هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: مهاجرت: نسخه جدید سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۲:۰۲ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
دیروز ۱۷:۳۳:۰۸
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 168
آفلاین
یوان:

نقل قول:

آیا سایتِ فعلی چیزی داره که سایت جدید نداشته باشه؟ مثلاً یه سری امکانات.

سایت فعلی هیچ برتری به لحاظ امکانات نخواهد داشت نسبت به نسخه جدید که میگم.

رودولف:

البته قبلش نوشتم بعضی از امکانات جدید اینایی هستن که میگم. فقط بعضی ها. این سایت ده ها مشکل فنی عمیق داره که هم اعضا رو در حتی پست فرستادن و موارد مختلف اذیت میکنه (گفتگو با مدیران رو باید نشست خوند برای چند سال) و هم چند برابر مدیریت رو در پشت صحنه برای مدیران سخت تر و گاهی در مواردی عملا غیر ممکن میکنه با عقب موندگی هایی که داره.

نقل قول:

یعنی یه چیزی شبیه شبکه های اجتماعی؟ واقعا نیازه؟به درد میخوره؟

نمیدونم. شبکه های اجتماعی اصولا نمیذارن ریخت صفحه ت رو جابجا کنی. تمپلیت معین دارن و اعضا در قالب همون میتونن داده وارد کنند. این چیزی که میگم به اختیار عضو میذاره ریخت صفحه ش رو چطوری بچینه چیا رو ببره طرفین چیارو بذاره وسط. یه قسمت های اختصاصی تر میتونه وارد کنه. از این دست چیزها. از من بپرسی نمیتونم بگم به درد میخوره یا نه. چون اصلا مساله به درد خوردن نیست. وبسایت تفریحی هست و اعضا شاید دوست داشته باشن صفحه شخصی شون مطابق میل خودشون ترکیب بندی بشه. یوزری شاید دوست داشته باشه در قسمتی رول های مورد علاقه اش از خودش یا دیگران رو اونجا لیست کنه و بخواد بقیه که میان داخل پروفایلش اول اونا رو ببینن و بخونن. آزادی عمل میده تا حدی.

نقل قول:

اولا که میگین معلوم نیس، معلومم هم باشه، واقعا نیازه به خاطر یک کلیک رفرش، کل سایت رو عوض کنیم؟

از من بپرسی واسم مهم نیست. بقیه چی میگن و دوس دارن؟ نمیدونم. خودم کلا با چت و چت باکس و این چیزا موافق نیستم خیلی. من دکمه پیام شخصی رو آوردم زیر آواتار ملت کنار پست هاشون که بیخود نرن تا پروفایل شون و همونجا دم پست کلیک کنن رو دکمه قرمزه و پیام بدن. بعضی ها لایو و زنده ش رو دوست دارن. منکر راحتیش نمیشه شد. مقایسه کن که هر سری باید یه اپ رو مثلا رو گوشیت وا کنی و ببینی توش پیام داری یا نه از کسی ولی عملا اینطور نیست و برات نوتیفیکیشن لایو میاد که در فلان اپ فلانی این پیامو دادم اینم چند حرف اولش جهت پیش نمایش. اینم یه چی تو همین مایه هاس ظاهرا. داری رول میزنی و یهو داخل سایت بدون رفرش نوتیس میگیری که فلان پیام داده و کلیک کنی پنجره ش باز میشه و میتونی لایو گفتگو کنی. معلوم بودن و نبودنش رو بیشتر به لحاظ امنیتی گفتم که گاهی اعضا ممکنه دچار سو تفاهم بشن در کارکرد و فرهنگ استفاده ش و کاربردی مثل چت تلگرام و امثال اون پیدا کنه و اصلا به جای مسانل سایت، مسائل شخصی واردش بشن.

نقل قول:

مگه آدمی چند بار میخواد ثبت نام کنه؟

اینو مدیران باید جواب بدن که چند بار بلیط میگیرن در مورد ثبت نام که لینک فعال سازی نمیاد (اغلب هم اشتباه میزنن آدرس ایمیل رو) یا نمیتونن وارد بشن یا شناسه کامل فعال نشده و از این دست. نسل جدید کاربران حوصله ندارن و راحت طلب هستن خیلی. بودن و هستن افرادی که به خاطر سر و کله زدن با مشکلات ثبت نام کلا دیگه سمت این سایت نیومدن. هدف گذاری مدیران رو نمیدونم ولی فکر میکنم اصولا دوست ندارن بابت مشکلات فنی کاربران رو از دست بدن.

نقل قول:

توضیح دادم قبلا...بود و نبودش چه تاثیری داره آخه؟تاثیرش چه اندازه اس که بخواییم به خاطر همه اینا، بیخیال آرشیومون بشیم؟

تاثیر که همچنان میگم این چند سال گفتگو با مدیران رو بخونیم متوجه میشیم. هر قالبی بالا اومده عده ای یه چیزاییش یا کلش رو دوست نداشتن. در گذشته انواع قالب ها بودن و زیاد ایرادی نمی گرفتن اعضا. سلیقه هست. طراحی انواع قالب های مختلف به اعضا اجازه میده به لحاظ ظاهر و گرافیک چیزی که میخوان رو انتخاب کنن. قطعا برای اعضای قدیمی تر که محتوا رو می پسندن مهم نیست ولی از عناصر جذب کردن اعضای جدید به حساب میاد، خصوصا وقتی متنوع باشن و چرندیات فانتزی دنیای رولینگ و پاتر رو نشون بدن. مینیمالیست نیستن که اعضا. وگرنه ما قانع بودیم به یه صفحه سفید. باور ندارین از لرد بپرسین. از تم سفید اسلیترین استفاده میکرد سالهای دور که فقط خطوط محدود سبز رنگ داشتن. بسیار سبک و ساده. اینکه ارزش داره بابتش بیخیال آرشیو بشیم، علت ایجاد همین تاپیکه. من ابعاد منفی این مهاجرت رو گفتم همینجا. تصمیم با شما اعضای سایته. ما کاری نمیکنم اگه اکثریت نخوانش.

نقل قول:

این یکی رو که شدیدا مشکل دارم، حتی اگه میشد با این سایت این کار رو کرد!

خیلی از اعضا با موبایل ترجیح میدن بیان سر بزنن به سایت و مشکلاتی دارن در دیدن سایت و لودش. عده ای با موبایل رول هم میزنن و اونا بیشتر حتی مشکل دارن. این در حالی هست که نسخه موبایل بهینه شده و بهترین حالتش تازه این همه مساله داره. جدی تر اینکه هر کدومشون مرورگر و گوشی متفاوتی هم دارن این وسط. با این سیستم قدیمی برنمیاد از ما بهتر کردن تجربه بازدید و فعالیت از سایت براشون. عده ای خب به هر دلیلی ممکنه دسترسی ثابت نداشته باشن به دسکتاپ یا لپتاپ. اپ موبایل کارشون رو راحت تر میکنه برای بازدید از سایت و پست فرستادن.

نقل قول:

واقعا من نمیفهمم چرا اینقدر بحث قالبا مهمه؟!

اینجا بحث قالب اختصاصی صفحات خاص و انجمن ها و برخی تاپیک ها هست. نمیدونم مهمه یا نه. چیزی هست که اعضا باید انتخاب کنن. اعضای جوان تر بدشون نمیاد وارد انجمن هاگزمید بشن برای رول و تم سایت یهو به هدر و طراحی های هاگزمیدی تغییر کنه براشون. هر چی باشه سایت ایفای نقشه.

نقل قول:

این یکی رو تا جایی که متوجه شدم، همین الانش اکثرا مخالف هستن...حتی روی همین سایت هم اگه میشد، من مخالف بودم..دلایلش هم واضحه و همه دارن میگن...بابا شبکه اجتماعی نیستیم که، شبکه اجتماعی بهتر از اینجا هم هست اگه میخواستیم!

این یه مثال بود از یکی از امکانات. اجباری در فراهم کردنش نیست. گفتم چون در گذشته درخواست هایی بود براش. حالا به اسم لایک یا امتیاز یا تشکر. راهی برای تقدیر از یه پست. می تونه حتی نشون نده کی لایک زده یا تشکر کرده. فقط بگه تشکر شده از این کاربر بابت این پست اینقدر بار. مهم نیست بودن و نبودنش. چیزی نیست که چندان ذهن اعضا رو مشغول کنه. نخوان فراهم نمیشه طبیعتا.

نقل قول:

حقیقتا این قبلا رو مخم بود شخصا، ولی الان یاد گرفتم که توی هر تاپیکی که دارم پست مینویسم، دو صفحه از اون تاپیک باز کنم، پستم رو که نوشتم یه کپی میگیرم، صفحه دوم رو رفرش میکنم، کپی پست میکنم اونجا و میفرستم...خیلی هم سخت نیس کنار اومدن با این مشکل!

قطعا. خود من پستام رو توی ورد می نویسم همیشه و بعد پیست میکنم داخل فیلد ارسال. بقیه اعضا چه میکنن یا چرا اینکارو نمیکنن مثل ما نمیدونم. دفعات زیادی اعضا از دست دادن پست هاشون رو یا ارسال نامعتبر گرفتن و مرتب میگن. ما تست کردیم و تلاش کردیم ولی کاری ازمون بر نمیاد در تصحیح این.

نقل قول:

اولا که کاش رای ها شفاف باشه، بدونیم که کیا دارن رای میدن...دوما که واقعا معیار خوبی نیست این که نظر اعضای حاضر در یک ماه رو صرفا معیار قرار بدیم...سایت جنبه تاریخی و میراثی هم داره و شاید درست نباشه که صرفا اونایی که یک دوره فعالا برای کل سایت تصمیم به این مهمی بگیرن!

مدیران دسترسی دارن به لیست رای دهنده. میتونن برات بفرستن اگه بخوای. از بیرون سایت رای نمیاد که. همین اعضا هستن. حالا دیگه نمیدونم تاریخ عضویت شون مال چند سال پیشه یا امسال. قبول دارم یکی دو ماه زمان کافی نیست ولی نمیشه انتظار داشت به اندازه عمر شونزده ساله سایت منتظر باشیم همه رفتگان بیان رای بدن.

همچنان که گفتم این یه ایده ازمایشی هست. من متوجه هستم الان عده ای ممکنه بگه آره یا نه، بعد یه رونمایی آزمایشی بشه از نسخه جدید و امتحانش کنن و نظرشون عوض بشه. هر دو حالت ممکنه. در هر حال دسترسی کسی از سایت فعلی گرفته نمیشه و در حالت آزمایشی هم اعضا میتونن همچنان بیان اینجا فعالیت کنن.

اینم مجددا اشاره کنم که همزمان یکی از اعضای عزیزمون که تخصص داره تو این زمینه ها تلاش خواهد کرد بدون نیاز به مهاجرت یه حداقل امکاناتی رو بتونیم اضافه کنیم به همین سیستم قدیمی فعلی. باید دید میشه یا نه. امیدوارم نتیجه بده.

پیام زده شده در: ۱:۴۹ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸

اسلیترین، مرگخواران

نجینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۸ دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۵:۴۴:۵۲ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
مرگخوار
اسلیترین
پیام: 264
آفلاین
علی‌جان این نظرسنجیا چیه بعد از هزار سال؟؟؟

یعنی تهش سرنوشت این سایت و خاطرات‌ش رو دوازده سیزده نفر باید مشخص کنن؟؟ پس تکلیف بقیه‌ای که بسیارتر هست خاطرات‌شون چی میشه؟!

روی کلامم با تو نیست با اوناییه که رای موافق به محتوای جدید دادن هستش..

واقعن از نوزده نفر، دوازده نفر رای دادن به محتوای جدید؟؟؟؟ اگر شماها از اونایی هستید که خاطرات واسشون مهم نیست، که نوستالژی اهمیتی نداره واسشون، چرا اصلن میآید جادوگران؟؟ برید توی یه دفتر چهل برگ بنویسید و هروقت خسته شدید پاره ش کنید و دفتر بعدی رو شروع کنید!

من جادوگران رو همینجوری که هست دوست دارم. همینجوری که گاهی یکی دو تا ارور بده، که درمورد ظاهرش حرف زده بشه، که کنار هم ساعت‌ها توی چترباکس بخندیم، یا حتا توی نحوه بحث کنیم ولی بدونیم هروقت لازم باشه کنار هم هستیم.

مگه می‌خوایم رنکینگ جهانی بگیریم آخه! همینجوریشم سرآمدِ همه‌ی سایت‌های فن‌فیکشن‌نویسی در ایران هستش! دوستی‌ها و رفاقت‌ها و زندگی‌ها شکل گرفته بین اعضاش و حتا شاید از بین رفته.. اینا یعنی خیلی پررنگ و مهمه در جایگاه خودش!

فس بر همه‌ی رای‌به‌مهاجرت‌دهنده‌ها! فس!

"...And you, my friend, must stay close"

for you
"ما از رگِ دُم بهت نزديکتريم."

پیام زده شده در: ۱:۴۶ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸

محفل ققنوس

یوآن آبرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۸ جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۰:۴۴:۰۳
از اکسیژن به دی‌اکسید کربن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 436
آفلاین
من الآن پُست رودولف رو خوندم... البته از روش تقلب نکردما. فقط متوجه یه سری نکات شدم.

اینکه می‌گین آرشیو پُستای سایت رو حتی بدون دسترسی و اکانت میشه خوند... خب... آرشیو پیام‌ها و پُست‌های خصوصی چی؟ اینا رو بدون شناسه که نمیشه خوند. جمع‌آوری‌شون هم اصلاً پیشنهاد خوشایندی نیس.

به نظرم کلاً نمی‌صرفه این مهاجرت. نمی‌دونم نظر مدیرا چیه و کارشون چقد راحت‌تر می‌تونه بشه توی سایت جدید. ولی خب... این آرشیو چند صد هزار پُستی رو چیکار کنیم؟ اصلاً یه جوریه اگه بخوایم کل تاریخ سایت رو ول کنیم اینجا و پُستای بعدی رو توی سایت جدید بفرستیم و بین‌شون هم لینک بذاریم.

ولی به هر حال، نظر قدیمیا چی؟ اونایی که الآن نیستن چی؟ اونا الآن از کجا خبر دارن که همچین نظرسنجی‌ای توی سایت داره انجام میشه؟ نظرشون مهم نیس؟

If you smell what THE RASOO is cooking!

پیام زده شده در: ۱:۰۸ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸

مرگخواران

رودولف لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۴ یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰
از مودم مرگ من در زندگیست... چون رهم زین زندگی پایندگیست!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 1272
آفلاین
چندتا مسئله هس، قبل از اینکه نظر شخصیم رو بدم...

اولی اینکه معمولا همیشه یه سری دوشواریا بوده بابت هندل سایت توسط مدیر فنی و خب همیشه سایت این مشکل رو داشته...مطمئنا از چشم مدیر بخواییم نگاه کنیم، اتفاق مبارکی هست...لاکن بحث فکر کنم باید سر این باشه که ارزشش رو داره که صرفا راحتی بیشتر کار کردن مدیرا (که طبیعتا در حال خدمت به اعضا هست و اعضا هم ممکنه راحت‌تر باشن!) چنین منبع با ارزشی رو بذاریم کنار؟

یک مثال براتون میزنم...برای من خیلی راحت تر هست که سوار یک ماشین بنز آخرین مدل بشم، ولی چون اجبارا میتونم یک ماشین داشته باشم، باید ماشین خانوادگیمون رو که ارزش معنوی داره و هنووووز هم کار میکنه، حالا بعضی وقتا ریپ بزنه باید هلش داد، کولر نداره، چمیدونم ماساژور صندلی نداره رو فروخت!

الان همینه وضعیت...اینکه بتونیم یه قالب اختصاصی بوجی موجی داشته باشم (ماساژور صندلی! که هیچ تاثیری در عملکرد ماشین یا حرکت کردن و نکردنش نداره!)، ولی رولای مثلا دارک لرد رو نداشته باشم!

اینجوری هم نمتونیم خودمون رو گول بزنیم که "پست ها توی این سایت هست، این سایت قفل میشه و فلان، سرجاش میمونه و از بین نمیره!" چون میدونیم که اینجوری میشه...مثل همون ماشین که باتریش رو دربیارین بذارین گوشه‌ی کوچه و بگین "ماشین که هست،مشکلی نیس" ولی خب دیگه اون ماشین میپوسه و حرکت نمیکنه!

حالا در مورد تک تک موارد:
نقل قول:
امکان طراحی و چیدن اختصاصی پروفایل ها ملت میتونن تا حدی ظاهر پروفایل هاشون رو خودشون مرتب کنن و جابجایی هایی انجام بدن و مواردی هم اضافه کنن تا جایی که بار خیلی زیادی نیاره رو سایت.

یعنی یه چیزی شبیه شبکه های اجتماعی؟ واقعا نیازه؟به درد میخوره؟

نقل قول:
مکان چت خصوصی و آنلاین با بقیه اعضا مطمئن نیستیم به دلایل مختلف فراهمش کنیم یا نه فعلا. ولی حداقل اینه که نیاز نیست صفحات رو رفرش کنید و در انتظار جواب پیامتون بمونید. مثل چت لایو میتونید مکاتبه کنید. اینکه حالا سیو کنه کل چت رو به دلایلی فنی و امنیتی شاید فراهم نشه به طور کامل.

اولا که میگین معلوم نیس، معلومم هم باشه، واقعا نیازه به خاطر یک کلیک رفرش، کل سایت رو عوض کنیم؟

نقل قول:
* امکان لاگین=ثبت نام کردن با حساب های شماره موبایل، اکانت گوگل یا بقیه شبکه های اجتماعی دیگه لازم نیست تو اسپم و جاهای مختلف ایمیل تون دنبال نامه فعال سازی باشین برای ثبت نام. مستقیم می تونید با حساب های شبکه های اجتماعی تون لاگین کنید و شناسه تون وصل بشه به شخصیت ایفای نقش تون و امثال این چیزا.

مگه آدمی چند بار میخواد ثبت نام کنه؟

نقل قول:
* قالب های اختصاصی اعضا میتونن لیستی از قالب ها رو داشته باشن و هر کدوم رو که میخوان انتخاب کنن.

توضیح دادم قبلا...بود و نبودش چه تاثیری داره آخه؟تاثیرش چه اندازه اس که بخواییم به خاطر همه اینا، بیخیال آرشیومون بشیم؟

نقل قول:
* اپلیکیشن موبایل جادوگران برای اعضایی که مشکل دارن از موبایل بیان سایت. برای قسمت انجمن ها حداقل میشه اپ موبایل راحت طراحی کرد که با حداقل لود دیتا و سریع مثل بقیه شبکه های اجتماعی، از طریق اپ پست ارسال کنن.

این یکی رو که شدیدا مشکل دارم، حتی اگه میشد با این سایت این کار رو کرد!

نقل قول:
قالب های اختصاصی بخش ها و صفحات (مثلا انجمن ها) میشه کاری کرد به سادگی که انجمن یا صفحه خاصی از سایت یا حتی تاپیکی یه قالب خاص داشته باشید. این برای انجمن های ایفای نقش یا بعضی تاپیک های ایفای نقش کاربرد داره و میشه براشون تم هری پاتری مرتبط لود کرد.

واقعا من نمیفهمم چرا اینقدر بحث قالبا مهمه؟!

نقل قول:
* امکان امتیاز دادن یا لایک کردن پست ها چیزی که خیلی از اعضا برای مدت زیادی اینجا تقاضا کردن و نشد عملی کنم هیچ وقت

این یکی رو تا جایی که متوجه شدم، همین الانش اکثرا مخالف هستن...حتی روی همین سایت هم اگه میشد، من مخالف بودم..دلایلش هم واضحه و همه دارن میگن...بابا شبکه اجتماعی نیستیم که، شبکه اجتماعی بهتر از اینجا هم هست اگه میخواستیم!

نقل قول:
* سیو درفت اولیه پست ها یکی از مکشلات حین نوشتن رول و پست خصوصا وقتی از مدت مشخصی بیشتر طول می کشه، بیرون افتادن از سایت هست که تو حالت استفاده از شکن یا دیسکانکت شدن مکرر بیشتر اتفاق می افته. در نسخه جدید سایت این امکان وجود داره که از نوشته تون درفت اولیه تهیه کنید موقتا و سیو بشه و نپره

حقیقتا این قبلا رو مخم بود شخصا، ولی الان یاد گرفتم که توی هر تاپیکی که دارم پست مینویسم، دو صفحه از اون تاپیک باز کنم، پستم رو که نوشتم یه کپی میگیرم، صفحه دوم رو رفرش میکنم، کپی پست میکنم اونجا و میفرستم...خیلی هم سخت نیس کنار اومدن با این مشکل!

در مورد مزایاش برای مدیرت هم صحبتی ندارم حقیقتا..میدونم برای مدیر چقدر از لحاظ فنی راحت تر میشه اینجوری!

نقل قول:
این پروژه مهاجرت عملی نخواهد شد تا زمانی که اکثریت اعضای حاضر تا یه مدت یه ماهه ای مثلا نظر مثبت داشته باشن.

اولا که کاش رای ها شفاف باشه، بدونیم که کیا دارن رای میدن...دوما که واقعا معیار خوبی نیست این که نظر اعضای حاضر در یک ماه رو صرفا معیار قرار بدیم...سایت جنبه تاریخی و میراثی هم داره و شاید درست نباشه که صرفا اونایی که یک دوره فعالا برای کل سایت تصمیم به این مهمی بگیرن!

به هر حال من نظرم به شدت منفی هست و امیدوارم این اتفاق نیوفته...واقعا توی ترازو بذارین مزیت ها و معایب طرح رو، کفه‌ی معایبش بسیار بسیار سنگین تر هست!

پیام زده شده در: ۰:۲۰ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸

محفل ققنوس

یوآن آبرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۸ جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۰:۴۴:۰۳
از اکسیژن به دی‌اکسید کربن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 436
آفلاین
من هنوز توی نظرسنجی هم شرکت نکردم. ینی کلاً حرفامو می‌ذارم واسه‌ی بعدِ اینکه جواب این سؤالمو بدونم:
جدا از آرشیو پُست‌ها، آیا سایتِ فعلی چیزی داره که سایت جدید نداشته باشه؟ مثلاً یه سری امکانات.

If you smell what THE RASOO is cooking!

مهاجرت: نسخه جدید سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۲۳:۰۶ یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
دیروز ۱۷:۳۳:۰۸
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 168
آفلاین
مدیران سایت از میل و خواسته واقعی اعضا اطلاع ندارن برای همین این تاپیک زده شده برای بحث یا حداقل شرکت در نظرسنجی بالا که دستمون بیاد چه درصدی از اعضا موافق مهاجرت اساسی به یک سیستم محتوایی جدید به جای سیستم فعلی هستن.

متاسفانه سیستم فعلی سالهاست که آپدیت نشده و حتی آخرین نسخه ش رو هم تست کردم و متوجه شدم همچنان بسیاری از درخواست های اعضا عملی نمیشن با وجود آپدیت.

این شیفت به سیستم جدید بدون ضرر هم نیست خب. اگه از نکات منفی بخوام شروع کنم اینه که هیچ کدوم از محتوای سایت فعلی به طور کامل قابل انتقال به سیستم جدید نیستن. هیچ کدوم از پست های انجمن ها و تاپیک ها، هیچ کدوم از محتوای بقیه بخش ها، مثلا خبرها یا عکس ها یا فایل ها. در مورد فایل ها و عکس های رسمی خاص میشه تدریجا بخشی از اونها رو منتقل کرد به صورتی دستی فقط. به طور کلی سایت فعلی یه پیشوند OLD میتونه بگیره و قابل فعالیت نخواهد بود در صورت مهاجرت و فقط قابل مشاهده هست برای مواردی مثل خوندن پست های قدیمی و غیره مثلا.

این مهاجرت مزیت هایی داره و البته بدون زحمت نخواهد بود.
بعضی از مهم ترین امکانات که با این مهاجرت اضافه میشن:

کاربران
* امکان طراحی و چیدن اختصاصی پروفایل ها
ملت میتونن تا حدی ظاهر پروفایل هاشون رو خودشون مرتب کنن و جابجایی هایی انجام بدن و مواردی هم اضافه کنن تا جایی که بار خیلی زیادی نیاره رو سایت.

* امکان چت خصوصی و آنلاین با بقیه اعضا
مطمئن نیستیم به دلایل مختلف فراهمش کنیم یا نه فعلا. ولی حداقل اینه که نیاز نیست صفحات رو رفرش کنید و در انتظار جواب پیامتون بمونید. مثل چت لایو میتونید مکاتبه کنید. اینکه حالا سیو کنه کل چت رو به دلایلی فنی و امنیتی شاید فراهم نشه به طور کامل.

* امکان لاگین=ثبت نام کردن با حساب های شماره موبایل، اکانت گوگل یا بقیه شبکه های اجتماعی
دیگه لازم نیست تو اسپم و جاهای مختلف ایمیل تون دنبال نامه فعال سازی باشین برای ثبت نام. مستقیم می تونید با حساب های شبکه های اجتماعی تون لاگین کنید و شناسه تون وصل بشه به شخصیت ایفای نقش تون و امثال این چیزا.

* قالب های اختصاصی
اعضا میتونن لیستی از قالب ها رو داشته باشن و هر کدوم رو که میخوان انتخاب کنن.

* اپلیکیشن موبایل جادوگران
برای اعضایی که مشکل دارن از موبایل بیان سایت. برای قسمت انجمن ها حداقل میشه اپ موبایل راحت طراحی کرد که با حداقل لود دیتا و سریع مثل بقیه شبکه های اجتماعی، از طریق اپ پست ارسال کنن.

محتوا
* قالب های اختصاصی بخش ها و صفحات (مثلا انجمن ها)
میشه کاری کرد به سادگی که انجمن یا صفحه خاصی از سایت یا حتی تاپیکی یه قالب خاص داشته باشید. این برای انجمن های ایفای نقش یا بعضی تاپیک های ایفای نقش کاربرد داره و میشه براشون تم هری پاتری مرتبط لود کرد.

* امکان امتیاز دادن یا لایک کردن پست ها
چیزی که خیلی از اعضا برای مدت زیادی اینجا تقاضا کردن و نشد عملی کنم هیچ وقت

* سیو درفت اولیه پست ها
یکی از مکشلات حین نوشتن رول و پست خصوصا وقتی از مدت مشخصی بیشتر طول می کشه، بیرون افتادن از سایت هست که تو حالت استفاده از شکن یا دیسکانکت شدن مکرر بیشتر اتفاق می افته. در نسخه جدید سایت این امکان وجود داره که از نوشته تون درفت اولیه تهیه کنید موقتا و سیو بشه و نپره

مدیران
* پیام اتوماتیک راهنمایی عضویت در ایفای نقش برای اعضای جدید
در گذشته این هک در سیستم فعلی وجود داشت و به خوبی کار میکرد اما آپدیت ها باعث شدن دیگه کار نکنه و بعد از اون مدیران به طور نوبتی یا خارج از نوبت گاهی وقت زیادی صرف میکردن و به اعضای جدید به صورت دستی پیام راهنمایی میدادن. با این مهاجرت امکان پیام های اتوماتیک بعد از عضویت مجددا فراهم میشه.

* مدیریت ساده
مدیران در جریانن که بسیاری از محتوای فعلی سایت و بلاک ها دستی طراحی شدن. بطوریکه برخی بلاک ها سواد نسبی طراحی وب گاهی میخوان و مجبورن سر و کله بزنن با انبوه کدهای نامرتب و احتمال خطا همواره بالا بوده. در سیستم جدید این قابلیت وجود داره که نیاز به این چیزا رو به حداقل میرسونه و مدیر به راحتی محتوا ایجاد میکنه هر جا بخواد و مرتبشون میکنه به سادگی. از بلاک متنی گرفته تا دکمه دار و اسلایدر و عکی محور و غیره.

* امکان تعریف گروه های اختصاصی تر با دسترسی های خاص تر
مدیر گاهی برای برنامه های گروهی یا هر پروژه ای نیاز پیدا میکنه گروهی از اعضا رو موقتا فقط به یک صفحه یا پست یا تاپیک یا قسمت خاصی متصل کنه. در سیستم فعلی متاسفانه سر و کله زدن با دسترسی ها خط قرمز محسوب میشن و بسیار حساس و پیچیده هستن و خیلی هم ریز و اختصاصی نمیشه اینکارو کرد. سیستم جدید این امکان رو ولی فراهم میکنه.

* پشتیبانی لایو
در سیستم جدید مدیران به جای سیستم تیکت فعلی اگه وقت داشته باشن و حاضر باشن میتونن ساپورت آنلاین رو فعال کنن و در قالب چت مدیریتی به برخی مسائل سایت و اعضا همانند مشکلات شناسه و عضویت و سوالات عمومی رسیدگی کنن به جای تیکت زدن و منتظر موندن.

-------
این پروژه مهاجرت عملی نخواهد شد تا زمانی که اکثریت اعضای حاضر تا یه مدت یه ماهه ای مثلا نظر مثبت داشته باشن. در صورت توافق، نسخه جدید سایت تدریجا رو یه آدرس ساب دومین فعال میشه اما قابل دسترسی نخواهد بود به صورت عمومی و اول فقط مدیران و بعد ناظران میتونن وارد بشن. مدیران برای انتقال دستی بعضی محتویات قسمت های دیگه و انجمن های عمومی، و ناظران که بیان تاپیک های انجمن تحت نظرشون رو ثبت کنن فقط. متاسفانه پست ها قابل انتقال نیستن. در نتیجه در پست اولیه ثبت اون تاپیک ها، لینک به تاپیک در نسخه قدیمی و اطلاعات ثبت کننده اولیه ش و تعداد پست هاش تا پیش از مهاجرت و ..، هم فراهم خواهد شد به نحوی، شاید به صورتی که وقتی وارد تاپیک بشن اعضا اون لینک به تاپیک قدیمی در نسخه قبلی به راحتی در دسترس و قابل مشاهده و کلیک باشه در صورتی که مثلا اعضا بخوان پست های قدیمی تر اون تاپیک رو بخونن. تا حد امکان اگه بتونیم برای اعضای حاضر ایفای نقش اطلاعاتی مثل تعداد پست هاشون و لینک به شناسه قبلی شون در نسخه قدیمی رو میتونیم در پروفایل های جدیدیشون قرار بدیم. اما مجموعا این مهاجرت به نسخه جدید یه شروع مجدد برای جادوگران هست به نوعی و به معنی رها شدن کل شناسه ها و اطلاعات هستش.

همزمان با این ایده مهاجرت، یکی از اعضای عزیز که از همکاران فنی هستن هم به شکل حرفه ای تلاش میکنن ببینن آیا میشه با موندن در همین سیستم فعلی برخی از امکانات کاربردی رو اضافه کرد یا نه.

این تاپیک هم علاوه بر نظرسنجی بالا جایی هست برای بحث و بررسی و سوال و پرسش در مورد این حرکت یا حتی نقدش. نتیجتا راحت باشین. سایت خودتونه.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.