هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
پیام زده شده در: ۱۳:۴۰ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶

آستوریا گرینگرس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۴ چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۹:۳۴ سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶
از زير سايه ى ارباب
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 240
آفلاین
خواستم يه توضيح راجع به امتياز دهى بدم.
متاسفانه اينكه اين موضوع كاملا سليقه ايه، يه مشكل پيش مياره و فكر كنم اگه با نقد يا توضيح همراه بود، كمتر ميشد اين مشكل.

ولى خواستم چارچوب امتياز دهى خودم رو توضيح بدم.

٥ نمره علايم نگارشي (نقطه و ويرگول و اينا)
٥ نمره نگارش پست
٦ نمره شخصيت پردازي
٤ نمره شروع و پايان (به نظرم مهمه كه وقتى پاراگراف اول رو ميخونى، دلت بخواد بخوني بقيه اش رو هم. و آخر پست، حس نكنى وقتت رو تلف كردى.)
٥ نمره سوژه پردازى
٥ نمره نكات نگارشى( نميدونم اسمش چيه. ديالوگ ها و غلط املايى و اينا)

يعنى هر پست رو به طور متوسط دو يا سه بار خوندم (حتى دو تا پست رو ٤ بار خوندم) و امتياز دادم. كه البته انگار كمى سختگيرى كردم.

مثلا توى پست تام ريدل:

نقل قول:
اگه دنیامون رو یه جعبه ی بزرگ و سیاهی در نظر بگیریم، جعبه ای که شامل همین سیارات که میشناسیم و نمیشناسیم، موجودایی که میشناسیم و نمیشناسیم، جاهایی که دیدیم و ندیدیم باشه. میشه بازم جدای این جعبه ی بزرگ ... جعبه ی بزرگتری باشه، که جعبه ی دنیای ما داخل اون جعبه باشه؟ و جعبه ای که جب نباشد جعبه نباشد؟

و جعبه ای که جعبه نباشد جعبه نباشد؟
چند بار اين جمله رو خوندم و نفهميدم.
توى همين پاراگراف، بابت شروع پست امتياز كم كردم. و همينطور كه اگه يك بار با دقت بخونين، متوجه ميشين كه خوندنش سخته، اشكال نگارشى داره و خوب توصيف نشده. و اين باعث ميشه بخوره تو ذوق خواننده.

پست يه سرى اشكالات تايپى داره كه فقط به خاطر عجله تو نوشتن بوجود اومده و با توجه به مهلتى كه براى نوشتن و ويرايش وجود داشت، برام قابل قبول نبود. (كه البته اگه اشتباه نكنم تقريبا ١نمره بابت همش كم كردم.)

همچنين بابت ديالوگ ها هم امتياز كم كردم.

نقل قول:
لینی از پایین فریاد زد:
- آقا همش بچه فامیلای این رز باعث شدن. یه دقه منوی سایت افتاد دستشون.

رز:
- شما رو به تک تک گلبرگام قسم دیگه بچه نمیارم محل کار!

برنزر لی:
- نه نمیشه دیگه! ... نمیشه دیگه آقا! دیتا بیتون دست من نیست. نمیشه.

و خيلى اشكالات ريزتر، كه روى هم رفته موجب كسر امتياز شد.

نقل قول:
همه دور دایره ای به قطر یک کیلومتری، چهارزانو نشسته بودن و اعضای دو تیمی که قرار مسابقه داشتن وسط آن ها بلاتکلیف ایستاده بودن.

اين فقط يه توضيح كلى بود و كامل توضيح ندادم ديگه.
اميدوارم گروه گريفندور ناراحت نشن كه اين پست رو مثال زدم. پست آخر و دم دست ترينش بود.

اگه لازم بود بگين تا همه ى اشكالات پست هايى كه امتياز دهى كردم رو كامل توضيح بدم كه اگه جايى منطقى نبود، بگين.

پیام زده شده در: ۲۳:۰۷ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

هافلپاف، محفل ققنوس

رز زلر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۹ پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۳۱ دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲
از رنجی خسته ام که از آن من نیست!
گروه:
ایفای نقش
محفل ققنوس
هافلپاف
مترجم
کاربران عضو
پیام: 1125
آفلاین
باور کنین اصلا من تا دیروز فکر می کردم هافل برنده س

ولی جدا می شه بیاین بگین چرا یه داور داده 24 یکی داده 17؟ قبول دارم سلیقه س ولی در این حد دیگه؟
قبلا یه بحث به عنوان ریز نمرات بود که از چی چه قدر کم شده. این رو هم بگین لطفا. ترجمه ی فارسیش همونیه که لینی گفت. بگین از کجا کم آوردیم که دفعه ی بعد تکرار نشه.

پیام زده شده در: ۲۱:۲۹ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

اسلیترین، مرگخواران

مرلین کبیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۸ دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲
آخرین ورود:
دیروز ۱۸:۳۶:۳۲
از دین و ایمون خبری نیست
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
اسلیترین
مرگخوار
پیام: 705
آفلاین
سلام!

لینی! پیامت را دیدیم و به زودی آنرا اجابت خواهیم کرد. ولی از آنجا که گویا در هر آن خطر کم شدن امتیاز از گریفیندور، این گروه بسیار وزین وجود دارد؛ آمدیم نکته ای را بگوییم و برویم.
ما تا یکشنبه شب درگیر هستیم و کلا تا آن موقع نمی توانیم بیاییم و توضیحی در مورد امتیازات بدهیم، بعد از آن انشاالخودمان میاییم. پس وعده دیدار ما، بعد از یکشنبه!

+ گفتیم بگوییم که ناگهان حمل بر بی احترامی نکنید، ما همه شما بندگان عزیزمان را دوست داریم و صدای خواهش ها و درخواست هایتان را می شنویم و همانا مرلین بهترین اجابت کنندگان است!

بدرود!

پیام زده شده در: ۲۰:۰۹ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۱:۵۳:۱۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5464
آفلاین
سلام.

تیم کوییدیچ ریونکلاو به نتایج داوری معترضه. چون نمی‌شه به کیفیت ایرادی وارد کرد و چیزی مثل سلیقه به راحتی می‌تونه وسط بیاد، مبنای اعتراضمونو روی چیز دیگه‌ای می‌ذاریم » کوییدیچ!

اسم این مسابقات کوییدیچه و انتظاری که می‌ره اینه که اگه تمام پست به کوییدیچ و ماجراهای مربوط به اون ربط نداره، حداقل بخش اعظمی از اون در این مورد باشه. چیزی که من واقعا در حد کمی تو پستای تیم کوییدیچ اسلیترین دیدم در حالی که تیم ما برعکس، به اتفاقات داخل زمین بها داده.
اگه قراره در حد یکی دو پاراگراف بگیم رفتیم وسط زمین و خواننده صرفا بدونه که الان قراره مسابقه‌ی کوییدیچ برگزار شه، بگین که ما هم بدونیم تو مسابقات آتی اینقد رو کوییدیچی بودن رولامون زوم نکنیم و یه کلمه بگیم فردا مسابقه کوییدیچ داریم و شروع شد و بعدش بریم سراغ سوژه‌ی اصلی خودمون و کاری به مسابقه نداشته باشیم. اما حرفی که من دارم اینه که چالش کوییدیچ به همینه. تفاوتش همینه. انتخاب سوژه‌ای که به کوییدیچ ربط داده بشه و حول اون بگرده. اشتباه نشه من به سوژه‌ی اسلی ایرادی وارد نمی‌کنم، صرفا دارم می‌گم اونطور که باید روی کوییدیچی شدن پستشون وقت نذاشتن. اتفاقات قبل و بعد از بازی چیزیه که هرگز به یاد ندارم اجباری در موردش بوده باشه، اما زمین بازی؟ از کی اینقد کمرنگ شد اهمیتش؟

پیشنهادی که دارم اینه که حداقل تفاوتی که کوییدیچ با سایر رول‌ها و مسابقات داره رو حفظ کنیم و نذاریم کوییدیچی بودنشون اونقد کمرنگ شه که به جایی برسیم که به جای کوییدیچ، دوئل بازی کنیم. قطعا دوئل جذابه و حتی می‌تونه جذاب‌تر از کوییدیچ باشه، ولی دیگه اسمش کوییدیچ نیست و بهتره هر مسابقه‌ای اصل خودشو حفظ کنه. نتیجه این که درخواست تجدید نظر داریم.

در کنارش خودم بعنوان یکی از مدیران هاگوارتز اعتراض خودمو به عدم درخواست توضیحات از داور بابت امتیازی که داره اعلام می‌کنم. یعنی مدیریت هاگوارتز باید از داورا طلب چنین چیزی رو می‌کرد، که نکرد. انشاالروونا از بازی بعدی اینو قطعی می‌کنیم.
اینجا هاگوارتزه و دو تا عضو تازه‌وارد تو تیم اجباری هستن برای اینکه یاد بگیرن. کوییدیچ یاد بگیرن و بعدا بتونن وارد مسابقات لیگ کوییدیچ شن. ملت اگه تو هاگوارتز نخوان بدونن علت کسر امتیازشون چیه و بخوان یاد بگیرن و جبران کنن، دیگه کجا قراره آموزش ببینن؟
بنابراین اگه داورا همچنان به همین امتیازات اصرار دارن از دو داور مسابقه‌مون می‌خوام که اگه می‌شه لطف کنن و حداقل توضیحی راجع به امتیازاتشون برای هر دو تیم بدن که ما هم در جریان باشیم. چون ما بعنوان کسی که علت کسر امتیازات رو نمی‌دونه، چنین نتیجه‌ای رو قبول نداریم. اما وقتی بدونیم چرا کم شده، خب... حداقل می‌دونیم.

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۰۰ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

مونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۳ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۲:۱۹ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶
از آزکابان
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 36
آفلاین
سلام و خسته نباشید.

تیم کوییدیچ گریفندور قصد داره از هردو ظرفیت تعویضش استفاده کنه. جیمز پاتر جایگزین تام ریدل میشه و مون جایگزین الستور مودی. بنابراین ترکیب جدید تیم مون به این شکل هست.

مدافع ها: مون (کاپیتان)، ترامپ (مجازی)

مهاجم ها: آنجلینا جانسون، کتی بل، بتمن (مجازی)

دروازه بان: کلاه گروهبندی

جستوجوگر:جیمز پاتر

داور:مرلین کبیر

تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

#اتحاد_گریف

پیام زده شده در: ۰:۰۰ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶

هافلپاف، محفل ققنوس

رز زلر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۹ پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۳۱ دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲
از رنجی خسته ام که از آن من نیست!
گروه:
ایفای نقش
محفل ققنوس
هافلپاف
مترجم
کاربران عضو
پیام: 1125
آفلاین
ما هم ترکیبمون با اختلاف کمی عوض می شه. داور مون فقط فرق می کنه و جای رودولف رز ویزلی می شه. ترکیب جدید به این ترتیبه:

دروازه بان: سوزان بونز (مجازی)
مدافعین :لاکرتیا بلک(مجازی)، دورا ویلیامز
مهاجمین : رز زلر، آملیا فیتلوورت جسیکا ترینگ
جست و جو گر , داور : رز ویزلی

کَپتِن هم زلزله!

پیام زده شده در: ۲۰:۴۸ شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
آفلاین
تغییر در ترکیب تیم کوییدیچ ریونکلاو

ما می‌خوایم از یکی از دو ظرفیت تعویض بازیکنای حقیقی استفاده کنیم. تنها تغییر در ترکیب تعویض ریتا اسکیتر با لیسا تورپین هست. بنابراین اینم ترکیب جدید تیممون:

دروازه‌بان: گرنت پیج
مدافعان: ریتا اسکیتر، دستمال توالت (مجازی)
مهاجمان: جیسون ساموئلز، چراغ راهنمایی رانندگی (مجازی)، دستگاه توپ‌پرت‌کن (مجازی)
جستجوگر: لینی وارنر (c)

داور: لادیسلاو زاموژسلی

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۵۶ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
آفلاین
سلام.

راجع به 35 امتیاز... واقعا امتیاز قابل توجهی نیست. شما برین امتیازاتی که از کوییدیچ می‌تونه بدست بیاد و در کنارش هاگوارتز رو حساب کنین، شما در واقع باید کل امتیاز کوییدیچ رو از دست می‌دادین اما تنها به 15 تا از کوییدیچ و 20 تا از هاگوارتز رضایت داده شد.

اما راجع به اشتباهی که از تیم گریفیندور سر زده. از 26 خرداد اطلاعیه‌ی رسمی برای تشکیل تیم زده شد و تا 20 تیر مهلت داده شد. یعنی حدود یک ماه! یک ماه واقعا زمان کمی نیست که بگیم کاپیتان مشکل داشته و چرا درک نمی‌کنین. یه هفته یا 10 روز نبود مهلت، یک ماه بود. شما می‌تونستین خیلی زودتر از این‌ها تیمتون رو تکمیل کنین و اعلامش کنین. این که شما دیر اقدام کردین تقصیرش بر گردن هیچ‌کس نیست.
از طرفی شما که می‌دونستین کاپیتان نیست می‌تونستین قبلش خبر بدین تا این مشکل پیش نیاد. مطمئن باشین در اون صورت مشکلی با ارسال پست توسط کسی جز کاپیتان نبود. ضمن اینکه رد و بدل کردن رمز جدا از تقلب، بی‌اخلاقی محسوب می‌شه!

ولی چیزی که مشخصه اینه که شما متوجه قوانین نشده بودین چون حتی تو پست ابتدایی کتی بل(قبل از ویرایش) اشاره‌ای به کاپیتان بودن گریوز نشده بود. به نظر میاد اصلا مطلع نبودین که حتما باید کاپیتان ارشد باشه و اون پستو ارسال کنه. چرا فرض رو بر این نذاریم که اسلیترین هم متوجه قوانین مربوط به زمان نشده و به همین علت پستشو ارسال نکرده؟ فارغ از این فرض، اونا نمی‌تونستن بدن یکی دیگه بفرسته؟ اتفاقا آستوریا هم حضور داشت و می‌تونست به جای کاپیتان اسلیترین بفرسته و دغدغه‌ی نبود کاپیتان تیمو داشت.

ضمن اینکه تیم شما پست اعضارو هم مشخص نکرده بود. من قبل از ساعت 12 و به محض این که اون پستو دیدم به آرسینوس اطلاع دادم. زمان کمی مونده بود، ولی بازم فرصت تصحیح بود که نکردین.

قانون شکنی شده... و تعیین هم نشده فلان‌قدر خلاف قوانین عمل کردن فلان‌قدر مجازات داره. بنابراین الان نمی‌شه تغییری داد.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۰۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶

پرسیوال گریوزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۷ یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۷:۴۱ جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 91
آفلاین
نقل قول:

هری پاتر نوشته:
با عرض سلام و درود!

میخواستم بگم که میدونم قوانین مهم هستن و تبعیت از اون ها اصل مهمیه ولی خب بعضی از قوانین یکم سخت گیرانه هستن. مطلع هستم که به دلیل زده شدن پست کوییدیچ توسط فرد اشتباهی قانون نقض شده ولی خب به نظرم 35 امتیاز کمی سختگیرانست! این امتیاز از تیمی که پست نزده هم کم شده یعنی تفاوتی بین این 2 عمل نیست؟ پست نزدن با زده شدن پست توسط فرد اشتباهی اون هم وقتی در اصل پست تفاوتی نیست، فرقی ندارن؟ پرسیوال گریوز کاپیتان تیم تو روز آخر و روز قبلش به دلیل مشکلاتی که واسش پیش اومده بود آن نشد و نتونست پست رو بزنه بنابراین کتی بل به نیابت از ایشون پست رو زد.

خب به هر حال تصمیم با شماست ولی به نظرم این حرکت یکم بیش از حد سخت گیرانه بود.

با تشکر!

من تایید میکنم حرف ایشون رو. یه بلایی سرم اومده بود و الانم با بدبختی اومدم. خوب بود رمز اکانتم رو میدادم ملت جای من بزنن؟ تقلب محسوب نمیشد اونوقت؟! انصاف داشته باشید خب.
چی بگم؟

حقیقی ها:
پرسیوال گریوز(کاپیتان)، (مدافع)

تام ریدل، (جستجوگر)

آنجلینا جانسون، (مهاجم)

کتی بل (مهاجم)

مجازی ها:
ترامپ (مدافع)، مون (مهاجم)، کلاه گروهبندی (دروازه بان)

داور: مرلین کبیر

من معذرت می‌خوام از همه. مخصوصاً گریفیندوریای عزیز که دارن چوب مشکلات من رو میخورن... شرمنده.

ویرایش شده توسط پرسیوال گریوز در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۲۳:۱۳:۲۰
ویرایش شده توسط پرسیوال گریوز در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۲۳:۱۳:۵۲
ویرایش شده توسط پرسیوال گریوز در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۲۳:۱۴:۵۱

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۲۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶

هری پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۶ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۹:۳۱ یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
از فضا آورد منُ پایین بین شما بر زد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
با عرض سلام و درود!

میخواستم بگم که میدونم قوانین مهم هستن و تبعیت از اون ها اصل مهمیه ولی خب بعضی از قوانین یکم سخت گیرانه هستن. مطلع هستم که به دلیل زده شدن پست کوییدیچ توسط فرد اشتباهی قانون نقض شده ولی خب به نظرم 35 امتیاز کمی سختگیرانست! این امتیاز از تیمی که پست نزده هم کم شده یعنی تفاوتی بین این 2 عمل نیست؟ پست نزدن با زده شدن پست توسط فرد اشتباهی اون هم وقتی در اصل پست تفاوتی نیست، فرقی ندارن؟ پرسیوال گریوز کاپیتان تیم تو روز آخر و روز قبلش به دلیل مشکلاتی که واسش پیش اومده بود آن نشد و نتونست پست رو بزنه بنابراین کتی بل به نیابت از ایشون پست رو زد.

خب به هر حال تصمیم با شماست ولی به نظرم این حرکت یکم بیش از حد سخت گیرانه بود.

با تشکر!

All you touch and all you see, is all your life will ever be

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.