هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: تبعیض
پیام زده شده در: ۱۴:۰۶ یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

کلی هاربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۲ دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۷:۴۰ یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
از در نزدیکی خانه ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 24
آفلاین
نقل قول:

دیانا کارتر نوشته:
کلى هاربورن!
منم باهات توى اين موضوع که همه باهم برابرن موافقم حتى توى جامعه هم بايد اين طور باشه همونطور که زن ها با مرد ها برابرن اما ارزشى بهشون داده نميشه !
اما راجب اينکه هر يک يعنى انسان ها وجادوگران خودشون انتخاب کردن که چى باشن،بايد بگم داستان هاى هرى پاترو که خوندى؟
اونايى که جادوگر ماگل بودند حتى تا قبل از اينکه از هگوارتز براشون نامه نيومده بود،فک ميکردن انسان عادى ان اونا خودشون انتخاب نکردن چى باشن ، اصيل ها هم انتخاب نکردن اونا توى خانواده اصيل به دنيا ميان و مجبورن متفاوت با ديگران رفتار کنن چون از بچگى بهشون ياد دادن، اونا فرق ميکنن وبهتراز بقيه ان. بزار توى دنياى واقعى مثال بزنم،منم انتخاب نکردم يک مشنگ باشم اگه دست من بود جادوگر ميشدم!
البته هرکى نظر خودشو داره بنظرم بايد به نظر هم احترام بزاريم،ولى يه سرى واقعيت هارو نميشه عوض کرد،راجب خون خالصا وناخالصا اينکه گفتى برابرن درسته ولى من گفتم تبعيضى که بينشون وجود داشت درست بود ولى نگفتم خون خالصا بهترن!
منظورم اين بود اگه جى.کى رولينگ اين تبعيضو توى داستان نمى آورد،داستان واقعا مسخره ميشد همين تبعيض بين خالصا وناخالصا بود که هرى پاترو جالب کرده بود😼

بله بله! حرف های شما کاملا متین.....

از این تبعیض ها در جامعه ما نیز بسیار دیده میشه مثل تبعیض بین زن و مرد که البته این تبعیض از زمان اعراب جاهل تا کنون در کشور ما بوده.
که زن رو مایه ننگ و عار می دونستند.

که بهشون میگفتن دوره جاهلیت اما بنظرم ما هنوز در همون دوره جاهلیت موندیم
( البته خیلی بهتر از اون زمان)

منظورم این بود که مثلا وقتی واسه من نامه می اومد میتونستم قبول نکنم. و اگه یه مشنگ بودم و متوجه دنیای جادوگری میشدم قطعا واردش میشدم.

بله درسته که اصیل ها هم انتخاب نکردم که کجا به دنیا بیان اما باز هم هیچ فرقی بین خون خالص و ناخالص نمیبینم اینا همش خرافات هستش.

و بازهم با حرفتون موافقم که این تبعیض این داستان رو جذاب تر کرده بود و یک جلوه خاصی به داستان می داد.

من به شخصه اصلا از تبعیض ها دل خوشی ندارم و امید وارم در هیچ ملتی این تبعیض ها وجود نداشته باشه.....

پیام زده شده در: ۲۲:۱۶ سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷

دیانا کارتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۰۰ پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۷:۲۷ یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸
از معمولا هرجا که ارباب حضور داشته باشه🐱
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 242
آفلاین
کلى هاربورن!
منم باهات توى اين موضوع که همه باهم برابرن موافقم حتى توى جامعه هم بايد اين طور باشه همونطور که زن ها با مرد ها برابرن اما ارزشى بهشون داده نميشه !
اما راجب اينکه هر يک يعنى انسان ها وجادوگران خودشون انتخاب کردن که چى باشن،بايد بگم داستان هاى هرى پاترو که خوندى؟
اونايى که جادوگر ماگل بودند حتى تا قبل از اينکه از هگوارتز براشون نامه نيومده بود،فک ميکردن انسان عادى ان اونا خودشون انتخاب نکردن چى باشن ، اصيل ها هم انتخاب نکردن اونا توى خانواده اصيل به دنيا ميان و مجبورن متفاوت با ديگران رفتار کنن چون از بچگى بهشون ياد دادن، اونا فرق ميکنن وبهتراز بقيه ان. بزار توى دنياى واقعى مثال بزنم،منم انتخاب نکردم يک مشنگ باشم اگه دست من بود جادوگر ميشدم!
البته هرکى نظر خودشو داره بنظرم بايد به نظر هم احترام بزاريم،ولى يه سرى واقعيت هارو نميشه عوض کرد،راجب خون خالصا وناخالصا اينکه گفتى برابرن درسته ولى من گفتم تبعيضى که بينشون وجود داشت درست بود ولى نگفتم خون خالصا بهترن!
منظورم اين بود اگه جى.کى رولينگ اين تبعيضو توى داستان نمى آورد،داستان واقعا مسخره ميشد همين تبعيض بين خالصا وناخالصا بود که هرى پاترو جالب کرده بود😼

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۲۲ سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷

کلی هاربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

دیانا کارتر نوشته:
به نظرم اين درسته که رولينگ توى سرى داستان ها وفيلم هاى هرى پاتر تبعيض قائل شده ،اما تبعيضى که بين خون خالصا و ناخالصا وجود داشت درست بود اگرچه بى رحمانه ولى مثلماً کسى که از يک خوانواده اصيل به دنيا اومده با يه ناخالص فرق داره،والبته هرکدوم ويژگى هاى خوب وبد خودشونو دارن.

اینها فقط برای اینه که یه عده خودشونو دست بالا و قدرتمند تر از یک قوم دیگه نشون بدن....
و هیچ ربطی به خون خالص و ناخالص وجود نداره

و همینطور هیچ تبعیضی بین هیچ ادمی وجود نداره

چون ما انسانها هستیم که انتخاب میکنیم چی باشیم

اون مشنگ زاده اگه میخواست میتونست از همون اول یه جادوگر باشه

و همینطور یه جادوگر خودش انتخاب کرده که چی باشه.

پیام زده شده در: ۲۲:۲۶ دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷

دیانا کارتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۰۰ پنجشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۷:۲۷ یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸
از معمولا هرجا که ارباب حضور داشته باشه🐱
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 242
آفلاین
به نظرم اين درسته که رولينگ توى سرى داستان ها وفيلم هاى هرى پاتر تبعيض قائل شده ،اما تبعيضى که بين خون خالصا و ناخالصا وجود داشت درست بود اگرچه بى رحمانه ولى مثلماً کسى که از يک خوانواده اصيل به دنيا اومده با يه ناخالص فرق داره،والبته هرکدوم ويژگى هاى خوب وبد خودشونو دارن.
اما درباره تبعيضى که بين جادوگرا ومشنگ ها وجود داشت بايد بگم،شايد خيلى بى رحمانه مشنگ هارو بد وخنگ نشون داد و حتى بدتر اما خيلى دور از واقعيت هم نبود وما بايد به اين توجه داشته باشيم که ما اين داستان رو از زبان يک جادوگر خونديم معلومه که هر کس نژاد خودشو برتر ميبينه مخصوصاً با قدرت هايى که جادوگرا دارن اما مشنگ ها ندارن!
اگه توجه کنين ما فيلم هاى ديگه اى که مثل هرى پاترن داريم که اگه از زبون يه انسان خالص(مشنگ ها)باشه جادوگرارو خيلى بد نشون دادن،وطورى نشون دادن که عقل ندارن و فقط به دنبال قدرتن توى داستان هاى هرى رولينگ سعى کرد که اين بحث که انسان ها بهتر از جادوگران رو عوض کنه درواقع از ديدگاه يک جادوگر به اين موضوع نگاه کرد،واين نه تنها بدنبود بلکه از نظر من اين تفاوت عالى بود وداستانو واقعى ترش ميکرد...بياين ممنون باشيم از جى .کى رولينگ عزيز😺

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۱۸ یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷

کلی هاربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
بنظر من برای تقبیح امتیازات طبقاتی و برتری های نژادی و خونی و بی ارزش کردن
انسانهای خود محور و نادان همیشه در پی مطرح کردن اصالت های پوشالی خانوادگی و ربط دادن خود به اجداد ازما بهترون به نوعی رفتار متکبرانه و فخر فروشی بدون داشتن سفات عالی و انسانی

بین انسانها و غیر جادوگران یا همان مشنگ ها بنظر میرسه مشنگ ها نادان و جاهل اند و جادوگران دانا و با اطلاع از خیلی از مسایل هستند.

ویرایش شده توسط کلی هاربورن در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲۰ ۲۲:۲۴:۲۸

ℓєαяи тσ ℓєтgσ ѕσмє peopleω∂σи'т иєє∂ тσ вє ιи уσυя ℓιfє

In every angel, a demon hides,
and in every demon, an angel is struggling.

*/نیست در دنیای من هیچ بجز تنهایی..../*

پیام زده شده در: ۱۰:۱۲ چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

آدر کانلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۳ جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۶:۴۸ چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 87
آفلاین
این دقیقا همون سوالیه که من می خواستم جوابشو بدونم و می خواستم تو این سایت مطرحش کنم.
اما به یک شکل دیگه. هر کسی حتی اگه یک جلد از رمان های هری پاتر و خونده باشه متوجه ی این موضوع می شه. مثلا تبعیض وحشتناکی که رولینگ بین مشنگ ها و جادوگر ها قائل شده. واقعا این تبعیضش اعصابمو خورد و درگیر می کرد.
چون وقتی به خودم نگاه می کردم می دیدم که هیچ وقت از طرف هیچ مدرسه ی جادوگری ای برام دعوتنامه فرستاده نشده. پس من هم جز مشنگام. و بعد وقتی رمان رو می خوندم به طرز مرموز و عجیبی می دیدم که رولینگ فاصله ی زیادی رو بین جادوگر ها و مشنگ ها درست کرده و همه اش مشنگ ها رو « احمق ، بی احساس و بی روح ، ترحم بر انگیز ، بی فرهنگ و بی شعور » نشون داده. من که نمی تونستم این تحقیر ها رو تحمل کنم تا جلد هری پاتر و تالار اسرار خوندم و بقیشو ول کردم. چون واقعا عصبانیم می کرد.
حرف شما هم درسته. بین خون اصیل و ناخالص هم تبعیض درست کرده ولی تبعیضی که بین مشنگ ها و جادوگر ها درست کرده خیلی عمیق تره.
چرا؟ واقعا چرا این کارو کرده؟ آیا برنامه ریزی شده بوده؟ آیا واقعا داستان های هری پاتر به این تبعیض عجیب غریب مشنگ ها و جادوگر ها نیاز داشته؟
اگر کسی جواب این سوال ها رو می دونه لطفا بگه.

من رو از روی طرز فکر و گفتار و رفتارم بشناس ، نه از روی ظاهرم.

تبعیض
پیام زده شده در: ۲۱:۲۵ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

مایکل کرنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۵ پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۲۱:۳۵ چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶
از کرج...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 92
آفلاین
سلام دوستان...

این اولین تاپیک من تو این انجمن هست ، میخوایم راجب تبعیض حرف بزنیم ، اگه دقت کرده باشید ، تبعیض تو هر دو جامعه جادوگر و بی جادو یا مشنگ وجود داره ، تو جامعه جادوگری بین خون خالص ها و خون ناخالص ها و مخالفت بعضی خانواده ها و تو جامعه غیر جادوگری بین سفید پوست ها و سیاه پوست ها و مخالفت بعضی از کشور ها ، به نظر شما خانم رولینگ ، این موضوع رو از قصد قرار داده!؟
چرا اینکار رو انجام داده!؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.