه. پس طبیعیه که این اتفاق رو مدیرای ایفا تصمیم بگیرن و نه سایر مدیرا.

قضیه بچه بازی نیس، بحث بچه بودن نیست. اگه میومدین فعالیت میکردین که خوب بود. غیر از اینه که در این صورت این کار ما بود که راحت‌تر می‌شد؟ مدیرای ایفای نقش از اون تعداد 4 5 نفر، رسیدن به این تعداد 2 نفر تا بخشی از بار ایفای نقش بیفته روی دوش شورا. ولی انصافا چه باری از روی دوش ما برداشته شد؟ چه برنامه‌ای شورا برای بهبود ایفای‌نقش ریخت؟ هیچی!

قفل بودن یا نبودن تاپیک شورا تفاوتش چیه وقتی هیچ فعالیتی نداره؟ در واقع، باشه، فک کنین ما منحل نکردیم، مثل این شیش ماه که منحل نکردیم. فرقی داشت با الان؟ الان حداقل انحلالش باعث شد شاهد یه حرکتی از طرف اعضای این شورا باشیم!

ما قبول داریم که طبق قوانین نباید این کارو میکردیم، ولی یه حرکت لازم بوده برای بیداری اعضای شورا و اعضای عادی که به یاد بیارن شورا هیچ کاری نکرده و بود و نبودش تفاوت خاصی نداره.

نقل قول:
١-مديريت ايفا از شورا نخواسته بود كه نظرشون رو راجع به ناظر تعيين شده ش بگن و خود شورا هم نيازى به استيضاح ناظر تعيين شده نديد.

تا به الان هیچ‌کدوم از بحثایی که توی شورا صورت گرفته به این شکل نبوده که قبلش مدیریت ایفای نقش بیاد به شورا تاییدیه بده. پس همونطور که تو بحثای قبلی بحث یکراست رفت وسط شورا بدون اینکه از مدیریت ایفا بپرسن، الانم قاعدتا نباید چنین انتظاری می‌بود.
ضمن اینکه تا جایی که من یادمه برخی از اعضای شورا معتقد بودن که انتخاب مدیر هاگ باید به دست شورا باشه و تاییدیه رو بگیره. اما اینکه برنامه‌ها و اهدافش چیه دیگه به شورا ربطی نداره و خودش هرکار خواست می‌تونه بکنه و اعضای شورا هم اگه نظری داشته باشن بعنوان اعضای عادی می‌رن نظرشونو می‌دن.

این یعنی خودش اشکال! وقتی خود مدیر هاگوارتز از شورا می‌خواد راجع به ایده‌هایی که داده بحث بشه، چرا شورا باید همکاری نکنه؟ فقط بخشی که تایید یکی از اعضای خفن سایت برای مدیریتش هست رو حاضرین برعهده بگیرین؟ اما بخش سخت‌تر ماجرا که راجع به چگونگی اداره‌ی هاگ و پیشبرد برنامه‌هاش هست خودتونو کنار می‌کشین؟ خلاق‌ترین اعضا برای شورا انتخاب شدن، اگه همین اعضا نخوان همکاری‌ای در این مورد بکنن از بقیه چه انتظاری می‌ره؟ کما اینکه فقط مدیران ایفای‌نقش راجع به هاگوارتز نظر دادن!!

نقل قول:
واقعاً مسخره و آماتور بود اين كه يه چيزى رو بندازيم گردن شورا چون كه عالى نشده. كار ما موازى همه نه رقابتى.

این حرف زمانی درسته که شورا در حد توانش راجع به همه‌ی ابعادی که به ذهن اعضاش رسیده بحث کرده باشه و بعد یه نتیجه‌ای رو بعنوان خروجی بیرون داده باشه. همه ممکنه تصمیمات اشتباهی بگیرن و شورا هم مستثنی نیست، ولی بحثی که وجود داره اینه که چنین اتفاقی نیفتاد. یه بحثی مطرح شد و کلی ایراد بهش وارد شد و من شخصا صدبار توی گروه شورا اعتراض کردم که چرا راجع به ایرادات وارده که کم چیزیم نیست نظر نمی‌دین؟ و نتیجه‌ش فقط به پا خواستن رودولف و بحث کردن اون بود.
و بعدش چی شد؟ سه ماه بعد همون اشکالاتی که بهش اشاره شده بود و هیچ‌کس به خودش زحمت نداد بحثی راجع بهش بکنه رو شد. بحث سر اینه که شورا اهمیتی به ایرادات وارده نمی‌داد. هرکس یه موافقم مخالفم به فلان دلیل برای ایده‌ی "خام اولیه" می‌گفت و سایتو می‌بست می‌رفت به امون خدا. در نهایت هم دو تا از اعضای شورا نظرشون برگشت و یعنی با چهار رای در برابر سه رای، تصمیم آخر شورا مبنی بر سپردن کوییدیچ به وزیر می‌تونست باطل بشه. لازمه اشاره کنم وقتی کوییدیچ به مشکل برخورد وزیر خودشو کنار کشید و گفت من هیچ مسئولیتی برعهده نمی‌گیرم و خود مدیرا باید جمعش کنن؟

من بعنوان کسی که هم تو تیم مدیریت قبلی بودم و هم شورای ایفای‌نقش، بدون کوچک‌ترین شک و تردیدی می‌تونم بگم کار مدیریت قبلی در مورد "بحث کردن" راجع به ایده‌ها بهتر بود. دقت کنین که راجع به اعضا حرف نزدم، راجع به بحث کردن حرف زدم. ما کلی روی یک ایده بحث می‌کردیم و هرچی نکات مثبت و منفی که ازش به ذهنمون می‌رسیدو ازش در می‌آوردیم و بررسی می‌کردیم. ولی شورا نه، شورا چنین کاری نکرد. راجع به ایده دادن هم که بهتره حرفی نزنیم، هیچ ایده‌ی جدیدی توسط شورا به ایفای نقش تزریق نشد.

نقل قول:
زشته! تابستون مدير بياد از من دعوت كنه بيام شورا و در جواب وقت ندارم من ،به من بگه كار شورا صرفاً يك الى دو تا بحث در طول فصله، بعد چند ماه اون يكيشون بياد بگه شورا اصن كارى نميكنه پس بسته شد.
مسلماً شورا متوجه شده كه نظر مديريت بر نبودن شوراست و امكان منحل شدنش رو برسى ميكنه.
شيش ماه ديگه هم تب شورا از الان خيلى خيلى بيشتره! چون مرداد انتخابات شورا رو داريم و اعضاى جديد تزريق ميشن به شورا با ايده هاى جديد.

فکر کنم گفتم ماه، ولی خب اگه به فرضم فصل گفته باشم، آیا فصل پاییز بحثی تو شورا داشتیم؟ آیا فصل زمستون بحثی تو شورا داشتیم؟ قراره همیشه فقط تابستون شورا فعال باشه؟ و همون تابستون هم اسمش فعال بودنه. بحث کردن خلاصه می‌شد به همونی که بالاتر اشاره کردم. رای موافق یا مخالف به ایده‌ی خام.

بنابراین هنوز نمی‌تونیم حرفاتو قبول کنیم.

یه اشاره‌ای هم به پست رودولف تو تاپیک نحوه بکنم:
نقل قول:
ولی مدیریت بارها به دلایلی قصد انگولک کردن شورا و کشیدن بحث هایی که اکثرا نیازی به مطرح شدن در شورا رو نداشت،سعی داشت که ناکارآمدی شورا رو نشون بده که خب حقیقت داشت و نشون داد! انگول کردن و بحث بیخود "قوانین هاگوارتز" رو اوردن و شد آنچه شد!

تا به الان "هیچ" بحثی از طرف مدیریت ایفای نقش وارد شورا نشده، پس نمی‌دونم دقیقا با کدوم بحثی که وجود نداشته هدف تخریب شورارو بهمون نسبت داده شده. من خودم شورارو زدم و رز از طرف شورا صلاحیت گرفت، و شورا با هدف کمک به مدیریت ایفای نقش اومد، پس دلیلی وجود نداشت ما بخوایم سنگ‌اندازی کنیم و خواستار نابودی اون بشیم.
اگه هم بحثی از طرف سایر مدیران رخ داده، این حرف بی معنیه. چون مدیریت ایفای نقش تصمیم نهایی مبنی بر منحل کردن شورارو گرفت و سایر مدیران با آوردن بحثاشون نمی‌تونستن چنین نقشه‌ای کشیده باشن!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۳۴ جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

روبيوس هاگريد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۵ جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۲۵:۳۴ جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
از شهری که کودک نداشت.
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 459
آفلاین
سلام
من داشتم متنى مى نوشتم كه بذارم توى تاپيك شورا كه متاسفانه قفل شد. حرفم رو ميزنم آخرش خلاصه اى از پستى كه ميخواستم بذارمو مينويسم توى همين پست.

وضع هممون قاراشميشه و كلى مشكل داريم و هيچ كدوممون حوصله ى اعصاب خوردى اضافه نداريم. ميدونم!
اگه دارم پست ميذارم براى اينه كه فردا روز، فلان كاربر به خودش نگه من به كسى راى دادم بره توى شورا كه خيلى راحت با كارهاشون فحشش مى دن و اونم چيزى نميگه! بفهمه چقدر براى رأيش احترام قائلم.

مديريت تصميم گرفت ببنده شورا رو؟ كودوم مديريت؟ مديريت ايفا يا كلاً تيم مديريت سايت؟
از يكى از مديراى خارج از ايفا پرسيدم و گفتش كه ازش نظر نخواستن. پس بالطبع، كار مديراى ايفاست.

از مدير ايفا ميخوام به قانونى كه خودش وضع و تاييد كرده احترام بذاره. خيلى صريح توى قانون شورا اومده كه:
١- مديريت حق بستن شورا رو نداره.
٢- اگه شورا ناكارآمد باشه، فقط و فقط با راى اعضاى خود شورا مى تونه منحل شه.

رز: اگه كسى نظر نداد، علتش اين بود كه
١-مديريت ايفا از شورا نخواسته بود كه نظرشون رو راجع به ناظر تعيين شده ش بگن و خود شورا هم نيازى به استيضاح ناظر تعيين شده نديد.
٢-فقط اعضا بايد توى تاپيك شورا پست بزنن و به شخصه منتظر بودم مديران ايفا كه ناظرين اون انجمن هم هستن پست عضو غير شورايى رو زير خاكش بكنن.

اما پستى كه داشتم مينوشتم اما بخاطر قفل شدن نشد بذارم خلاصش اينه كه:

فنگ، معلومه كه حاشيه بايد توى ايفا باشه و خيلى گرم نگه ميداره. اصن خودم، هرجورى حساب كنى كل بدنم وسط جا نميشه و حجم زياديم تو حاشيه ست.
شورا نيومد از حاشيه جلوگيرى كنه كه! شورا اومد كه سايت به شكلات كشيده نشه.
اصلاً نطفه ش بخاطر مزخرفات هاگ تابستون بسته شد.
واقعاً اهميت كيك مال شدن هاگ پارسال حتى قابل مقايسه ست با اهميت دير يا زود شروع شدن يه رقابت؟
واقعاً مسخره و آماتور بود اين كه يه چيزى رو بندازيم گردن شورا چون كه عالى نشده. كار ما موازى همه نه رقابتى.

نهايتاً بايد عرض كنم كه مديريت بايد سر حرفش بمونه و باز كنه.
زشته! تابستون مدير بياد از من دعوت كنه بيام شورا و در جواب وقت ندارم من ،به من بگه كار شورا صرفاً يك الى دو تا بحث در طول فصله، بعد چند ماه اون يكيشون بياد بگه شورا اصن كارى نميكنه پس بسته شد.
مسلماً شورا متوجه شده كه نظر مديريت بر نبودن شوراست و امكان منحل شدنش رو برسى ميكنه.
شيش ماه ديگه هم تب شورا از الان خيلى خيلى بيشتره! چون مرداد انتخابات شورا رو داريم و اعضاى جديد تزريق ميشن به شورا با ايده هاى جديد.

و آخرين حرف... قول ميدم آخرين حرفم باشه تو اين پست.
بچه نباشين.
توجيه نكنين.
اگه دوست دارين وقتي كه تو يه جامعه واقعي تر حق قانونيتون رو خوردن، وجدان و خامه ى اعتراض داشته باشين، الان كه خودتون تو يه جامعه كوچيك قدرت دارين، طبق قانون عمل كنيد.

ياحق!

تصویر کوچک شده

«میشه قسمت کرد، جای اینکه جنگید، میشه عشقو فهمید، باهاش خندید
میشه سیاه نبود، سفید نکرد. میشه دنیا رو باهمدیگه ببینیم
رنگی
منو حس میکنی؟ نه؟ نه! تو سینه‌ت دیگه شده سنگی.
و سنگین. و سنگین‌تر بیا روی سطح برای روز بهتر...»

پیام زده شده در: ۳:۵۱ پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

فنگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۳۶ جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۶:۱۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
از سگدونی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 103
آفلاین
سلام. پس اونایی که ساکت هستن هم میتونن حرف بزنن، سکوت میکنن کلاسش بیشتره. خیالم راحتید اصن

سروران گرامی. اون پیغام خوش آمد گویی نبود. به جان هسته زوپس ملعون افتادیم، عوض پوست کیوی پوست موز تنش کنیم. اون صفحه بارگزاری بود و در حالتی که داره دیتای سایت لود میشه جهت جلوگیری از تکه تکه بالا آمدن سایت در سرعت های بوق (مثلا دایل آپی که با اسم یه مگا انداختن به ملت یا مثلا دوره مطهر انتخابات) قرار داده شده بود تا لودینگ تکه تکه و‌ زشت بالای سایت تاثیر منفی نذاره در ذهن کاربران جدید. حالا نمیدونم کجاش شبیه پیغام خوشامد بوده. بهرحال نابودش کردیم.

تاریخ ورود به ایفای نقش در پروفایل ها همگی برداشته شدند متاسفانه. حداقل بهتر از سال ۱۳۴۸ پیشفرض بود که‌ هر کاربر تازه به جادو رسیده ای رو مبدل به پدر معنوی سایت می کرد. . در نتیجه گل های ایفا امثال لن و رز همواره آماده هستند تا با درخواست شما و‌ سیصد و خورده ای عضو نقش دار دیگه در ایفا بچرخند دونه دونه پست معرفی شخصیت شمارو پیدا کنند و تاریخ رو درج بفرمایند. حلال کنید دیگه

----------

پیام زده شده در: ۲۳:۳۳ چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

ایرما پینس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۹ سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۸ چهارشنبه ۹ تیر ۱۴۰۰
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 184
آفلاین
سلام.

در صورت صلاح‌دید پیغام خوش‌آمد‌گویی کذایی رو توی چند صفحه محدود قرار بدید یا اینکه امکانی فراهم کنید که کاربر بتونه اونو برای خودش فعال/غیر فعال کنه.

Underfed Vulture

قبل از صحبت کردن فکر کنید.
قبل از فکر کردن مطالعه کنید.

پیام زده شده در: ۱۴:۰۶ چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

اسلیترین، مرگخواران

هکتور دگورث گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۲ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۷:۴۶:۴۷ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
از روی شونه های آریانا!
گروه:
مرگخوار
اسلیترین
کاربران عضو
ناظر انجمن
ایفای نقش
پیام: 956
آفلاین
با سلام به مدیران سایت!

من امروز مثل همیشه پاتیلمو گذاشتم رو کله آریانا و راهی سایت شدم و تا زدم سایت باز بشه یهو ایشون اومدن سد راهم قرار گرفتن. من هم خیلی ویب زنون گفتم چه خفن، چه با کلاس و وارد سایت شدم.

تاپیک بعدیو زدم باز دیدمش گفتم بله بله چه خوبه و باز هم با تاپیک بعدی اومد و تاپیک بعدی هم همینطور و همچنان میومد. انقدر اومد که کار به جایی رسید که قصد کردم یه پاتیل معجون اسیدی بپاشم تو گوشش ولی خب متاسفانه گوشش رو پیدا نکردم. اینه که مزاحم شدم بگم اگه امکانش هست ایشون رو کمتر ملاقات کنیم، مثلا فقط در زمانی که لاگین میکنیم. اینطوری که همه جا هست واقعا شخصا تمایل دارم تو پاتیلم غرقش کنم.

با تشکر و آرزوی معجونی بودن برای شما.

ارباب یه دونه باشن... واسه ی نمونه باشن!

پیام زده شده در: ۲۲:۴۹ شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
آفلاین
سلام.

طبق قوانین تغییر گروه و شخصیت می‌تونی با ارسال بلیت از طریق تماس با ما درخواستت رو برای تغییر شخصیت و گروه مطرح کنی. فقط حتما دلایلت برای خروج از گروه فعلی و ورود به گروه جدید رو ذکر کن. در صورت موافقت مدیریت اقدامات لازم انجام می‌شه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۴۸ شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

کتی بلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۴ سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۲۰:۱۴ شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 75
آفلاین
سلام

من میخواستم گروه عوض کنم.یعنی در کل شخصیت عوض کنم که گروهشم عوض شه روش ولی نمیدونم باید چیکار کنم.میشه منو راهنمایی کنید؟مرسی.
اگر این پست اسپمه خودتون پاک کنید نمیدونستم کجا پست باید بزنم فکر کردم اینجا بهترین جا باشه.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.