هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نقد پست های انجمن محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۱۶:۳۹ چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

ریونکلاو، محفل ققنوس

گادفری میدهرست

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۹ سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۱۵:۱۰:۴۹
از خونت می خورم و سیراب میشم!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
ریونکلاو
پیام: 229
آفلاین
سلام بر ناظران محترم محفل

این پست تقاضای نقد داره.

نسخه ی انگلیسی داستانم
بسی ممنون میشم برین این جا و بهش رای بدین و کامنت بذارین.

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۷ جمعه ۹ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۵:۰۶ پنجشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۲
از محفل ققنوس
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 615 | خلاصه ها: 1
آفلاین
نقد پست 52 پناهگاه نوشته شده توسط آدر کانلی

آدر عزیزم،

یه مدت بود که فعالیتت کم شده بود و این من رو نگران میکنه. البته فک کنم با هاگوارتز درگیر بودی و به همین دلیل وقت کافی نداشتی. در هر صورت الان خوشحالم که دوباره با پست های خوبت برگشتی به آغوش محفل.

یه نکته ای در کل باید بهت بگم اینه که آدر عزیزم، شما جزء نویسنده های خوب محفل هستی و واقعا نیازی به تحلیل و بررسی پست هات نیست. شما سبک نوشتن خودت رو داری، که سبک خیلی خوبی هم هست و اکثر ایراداتی که من از بقیه میگیرم رو نداری.
سوژه رو خیلی خوب جلو میبری. همیشه این جزء یکی از قدرت هات تو نویسندگی هست. عجله هم نمیکنی و اهمیت نمیدی که چقد باید بنویسی تا داستان دقیق و خوب جلو بره. با حوصله از اول شروع میکنی به توضیح دادن سوژه ات و میری جلو تا تموم شه.
تو این پست طنز خیلی خوبی هم نوشته بودی. اینکه این همه توصیف کردی آدر چقد داره بدبختی میکشه و آخرشم همش به باد رفت خیلی خنده دار بود. اینکه تونسته بودی از سوژه دیگران هم وارد داستانت کنی بهم نشون میده که همه پست ها رو خوندی ازقبل. این واقعا عالیه که پست های یه تاپیک رو بخونی و ازشون تو پست خودت استفاده کنی. با اطمینان میتونم بگم که اکثر اعضای فعال جادوگران این کار رو انجام نمیدن. آفرین میگم بهت به خاطر پشتکار و دقت زیادت به این جزئیات.

یه چیزی که شاید بتونی روش بیشتر کار کنی توصیف شخصیت خودت هست. سوژه جدید تاپیک پناهگاه برای اینه که اعضای محفل بتونن رو شخصیت هاشون کار کنن، پرورشون بدن، چیزهای مختلف رو تست کنن و در آخر به بقیه محفلی ها و سایت نشون بدن که شخصیت ما این خصوصیات رو داره.
تو این پستت من خیلی کم دیدم که از شخصیتت توصیف کنی و از پست های قبلیت هم من چیز خاصی در مورد آدر نمیدونم. آدر یه شخصیت معروف کتاب های هری پاتر نیست که همه بدونن چه ماجراهایی داره و نیازی به پرورش نداشته باشه. از طرفی به همین دلیل خیلی دستت بازتر هم هست که هر بلایی میخوایی سرش بیاری.
چند تا خصوصیت به شخصیتت اضافه کن. مثلا پرخوری، یا کم خوری. ترس یا شجاعت. زیرکی یا خشونت و غیره. حتما هم نباید این خصوصیات مثبت باشن. برای مثال اگر توجه کنی به پست های من، دامبلدور من خصوصیات خوب خیلی داره ولی خصوصیات بدی مثل پیری هم هست توش که بهم اجازه میده هر موقع نیاز هست از هر کدوم استفاده کنم.

آدر رو به ما معرفی کن. آدر خودت رو. آدری که خودت میبینی وقتی بهش فکر میکنی. آیا آدر فرد کتابخونیه؟ آِیا اهل نوشیدنی خوردنه؟ آدر مجرده؟ بچه داره؟ کارش چیه جز محفلی بودن؟ توانایی هاش چیه؟ آیا میتونه تغییر شکل بده؟

میبینی چقد جای کار داره. تقریبا هیجان انگیزه که چقد میتونی شخصیتت رو مثل خمیر بازی شکل بدی. این تغییر دادن ها و تست کردن هات رو تو تاپیک های محفل انجام بده تا در آخر به یه شکل خوب برسی و بعد اون رو به کل سایت معرفی کن. اینجوری هم برای خودت خوب هست و هم برای من که میخوام از شخصیت آدر تو پست خودم استفاده کنم.

هرمیون رو خیلی خوب تونسته بودی سختگیریش رو نشون بدی. چرا سختگیری هرمیون قابل قبوله واسه ما؟ چون تو کتاب ها به این سختگیری بارها اشاره شده. اما در مورد آدر ما چیزی نمیدونیم.

امیدوارم این بررسی بهت کمک کنه تا به شخصیتت شاخ و برگ بدی.

در پناه عشق باشی عزیزم

پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

آدر کانلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۳ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۶:۴۸ چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 87
آفلاین
سلام.

این رو نقد کنین لطفاً.

من رو از روی طرز فکر و گفتار و رفتارم بشناس ، نه از روی ظاهرم.

پیام زده شده در: ۲۱:۱۱ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷

لودو بگمن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۹ یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۲۱:۴۲ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱
از Wizardry pardic
گروه:
کاربران عضو
پیام: 158
آفلاین
دنبلیتیم آلبوس جون ، هفته بعد مزاحمتون میشیم.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۳۱ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از محفل ققنوس
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقد پست 50 پناهگاه نوشته شده توسط لودو بگمن

لودوی عزیزم،

پستت رو چند بار خوندم، سبک خاص طنز نویسی داری که ازش لذت میبرم و اصلا نمیخوام که این خاص بودنش از بین بره.
از نظر جلو بردن سوژه، مشکلی به نمیرسه داشته باشی. البته با یکی دو تا پست نمیشه دقیقا متوجه شد و نیاز به بررسی های بیشتر هست. چند تا پست آخرت رو که ولی خوندم هم سوژه رو خوب جلو میبری، هم از اتفاقات افتاده تو سایت خوب وارد داستانت میکنی که همین به طنز داستان اضافه میکنه. جالب بود واسم که از درخواست عضویتت تونسته بودی یه سوژه جالب بسازی که همه نشسته بودن دور میز و فضا سنگینه.

علاوه بر اون، یه مشکلی که بین خیلی از تازه وارد ها مشهور هست، پرورش شخصیت یا همون شخصیت پردازی هست. شما خیلی خوب لودو رو به نمایش میذاری، خیلی سریع تونستی اون خصوصیاتی که میخوای رو جا بندازی. ما الان میدونیم که لودو شخصیت طنزیه که با همه شوخی میکنه، میدونیم که یه ذره مغروره و سریع میخواد به همه امضا بده چون فکر میکنه خیلی مشهوره. این موارد خیلی میتونه هم به خودت و هم به بقیه که در مورد شخصیتت مینویسن کمک کنه که سوژه های طنزشون رو پرورش بدن. بهت آفرین میگم که تونستی این دو مورد رو اینقد سریع پیشرفت بدی و به درجات بالا برسی.

چند تا مشکل هم ولی به نظرم رسید که اونها رو هم بهت میگم. بعد کم کم روشون کار می کنی و دوباره اینجا برمیگردی تا ببینیم چقد پیشرفت کردی و بهتر شدی تو این موارد. همینجا موقعیت خوبیه که بگم اینها همه نظر شخصی من در مورد سبک نوشتن جادوگرانی هست و بهت هشدار میدم که گوش کردن به یه نفر کار درستی نیست. باید از افراد مختلف درخواست نقد کنی تا بتونی به کمک هم سبک خاص خودت رو پرورش بدی. اینکه فقط به حرف های من گوش کنی باعث میشه که هفته دیگه به سبک من بنویسی و خاص بودنت رو از دست بدی. با این حال اگر دوباره برای بررسی و نقد به اینجا برمیگردی من انتظار دارم که پیشرفتی تو این موارد که میگم ببینم.

مورد اول نحوه استفاده از شکلک هاست. شکلک ها رو هرجا که بخوای میتونی استفاده کنی ولی باید بدونی که شکلک به تنهایی معنای خاصی ندارن و برای قوی تر کردن پیام نویسنده هستن. مثلا میگی :

دامبلدور چوب دستیش رو بررسی کرد و گفت:
-کی چوب دستی منو شکوند؟

من خواننده وقتی این جمله رو میخونم، متوجه نمیشم که دامبلدور چه حالتی داره. یا باید با توصیفات بهتر، بهم بفهمونی که حال و احوال دامبلدور چطوره، یا با کمک شکلک و یا هر دو. شکلک خالی، شکلک اشتباه و یا توصیف کم باعث میشه خواننده گیج بشه که منظور نویسنده دقیقا چیه.

دامبلدور چوب دستیش رو بررسی کرد و با ناراحتی گفت:
-کی چوب دستی منو شکوند؟

آخر پستت یه تیکه از چندین شکلک استفاده کردی پشت سر هم که طنز خوبی توش هست ولی چون توضیح بیشتری ندادی باعث شده فقط یه پایان نامناسب برای یه داستان خوب باشه.

---
مساله بعدی، میزان دیالوگ هاست. تعداد دیالوگ بالا متاسفانه خیلی مشهور شده تو سایت جادوگران و به توصیفات خیلی کمتر پرداخته میشه. البته شما مقداری توصیف انجام دادی که همین بهم نشون میده مثل من فکر میکنی که شخصیت ها باید توصیف بشن و فقط دیالوگ کافی نیست. نیاز هست که بگی هرکی چه حالتی داره، عصبیه؟ ناراحته؟ فریاد میزنه؟ اینها رو تونستی تا حد خوبی انجام بدی و از توصیفاتت تا حدی راضی بودم. چیزی که استفاده نکرده بودی توصیف صحنه بود. آشپزخونه گریمولد که همه نشستن دورش از نظر تو شکلیه؟ صحنه ای که شخصیت هات دارن توش دیالوگ میگن رو هم باید توصیف کنی. از وسایلی که اونجا هست استفاده کنی تا داستانت جذاب تر بشه. مثلا شاید صندلی که لودو روش نشسته یه پایش شکسته.
توصیفات صحنه هم میتونه سوژه های خیلی طنزی به پستت اضافه کنه. طنز بودن پست فقط به دیالوگ هاش نیست و میتونی بدون دیالوگ یه پست خنده دار خوب داشته باشی. با اتفاقاتی که سر شخصیت هات میاد.

در کل از پستت راضی بودم. مخصوصا به عنوان یه تازه وارد که به نظرم خیلی چیزها رو رعایت کرده بودی که خیلی اعضای قدیمی نمیکنن. غلط املایی رو من شخصا ایرادی نمیگیرم بهشون و میذارم به عهده خودت که بعد از ارسال پست یه دور بخونیشون و اینجور مشکلات رو بگیری. مشکلات املایی و نگارشی قطعا وجود داشت ولی. به جزء این مسائل، پست خوبی بود، همینجوری ادامه بده لودوی عزیزم.

پیام زده شده در: ۲۳:۳۵ یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷

لودو بگمن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۹ یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۲۱:۴۲ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱
از Wizardry pardic
گروه:
کاربران عضو
پیام: 158
آفلاین
اوضاع بکامه منم لودوشونم /
پشتم حرف زیاده در حالی که من جلوشونم
آاا ... آره ...
-ااا رو آنتنیم؟ شرمنده اخلاق ورزشیتونم...
میخواستم نقادای عزیز پست شماره ۵۰ بنده در پناهگاه با موضوع تاپیک خونه تکونی نقد کنن. اصا همه نقدینگیا واس ماس از این ببعد همه نقدا برا ما خرج بشه .

الان آلبوس میاد میگه :
-اگرچه من متوجه نشدم این یه داستانه یا درخواست ولی ما به شکل درخواست نگاهش میکنیم.

داداشی لودو علائم نگارشیو دوسداره ، درخواستاشم مثل دیالوگ مینویسه بعد اجراشون میکنه .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۳:۴۱ یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از محفل ققنوس
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقد پست 44 پناهگاه نوشته شده توسط ماتیلدا استیونز

ماتیلدای عزیزم،

خیلی زود دوباره پیشم برگشتی. هنوز نتونستم ببینم اون نکاتی که تو نقد قبلی گفته شد رو انجام دادی یا نه. پست های زیادی بینشون نیست که بتونم بررسی کنم. وقتی نتونم مطمئن شم که رو نکات قبلی خوب کار کردی و بهشون مسلط شدی، درست نیست که نکات جدید بگم. ممکنه بپرسی چرا؟ چون که مطالب جدید آموزشی زیادی یه دفعه جلوت قرار میگیره و باعث میشه که به هیچ کدوم عمل نکنی و یا تسلط کامل پیدا نکنی. این تجربه قبلا با محفلی ها دیگه داشتم و نتیجه اش جالب نشد.
من خیلی دوست دارم که اینقد با انگیزه هستی و دوست داری پیشرفت کنی. در حال حاضر یکی از فعال ترین اعضای محفل هستی که همین نشون میده چقد موفق بودی. سطح پست هات هم خیلی از قبل بهتر شدن و اصلا دیگه اثری از تازه واردی تو پست هات وجود نداره.
دفعه بعدی که خواستی دوباره اینجا سر بزنی، یه 5 تا پست تو انجمن محفل بزن. پست 6 ام دوباره بیا. من هر 6 تا پست رو میخونم و اگر دیدم نکات گفته شده رو تونستی تسلط پیدا کنی میریم سراغ مطالب بعدی. اینقد با انگیزه و استعداد هستی که سریعا بتونی نکات رو یاد بگیری و در این مورد شکی ندارم.

خب بریم سراغ پستت،

توصیفاتت بهتر شده بود این دفعه. نکاتی که تو نقد قبلی بهت گفته بودم رو تا حد خوبی انجام داده بودی، اگرچه هنوز جای کار داره. ولی اینقدر خوب بود که محیط دستشویی رو کاملا تو ذهنم به وجود آورد ( دستت درد نکنه بابتش در ضمن ). طنز خوبی هم تو پستت بود که باعث شد خیلی از جاهاش خندم بگیره. جالب بود واسم که اونجا رو انتخاب کردی اول پست ولی تا آخر دیدم که چه سوژه های طنز خوبی داشتی واسش.

دو تا پیشنهاد دارم برات ولی، اول اینکه سعی کن دیالوگ ها و توصیفاتت رو با هم قاطی کنی. 15 خط دیالوگ آخر پستت بود که باعث میشه خوندنشون یه ذره خسته کننده بشه. میتونی بعضی دیالوگ ها رو حذف کنی، یا تو یه جمله قرار بدی. وسطشون هم یه ذره توصیف قیافه کنی.

نقل قول:
-کار دارم.

این دیالوگت مثلا خیلی حیف شد توصیف قیافه نکردی واسش. خیلی جالب میتونستی کار کنی روش که مثلا قیافه ماتیلدا عوض میشه، خودش رو جمع و جور میکنه انگاری که به سختی جلوی چیزی رو داره میگیره و بعد میگه کار دارم. حالا این رو من همینجوری در لحظه گفتم، با شناختی که ازت پیدا کردم خودت خیلی بهتر میتونستی این توصیف ها رو انجام بدی.

مساله دوم، مشخصات شخصیت خودت هست. چنین تاپیک هایی برای این هست که شخصیت خودت رو پرورش بدی. مخصوصا شخصیت تو که جزء معروف ترین ها نیست خیلی جای کار داره. من الان چیز زیادی در مورد شخصیتت نمیدونم. آیا شجاع بیش از حدی؟ ترسوئی؟ عاشقی؟ خسته ای همیشه؟ تنبلی؟ خیلی باهوشی ؟ رو این ها میتونی کار کنی تو چنین پستی و شخصیتت رو جا بندازی. هم برای خودت و هم برای بقیه ماها که میخوایم بعدا از شخصیتت استفاده کنیم. یه خصوصیت طنز جالب هم میتونی واسه خودت انتخاب کنی. برای مثال آملیا ستاره شناس هست و با ستاره ها مشورت میکنه برای تصمیم هاش. باهاشون میتونه حرف بزنه و اینجور موارد. رز زلر می لرزه و ویبره میره و بعضی اوقات این ویبره ها باعث میشه خونه رو سر محفلی ها خراب بشه.
این دو نوع خصوصیات رو باید به خودت اضافه کنی. یه خصوصیت عادی مثلی باهوشی یا تنبلی و غیره و یه کار خاصی که فقط شخصیت تو انجام میده.
واسه جا انداختن اینا یه پست کافی نیست. اینجوری نیست که یه پست بزنی و انجام بشه. باید تو پست های ایفای نقشت و پست های عادیت به کارشون بگیری. یه مدت بنویسی باهاشون تا بالاخره واسه خواننده ها جا بیفته ماتیلدا چجور آدمیه.

الان با نقد قبلی، چند تا نکته مطرح شد که تو اون 6 تا پست بعدیت تو محفل دنبالشون خواهم بود. توصیفات صحنه و شخصیت های داستانت (که تا حد خوبی جلو رفتی ولی بازم جای کار داره)، میزان دیالوگ و توصیف کنار هم، خصوصیت های شخصیت خودت.

در کل از پستت راضی بودم، اثرات پیشرفت همینطور که بالاتر گفتم دیده میشه.

در پناه عشق دستشوئی تمیز کردن به گردنت نیفته دیگه.

پیام زده شده در: ۱۸:۴۷ شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

ماتیلدا استیونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۱ پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
از کالیفرنیا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 359
آفلاین
سلام به نقد کننده ی عزیز( چه یوآن و چه پروفسور) میشه پستی که تو تاپیک پناهگاه رو زدم، نقد کنین؟

Cause i don't wanna lose you now
I'm looking right at the other half of me

پیام زده شده در: ۱۶:۰۸ جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از محفل ققنوس
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقد پست 99 ویلای صدفی نوشته شده توسط ماتیلدا استیونز

ماتیلدای عزیزم،

اون نکاتی که در مورد نحوه نوشتن دیالوگ ها با هم کار کردیم رو خیلی خوب اجرا کردی. این بهم انرژی بیشتری میده که داری نقد ها رو میخونی و پیشرفت میکنی. باعث میشه که با انگیزه بیشتری پست هات رو نقد بکنم. بهت افتخار میکنم که تونستی تو این مدت کوتاه به اون نکات گوش کنی و خودت رو باهاشون وفق بدی.

تو سایت جادوگران، پست ها به دو دسته جدی و طنز معمولا تقسیم میشن. تو طنز دست نویسنده خیلی بازتر هست که بتونه با شخصیت ها بازی کنه و به جای توصیفات بیشتر با دیالوگ طنز پست رو بالا ببره اما تو پست های جدی، توصیف خیلی مهمتر از دیالوگ هست. خیلی باید رو توصیف بیشتر کار کنی به همین دلیل.

توصیف چند بخش داره. اول اینکه باید احساس شخصیت ها رو بتونی توصیف کنی. بعد از اون قیافه ظاهری شخصیت هاست و در آخر هم محیطی که اتفاقات پستت داره میفته. رو هر سه تای این کارها باید توجه زیادی بکنی و همه رو بهشون یه وقتی اختصاص بدی که بنویسی. توصیف باعث میشه که یه پست جدی قشنگ بشه. خواننده میتونه با خوندن توصیفاتت از دید شخص تو اتفاقاتی که داره انجام میشه رو ببینه. هرکی توصیفش با نفر دیگه ای میتونه متفاوت باشه چون نویسنده ها اخلاق و سبک های متفاوتی دارن.

تو این پستت، خوب چند تا شخصیت رو توصیف کردی که چیکار دارن میکنن ولی با عجله بود. من ترجیح میدم یه شخصیت رو توصیف بیشتر کنی تا چندین شخصیت رو راحت ازشون بگذری. یه شخصیت رو بگیر و روش کار کن. افکارش رو بنویس، در مورد نحوه لباس پوشیدنش برامون بگو. ما میخوایم بدونیم که از نظر تو آملیا چجوری داره با اتفاقات افتاده برخورد میکنه.

سعی کن اون سه تا توصیف مختلف رو که گفتم حتما روشون کار کنی برای پست های جدی بعدیت. نیازی نیست چند تا شخصیت رو توصیف کنی چون وقت بیشتری میخواد و شاید نخوای پست خیلی طولانی بنویسی. پست قبلی همون تاپیک که خودم نوشتم رو یه توجهی بهش بکن. یه شخصیت رو گرفتم و جلو رفتم باهاش.

موضوع بعدی سوژه داستانت هست. از اون همه درگیری که به وجود اومده بود، من شخصا اصلا نمیتونم درک کنم چرا ماتیلدا باید بره آَشپزخونه واسه خودش غذا درست کنه. اگر تو پست طنز بود و یکی از خصوصیات ماتیلدا پرخوری بود خیلی خنده دار میشد که این وسط داره میره قرمه سبزی درست کنه بخوره. اما تو یه پست جدی، بعد از اون همه اتفاقات افتاده، بعد از اینکه یکی از دوستاش به اون یکی حمله کرده، چجوری امکان داره تصمیم بگیره بره غذا بخوره؟
اگر میخواستی که ماتیلدا رو از بقیه گروه جدا کنی، میتونستی با موضوعاتی دیگه ای، مثل اینکه داره میره برای پنه لوپه یه لیوان آب بیاره، یا داره میره که هوا بخوره که آروم شه، یا بره یه اتاق دیگه فکرهاش رو منظم کنه، این کار رو انجام بدی. میبینی اینا چقد بیشتر با اون حمله آدر تطابق دارن و عادی تر به نظر میرسن؟

نکته ای که خیلی خوشم اومد سوژه جدیدی بود که وارد داستان کردی. محفلی ها کجا رفته بودن و در جواب پست قبلی گفتی که به دلیل تماس با چوب دستی آدر محو شدن. حالا محو شدن کجا رفتن؟ چرا اصلا محو شدن؟ چوب دستی چه خصوصیتی داره؟ اینا همه سوژه های جدیدی هست که نفرات بعدی میتونن ازش برای نوشتن استفاده کنن. این خیلی خوبه که وقتی پستی مینویسی دست بقیه رو باز بذاری و سوژه هایی بهشون بدی که بتونن ادامه بدن. آفرین که این کار رو با موفقیت انجام دادی. نشون میده که چقد قدرت تخیل بالایی داره و یه آفریننده سوژه خوب هستی. یه خصوصیتی هست که خیلی ها ندارن و اغلب سوژه ها رو تموم میکنن بدون اینکه بتونن سوژه ای جدید وارد داستان کنن. همینجوری از خلاقیت فوق العادت استفاده کن.

البته توجه کن که همه جا نیاز به سوژه جدید نداره و به این صورت نیست که بری هر تاپیکی و چند تا سوژه جدید بریزی وسط. باید با کسب تجربه و به مرور زمان متوجه شی که کی نیاز به سوژه جدید هست و کی نیست. تو این تاپیک خیلی مناسب بود.

در کل پستت خوب بود اما بازم جای کار داره. توصیفاتت رو باید قوی تر کن تو پست های جدی. سوژه ها رو سعی کنی طبیعی تر جلو ببری. پیشرفت خیلی خوبی داشتی و مطمئنم که به زودی به حدی میرسی که اصلا دیگه نیازی به نقد نخواهی داشت.

در پناه عشق موفق باشی ماتیلدا

پیام زده شده در: ۲۱:۱۵ پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷

ماتیلدا استیونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۱ پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
از کالیفرنیا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 359
آفلاین
میشه آخرین پست ویلای صدفی که متعلق به منه رو نقد کنین؟

Cause i don't wanna lose you now
I'm looking right at the other half of me

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.