هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۷:۰۵ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

هافلپاف

رز ویزلی


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۷:۳۶:۰۴ شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
گروه:
ایفای نقش
هافلپاف
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
رودولف

به ترتیب پست خودت جواب میدم.
ما صحبت کردیم... شورای ایفای نقش ایده ی خوبی بود. ایده ی تمیزی بود اگر اجرا میشد. و میتونست طرح مفیدی از آب در بیاد، ولی شکست خورد. و شاید حتی دونست یه بار دیگه نشون بده که اینجور اعتراضات یه بخش عظیمیش از جو حاکم در اون زمان بر سایت منشا میگیره و با گذر اون زمان، با گذشتن یک ماه، همون معترضین اصلا یادشون میره که چنین جایی هم بود اصن! :دی
در نتیجه... این شورای فعلی که تموم شده تقریبا و تا چندین روز دیگه رسما هم تمومه. ولی انتخابات شورا که باید مرداد قاعدتا برگزار میشد، برگزار نمیشه. شاید در آینده فرصت و زمینه پیش بیاد، یه زمان دیگه ای، با اعضای فعال و پرشور دیگه ای، در جریانات دیگری، مجددا راه اندازی بشه، انتخاباتی داشته باشه و شروع به کار بکنه.

در زمینه ی مدیریت و وزارت... طرح جدیدی اخیرا بوده که نه تصویب و نه رد شده و ممکنه اعمال بشه. در اون صورت تعادل قدرتی احتمالا بین مدیریت و وزارت به وجود بیاد، که باعث مشارکت بیشتر اعضا بشه. که البته این هم مجددا به اعضای سایت، به میزان علاقه شون، میزان انرژی و ارزشی که برای سایت میذارن بستگی مستقیم داره.

و در زمینه ی همکاری اعضا... فقط مسئله ی داوطلب شدن برای مدیریت فنی یا مدیریت اخبار نیست. اعضا همین که یک مقاله یا خبر رو از بخش همکاری با ما ارسال کنن خودش همکاریه. حتی بدون اینکه مسئولیتی رو بپذیرن، یه بخشی از وقت خودشون رو به بهبود سایت خودشون اختصاص بدن، خودش واقعا مهمه.


و اما جسیکا...
متوجه منظورت نشدیم. قاعدتا حتی افرادی که عضو گروه و ایفا نیستن میتونن انجمن های ایفا رو بخونن.
پیام شخصی دادم. اونجا بشتر توضیح بده.ارباب جان، جان جانان اند اصلا!


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۹:۰۳ یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶

جسیکا ترینگold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۲ دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۵:۵۲ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 143
آفلاین
سلام

من یه مشکلی با بخش ایفا ی نقش دارم!
ببینید ایفا برای من هر یکی دو ساعت یه بار بسته میشه. یعنی مثلا ساعت 6-9 بازه بعد یهو بسته میشه تا ساعت13 .

****
منظورم از بسته شدن دسترسیمه
یعنی وقتی میرم تو انجمن ها
نوشته جسیکا ترینگ.کاربران عضو
دیگه ایفای نقشو هافلپافش نیست.


در نهایت اگر فهمیدید چی نوشتم و منظورم چیه پیگیری کنید لطفاپاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶

هافلپاف، مرگخواران

رودولف لسترنج


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۷ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۲۲:۰۵:۲۲
از مودم مرگ من در زندگیست... چون رهم زین زندگی پایندگیست!
گروه:
کاربران عضو
هافلپاف
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 1181
آفلاین
با سلام!
پیرو این پست،لازم دیدم بیام توضیحاتی رو ارائه بدم!


ابتدا از شورای ایفای نقش شروع میکنم که تقریبا تنها عضو بازمانده اش هستم!

فنگ عزیز فرمودن که " مدیریت ایفای نقش میتونه خودسرانه و بدون توجه به قوانین سست این تشکل، از بیخ بزنه نابودش کنه" که خب طبیعتا حرف درستیه..مدیریت ایفای نقش حتی میتونه سایت رو داون کنه،میتونه یکهو ناظر عضو کنه،دامبل عضو کنه،هاگوارتز عوض کنه و یا هر کار غیر قانونی دیگه...اما تونستن یا نتونستن مسئله نیست..مسئله شعور استفاده از قدرت و این جور چیز هاست...وگرنه اگه این رو بذاریم کنار،همه قوانین دنیا میتونن زیرپا گذاشته بشن!

مسئله ای که الان میخوام در موردش بگم اینه که این دوره شورا تقریبا دیگه تموم شده...ولی خب من بشخصه فکر میکنم که مدیریت (مدیریت فعلی ایفای نقش یعنی!) میتونه و این حق رو داره که تا زمانی که مناسب بدونه و انتخابات یا رای گیری برای شروع شورای بعد رو انجام نده و به تشخیص خودش هر زمان که حس کرد که به اندازه کافی کاربر داریم که بشه از توش چند نفر کاربر متهد،مناسب و فعال برای یک دوره یک ساله داشته باشیم،شورای بعدی رو کلید بزنه!
اما نباید ساختاری که شورای اول در نظر گرفت و نقش شورا در سایت فراموش بشه و این باید بمونه توی ساختار!
(پ.ن: نمیدونم که آخرین مصوبه شورا هم برای قوانین ویرایش شده یا نه،اگه نشده از مدیریت میخوام که این کار رو انجام بده!)

در کل سیستم نظارت همگانی بر سیاست های کلان و بر مدیریت ایفای که شورا راهش بود،به نظر خیلی خوب بوده و هست!


اما در مورد مدیریت!
این کاملا نظر شخصی منه...ولی در طول این سه سال عضوت من،بهترین تیم مدیرتی که تا کنون سایت به خودش دیده،تیم مدیریت رز ویزلی و لینی وارنر بوده...و بقیه دوستان رو شاهد میگیرم که توی این یک سال دوستان مدیر هیچگونه تنشی با سایر اعضا نداشتند،هیچگونه کم کاری از اونها ندیدیم و هیچ گونه غیب شدن و از همه مهمتر،هیچگونه تصمیم غیر منطقی و یکهویی نبود!
در مورد البوس دامبلدور هم که شاید دیگه کسی نباشه که ندونه از نزدیک ترین دوستانم در سایت هستند،نظر شخصیم اینه که از لفظ و اختیار مدیر در مورد ایشون استفاده نکنیم و همون ادمین پیج های شبکه های اجتماعی سایت کافیه البته نظر شخصیمه،چون مدیر بودن دامبلدور از نظر من یکم ناجوره،هرچند که غیر قانونی نیست. البته اینکه ایشون توی مدیریت ایفای نقش، نقش داشته باشه ناقض قانون "اعضای شورا نمیتوانند مدیر ایفای نقش باشند!" هست...ولی در کل من منظورم از مدیریت ایفای رز و لینی هستن!
به نظرم مدیریت میتونه حتی از بُعد فنی سایت رو هندل کنه با کمک اعضای سایت که اگه کمکی بتونن بکنن،مطمئنا این کار رو انجام میدن...حالا چه فنگ،چه عله و چه هر کاربر دیگه...ولی اگه مدیریت تونست یک مدیر فنی دائم برای این سایت پیدا کنه هم که چه بهتر و اگه حتی برای مدیریت ایفای نقش،نیاز به حضور یک مدیر دیگه بود هم میتونه طبیعتا این کار رو انجام بده.
صرفا درخواستم از مدیریت اینه که همین ترکیب دو نفره (رز و لینی) حفظ بشن!


در مورد عدم همکاری هم که فنگ گفت...خب...فکر نکنم حرفی برای گفتن باشه و حق کاملا با فنگ هست...صرفا پیشنهادم اینه که شاید اگه کلمه "مدیریت اخبار و مقاله و فلان" رو حذف کنیم و کاربرا رو ترغیب کنیم صرف کاربر بودن بتونن همکاری کنن،اعضا شاید پا پیش بذارن...چون این "مدیریت" یک خورده مسئولیت آوره و همه ما سعی میکنیم کمتر مسئولیت بگیریم تو زندگیمون متاسفانه!


در مورد لرد ولدمورت!
فکر میکنم که این یک موضوع کاملا شخصی بود که بین لرد و مرگخوارانش هست و همون داخل مجموعه مرگخواری در موردش تصمیم گرفته خواهد شد...طبیعتا لرد عامل اصلی پایدار موندن سایت هست و همه ما با فنگ موافقیم،لاکن مطرح کردن این امر به صورت عمومی از طرف مدیریت که الان مدیر نیست به قول خودش برای همه،کاملا حرکت بوقی هست که ما مثل بانکی مون اون رو محکوم میکنیم!


و اما در آخر..وزارت!
باز هم داستانی که رخ داد این بود که وسط انتخابات این پست و این حرفا زده شد که کار درستی نیست...باز هم میگم کم کردن مسئولیت وزیر،شاید انتخابات اینده رو پر شکوه تر کنه...و همچنین خود کاربرا شعورشون برسه که قرار نیست رییس جمهور مملکت شن و اینقدر جدی نگیرن قضیه رو و با بسیج عمومی قبل از انتخابات رای جمع نکنن که وسط تبلیغات،به قول فنگ مدیریت مجبور شه چارتا ادم بیاره (هرچند که من رو کسی نیورد!) تا انتخابات گرم بمونه!در انتها میخوام بگم که به امضام دقت کنید..من هنوز به فنگ اعتماد دارم متاسفانه!ولی از مدیریت خواهشمندم پیگیری کنه حرفایی که تو این پست زدم،مخصوصا در مورد شورا رو!


چاکس!
پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲۰:۰۲ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
امروز ۲۳:۰۵:۱۸
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 4836
آفلاین
سلام.

یکی دیگه از اعضا هم مشکل مشابهی داشت و ازش خواستیم تا کش‌ها و کوکی‌های مرورگرشو پاک کنه بلکه مشکلش رفع شه. نمی‌دونم این راه برای اون عضو جواب داد یا نه ولی به تو هم پیشنهاد می‌کنم این روشو امتحان کنی. اگه جواب نداد بگو تا بررسی بیشتری انجام بدیم.
پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۸:۰۹ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

اورلا کوییرکold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۰ دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۲۰:۰۸ جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 477
آفلاین
سلام؛
یه مشکلی قبلا رفع شده بود و الان دوباره دامن گیر من شده. همه ی پستای من بلااستثنا نیاز دارن تا یه بار لاگ اوت و دوباره لاگین کنم تا سند بشن. دوتا مرورگر رو هم امتحان کردم و دوتاشون مشکل داشتن.

ایا راه حلی پیشنهاد میکنین؟

ویرایش پس از ارسال: این یکی به طرز مسخره ای ارسال شد.


خودم، آخرین چیزی بودم که برایم باقی می‌ماند تصویر کوچک شده

Onlyتصویر کوچک شدهaven
تصویر کوچک شدهپاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲۱:۵۳ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
امروز ۲۳:۰۵:۱۸
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 4836
آفلاین
سلام پروفسور.

طی صحبتی که با مدیر فنی شد مشخص شد که ماژول پرسش های‌همگانی خراب و‌ قدیمی بود و باگ داشت و حین آپدیت سایت کلا حذف شد.

حالام هر پرسشی که ملت دارن می‌تونن با توجه به اومدن پاترمور و توییت‌های رولینگ و جانوران شگفت انگیز و فرزند نفرین شده در انجمن‌ها بپرسن.
پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۴:۲۰ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶

پروفسور کويیرل


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۱۷:۱۷ جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2962 | خلاصه ها: 1
آفلاین
والا زمان ما یه قسمتی بود به نام پرسشهای همگانی

الان کجاس؟

پ.ن: سلام :)

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۷:۲۱ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

ریگولوس بلکold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۷ پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۱۸:۵۴ پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸
از یو ویش.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 279
آفلاین
بهرحال ما تو چت باکسم نه تنها "تقریبا" همه ی مدیرا بودیم، بلکه کاملا همه ی مدیرا بودیم و نیازی نبود که بیایم تو گفتگو با مدیران گفتگو با مدیران کنیم و تو همون چت باکس میتونستیم گفتگو با مدیران کنیم ولی ازونجا که بشدت انسان دموکراتی هستم هرجا دوس دارین گفتگو با مدیران میکنیم.

همینا که لینی میگه منم همینا، منتها یه سری نکات تکمیلی وجود داره که بعنوان "همین ریگولوسی که فلان، هی میگه عنتونین و فلان" اضافه کنم. برا همین، همونجوری که خدت دسته بندی کردی منم با همون دسته بندی جواب میدم.

مورد اول.
من کی ام که بخوام بگم کی حق دفاع داره کی حق دفاع نداره اصن. هرچی به هرکی میگی، حق داره دفاع کنه. شمام کاملا حق داشتی بگی "من توهین نکردم" یا حتی "اشتباه برداشت کردین من توهین نکردم" و یا حتی "برین گم شین باو من کی توهین کردم" منتها چیزی که بقول لینی باعث شد شما این همه جواب ِبگیری و یکم عصبانیت بوجود بیاد چیز دیگری بود. شاید باورت نشه ولی لحن جدا مهمه. یعنی همون فرق بفرما و بتمرگه که باعث شده خیلی از تیکه های همین پستت به من بر بخوره (بطور مثال) درحالی که خودت گفتی منظوری نداری و اگه میگی حتما همینطوره.
من هیچوقت به خودم اجازه نمیدم به شما بگم "تو داری سلیقه شخصی خودتو بیان میکنی پس اعتراضت وارد نیست"، فارغ از اینکه شما مدیر هستی یا نیستی که بعدا نیای بگی چون مدیر بود اینطوری شد. البته شایدم اجازه بدم ولی من کلا انسان مودبی نیستم. و یه سری مثال های دیگه از این دست. میدونی چی میگم؟ نمیدونم منظورمو دارم میرسونم یا نه ولی اون جبهه ای که شما خودت یهو گرفتی ملتو عصبانی کرد نه حرفت. اصلا من خودم بودم شاید به اون حرفت تذکر هم نمیدادم، ولی به این رفتار چرا. حق دلیل آوردن و دفاع کردن از کسی سلب نشده، ولی تیکه های زیر پوستی انداختن و مدیریت رو زیر سوال بردن و تعصب تو دهن مردم گذاشتن چرا. سلب شده.

مورد دوم.
یه مثال میزنم برات. من میام تو چت باکس، میگم هرچی محفلیه بوقه. حالا دو حالت داره. یا مدیریت فارغ از مرگخوار و محفلی بودنش به این اعتراض میکنه که من همچین کلمه ای رو تو سایت بکار بردم، یا محفلی ها از اینکه بوق خطاب شدن ناراحت میشن و اعتراض میکنن. فقط بستگی داره کی اول ببینه پست منو. حالا اینجا یهو یه مدیری پیدا میشه که محفلی هم هست و این پست رو اول از همه میبینه و هر دو حالت باهم اتفاق میفته. و ایشون میاد به من میگه نه تنها حرف بوق حرف خوبی نیست بلکه تو غلط کردی به من میگی بوق. اینکه مدیریت بر حسب اتفاق مرگخواره دلیل نمیشه که مدیریت نکنن نکنه یه نفر براش شبهه ای بوجود بیاد. من اصلا کتمان نمیکنم که ممکنه یه بخشی (کمتر از بیس درصد) از ناراحتی بدلیل مرگخوار بودنشونم بوده ولی خودت گفتی که دفاع اولین حقیه که هر آدم داره. مگر اینکه بقول خودت، حرف خودتو قبول نداشته باشی. الان یه مرگخوار که اصن تازه عضو گروه مرگخواران شده و یه پست هم نداره بیاد اینو ببینه و ناراحت بشه، حق داره بگه این حرف خوبی نبود. چه هزار سال عضو باشه، چه قوانینو نوشته باشه، چه مدیر باشه، چه کلا نباشه. و تاکید میکنم که اون بخش بشدت کوچیکه. چون شوخی بودن حرف شما کاملا مشخص بود و بعید میدونم کسی به خودش گرفته باشه. و باز تاکید میکنم که کلا اگه یهو تصمیم نمیگرفتین مارو بزنین اصلا این بحثا بوجود نمیومد.

لطفا هم جواب های ملتو پیشبینی نکن. که چمیدونم اگر بگید نه خودتونو به خواب زدین و اگر بگین آره به کاهدون زدید و این صحبتا چون من دقیقا قصد دارم بگم نه. متاسفانه الان برای اثبات اینکه واکنش ما از روی تعصب نبوده نمیتونیم بریم به یه محفلی توهین کنیم و واکنشمونو ضبط کنیم ولی من به شما اطمینان میدم که اینطور نبوده.
یه خواهش دیگه هم دارم. لطفا تو مسلط بودن و قانون مدار بودن ناظرا شک نداشته باش چرا که به سختی انتخاب شدن اینا.

درباره عنتونین هم یه توضیحی بدم. بله من خودم شخصا عاشق این کلمه م و خیلی هم بکار میبرم و این یکی از سوژه های سایته و حق مسلم منه که از سوژه های سایت استفاده کنم. شما یه حرفی زدید، مرگخواران از اینکه این حرف بهشون نسبت داده شده بود شاکی شدن. و کار کشید به اینجا. ولی آنتونین از اینکه بنده اسمشو تغییر میدم شاکی نشده هنوز. مدیریت هم که خودتون دیدین. میگن برخورد کردن. لطفا جای ایشون اعتراض نکنین، چون ایشون خودش به وضوح میدونه چرا حرف اول اسمش جابجا شده.
بازم تاکید میکنم. این سوژه ی سایته. نمیدونم دقت کردین یا نه، اما کاراکتر خود بنده اسمش رو بعنوان فحش به کار میبرن. و از عنتونین هم رکیک تره. و اگه اعتراضی داشته باشم میگم. که خب... والا چی بگم. مثکه نعارم.

بقیه مسائل رو لینی بخوبی روشن کرد. و ضمنا موظف دونستن هر شخص فقط و فقط از خود اون شخص بر میاد نه کس دیگه. اگر دارم با شما بحث میکنم به این دلیله که... آم... نمیدونم به چه دلیله ولی عجالتا منطقی ترین دلیلی که به ذهنت میرسه رو خودت در نظر بگیر.


تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده


پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۵:۳۴ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
امروز ۲۳:۰۵:۱۸
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 4836
آفلاین
سلام.

قبل از هرچیز اینو تایید می‌کنم:
نقل قول:
لرد ولدمورت: تذکر های مربوط به چت باکس همیشه تو خود چت باکس داده می شه نه تو پیام شخصی. برای این که بقیه هم متوجه قوانین و حد و مرزشون بشن.

و اضافه می‌کنم روال کار برای تذکر همینه. این جا هیچ اخطار رسمی‌ای در کار نبود و فقط یه گوشزد دوستانه رخ داد. که بله، در صورت اخطار مسلما به چت‌باکس اکتفا نمی‌شد و حتما به صورت رسمی از طرف مدیریت پیام‌شخصی دریافت می‌کردین. در حالی که چنین چیزی رخ نداد. به شما فقط گفته شد که استفاده از این لفظ درست نیست.

اینکه رفتین از اینور و اونور مدرک آوردین هم واقعا نمی‌دونم چرا! خیلی کلمات هستن که اصلشون چیز دیگه‌ایه اما در مکالمات روزمره به شیوه‌ی دیگه‌ای استفاده می‌شن و مسلما ملاک ما اینه نه اینکه مثلا شصت قرن پیش چقد حرف قشنگی بوده. ولی برای مثال در مورد خادم می‌تونم بگم خدمت کردن کاملا متفاوت از برده بودن محسوب می‌شه. شما یه نفر برگرده بهتون بگه برده‌ی فلانی هستی، دوست دارم بدونم واکنشتون چیه.

راجع به تعصب، واقعا نمی‌دونم چطور می‌تونین اینقدر سریع چنین نتیجه‌ای بگیرین. دلیل تهاجم همه جانبه (!) اینه که موضوع بحث شما یک گروه بود. موضوع مرگخوار بودن یا نبودنشون نیست. شما اگه در مورد محفل هم این حرف رو می‌زدین من همون تذکر رو می‌دادم. بعدش دیگه به عهده‌ی محفلیا بود که حرفی می‌زنن یا نمی‌زنن. دلیل این که اون همه جواب گرفتین این بود که با لحنی کاملا حق به جانب ادامه دادین.

در مورد دالاهوف... من خودم به یاد دارم که طی مصاحبه‌ی یکی از اعضا تو قلم‌پر برای اولین‌بار موردی که مطرح کردین پیش اومد و من رفتم وسط گروه مدیرا و اعتراض کردم نسبت به این نحوه‌ی صحبت کردن، و جوابی که گرفتم به این شکل بود که احتمالا عاشق چشم و ابروی ایشون هستم که چنین اعتقادی دارم! تیم مدیریت اون زمان کاملا با این مسئله اوکی بود و برخوردی انجام نداد و همین فرصتی شد برای عده‌ای که اینقد بهش دامن بزنن که متاسفانه به چیز معمولی تبدیل بشه.

اما اینم اضافه می‌کنم که خیلی وقتا اعضا با هماهنگی هم سوژه ایجاد می‌کنن. ما وقتی می‌تونیم دخالت کنیم که طرف اعتراضی داشته باشه. شکایتی بکنه. مثلا الان همه به رودولف می‌گن چشم چرون. در حالت عادی توهینه و نباید بگن. ولی این سوژه‌ایه که رودولف جا انداخته و اعتراضی نداره. همیشه نمی شه به سوژه های ایجاد شده عکس العمل نشون داد.
پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۰:۴۸ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

پرسیوال گریوزold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۷ یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۸:۴۱ جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 91
آفلاین
من اول چند تا نکته ی حاشیه ای رو بیان کنم، بعد برم سر بحث اصلیم.

اول اینکه من وقتی از لفظ «بردگان» استفاده کردم، و حتی همین حالا، واقعاً در نظرم رابطه ی مرگخواران ( ِ کتاب) و لرد ولدمورت هیچوقت از نوع برده داری نبوده. از اون جمله هم هدفم شوخی بود. اما بعد از این که مدیر چت باکس میاد و میگه این حرف فراتر از یه شوخیه و توهینه در واقع، (اون هم به قول فنگ، نه به صورت خصوصی، که در خودِ چت باکس) حق دارم بپرسم روی چه حسابی؟ و دلیل بیارم برای اینکه توهین نکردم به کسی. و نهایتاً، توضیح بخوام که چرا من رو به توهین کردن متهم کردید.
هدفم جار و جنجال نیست و امیدوارم الان فکر نکنید با قصد دعوا اومدم اینجا. شما هم عین من ریلکس جواب بدید. (اگر قصد جواب دادن دارید.) هدفم این هم نیست که کسایی که خودشون رو به خواب زدن و قصد ندارن به هیچ وجه هیچ منطق و دلیل دیگه ای رو بپذیرن رو بیدار کنم. غیر ممکنه این حرکت، دیگه همه می دونن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد فقط.

دوم اینکه من معمولاً در چنین مواقعی، حتی اگر حق صد در صد باهام باشه، سکوت می کنم و با یه «باشه چشم» هم میارم قضیه رو. چیزی که باعث شد شب بحث کنم باهاتون و الان هم بیام اینجا، مسئله ی تعصبه. واقعاً برام غیر قابل درکه که به عنوان قانون مداری و فرهنگ و اینا، چنین تهاجم همه جانبه (!) ای مثل دیشب بهم بکنید که تقریباً همه ی مدیرای سایت به انضمام ولدمورت با هم بریزید و بخواین من رو محکوم کنید، اما در واقع علت این کارِتون نه قانون مداری، که تعصبتون روی گروه مرگخواران باشه.

اگر قصد مخالفت دارین و میگین که تعصبی برخورد نکردید با قضیه، از خود شما می پرسم، پس چرا فقط وقتی کسی به مرگخواران حرفی میزنه این چنین قاطعانه و همه جانبه برخورد می کنید، اما در زمینه ی سایر حرفها که بعضاً توهین هم هستند واکنشی نمی دین؟ آدم قانون مدار، همیشه قانون مداره دیگه، نه؟

منظورم چیه؟

بزارین مثال بزنم براتون:
عنتونین دالاهوف!

این واژه ایه که بسیار توسط اعضا داره تکرار میشه. همه میدونن که در معنای «پهن» و «کود انسانی» به کار می برن اینو خیلیا. همه می دونن که علتش برمی گرده به شخصی که سابقاً شناسه ی آنتونین دالاهوف رو داشته، نه خود این کاراکتر. وگرنه شباهتی نیست بین کاراکتر دالاهوف و کود انسانی. و همه هم میدونن چرا الف اول این کلمه رو به صورت عین به کار می برن بعضیا. (کسی بخواد این حرفا رو انکار کنه، من خودکشی می کنم رسماً.)

این توهین نیست؟
اگر بگید نه، به طور صد در صد و قطعی خودتون رو به خواب زدید. از این واضحتر نیست که اگر اسم یا شناسه یا نام کاربری فردی رو به خاطر نفرت ازش یا کارهایی که سابقاً انجام داده به استهزا بکشیم و در معنی پهن و کود انسانی به کار ببریم بزرگترین توهینیه که میشه به اون شخص روا داشت.

و اگر بگید بله، توهین هست، عملاً تصدیق کردید که شما اصطلاحاً مدیران قانون مدار و حساس، تا به حال در برابر این توهین گسترده (که همین ریگولوسی که مثال بیشرف رو میزنه، خودش به صورت گسترده این کلمه رو به کار میبره. والا بیشرف به پهن شرف داره!) سکوت اختیار کردید. ایضاً ناظران مسلط هیچ برخوردی با استفاده از این کلمه در محدوده ی نظارتشون نداشتن.
و می دونیم که توهین کردن به کسی، حتی اگر اون شخص مدتها از سایت رفته باشه و آدم خیلی منفوری هم بوده باشه بازم توهینه.

من آنتونین دالاهوف رو نمی شناسم و کاری هم ندارم با این قضیه و جوابی هم نمی خوام براش. اصلاً جواب دادنی نیست این حرف حساب. فقط مثال زدم تا بدونید و از خواب بیدار شید که واکنشتون از سر تعصب به گروهه، نه قانون مداری. وگرنه اینم توهین بود و باید برخورد می شد باهاش.

سومین مطلب حاشیه اینه که من دارم با این عقل ناقصم تمام سعیم رو می کنم که به مودبانه ترین شکل ممکن این پست رو بنویسم. شما هم لطفاً پاکش نکنید. (محض احتیاط میگم.) این کار بی احترامی به وقتیه که دارم میذارم.خب، برم سر حرف اصلیم.

تا اونجایی که من می دونم، روش عبور از خیابون اینه که اول به چپ نگاه می کنیم. بعد به راست. رد میشیم. (درود بر خودم. ) حالا اگر یه مادر، به فرزندش روش اشتباهی یاد بده، مثلاً بگه کلاً به راست توجه کن و اگر ماشین نمی اومد رد شو، و بعداً این کودک تصادف کنه، مقصر کیه؟
مادر حق نداره بعداً بیاد بگه «چرا به چپ توجه نکردی بچه جون؟». چون خودش بوده که روش اشتباهی رو یاد داده. اتفاقاً این کودکه که باید اعتراض کنه که «مامان، چرا این روش غلط رو بهم گفتی؟»

حالا برگردیم به بحث چت باکس. این روشیه که تحت عنوان بهترین روشِ تشخیص توهین مطرح شده در فرهنگ چت باکس:
نقل قول:
یکی از بهترین روش های تشخیص توهین اینه که ببینیم هدف جمله و حرف ما واقعا شخصیت ایفای نقشه یا به فردی که پشت اون شخصیت قرار گرفته برمیگرده.


حالا اگر دارید میگین حرف من توهین بوده، عملاً دارید میگید روشی که مطرح شده غلطه. که در اون صورت هم مقصرِ این توهین خودتون هستید نه من. شما به کاربر میگید قبل از اینکه حرفی رو بزنی، ببین منظورت کاراکترِ نمایشی اون فرده یا خودش. اگر منظورت کاراکتره بود، پس حرفت توهین نیست. خب، منِ کاربر هم میام به مرگخواران میگم: «برده». خب طبیعیه که اگر بگین چرا توهین می کنی؟ بگم کدوم توهین؟ حرف خودتون رو قبول ندارید؟
قطعاً شما فکر نکردید که ممکنه من منظورم این باشه که کسی که پشتِ شناسه ی بلاتریکس نشسته، برده ی کسیه که پشت شناسه ی لرد ولدمورت نشسته مثلاً، چون واضحه که منظورم این نبوده.

مخصوصاً که زیر همون بخش هم نوشته:
نقل قول:
نکاتی که در کتاب گفته شده، چه در مورد ظاهر شخصیت و چه اخلاقش، حتی اگه به اغراق آمیز ترین شکل ممکن ابراز بشه هم نمیتونه توهین آمیز محسوب بشه.

اولاً که «چه در مورد ظاهر، چه در مورد اخلاق» به معنیِ «فقط ظاهر و فقط اخلاق» نیست. روابط مرگخواران و لرد ولدمورت، حداقل در مورد مرگخوارانی که توی کتاب ذکر شدن، جزء ویژگی هاشونه.

به نظر شما روابط مرگخواران و لرد شبیهِ نظام برداره داری نیست؟ به نظر من هست. یک وجه شبه بخوام بگم اینه که لرد ولدمورت خودش رو مالک جان مرگخواران می دونه. اگر ازش سرپیچی کنن اونا رو شکنجه می کنه یا به قتل می رسونه. و ده ها وجه شبه دیگر هم می تونم بیارم، هرچند برای یک تشبیه یدونه وجه شبه کافیه.

حالا من خودم، با این عقل ناقصم میتونم استنتاج کنم که این قانون یه استثناء میتونه داشته باشه، اونم اینه که من به کسی مستقیماً «فحش» بدم.
مثلاً من میتونم در خصوص دامبلدور به صورت اغراق آمیز از الفاظی مثل «کلاس خصوصی دامبلدور»، «قزوین»، «ماجرای گلرت و دامبل» و امثالهم استفاده کنم و ادعا کنم حرفم توهین نیست. اما اگه بیام بگم *شکلک قفل رقصان!* چون حرفم در فرهنگ ایران فحش و تابو محسوب میشه، توهین کردم بهش.

حالا به نظرتون لفظ «برده» فحشه؟
من که تو این عمر کوتاهم هیچوقت، نه از طرف اطرافیان و دوستانم، نه در کتابها، نه در فیلم ها و نه هیچ جای دیگه ندیده و نشنیده‌م که لغت برده به صورت فحش بکار بره. اما می دونم که این دلیل محکمی نیست. چه بسا برده در روستایی که من توش زندگی می کنم فحش نیست، اما در اتوپیایی که شما توش هستید یه فحش روزمره و رایجه.

پس ناچاراً پناه می بریم به تعاریف این کلمه.

در فرهنگ واژگان مترادف و متضاد، علاوه بر اسیر، غلام و کنیز از «خادم» به عنوان مترادفی برای برده استفاده شده. ببینم، مرگخواران سایت همگی توی تاپیک «خادمان لرد سیاه...» فرم پر نکردن؟ بهشون توهین نشد اون موقع؟

یکی دیگه از مترادف های برده هم، «بنده» ذکر شده. آیا یک میلیارد و خرده ای مسلمونی که خودشون رو «بنده» و «مطیع» و «فرمانبردار» خدای خودشون می دونن دارن به خودشون توهین می کنن جمیعاً؟

همچنین در ویکی پدیا فارسی، مدخل «برده داری»، اولین جمله ای که نوشته شده اینه:
نقل قول:
برده‌داری در بندگی بودن اختیاری و یا غیر اختیاری یک شخص در دست شخص دیگر است.

مرگخواران به صورت اختیاری، خودشون رو مطیع و فرمانبردارِ بی چشم داشت لرد ولدمورت قرار ندادن آیا؟ (منظورم مرگخوارانِ کتابه.) نه؟ کی به شما مدرک مرگخواری داده اصلاً؟

خلاصه همونطور که از تعاریف برده داری بر میاد، برده فحش نیست.
پس من اگر به خاطر پاره ای از شباهت ها، مرگخواری رو به بردگی تشبیه کردم، تمام این دلایل گواه این هستند که توهینی در کار نبوده. (هرچند که منم نگفتم این دو مقوله صد در صد یکی بوده. جمله‌م توی چت باکس استعاره ی طنزآمیزی بود فقط. برای استعاره هم مثل تشبیه، یه وجه شبه کافیه.)

کــلــام آخـــر
(کپی رایت بای بودلرِ ارشد )


من برای اثبات این که توهین نکردم به کسی، ایـــــــنــــــهــــــــمـــــــــه دلیل و مدرک واضح و شفاف و روشن آوردم. کلمات قطعی، نه کلماتی مثل «بعضی چیزا یه مرزهایی دارن که باید رعایت شن.» این جمله خیلی مبهمه و چیزی رو ثابت نمی کنه برای مثال.

شما هم اگر می خواین این پست طویل من رو دایورت کنید به لوزالمعده تون، قابل درکه برام. اگر هم حرفام رو قبول کردید، خیلی خوبه. اما اگر قصد دارید از سر تعصب گروهی (اما با ادعای قانون مداری) خودتون رو همچنان به خواب بزنید و بیاین بحث کنید باهام، خواهشمندم شما هم با دلایل روشن و قطعی جواب بدید.
«من مسئولم پس حرف حرف منه» و «من ناظرم پس حرف حرف منه.» و «من عضو صدساله ی سایتم...» و «من به قوانین مسلطم...» و امثالهم رو هم بذارید کنار.
این مسائل رو اگر برای خودتون ارزش و اعتبار می دونید، من نمی دونم و همه رو در چنین بحث هایی برابر و موظف به ارائه ی دلیل و برهان می دونم.

و اینکه من بخشی از فرهنگ چت باکس رو به نفع خودم برداشت نکردم. کل بخش «توهین» رو ده ها بار خوندم قبل از ارسال این پست.
حرفی زیادی نمونده دیگه.

باقیش بمونه واسه دادگاه عدل الهی.
باقی بقا.


ویرایش شده توسط پرسیوال گریوز در تاریخ ۱۳۹۶/۱/۲۴ ۱۱:۰۷:۵۹

تصویر کوچک شده


تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شدهشما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.