هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۹:۰۱ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸

رابستن لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۹ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۲۳:۱۳ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰
از سیرازو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 265
آفلاین
وا مصیبتا! وا قانونا! وا واها! وا!

من دو اعتراض قبلی رو خوندم و خب کامل و جامع بودن!

من فقط یه چیای اضافه‌ای که بنظرم گفته بهشه بهتره رو می‌گم.
همونطور که گفتن شخصیتا جا افتاده و کسی حوصله ی جا انداختن دوباره ی شخصیتشو نداره.
شما قانون گذاشتین و انگار روش جدی هستین. خب الان ینی کنت الاف بره ممد ویزلی رو بگیره بعدش بهش یه شخصیت بده که همه جا رو آتیش میزنه خوبه؟
این دقیقا همونه!

یا مثلا من برم یه آدمی رو پیدا کنم بعد تو معرفی شخصیتش بنویسم که این ادعا می‌کنه فضاییا رو دیده و باهاشون حرف زده و الانم مثل اونا رفتار می‌کنه، یه بچه هم داره که به اونم یاد داده مثل فضاییا رفتار کنه! بعد رنگشم هم رنگ فضاییا، آبی کرده.
اینم دقیقا رابستن و بچه!

الان دیگه خارج از هری پاتر نیست؟

من مشکلی با عوض کردن رابستن ندارم.
قبلا هم خواستم عوض کنم یا کلا برم از سایت ولی خب یه حرف لرد ولدمورت منو نگه داشت.
ایشون گفتن نظر خودته که بری ولی خب سوژه ها کلا می‌ترکه!(طبیعتا اینجوری نگفتن ولی خب منظورشون همین بود.)

شما مدیرین و اینو صلاح سایت دیدین، قبول!
ولی حداقل از این به بعد جلوشو بگیرین.
هرکی معرفی شخصیت کرد فقط نگین کوتاهه و بعدا بیا کاملش کن. تایید کنین. ولی توی پیام شخصی بهش بگین داستان از چه قراره!

خیلی ببخشید برای این حرفم چون می‌دونم چیزی دریافت نمی‌کنین و فقط بخاطر علاقتونه که دوست دارین به این سایت کمک کنین ولی با گذاشتن این قانون‌ فقط قصدتون راحت کردن کار خودتونه!
منم بهتون حق می‌دم! ولی خب بهتر بود قبل اینکه قبول کنین مدیر شین یکم به بعدشم فکر می‌کردین!
(این فقط نظر منه و شاید اصلا اینجوری نباشه. اگه اشتباه بود شما به پای بچگی من بذارینش.)

من همین دیشب شخصیت بعدیمو انتخاب کردم ولی قانونتون انقدر کلی بود که من هر ویژگی میاد تو ذهنم میگم نه اینم از این زاویه نگاه کنی جزو این قانون می‌شه!

یکم اجازه بدین خلاقیت به خرج بدن اعضا!
وقتی یکی بتونه پرتقال بشه ینی خیلی خلاقه!
وقتی یکی یه شخصیت از دنیای دیگه رو وارد هری پاتر می‌کنه، خیلی خلاقه!
وقتی یکی کاری می‌کنه که از زیر سایه ی شخصیت کتاب میاد بیرون، خیلی خلاقه!
هری پاتر یه کتاب و فیلم بود و تموم شد و رفت. حالا که تموم شده بذارین ملت خلاقیتشونو به کار بندازن و هری پاتر رو خودشون دوباره بنویسن! با شخصیت های جدید، موضوعات جدید و...

قبول دارم شخصیت هایی که توی کتاب بولد هستن باید تقریبا مثل کتاب باشن.
ولی توی همین قضیه هم تقریبا وجود داره!
خب منی که کلا اسمم یکی دوبار اومده تو کتاب رو اجازه بدین راحت باشم...شخصیتمو اونجوری که می‌خوام بسازم.

الان کوییدیچ هاگ تو راهه!
منم تو تیمم با رابستنی که ۶ ۷ ماهه فضایی بوده و سوژه هاش معلومه و می‌تونه اضافه بشه!
خب من الان بخوام یه شخصیت دیگه رو انتخاب کنم با یه ویژگی دیگه، کلی باید روش کار کنم و هی بنویسم و بازخورد بقیه رو ببینم تا ببینم این ویژگی‌ای که براش در نظر گرفتم خوبه یا نه! پس عملا نمی‌تونم ازش توی کوییدیچ استفاده کنم چون شاید از نظر داورا لوس بنظر برسه یا هرچی!

قانون گذاشتین و از نظرتون به صلاح بوده. خوشحال می‌شدم این زوایاشم می‌دیدین!

بازم برای اینکه برای این سایت تلاش می‌کنین ازتون تشکر میکنم!

تا همیشه، لرد ولدمورت، ارباب من هستن می شن!

تو قلب من جا داشتن میشه!

پیام زده شده در: ۱۷:۲۴ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸

آلکتو کرو old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۴ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۰:۰۰ سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸
از ما هم شنفتن...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
من همین که قانون جدید رو دیدم خواستم بیام در مورد اعتراض خودم پست بزنم ولی گفتم بیخیال حالا دردسر می شه ولی حالا که جناب کنت اعتراض خودشونو وارد کردن، منم اعتراض می کنم.

همونطور که جناب کنت گفتن من نمی دونم جزو "تغییر شناسه دهندگان اجباری" قرار می گیرم یانه؛ در هر صورت به نظرم قانون اشتباهی هستش به چند دلیل:

دلیل اول: خیلی از افراد وقتی اولین بار وارد جادوگران میشن، به دلیل هری پاتری بودنش میان. خود من اولین بار تو گوگل "هری پاتر" سرچ کردم و با سایت آشنا شدم. من الان هیجده سالمه و مطمئنا سلایقم با سه چهار سال پیش متفاوته. اگه بخوام ساده بگم اون شوق و شوری که چهار سال پیش نسبت به هری پاتر داشتم، الان مطمئنا ندارم. دلیل بودن من و خیلی از اعضا که بسیاری شون قدیمی هستن و مطمئنا سنشون زیاده، هری پاتر نیست. خود جادوگرانه. ازادی که اینجا دارن، می تونن اونجوری که می خوان باشن، اصلا تفریح و سرگرمی، یا دوستانی که اینجا پیدا کردن، همشون رو از جادوگران دارن نه هری پاتر. ولی خب چون سایت طرفداران هری پاتر خب به طبع باید ربطی به هری پاتر داشته باشه که موضوع اصلی هم همینه و سایت تغییر موضوع نداده که.

دلیل دوم: اینکه یه چیزی رو که باهاش چندین سال زندگی کردی رو از ادم بگیری خب سخته. کنت الاف چندین ساله کنت الافه، ویولت بودلر همینطور با اینکه کم هست ولی مطمئنا دوست نداره کسی به جز ویولت باشه. اگه شناسه ویولت رو ازش بگیریم، چه بسا اصلا سر نزنه! به نظرم این غلطه.

دلیل سوم: خیلی از این شخصیت های خارج از موضوعی که گفتین، مثل پرتقال و جن ( جنم تو بین مثال ها بود دیگه؛ نه؟) یا ادم فضایی که رابستن خودمونه، شخصیت های ماندگار سایتن. کی می تونه از پست های وینکی بگذره؟ که هم لحنش بامزه س و هم قلمش فوق العاده یا رابستن که همه به خودش و بچه ش عادت کردن یا سوجی که پرتقال بودنش خاصش کرده. اینا دیگه شخصیت های غیر ایفایی نیستن. خب شما از کجا می دونین رابستن ادم فضایی نبوده یا سوجی پرتقال نبوده؟ تو دنیای جادویی همه چیز امکان داره! اصلا غیر از این رابستن کتاب فقط یک جا بهش اشاره شده و سوجی هم اصلا کسی ایده نداره که کجا بوده.

دلیل چهارم: با منطقی که شما اوردین " معرفی شخصیت در چهار چوب شخصیت" کلا ایفا رو زیر سوال می بره. چرا؟ بهتون می گم اولا که نوشتن یعنی خیال پردازی، همه افراد تو ایفای نقش با نوشتن خیال پردازی می کنن. مطمئنا لرد کتاب مرگخوار ها رو مجبور نمی کرد که برن شنا یاد بگیرن! یا دامبلدور توی کتاب بسیار جدی تر از دامبلدور سایته! یا محفلی ها به غیر از سوپ پیاز غذا های دیگه هم می خورن، کراب یه شخصیت دست و پا چلفتی بود و مطمئنا آرایش نمی کرد، بانز مرگخوار نبود و به دست لرد کشته شده بود، لینی وارنر دوست کتی بل بود و احتمالا پیکسی نبود، آلکتو یه زن چاق، زشت و خنگ بود و مطمئنا لات نبود و موهاش رو دورنگه نمی کرد! همه اینا شخصیت های خارج چهار چوب هستن؛ پس باید همه شون عوض شن؟

پ ن: جادوگران برای من نوعی، مکانی هست که می تونم خود واقعیم باشم. جایی هست که همیشه با ورود بهش تمام ناراحتی هام رو فراموش می کنم، دوست های خوبی اینجا پیدا کردم. لطفا خونه م رو تغییرش ندین!

پ ن2: من با اینکه کلی درس و کار های عقب افتاده دارم، اومدم اینجا تا نشون بدم جادوگران برام مهمه، پس امیدوارم به حراف گوش کنین.

اگر بار گران بودیم رفتیم!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۶ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸

کنت الاف old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۶ جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۰۰:۴۹ جمعه ۲۴ آذر ۱۴۰۲
از یتیم خانه های شهر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 206
آفلاین
ما نشسته بودیم یه گوشه سرمون به کار گرم بود، یهو گفتن پاشو بیا شناسه ات قراره بسته بشه! چه وضعیه آخه؟

با سلام خدمت مافلدا، همونطور که مشخصه اومدم درباره قانون جدید گفتگو کنم تا بلکه به یه راه حل خوب و مناسب برسیم با همدیگه.

اولاً، اینکه یه نفر رو مجبور کنیم تا شناسه اش رو به زور عوض کنه از پایه کار غلطیه! اون طرف حتماً یه احساس راحتی یا همذات پنداری یا همچین چیزی نسبت به اون شناسه داشته که اومده انتخابش کرده! و اگر اینطور نیست داره نقش بازی می‌کنه در قالب اون شناسه و هممون میدونیم که هیچوقت چیز درست و درمونی از نقش بازی کردن درنمیاد.
من خودمو مثال میزنم. شناسه اول من رون ویزلی بود. اون موقع من یه نوجوون 12-13 بودم که شور و هیجان و حس شوخ طبعی مناسبی داشتم برای همین حداقل به نظر خودم خیلی خوب تونسته بودم شناسه رون رو بچرخونم. یه روز صبح از خواب پاشدم و دیدم دیگه شوخی کردن با ملت توی چت باکس و کل کل باهاشون بهم حال نمیده! از اون روز به بعد داشتم نقش بازی می‌کردم. برای همین تصمیم گرفتم شناسه رو سوییچ کنم روی کسی که به روحیات و اخلاقیات جدیدم نزدیک تر بود.
حالا ما بیایم به زور یه نفر رو مجبور کنیم که دست به همچین عملی بزنه، چه نتیجه ای داره؟ کسی که قلباً شناسه اش رو دوست نداره، بالاخره بعد از یه مدتی عطاش رو به لقاش میبخشه. یا تبدیل میشه به کسی که هر دو ماه یه بلیط میزنه تا بلکه بعد از چندبار تعویض بالاخره اون چیزی رو که میخواد پیدا کنه، یا در بدترین حالت از سایت میره! من که امیدوارم همون بار اول موفقیت آمیز باشه!

دوماً، از اون فرد پرسیدین که حوصله داره دوباره یه شخصیت پردازی جدید داشته باشه؟ دوباره خودم رو مثال میزنم چون از بقیه خبر ندارم. قصد داشتم بعد از کوییدیچ شناسمو تغییر بدم و حتی مقصد رو هم انتخاب کرده بودم. بعد نشستم با خودم فکر کردم که فلانی! از پس این کار برمیای؟ وقتشو داری؟ حوصلشو داری؟ تویی که آخرین رول ات برمیگرده به شهریور چجوری میخوای از پس این شخصیت بربیای؟
دیدم که الان کنت الاف توی جایگاه خوبی هست و منم باهاش راحتم پس الزامی نداره عوضش کنم، بنابراین بیخیال شدم و الانم راضیم!
من که اینطور، رابستن و آلکتو( نمیدونم آلکتو حساب میشه یا نه!) تا اونجایی که یادمه امسال کنکور دارن، سوجی که همینطوریش هم کم میاد و بانز رو هم همه میدونیم شدت وقت گذاریش چقدره!
البته ببخشید که من از طرف این افراد صحبت کردم. شایدم دوست داشته باشن عوض کنن و وقتش رو هم داشته باشن. بیان بگن خودشون! ( غیر از اون سوجی که فکر کنم تا حالا سیزده چهارده بار شناسه عوض کرده با جنسیت های مختلف )

سوماً افرادی که الان این شناسه هارو دارن همگی سابقه خوبی توی سایت دارن و هیچکدوم آماتور نیستن که احیاناً بخوان به ایفای نقش هری پاتری آسیب بزنن. مثال بارزش رابستن هست که هر تاپیکی میری مرلین رو شکر یه اسمی ازش بردن با بچه!
ارزشش رو داره که بخوایم این همه سوژه و شخصیت پردازی رو حذف کنیم؟ اونم بخاطر چیزی که نه تنها به ایفا صدمه نزده، بلکه کمکش هم کرده.

چهارماً، مگه چند نفر شناسه غیر هری پاتری دارن که مافلدا میاد میگه مثل قارچ دارن رشد میکنن؟ تا اونجایی که من میدونم چند وقتی هست که شناسه های غیر هری پاتری دیگه تایید نمیشن و راه ورودشون به ایفا بسته شده. دیگه حالا این چهار پنج نفر تاثیر آنچنانی روی قضیه ندارن. ضمن این که خیلی از قوانینی که وضع میشن عطف به ما سبق ندارن و هرکس هم اعتراض کرد که چرا اینا دارن ولی من نمیتونم داشته باشم؟ منطقی بهش بگین که اون موقع همچین قانونی نبوده، والسلام!

پنجماً، توی لیست شخصیت ها یکی هست به اسم دات، توی توضیحاتش هم اومده"نام ماگلی در کافه دهکده لیتل هنگلتون" وجداناً آخه؟
یعنی شما حاضری یه ماگل بی سر و پا که پلاسه توی کافه و هیچ نقشی نداره رو راه بدی توی ایفا ولی بانز رو با اون همه قدمت و قدرت بندازی بیرون؟ از عله خجالت نمیکشی؟

و در انتها باید یادآور بشم که آخرین کتاب هری پاتر فکر کنم حدود 7-8 سال پیش منتشر شد. خیلی از مانور هایی که اون موقع میتونستیم انجام بدیم دیگه امکانش وجود نداره!

با تشکر

پیام زده شده در: ۱۵:۴۹ یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸

اما دابزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۱ چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۷:۰۶:۴۶ شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۲
از خون دل نوشتم نزدیک دوست نامه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 172
آفلاین
با سلام .
اوایل ورود منم این اتفاق پیش اومده بود . به طوری که حدود هفت یا هشت بار من ،برای ورود به ایفای نقشم متن نوشتم ولی ارسال نشد. پیوند ها اول میگه سایت شده ولی وقتی درخواست رفع می دی می گه مدیر شما رو بلاک کرده ، چون هکرید. من گفتم شاید گوشی ویروسی شده اما بعد از دوهفته سایت رو دوباره آورد .
راستی ببخشید قسمت پیام های شخصی من دوباره خراب شده ، حتی بعد از لاگین کردن مجدد هم نمیاره.

مزه خونه به همینه... همیشه می دونی درش به روت بازه... می تونی سر تو بندازی پایین و بیای تو و لازم نباشه توضیح بدی به کسی که چیکاره ای اونجا... چون جوابش معلومه... خونت اونجاست... حتی اگه فقط گهگداری بهش سر بزنی!

پیام زده شده در: ۱۹:۱۱ شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸

مرگخواران

تام جاگسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۱ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۲۲:۲۶:۲۳ جمعه ۱۷ فروردین ۱۴۰۳
از تسترال جماعت فقط تفش به ما رسید.
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 643
آفلاین
سلام به همگی!
آقا من نمیدونم اشتباه میکنم یا نه که دخالت میکنم،
ولی یادمه برای لادیسلاو خدابیامرز هم این این اتفاق افتاده بود

آروم آقا! دست و پام ریخت!

پیام زده شده در: ۱۸:۵۲ شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸

هوريس اسلاگهورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۲۳ جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۰:۳۳ شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰
از می عشق تو چنان مستم، که ندانم که نیست یا هستم
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 279
آفلاین
سلام.
یه مشکل عجیبی واسم پیش اومده که اخساس میکنم در واقعیت وجود نداره و تو کره ای زیاده روی کردم که چنین توهمی میزنم

سایت برام باز میشه، صفخه هم کامل لود میشه و اینا ... بعد وسط خوندن یه پست یا مثلا نوشتن همین پست، یهو میپره رو صفخه ی عزیز و دوست داشتنی پیوندها :| چرا؟ فقط مال منه؟

ز خاک من اگر گندم برآید،
از آن گر نان پزی مستی فزاید! تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۲۳ یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۱۵:۰۶ جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5472
آفلاین
سلام.

آلکتو

دقیقا با چه اروری مواجه می‌شی؟
پاک کردن کش‌ها و کوکی‌های مرورگرتو امتحان کن، و حتی اگه لاگین خودکار تو سایت داری یه بار خارج شو و دوباره لاگین کن و ببین مشکل حل می‌شه آیا؟ اگه نشد پیغام خطایی که بهت می‌ده رو بگو.

پنه‌لوپه

می‌تونی هر اطلاعاتی که راجع به شخصیت ایفای‌نقشت می‌خوای اضافه کنی رو توی همون تاپیک معرفی شخصیت ارسال کنی تا جایگزین معرفی قبلیت بشه.

پیام زده شده در: ۲۰:۱۰ شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸

پنه‌ لوپه کلیرواتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۴:۳۹ شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
از فلکه آلیس، جنب کوچه گربه ملوسه، پلاک نوشابه
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام میخواستم بدونم که باید تو اطلاعات بیشتر شخصیتم رو بیشتر معرفی کنم یا نه میتونم تو تاپیک شخصیت خودتون رو معرفی کنید بنویسم تا جای گذاری بشه؟

به ریونی و محفلی و جوز و ری و اما و پروفمون نگاه چپ کنی چشاتو از کاسه در میارم.
من و اما همین الان یهویی
تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۰۱ شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸

آلکتو کرو old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۴ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۰:۰۰ سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸
از ما هم شنفتن...
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اهم... اهم!
صدا میاد؟
خب غرض ع مزاحمت می خواستیم بگیم که ما نمی تونیم ویژگی های فردیمونو ویرایش کنیم. احیانا می دونین مشکل ع چیه؟

اگر بار گران بودیم رفتیم!

پیام زده شده در: ۸:۳۶ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

سوروس اسنیپ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۵ دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۴:۵۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲
از هاگوارتز-تالار اسلیترین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 218
آفلاین
سلام.
ممنونم سولی ، پس جایگزین میشه دیگه. ممنون.

نه چون مومم نه چون سنگم،نه از رومم نه از زنگم،همان بی رنگ بی رنگم.....
به طلا همچو سنگ بنگر...
se.sn_sli

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.