هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   3 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۶:۳۲ سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸

Polly-Chapman

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۷:۲۴ جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
از من دور شو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 202
آفلاین
سلام بر زوپس نشینان نازمون!

من می خواستم ورورد با شکوه مو توی چت باکس اعلام کنم که دیدم عضویتم پریده، بعدش دوباره عضو شدم همه چی داشته به خوبی پیش می رفت تا اینکه عضویتم فعال نشد؛ یعنی اول شد ولی بعدش وقتی رفتم چت باکس گفت فعال نشده.
چه کار باید کرد؟
چرا من هر سری عضو چت باکس می شم ماجرا دارم؟

shine bright like a diamond!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۳۱ سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸

اسلیترین، مرگخواران

مرلین کبیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۸ دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲
آخرین ورود:
دیروز ۱۸:۳۶:۳۲
از دین و ایمون خبری نیست
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
اسلیترین
مرگخوار
پیام: 705
آفلاین
سلام و درود بر روان پاک شهیدان و از دست رفتگان خانه ریدل، گریفیندور و حومه!

بعد از مدت ها توانستیم گذری به این سمت داشته باشیم و بعد از دیدن واژه old، آواداکداورایی همچون آواداکداورای لردِ قدر قدرت و قوی شوکت به این قلب پیر و نحیف اصابت کرد و بعد از مدتی تقلا، چون بالاخره یه پیامبری چیزی گفتن، توانستیم زنده شده و بیاییم اینجا و بپرسیم که باید چه کرد که دوباره وارد ایفا شد؟ فنر.ولف () پخ داده بود که دسترسی ایفای نقش داری به پاس خدمات شایان و شایسته و این چیزا، دیدم اونم رفته، احتمالا سر این قطعی اینترنت، رفته اونم. گفتم چیکار کنم که برگردم؟ کجا برمیگردونین منو؟

+ به نظرتون ارباب قبولم می کنن؟ :(

+ مرلین جدید دارین؟ :(

+ راستی یه سر به صفحه 10 گفتگو با مدیرا بندازین، مثل اینکه اسپم زدن اونجا، منم اول بردن اونجا، سرگیجه گرفتم که چرا صفحه اونطوریه :|

ویرایش شده توسط مرلین کبیر old در تاریخ ۱۳۹۸/۹/۵ ۱۱:۳۵:۴۷

پیام زده شده در: ۲۰:۰۰ پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۱:۵۳:۱۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5464
آفلاین
سلام.

اگه از اول گفته بودین قبلا شناسه داشتین، حتی لزومی به شرکت تو کارگاه داستان‌نویسی هم نداشتین و می‌تونستین مستقیما برای معرفی شخصیتتون برین. به هر حال مشکلی وجود نداره و الان دیگه می‌تونین وارد هافلپاف بشین.

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۰۴ پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸

دیدارا گیبن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۰ چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۲۳:۵۱ یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲
از ت بدم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
سلام.
حالا که لینک شناسه هافلمو دادم می تونم برم هافل؟

پیام زده شده در: ۴:۳۶ دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸

مافلدا هاپکرک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۰ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۸:۵۰:۵۱ شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
مدیر فنی
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 85
آفلاین
پیرو قانون جدیدی که در مورد شخصیت‌های غیرهری پاتری تصویب شده و اعتراضات صورت گرفته!

اول خطاب به همه کسایی که پست زدن یا احتمالا همین تصورات پست زنندگان رو داشتن ولی از پست زدن صرف نظر کردن: سوء تفاهم بزرگی براتون پیش اومده. قاعدتا توضیحات من مبهم بوده که همه منظوری غیر از اصل مطلب رو برداشت کردن. عذرخواهی می‌کنم بابتش. ولی یک سری شناسه مثل «بانز» «رابستن لسترنج» «آلکتو کرو» «وینکی» هیچ ارتباطی به این قانون ندارن.

به مدیریت مربوط نیست که شما برای شناستون چجوری شخصیت پردازی کردین. شاید تو نگاه اول به نظر من بی حساب باشه که عضوی از خانواده لسترنج، چجوری آدم فضایی شده. ولی خوب صاحب شناسه می‌تونه شانسش رو انتخاب کنه و این رو بنویسه ... یا ازش استقبال می‌شه و بقیه هم از این شخصیت و این ویژگی استفاده می‌کنن یا نمی‌شه و سراغ سوژه/شخصیت دیگه‌ای می‌ره! خیلی‌ها چنین تغییراتی توی شخصیتشون ایجاد کردن و پذیرفته شده. از جمله همین رابستن، بانز و کراب، لینی وارنر و ... ما که آزار نداریم بگیم نکنید! بدیهتا این محدودیت کاملا نا به جاست. پس کلا این که شما به چه نحو شخصیت پردازی کردید رو بذارید کنار و فقط توجه به اسم شناسه داشته باشید.

یک بار دیگه تشریح می‌کنم چه شخصیت‌هایی پذیرفته شده نیست:

شخصیتی که اسمش در لیست نیومده و در کتاب/فیلم‌ها بهش اشاره نشده. از جمله:

1. شخصیت‌هایی مثل اصغر پاتر (برادر گم گشته هری پاتر) که در ظاهر هری پاتریه اما ساخته تخیل صاحب شناسه است.

2. شخصیت‌هایی مثل «جن» که اسم عام برای یک موجود هستن. توجه کنید که یک جن خاص ذکر شده در کتاب مثل «گریپهوک» ارتباطی به این عنوان نداره.

3. شخصیت‌هایی مثل «شرلوک هولمز» که از دل دنیای کتاب یا فیلم دیگه‌ای جز هری پاتر وام گرفته شدن.

4. شخصیت‌هایی مثل «ممد بوقیوف» که از هیچ جا نیومدن.

امیدوارم این بار موضوع به درستی تفهیم شده باشه.

و اما پاسخ به برخی اعتراضات که با برداشت درست از قانون همچنان پابرجاست:

من یک نکته‌ای رو کلا متوجه نمی‌شم توی اعتراضاتتون. واقعا چجوری این قانون جلوی خلاقیت‌ها رو می‌گیره و ما رو محدود به کتابی می‌کنه که مدت‌ها ازش گذشته و فیلان بیسار؟
لیست شخصیت‌ها شونصد عنوان داره که محدود به رون ویزلی و دراکو مالفوی و اشخاصی که سیر تا پیازشون رو می‌دونیم نیست. مثلا همین «دات» که کنت بهش اشاره کرد. شما بیا این شخصیت رو انتخاب کن هر طور که دلت خواست معرفیش کن! محدودیتش مطلقا صفره! بعد فرق بانزی که کنارش اشاره کردی چیه؟ بانزم دقیقا همچین چیزی بوده. یک شخصیت که یک بار اسمش اومده و توضیح خاصی جز مرگخوار بودن نداره. باروفیو رو من بعد چند سال هنوز تو سوژه ها می‌بینم ... چنین شخصیتی توی هری پاتر سراغ داشتین؟ نه! اما یکی از شخصیت‌های لیسته که یک بار آرتور ویزلی بعد برگشتن از سر کار ازش به عنوان مراجعین وزارتخونه اسم برده و گفته که «امروز یک جادوگر به اسم باروفیو اشتباهی یکی رو به گاومیش تبدیل کرده بود»

مجموعا هزار جور راه برای هر کاری بازه. شخصیت خام بدون توضیح، شخصیت حاشیه‌ای با مشخصات ذکر شده‌ی کم و ...
اینا به کنار، این همه اعضا شخصیتای به نسبت شناخته شده رو ورداشتن و به مرور تغییرات اساسی توش ایجاد کردن مثل کراب که خودتون مثال زدین یا همین رابستن.

هر جور حساب می‌کنم بعید می‌دونم کسی بتونه منو در مورد حرفایی مثل این که «با این قانون فضای ایفای نقش رو محدود می‌‌کنیم» و «الان دیگه کمتر عضوی تو فضای هری پاتر سیر می‌کنه» و امثال ذلک قانع کنه. شما روی یک اسم و مشخصات ساده، شخصیت پیاده کنی دستت باز تره و خلاقانه تر عمل کردی یا غلفتی شخصیتتو از توی یه کتاب دیگه ورداری بیاری بچسبونی وسط هری پاتر؟!

اگر تا این جا با من اومده باشین، در مورد کلیت این قانون و این که از این به بعد سفت و سخت اجرا بشه، مشکلی با هم نداریم. اگر نیومدین، بفرمایین کجای مسیرو اشتباه اومدم. و اما بعد!

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
حالا ما بیایم به زور یه نفر رو مجبور کنیم که دست به همچین عملی بزنه، چه نتیجه ای داره؟ کسی که قلباً شناسه اش رو دوست نداره، بالاخره بعد از یه مدتی عطاش رو به لقاش میبخشه.

این چه مغلطه‌ایه کنت عزیز؟ ما انگشت شمار شناسه با ویژگی‌های مشخص گذاشتیم جلوی شما؟ چرا باید از بین اون همه گزینه بره سراغ چیزی که دوستش نداشته باشه؟!

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
دوماً، از اون فرد پرسیدین که حوصله داره دوباره یه شخصیت پردازی جدید داشته باشه؟ دوباره خودم رو مثال میزنم چون از بقیه خبر ندارم.

۱۳۹۳/۴/۷
۱۳۹۳/۴/۷
۱۳۹۳/۵/۴
۱۳۹۳/۵/۴
۱۳۹۳/۵/۴
۱۳۹۳/۸/۱۶
۱۳۹۳/۱۰/۱۴
۱۳۹۴/۲/۱۳

اینا چیه؟ اینا تاریخ پست‌های رول شماست، از ابتدای ورود به ایفای نقش به بعد. من هم معیار رو برای فعالیت لازم برای شخصیت پردازی، خودتون در نظر گرفتم! واقعا این میزان از فعالیت ازتون برنمیاد؟

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
سوماً افرادی که الان این شناسه هارو دارن همگی سابقه خوبی توی سایت دارن و هیچکدوم آماتور نیستن که احیاناً بخوان به ایفای نقش هری پاتری آسیب بزنن. مثال بارزش رابستن هست که هر تاپیکی میری مرلین رو شکر یه اسمی ازش بردن با بچه!
ارزشش رو داره که بخوایم این همه سوژه و شخصیت پردازی رو حذف کنیم؟ اونم بخاطر چیزی که نه تنها به ایفا صدمه نزده، بلکه کمکش هم کرده.

دو تا موضوع وجود داره. اول این که من شخصیتی رو نمیشناسم که توی رول‌ها حضور مداوم داشته باشه و ما بنا بر قانون جدید بخوایم حذفش کنیم. همون طور که اول پستم توضیح دادم رابستن و بانز و ... مشمول نیستن! راه برای هیچ نوع شخصیت پردازی هم که بسته نیست! شخصیت با بچه و بی بچه! به مدیریت مربوط نیست اصلا!
دوم این که بحث آسیبی که توی اطلاعیه مطرح شده، منظور لزوما این نیست که این اعضا خودشون مستقیما آسیبی به ایفا وارد می‌کنن. مساله این جاست که مواردی پشت صحنه وجود داره که شما نمی‌بینید که بخواید ازش آگاه باشید و متوجه ضررش بشید. مواردی که زیاده و من قصد ندارم کامل باز کنم. فقط دو تا مثال می‌زنم که قضیه کمی روشن بشه.

1. شما از عضوی فرض صحبت کردی که تغییر شناسه ممکنه باعث رفتنش از ایفا بشه. اعضایی واقعی وجود دارن که به خاطر وضعیت فعلی گذاشتن و رفتن!

یک مورد: عضو تازه واردی که اصرار داشت شخصیت ساختگی مربوط به دنیای هری پاتر رو معرفی کنه. بعد شما خودت رو بذار جای اون بنده خدا ... می‌گه من شخصیتم به فرض بچه دامبلدور از ازدواج پنهانیشه که هیشکی خبر نداره ... یا نوه عمه ی رون ویزلیه که اسمش جایی نیومده ... رد می‌شه معرفی شخصیتش، بعد می‌بینه شخصیتایی که هیچ ربطی به هری پاتر ندارن دارن راست راست تو سایت راه می‌رن و ناظر هم هستن! ویولت بودلره مثلا! راهنمای تازه وارداس! از دنیای بچه‌های بدشانس اومده. چه حسی بهش دست می‌ده؟ «این جا یک مشت رفیق دور هم جمع شدن که خودشون هر طور دلشون بخواد قعالیت می‌کنن و به بقیه گیر بی‌خود می‌دن و سنگ جلوی پاشون می‌ذارن. من نمی‌تونم وارد این جمع بشم.» انصافا حق داره دچار این تصور غلط بشه. نداره؟! عضو تازه واردمون پرید و رفت! شما آسیب زدی؟ بله! به خاطر آماتور بودن؟ نه! به خاطر صرف حضور. اصلا چرا راه دور بریم ... من خودم اولین شخصیتی که معرفی کردم سال ها قبل و رد شد، فرزند هاگرید و مادام ماکسیم بود. رد که شد با دیدن شخصیتای متفرقه همچین حسی بهم دست داد.

مورد دیگه: یک عضو قدیمی و جا افتاده در ایفای نقش که بعد یک مدت غیبت قصد داشت برگرده و شخصیت جدیدی رو معرفی کرد. شخصیتش مثل موارد قبلی که گفتم ساختگی بود اما از خاندان‌های ذکر شده در داستان‌ها. مثلا فرض کن «حوریه اسلاگهورن» خواهر هوریس اسلاگهورن. مدیرا مخالفت کردن. عضو مدنظر شخصیت‌های کاملا بی ربط به هری پاتر حاضر در ایفا رو ردیف کرد و گفت به خاطر دلایل سلیقه‌ای و این که با اینا حال می‌کنین با من نه، برای اینا استثنا قائل شدید یا کاری با شخصیتاشون ندارید ولی به من گیر می‌دین. نه تنها عضو قدیمی بعد مدت طولانی اصرار و مخالفت مدیرای ایفا هیچ وقت برنگشت، بلکه هوریس اسلاگهورن فرضی قصه ما هم گفت «من و فلانی دوست داشتیم شخصیت خواهر برادر رو ایفا کنیم و شما نذاشتین من مکمل داشته باشم» و فعالیتش رو کمرنگ کرد. دو تا عضو باتجربه و کاربلد از ایفا گرفته شد. شما آسیب زدی؟ بله! آگاهانه و به خاطر ضعف؟ خیر! به خاطر ضعف قوانین و صریح نبودنش. قانون باید طوری باشه که هر مدیری بخواد اجراش کنه، به یک تفسیر واحد ازش برسه. و قانونی که این ویژگی‌ها رو داشته باشه نیاز به پیش زمینه‌ای داره که نبودن چنین اعضاییه تا راه برای استثنا قائل شدن برای هیچ‌کس با هیچ قدمت و اعتباری باز نباشه.

2. اجازه بدین مدیریت دو قدم جلوتر رو هم نگاه کنه ... اجازه بدین ایفای نقش رو محدود به همین لحظه و اعضای فعال حال حاضر نبینیم. اجازه بدین مدیریت به رشد جمعیت هم توجه داشته باشه.
شما نویسنده خوبی هستی و شخصیت پردازی قوی ای داری و خوب هم جا انداختیش و درومده اصلا! درست. حالا خودت رو بذار جای عضو تازه واردی که قراره چند سال دیگه جای شما وایسه. عضوی که چند سال پیش هممون جاش بودیم و الان از حال و هواش گذشایم. با سرچ کردن یه چیزی مربوط به هری پاتر سر درآوردیم از جادوگران و حالا با ایفای نقش مواجه شدیم. فکر کن هرچی می‌خونی، هیچ شخصیت آشنایی تو داستان‌ها نبینی و وقتی نگاه به شناسه‌ها هم می‌کنی، یکی «پرتقال» باشه اون یکی «بچه» و دیگری «رابینسون کروزو» ... اصلا حال و هوای زندگی توی دنیای هری پاتر رو حس می‌کنی که تحریک بشی عضوش باشی؟! فکر می‌کنی چرا همیشه اعضایی تازه وارد داریم که توی هاگوارتز و تالار خصوصی فعالیت می‌کنن اما توی ایفای اصلی نه؟ این اعضا میان و میرن و جذب نمیشن چون از یک طرف اون بخش‌ها پویایی ایفای نقش رو ندارن و از طرف دیگه هیچ وقت وارد ایفای نقش اصلی نمی‌شن تا با عبور از هری پاتر، جذب خودش بشن.

نقل قول:

کنت الاف نوشته:
چهارماً، مگه چند نفر شناسه غیر هری پاتری دارن که مافلدا میاد میگه مثل قارچ دارن رشد میکنن؟ تا اونجایی که من میدونم چند وقتی هست که شناسه های غیر هری پاتری دیگه تایید نمیشن و راه ورودشون به ایفا بسته شده. دیگه حالا این چهار پنج نفر تاثیر آنچنانی روی قضیه ندارن. ضمن این که خیلی از قوانینی که وضع میشن عطف به ما سبق ندارن و هرکس هم اعتراض کرد که چرا اینا دارن ولی من نمیتونم داشته باشم؟ منطقی بهش بگین که اون موقع همچین قانونی نبوده، والسلام!

منظور از رشد قارچ گونه، در واقع رشد تمایل به گرفتن چنین شخصیت‌هایی هست. یعنی مثلا یکی رون ویزلیه، تصمیم می‌گیره بیاد بشه کنت الاف. بعدم که مخالفت شد می‌گه چند تا دیگه که هستن ... جواب میشنفه که اونا از قدیم بودن و جا افتادن. میگه منم تعهد میدم جا بندازم ... فوقع ماوفع! چهار تا میشه پنج تا. جا هم می‌ندازه ها ... ولی همون طور که توضیح دادم آسیب فقط جا نیفتادن نیست. یه تازه وارد هم از در میاد میگه بذارین من شیشمی باشم. مدیر ایفای نقش هم که ثابت نیست! یکی دل رحمه اینارو می‌پذیره ... همونطور که توی تمام این سال ها قانون اضافه نشدن عضو ساختگی بوده و می‌بینی که هر کی تلاش کرده از ش رد شده.
عطف به ما سبقی هم در کار نیست. قانون ما خروج شخصیت‌های بیرون از لیست از ایفای نقشه. هر کی اعتراض کرد چی بهش بگیم رو هم نتیجشو تو حرفای قبل گفتم.

نقل قول:

آلکتو کرو نوشته:
من نمی دونم جزو "تغییر شناسه دهندگان اجباری" قرار می گیرم یانه

هیچ دلیلی وجود نداره که بگیرین.

نقل قول:

آلکتو کرو نوشته:
دلیل بودن من و خیلی از اعضا که بسیاری شون قدیمی هستن و مطمئنا سنشون زیاده، هری پاتر نیست. خود جادوگرانه. ازادی که اینجا دارن، می تونن اونجوری که می خوان باشن، اصلا تفریح و سرگرمی، یا دوستانی که اینجا پیدا کردن، همشون رو از جادوگران دارن نه هری پاتر. ولی خب چون سایت طرفداران هری پاتر خب به طبع باید ربطی به هری پاتر داشته باشه که موضوع اصلی هم همینه و سایت تغییر موضوع نداده که.

به تفصیل توضیح داده شد که چیزی از این آزادی عمل کم نشده.

نقل قول:

آلکتو کرو نوشته:
دلیل دوم: اینکه یه چیزی رو که باهاش چندین سال زندگی کردی رو از ادم بگیری خب سخته. کنت الاف چندین ساله کنت الافه، ویولت بودلر همینطور با اینکه کم هست ولی مطمئنا دوست نداره کسی به جز ویولت باشه. اگه شناسه ویولت رو ازش بگیریم، چه بسا اصلا سر نزنه! به نظرم این غلطه.

قطعا سخته. ولی فقط اولش درد داره. کسی که قصد فعالیت داشته باشه قطعا خیلی زود عادت می‌کنه. کسی هم که فعالیتی نداره و فقط اسمش هست، چه فرقی داره که با چه اسمی باشه؟

دلیل سوم و چهارم رو نقل قول نمی‌کنم چون کامل جواب داده شده اول پست. مشکلی وجود نداره در مورد نحوه شخصیت پردازی. سوء برداشت شده از اطلاعیه و قرار نیست شخصیت‌ها مو به مو مطابق کتاب باشن.

پست رابستن و تام هم تماما نشات گرفته از همین سوء برداشت هست. شخصیت نباید خارج از لیست شخصیت‌ها انتخاب بشه. همین و بس!

نکته آخر ... رابستن صریحا اشاره کرد به یک نکته‌ای که مشخصا همه چنین تصوری رو دارن. اجازه می‌خوام یک گله‌ای داشته باشم از شما! هر چیزیو نقد کنید. به هر تصمیمی اعتراض کنید. دلیل هر کاری رو هم بپرسید. کاملا برای این موارد حق دارید. اما فکر نکنید ما همینجوری نشستیم دور هم، بعد یهو یکی همون طور که داره جیگرشو می‌خارونه، می‌گه «بچه‌ها خیلی وقته اطلاعیه‌ای مصوبه‌ای چیزی نداشیم ... بزنیم یه سری عضو بندازیم بیرون؟» و جواب میاد «بزنیم!» متاسفانه لحن عمده اعتراضات به من چنین تصوری رو القا کرد.

نقل قول:
خیلی ببخشید برای این حرفم چون می‌دونم چیزی دریافت نمی‌کنین و فقط بخاطر علاقتونه که دوست دارین به این سایت کمک کنین ولی با گذاشتن این قانون‌ فقط قصدتون راحت کردن کار خودتونه! منم بهتون حق می‌دم! ولی خب بهتر بود قبل اینکه قبول کنین مدیر شین یکم به بعدشم فکر می‌کردین!

چیزی در تایید و رد این فرضیه نمی‌گم ... فقط این فکت‌ها رو داشته باش و مجدد بهش فکر کن: من مدیر فنی هستم و وظیفه مشخصی برعهدم نیست. فقط از سی پنل یکم بیشتر از بقیه سر درمیارم و هستم برای روز مبادا که اگه مدیرا خواستن کاری از اون طریق انجام بدن من واسطه باشم! ایفای نقش که اصلا بهم مربوط نیست حتی! کلا یه دونه چتباکس جدید رو به سایت اضافه کردم و چند تا پست مفقود شده برگردوندم. قراره در بلندمدت یکم با کدهای سایت سر و کله بزنم و سیستم سایت رو آپدیت کنم که اونم فرصتش پیش نیومده تا الان. این قانون پیشنهاد من بوده. اول که پیشنهاد دادم هیچ مدیری با من موافق نبود. کلی بحث و بررسی داشتیم تا نهایتا تونستم نظر موافق بقیه رو جلب کنم. همین.

مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...

پیام زده شده در: ۲۰:۵۹ شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸

ریونکلاو، وزارت سحر و جادو، مرگخواران

سو لى

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۷:۰۲:۳۶ یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲
از این سو، به اون سو!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
پیام: 541
آفلاین
نقل قول:

الا ویلکینس نوشته:
سلام به مدیرا.
می شه شناسه جدید چت باکسم (.الا ویلکینس.) رو تایید کنید؟
شناسه قبلی چت باکسم رمزش یادم رفته.(الا ویلکینس)
سلام.
نیازی به ساختن اکانت جدید نیست. رمز همون اکانت خودت رو تغییر دادم و برات توی پیام شخصی فرستادم. حتما بعد از لاگین رمزت رو عوض کن.

بلای جان ارباب!

بهش دست نزنید! مال منه.

بدون نام
سلام به مدیرا.
می شه شناسه جدید چت باکسم (.الا ویلکینس.) رو تایید کنید؟
شناسه قبلی چت باکسم رمزش یادم رفته.(الا ویلکینس)

پیام زده شده در: ۱۹:۳۶ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸

مرگخواران

تام جاگسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۱ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۲:۳۸:۱۷ دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲
از تسترال جماعت فقط تفش به ما رسید.
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 643
آفلاین
سلام به همگی!
خب اول از همه، تام هستم یک فضول و واردشونده در مسائل مخصوصا در نحوه برخورد و جنگ "همون گفتگو" با مدیران

همونطور که شاید خیلیا بدونن، کنت و راب از دوستان نزدیک منن. ولی مسئله اصلا اینجا نیست، مسئله اینه که الان 89% سوژه های ایفایی سایت بر روی دوش امثال راب و کنت و بانز و بقیه است، که الان تقریبا تمامشون مشمول این قانون میشن، یه حرف خیلی جالبی که آلکتو گفت اینه که ما بخاطر هری پاتر اینجا نیستیم، ما برای آزادی ای که توی استفاده از دنیای جادویی دارین اینجا موندگار شدیم. من، الان 14 سالمه و شاید نصف لرد و بانو مروپ و هوراس و امثالهم سن ندارم. اما به حدی توی این دنیا، دنیای جادوگران بودم که بدونم چرا اینجا سرپا مونده. دلیل این اتفاق اینه که اینجا کسی کار نداره تو چند سالته یا تو کی هستی، اینجا تو اون کسی هستی که میخوای باشی. ابنجا جاییه که من 14 ساله یا جودی 13 ساله میتونه تو دوئل جلوی رودولف یا سو یا بقیه بایسته، اینجا تو میتونی وزیر باشی و 12 سالت بیشتر نباشه، هدفم از تمام این حرفا اینه که از مدیرای محترم، به خصوص مافلدا، درخواست کنم که یه بازبینی توی این قانون بکنید و به هدفتون که غیر از یکدست بودن و بقای جادوگران نیست برسید.

ولی اگه اینکارو نکنید،
#مرگ_بر_زوپس
#مرگ_بر_مافلدا
#down_with_xoops

آروم آقا! دست و پام ریخت!

پیام زده شده در: ۱۹:۰۱ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸

رابستن لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۹ پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۲۳:۱۳ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰
از سیرازو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 265
آفلاین
وا مصیبتا! وا قانونا! وا واها! وا!

من دو اعتراض قبلی رو خوندم و خب کامل و جامع بودن!

من فقط یه چیای اضافه‌ای که بنظرم گفته بهشه بهتره رو می‌گم.
همونطور که گفتن شخصیتا جا افتاده و کسی حوصله ی جا انداختن دوباره ی شخصیتشو نداره.
شما قانون گذاشتین و انگار روش جدی هستین. خب الان ینی کنت الاف بره ممد ویزلی رو بگیره بعدش بهش یه شخصیت بده که همه جا رو آتیش میزنه خوبه؟
این دقیقا همونه!

یا مثلا من برم یه آدمی رو پیدا کنم بعد تو معرفی شخصیتش بنویسم که این ادعا می‌کنه فضاییا رو دیده و باهاشون حرف زده و الانم مثل اونا رفتار می‌کنه، یه بچه هم داره که به اونم یاد داده مثل فضاییا رفتار کنه! بعد رنگشم هم رنگ فضاییا، آبی کرده.
اینم دقیقا رابستن و بچه!

الان دیگه خارج از هری پاتر نیست؟

من مشکلی با عوض کردن رابستن ندارم.
قبلا هم خواستم عوض کنم یا کلا برم از سایت ولی خب یه حرف لرد ولدمورت منو نگه داشت.
ایشون گفتن نظر خودته که بری ولی خب سوژه ها کلا می‌ترکه!(طبیعتا اینجوری نگفتن ولی خب منظورشون همین بود.)

شما مدیرین و اینو صلاح سایت دیدین، قبول!
ولی حداقل از این به بعد جلوشو بگیرین.
هرکی معرفی شخصیت کرد فقط نگین کوتاهه و بعدا بیا کاملش کن. تایید کنین. ولی توی پیام شخصی بهش بگین داستان از چه قراره!

خیلی ببخشید برای این حرفم چون می‌دونم چیزی دریافت نمی‌کنین و فقط بخاطر علاقتونه که دوست دارین به این سایت کمک کنین ولی با گذاشتن این قانون‌ فقط قصدتون راحت کردن کار خودتونه!
منم بهتون حق می‌دم! ولی خب بهتر بود قبل اینکه قبول کنین مدیر شین یکم به بعدشم فکر می‌کردین!
(این فقط نظر منه و شاید اصلا اینجوری نباشه. اگه اشتباه بود شما به پای بچگی من بذارینش.)

من همین دیشب شخصیت بعدیمو انتخاب کردم ولی قانونتون انقدر کلی بود که من هر ویژگی میاد تو ذهنم میگم نه اینم از این زاویه نگاه کنی جزو این قانون می‌شه!

یکم اجازه بدین خلاقیت به خرج بدن اعضا!
وقتی یکی بتونه پرتقال بشه ینی خیلی خلاقه!
وقتی یکی یه شخصیت از دنیای دیگه رو وارد هری پاتر می‌کنه، خیلی خلاقه!
وقتی یکی کاری می‌کنه که از زیر سایه ی شخصیت کتاب میاد بیرون، خیلی خلاقه!
هری پاتر یه کتاب و فیلم بود و تموم شد و رفت. حالا که تموم شده بذارین ملت خلاقیتشونو به کار بندازن و هری پاتر رو خودشون دوباره بنویسن! با شخصیت های جدید، موضوعات جدید و...

قبول دارم شخصیت هایی که توی کتاب بولد هستن باید تقریبا مثل کتاب باشن.
ولی توی همین قضیه هم تقریبا وجود داره!
خب منی که کلا اسمم یکی دوبار اومده تو کتاب رو اجازه بدین راحت باشم...شخصیتمو اونجوری که می‌خوام بسازم.

الان کوییدیچ هاگ تو راهه!
منم تو تیمم با رابستنی که ۶ ۷ ماهه فضایی بوده و سوژه هاش معلومه و می‌تونه اضافه بشه!
خب من الان بخوام یه شخصیت دیگه رو انتخاب کنم با یه ویژگی دیگه، کلی باید روش کار کنم و هی بنویسم و بازخورد بقیه رو ببینم تا ببینم این ویژگی‌ای که براش در نظر گرفتم خوبه یا نه! پس عملا نمی‌تونم ازش توی کوییدیچ استفاده کنم چون شاید از نظر داورا لوس بنظر برسه یا هرچی!

قانون گذاشتین و از نظرتون به صلاح بوده. خوشحال می‌شدم این زوایاشم می‌دیدین!

بازم برای اینکه برای این سایت تلاش می‌کنین ازتون تشکر میکنم!

تا همیشه، لرد ولدمورت، ارباب من هستن می شن!

تو قلب من جا داشتن میشه!

پیام زده شده در: ۱۷:۲۴ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸

آلکتو کرو old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۴ جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۰:۰۰ سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸
از ما هم شنفتن...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 204
آفلاین
من همین که قانون جدید رو دیدم خواستم بیام در مورد اعتراض خودم پست بزنم ولی گفتم بیخیال حالا دردسر می شه ولی حالا که جناب کنت اعتراض خودشونو وارد کردن، منم اعتراض می کنم.

همونطور که جناب کنت گفتن من نمی دونم جزو "تغییر شناسه دهندگان اجباری" قرار می گیرم یانه؛ در هر صورت به نظرم قانون اشتباهی هستش به چند دلیل:

دلیل اول: خیلی از افراد وقتی اولین بار وارد جادوگران میشن، به دلیل هری پاتری بودنش میان. خود من اولین بار تو گوگل "هری پاتر" سرچ کردم و با سایت آشنا شدم. من الان هیجده سالمه و مطمئنا سلایقم با سه چهار سال پیش متفاوته. اگه بخوام ساده بگم اون شوق و شوری که چهار سال پیش نسبت به هری پاتر داشتم، الان مطمئنا ندارم. دلیل بودن من و خیلی از اعضا که بسیاری شون قدیمی هستن و مطمئنا سنشون زیاده، هری پاتر نیست. خود جادوگرانه. ازادی که اینجا دارن، می تونن اونجوری که می خوان باشن، اصلا تفریح و سرگرمی، یا دوستانی که اینجا پیدا کردن، همشون رو از جادوگران دارن نه هری پاتر. ولی خب چون سایت طرفداران هری پاتر خب به طبع باید ربطی به هری پاتر داشته باشه که موضوع اصلی هم همینه و سایت تغییر موضوع نداده که.

دلیل دوم: اینکه یه چیزی رو که باهاش چندین سال زندگی کردی رو از ادم بگیری خب سخته. کنت الاف چندین ساله کنت الافه، ویولت بودلر همینطور با اینکه کم هست ولی مطمئنا دوست نداره کسی به جز ویولت باشه. اگه شناسه ویولت رو ازش بگیریم، چه بسا اصلا سر نزنه! به نظرم این غلطه.

دلیل سوم: خیلی از این شخصیت های خارج از موضوعی که گفتین، مثل پرتقال و جن ( جنم تو بین مثال ها بود دیگه؛ نه؟) یا ادم فضایی که رابستن خودمونه، شخصیت های ماندگار سایتن. کی می تونه از پست های وینکی بگذره؟ که هم لحنش بامزه س و هم قلمش فوق العاده یا رابستن که همه به خودش و بچه ش عادت کردن یا سوجی که پرتقال بودنش خاصش کرده. اینا دیگه شخصیت های غیر ایفایی نیستن. خب شما از کجا می دونین رابستن ادم فضایی نبوده یا سوجی پرتقال نبوده؟ تو دنیای جادویی همه چیز امکان داره! اصلا غیر از این رابستن کتاب فقط یک جا بهش اشاره شده و سوجی هم اصلا کسی ایده نداره که کجا بوده.

دلیل چهارم: با منطقی که شما اوردین " معرفی شخصیت در چهار چوب شخصیت" کلا ایفا رو زیر سوال می بره. چرا؟ بهتون می گم اولا که نوشتن یعنی خیال پردازی، همه افراد تو ایفای نقش با نوشتن خیال پردازی می کنن. مطمئنا لرد کتاب مرگخوار ها رو مجبور نمی کرد که برن شنا یاد بگیرن! یا دامبلدور توی کتاب بسیار جدی تر از دامبلدور سایته! یا محفلی ها به غیر از سوپ پیاز غذا های دیگه هم می خورن، کراب یه شخصیت دست و پا چلفتی بود و مطمئنا آرایش نمی کرد، بانز مرگخوار نبود و به دست لرد کشته شده بود، لینی وارنر دوست کتی بل بود و احتمالا پیکسی نبود، آلکتو یه زن چاق، زشت و خنگ بود و مطمئنا لات نبود و موهاش رو دورنگه نمی کرد! همه اینا شخصیت های خارج چهار چوب هستن؛ پس باید همه شون عوض شن؟

پ ن: جادوگران برای من نوعی، مکانی هست که می تونم خود واقعیم باشم. جایی هست که همیشه با ورود بهش تمام ناراحتی هام رو فراموش می کنم، دوست های خوبی اینجا پیدا کردم. لطفا خونه م رو تغییرش ندین!

پ ن2: من با اینکه کلی درس و کار های عقب افتاده دارم، اومدم اینجا تا نشون بدم جادوگران برام مهمه، پس امیدوارم به حراف گوش کنین.

اگر بار گران بودیم رفتیم!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.