هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۱:۳۷ یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

زاخاریاس اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۶ دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
از وقتی که ناظر بشم پدر همتونو درمیارم.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 349
آفلاین
سلام
چرا هیچکسی تو ویزنگاموت فعالیت نمیکنه؟

ویرایش شده توسط زاخاریاس اسمیت در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ ۱۱:۴۷:۲۷

هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۱۷ دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۳:۴۲:۲۱ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 159
آفلاین
نقل قول:

راستش من هنوزم نمی‌دونم که چرا نباید سایت گروه داشته باشه توی تلگرام. آخه واقعاً هیچ مشکلی توش نمی‌بینم. تا حالا هم نشده کسی بهم جواب مفصل و قانع‌کننده بده. پس خواهشاً یکی بیاد و یه جواب درست و حسابی بده که چرا خوب نیس و نباید داشته باشیم همچین چیزی.
اگه قانع شدم، قول میدم دیگه حرفشو هم نزنم.

چند روز پیش جادوگران بعد ازشونزده سال تغییر سرور داد و به سرورهای داخلی منتقل شد در راستای همون بحثی که مدتی پیش بالا گرفت در مورد نت ملی و محدودیت دسترسی به برخی سایت های خارجی. این انتقال اگرچه محدودیتی نباید بیاره اساساً برای سایت ولی به این معنی هست که احتمالاً محتوای اینجا بیشتر رصد میشه و مدیران گرفتار سایت مسئولیت بیشتری دارن روی محتوای سایت. قبلاً هم به دلیل داشتن سابقه مسدود شدن ما تصمیم گرفتیم کلاً فعالیت هایی که یه جورایی به اپ ها یا سایت های ف.ی.ل.ت.ر شده مربوط میشن (از جمله فیس بوک، توییتر تلگرام، و ...) رو ساپورت نکنیم چون دنبال دردسر نبودیم برای اینکه مجددا گیر بدن بهمون و همینجوریشم خیلی ها درکی از ایفای نقش بر مبنای نوشتن ندارن و تصور میکنن اینجا وبسایت ترویج تردستی یا جادوگری و دعانویسی و امثال این چیزا هست.

الانم با این تغییر سرور، درج شدن آیکن یا لینک برای گروه تلگرامی، علیرغم اینکه ذکر کنیم مسئولیتی نداریم، برامون در واقع مسئولیت میاره چون درجش کردیم و چون چت هست و کانال نیست، عملاً مدیران سایت نمیتونن مستقیماً روی گفتار دیگران نظارت کنن. در نتیجه وقتی عمومی باشه، یک عضو جدید که شاید سنش بالا نباشه قاطی یه چت با افرادی میشه شاید با سن بیشتر و حالا تصادفی یکی عمدی یا غیر عمد (نمونه ش پیش اومده قبلا) یه چیزی میگه که عموماً زشت تلقی میشه یا امثال اون. در نتیجه افرادی که حالا مدعی هست اگه دسترسی پیدا کنن از این سایت به چنین فضایی و تصادفا چنین اتفاقی بیوفته، مسئولیت متوجه سایت جادوگران خواهد بود.

در مورد اینستاگرام و کانال تلگرام (که باز رویکرد چت ندارن) هم تلاش هایی شد مدتی اما مسئولینش جالب پیش نبردن اهداف اصلیش رو و کیفیتش بالا نبود. در نتیجه تصمیم گرفتیم روی همین سایت متمرکز باشیم.

اعضای سایت یا گروه ها یا هر دسته ای که خودشون رو گروه میدونن در سایت میتونن برای خودشون گروه های چت خارج از سایت داشته باشن ولی سایت نمیتونه تبلیغ کنه براشون و لینک یا ایکن دعوت بذاره. خودشون میتونن خصوصی همدیگه رو دعوت کنن اگه بخوان.

ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۲۵ ۰:۲۶:۲۳

پیام زده شده در: ۵:۵۶ سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

محفل ققنوس

یوآن آبرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۸ جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۲۰:۴۹:۳۰
از اکسیژن به دی‌اکسید کربن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 436
آفلاین
سلام. صبح همگی بخیر!

اول از همه اینو بگم که من خیلی وقته رول نزدم و فک نکنم هم دیگه رول بزنم... کلاً نه فعالیتی دارم و نه مقامی و نه رنکی و نه نظارتی. ینی صرفاً فقط آنلاین میشم و یه پیامکی هم توی چت‌باکس می‌فرستم و... همین.
این کل فعالیتم توی یکی دو سال اخیره و معنیش اینه که من تو سایت محو هستم و عضو مهمی نیستم.

ولی معنیش این نیس که سایت دیگه برام مهم نباشه.

راستش یه مدتیه که توی تلگرام با تام جاگسن گهگاهی در مورد سایت بحث می‌کنیم... یه بار تام ازم پرسید چرا دیگه رول نمی‌زنی؟ چرا اصلاً فعالیت نمی‌کنی؟ چرا تهش فقط تو چت‌باکسی؟
منم سعی می‌کنم جوابمو تا جایی که ممکنه بصورت خلاصه بازگو کنم:

از همون سال 92 که عضو شدم تا الآن، دوره‌ی 93-94-95 بهترین دوره به حساب میاد واسم. ارتباطی که اون موقع با سایت و اعضاش داشتم، خیلی خیلی نزدیک بود. اون موقع جادوگران تو اولویت بود واسم. از وقتم واسه چیزای دیگه کم می‌کردم و به وقتم واسه بودن توی جادوگران اضافه می‌کردم. جادوگران واقعاً خیلی برام مهم بود... ولی مهم‌ترین دلیلش این بود که به اعضای اون دوره خیلی خیلی نزدیک بودم. خیلی خیلی نزدیک!

تابستون 92 که با شناسه‌ی نویل لانگ‌باتم عضو شدم، با وجود اینکه خودِ سایت و نحوه‌ی فعالیتش منو مجذوب خودش کرده بود، ولی چیزی که باعث شد بعد از 3 ماه از سایت برم "دور بودن از اعضا" بود. نمی‌دونم دقیقاً چجوری توصیف کنم ولی حس می‌کردم نیاز شدیدی به ارتباطات خارج از ایفای نقش دارم تا بتونم با اعضا مچ بشم. ولی امکانش فراهم نبود. واقعاً با اون ارتباط تک‌بعدی (صرفاً ایفای نقشی) راحت نبودم. به یه بعد دوم نیاز داشتم. یه جایی مث چت‌باکس، ولی خارج از ایفای نقش...

تقریباً 7-8 ماه از سایت فاصله گرفتم، ولی تو سال 93 که با شناسه‌ی یوآن آبرکرومبی برگشتم، نه تنها با یه شناسه‌ی خیلی بهتر از نویل لانگ‌باتم برگشته بودم، بلکه خیلی زود هم به اون چیزی که می‌خواستم رسیدم: گروه تلگرام!
همونطور که اون بالا گفتم، بهترین دوران فعالیتم برمی‌گرده به 93 تا 95. واقعاً لذتی که توی این 3 سال از بودن توی سایت جادوگران بردم، هیچ موقع دیگه‌ای نبردم. مهم‌ترین دلیلش هم به جرأت می‌تونم بگم همون "گروه تلگرام" بود. اگه حرفامو باور نمی‌کنین، می‌تونین از اعضایی بپرسین که اون موقع تو گروه بودن. باور کنین خیلیامون قبلش تو سایت از همدیگه دور بودیم و چندان با همدیگه حال نمی‌کردیم و یا حتی بعضیا رو صرفاً در حد اسم شناسه می‌شناختیم... ولی جمع شدن‌مون توی گروه تلگرام خیلی تأثیر مثبتی روی روابطمون گذاشت. اصلاً همین‌که خارج از ایفای نقش همدیگه رو می‌شناختیم همینش باعث میشد تو سایت بیشتر از قبل به همدیگه اهمیت بدیم و نسبت به کاراکترهای همدیگه شناخت داشته باشیم.
چقد سوژه از دل همین گروه تلگرام در می‌آوردیم و تو رول‌هامون تزریق می‌کردیم... چقد روابط شکل گرفتن و تو سایت بصورت ایفای نقش پیاده شدن... واقعاً تأثیر گذاشته بود. باور کنین خیلی تأثیر گذاشته بود. شاید اگه تلگرام نبود، اونقد نمی‌تونستم روابط نزدیک با اعضای سایت برقرار کنم و شاید خیلی از این دوستیا شکل نمی‌گرفت. آقای پاول دوروف، دمت گرم که تلگرام رو ساختی.

ولی جدا از شوخی... از همون موقعی که خیلیا از گروه تلگرام رفتن و گروه کاملاً خلوت شد و سایت کلاً نسل عوض کرد (تقریباً از 96) راستش از همون موقع علاقه‌م نسبت به سایت کمتر و کمتر شد. بعضیا رو هم می‌شناسم که دلیل محو شدن‌شون کم و بیش همینه.

نمی‌دونم چجوری توضیح بدم، ولی کلاً اینجوری می‌تونم بگم که جادوگران باید 3 لایه باشه:
لایه‌ی اولش همون خودِ سایت و ایفای نقش و رولا و پُستا.
لایه‌ی دومش هم چت‌باکس.
لایه‌ی سومش هم یه جایی مث همون چت‌باکسه، ولی واسه روابط خارج از ایفای نقش.

نمی‌دونم دقیقاً کی اینو گفته که چت‌باکس روح سایته... به نظرم کاملاً درست میگه. ولی حرفِ درست‌ترش رو یوآن میگه: چتروم خارج از ایفای نقش، سوپر روح سایته.

راستش من هنوزم نمی‌دونم که چرا نباید سایت گروه داشته باشه توی تلگرام. آخه واقعاً هیچ مشکلی توش نمی‌بینم. تا حالا هم نشده کسی بهم جواب مفصل و قانع‌کننده بده. پس خواهشاً یکی بیاد و یه جواب درست و حسابی بده که چرا خوب نیس و نباید داشته باشیم همچین چیزی.
اگه قانع شدم، قول میدم دیگه حرفشو هم نزنم.

If you smell what THE RASOO is cooking!

پیام زده شده در: ۱۸:۱۳ دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
امروز ۲۱:۵۳:۱۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5464
آفلاین
سلام.

ریموند

اینجا محل گفتگو با مدیران سایته، نه مدیران هاگوارتز. حالا این‌که به صورت اتفاقی هر دو مورد مشابه هستن باعث نمی‌شه این تاپیک جای بحث در مورد هاگوارتز بشه. حالا این‌بارو همین‌جا جواب می‌دیم، ولی لطفا اگه جوابی به این پست داری یا دفعات بعدی، اگه روی صحبتت مدیرای ایفای نقش بودن، اینجا مطرح کن و اگه با مدیرای هاگوارتز کاری داشتی دفتر مدیریت مدرسه برو.

اما در جواب به حرفت...
سوالی که وجود داره اینه که "چرا باید تمدید کنیم؟"!

کوییدیچ دو بار تمدید شد، بار اول به خاطر قطع اینترنت سراسر کشور به مدت اگه اشتباه نکنم یک هفته، بار دوم هم به خاطر قطعی اینترنت‌های سیم‌کارت تو بعضی استانای کشور بود. البته اگه بخوایم بار آخرو اضافه کنیم که یه روز اضافه شد، به اشتباه مدیریت تو ثبت تاریخ پایان مسابقات برمی‌گشت که بعضیا رو به اشتباه انداخته بود. هیچ‌کدومش به خاطر درخواست شخصی یک یا حتی چندین عضو نبود، به خاطر مشکلات اینترنتی بود.

نه‌تنها اطلاعیه زمانبندی کلاس‌های هاگوارتز، که حتی به ناظران هم برنامه‌ی جدید کاملا اطلاع‌رسانی شده بود. ریونکلاو هم تاپیکی داره که این تاریخا رو ثبت می‌کنه، شاید بهتر بود به اونجا یه سر می‌زدین؟ (با این فرض که همچنان اون تاپیک موجود و آپدیت باشه)

و واقعا نمی‌فهمم دقیقا به چه علت باید بحث ترم پیش (و حتی ماندانگاس) وسط کشیده بشه؟! ما هیچ‌کدوم مدیر ترم پیش نبودیم و حتی نمی‌دونم راجع به چی صحبت می‌کنی.

اما

مروگرهای دیگه رو هم امتحان کردی تا ببینی این مشکل با اونا هم برقراره یا نه؟ شخصا جز همون پاک کردن کش‌ها و کوکی‌های مرورگر راهکاری ندارم، اما به مدیر فنی اطلاع داده می‌دم.

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۳۳ دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

محفل ققنوس

ریموند

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۰ چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸
آخرین ورود:
دیروز ۱۹:۲۶:۲۹
از میان قصه ها
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 317
آفلاین
سلام! خوبین مدیرا؟

واقعا هاگ و تمدید نمیکنید؟؟؟

کوییدیچ خونش از هاگ قرمز تر بود؟
یا تعداد اعضاش بیشتر بود؟
یا الان اگه کلاس ها رو سر ساعت مختوم اعلام کنیم نظم بر میگرده و بی نظمی که موقع شروع کلاس ها با زمان های مختلف که ادم و به اشتباه میندازه مهم نیست؟
یا چون کسانی که درخواست تمدید داشتن مثل من و (ماندانگاس واسه ترم قبل) زیاد مهم نبود درخواستشون و تعدادشون کم بود؟
خیلی بد انتقاد میکنم؟
ناراحت شدین؟
ما چی؟ ما ناراحت شیم مهم نیست؟

با ارزوی موفقیت برای مدیریت سایت با نهایت احترام!

پیام زده شده در: ۰:۳۷ دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸

اما دابزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۱ چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۷:۰۶:۴۶ شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۲
از خون دل نوشتم نزدیک دوست نامه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 172
آفلاین
سلام به همه!
من هر کاری می کنم نمی تونم با شناسه وارد سایت بشم.
هر وقت هم لاگین می کنم می نویسه خوش اومدید ولی بعد هیچ تغییری نمی کنه و به همون صورت کاربر مهمان باقی می مونه.
کش مرورگرم رو هم پاک کردم ولی اتفاق خاصی نیفتاد و الان بعد از ده بار لاگین بالاخره تونستم وارد بشم.
بی زحمت به من بگین چی کار کنم.

مزه خونه به همینه... همیشه می دونی درش به روت بازه... می تونی سر تو بندازی پایین و بیای تو و لازم نباشه توضیح بدی به کسی که چیکاره ای اونجا... چون جوابش معلومه... خونت اونجاست... حتی اگه فقط گهگداری بهش سر بزنی!

پیام زده شده در: ۱۷:۳۲ شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

ریونکلاو، مرگخواران

آیلین پرینس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
آخرین ورود:
امروز ۲۲:۰۴:۱۹
از من به تو نصیحت...
گروه:
مترجم
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 302
آفلاین
نه!

به حرف دابی گوش ندین! من از طنز خوشم می آد

............................... Bird of death ................................

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۵۱ جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸

ریونکلاو، وزارت سحر و جادو، مرگخواران

سو لى

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۷:۰۲:۳۶ یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲
از این سو، به اون سو!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
پیام: 541
آفلاین
نقل قول:

وین هاپکینز نوشته:
خلام.
می گم اگه من تغییر شناسه بدم، آیا می تونم بهار برگردم به این شناسه؟
سپاس.

سلام.

طبق قوانين، در صورتی که تغییر شناسه درون گروهی باشه، بعد از شیش ماه امکان پذیره. اگر تغییر شناسه با تغییر گروه هم باشه، فقط یک بار امکانش هست و برای برگشتن به گروه قبل، یک سال باید صبر کنی.

ولی سوال من اینه که چرا میخوای همچین کاری کنی؟ تغییر شناسه یه ریسکه و شخصیت سازیت رو به هم می‌ریزه. معمولا وقتی انجام میشه که راه ایفای نقش با شناسه خودت نداشته باشی و ایده بهتری برای شخصیت بعدی داشته باشی. که در اون صورت هم تصمیم به برگشت به شناسه قبل وجود نداره.

اگر قصد تغییر شناسه داری، بهتره بلیت بزنی تا بهتر بتونیم راهنماییت کنیم.

بلای جان ارباب!

بهش دست نزنید! مال منه.

پیام زده شده در: ۱۳:۳۹ سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸

وین هاپکینز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۶ چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۲۱:۴۵ سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
از تون خوشم نمیاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 236
آفلاین
خلام.
می گم اگه من تغییر شناسه بدم، آیا می تونم بهار برگردم به این شناسه؟
سپاس.

See the dark it moves
With every breath of the breeze

پیام زده شده در: ۳:۰۷ سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸

مافلدا هاپکرک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۰ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۸:۵۰:۵۱ شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
مدیر فنی
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 85
آفلاین
نقل قول:

آلبوس دامبلدور نوشته:
سلام و خسته نباشید به مدیران گرامی،

مزاحم شدم ببینم قضیه اون چت باکس آزمایشی چی شد؟ هنوز در جریانه یا منتفی شده و اینکه چرا اگر با کامپیوتر وارد بشیم دکمه‌اش دیده نمی‌شه و فقط روی نسخه موبایلی سایت بالا می‌آد؟

با تشکر،
آلبوس پرسیوال والفریک برایان دامبلدور

سلام. آزمایش شد دیگه. همونطور که مشاهده کردید ملت ترجیح دادن تو همن چت باکس قبلی به زندگیشون ادامه بدن. برای خود من هی چند ساعت چت باکس فعلی باز نمیشه و ارور 503 service unavailable میده بعد دوباره چند ساعت باز میشه. نمیدونم برای برخی از اعضای دیگه هم همینطوره یا خیر ... اما وقتی اکثریت راضین و اهمیتی به ما فقیر فقرا هم نمیدن، نمیشه به زور کوچ دادوندشون!
با این تفاسیر زائد بود و ازش جز پیام های گاه و بی گاه استفاده نمیشد. اگر روی نسخه موبایل هنوز دکمشو میبینید هم به خاطر خسته بودن موبایل و لود کردن سایت از روی کش هست.

پی نوشت: به جا مانده از پیام مدت ها قبل یوآن: ما برای اعضایی که مستضعف نتی هستن اهمیت قائلیم. سعی میکنم حواسمون به سنگینی و سبکی سایت باشه، حتا به مقدار کم. منظور من از حساسیت زیادی این نبود که شما به تغییرات کم واکنش نشون میدی. بلکه این بود که گاها شما نسبت به تغییری واکنش نشون میدی که به لحاظ تکنیکی مطلقا بی تاثیره. مثلا این که زمینه سایت چه زنگی باشه، با یک کد 6 حرفی تعیین میشه. اون وقت این کد از #123456 تبدیل میشه به #987654 که حجم هر دو کد 6 بایت هست و شما میای میگی وای خیلی سنگین شد. خوب این مشخصا تلقینه!

مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.