هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: دامبلدور قوی تره یا ولدمورت؟
پیام زده شده در: ۱۱:۴۳ جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰

Time

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۲۳ جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰
آخرین ورود:
۱۴:۴۰ جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰
از اصفهان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
خب راستی در ادامه نظر و تحلیل قبلیم بگم که در سری هری پاتر فقط اشخاصی که دانش و درک زیادی از طلسم ها و جادو ها داشتن میتونستن به همان نسبت هم طلسم ها و جادو هایی رو به تنهایی اختراع کنند. مثلا اگه اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه مثل سیکرت سترایی که طلسم اسنیپ بود. دامبلدور شخصی بود که طلسم ها و جادو هایی زیادی رو به تنهایی اختراع کرد تقریبا بیشتر از هر شخص دیگه ای. این نشون میده دامبلدور دانش و درک خیلی زیادی از جادو داشت.
جی.کی.رولینگ در چندین جای کتاب به سبک منحصر به فرد دامبلدور در مبارزه اشاره میکنه که چندتا سبک مبارزه داشت و همه سعی داشتند از سبکش کپی برداری کنن که هیچ کدوم هم موفق هم نشدن. البته میگن ممکنه ممکنه در آینده اگه کتابی درباره هرمیونی گرنجر نوشته بشه اون کامل سبک دامبلدور را یاد گرفته باشه و اون هم جادوگر خیلی خفنی قراره بشه. البته این فعلا فقط در حد حرف هست.
در بحث دانش که اشاره کردم میگن دامبلدور وقتی در هاگوارتز دانش آموز بوده استادان اون زمان گفتن هاگوارتز تا الان چنین دانش آموز با استعدادی نداشته و بعضی از استادانش حتی گفتن چیزی برای یاد دادن به آلبوس دامبلدور ندارن این نشون میده چه استعداد درخشانی داشته. وقتی هم استاد بوده چه استاد تغیر شکل و چه استاد دفاع در برابر جادوی سیاه، خیلی از دانش آموزان گفتن بهترین استاد هاگواتز دامبلدور هست چه از نظر اخلاق و چه از هر نظر. یک اشاره ای هم به بحث کیمیاگری داشته باشم، دامبلدور دوازده خاصیت خون اژدها رو به تنهایی کشف کرد و به همراه نیکولاس فلامل (یا فلامن) موفق شد سنگ قدرت رو بسازه.
در کل به طور خلاصه این موارد دلایلی هست که من دامبلدور را قدرتمندتر از ولدمورت میدانم.
موفق باشید.

پیام زده شده در: ۳:۰۴ جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰

Time

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۲۳ جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰
آخرین ورود:
۱۴:۴۰ جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰
از اصفهان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
به نظر من دامبلدور قدرتمندتر هست و هم دانش بیشتری داره.
بعضی از کامنت ها رو خوندم بعضیا میگن ولدومورت چون کارای بیشتری انجام داده و خرابی های بیشتری به بار آورده همچنین بعضیا اشاره میکنن که ترس از ولدمورت بیشتر از ترس از دامبلدور هست.
خب اینا هیچ کدومش دلایل قابل قبولی نیست. دامبلدور هم اگه میخواست میتونست بیشتر از ولدمورت خرابی به بار بیاره و کاری کنه که همه ازش بترسن. دامبلدور بعد از مرگ خواهرش آریانا دیگه دنبال جادوی سیاه نرفت چون به خاطر مرگ خواهرش خودش رو مقصر میدونست و اصلا دیگه دنبال قدرت نرفت برعکس ولدمورت که فقط دنبال قدرت بود و جاودانگی و از اینجور چیزا ... . دیگه فکر نکنم بر کسی پوشیده باشه که دامبلدور دنبال قدرت نبود اثباتش هم این که بعد از شکست دادن گریندل والد در دوئل، وقتی دامبلدور استاد دفاع در برابر جادوی سیاه بود بهش مقام وزیر سهر و جادو پیشنهاد شد ولی قبول نکرد. مجددا سه بار دیگه هم در دوران مدیریت در هاگوارتز بهش این مقام پیشنهاد میشه ولی قبول نمیکنه یعنی حداقل چهار بار. پست مدیریت در هاگوارتز رو هم فقط به خاطر اینکه به دانش آموزان اون مدرسه کمک کنه قبول کرد و همیشه میگفت مقام بالا مسئولیت بیشتری داره و وسوسه کنندس.
در مورد قدرت هم که دامبلدور خودش خیلی کم از جادوهای سیاه استفاده میکرد فقط در مواقعی که دیگه حتما لازم میشد بر خلاف ولدمورت که یه مورچه رو هم اگه میخواست بکشه با شدیدترین جادوهای سیاه میکشت. در ضمن دامبلدور به قصد کشتن حریفش مبارزه نمیکرد اصلا بر خلاف ولدمورت که رحم نداشت. حتی خود ولدمورت در مورد اون مبارزه ای که در وزارت خانه با دامبلدور داشت بعدا اعتراف میکنه که دامبلدور فقط با این هدف میجنگیده که ولدمورت رو مجبور به دفاع کنه و قصد کشتنش رو نداشته. چه بسا دیدیم که گریندل والد رو هم نکشت بعد از اون دوئل افسانه ای. یکی از جادوگرانی که بیشترین کنترل رو روی عناصر داشتن دامبلدور بود. البته ولدمورت هم این قدرتش بسیار سطح بالا بود. برای درک این قدرت یاداوری میکنم که حتی شخصی مثل سوروس اسنیپ یا پروفسپر مگ گوناگال (اگه درست گفته باشم) کنترل خیلی خیلی کمی روی عناصر داشتن ولی شخصی مثل دامبلدور میتونست عناصر رو به راحتی کنترل کنه حتی خودش گفته میتونست با ابر چوب دستی فلزات و گیاهان رو هم کنترل کنه و آب و آتش و خاک رو از روی هوا تولید کنه که هیچ وقت هم از این قدرتها استفاده نکرده.
یک نکته مهم دیگه اینکه دامبلدور موقع مرگش فکر کنم تقریبا 150 الی 160 سال سن داشت و تازه به خاطر طلسمی که از نابودی هولکراکس (اگه درست نوشته باشم) بهش منتقل شده بود خیلی ضعیف تر هم شده بود وگرنه در دوران 50 الی 80 سالگی و اینا قدرتش خیلی بیشتر از اینم بود.
در کل در قدرت ولدمورت شکی نیست ولی من نظرم اینکه دامبلدور قدرتمندتر هست حتی بدون چوب دستی کهن چون دامبلدور در مبارزه گریندل والدی که چوب دستی کهن رو داشت رو هم شکست داد به نظرم گریندل والد هم چیزی کم از ولدمورت نداره شاید فرق اصلیشون در هولکراکس های ولدمورت باشه. در کل این نظر من بود.
موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۹:۴۰ جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰

هرمیون گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۴ شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
آخرین ورود:
۱۷:۲۷ دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
از داخل کلاه گروهبندی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 116
آفلاین
ولدمورت قوی تره چون دامبلدور خودش گفت که ولدمورت قدرت هایی رو داره که اون هبچ وقت نداشته.

قدم به قدم تا روشنایی از شمعی در تاریکی تا نوری پر ابهت و فراگیر!!
می جنگیم تا اخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!
برای عشق!!
برای گریفندور!!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۱۰ دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

مارکوس فنویک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۲:۴۰:۰۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
از صومعه ی سند رینگ رومانی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
دامبلدور

Mr.Marcoos Fenoeek

پیام زده شده در: ۱۳:۲۳ یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۸ جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۳:۲۳ شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
از ویزلی آباد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 55
آفلاین
دامبلدور چون که قوی ترین چوبدستی جهان رو داشت البته حتی اگه اون چوبدستی نداشت من بازم می گفتم دامبلدور چون همه می گفتن دامبلدور قدرتمند ترین جادوگره دنیای جادوگریه و تا موقعی که دامبلدور نمرد ولدمورت و مرگ خواراش جرئت نداشتن نزدیک هاگوارتز بشن

پیام زده شده در: ۱۷:۵۰ پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹

ایزابلا تینتوئیستل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۳ شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۰:۴۶ پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰
از ارباب دورم نکن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
صد درصد اربابمون

!Warning
Risk of biting

پیام زده شده در: ۱۱:۰۰ پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹

پومانا اسپراوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۸ یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۹:۲۱ چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰
از خانه گریمولد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 157
آفلاین
سفیدی از سیاهی قدرتمند تره

نیستم ولی هستم

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۴۷ پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹

هافلپاف، محفل ققنوس

گابریل تیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۵ چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۱۶:۵۸:۲۸ چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲
از کتابخونه
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
هافلپاف
محفل ققنوس
پیام: 558
آفلاین
پرچم پرفسور خودمون بالاست!

only Hufflepuff
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۵۱ یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸

جیمز پاتسون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۱ یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۶:۳۴ چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 26
آفلاین
معلومه دامبلدور قوی تره
ولدومرت و افرادش بخاطر ترس از
دامبلدور به هاگوارتز نیومدن
و..

اسلحه نیازی نیست
بد نگاه کنم تو چشات صد نفر میان تو گاردت

بدون نام
شاید خیلی از دوستان گفته باشن دامبلدور و دلیلش رو هم این گفته باشن که لرد تمایلی به مواجه شدن باهاش رو نداشت.
نظر من اینه که لرد از دامبلدور خیلی قدرتمند تره و تنها دلیلش برای مواجه نشدن با دامبلدور این بوده که نمی خواسته ریسک بکنه و هورکراکس هاشو از دست بده.

لردی داریم قدرتمند!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.