هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: آیا جادو و جادوگری وجود دارد؟چرا؟
پیام زده شده در: ۲۰:۱۴ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶

panel123

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۴ شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۱:۴۳ پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
علم جادوگری دریچه ای جدید از زندگی را بسوی شما باز میکنه، شما به قدرتهایی دست پیدا میکنید که با آن میتوانید خیلی از کارهایی که تا بحال غیر ممکن بوده را ممکن سازید. این عمل مانند علم فیزیک است. یک روز پرواز کردن جزء آرزوهای بشر بوده ولی آلان با داشتن علم فیزیک سفر به ماه عادی شده است. پس جادو دریچه ای برای شما باز میکند تا قدرتی یابید که هر آنچه میخواهید به آن دست یابید. فقط باید توجه کنید باید هم ظرفیت و دلیل درستی برای این کار داشته باشید. دلایل دنیوی اصلا قابل قبول نیست.

پیام زده شده در: ۱۷:۰۰ دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶

iranianclinic

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۹ دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
بله.بنده هم معتقد هستم که جادو وجود داره .به دنبال منبعی هستم که اطلاعات مفیدی در این رابطه داشته باشه.

پیام زده شده در: ۲۱:۱۲ پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶

RBK

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۶ جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۶:۰۸ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
نظر شخصی من اینه که زمانی جادو به این صورت وجود داشته در واقع اول مردم برای بهبود مشکلاتشون به جادو روی اوردن بعد به مذهب بعد به فلسفه و بعد به علم و دین رسیدند.

هنوز هم جادو وجود داره اما نه به اون صورت و هر گونه جادوگری در اون حالت اشتباهی بزرگه
به هر صورت به نظر من بزرگترین جادو امیده تنها چیز خوب داخل ظرف پاندورا پس جا داره در اخر بگم :

تا نور امیدی هست چه باک از بوسه ی دیوانه سازان !

هوش بی حد و مرز، بزرگترین گنجینه ی بشریت است! ... Only Raven

پیام زده شده در: ۱۲:۴۶ یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶

رون ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۳ پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۰ چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱
از میتوکندری به راکیزه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 129
آفلاین
شاید جادو وجود داشته باشه ولی نه به این صورت که در کتاب ها و فیلم های هری پاتر میخونیم و میبینیم در واقع بنظر من این جادو ها که در دنیای واقعی وجود داره همش خرافاته.
ما تنها جایی که میتونیم جادوهای خیالی رو بببنیم فیلم های هری پاتره، تنها جایی که میتونیم ازش استفاده کنیم بازی های هری پاتره و تنها جایی که میتونیم محیطی از رفتن و به هاگوارتز و بودن در اون مکان رو حس کنیم قطعا سایت جادوگرانه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۳۷ جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶

دارین ماردنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۹ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
بدون شک وجود داره و هست. اما عاقبت خوشی نداره. طرف همه ی عمرش صرف عبادت اجنه و رسیدن به قدرت های ماورایی می کنه ولی آخرش که چی؟ وقتی مرد باید تمام عمرشو توی آتش جهنم بسوزه. مهم نیست به دنیای پس از مرگ اعتقاد داشته باشه یا نه. این اتفاقیه که براش می افته. توی آتش تا ابد می سوزه.
اما می دونین ، قدرت های دنیایی هست که خیلی قوی تر از جادویه.
نمونه ی بارزش : قدرت پول. ثروت و پول بزرگترین قدرت دنیاییه که ما در اون زندگی می کنیم. پول می تونه خیلی چیزا رو توی زندگی عوض کنه. شاید به اون شکل خوشبختی نیاره اما خیلی چیزا رو تغییر می ده. شهرت میاره ، اختیار میاره و دست آدمو توی امور دنیایی باز می کنه ( مثلا کسی که خیلی ثثروتمنده هر موقع بخواد می تونه یک کارخانه بزنه یا دور دنیا رو بگرده. در حالی که یک آدم با یک حقوق عادی از همچین اختیاری محرومه و نمی تونه. ) و...
بزارین یک مثال از قدرت پول بزنم :
تعداد مسلمان های جهان یک میلیار نفره. با اینکه تعدادشون انقدر زیاده و یک هفتم مردم جهان رو مسلمون ها تشکیل می دن اما قدرتشون واقعا کمه. از کجا این حرفو می گم؟
از اینجا که مسلمون های میانمار دسته دسته دارن کشته می شن و بقیه ی مسلمون ها هیچ غلطی نمی کنن. با اینکه میانمار ابدا کشور قدرتمند و بزرگی نیست. اما یک میلیارد مسلمان می زارن تا هم دین هاشون بمیرن و به زن هاشون تجاوز بشه.
از اینجا که مسلمون های یمن هر روز زیر هزار تا بمب له و لورده می شن و هیچ کس هیچ کاری نمی کنه. از اینجا که یک میلیار نفریم اما از پس دشمنای چند میلیون نفریمون بر نمیایم و اونا همیشه ما رو داغون می کنن.
چرا؟ یک دلیل بزرگش به خاطر اقتصاد ضعیفیه که داریم. پول نداریم. باور کنید اگر الآن به جای اون مسلمون ها ، میانماری ها فقط هزار نفریهودی رو می کشتن تا حالا کشورش با خاک یکی شده بود. با اینکه تعداد یهودی ها هم انقدر کمه و تک و توک می شه پیداشون کرد. اما این جماعت انقدر ثروتمندن که سیاستمدار های دنیا رو می خرن و برای پیشرفت خودشون از اونا استفاده می کنن. پولی که دارن باعث می شه تا بتونن کل دنیا رو به اون سمتی بکشن که می خوان و بر افکار عمومی و مردم جهان تاثیر بزارن. و همه ی این ها به این خاطره اینه که ثروتمندن.
حالا برگردیم سر موضوع جادوگری. یک جادوگر با اینکه به بخش کوچک ولی پر قدرتی از قدرت های ماورای طبیعه می رسه اما در زمان های قدیم خدمتگزار های پادشاه بودن و دستشون همیشه جلوی شاه دراز بود. اگر پادشاه می خواست می تونست به راحتی اونها رو بکشه. جادوگر ها هم هیچ کاری نمی تونستن بکنن و جادو جنبل هایی که یاد داشتن هم اصلا به کارشون نمیومد. با اینکه به قدرت های ماورایی رسیده بودن ولی در برابر قدرت پول و مقام پادشاه هیچی نبودن. هیچی. فقط یک اراده ی پادشاه لازم بود تا جلاد گردن جادوگر رو بزنه.
به همین سادگی.

عشق نیروی وحشتناکی است. نیرویی که مثل یک تیر در قلبتان فرو می رود و زهرش آرام آرام همه ی وجودتان را می گیرد.

یک روز چشم هایتان را باز می کنید و می بینید عاشق شده اید. عاشقی که همه ی وجود و هستی اش ، همه ی ذهن و نیرویش همه ی آرمان ها و همه ی زندگی و دنیایش در چنگال معشوقی گرفتار شده.
وقتی به خود می آیید که می بینید تبدیل عروسک خیمه شب بازی ای شده اید که معشوق نخ هایش را در دست دارد.

خوشحالم که هیچ وقت در این مرداب فرو نرفتم.

پیام زده شده در: ۱۹:۴۳ پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۰۲ جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۳:۲۰ جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱
از خانه ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 633
آفلاین
به نظر من جادو وجود داره و خودش به دسته های مختلف تقسیم میشه.
جزو پنج علم ممنوعس و تنها راه رسیدن بهش اینه که باورش داشته باشی و برخی از باورا و اعتقادات خودت رو بذاری کنار. رسیدن بهش ممکنه و تمرین زیاد میخواد.
کیمیا، لیمیا، هیمیا،سیمیا و ریمیا.
کیمیا در اصل علمیه که اجرام و اجسام رو به چیز دیگه ای تبدیل میکنه. تو زمان قدیم چون ارزشمند ترین چیز طلا و نقره بوده، سعی میکردن اونها رو به طلا و نقره تبدیل کنن. الان بهش میگن شیمی که یه واژه فرانسویه.
لیمیا که در اصل بهش علم تسخیرات هم میگن. درواقع با یادگیری این علم ما میتونیم اجنه و ارواح رو به تسخیر خودمون در بیاریم.
هیمیا که بهش علم طلسمات هم میگن. علمیه که از طریق اون میشه پیشگویی کرد و الان خیلی از طالع بینان از این علم بهره مندن که البته اکثرشون هم فقط کلاه سر مردم میذارن و کارهاشون واقعی نیست. ولی هرکس این علم رو یاد گرفته باشه، میتونه پیشگویی کنه.
سیمیا علمیه که انسان از طریق اون میتونه به قدرت های خارق العاده دست پیدا کنه. بارز ترین نمونه جادوگری همین علم سیمیاست.
ریمیا هم که آخرین علم ممنوعس، در اصل علمیه که از طریق اون میشه در یک لحظه از مکانی به مکان دیگه حرکت کرد. مثل طی الارض که البته این دو با هم فرق دارن.

ویرایش شده توسط آرتور ویزلی در تاریخ ۱۳۹۶/۷/۷ ۸:۰۹:۳۲

معتقد به روماتیسم در حد آرتریت و آرتریت روماتوئید

فرزند بیشتر، زندگی بهتر!

پیام زده شده در: ۱:۰۱ چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶

as2017

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۷ یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۰:۰۱ جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 9
آفلاین
جادو اگر هم وجود داشته باشه به نظر میاد که جادو است ممکنه یه چشم بندی ساده باشه که دید ما رو منحرف می کنه و مثل یه جادو جلوه می کنه اما در کل جادو وو ورد خواندن و بعد پرواز جارو و سوار شدن بر روی اون فقط مختص فیلم هاست و در حقیقت وجود ندارد

ویرایش شده توسط ریتا اسکیتر در تاریخ ۱۳۹۶/۸/۵ ۲۱:۰۸:۰۵

پیام زده شده در: ۹:۰۷ سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

radmehrr

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۹:۰۰ دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
به نظر من جادو و جادوگری در دنیای واقعی وجود ندارد و همش خرافات من که قبول ندارم.

پیام زده شده در: ۱۵:۳۰ چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

گرگوری گویلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۴ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۸:۲۲ دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷
از زیر سایه ارباب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
آره بر تکیه به آدم دیگه ای نمیشه شفا پیدا کرد!
اما با تکیه بر خودت میتونی شفا پیدا کنی!

بحص اینجا جادوعه
جادوییکه وجود داره!
بحص جادوگریه!
کاری که واقعیه!

"تنها ارباب است که میماند"

پیام زده شده در: ۱۲:۱۲ چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

گیبنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۵ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۲ سه شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱
از زیر سایه ی هلگا به زیر سایه ی ارباب
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 255
آفلاین
جادو وجود دارد؟ یک سوال بی هدف کلیشه ای اعتراض انگیز و مستحق شکلک " "

یک انجمن ساده با not cool ترین cms دنیا. میتونه بهترین دنیایی که میشناسم رو خلق کنه. میتونم از هر چیزی که نمیتونم توی دنیای واقعی لذت ببرم اینجا ازش حداکثر استفاده رو بکنم. دوست ها و رقیب های زیادی پیدا کردم که حتی رقیب ها هم دوستامن. برای اولین بار وقتی کسی از بغل مانیتور رد میشه و با لب های کج و کوله اش ازم میپرسه داری چیکار میکنی. با افتخار بازی نمیکنم. وقتمو نمیگذرونم. چت نمیکنم دارم یه کار ادبی میکنم که همه اینا جزش هست.

اینجا میتونم دنیایی رو بسازم که بهم نیاز داره و هر چی بهش توجه کنم و اونم متقابلا بهم توجه میکنه. اگه حوصلم سر بره سرچ میکنم مورفین گانت. اگه ناراحت باشم سرچ میکنم. لیلی اگه عصبانی باشم سرچ میکنم لرد ولدمورت.(مث اب رو اتیشه اصن- سرشار از متانت)

یه گروه خوب دارم. میتونم برای یک هدف تلاش کنم و وقتی خسته میشم و وایمیستم یکی از پشت میزنه رو شونم. "واینستا بابا عقب ترافیک شد." که معمولا هم رزه این شخص و میدونم که نباید وایستم به خاطر اونا، چون اونا چنین کاری نمیکنن.

من که به این میگم جادو و برای من واقعیه!

هافلپافی خندان
تصویر کوچک شده

دنیا چو حباب است ولکن چه حباب؟! نه بر سر آب، بلکه بر روی سراب.
آن هم چه سرابی، که بینند به خواب آن خواب چه خواب؟ خواب بد مست خراب.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.