هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۲۱:۳۳ یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

پاتریشیا وینتربورن old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۲ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۵:۳۰ سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷
از همون اول هم ازت خوشم نمی اومد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 146
آفلاین
با درود ؛
می دونم سرتون شلوغه ولی اگه می شه اینو
نقد کنین.

I'm learning that who I'm is'nt so bad.The things that make me different are the things that make me

پیام زده شده در: ۲۰:۵۴ یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

شما ایچیکاوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۷ یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۰:۳۲ چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
سلام.
ایشون خدمت شما.
خیلی هم ممنون.

پیام زده شده در: ۱۹:۵۵ یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

نارسیسا مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
از سرتم زیادیه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 110
آفلاین
با سلام و درود؛

درخواست نقد این پست رو داشتم لطفاً.

پیشاپیش هم نهایت تشکر رو دارم.

?Why so serious

پیام زده شده در: ۱۵:۵۲ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

مرگخواران

ادوارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۹:۰۲ پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲
از باغ خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 196
آفلاین
سلام, درخواست نقد این رول رو داشتم. ممنون.

تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

نهی از معروف و امر به منکر.

پیام زده شده در: ۱۴:۰۹ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

گریفیندور

آستریکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۱۹ شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
امروز ۲۰:۰۳:۴۴
از شبانگاه توی سایه ها.
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گریفیندور
پیام: 275
آفلاین
سلام درخواست نقد این رول رو دارم. بو

و خلاصه مختصر اون در اینجا میتونید ببینید. { ماجراهای مرموز هاگوارتز}

بو؟
چرا به زبان محلی نقد می خوایین؟
ممنون بابت خلاصه.

نقد ارسال شد.

ویرایش شده توسط لرد ولدمورت در تاریخ ۱۳۹۶/۸/۲۷ ۲۲:۵۳:۵۸

Love Me Or Hate Me. You're Gonna
Watch Me•♤

پیام زده شده در: ۱۵:۲۴ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶

گریفیندور

آستریکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از شبانگاه توی سایه ها.
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گریفیندور
آفلاین
سلام . درخواست نقد این رول رو داشتم. مرسینگ.

نقد ارسال شد.

ویرایش شده توسط لرد ولدمورت در تاریخ ۱۳۹۶/۸/۲۶ ۱۹:۱۱:۳۸

Watch Me•♤

پیام زده شده در: ۲۳:۲۰ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
امروز ۱۸:۳۶:۰۲
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6953
آفلاین
بررسی پست شماره 373 گورستان ریدل ها، آستریکس:

نقل قول:
آرسينوس که متوجه ميشه لرد زندس از خوش حالي نقابش شاخ در مياره و جلوي لرد بندري ميرقصه
خلق و توصیف صحنه طنز، یکی از سخت ترین انواع طنزه. از این نوع شروع نکنین به نظر من. اول برین سراغ شخصیت ها...دیالوگ ها...این یکی احتیاج به مقداری تجربه داره. شاید تجربه هم داشته باشین ولی کافی نیست. چون این صحنه خنده دار نشده. و وقتی پستمون با این شروع بشه، باعث می شه خواننده یه قضاوت کلی درباره ما داشته باشه که شاید هم درست نباشه.
وقتی کلمات برای توصیف کافی هستن، از شکلک استفاده نکنین. مخصوصا در قسمت های توضیحی. رقصیدن کار مشخصیه. شکلک کامل ترش نکرده. برای همین لازم نیست.

نقل قول:
_ اهاي ديونه از جلو تلوزيون بزن به چاک.
_ بله؟ چشم ارباب.
_ ديدي چيکار کردي! قسمت مهم سريال از دست دادم , همون قسمتي که چند روزه منتظرشم , همون قسمتي که پسره به عشقش ميرسه و روبوسي مي کنن بعدشم پسره خودش و دختر رو ميکشه.
ملت مرگخوار:
لرد داشت تو گوشی فیلم می دید...نه؟
ولی اهمیت زیادی نداره. دیالوگ ها و شکلک ها خوب بودن...ولی می تونستن کمی محکم تر باشن! دیالوگ لرد کمی احساسی تر و صورتی تر باشه که بیشتر بهش نیاد! و عکس العمل مرگخوارا متعجب تر و متاسف تر. اینجوری کمی ساده شده.

نقل قول:
مرگخوارا بازم نگاه معني داري به ارسينوس مي کنن و بهش ميفهمونن که يالا باس بکشيش , ارسينوس يه لحضه مات شد. تو دلش ميگفت بکشه , نکشه , بکشه و لرد خوب شه , نکشه بشينه با لرد سريالو تماشا کنه. بلاخره ارسينوس تصميمش رو گرفت. ارام ارام به پشت سر لرد ميره , روي سر کچل لرد خيره ميشه , اشک توي چشم هاي پشت نقابش جمع ميشن , چوبدستيش رو بيرون مياره , اروم اروم بالا ميبره , نفس ها در سينه هپس , چوب دستي پشت سر لرد قرار ميگيره و لحضه موعود...
لحظه!
معمولا موافق بیش از حد محاوره ای نوشتن نیستم. در حد "باس بکشیش"...ولی این جا آزار دهنده نبود.
اینجا هم به نظرم باید پررنگ تر نوشته می شد. شما خوب شروع می کنین. ولی ضربه رو اونقدر محکم نمی زنین که تاثیر بذاره. مسیرتون درسته ولی ساده می نویسین. همین ساده نوشتن ممکنه حوصله خواننده رو سر ببره. این صحنه جالب بود. آرسینوس می ره پشت سر لرد...تردید می کنه. اشک تو چشاش جمع می شه. یاد خاطراتش میفته...اینا کمی باید مستقیم تر نوشته می شدن. قوی تر.
تا وقتی فاعلتون عوض نشده، لازم نیست اسمشو ببرین. اینجا "آرسینوس" اضافیه. موقع خوندن خیلی راحت متوجه اضافی بودنش می شین:
نقل قول:
بلاخره ارسينوس تصميمش رو گرفت.

نقل قول:
لرد: ده يکي بره اون درو باز کنه ديگه مرسي اه.
این "مرسی اه" رو در اسرع وقت ترک کنین!

نقل قول:
_ به نام مرلين. به لرد ولدمورت بگوييد کسي که زنگ درتون رو زده و اين نامه رو جلوي در گذاشت , کسي نيست جز يه مردم ازار.
بازم ایده بد نیست...از این نظر که سوژه رو پیش نبرین و جلوی آرسینوس رو بگیرین. ولی محتوای نامه باید کمی مسخره تر می شد.
مثلا...چرا نامه ای از طرف یه شخصیت آشنا(ترجیحا سفید)نباشه؟ اینجوری سوژه های بیشتری دارین.
هیچ جمله و دیالوگ و حرکتی رو، تا وقتی که امکان و فرصتی برای متفاوت کردنش دارین، ساده ننویسین.

نقل قول:
ليني که بدجور تحقير شده بود در عرض هزارم ثانيه همه سيم هاي مغزيش اتصال پيدا کرد و با عصبانيت نامه رو تيکه پاره کرد. از در رد شد و وارد اتاق لرد و مرگخوارا شد.
عکس العمل لینی و عصبانیتش با محتوای نامه خیلی جور در نمیاد. یا نامه باید تحقیر آمیز تر می شد و یا لینی آروم تر.
اون شکلک آخر مال لینی بود...ولی به لینی بر نمی گرده. عصبانیت نویسنده رو نشون می ده! شکلک ها فقط تو دیالوگ ها هستن که حالت شخصیت رو نشون می دن. یا جایی که مستقیما بنویسین فلانی به حالت ( ) رفت تو اتاق. که این جا هم تا جایی که امکان استفاده از کلمات رو داریم، بهتره از شکلک استفاده نکنیم.

پست شما از نظر پیش نبردن سوژه خوب بود. کمی ساده می نویسین. این باید تقویت بشه. راهش هم استفاده از شخصیت هاست. از شخصیت ها باید قوی تر و پررنگ تر استفاده کنین. اگه آرسینوس نقاب داره، اشاره به نقابش کافی نیست. باید فکر کنین تو این موقعیت چه استفاده ای می شه از نقابش کرد؟ یا از حشره بودن لینی...یا از هر ویژگی هر عضو دیگه ای.
لردتون در حالت عادی نبود. برای همین در مورد شخصیت اون نمی تونم چیزی بگم.

مواظب غلط های املایی هم باشین...هپس آخه؟

موفق باشید!

پیام زده شده در: ۲۱:۵۵ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶

گریفیندور

آستریکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از شبانگاه توی سایه ها.
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گریفیندور
آفلاین
سلام درخواست نقد این رول رو دارم. مرسی اه.

Watch Me•♤

پیام زده شده در: ۰:۱۲ یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
امروز ۱۸:۳۶:۰۲
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6953
آفلاین
لطفا اسم نقد کننده نبرین.

نقدا رو شانسی انتخاب نمی کنیم. درخواست نقد، درخواست کننده هایی که فقط از من نقد می خوان رو خودم انجام می دم. چون می شناسمشون. بقیه رو بلاتریکس لطف می کنه.

..........................

ادوارد

نقل قول:
سلام, بعد مدت ها دوباره پس زدم. اگه میشه نقد کنید.
پس زدی ادوارد؟ چی رو پس زدی؟!

بررسی پست شماره 275 آموزشگاه مرگخواری، ادوارد قیچی:

شما یه اشکالی دارین که از همون اول پستتون مشخصه...شروع می کنین...ولی ادامه نمی دین!
وقتی دارین طنز می نویسین شجاع باشین. چیزی رو که شروع کردین جلو ببرین. تا جایی که جا داره:
نقل قول:
آرسینوس از درون شکست, نا امید شد, خورد شد, دوباره سر هم شد و شکست عشقی خورد.
این جور توصیف ها برای این که خنده دارتر بشن، باید خیلی برن جلوتر. باید خیلی اغراق آمیز تر و پررنگ تر و غیر قابل باورتر باشن. یه نمونه دیگش هم اینجاست:
نقل قول:
درحالی که تاج نیمه جونش رو بغل کرده بود همش با خودش حرف میزد.
- چرا؟ چرا اون؟ چرا من نه؟
این حرف زدن هم باید بیشتر می شد که حالت هذیون گفتن به خودش می گرفت. آرسینوس می تونست بیشتر با تاج نیمه جونش درد دل کنه.
این اصطلاح "تاج نیمه جون" خوب بود. ارزش و اهمیت مضحکی رو که آرسینوس به تاجش می داد رو نشون می ده. مخصوصا دیالوگ های بعدی این حالت رو تقویت کرده و خیلی خوب بودن:
نقل قول:
- اون زندس, می بینین؟ داره نفس میکشه!
-مرگخوار ها:
- بلا... بلا تو باید کمکش کنی.
خیلی خوب از موقعیت استفاده کردین. طنز خیلی خوبی ایجاد شده. یه موقعیت و یه شخصیت...و اغراق قسمت های مناسب.

نقل قول:
- نه الان سرم شلوغه, دارم دندون های رودولف رو تاکسیدرمی می کنم یادگاری بمونه.
تاکسیدرمی کلمه مناسبی برای این قسمت و این کار نیست...ولی اصلا توی ذوق نمی زنه. بلاتریکس می تونه همینو گفته باشه...بامزه هم شده اتفاقا.

نقل قول:
مرگخوار ها همچنان پوکر فیس وارانه به آرسینوس که تاج حکومتش رو بغل کرده بود نگاه می کردن که یکهو صدای فیس عجیبی اومد و پرنسس نجینی وارد صحنه شد.

- فیسس. پاپا گفت زود تر کارو تموم کنی سینوس وگرنه شام من میشی.فیسس.
فاصله لازم نبود. دیالوگ مال نجینیه.
از نجینی خوب استفاده کردین.

نقل قول:
نجینی بعد از گفتن این جمله ی تهدید آمیز, خیلی شیک فیس فیس کنان از صحنه خارج شد. بعد از خارج شدن پرنسس نجینی آرسینوس بلند شد, خرده های تاج حکومتش رو داخل جیبش ریخت, کرواتش رو مرتب کرد و روی صندلیش نشست.
- کی داوطلب شده بود که سیاهیش رو بسنجم؟
قضیه شکستن تاج رو از نفر قبلی گرفتین. کل پستتون بهش پرداختین و در پایان سوژه رو برگردوندین به مسیر اصلیش. این کارتون خیلی خوب بود. هم از نظر احترام گذاشتن به سوژه های فرعی و کوچیکی که ایجاد شدن و هم از نظر فراموش نکردن سوژه اصلی. شما کلا در "خرج نکردن سوژه" خیلی خوب عمل می کنین. قبلا در تموم کردن پست ها ایراد داشتین ولی پایان این پست عالی بود.

ادوارد رو هم فراموش نکنین. ادوارد مرگخواره. می تونه تو این موقعیت حضور داشته باشه. حتی به اندازه یک دیالوگ یا یک توصیف. مثلا یه گوشه ای سرگرم هرس کردن رز باشه...یا تاج آرسینوس که شکست، با عجله میومد طرفش که بده من درستش کنم و با قیچیاش تاج رو تیکه تیکه می کرد.

پست شما خوب بود. شخصیت ها خوب بودن...سوژه خوب پیش رفته. طنز می تونه قوی تر بشه. با کمی اغراق بیشتر. ولی به همین حالت هم خیلی خوبه. نکته های خوبی رو می بینین و می گیرین.

....................

لینی

پیکس...نقد آخه؟...واقعا؟

بررسی پست شماره 602 خانه ریدل ها، پیکس!

نقل قول:
+ تو این پست فاز دخالت نویسنده منو گرفته بود، ولی هی زدم تو گوشش. مثلا تهش می‌خواستم بنویسم و بوق بر هر آنکه تصور می‌کنه لینی موفق نخواهد شد.
دقیقا با همون شکلک.
اولین خط بعد از دیالوگ اول هم که به نظر میاد وضعیت مشابهی داره.
تو که نه دیگه حشره. این توصیه ها برای کسیه که تازه شروع کرده. یا هنوز تشخیص نمی ده کجا دخالت اشتباهه. جنابعالی فکر می کنیم تشخیص بدی!

نقل قول:
+ همیشه وقتی چند نفر پشت سر هم دیالوگ می‌گن، دوبار اینتر می‌زنم بعد از پاراگراف، و بعد شروع می‌کنم به نوشتن دیالوگا. اصن دستم نمی‌ره یه اینتر بزنم. عیبی داره؟ حتی با وجود اینکه توصیفات قبل از پاراگراف مختص به همون افراده؟
نه...چرا عیبی داشته باشه؟ اون دیالوگای پشت سر هم بهتره از پاراگراف جدا بشن. حالا کمی جدا بشن یا خیلی جدا بشن، اهمیت زیادی نداره.

نقل قول:
مرگخوارا اطاعت می‌کنن و می‌رن که دور شن.
برای لرد عجیب بود که صدای وزوزهای حاصل از بال‌بال‌زدن لینی به گوشش نمی‌رسید. شاید کوچیک بودن لینی اونقدرا هم بد نبود!

- از در برین. از درم بیاین تو. درو برای همین ساختن.

شاید هم بد بود! مرگخوارانی که بی صدا وارد خلوت ماریِ لرد بشن؟ نمی‌خوایم نمی‌خوایم!
مرگخوارا که باز هم قصد داشتن از زیر در و سوراخ کلید خارج شن، با فریاد لرد لحظه‌ای سرجاشون متوقف می‌شن و نگاهی به دستگیره‌ی در می‌ندازن.
این جاش بود دیگه؟
اظهار نظره اشکالی نداره...ولی به نظرم ترتیب نوشته ها و دیالوگ، این قسمت رو کمی نامفهوم کرده:
مرگخوارا اطاعت می‌کنن و می‌رن که دور شن.
برای لرد عجیب بود که صدای وزوزهای حاصل از بال‌بال‌زدن لینی به گوشش نمی‌رسید. شاید کوچیک بودن لینی اونقدرا هم بد نبود!
شاید هم بد بود!
مرگخوارانی که بی صدا وارد خلوت ماریِ لرد بشن؟ نمی‌خوایم نمی‌خوایم!

- از در برین. از درم بیاین تو. درو برای همین ساختن.
مرگخوارا که باز هم قصد داشتن از زیر در و سوراخ کلید خارج شن، با فریاد لرد لحظه‌ای سرجاشون متوقف می‌شن و نگاهی به دستگیره‌ی در می‌ندازن.

قسمت بالا و پایین بهتر بود اینجوری جدا می شدن. "خلوت ماری" هم اصطلاح خوبی بود.

نقل قول:
مرگخوارا که باز هم قصد داشتن از زیر در و سوراخ کلید خارج شن، با فریاد لرد لحظه‌ای سرجاشون متوقف می‌شن و نگاهی به دستگیره‌ی در می‌ندازن. دستگیره، در نقطه‌ای بسیار دور دور دورتر از دسترس قرار داشت. طوری که یکی از مرگخوارا از شدت این که سرشو بالا برد تا دستگیره رو ببینه، از پشت کف زمین پخش شد.
صحنه بامزه بود. از اون بامزه های ساده ای که نباید زیاد هلش داد! فعل آخرت کمی به نظر من زیاد بود. کمی "هل دادن" و تلاش برای خنده دارتر شدن بود. بهتر بود ساده نوشته می شد.

نقل قول:
- نکنه انتظار دارین ما درو براتون باز کنیم؟

- نه ارباب، ولی من می‌تونم. دستگیره جلومه ارباب. من حشره‌ی توانمندی‌ هستم. کوچولوام ولی می‌دونم که می‌تونم.
پستت کمی حالت حواس پرت داره! جمله هاش کمی پس و پیشن...کلمه های اضافه توش هست. و این اتفاقیه که معمولا تو پستای تو نمیفته. الان اینجا "ولی من می تونم" درست نیست. باید "من می تونم" خالی می شد. یا می گفت اینا نمی تونن، ولی من می تونم.

نقل قول:
لینی که روونا داده بود به اون دو بال پرواز، دستگیره رو درست پیش روی چشماش می‌دید.
جمله نامرتب! که به نظر عمدی می رسه ولی جالب نیست. "لینی که روونا به او دو بال پرواز داده بود" بهتر می شد.

نقل قول:
مرگخوارا به محض شنیدن این حرف بدو بدو از زیر در عبور می‌کنن. اما لینی همچنان در تلاشی وصف‌ناپذیر سعی داشت تا دستگیره‌ی درو بچرخونه!
به نظر من نباید اینجا تموم می شد. این یه قضیه کوچولوی جالبه که خودت خلق کردی. خودت هم باید تمومش می کردی. الان طوری به نظر رسیده که انگار قضیه مهمیه و باید ادامه پیدا کنه.
تو بهترین "تموم کننده" ای هستی که تو سایت سراغ دارم. یکی از بهترینا نیستی. بهترینی. برای همینه که هر پستی می زنی، فورا ادامه داده می شه. البته یه بدی داره...فعالیتت زیاده ولی دیده نمی شی. ولی عوضش برای سایت مفیدی! شاد باش!
این پستت به خوبی قبلیا تموم نشده. باز در مقایسه با کل سایت خیلی خوبه ها...ولی در مقایسه با پست های خودت، یه پله پایین تره.
طنزت هم همین حالت رو داره. طنزای تو خیلی وقتا عالی می شن. طنز این پست فقط خوب بود. خوب و سرگرم کننده.

دور شو پیکس. از زیر در یا از هر جای دیگه.

.................

نارسیسا

سلام

نقل قول:
نمیدونم شاید چون من تازه وارد جو سوژه ها شدم اینجوری هستم ولی چرا بعضی اوقات بعضی سوژه هارو هرکاری میکنم نمی تونم ادامه بدم؟!
آیا ایراد از منه ؟
آیا ایراد از سوژه است؟
نه بابا چرا ایراد از شما باشه. ایراد از سوژه اس. منم وقتی بخوام پست بزنم ده تا سوژه می خونم تا یکیشو انتخاب کنم. بجز خانه ریدل ها که باید بخونم و باید ادامه بدم.
گاهی به یه دلیلی تصمیم می گیرم تو یه انجمنی پست بزنم...ولی تو کل انجمن حتی یک سوژه قابل ادامه دادن نمی یابم! از ترغیب کننده گذشتم...خیلی از سوژه ها قابل ادامه دادن هم نیستن.
خودتونو مجبور نکنین. پستاتون خوب در نمیاد. سوژه یا حداقل موقعیت باید براتون جالب باشه که بتونین ادامه بدین.

بررسی پست شماره 479 زندگی به سبک سیاه، نارسیسا مالفوی:

نقل قول:
_ سنگ... شنل... چوب دستی!
سنگ شنل چوب دستی، ایده خوبی بود که تو پست قبلی داده شده بود و شما هم روش تاکید کردین. این که اینجوری بدون مقدمه و شکلک و توضیح نوشتین، باعث ایجاد اون تاکید شده که خیلی خوبه.

نقل قول:
لینی با جدیت تمام، شروع به توضیح دادن کرد.
_ معلومه دیگه... سنگو داغش کن بذارش رو شنل. سوراخ میشه دیگه!
خیلی خوب بود. مرگخوارا بچه نیستن...بازی هم نمی کنن. ولی جنبه های مختلف دارن. تو موقعیت های مختلف می تونن بچه بازی در بیارن...لجبازی کنن...جرزنی کنن! اینم موقعیت مناسبی بود که ازش خوب استفاده کردین. یه جسد دارن و کسی مایل نیست ازش نگهداری کنه. برای همین دست به هر کاری می زنه که از زیر کار در بره.
یه نتیجه غیر منطقی رو با یه مقدمه چینی منطقی می شه قبول کرد. موقعیتی ایجاد کنیم که توش کارای عجیب و غیر منطقی قابل باور به نظر برسن. خواننده قبولشون کنه.

لینی به چهره هم گروهانش نگاه کرد. بنظر نمی رسید حرفهایش کسی را قانع کرده باشد.
_ اگه گوشه ی سنگش تیز باشه چی؟ نمیشه ؟! سنگ جادو؟! بازم نه؟
این جاش هم خوب بود. سه شکلک تکراری و پشت سر هم هم خوب و به جا بودن. اگه یه شکلک در پایان دیالوگ می ذاشتین این تاثیر رو نمی ذاشت. دلیلش اینه که این جا لینی این جمله ها رو پشت سر هم نمی گه. یکی رو می گه...با اضطراب صبر می کنه...دومی رو می گه و بازم با اضطراب صبر می کنه. همین باعث می شه که برای هر جمله به شکلک جداگانه ای احتیاج داشته باشیم.

نقل قول:
مرگخواران با قیافه هایی به این شکل به لینی نکاه می کردند.
این کار رو تا جایی که ممکنه انجام ندین. شکلک رو جای کلمات نذارین. این جا شکلک اونقدر مهم نبود که نتونیم با هیچ صفتی جایگزینش کنیم، حتی اگه دقیقا همون معنی رو نمی رسوند. چون خیلی هم به اون معنی احتیاج نداشتیم.

نقل قول:
رز با یکی از برگهایش به رودولف اشاره کرد.
_ اصن مگه زن اون نیست؟ خب خودش جورشو بکشه دیگه!

با حرف رز همگی به سمت رودولف برگشتند.
پیشنهاد خوبی بود...و پیشنهاد خوب، یعنی ترغیب شدن خواننده به ادامه دادن. انتخاب مناسبی بود. پایان پست مهمه.

اگه اشتباه نکنم قبلا هیچ پستی از شما نقد نکرده بودم. چیزی برای مقایسه ندارم...ولی از شخصیت لینی خوب استفاده کردین. سوژه رو خوب پیش بردین. طنز خیلی پررنگی نداشت ولی استفاده درست و خوب از شخصیت لینی، خودش طنز مناسبی ایجاد کرده...و خیلی خوب تمومش کردین.

خوب بود.

ویرایش شده توسط لرد ولدمورت در تاریخ ۱۳۹۶/۸/۲۱ ۱۵:۱۴:۳۶

پیام زده شده در: ۲۲:۴۹ جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶

نارسیسا مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۸ چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۲
از سرتم زیادیه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 110
آفلاین
سلام و درود.

میشه منم درخواست نقد داشته باشم ازتون ارباب؟

در کنارش یک سوال هم داشتم...
نمیدونم شاید چون من تازه وارد جو سوژه ها شدم اینجوری هستم ولی چرا بعضی اوقات بعضی سوژه هارو هرکاری میکنم نمی تونم ادامه بدم؟!
آیا ایراد از منه ؟
آیا ایراد از سوژه است؟
آیا من زیادی عجول هستم؟
چرا ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا من نتونم بعضی جاها پست بزنم؟

?Why so serious

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.