هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲:۴۸ یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶

ریتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۸:۲۷ دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
از سوسک سیاه به عنکبوت!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 205
آفلاین
سلام.
من تا جایی که یادم میاد به دلیل اینکه حین ویرایش یادم رفته بود لینک شخصیت شما رو درست کنم، یه دور دیگه ویرایش کردم و لینک شخصیت شمارو درست کردم. الان هم که گفتید مطمئن بودم درسته، اما چک کردم دیدم نیست. احتمالا در لحظه ی ارسال مشکلی پیش اومده و ثبت نشده.
چشم، درستش میکنم.

تصویر کوچک شده

Only Raven

پیام زده شده در: ۲:۳۳ یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶

اسلیترین، مرگخواران

نجینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۸ دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۵:۴۴:۵۲ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
مرگخوار
اسلیترین
پیام: 264
آفلاین
سلام.

یک موردی هست که لازم دیدم یادآوری کنم، در رابطه با ویرایش لیست شخصیت‌ها.

متوجه شدم که گویا لیست ویرایش شده، منتها هنوز نجینی هنوز ویرایش نشده. با توجه به اینکه همه‌ی شخصیت‌های قبل و بعد از من که گرفته شده، در لیست ویرایش شده اسم‌شون، و با توجه به اینکه چند هفته پیش در این مورد به مدیریت پیام شخصی داده بودم و سوال پرسیده بودم، میخوام بدونم آیا مشکلی با شخص من یا احیانن نجینی وجود داره؟! چون هم با وجود پخ و هم با وجود ویرایش شخصیت‌های قبل و بعد از خودم، وقتی می‌بینم هنوز نجینی ویرایش نشده، واسم خیلی سوال پیش میآد و بدم نمیاد دلیل‌ش رو بدونم.

باتشکر.

"...And you, my friend, must stay close"

for you
"ما از رگِ دُم بهت نزديکتريم."

پیام زده شده در: ۲۰:۳۳ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶

ریتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از سوسک سیاه به عنکبوت!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
سلام.
دوتا نکته وجود داره که شما بهش توجه نکردید:
نکته ی اول و اصلی اینه که مسئولیت تاپیک های یک انجمن، با ناظر اون انجمنه. یک زمان ممکنه ناظر تشخیص بده که کاربرد تاپیک رو برای مدتی تغییر بده و به جای سوژه ی جدی، سوژه ی طنزی رو در اون ارسال کنه.
مدیریت ایفای نقش تنها زمانی در کار ناظران دخالت خواهد کرد که وظایفشون رو درست انجام ندن... وگرنه تا زمانی که به وظایف خودشون رسیدگی می کنند، در نحوه ی اداره تاپیک ها اختیار عمل دارند.

نکته ی بعدی اینه که شما اگه به متنی که از تاپیک نقشه ی غارتگر کپی کردید توجه کنید، متوجه میشید که این تاپیک صرفا برای جدی نویسی ایجاد نشده...

نقل قول:

دخمه های قلعه هاگوارتز...جایی مخوف و ترسناک، جایی که اتفاقات زیادی در آن به وقوع میپیوندد و بدن های زیادی را از ترس به لرزه در می آورد.

ترسناک بنویسید و ترسناک بخوانید.

*پست هاى ادامه دار، با سبك آزاد.

سبک آزاد یعنی نویسنده ی پست مختاره که پست رو به صورت جدی و یا طنز بنویسه.

پ.ن: لطفا انتقادات و پیشنهادات مربوط به ایفای نقش رو فقط در تاپیک مربوط به خودش، یعنی تاپیک طرح سؤالات، انتقادات و پیشنهادات پیرامون رول و ایفای نقش مطرح کنید.

تصویر کوچک شده

Only Raven

پیام زده شده در: ۱۹:۴۲ جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶

آدر کانلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۳ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۶:۴۸ چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 87
آفلاین
سلام.
یک انتقاد داشتم ازتون. می دونم بچه ها خیلی طنز دوستن. ولی دیگه نباید طوری بشه که یک تایپیک جدی و ترسناک رو تبدیل به طنز کنن. درسته؟
الآن مثلا تایپیک دخمه ها قلعه یک تایپیک کاملا ترسناک و جدیه. ولی متاسفانه در همین تایپیک هم رول ها به صورت طنز هستن. در حالی که در نقشه ی غارتگر اومده که :

دخمه های قلعه هاگوارتز...جایی مخوف و ترسناک، جایی که اتفاقات زیادی در آن به وقوع میپیوندد و بدن های زیادی را از ترس به لرزه در می آورد.

ترسناک بنویسید و ترسناک بخوانید.

*پست هاى ادامه دار، با سبك آزاد.

فکر کنم نیاز باشه یک تاکید محکم به بچه ها بکنید که این تایپیک فقط برای داستان های ترسناک و جدیه. نه که رول ها طنز. حداقل یک تایپیک برای کسایی که جدی نویسن و جدی نویسی رو دوست دارن باشه که توش چنبره بزنن.

من رو از روی طرز فکر و گفتار و رفتارم بشناس ، نه از روی ظاهرم.

پیام زده شده در: ۱۲:۵۵ سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶

ریتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از سوسک سیاه به عنکبوت!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
سلام.
در مورد قضیه ی شکلک ها، چند مسئله وجود داره:
اول اینکه جادوگران همیشه یک محدودیتی رو در تعداد شکلک ها رعایت کرده. این محدودیت برای سهولت کار خود اعضاست... راستش همین الان هم به اندازه ی کافی لیست شکلک ها بلند بالا هست و خیلی ها تو پیدا کردن شکلک هایی که کدش رو حفظ نیستند به مشکل برمیخورن.
مسئله ی بعدی اینه که شکلک هایی که میخوان اضافه بشن باید واقعا کاربردی باشن. اخیرا، چند شکلک که اعضا درخواست کرده بودند و معتقد بودیم کاربردی هستند، به سایت اضافه شدند. اما خب، باید دید از یک شکلک در چه تعداد پست استفاده میشه.

در مورد شکلک های تکراری و بی استفاده... تا جایی که میدونم مدیران قبلی بعضی هاش رو حذف کردند. یک سری از شکلک ها هستند که چندتا ازشون داریم ولی نمیشه حذفشون کرد، به خاطر اینکه ازشون استفاده میشه و با حذفشون پست های قبلی به هم میریزه.
یک سری شکلک های هم کلا بی استفاده ان که با مشورت بقیه مدیران در آینده حذفشون می کنیم.

شما اگه شکلک خاصی مد نظرتونه میتونید توی پیام شخصی درخواست اضافه شدنش رو بدید تا راجع بهش تصمیم گیری بشه.

موفق باشید.

تصویر کوچک شده

Only Raven

پیام زده شده در: ۱:۲۱ سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶

آرنولد پفک پیگمیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۲ شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۵:۵۹:۴۹ جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
از هررررررررررچی که منفوره، خوشم میاد!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 95
آفلاین
خدافس، مدیران لعنتی!
میخواستم یه‌کمی باهاتون حرف نزنم و...
هی!
واقعاً خیلی آسونه که با این زبون بحث کرد.
در نتیجه...

امشو شوِشه لوپاکریلیلوله تلی تولیتاتیتو! (افکت تغییر ۱۸۰ درجه‌ای زبون برا موقعیت‌های ضروری!)

آهاااااااا حالا شد!
خب. بریم سر اصل مطلب.
حالا مخاطبام فقط مدیرای فعلی نیستن. یکمیش هم میتونه به مدیرای قبلی مربوط باشه. ولی خب، به هر حال...
این شکلکا رو یه کاریشون نمی‌کنین؟

به نظرم لیست شکلک‌ها می‌تونه خیلی بهتر از اینا باشه. بهتر، جذاب‌تر، بیشتر، حتی شکلک‌های نخاله‌ی کم‌تر.
بهتر از اینا میشه به این لیست سر و سامون داد. میشه بهتر از اینا شکلک‌های جدید اضافه کرد. میشه بهتر از اینا شکلک‌های نخاله حذف کرد.
بعضی شکلک‌ها بوده‌ن که برام عجیب بوده که چرا حذف شدن. مثلاً همون پشمکی که نیشخند میزد. و در برابرشون، شکلک‌هایی هستن که نمیدونم چرا هیچوقت حذف نشده‌ن. مثلاً من الآن نمی‌دونم فایده‌ی شکلک چیه. تا حالا ندیدم کسی ازش استفاده کرده باشه. حتی اگه قرار باشه با دمنتوریا هم کل‌کل کنیم، باور کنین هیچ‌جوره از این شکلک خز استفاده نمی‌کنیم!

یه نکته‌ی دیگه هم مد نظرمه.
تنوع شکلکا واقعاً کمه.
مثلاً بعضی وقتا وسط یه دیالوگ که لحنش عصبیه، میرم یه نگاهی به لیست شکلکا میندازم. وقتی مرورشون میکنم، می‌بینم که هیچکدوم از شکلکای "عصبانی" به این دیالوگ نمیخورن. میزان عصبی بودنشون با این دیالوگ جور نیس.
مشکل اینجاس که تنوع شکلکا جوریه که نمیتونن شدت‌های مختلفِ یه احساس رو پوشش بدن. به نظرم تنها واکنش و احساسی که خوب پوشش داده شده، خندیدنه. انواع شکلک خنده داریم. با حالت‌های مختلف. با شدت‌های مختلف.
ولی به جز شکلکای خنده، بقیه چندان متنوع نیستن.

خلاصه اینکه یه فکری به حال لیست شکلکا بکنین. خیلی وقته که شکلک جدیدی اضافه نشده. شکلکای جدید میتونن رولا رو جذاب‌تر و متنوع‌تر کنن. میتونن سوژه‌ساز باشن.
و...
همین.

Rock 'n' Roll 'n' Rule 'n' Role!

پیام زده شده در: ۱۶:۴۱ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۲:۰۶:۱۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5472
آفلاین
سلام.

پیشنهادی که دادی مسئله‌ی جدیدی نیست که الان بخوایم برای اولین بار تاپیکی به اون شکل بزنیم. همونطور که رز هم گفت، تقریبا تمام تاپیک‌های تک‌پستی سایت سوژه‌ی آزاد دارن و هرجور که بخوای می‌تونی توشون بنویسی. اینم لازم می‌دونم اشاره کنم که انجمن خانه ریدل‌ها و محفل ققنوس به این شکل نیستن که فقط مرگخوارا و محفلیا حق پست زدن توشون رو داشته باشن. برای عموم آزاده.
اگه انجمن‌های ایفای نقش رو باز کنی، همه‌شون تاپیکی برای راهنمایی دارن که لیست تمام تاپیک‌های اون انجمن توشون اومده. می‌تونی ازونجا تاپیک‌های تک‌پستی رو پیدا کنی. تقریبا تمام انجمنا یه دونه تاپیک تک‌پستی رو دارن، بعضیاشون حتی ممکنه بیشترم داشته باشن.

مثلا انجمن قلعه هاگوارتز پر از تاپیک تک‌پستیه. اینجا می‌تونی همه‌شون رو پیدا کنی. به همین شکل راهنمای بقیه‌ی انجمنارم چک کن.

پیام زده شده در: ۱۴:۱۸ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

دارین ماردنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۹ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
من به خاطر شخصیتی که از دارلین ماردن معرفی کردم نه می تونم محفلی شم و نه مرگخوار. پس خاطرات مرخواران و خاطرات محفل ققنوس به هیچ دردم نمی خوره.
می رم بیشتر سایتو می گردم تا شاید بتونم تایپیک های مورد نظرمو پیدا کنم.

اما درباره ی اون پیشنهادم چه نظری دارین؟ یک تایپیک تک پستی ای باشه که توش سوژه و موضوع آزاد باشه.

عشق نیروی وحشتناکی است. نیرویی که مثل یک تیر در قلبتان فرو می رود و زهرش آرام آرام همه ی وجودتان را می گیرد.

یک روز چشم هایتان را باز می کنید و می بینید عاشق شده اید. عاشقی که همه ی وجود و هستی اش ، همه ی ذهن و نیرویش همه ی آرمان ها و همه ی زندگی و دنیایش در چنگال معشوقی گرفتار شده.
وقتی به خود می آیید که می بینید تبدیل عروسک خیمه شب بازی ای شده اید که معشوق نخ هایش را در دست دارد.

خوشحالم که هیچ وقت در این مرداب فرو نرفتم.

پیام زده شده در: ۱۲:۴۳ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
سلام.

بنای این سایت بر نمایشنامه نویسی گروهی حول محور هری پاتر بوده... برای همین طبیعیه که تعداد تاپیک های ادامه دار بیشتر باشن و اتفاقا معمولا ازشون استقبال بیشتری هم میشه. اما در هر حال تقریبا میشه گفت که توی اکثر قریب به اتفاق انجمن ها تاپیک های تک پستی ای هستن که کسی توشون موضوع نده. برای مثال خاطرات مرگخواران، خاطرات یاران ققنوس، نامه ی سرگشاده و ...
و از نظر سوژه ها و تاپیک های جدی... بله حرف شما صحیحه. تاپیک ها و سوژه های جدی کمتر هستن. اما این هم به علت استقبال و علاقه ی بیشتر اعضا به سبک طنز هست و مطمئنا اگر بگردید توی انجمن ها به تاپیک های جدی با سوژه های در جریان هم برمیخورید.
ضمن اینکه برای نوشتن به هر دو سبک توی تاپیک های تک پستی که فرمودین، مختار هستن اعضا.
شما حتی میتونین با هماهنگی ناظر انجمن توی بعضی از تاپیک های غیرفعال یا بدون سوژه خودتون سوژه ی ادامه دار جدی شروع کنید.

خوش بگذره بتون.

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۱۱:۰۷ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

دارین ماردنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۹ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
سلام.
لطفا تایپیک های تک پستی رو افزایش بدین. به هر جا نگاه می کنم داستان ها ادامه دار هستن و ده تا دست توش شریکه.
اگه می شه یک تایپیک تک پستی بزنین که توش سوژه آزاد باشه. اینطور نباشه که مثل معلم انشا یکی سوژه بده بقیه بنویسن.
و تایپیک های جدی رو هم بیشتر کنین. به هر جا از سایت نگاه می کنم طنزه. خیلی ها مثل من بلد نیستن داستان های خنده دار بنویسن و بیشتر مهارتشون توی جدی نویسیه.
ممنون.

عشق نیروی وحشتناکی است. نیرویی که مثل یک تیر در قلبتان فرو می رود و زهرش آرام آرام همه ی وجودتان را می گیرد.

یک روز چشم هایتان را باز می کنید و می بینید عاشق شده اید. عاشقی که همه ی وجود و هستی اش ، همه ی ذهن و نیرویش همه ی آرمان ها و همه ی زندگی و دنیایش در چنگال معشوقی گرفتار شده.
وقتی به خود می آیید که می بینید تبدیل عروسک خیمه شب بازی ای شده اید که معشوق نخ هایش را در دست دارد.

خوشحالم که هیچ وقت در این مرداب فرو نرفتم.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.