هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۲۰:۴۲ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶

اسلیترین، ویزنگاموت، مرگخواران

هکتور دگورث گرنجر


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۲ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۵:۰۶ چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹
از روی شونه های آریانا!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
اسلیترین
کاربران عضو
پیام: 765
آفلاین
امتیازات جلسه ی دوم:


استوارت عزیز. تو تکلیفی که من داده بودم رو انجام نداده بودی. برای جلسه ی بعد حتما بیا و تکلیفت رو ارسال کن.

گریفندور:

آرسینوس جیگر: 27
خلاصه گذاشتن معمولا در حالت های مختلفی صورت میگیره. مثلا اینکه مدت زیادی از آخرین پست گذشته و فاصله تا خلاصه قبلی خیلی زیاد باشه. یا اینکه سوژه پیچیده شده و گره خورده و برای سهولت کار خلاصه زده میشه. خلاصه تو جزو هیچ کدومشون نبود. تو دقیقا خلاصه ای که سه پست قبل زده شده بود رو کپی کردی. این یعنی سوژه نیازی به خلاصه نداشته. از سوژه دسترسی نداشتن لرد به طور کامل استفاده نشد هنوز میتونستی در موردش بنویسی. طنز پستت میتونست خیلی بهتر باشه.

پالی چپمن: 27
پالی من تاکید کرده بودم که حتما سوژه باید ادامه دار باشه. این سوژه تقریبا تک پستی بود. ولی چون به عنوان یک سوژه ی ادامه دار داده شده قبول می کنم.
پستت خیلی پشت سر هم بود. یه جاهایی ازمه بین دو پاراگراف دو تا اینتر زده بشه. سوژه ی پستت و اینکه از شخصیت پالی و گرگینه ی گیاهخوار بودنش استفاده کردی خوب بود. ولی به درستی ازش استفده نکردی. پالی می تونست تلاش بیشتری برای جذب مشتری بکنه و این خودش طنز خوبی به پستت اضافه می کرد.

تریسی اورسون: 27
نیازی نیست توی هر پست یک کلاس شروع و تموم بشه. اینطوری سوژه تو چهار یا پنج پست تموم میشه. توی پستت به جای باروفیو از وینکی به عنوان استاد استفاده کردی. ولی لزوم خاصی هم به این نبود که تغییرش بدی. سوژه هایی که در پست های قبلی داده میشه رو پس نزنید. میتونستی ازش استفاده کنی و وسط کلاس باروفیو و وینکی جاشون عوض بشه. مثلا وینکی سعی کنه به زور باروفیو رو بیرون کنه. این خودش سوژه ی خوبی بود. از این سوژه ها به راحتی عبور نکن. ازشون خوب استفاده کن.

گویندالین مورگن: 26
شخصیت آرسینوس پستت شباهت چندانی به آرسینوس نداشت. باید روی لحن و رفتار شخصیت ها بیشتر دقت کنی. شخصیت گویندالین خیلی جا افتاده نیست. باید بیشتر جا بندازیش تا بقیه هم بدونن چرا اون باید بیاد هر چیزی رو بفروشه که پرواز میکنه و سخنگوئه؟
توی بخش شکلک ها هم باید با دقت بیشتری عمل کنی. جاهایی که باید شکلک داشته باشه نداشتن. یا بعضی جاها شکلک ها نا مناسب بود. از د شکلک یک جا هم استفاده نکن. یک شخصیت که نمیتونه همزمان دو حس مختلف داشته باشه.

آرتور ویزلی: 26
این سوژه به خلاصه و جمع بندی نیاز داره. لازم بود ول پستت یه خلاصه بزنی. شخصیت های پستت از شخصیت های اصلی دورن. باید روی شناختشون کار کنی. وجود شکلک در پست ضروری نیست ولی در پست تو بعضی از جاها کمبودشون حس میشد و اینکه نیازه که باشن. سوژه ای که توی پست قبلی داده شده رو هم نباید فراموش می کردی. لازمه بتونی با همون سوژه هم بنویسی.

یوآن آبرکرومبی: (ارشد اضافه بر ظرفیت)26
اینکه رودولف برای دیدن مورفین از جایی که هست خارج بشه میتونه باعث انحراف سوژه بشه. بهتر بود که مورفین فقط چند تا اتاق با رودلف فاصله داشته باشه که البته با توجه به اینکه اون ها تو خانه ریدل بودن کار سختی نبود. برای استفاده از مار کوبیده شده به در هم میتونست اون مار به در اتاق مرفین کوبیده شده باشه. دیالوگ های پشت سر همی که تو پستت بود هیچ هدفی رو دنبال نمی کرد. چیز خاصی هم نداشتن. حذف شدنشون تاثیری تو پستت نداشت. بهتر بود دیالوگ های بهتری رو مینوشتی.

کتی بل: 26
شخصیت کتی باید کمی بیشتر شکل بگیره. اینکه تمام مدت فقط دنبال نقطه باشه براش کمه. لازمه ابعاد جدیدی به خودش بگیره تا یکنواخت نشه. توی پستت اینکه اخر پست تقریبا به نقطه شروعش برگشت خوب بود. ولی خیلی بهتر بود که اخر پستت سوژه ای به نفر بعدی میدادی که بتونه ازش استفاده کنه و پستت رو ادامه بده. وسط پستت هم معمولا بهتره که لینک ندی.

آلیشیا اسپینت: 26
چند تا غلط تایپی توی پستت دیدم که اگر پستت رو قبل از ارسال یک بار بخونی متوجهشون میشی و میتونی اونا رو برطرف کنی. بعضی از جاها بین توصیفت از حالت شخصیت و شکلکی که زده بودی تناقض وجود داشت. مثلا گفتی عصبانیه ولی شکلک بغض زدی. آرسینوس پستت هم خیلی آرسینوس نبود. این رو هم با کمی دقت توی چت باکس میتونی درست کنی.

مینروا مک گونگال: 25
از سوژه های پستت به درستی استفاده کن. تقریبا از بهترین بخش پستت که نحوه درست شدن غذا بود به سادگی پریدی و به همین سادگی پستی که میونست خیلی جالب باشه تبدیل شد به یک پست متوسط. روی شخصیت مینروا بیشتر کار کن. بقیه برای انکه بتونن در مورد مینروا بنویسن نیاز دارن به خوبی بشناسنش. برای مینروا ویژگی مخصوص به خودش رو پیدا کن. ویژگی که همه با اون بشناسنش.

آنجلینا جانسون: 28

پستت در مجموع پست خوبی بود آنجلینا. ولی یادت باشه باید شخصیت آنجلینا رو به بقیه بشناسونی. باید بقیه بدونن چی باید در موردش بنویسن. ویژگی آنجلینا چیه و چه شخصیتی داره. اینا موارد خیلی مهمی هستن.
ایده صیت ناممه هری ایده ی خوبیه. سوژه ی فرعی چطور رسیدن به وزارت خونه میتونه به سوژه کمک کنه. چون در اصل خود سوژه نئرد خاصی نداره که بشه بهش پرداخت.

هافلپاف:

آملیا فیتلوورت: 26
این سوژه بعد از این همه پست و با توجه به اتفاقاتی که توش افتاده نیاز به خلاصه داشت. بهترین کاری که میتونستی بکنی این بود که برای سوژه یه خلاصه مناسب بذاری.
معمولا در بخش توضیحات از شکلک استفاده نمیکنیم و تلاش می کنیم تا اون جایی که ممکنه با کلمات و توصیف منظورمون رو برسونیم. ضمن اینکه وسط جمله از شکلک استفاده نکن. اون هم دو تا، دو تا! حتی در انتهای یک جمله هم یک شکلک کافیه. علامت های انتهای جمله ها رو نباید فراموش کنی. یکی دو جا پیش اومده بود که فراموش کرده بودی. به جاش توی بعضی از جمله ها چند تا گذاشته بودی ک این هم اشتباهه. یه دونه از یک علمات برای یک جمله کافیه.

آریانا دامبلدور: 30
خوب بود آریانا. اشتباهات مکرر آریانا و اینکه از این اشتباهات استفاده میکنه سوژه ی خیلی خوبیه. آریانا هم شخصیت شناخته شده ایه. پستت خوب بود آریانا.

رودولف لسترنج: 29
پستت خوب بود. دلیل کسر شدن اون یک امتیاز هم این بود که طنز پستت میتونست بهتر بشه. کمی زود از روی سوژه ها پریدی.

جسیکا ترینگ: 25
قبل از هر چیز اینکه چند تا اینتر هم گاهی بین پستت بزن. پستت خیلی فشرده، یک نفس و پشت سر همه. باید بعضی از پاراگراف ها رو از هم جدا کنی تا پستت ظاهر بهتری به خودش بگیره. در جاهای درست مکث ایجاد بشه و خوندنش هم راحت تر بشه. روی شناخت شخصیت ها و رفتارشون باید خیلی بیشتر دقت کنی. رفتار لردت صلا شبیه لرد نبود. از سوژه ها هم به راحتی عبور نکن و از دستشون نده. درگیری ارسینوس و مادربزرگ میتونست کل پستت رو در بر بگیره.

دورا ویلیامز: 26
شخصیت های پستت از شخصیت هایی که باید باشن دور بودن. باید بیشتر شخصیت های سایت رو بشناسی و در موردشون بدونی. اینطوری پست هات بهتر میشن. از سوژه ها بیشتر و بهتر استفاده کن. حتی میتونستی کلی در مورد اینکه هکتور داره معجون درست می کنه بنویسی. همین سوژه ها هستن که میتونن خیلی بهمون توی نوشتن کمک کنن.

اسلیترین:

آستوریا گرینگرس: 29
پستت خوب بود آستوریا. اینکه برای نفر بعدی یه سوژه ی خوب انتهای پستت گذاشتی کار خوب و به جایی بود. اینطوری نفر بعدی به راحتی میتونه بیاد و ادامه بده. ابعاد پستن بسیار مورد پسند بود. کوتاه و مفید. اون یک امتیاز کم شده هم واسه این بود که طنز پستت برای تو کم بود.

الکس سایکس: 24
پستت بیش از حد کوتاه بود الکس. صرفا ززده شده بود تا تکلیفی ارائه کرده باشی و این خوب نیست. سوژه ای هم نداشت. علامت پایان جمله ها رو نباید فراموش کنی. در مورد شخصیت ها هم باید بیشتر دقت کنی. لحن حرف زدن و رفتار کردنشون. مثلا هیچوقت کسی پیشنهاد نمیده برای کمک برن پیش هکتور.

دوریا بلک: 27
پستت در مجموع خوب بود دوریا. ولی یادت باشه معمولا توی یک دیالوگ از دو شکلک مختلف استفاده نمی کنیم. و اینکه توی بخش توضیحات و توصیف ها از شکلک استفاده نمی کنیم. و سعی میکنیم با همون کلمات حالت شخصیت ها رو توصیف کنیم.
اینکه دوریا رو وارد سوژه کردی خوبه ولی باید شخصیتش رو به بقیه بشناسونی. بیشتر در مور دوریا بنویس و توی چت باکس فعال باش تا بقیه هم بشناسنت بتونن در موردت بنویسن.

ریونکلا:

گرنت پیچ: 30
پستت خیلی خوب بود گرنت. از وضعیت دامبلدور خیلی خوب استفاده کردی و سوژه ی طنزی باهاش ساختی. وقتی کامل میدم یعنی ایراد نداشت دیگه. چیو نقد کنم؟(لبخند

اورلا کوییرک: 26
این خیلی خوبه که سراغ سوژه ای رفتی که مدت زیادی از اخرین پستش میگذشت. همه ی پستت در مورد سر رفتن حوصله اورلا و رفتنش به کلاس رز بود. ولی ما درباره ی اورا چیزی نمیدونیم که بتونیم بنویسیم. اگه الان به من بگن ویژگی اورلا چیه من نمیدونم. چون معرفی نشده. پایان پستت هم سعی کردی سوژه ای رو به نفر بعدی بدی تا بتونه ازش استفاده کنه. ولی در کل از سوژه های فرعی پستت به طور کامل استفاده نکردی.


لادیسلاو زاموژسلی: 29
پستت پست خوبی بود. تنها دلیل کم شدن امتیاز این بود که سوژه ای که انتخاب کردی یه جورایی شبیه تک پستی ها حساب میشد. این سوژه هم به خلاصه احتیاج داشت. یه خلاصه کلی از اصل داستان.

جیسون ساموئلز: 27
معمولا بهتره که وسط پست به جاهای مختلف لینک ندی. این کار تمرکز رو از پست تو برمیداره. پستت تقریبا معمولی بود. سوژه ی خیلی خاصی نداشت. ولی اینکه در انتها سوژه ای رو اضافه کردی که نفر بعدی بتونه ازش استفاده کنه خوب بود.

لیسا تورپین: 25
پستت دیگه خیلی کوتاه بود لیسا. یه جورایی زده شده بود که فقط بتونی بیای و به عنوان تکلیف ارائه کنیش.
هیچ استفاده ای از سوژه ای که اضافه شد نکردی. سوژه ی رز ویزلی میتونست خیلی جالب باشه. حتی لرد میتونست دستور بده رز تمام آب های دنیا رو باید از بین ببره. در کل پستت خیلی خوب نبود.

دای لوولین: 30

پستت خیلی خوب بود دای. دای جغد شده خیلی خوب بود. همچنین ایده ی دای اصلی و فرعی.


ویرایش شده توسط هکتور دگورث گرنجر در تاریخ ۱۳۹۶/۵/۸ ۲۲:۲۲:۰۲

ارباب یه دونه باشن... واسه ی نمونه باشن!
پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۲۳:۵۹ شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

دای لوولین


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۳ چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۲:۲۹:۰۱ جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 292
آفلاین


این بدترین شکنجه دنیاس، اینکه صبر کنی و بدونی هیچ کاری از دستت ساخته نیست.

the hunger game | 2012 | Gary Ross


تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده


پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۶:۲۱ شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

دوریا بلک


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۵ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۰:۳۸ شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸
از میان نور ها و دود های سبز و سیاه
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
دوریا همینجوری که پاورچین پاورچین وارد کلاس معجون میشد ، دعا میکرد کسی اون دور وبر نباشه تا ببینه اون داره در واپسین ساعاتی که میشه معجون رو تحویل داد ، میره تا معجونش رو بذاره لای بقیه معجون ها. پس حواسش رو بیشتر جمع کرد.
معجون رز الودش رو گذاشت کنار معجون ارسینوس جیگر تا دیر اوردنش کمی لاپوشونی بشه و بعد اروم خارج شد.


جرئت اجرایی کردن ایده هایت را داشته باش؛ وگرنه دنیا همیشه پر بوده از ترسوهای خوش فکر... . «استیو جابز»
***
Light is easy to love
Show me your darkness

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده


پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۳:۵۳ شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

آنجلینا جانسونold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۴ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
از یو ویش!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 127
آفلاین
سلام استاد. اینم تکلیف ما. همونطور که گفته بودید خودمون رو هم فرو کردیم تو داستان استاد تو رو به پاتیلت ده بده مشروط نشم.


کتی بل عشق منه، مال منه، سهم منه!
قدم قدم تا روشنایی،
از شمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر !
میجنگیم تا آخرین نفس !!
میجنگیم برای پیروزی !!!
برای عـشـــق !!!!
برای گـریـفـیندور !!!!!

?You want to know what Zeus said to Narcisuss
"You better watch yourself"پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۲۳:۳۹ جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶

الکس سایکسold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۱ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱:۴۰ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
سلام تکلیف اینم بنده .


تصویر کوچک شده


پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۷:۲۰ جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶

مینروا مک‌گونگال


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۴ دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۴:۵۲ سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷
از کنار گوشیم
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 43
آفلاین
مینروا دل و قلوه گوسفندی را که در شیشه گذاشته بود را در دست داشت . به کلاس معجون سازی رفت و در زد ولی وقتی جوابی نگرفت در را به آرامی باز کرد و داخل شد . شیشه را کنار معجون های عجیب دیگران گذاشت و برچسبی رویش چسباند . روی برچسب نام مینروا نوشه شده بود . بعد به همان آرامی که آمده بود ، رفت.


قدم قدم تا روشنایی، از شمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر !
میجنگیم تا آخرین نفس !!
میجنگیم برای پیروزی !!!
برای عـشـــق !!!!
برای گـریـفـیندور !!!!!

تصویر کوچک شده

#اتحاد_گریف


پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

جسیکا ترینگold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۲ دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۵:۵۲ شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 143
آفلاین
جسیکا معجون دو رنگش را که برایش زحمت زیادی کشیده بود را به آرامی باخودش حمل میکرد.
در زد و وارد شد.
-اهم استاد!
-هکتور که داشت با کرم فلوبرش بازی میکرد جواب داد:
-چیه؟
-اومدم معجونمو بهتون بدم!
هکتور با اشاره دستش گوشه اتاق را که پر از معجون های دانش آموزان دیگر بود را نشان داد و گفت:
-بزارش اونجا
از آنجایی که قطعا معجون او میان آن همه شیشه گم میشد ،جسیکا چوبدستی اش را در آورد و روی شیشه معجونش نوشت:
معجون خفن***** توسط :جسیکا ترینگ
معجون را به آرامی روی معجون آلیشیا اسپینت گذاشت و بی سرو صدا از دفتر هکتور خارج شد.


هافلپاف ایز خفن!
شیپور خواب رودولف دست منه!
صبحا زود بیدار شید شبا هم زود بخوابید!
مراقب تلسکوپ آملیا باشید!اصلا حوصله نداره!
ارباب
بعله!و باز هم بعله...
در پناه هلگا باشید.
همین...
تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده


پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۴:۵۲ پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

آلیشیا اسپینت


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۰ جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۹:۰۶:۵۲ پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹
از روی جارو
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 102
آفلاین
سلام پروفسور.

امیدوارم دیر نشده باشه،اینم از تکلیف معجون سازی من.


تا عشق و امید است چه باک از بوسه ی دیوانه ساز


پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱:۳۸ سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶

هافلپاف، مرگخواران

دورا ویلیامز


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۷ شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۳:۴۳:۲۰ پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
از اتاق مد!
گروه:
کاربران عضو
هافلپاف
ایفای نقش
پیام: 205
آفلاین
معجون
خود را که به رنگ خاکستری در امده بود ، درون شیشه ای که رویش پر از برچسب مشنگی بود و برایش ارزش زیادی داشت ریخت.تنها دلیل این کارش علاقه ای بود که به سخت گیری های این استاد داشت.نه قیافه اش.زنگ ناهار وارد اتاق شد انتظار داشت استاد سر میز ناهارش باشد،اما همان جا بود و داشت نگاه مشکوکی به یک شیشه معجون خوشرنگ صورتی می انداخت. دورا مملو از اضطراب شد.جلو رفت و من من کنان سلامی کرد.سپس بدون این که منتظر جوابی باشد،به سمت در برگشت.

_سلام.

دورا در را با تعجب بست. این استاد اونقدر ها هم ترسناک نبود.پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۲۳:۰۵ یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

کتی بلold


نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۴ شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 75
آفلاین
سلام استاد

نقطه من خدمت شما.


قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

تصویر کوچک شده
شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است | ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.