هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: طرح نقد پست های دیاگون
پیام زده شده در: ۱۴:۲۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

رکسان ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۳ پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۴:۵۵ شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰
از ش چندشم میشه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 219
آفلاین
این تاپیک تا پیدا کردن منتقد مناسب () قفل میشه.

رکسان خالی... خالی خالی! بدون ویزلی!

تصویر کوچک شده

پاسخ به: طرح نقد پست های دیاگون!
پیام زده شده در: ۲:۴۰ جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴

مرگخواران

رودولف لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۴ یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰
از مودم مرگ من در زندگیست... چون رهم زین زندگی پایندگیست!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 1272
آفلاین
نقد پست 28 موسسه ارواح،بارون خون آلود:

سلام بارون...خوش اومدی!

اول باس بگم،میدونی آواتار خیلی مهم و تاثیر گذاره؟!برای ایفای نقش؟!

حالا بریم سر پستت...اولین چیزی که توی پستت مشاهده میشه،پشت سر هم بودن نوشته هاته...دوتا اینتر عزیزم...دوتا اینتر رو دریاب...بین بندهایی که ارتباطشون با هم کمه فاصله بذار...دوتا اینتر بزن.فی المثل بعد اینکه دیالوگ ها تموم میشه!اینجا رو ببین...چیزی که نوشتی این بود:نقل قول:
-هیچکس داوطلب نمیشه؟
-چراخودت امتحان نمیکنی؟
هکتوربه حالت پوکرفیس درامد,کمی اندیشید...چراهروقت به کسی پیشنهادمیدادمعجونش راامتحان کنداین پیشنهادرابه خودش میدادند؟

و کاری که بهتر بود اینجام بدی این بود:
نقل قول:
-هیچکس داوطلب نمیشه؟
-چراخودت امتحان نمیکنی؟

هکتوربه حالت پوکرفیس درامد,کمی اندیشید...چراهروقت به کسی پیشنهادمیدادمعجونش راامتحان کنداین پیشنهادرابه خودش میدادند؟

ظاهر پست خیلی تاثیر گذاره...باعث میشه خواننده از پست زده یا جذب بشه!

مسئله دیگه توی پستت...دیالوگا...عموما خوب بود کارت.همونطور که میدونی خوندن یه دیالوگ خیلی راحت تر از خوندن توصیفاته و این خودش جذب میکنه خواننده رو...ولی نوشتن دیالوگ،اونم دیالوگ پشت سر هم سخته!
اما تو میشه گفت از پسش خوب بر اومدی!
توی دیالوگ های پشت سرهم نگفتی که این شخص کیه که داره دیالوگ رو میگه...ولی شکلک هایی که گذاشتی،لحن جمله ها،جوری که صحبت میکنن به ما میگه گوینده کیه...و اگه جایی هم گوینده مشخص نبوده،خب اصلا اهمیتی نداشت که اون جمله رو کی گفته!
شناختت از خصوصیات شخصیت ها خوبه!

فقط یه سوال...همه جا دیالوگا رو به این شکل " _****** " نوشتی اما اینجا:نقل قول:
آملیا:افرین وینکی خوبه که توبه ریگولوس اهمیتی نمیدی.
از دستت پریده حتما...نه؟!

خب اینو گفتم تا به یه چیز دیگه اشاره کنم...همونطور که وقتی میخوایین دیالوگا رو نشون بدیم،همه اش باید یه جور باشه(ترجیحا از همون " _.**** " استفاده کنی بهتره)،جمله ها هم باید مثل هم باشن لحنشون...یا همه اش کتابی،یا همه اش محاوره ای...البته طبیعتا دیالوگا همیشه محاوره ای هستن،بحثش جداس...تو توی پستت یه جمله محاوره ایه،یه جمله کتابی...این مورد رو توی پست های بعدیت اصلاح کنی،خواننده بهتر میتونه بخونه پستت رو!

به فعل هات هم توجه کن!

نکته خیلی خیلی مهم...اشتباه تایپیت یه خورده خیلی زیاده....مخصوصا اسپیس نزدن و فاصله نذاشتن بین کلماتت...مثلا این چیزی که نوشتی رو بخون:نقل قول:

حالا طوری که باید باشه،وقتی که فاصله میدی بین کلمات و نکات تایپی رو رعایت میکنی رو بخون:نقل قول:
هکتوربه حالت پوکرفیس درامد,کمی اندیشید...چرا هروقت به کسی پیشنهاد میداد معجونش را امتحان کند این پیشنهادرا به خودش میدادند؟

همین جمله کوتاه،همین تعداد کم فاصله گذاشتن،میبینی چقدر تاثیر گذاره؟!خودت به عنوان خواننده وقتی این دوتا میخونی،اولیه رو راحت تر خوندی یا دومیه رو؟!
پس به این نکات دقت کن.قبل اینکه پست رو بفرستی حتما یه بار دیگه بخونش تا اگه اشتباهی اعم از تایپی،املایی،نگارشی یا هر چیز دیگه ای داشت برطرفش کنی!

اما در مورد سوژه...خب...توی پست قبلی همه منتظر بودن که سوزان و همراهاش و وینکی برگرده...و کاری که تو کردی این بود که بلاخره اونا رو برگردوندی...و سوزانی یا همراهش که معجون تغییر شکل خوردن،تو هاگوارتز موندن...شاید به نظر من بهتر بود که دیگه کاری به کار اونا نداشته باشم...احضار روح به خودی خود سوژه خیلی جذابی میتونه باشه..نیاز نبود گره ی اینکه "حالا اونایی که تو هاگوارتزن رو چیکار کنیم و چه بلایی سرشون اومده" رو وارد سوژه کنیم...گرچه مهم نیست...به راحتی قابل اصلاحه...اما اینکه بلاخره پورفسور تریلانی برگردوندی خودش کافی و خوب بود!

سوژه ات بیشتر سر وینکی بود که لج کرده حرف بزنه...مهم نیست که چرا وینکی لج کرده اصلا..ولی بهتر بود که سعی نمیکردی تمام دیالوگات خنده دار باشن...وقتی به زور بخوای بخندونی،نتیجه عکس میده...البته اینجا تو این پست،چنین چیزی رو شاهدش نبودیم آنچنان!

سوژه در مورد ارواح بود...تو هم روحی...نه؟!میتونستی خودت رو وارد سوژه کنی...و وارد ایفا کم کم!

خوب بود بارون...فعالیت و نوشتن زیاد باعث میشه خوب تر و خوب تر بشی...دست از تلاشت برندار...ثابت کن لیاقت رنک بهترین تازه وارد رو داری...چون به نظر من واقعا داری!
موفق باشی!

پیام زده شده در: ۲۳:۴۴ پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴

بارون خون آلودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۵ شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۶:۱۵ سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 36
آفلاین
سلام..
خسته نباشید,درخواست نقددارم برایاینپست.

باتچکر.

درودبرجادوی سیاه..

فقط ارباب..

فقط اسلیترین..

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۴۸ سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴

مرگخواران

رودولف لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۴ یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰
از مودم مرگ من در زندگیست... چون رهم زین زندگی پایندگیست!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 1272
آفلاین
نقد پست153 بانک گرینگوتز-بانک جادوگران، دای لوولین:

قبل هرچیزی بگم این اسمت(دای) من رو یاد یه تیکه از یه آهنگ میندازه که کلمه پشت او فحشه!

نقل قول:
گرینگونتز حتی از متروی لندن هم پایین تر است و از چرخ و فلک دیزنی لند هم پیچ در پیچ تر. اهمیتی نداشت که مرگخواران سال ها و ماه ها در ایفای نقش زحمت کشیده باشند تا شکلکی را برای خودشان به رسمیت بشناسند حالا همه بودند.

به جز در موارد استثنایی،شکلک ها برای دیالوگ ها هستند و عموما آخر دیالوگ ها...تو اینجا دوتا شکلک گذاشتی در قسمت غیر دیالوگ...شکلک اولی()جاش اونجا نیس...اونجا نیازی به شکلک نداره...و اگر داشته باشه هم خب این شکلک،شکلک درستی نیست!
اما شکلک دوم()میتونه جاش درست باشه و جزو همون استثناهاقرارش بدیم...چون تو قبلش اوردی که "مرگخواران سال ها و ماه ها در ایفای نقش زحمت کشیده باشند تا شکلکی را برای خودشان به رسمیت بشناسند" و از موضوع خود شکلک استفاده کردی...حتی به نظر من این قسمت جالب بود!

نقل قول:
- ایستگاه اول! حساب آقای ارسینوس جیگر.
- با گاف مکسور البته.

این قسمت هم خوب بود و نشون از دو نکته مثبت داشت...نکته اول،طنزت خوبه و از اون مهمتر نکته دوم،ایفا و شخصیت هاش با دیالوگ هاشون رو میشناسی!

نقل قول:
- ما را مسخره کردی آرسینوس؟ کروات و ماسک؟ کروشیو بزنیم کلاه و ماسکت یکی شود؟
- نه ارباب! من همیشه همینارو نگه می دارم ارباب اینا بزرگ ترین گنیجینه من هستن.

اینجا هم همون نکته مثبت شناخت از شخصیت های ایفا رو میبینیم!

نقل قول:
- زیر دشکش می زاره ارباب.

"میذاره" درسته البته!

نقل قول:
مطمئنا آرسینوس کسی نبود که دامبلدور بخواهد برای او حواله ای بفرستد.

شخصیت آرسینوس و سوژه هایی که داشت میتونست اینقدر زود تموم نشه...اینجا رو میتونستی بیشتر مانور بدی قبل اینکه سوژه آرسینوس رو تموم کنی!

نقل قول:
- می رویم خزانه بعدی. رودولف لسترنج!

کاری که اینجا کردی این بود که هدف بعدی رو مشخص کردی...و این کارت هم خوبی هایی داره،و هم بدی هایی...اگه کسی میخواست که بعد آرسینوس بره سراغ شخصیت سیوروس مثلا و برای شخصیت سیوروس ایده داشت،ممکنه بعد از پست تو از زدن پست منصرف بشه...یا اگه بخواد پست بزنه باید اولا یه جوری رودولف و سوژه رودولف رو به اصطلاح بپیچونه و بعد بره سراغ ایده خودش!
جنبه خوب و مثبتش اینه که در این مواقع که هدف داده میشه به سوژه،ممکنه نفر بعدی جذب بشه...یعنی صرف اینکه ببینه که مثلا نفر بعدی رودولفه،ایده بیاد تو ذهنش و پست رو ادامه بده!
به صورت کلی قانون خاصی در این مورد نیس...این ماییم که باید بسنجیم آیا بهتر اینه که الان هدف بدیم به سوژه یا نه!

این پستت کوتاه بود...و این نتنها بد نیست،بلکه خیلی مواقع خوبه...اما به شرطی که از قسمت های خوبی که میشد نوشت،نزنیم...اینجا سوژه رو خیلی سریع پیش بردی...شاید میشد در مورد آرسینوس بیشتر نوشت.ولی در کل رولت هم سرگرم کننده و خنده دار بود!
طنزت قابل قبول و خوبه...شخصیت های ایفا رو هم خیلی خوب میشناسی و استفاده میکنی...شاید وقتشه کم کم شخصیت خودت رو هم وارد کنی!

همینجوری به پیشرفت ادامه بده!

پیام زده شده در: ۱۴:۴۵ سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴

دای لوولین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۳ چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴
آخرین ورود:
۲:۲۹ جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 292
آفلاین
درود.
نقد میخوام. برای این طفلک.
بدرود.

این بدترین شکنجه دنیاس، اینکه صبر کنی و بدونی هیچ کاری از دستت ساخته نیست.

the hunger game | 2012 | Gary Ross

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۱۴ سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳

الادورا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۲ جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۲:۱۵ یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
از مد افتاد ساطور، الان تبرزین رو بورسه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 572
آفلاین
http://www.jadoogaran.org/modules/new ... wtopic.php?post_id=295233

داشتم می رفتم مواد معجون ناپدید شوندگی تا ابد بخرم به دستور ارباب، سر راه اینم بدم شما واسه نقد

پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

هکتور دگورث گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۲ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۷:۴۶:۴۷ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
از روی شونه های آریانا!
گروه:
مرگخوار
اسلیترین
کاربران عضو
ناظر انجمن
ایفای نقش
پیام: 956
آفلاین
نقد پست شماره 129 سالن ورزشی دیاگون، رون ویزلی:

ارتباطتون با پست قبلی خوب بود. سوژه رو به درستی گرفتین و ادامه دادین. شروع پست از مهم ترین بخش های یک پسته. میتونه باعث بشه یک خواننده مشتاقانه ادامه اون پست رو بخونه یا اینکه خسته بشه و از خوندن اون منصرف بشه. شاید میتونستید با کمی تغییر شروع بهتری هم داشته باشید. مثلا میتونستید صحنه تلاش تراورز برای بیرون آوردن رودولف از افکار عاشقانه رو توصیف کنید.

سعی کنید از علائم نگارشی در جای درستشون استفاده کنید. توی پستتون از سه نقطه زیاد استفاده کردید. سه نقطه در نوشته شما مکث ایجاد میکنه و مکث های زیاد ممکنه خواننده رو خسته کنه.

نقل قول:
حاجی تراورز چند بار اطلاعیه را خواند و هر باری که می خواند لبخند عظیم تری بروی لب هایش می نشست.به سمت ردولف بازگشت تا بهش مژده دهد اما ردولف در حال چشم چرونی بود.

تراورز! سعی کنید احساسات شخصی رو وارد رولتون نکنید. این مورد درباره لرد ولدمورت هم زیاد دیده میشه. مرگخواران در قسمت های غیر دیالوگ نباید به لرد بگن ارباب. این وارد کردن احساسات شخصی خواننده در داستانه.

نقل قول:
فلش بک اول

لرد از پنجره بیرون را نگاه می کرد و به بلا که پشتش ایستاده بود گفت :

-ردولف و تراورز کجان؟خیلی وقته ازشون خبری نیست...فکر نمی کردم بیرون شدنشون توسط من انقدر بی اهمیت باشه...

همون طور که در نقد های قبلی هم به شما گفته شده، بین شخص و دیالوگش بهتره فاصله نیوفته. این کار پسستون رو پراکنده نشون میده.

از شخصیت هاتون درست استفاده کردید و اون ها رو درست شناختید ولی هنوز شخصیت ها در پست شما کمرنگ هستن. علاقه رودولف به چشم چرونی و ساحره ها، شخصیت بلا که براش بیشتر از هر چیزی مهمه که کنار لرد باشه و بقیه شخصیت هاتون رو پر رنگ تر و با تاکید بیشتری نشون بدید.

هنوز تمایل زیادی دارید که سوژه رو پیش ببرید. بهتره که بیشتر درباره حواشی یا جزئیات بنویسید و کمتر به پیش بردن سوژه فکر کنید.

پستتون غلط تایپی داشت. اگر قبل از ارسال پست یک بار اون رو بخونید میتونید همه اون ها رو بر طرف کنید.

موفق باشید.

ارباب یه دونه باشن... واسه ی نمونه باشن!

پیام زده شده در: ۱۳:۴۶ چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۳

رون ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۱:۱۱ دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
از
گروه:
کاربران عضو
پیام: 742
آفلاین
لطفا اینو نقد کنید

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۵۸ سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳

سیوروس اسنیپ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۴ یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۴:۲۸ پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 499
آفلاین
نقد پست شماره 6 آرایشگاه عمو آگریپا- آلبرت رانکورن

نقل قول:
فلورانسو همون طور که اهنگ مضحک یه دیوااره یه دیوااره را میخواند و از بوی گند دهان معتاد قفلی زده بود خود را کشان کشان به ارایشگاه اگریپا رساند

آغاز پستتون با توجه به پست قبلی شروع خوبی بود.شروع مناسب به عنوان مقدمه پست می تونه باعث جذب بیشتر خواننده بشه.همونطور که منو جذب کرد ادامه پستو بخونم.
فقط ببخشید قفلی زدن چیه؟نمیشه گفت این ایراده ولی اگر در سطح معلومات عمومی سایت بنویسید بسی پسندیده تره.خواننده وقتی معنی این عبارت رو درک نکنه ممکنه احساس گیجی کنه یا فکر کنه مطلب مهمی رو از دست داده و متوجه نشده و همین باعث بشه کمی دلسرد بشه از ادامه خوندن.

نکته قابل توجهی که به ذهنم می رسه بگم لحن پست شماست.به این مثال ها توجه کنید.
نقل قول:
از سوی دیگر اگریپا در فکر جور کردن چند کله دیگر بود و بر خود لعنت می فرستاد که چرا حرف مالسیبر رو گوش نکرده.که صدای دوفگ دوفگی اورا از جاپراند و به سوی در ارایشگاه حرکت کرد وقتی در را باز کرد فلورانسو را دید که با چشم های سوباسایی به او خیره شده و میگه

نقل قول:
اگریپا که انگار انتظار اومدن او را داشت گفت.

نقل قول:
فلو که داشت خودشو بغل بخاری جا میداد گفت

نقل قول:
اگریپا که فکر مامور عذاب یه لحظه رهایش نمیکرد با خوش حالی گفت

و چند نمونه دیگه که من تو پست شما مشاهده کردم.ببینید الان مشخص نیست شما تصمیم داشتین از لحن محاوره استفاده کنین یا لحن ادبی.در همین مثال ها که براتون نقل قول کردم از هردو استفاده کردین و این برای خواننده جالب نیست. می تونه تمرکزشو بهم بریزه و باعث ناراحتیش بشه.برای نوشتن بهتره یه لحنو در نظر بگیرین.ببینین با کدوم راحت ترین.خودتونو مقید نکنین که حتما ادبی باشه یا حتما محاوره.
نقل قول:
از تو لپ لپ در اوردم

طنز این قسمت واقعا خوب بود.آفرین!

ایده کمک کردن به معتاد و در واقع یه جور ذخیره کردنش برای هدف شوم کرنلیوس خوب بود.همینکه تو پستتون سعی کردین براش جایی باز کنین نه اینکه از پست بندازینش بیرون یا نادیده بگیرینش نشانه ابتکار شماست.همیشه تلاشتون رو بکنین از موقعیت ها استفاده کنین.هدف از ایفای نقش در سایت تلاش برای رسوندن سوژه ها به یه هدف خاص نیست بلکه ما اینجا قصد داریم خلاقیت و قدرت تخیلمون رو پرورش بدیم و شما به نظر می رسه از این قدرت برخوردارین.سعی کنین حفظش کنین.

یه نکته دیگه در مورد فاصه گذاری بین جملات توصیفی با دیالوگ های پسته.شما رویه واحدی اتخاذ نکردین براش.مهم اینه وقتی پست می زنین خواننده بتونه خودشو باهاش هماهنگ کنه.مثلا یه نفر دیالوگ هارو جلوی جملات توصیفی میاره:
نقل قول:
فلورانسو گفت:...

یکی ممکنه این دو رو با یه اینتر از هم جدا کنه:
نقل قول:
فلورانسو گفت:
-...

مهم اینه که این رویه تو سطح پست یکی باشه و خواننده بتونه خودشو باهاش هماهنگ کنه.بدونه این نویسنده طرز نوشتن دیالگوش همینه و وقتی رسید به جمله ای مورد نظر بدونه این جمله قراره یه دیالوگ باشه ولی تو پست شما این رویه اتخاذ نشده.مثلا:
نقل قول:
فلورانسو را دید که با چشم های سوباسایی به او خیره شده و میگه :

-"سلام. سلام. اگریپا"

نقل قول:
اگریپا که فکر مامور عذاب یه لحظه رهایش نمیکرد با خوش حالی گفت: بله که کمک میکنم معتاد جان بفرما داخل

مشاهده می فرمایین؟این موارد به ظاهر کم اهمیتن ولی می تونن تمرکز خواننده رو به هم بریزن.خواننده جاییکه توقع نداره با دیالوگ مواجه میشه و همین می تونه گیجش کنه.معمول هست تو سایت که دیالوگ هارو با یه اینتر از جمله توصیفی قبلی جدا می کنن.

نقل قول:
فلورانسو گفت:
- ...

البته ایرادی نداره شما بخواین دیالوگ هاتو رو جلوی جملات توصیفی متن بیارین ولی بهتره تو سطح رول یه رویه رو پیش بگیرین.

قسمت آخر پستتون و اینکه قیچی تیز در گردن فلورانسو فرو رفت خوب بود فقط بهتر بود بیشتر توضیح می دادین چه اتفاقی برای فلو افتاد. حتی با یه شکلک ساده میشد این کارو انجام داد تا این علامت سوال برای خواننده به وجود نیاد خب یعنی فلو متوجه شد قیچی تو گردنش فرو رفته؟چه اتفاقی براش افتاده الان؟مرده؟درد داره؟جیغ می زنه؟دست و پا می زنه؟گریه می کنه؟

نکته دیگه اینکه در به کار بردن شکلک ها دقت کنین.معمولا شکلک هارو در انتهای دیالوگ ها به کار می برن و به ندرت از اونها در پایان جملات توصیفی پست استفاده میشه اگر هم نویسنده احساس کنه لازمه باید در به کار بردن شکلک محتاط باشه یه شکلک نا به جا می تونه از زیبایی حس و حالو اون قسمت کم کنه.اتفاقی که در این قسمت از پست شما هم رخ داده.
نقل قول:
همین الان بهترین فرصته که سرش و از گردنش جدا کنم با همین طرز تفکر قیچی تیز رو در گردن فلرانسو فرو کرد.

هیچ نیازی به این شکلک در این قسمت نبود و جمله بدون وجودش هم به قدر کافی رسا و گویا بود.

پایان پستتون در نقطه خوب و مهیجی تموم شد و خواننده رو برای ادامه مشتاق نگه می داره.ضمن اینکه برای نفر بعدی که می خواد پست شمارو ادامه بده موقعیت خوبی ایجاد کردین.

اندازه پست شما خوب و مناسبه و توصیفات خوبی دارین. مهمتر از اون اینکه بین دیالوگ ها و توصیفات شما تعادل برقراره و سعی نکردین پستو پر از دیالوگ کنین.این نکته مثبتیه.در کل عرض کنم که به عنوان یه تازه وارد پست خوبی بود.با پست زدن هرچه بیشتر مطمئن باشید همین ایرادات جزئی رو هم می تونین به سادگی برطرف کنین.

در مورد سوال شما و اینکه جدی بنویسید یا طنز من فقط می تونم یه توصیه بکنم... راحت باشین! سعی نکین خودتون رو مقید کنین که حتما طنز بنویسین یا جدی.با هر روشی که راحتین و فکر می کنین به روحیات شما می خوره.مثلا خود من روحیاتم به جدی نویسی نزدیکتره. اگر تلاش کنین به زور سبکتون رو انتخاب کنین مسلما به نتیجه خوبی هم نمی رسین.

در مورد پست طنز خوب باید بگم خدمتتون که طنز نوشتن یه امر کاملا ابتکاریه.چیزی نیست که با زور بشه بهش رسید.البته خوندن پستای طنز نویسای خوب سایت مثل مورفین،لودو و جیمز و... می تونه تو ایده گرفتن به شما کمک کنه و راهنماتون باشه که چطور بنویسید. تو طنز نوشتن شما نباید خودتون رو مقید به نوشتن یه مورد خاص کنین.باید دستتون رو باز بذارید.طنز نوشتن نیاز به ذهن باز و به دور از هرگونه اجبار داره و بهترین پست های طنز زمانی نوشته میشن که نویسنده احساس می کنه مایله پست بزنه. وقتی یه ایده یا الهام به ذهنتون رسیده نابودنش نکنین.بذارین تو نوشته تون منعکس بشه و این نکته رو هم فراموش نکنین تو موقعیت های طنز هر اتفاقی ممکنه بیافته و محدودیتی وجود نداره.

با آرزوی موفقیت.

پیام زده شده در: ۱۹:۳۹ دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳

آلبرت رانکورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۷ جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۶ دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴
از جهنم برگشتم
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
آرایشگاه عمو آگریپا یه پست زدم لطفا نقدش کنید
کاملا جدی نقد کنید و به نظرتون طنز کار کنم یا جدی؟
و برای طنز خوب باید چه کارایی بکنم ؟
ممنون

از آبی متنفرم

تصویر کوچک شده

ارزشی خشن
تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.