هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۲:۱۸ یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷

آرتمیسیا لافکین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۳ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۳:۱۳ سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱
از زیرزمین هافلپاف و خانهٔ شمارهٔ ۱۲ گریمولد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 72
آفلاین
امتحان مراقبت از موجودات جادویی (ترم 22)

1. یه جانوریو فرض کنین که همه معتقدن تخم ارزشمندی داره. علت با ارزش بودن این تخم رو شرح بدین.
لازم نیست اون تخم حتما برای ما ارزشمند باشه!اگه اون تخم برای پدر یا مادرش خیلی ارزشمند باشه یقینا از اون تخم مراقبت های زیادی میکنن و اگه ما اون تخم رو بخواهیم بدست بیاوریم به جان خریدن خطراتی که از مراقبت های زیاد پدر و مادر شامل میشه اون تخم رو برامون ارزشمند میکنه.و باز هم اگه اون تخم جانور کمیاب باشه دیگه اون تخم برامون خیلی خیلی خیلی ارزشمندتر میشه...!!!

2. از کجا می‌شه فرق یه جانور واقعی از جانورنماش رو فهمید؟ می‌تونین فقط یه جانورو در نظر بگیرین و تفاوتش با حالت جانورنماش رو توضیح بدین.
اگر ما بخواهیم مطمئن شویم که جانورنمایی جانور واقعی اش چیست...جانوریکه ما حدس زده ایم را...کار های روزمره اش را در نظر میگیریم و به جانور مورد نظر دستور میدهیم تا آن کار ها را انجام دهد.اگر آن جانور کار های مربوطه را بدون نقص انجام داد یعنی حدس ما درست بوده وگرنه حدس ما اشتباه بوده یا اینکه اصلا جانوری که دیده ایم جانورنما نبوده و جانور واقعی اش بوده.همینطور از اخلاق و مراجعه به کتاب ها(گرفتن راهنمایی)هم میتوان حدس زد.
درکل منظور من درباره این سوال این بود:
*رفتار
*اخلاق
*گرفتن راهنمایی(حالا از هرچیزی مثل کتاب ها و ...)

تکالیف
تکالیف جلسه اول
تکالیف جلسه دوم
تکالیف جلسه سوم
تکالیف جلسه چهارم

امتحان معجون سازی (ترم 22)

1_ استفاده‌ی زیاد از فیلیکس فلیسیس چه عوارضی داره؟
نقل قول:
کسی که این معجون را مصرف میکند، نباید در کارهایی مانند: مسابقات ورزشی، امتحانات و انتخابات شرکت کند. (ش.د.9)

این یه جواب کلی اشه.ولی چون که برای پاسخ دادن به سوالات امتحانات کلاس های عمومی بایست خلاقیت به خرج داد یه جواب دیگه هم براش دارم...
بنظرم استفاده ی خیلی خیلی خیلی زیاد از این معجون برعکس باعث میشه ما بدشانسی بیاریم!
ولی نه از اونجور بد شانسی ها!
مثلا اگه ما از این معجون خیلی خیلی خیلی بخوریم نه تنها نمیتونیم تو امتحان شرکت کنیم بلکه دل پیچه و دل درد و دستشویی و ... همه با هم به سراغمون میاد و باعث میشه به امتحانمون گند بزنیم.
یا اینکه خرابکاری کنیم و ضایع بشیم!
یا شایدم مو های سرمون ریزش پیدا کنه و کچل بشیم!
خلاصه از اینجور اتفاقات.

2_ دو مورد از فایده‌های پاتیل معجون سازی را بیان کنین. استفاده از پاتیل برای معجون سازی جزو فواید حساب نمیشه!
اگه تهش رو سوراخ کنیم میتوانیم ازش به عنوان بلندگو استفاده کنیم.
بجای دوربین هم میشه ازش استفاده کرد.
اگه بشه کمی پشم و مو بهش بیفزاییم فکر کنم کلاه بوقی خوبی بشه .
میشه ازش به عنوان یه لامپ هم استفاده کرد.
همینطور برای موسیقی نواختن.
استفاده کردن به عنوان وسیله ای تزئینی.
استفاده کردن به عنوان تنگ ماهی.
فعلا همینا...
(بلکه دوتاش درست در اومد)

تکالیف
تکالیف جلسه دوم
تکالیف جلسه سوم
تکالیف جلسه چهارم

امتحان پیشگویی (ترم 22)

1. کدوم یکی از روش‌های پیشگویی گفته شده رو میپسندین؟ چرا؟(گوی پیشگویی، تشخیص احتمال بارش چه چیزی از روی ابرها، صورت فلکی)
از نظر من گوی پیشگویی.
*چون همیشه در دسترسه
*استفاده کردن ازش آسونه
*لازم نیست برای استفاده کردن ازش به مکان خاصی بریم
*جمع و جوره و میشه هرجا ازش استفاده کرد
*برای پیشگویی کردن از روش لازم نیست خیلی به مخمون فشار بیاریم

2. در چه مواقعی برای پیشگویی، ما از گوی پیشگویی استفاده میکنیم؟ (4 مورد)
*زمانی که هوا ابری باشه و بارون بیاد
*زمانی که هنگام شب برای پیشگویی از صورت های فلکی شهاب سنگ بیاید
*زمانی که جادوآموزان یا پروفسور فاست برای بیرون رفتن حال نداشته باشند
*زمانی که هیچ چیزی بجز گوی پیشگویی برای پیشگویی کردن نباشد

تکالیف
تکالیف جلسه دوم (پروفسور تورپین)
تکالیف جلسه سوم
تکالیف جلسه چهارم

در کشاکش شجاعت و اصالت، در هیاهوی هوش و ذکاوت، اتحاد و پشتکار سوسو می‌زنند... فرزندان هلگا می‌درخشند!

شادی رو می‌شه در تاریک‌ترین لحظات هم پیدا کرد، فقط اگه یه نفر یادش باشه که چراغ رو روشن کنه!

پیام زده شده در: ۲۳:۰۵ شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

ریموس لوپینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۴ سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۵:۳۲ جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
مراقبت از موجودات جادویی

1_یه جانوریو فرض کنین که همه معتقدن تخم ارزشمندی داره. علت با ارزش بودن این تخم رو شرح بدین.

تخم خیلی حیوونا با ارزشه. مثلا ققنوس یا تسترال. هر تخمی هم فایده خاص خودشو داره. این خاصیت میتونه درمانی باشه ولی بنظر من مهم ترین خاصیت هر تخم وقتی معلوم میشه که ببینیم با کدومش میشه املت خوشمزه تری درست کرد!

2_از کجا میشه فرق یه جانور واقعی از جانورنماش رو فهمید؟ می تونین فقط یه حیوونو در نظر بگیرین و تفاوتش با حالت جانورنماش رو توضیح بدین.

فرق بزرگی که دارن رفتارشونه.
اغلب جانورنماها نمیتونن مثل حیوانات رفتار کنن در نتیجه کارآگاه ها یا ماموران وزارت سحر و جادو و یا یک جادوگر خبره میتونه تشخیص بده داره به یک جانور نگاه میکنه یا جانور نما.

معجون سازی

1_استفاده زیاد از فیلیکس فلیسیس چه عوارضی داره؟

سردرد و سرگیجه شدید و همچنین توهم. سردرد به قدری شدیده که انگار یکی داره تو سرتون طبل میزنه
که گاهی اونقدر شدت پیدا میکنه که باعث مرگ شخص میشه. توهم هم باعث میشه با ببینید اشیا حرف میزنن و برید باهاشون حرف بزنید اون وقت خانواده تون زنگ بزنن دارالمجانین.

2_دو مورد از فایده های پاتیل معجون سازی رو بیان کنین. استفاده از پاتیل برای معجون سازی، جزو فواید استفاده نمیشه!

یک مورد که مشنگا خیلی دوست دارن همین معجون سازی خودمونه. به این شکل که هرچی تو دستشون میاد میریزن تو پاتیل بعد میذارنش رو آتیش. معجونی ساخته میشه به که آش رشته صداش میکنن. مورد دیگه هم اینکه میشه با پاتیل میشه باهاش مرده رو زنده کرد! (منبع: جام آتش، جلد دوم، چند فصل آخر، چند صفحه آخر فصل )

پیشگویی

1_کدوم یکی از روش های پیشگویی رو می پسندین؟ چرا؟ (گوی پیشگویی، تشخیص احتمال چه چیزی از رو ابرا، صورت فلکی)

بنظر من ابرها بهترین روش ان. چون راحت و همیشه در دسترسن برعکس صورت فلکی یا گوی که مثلا نمی تونید موقع سفر یذاریدش تو چمدون تون و با خودتون ببرید چون ممکنه بشکنه تسکوپ هم شاید در دسترس نباشه.

2_در چه مواقعی برا پیشگویی، ما از گوی پیشگویی استفاده میکنیم؟ (4 مورد)

1_وقتی تلسکوپ نداریم صورت فلکی رو ببینیم
2_وقتی هوا ابری نیست.
3_وقتی میخوایم مشنگ ها رو تحت تاثیر قرار بدیم.
4_وقتی میخوایم از یک پیشگویی خاص مطمئن بشیم بهتره از هر سه روش استفاده کنیم.

پیام زده شده در: ۲۰:۴۱ شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

رون ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۳ پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۰ چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱
از میتوکندری به راکیزه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 129
آفلاین
مراقبت از موجودات جادویی

1- یه جانوریو فرض کنین که همه معتقدن تخم ارزشمندی داره. علت با ارزش بودن این تخم رو شرح بدین.

تسترال موجود خیلی عجیبیه. نه بخاطر خودش، بلکه بخاطر تخمش. میگن که تخم این موجود در معجون سازی کاربرد داره ... در واقع به پاتیل پوسته تخم تسترال میزنن تا مستحکمتر بشه. پرورش تخم یه موجود کار سختیه، چون تخم ها با شرایط سازگار نیستن و بیشترشون از بین میرن. ولی تخم اون پوشش پشمی عجیبی داره که باعث میشه در شرایط سرد محیطی هم دوام بیاره. تیغ هایی هم در سطحش هست که باعث میشه حیوونی جرئت اومدن سمتش رو نکنه. بخاطر همینه که تخمش به دلیل شرایط نگهداری راحت خیلی کمیاب و با ارزشه و افراد میتونن با پرورش تخم تسترال بدون هیچ هزینه ای به درآمد خوبی برسن.

2- از کجا می‌شه فرق یه جانور واقعی از جانورنماش رو فهمید؟ می‌تونین فقط یه جانورو در نظر بگیرین و تفاوتش با حالت جانورنماش رو توضیح بدین.

یکی از اصلی ترین تفاوت های جنور و جونورنما در رفتارشونه. اگه این دو تا میخواستن واکنش مشابهی در برابر اتفاقات یکسان داشته باشن که با هم فرقی نمی کردن.مثلا اینه که جونور واقعی کارای عادی خودشو انجام میده ولی جونور نما سعی میکنه مثل اون باشه و این کار گاهی اوقات از حد میگذره و جواب برعکس میده. مثلا یه سگ نما بیشتر از یه سگ پارس میکنه و تسترال نما وانمود میکنه از تسترال هم تسترال تره!

اولی
دومی

معجون سازی

1- استفاده‌ی زیاد از فیلیکس فلیسیس چه عوارضی داره؟

خب مگه معجون شانس حق زندگی نداره؟ اون ساخته شده تا یه ذره ازش خورده بشه تا فایده داشته باشه. پس اگه زیاد ازش استفاده شه، قاط میزنه و شروع به اعتراض میکنه و وقتی که میبینه شخص خورنده به گوش چپش هم نمیگیره، به قطره های خودش که حالا در بدن شخص مذکور پخش شدن دستور میده که نقاب خوش رفتاری خودشون رو بردارن و با خشم به تمام اعضای بدن شخص حمله کنن. اینطوری میشه که مشکلات گوارشی و تنفسی و خون رسانی و تکلم و تحرک و اینا گریبانگیر شخص میشه که در نهایت نتیجه ای جز مرگ نخواهد داشت.

2_ دو مورد از فایده‌های پاتیل معجون سازی را بیان کنین. استفاده از پاتیل برای معجون سازی جزو فواید حساب نمیشه!

1-جنبه تفریحی داره ... دیده شده در روزای سرد و برفی زمستون عده ای از افراد نفری یه دونه پاتیل میگیرن و به قله کوه میرن. بعد هم توی پاتیل میشینن و سر میخورن میان پایین و کلی هم تسترال کیف میشن.
2- گفته شده در زمان پادشاهی آرسینوس، جارچی ها با کوبیدن شلنگ به پاتیل ها، صدای مهیبی به وجود میاوردن و این صدا به معنی این بود که مردم بیان تا صحبت های شاه رو بشنون.

اولی
دومی

پیشگویی

1- کدوم یکی از روش‌های پیشگویی گفته شده رو میپسندین؟ چرا؟(گوی پیشگویی، تشخیص احتمال بارش چه چیزی از روی ابرها، صور فلکی)

گوی پیشگویی چون مشکلات اون دو تا رو نداره . پیشگو ها باید هر لحظه برای پیشگویی در هر زمینه ای آماده باشن ولی " تشخیص احتمال بارش چه چیزی از روی ابرها " فقط وضع هوا رو پیش بینی میکنه و " صور فلکی " هم فقط در شب قابل استفادست و همچنین در هنگام نبود مواد مخدر این دو روش جواب نمیدن. آخه آدم باید یه چیزی بزنه تا ابر ها رو به شکل های مختلف و اجتماع ستاره ها رو به صورت اشکال مختلف ببینه دیگه!

2- در چه مواقعی برای پیشگویی، ما از گوی پیشگویی استفاده میکنیم؟ (4 مورد)

1- زمانی که بخوایم پیشگویی کنیم. 2- وقتی که گوی پیشگویی و مهم تر از آن حال استفاده از گوی پیشگویی رو داشته باشیم. 3- موقعی که که روز با هوایی صاف و بدون ابری با شکل خاص باشه. 4- زمانی که مواد مخدر برای استفاده از اون دو تا روش رو نداشته باشیم.

اولی
دومی

ویرایش شده توسط رون ویزلی در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳ ۲۰:۴۴:۱۲
ویرایش شده توسط رون ویزلی در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳ ۲۲:۴۸:۴۹
ویرایش شده توسط رون ویزلی در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳ ۲۲:۵۲:۱۹

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۳۵ شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

ماتیلدا استیونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۱ پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
از کالیفرنیا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 359
آفلاین
سلام به همه این کلاسای عمومیه. کلاسای اختصاصی رو بعدا در اختیارتون می ذاریم.

کلاس مراقبت از موجودات جادویی

سلام سلام. ممنون از طرح کردن دو سوال ( البته فکر کنم همه دو سوال میدن.اما به هر حال...)

۱- یه جانوریو فرض کنین که همه معتقدن تخم ارزشمندی داره. علت با ارزش بودن این تخم رو شرح بدین.

ققنوس دامبلدور.( نمی دونم که اون بچه به دنیا میاره یا نه. اما شما فکر کنید که یه ققنوس باهاش جفت شده!)

خب اون ققنوس خیلی مهمه. اشکش، پراش( برا تزیین خونه و...) و کلی چیز دیگه اش. حالا چرا تخمش نباید مهم باشه؟ چون اون ارزشمنده، پس همه معتقدن که ارزشمنده.

خب وقتی این بچه به دنیا بیاد، خیلی خوب میشه. چون مثلا یکی تو دستشویی تو خطر افتاده یکی تو تالار اسرار. حالا ققنوس بره سر کدوم یکی؟ ( با توجه به این که جفتش مرده) پس بچشو میفرسته توالت، خودش میره تالار. اگه بچش نبود، اونی که تو دستشویی بود، نمیمرد؟ پس خیلی اون مهمه.

و تخمش. (من بالا به خودش اشاره کردم. گفتم یه مثال برای بچه هم بزنم. قهر نکنه بگه چرا برا تخمم مثال زدی، برا من نه!)

تخمش یه خال خالایی داره که برای سلامتیمون خوبه. یعنی ویتامین سه داره! می تونیم با کاردک از رو تخم بکنیمشون و بزنیم رو بدنمون. پوستمونم ویتامیناشو جمع میکنه و بعدش شبیه آدمای عجیب الخلقه میشیم. چون رومون از این دون دونا داریم، بعدش ما رو می برن سیرک عجایب!

دومیش اینه که تخمش سفید نیس و مکانیکیه و در کل شبیه سرخگونه! پس ما می تونیم، وقتی سرخگونمون سوخت تموم کرد، از اون به جاش استفاده کنیم.

سومین خاصیتش اینه که این تخم بعضی وقتا ویبره میره( بچه ققنوس نه! خود تخم) و ما از این می تونیم چند تا استفاده کنیم.
۱- توی لباسمون پنهانش کنیم و وقتی رسیدیم سر کلاس رز، زلزله دوازده ریشتری راه بندازیم و به رز بگیم:" ببین چقدر خوب رکوردتو شکوندم!"
۲- می تونیم به عنوان ماساژور ازش استفاده کنیم.
۳- با تخم و ویبره اش عکس بگیرم و بزارم تو اینستا( باور کن، این یه آرزو شده برام!)

و در آخر، اینه که من باهاش فوتبال و کوییدیچ و بسکتبال و والیبال و... بازی کنم( با اینکه دستام و پاهام برای ضربه زدن به این تخم میشکنه، اما ارزش داره.)

۲-از کجا میشه فرق یه جانور واقعی از جانورنماش رو فهمید؟ می تونین فقط یه حیوونو در نظر بگیرین و تفاوتش با حالت جانورنماش رو توضیح بدین.

گربه بهترین گزینست. خب...

گربه ی خیابونی و خونگی: ۱- خیلی وحشین. ۲- سنگین نیستن که! همش می خوان که نازشون کنیم.۳- احمق هستن. ۴- دماشون پایینه. اصن اعتماد به نفس ندارن.

جانورنمای گربه: دقیقا همونایی که در بالا گفتم، فقط برعکسش! و چند تا نکته دیگه بگم.
۱- پروون. ۲- هر وقت دوس دارن حرف می زنن. ۳- پای همه رو گاز می گیرن. ۴- منطقین( چون فکر آدم تو کله شونه.)

و دو تا از مهم ترین تفاوتشون.
۱- چون مغز جادوگری داره، سرش بیست برابر سر یه گربه ی خیابونیه بدبخته!
۲- وقتی که به جانور نما ها بگیم "مجید" بر نمی گردن!!

با تشکر از همه ی زحماتتون خانوم وارنر. خدانگهدار.

اینا چهار تا پستامه:
۱:
۲:
۳:
۴:

معجون سازی
.

سلام رزی. من بعدا یه بحثی با شما تو تالار خودمون داشته باشم. البته اگر منو نینداختی باشی بیرون!

۱- استفاده ی زیاد از فیلیکس فلیسیس چه عوارضی داره؟

۱- مغزش تعطیل میشه.
۲- دستو پاهاش فلج میشه.
۳- همه خواستگاراش میپرن!
۴-میشه انگل جامعه!
۵-به مواد مخدر رو میاره!
۶- از هاگوارتز اخراج میشه و میره زندان آزکابان.
۷- میزنه همه هم گروهیاشو می کشه.
۸- هم پروفسور دامبلدور، هم لرد ولدمورت رو می کشن و تشکیل یه قطب جدید میده.
۹- و در آخر، دستشوییش میگیره. هم یک هم دو و هم سه!

۲- دو مورد از فایده های پاتیل معجون سازی را بیان کنین. استفاده از پاتیل برای معجون سازی، جزو فواید استفاده نمیشه!

خیلی فایده ها داره. تو خبر نداری. ولی باشه دو تا مینویسم.

۱- پاتیلای معجون سازی... عالین. می تونیم زلزله، مواد مذاب آتشفشان، دیوانه ساز و جادوی سیاهو توش بذاریم و مهمتر از همه اینه که چون معجونای کلاس معجون سازی خاصن و عمیقن( یعنی اینکه خیلی مادش زیاده مثل اقیانوس) این پاتیل ها مثل کیف هرمیون گرنجر شده.

۲- هکتور پاتیلای آشغال به درد نخور زنگ زده ی غیر استاندادشو می ندازه دور و از اینا استفاده می کنه. البته ما از شر اون پاتیلای غیر بهداشتیش راحت میشیم. اما بدبختی اینه که وقتی هکتور این پاتیلو به دست میاره،هفت برابر قبل معجون درست میکنه. و تازه، اون کلی مواد مذاب میاره میریزه تو این پاتیل و با بقیه ی ماده هاش قاطی میکنه.

بعدشم یه خورده جادوی سیاه میریزه توش و وقتی ماده اش تموم شد، همشو میریزه رو چوبدستیایه مرگخوارا. یعنی هکتور یه طلسم جدید اختراع کرده. و این برای مرگخوارا مفیده. ولی نصفه کار میکنه. یعنی بعضی وقتا جادوی سفید ازش میزنه بیرون که این مساویه اینه که برا محفلی ها هم خوبه. ولی اگه پاتیل معجون سازی نبود که چنین چیزی امکان پذیر نبود!

دستت درد نکنه واقعا! تو مایه ی افتخار هافلپاف و هلگایی.

اینم چهار تا کلاسم.

یکمی
دومی
سومی
چهارمی

پیشگویی

سلام لا یعنی... استاد! من هنوز تو کف اون هدفون قشنگتم. یعنی یه بارم به من قرض نمیدی؟ در ضمن، به گفته ی رز، من اومدم پناهنده گیه ریون!

۱-کدوم یکی از روش های پیشگویی رو می پسندین؟ چرا؟ (گوی پیشگویی،تشخیص احتمال چه چیزی از رو ابرا، صورت فلکی)

گوی پیشگویی. من چند تا دلیل قانع کننده دارم. اولیش اینه که بعضی وقتا ممکنه هوا آفتابی باشه و ابر نباشه. منم اونموقع نیاز به پیشگوییم ولی نمی تونم پیشگویی کنم. دومیش اینه که من اون تحلیلی که از ستاره ها کردم، پدرم در اومد. من مثل ریونیا مغز ندارم که! برو دفتر بیار. ستاره ها رو بکش. به هم با بدبختی وصلشون کن و در آخر تحلیل کن. عه! یعنی چی؟! خیلی سخته پس گوی بهتره.

من چند تا دلیل برا گوی بگم:
۱- همیشه در دسترسه. چون همیشه می تونیم از کلاس پیشگویی گوی بدزدیم. راه بازه، جاده ام درازه!
۲- سریع تر نشون میده. یعنی مثلا تو ماهواره پخش میکنه بهترین راه شستشوی ماشین، فلانه. با هفت سری متفاوت. به جای شلنگ( ابرا) و سطل آب و اسکاج( صورت فلکی).
۳- مثلا من به یکی حسودی میکنم که چرا انقدر خوش هیکله. بعد تو گوی پیشگویی که پیشگوییشو می کنم، چون همه چیزو گرد نشون میده، اونم بیست برابر و مثل یه توپ قلقلی نشونش میده!

۲-در چه مواقعی برا پیشگویی، ما از گوی پیشگویی استفاده میکنیم؟(۴ مورد)

۱- وقتی که روز و آفتابیه. یعنی نه ستاره ای هست، نه ابری!
۲- وقتی می خوایم سریع پیشگویی کنیم.
۳- وقتی که می خوایم ببینیم که چه اخلاقی داریم( با توجه به رنگ). و وقتی رنگ و اخلاقمون مورد پسند نبود.( یعنی مثلا رنگ آبی بود و یعنی خوشحالیم) میریم یه کاری می کنیم که رنگ مورد علاقمونو تو گوی نشون بده. ( مثلا میرم خودمو می ریزم تو رنگ زرد و میرم مهربون میشم که رنگ زردو نشون بده!)
۴- وقتی که می خوایم آینده ی یه نفرو پیش بینی و پیشگویی کنیم که دوسش نداریم( ازش متنفریمو می خوایم که آینده ی بدشو ببینیم و بهش بخندیم.)، از اون استفاده می کنیم. چون معمولا وقتی با گوی کار میکنی، همش چیز منفی و بدو نشونت میده و صد البته که همه چیزو گرد نشون میده!

با تو و لیسا بهم خوش گذشت. خسته نباشید. با ریونکلاوی ها و طرز قضاونشون بیشتر آشنا شدم. به لیسا سلام برسون!

پستام تو کلاست:

اول
دوم
سوم
چهارم

پ.ن( واسه ی همه ی استادا):

لینکارو که گذاشتم، اگه یکیش اشتباه بود، ببخشید دیگه! اما بدونین که من همه رو نوشتم.

Cause i don't wanna lose you now
I'm looking right at the other half of me

پیام زده شده در: ۱۹:۱۴ شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

آلکتو کرو old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۴ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۰:۰۰ سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸
از ما هم شنفتن...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
سوالات امتحانی کلاس مراقبت از موجودات جادویی (ترم 22)

1. یه جانوریو فرض کنین که همه معتقدن تخم ارزشمندی داره. علت با ارزش بودن این تخم رو شرح بدین.

پانگرال یه جونوریه که همه معتقدن تخمش ارزشمنده. البته این بر اساس افسانه ها و کتابای ممنوعه س. بعضی معتقدن، جنین این تخم خیلی مغذیِ و علاوه بر این در بعضی ع کتابای ممنوعه نوشته شده که این جنین می تونه بیماری های لا علاج مثل: آبله اژدهایی رو درمان کنه و حتی در بعضی ع کتابای قدیمی تر و ممنوعه تر نوشته شده، جنین این تخم باعث جاودانگی می شه. کمیاب بودن تخم هم همچین فرضیه رو می سازه. اما منبع دقیقی مبنی بر حقیقت ماجرا وجود نداره. مکان زندگی این جونور رو قله اورستِ و کسی تابه حال اونو مشاهده نکرده.

2. از کجا می‌شه فرق یه جانور واقعی از جانورنماش رو فهمید؟ می‌تونین فقط یه جانورو در نظر بگیرین و تفاوتش با حالت جانورنماش رو توضیح بدین.

طبق مطالعه گسترده ای که داشتیم، نحوه تشخیص رو فقط جادوگری می دونه که تلفیقی ع علوم ظریف "جانورشناسی" و "تغییر شکل" داشته باشه. دقت کنین! گفتیم جادوگر؛ طرف باس حتما جادوگر باشه. حالا نحوه شناسایی خیلی ساده س. مثلا گرگا؛ اگ گرگه دندناش مث آدم بود جانور نماس اگ نه گرگه، اگه موهاش نرم بود جانور نماس چون؛ جانورنما ها موهاشونو شونه می کنن، اگ آروم بی سر صدا بود بدونین گرگه و نقشه ای در سر داره؛ گرگ در حالت جانورنما زوزه می کشه واس فرار ع بدبختیش!
مائه شتر گاو پلنگ!
شاهگوش کوچولو!
نبرد ما و ننه شاهگوش!
عروسی و طلاق لینی!

سوالات امتحان معجون سازی (ترم 22)

1. استفاده‌ی زیاد از فیلیکس فلیسیس چه عوارضی داره؟

شجاعت و غرور کاذب؛به طوری که شما می ری بالا پشت بوم می گی من یه جادوگر توانا هسم، باس بپرم من ع عهده هر چی بر میام و می پری و... رفتن به فضا؛ شما فک می کنی تو فضایی اون بالا بالا هایی و حس خوشی کاذب داری. توهم زا؛ توهم می زنی و ننه بابات و گاو گوسفند فرض می کنی، حتی مشاهده شده که بر اثر توهم طرف زده یکیو کشته. افسردگی؛ شما حس می کنی ع شما بدبخت تر تو این جهان نیس و شروع به خود زنی می کنی (در اثر مصرف زیاد بر عکس کار می کنه.) و در آخر گلاب به روتون مُلَیِنم هس!

2. دو مورد از فایده‌های پاتیل معجون سازی را بیان کنین. استفاده از پاتیل برای معجون سازی جزو فواید حساب نمیشه!

طبق مطالعه که در مورد پاتیل ها و خواص اونها داشتیم، در قدیم ع پاتیل به عنوان تخت خواب سفری استفاده می کردن یا توش می خوابیدن، یا سر تهش می کردن روش می خوابیدن.( پاتیل های اونموقع بزرگ بودن)امروزه فقط گابلین ها ع پاتیل به این منظور استفاده می کنن. دومین استفاده ش؛ می شه باش پروانه گرفت! ما خودمون امتحان کردیم. ابتدا پاتیل رو می گیری بالا سرت، پس ع رؤیت پروانه دنبالش می کنی و با پاتیل گیرش می اندازی!
معجون تو حلق کنی!
کلاس خفن معجون سازی!
مچ گیری!
خجالت!

سوالات امتحانی کلاس پیشگویی (ترم 22)

1. کدوم یکی از روش‌های پیشگویی گفته شده رو میپسندین؟ چرا؟(گوی پیشگویی، تشخیص احتمال بارش چه چیزی از روی ابرها، صور فلکی)

صور فلکی؛ چون ما ع ستاره ها و صور فلکی خوشمون میاد. البت یه دلیل دیگه هم داره اینکه معمولا ما ع طریق ستاره ها اتفاقاتی رو پیشبینی می کنیم که به مذاقمون خوش میاد. مثلا همون پیشگویی که کردیم درمورد یوآن بمپتون. یا همین چن وفت پیش فهمیدیم قراره یه چوب بیسبال نو بخریم که درس ع آب دراومد. البت یه دلیل دیگه ای که داره اینکه، ما همینطوری بی دلیل خوشمون میاد ع این روش! اصن به شما چه؟!

هر وقت عشقمون کشید! شما هم گیریا! واس هر چی دلیل می خوای! زمانی که خورشید بر مدار راس و السرطان عمود بتابه و کسینوس زاویه پای پیشگو یک دوم سینوس زاویه پای همون پیشگو باشه ، هم زمان یه اورانگوتان وحشی در جنگل های آمازون فریاد "هیهات" سر بده و خواستار آزادی باشه، یه ققنوس خاکستر بشه و ع اون خاکستر یه ققنوس دیگه متولد بشه، در نپال جسد یه یتی کشف شه و دانشمندان مشنگ ع این کشفشون کله همو بجوان، یه تسترال توسط یه مشنگ دیده بشه؛ مواقع مناسبی هستن واس استفاده ع گوی برای پیشگویی!
هرم پیشگویی مصری!
پیشگویی خفن ما!
بارون گاو!
صورت فلکی گاو عصبانی رم کرده!

ویرایش شده توسط آلکتو کرو در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳ ۱۹:۱۸:۲۷
ویرایش شده توسط آلکتو کرو در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۴ ۱۵:۱۷:۱۴
ویرایش شده توسط آلکتو کرو در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۴ ۱۵:۳۱:۰۳

اگر بار گران بودیم رفتیم!

پیام زده شده در: ۳:۵۱ شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

اسلیترین، مرگخواران

نجینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۸ دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۰:۲۳:۱۰ دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
مرگخوار
اسلیترین
پیام: 264
آفلاین
سوالات امتحانی کلاس مراقبت از موجودات جادویی (ترم 22)

مثلن تخم قفخشاراثو!

قفشخاراثو جزو جانورانی هستش که بسیار نایابه و در جنگلهای جادویی سواحل مدیترانه هر هزار سال یک بار تخم میذاره. و هر بار فقط یک تخم میذاره! این جانور دارای نفس آتشین هست، ولی اژدها نیست! به اینصورت که هر گاه احساس خطر کنه از مخازن کوچیکی که توی مجاری تنفسی‌ش قرار داره آتیش به فضای دهنش منتقل میشه.

نکته‌ی مهم: قفخشاراثو دماغ نداره.

برای جواب به این سوال، گربه رو در نظر میگیرم.

گربه‌ها در حالت عادی علاقه دارند که موش‌ها رو شکار کنند و بخورند. ولی در حالتی که گربه جانورنما باشه، هیچ علاقه‌ای به خوردن موش نداره. گربه‌ها در شکل واقعی از سگ میترسن، ولی در حالت جانورنما، سگهای واقعی از گربه‌ها میترسند، مگر اینکه سگ نیز جانورنما باشد که در آنصورت ممکن با هم دوست هم باشند.

به جز این موارد جانورنمای گربه و گربه‌ی واقعی در ظاهر هیچ فرقی با هم ندارند.

[تکلیف اول] [تکلیف دوم]

1. استفاده‌ی زیاد از فیلیکس فلیسیس چه عوارضی داره؟

عوارض مختلفی دارد که من سه مورد رو میگم:

- نابینایی. که بسته به میزان مصرف تا یک ماه هم ممکن است ادامه داشته باشد!
- خنده‌های شدید!
- آب شدن ناخن‌ها!

2. دو مورد از فایده‌های پاتیل معجون سازی را بیان کنین. استفاده از پاتیل برای معجون سازی جزو فواید حساب نمیشه!

یک) نشستن در پاتیل و تردد در راهروهای هاگوارتز!
دو) مکانی برای پنهان کردن غذا!

[تکلیف اول] [تکلیف دوم] [تکلیف سوم]

1. کدوم یکی از روش‌های پیشگویی گفته شده رو میپسندین؟ چرا؟(گوی پیشگویی، تشخیص احتمال بارش چه چیزی از روی ابرها، صور فلکی)

گوی پیشگویی

پیشگویی از طریق ابر و صور فلکی، ممکن است گــاهی تحت تاثیر شرایط جوّی اشتباه بشه. ضمن اینکه گوی پیشگویی قابل حمل و مطمئن‌تره و نمیتونه چیزی رو داخل خودش قایم کنه! و آینده ( نزدیک یا دور) رو بصورتی به ما نشون میده که فقط ما که دست روی گوی گذاشتیم بتونیم تعبیرش کنیم. گاهی بقیه هم ممکنه بتونن گوی رو ببینن، ولی بخاطر ارتباطی که گوی در اولین تماسِ دست با مغز پیشگو برقرار میکنه، این اتفاق کمتر رخ میده. ولی صور فلکی و ابرها رو عده‌ی بیشتری میتونن ببینن.

در اغلب موارد میشود از گوی استفاده کرد. ولی ترجیح پیشگوها این است که در مواقعی از گوی استفاده کنند که بخواهند طالع یک فرد را بدانند. یا به آنها الهام شده باشد و در آنصورت چیزهایی که در گوی میبیند تحت تاثیر جادوی الهامات درونی‌اش، شکل گرفته و پیشگو با تعبیرشان، پیشگوییِ خود را انجام میدهد.

[تکلیف اول] [تکلیف دوم] [تکلیف سوم]

"...And you, my friend, must stay close"

for you
"ما از رگِ دُم بهت نزديکتريم."

پیام زده شده در: ۳:۳۴ شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۰۲ جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۳:۲۰ جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱
از خانه ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 633
آفلاین
امتحان مراقبت از موجودات جادویی

جنس تخم میتونه دلیل خوبی برای با ارزش بودنش باشه یا حتی کمیاب بودنش. مثلا همین گل ممد نامی که تخم گذاشت و تخمشو دزدیدین و آوردید تو کلاس دادید به من، بعد اومد پوست منو پاره کرد. تخمش خیلی کمیابه و اون رو نمیتونید به راحتی پیدا کنید. اینکه چجوری پیدا کردینش هم من نمیدونم. ولی تنها دلیل با ارزش بودن این تخم، کمیاب بودنشه.

مسلما یک جانور واقعی حرف نمیزنه ولی یک جانور نما هم حرف نمیزنه. ولی من دیدم چندتاشون حرف زدن. بعدشم اینکه جانور نما میتونه روی دو تا پاهاش بایسته. آره، خرس هم روی دو تا پاهاش می ایسته. ولی این نیازی به خلوص نداره. هر چی باشه رو پاهاش می ایسته. هیکل و جُسشون هم از جانوران واقعی بزرگتره.

پاندا نما
قدم نو رسیده
گل ممد VS آرتور
چشم ورقلمبیده و اینا

امتحان معجون سازی

معجون برعکس عمل میکنه و طرف بدشانسی میاره. بعدش هم مصرف کننده بعد از مدتی، دچار فراموشی میشه. به حدی که حتی نمیتونه کلمات رو به یاد بیاره. حتی معجونا هم اعصاب ندارن.

1.چیز خوبیه برای پرت کردن. البته به مالی نگید اینو. فعلا از سنگینی پاتیل خبر نداره و داره با ماهیتابه میزنه ما رو. 2.به عنوان کلاهخود نیز میشه ازش استفاده کرد. گویند در زمان های قدیم که درگیری بین نیروهای گارد پادشاهی نمیدونم کجا و جادوگران رخ داد، جادوگران از پاتیل به عنوان کلاهخود استفاده نمودند.

همر ویبره زنی
بدشانس
اینا رو نباید میگفتم
معجون خجالت

امتحان پیشگویی

گوی پیشگویی. کلا گوی های پیشگویی، چیز های عجیبی هستن و دونستن ذره ذره ی جزئیاتشون برای تبدیل شدن به یک گوی عالی و منحصر به فرد برام جالبه. شناختن گوی ها از لحاظ ساختار و شکل و شمایلشون کار هرکسی نیست و بسی خفن است حتی.

در مواقعی که نیاز داریم به گوی پیشگویی! والا! غیر از اینه؟ وقتی قصد داری که آینده رو ببینی یا سرنوشت یه بدبخت فلک زده ای رو مشخص کنی، پای یک گوی در میان است. درغیر اینصورت دست یک گوی در میان است. اون هم نبود، خود گوی دیگه صد در صد در میانه.

هفتی که ده نشد!
تعبیر تصاویر گوی
حلق لایق دانش آموز مذکور

معتقد به روماتیسم در حد آرتریت و آرتریت روماتوئید

فرزند بیشتر، زندگی بهتر!

پیام زده شده در: ۰:۲۳ شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

فنریر گری‌بک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۱ جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۲۳:۰۱ سه شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲
از زیر سایه ارباب
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 552
آفلاین
امتحان پیشگویی ترم 22

بنده شخصا به دلیل حساس بودن روی پوشش، و همچنین نفرت از حمل کردن چتر در هر زمان، و به صورت همزمان، نفرت از خیس شدن زیر باران و گرفتنِ بویِ سگِ مرده، از روش دوم استقبال بیشتری به عمل میاورم. البته دلیل دیگر نیز این است که اگر روزی ابرها تصمیم گرفتند از خودشان پیتزا یا سوسیس یا استیک ببارانند، بتوانم به موقع خودم را در معرض این باران خوشمزه قرار دهم. اما دلیل دیگر نیز این است که بنده در هیچ روش دیگری غیر از این روش، تسلطی ندارم و این روش را هم به لطف غرایز گرگینه بودن خود بلدم. البته سانتورهایی که سلاخی کردم هم یک چیزهایی یادم دادند.

1. در مواقعی که میتوانیم از گوی پیشگویی استفاده کنیم و گوی پیشگویی به ما نزدیک است. وگرنه در صورتی که فاصله بیش از سه متر باشد، رفتن به سوی گوی جایز نیست. 2. در زمان هایی که میخواهیم از قصد و به صورت حتمی، طالع نحس ملت را در چشمِ ایشان فرو کنیم تا زودتر بیفتند بمیرند. 3. زمانی که چشمِ شخص پیشگو بسیار ضعیف است و نمیتواند تفاله های چای و قهوه را ببیند. 4. وقتی پیشگو خفن است و اصولا بین پیشگوها این رسم برقرار است که هرکس گویش گنده تر و خوجگل تر باشد، پیشگوی خفن تری میباشد.

پیشگویی!

امتحان مراقبت از موجودات جادویی ترم 22

هیپوسترال که موجودی است ناز و کمیاب، از ترکیبِ تسترال و هیپوگریف. این موجود، تنها در فصول سال که همزمان هوا آفتابی و بارانی باشد تخم گذاری میکند که تخم این موجود، برطبق افسانه ها، مصرف دارویی در معجون خاصی دارد که میتواند یک گرگینه را به طور کامل شفا دهد و چون افسانه ها همواره ریشه ای در واقعیت دارند، میشود اینطور نتیجه گرفت که بعضی ها هستند که میدانند، اما نمیگویند و بیتربیت هستند و میخواهند بعدا دانششان را به قیمت خونِ عمه شان بفروشند.

اصولا جانورنما، ذهن انسانی خود را دارا میباشد. و نتیجتا نمیتواند به رفتار و شعور خود بیتوجهی کند. برای مثال، در صورتی که به سیریوس بلک در شکلِ سگیِ خود بگویید پیتزا دارید، دم تکان میدهد و به سویتان هجوم میاورد. اما اگر به فنگ همین را بگویید، فقط بهتان چپ چپ نگاه میکند و بعد هم قهر میکند. و در صورتی که به واقعی بودن موجودی شک کردید، او را مجبور کنید در محیط عمومی دستشویی کند، اگر دستشویی کرد، واقعیست. اما اگر خجالت کشید، بی شک جانورنماست و میتوانید وی را حسابی عخ کنید.

موجود جادویی!
گرگینه زخمی!

امتحان معجون سازی ترم 22

اصولا مقدار زیاد هرچیزی بسیار بد است. چه پیتزا باشد، چه معجون شانس. معجون شانس روی بدن تاثیر خاصی میگذارد و عنصر شانس منفی را به تک تک سلول های بدن وارد میکند که در نتیجه، بدن، عنصر شانس مثبت و خوب را جذب میکند. استفاده بیش از حد، باعث اشباع شدن بدن از شانس منفی میشود و نتیجتا شانس مثبت جذب نشده، شخص دچار بدشانسی به همراه مشکلات گوارشی میشود و به فنا میرود. در موارد خاصی حتی شخص تبدیل شده به معجون اصلا و دیگر اینطوری اصلا نتوانسته.

فایده اول این است که همه جا و همیشه در دسترس است و میتواند به عنوان ابزار موسیقی استفاده شود و شادی بیافریند. حتی میتواند به عنوان عامل حواس پرتی، و البته در استتار ابزار موسیقی باشد. یا اصلا میتواند به عنوان کلاه بوقی در جشن تولد استفاده شود که همچنان یک ابزار شادی است. اما فایده دوم. در زمان نبود قابلمه، ماهیتابه و حتی فِر، میتوان از پاتیل، که بسیار انعطاف پذیر و ناز است، به عنوان هریک از ابزار مذکور برای پخت و پز استفاده کرد. اصلا چه معنی دارد با یک پاتیل گوگولی و ناز همه ش معجون سازی کرد؟

معجون!

ویرایش شده توسط فنریر گری بک در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳ ۰:۲۸:۴۲

پیام زده شده در: ۲۰:۲۸ جمعه ۲ شهریور ۱۳۹۷

ریونکلاو، مرگخواران

لایتینا فاست

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۳ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۲۰:۲۷:۲۴ چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳
از زیر بزرگترین سایه‌ جهان، سایه ارباب
گروه:
کاربران عضو
مرگخوار
ریونکلاو
ایفای نقش
گردانندگان سایت
پیام: 375
آفلاین

The MUSIC is making me growing
The only thing that keeps me awake is me knowing
There's no one here to break me or bring me down

Onlyتصویر کوچک شدهaven

پیام زده شده در: ۱۴:۰۲ پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷

هافلپاف، محفل ققنوس

رز زلر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۹ پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۳۱ دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲
از رنجی خسته ام که از آن من نیست!
گروه:
ایفای نقش
محفل ققنوس
هافلپاف
مترجم
کاربران عضو
پیام: 1125
آفلاین

موفق باشین!

اگه با معجون فیلیکس آشنایی ندارین، اینجا رو سر بزنین: فیلیکس

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.