هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲۳:۳۶ یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

محفل ققنوس

یوآن آبرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۸ جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۱:۴۱:۱۸
از اکسیژن به دی‌اکسید کربن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 436
آفلاین
اینو هم به پُست قبلی اضافه کنم که چند ماه پیش همچین مشکلی رو در میون گذاشته بودم:

نقل قول:
الآن که داشتم همین پُست رو می‌خوندم، تازه دقت کردم که این کادر متن پُست یه جوری شده. اون کادر آبی پُشتی یه لحظه میاد جلوش و دوباره میره عقب. هی میاد جلوش و دوباره میره عقب. انگار خیلی سنگینه و مرورگرم مدام لایه‌های پُشتی و جلویی رو لود می‌کنه. 
البته اینو بگم که سایت واقعاً سنگین‌تر شده. نسبتاً دیرتر لود میشه. بیشترم طول می‌کشه تا صفحات کامل لود بشن. احتمالاً بخاطر همین عکسای پس‌زمینه‌س... 

الآن تصمیم گرفتم یه کلیپ از این مشکل ضبط کنم و بیام نشونتون بدم:

https://picax.ir/download.php?file=yee1_20200712_234451.mp4

نه تنها حافظه‌ی Cache رو پاک کردم، بلکه با کلّی مرورگر دیگه هم تست کردم و واقعاً فرقی نکرد. با قالب‌های قبلی همچین مشکلی نداشتم. یه حسی بهم میگه دلیلش اینه که توی سایت تصاویر زیادی استفاده شده. چه تصاویر کاربرها (آواتار و امضا) و چه تصاویر توی قالب که توی پُست قبلیم بهشون اشاره کردم.

شایدم دلیل دیگه‌ش این باشه که من با یه گوشی خیلی زپرتی میام و قالب فعلی واسش سنگینه و هی لودش می‌کنه. ولی ملّت که اکثراً با PC میان، واسشون همچین مشکلی پیش نمیاد.

If you smell what THE RASOO is cooking!

پیام زده شده در: ۰:۳۷ پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

محفل ققنوس

یوآن آبرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۸ جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۱:۴۱:۱۸
از اکسیژن به دی‌اکسید کربن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 436
آفلاین
اولش اینو بگم که دمتون گرم که نشستین در مورد ترین‌ها همفکری کردین و بالاخره برش گردوندین. حتی با اینکه صرفاً واسه گروه‌های شیش‌گانه‌س. ایول دارین خلاصه.

خب الآن اگه اجازه بدین، یه موضوع دیگه رو هم می‌خوام در میون بذارم: قالب سایت.

حسن مصطفی: I'm out.

نههههههه! مصی ورژن 2! یه دقه وایسا! باور کن این دفه فرق می‌کنه.
ببین، قبلاً در مورد قالب سایت بحث کردیم و چیزی که باعث میشد بحث رو ادامه ندم "سلیقه‌ی کلّی اعضای سایت" بود. ینی من هرچی قالب پیشنهاد می‌دادم، با انواع رنگ‌بندی، هی می‌گفتی شاید قشنگ باشه، ولی ممکنه به سلیقه‌ی عموم نخوره.

سایت قبلاً چندتا قالب داشت بصورت همزمان. ینی کاربر می‌رفت توی تنظیمات شخصیش و بین اون چندتا قالب، یکی رو انتخاب می‌کرد و براش اعمال میشد.
شاید برای راضی کردن اکثر ملّت، این بهترین راه باشه. ولی گویا ساختن چندتا قالب کار وقت‌گیر و طاقت‌فرساییه.

حالا پیشنهادم چیه؟ پیشنهادم اینه که یه نظرسنجی بذارین و از ملّت بپرسین که دوس دارین قالب سایت چه رنگی و چه شکلی باشه؟
بعد مثلاً چندتا عکس نمونه از چندتا قالب با طراحی‌ها و رنگ‌بندی‌های مختلف رو بذارین (طبیعتاً با استفاده از ادیت و فوتوشاپ. ) و ملّت هم به هرکدوم که خوششون اومد رأی بدن. بیشترین قالبی که رأی آورد، به عنوان قالب سایت انتخاب میشه... به نظرم این بهترین روش واسه اینه که ملّت بیشترین رضایت ممکن رو از قالب سایت داشته باشن.

و صد البته که این وسط، وقت و حوصله‌ی طراح و اعمال‌کننده‌ی قالب تو اولویته.

ولی اگه بخوام نظر شخصیمو بدم... شخصاً از این قالب فعلی خوشم نمیاد. مخصوصاً رنگ کادری که متن پُست روشه. وقتی پُستا رو می‌خونم حس می‌کنم دارم کتاب شعر می‌خونم. یه حالت کهن داره که به حال و هوای سایت نمی‌خوره.

به نظرم این کادر باید رنگی داشته باشه که خواننده رو زده نکنه. رنگ زرد یا کرمی و اینا رنگ‌های مناسبی نیستن به نظرم. اگه سایت شاعری و اینا بود که یه چیزی. ولی این رنگا اصلاً به فضای رول‌های سایت نمی‌خورن. قالب قبلی کادر پُستش آبی روشن بود و رنگ خیلی مناسب‌تری بود. جادویی‌تر بود. با فضای فانتزی و طنز و کارتونی رول‌ها مچ بود.
Check this out:
https://web.archive.org/web/2017101109 ... ewtopic.php?topic_id=1029

کلاً رنگ‌بندی از نظر روحی و روانی خیلی تأثیر می‌ذاره. مثلاً اون قالب سبزی که یه مدت خیلی کوتاه ازش استفاده کردین، واقعاً عالی بود. یه حس و حال سرسبزی عجیبی رو داشت. حتی پُست‌های اسپم هم باهاش جذاب و شیرین شده بودن. ولی نمی‌دونم چرا خیلی زود برش داشتین؟

ولی جدا از قضیه‌ی رنگ‌بندی... من شدیداً نظرم روی اینه که سایت یه حالت متریال و یکدست داشته باشه. ینی تا جایی که ممکنه عکس نداشته باشه یا واسه تزئین کادرها از هیچ تصویر پس‌زمینه‌ای استفاده نشه. مثلاً اون عکس هدر گنده‌ی بالایی کلاً نباشه و به‌جاش از یه کادر رنگی متریال استفاده بشه. همینطور تصاویر پس‌زمینه‌ای که واسه بلاک‌ها استفاده شده. اینا بهتره حذف بشن.

به نظرم آیکن‌ها و شکلک‌ها و آواتارها (و بعضاً امضاهای عکس‌دار) کافین به عنوان تصاویری که توی سایت استفاده میشن. تصاویر اخبار و مقالات رو هم به جمعشون اضافه کنین. اینا به اندازه‌ی کافی دیتا مصرف می‌کنن... اینکه جای جای سایت از تصاویر استفاده بشه، مصرف دیتا رو خیلی بیشتر می‌کنه و سرعت لود سایت رو هم کمتر می‌کنه.

حالا من صرفاً نظرمو گفتم، ببینم شماها چی میگین.

ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۹ ۱:۰۵:۳۶
ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۹ ۱:۱۴:۳۸
ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۹ ۱:۲۷:۴۶
ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۹ ۱۰:۰۲:۰۱

If you smell what THE RASOO is cooking!

پیام زده شده در: ۱۸:۱۶ چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹

مافلدا هاپکرک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۰ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۸:۵۰:۵۱ شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
مدیر فنی
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 85
آفلاین
نمیدونم چرا دلم میخواد اول جواب سیریوس رو بدم ... ولی دلم میخواد اول جواب سیریوس رو بدم.

ببم جان! میدانی فرق مابین مدیریت زحمت کش که مشغول کار و شخمه، و کاربری که در لایه های زیرین پستت داری براش دل میسوزانی چیست؟ این که مدیریت به محض این که با یک ایده و پیشنهاد مواجه میشه، بدین صورت () در نمیاد و هیجان زده به سمت عملی کردنش پیش نمیره. برای همین من باب مثال توی مدت یک هفته، 5 مورد تغییر گروه و تغییر شناسه انجام نمیده. به این جاش فکر میکنه که وقتی بعد سالیان سال یک برنامه ای حذف شده، حکمتش چی بوده؟ میره بحث های در گرفته در اون دوره رو بالا پایین میکنه، تصمیم گیرندگان وقت رو میابه و نظرشون رو جویا میشه، اتاق فکر تشکیل میده که ببینه آیا میشه طرح جدیدی زد که هم به خواسته ی کاربر جامه عمل بپوشونیم هم ایراداتی که واس خاطرش این قضیه حذف شده اصلاح بشه؟ خلاصه که یه ریپلای ساده زدن با محتوای «موافقیم» یا «مخالفیم» بدون این که واقعا ببینیم قضیه به صلاح هست یا نیست، کاری نداره. همه ی مدیرا هم از زمان ثبت این درخواست لاگین کردن و پست زدن، پس امکانش رو داشتن که از بذل نمک شما در این تاپیک جلوگیری کنن. آره.

در پاسخ به پاپی قدیمی:

درود. ممنون که همواره از ایده پردازی برای سایت دریغ نمیکنی و این ارزش قائل بودنت رو میرسونه. مدیریت این موضوع رو ارج مینهه.

و اما در مورد ترین ها، دلایلی در مخالفت با ترین ها بیان شده. بدون قضاوت در مورد درستی و غلطیشون، فقط بعضی از اون ها رو نقل میکنم:

اول از همه ...
«باور کنین وجود ترین‌ها خیلی مهمه و انگیزه میده به خیلیا»
اهمیت داشتن ترین ها فقط همین یک وجه انگیزه بخشی رو نداره. شاید یک نفر، به نیت گرفتن رنک، انگیزه مضاعفی برای فعالیت داشته باشه. اما افرادی هم هستن که تاثیر اصلی ترین ها روشون منفیه.
مواردی رو میتونم بهت معرفی کنم که به اذعان خودشون یا بعد از گرفتن یک رنک، احساس کردن بهتره تصویر در اوج ازشون باقی بمونه و انتظارات ازشون رفته بالا و فعالیتشون رو کمرنگ کردن چون میترسیدن نتونن همون قدر خوب باشن که رای دهنده ها فکر میکردن هستن. فکر کنم خودت بتونی با رجوع با حافظت، اعضایی رو به یاد بیاری که بعد از گرفتن رنک «بهترین تازه وارد» دیگه فعالیت نکردن.
یا مواردی که بعد از نرسیدن به یک رنک که فکر میکردن حقشونه، ناامید شدن و به فعالیت ادامه ندادن.
این از بحث انگیزه که میبینی میتونه منفی هم باشه.

علت دیگه ای که ترین ها کنار گذاشته شد، بی ارزش شدن نتایجش طبق گفته خود کاربرا بود. مثلا فرض کن اعضای اسلیترین همه به یکی از اعضای گروه خودشون رای دادن و اعضای ریونکلاو هم به یکی از اعضای گروه خودشون. حالا اسلیترین بیشتر عضو داشته و اون کاربر انتخاب شده. دو حالت وجود داره، یا واقعا حقش بوده، در این صورت ریونی ها ارزش فعالیتش رو با گفتن «هم گروهیاش رفاقتی بهش رای دادن» از بین میبرن. یا فقط به خاطر رای هم گروهیاش انتخاب شده. که خوب باز هم بی ارزشه.

موضوع دیگه، نادیده گرفته شدن فعالیت های مستمر در برابر فعالیت های دوره ای بود. یعنی مثلا کاربری که در طول فصل هفته ای دو تا پست زده (26 تا) معمولا رنک فعالترین عضو رو به کاربری که فقط در دو هفته ی قبل از شروع ترین ها هفته ای پنج تا پست ده (10 تا) میباخت.

موضوع دیگه که بعد از تجمیع رنک ها پیش اومده بود (یعنی رنک ها عنوان خاصی نداشته باشن) این بود که مثلا فرض کن جیمز سیریوس پاتر الان سه دوره متوالیه که به خاطر رول نویسی خفنش مدال مرلین گرفته. بعد توی این دوره برای روحیه دادن به یک تازه واردی، رای ها به اون شخص داده میشه. جیمز میتونه به صورت کاذب احساس افت کردن بکنه؟ یا خیال کنه دیگه از رول هاش به قدر سابق استقبال نمیشه و سرد شه؟

بگذریم از پیام های «خواهش میکنم به من رای بده» یا «به من رای بده که بیای تو کابینه وزارت» یا تصوراتی مثل «فلانی که عضو خفنیه به بیساری رای داده پس ما هم به بیساری رای بدیم» حال آن که فلانی خواسته به رفیقش حال بده ...

موارد و مثال های جزیی خیلی بیشتری وجود داره که من از بیان همه اون ها عاجزم و تکرار میکنم که شاید با ایراد داشتن بعضی از اون ها موافق هم نباشم.

با وجود تمام این موارد، اعضای زیادی هم طرفدار ترین ها هستن یا انتخاب شدن فردی که شاید شایسته نباشه رو دلیل مناسبی برای حذف ترین ها نمیبینن.

با توجه همه آن چه گفته شد، تصمیم نهایی مدیریت بر این شد که ترین ها به صورت ماهانه و اختصاصی برای هر یک از 6 گروه اصلی سایت برگزار بشه. یعنی هر ماه 6 رنک تحت عنوان «گریفیندوری ماه» «اسلیترینی ماه» «ریونکلاوی ماه» «هافلپافی ماه» «مرگخوار ماه» «محفلی ماه» خواهیم داشت که با رای گیری در بین اعضای هر گروه انتخاب میشه. جزییات برگزاری ترین ها و زمان اولین دوره، به اطلاع ناظرین این گروه ها میرسه.

مافلدا هاپکرک هستم.
مشاور سایت و راهنمای اعضای سایت...

پیام زده شده در: ۱۵:۵۰ دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹

گریفیندور، محفل ققنوس

سیریوس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۹ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۲:۱۷:۰۹
از خونِ جوانان محفل لاله دمیده...
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
گریفیندور
ناظر انجمن
پیام: 167
آفلاین
نقل قول:

پاپی کاکستون old نوشته:
مودیران سلام!

بذارین صراحتاً بگم که به نظرم ترین‌ها نباید حذف میشد. بلکه باید تغییر حالت می‌داد به یه فرمت ایده‌آل که اولاً رنک‌ها تعدادشون کمتر بشه و ترین‌ها از اون شلوغی در بیاد و دوماً تا جایی که امکانش هس، بشه بامعناتر و باارزش‌ترش کرد.

باور کنین وجود ترین‌ها خیلی مهمه و انگیزه میده به خیلیا. مخصوصاً اعضایی که یا تازه‌واردن یا خیلی فعالن و دوس دارن که بخاطر فعالیت‌شون در طول اون فصل، یه رنکی داشته باشن کنار اسمشون.
حس خوبی میده واقعاً.
می‌دونم هدف از فعالیت توی این سایت این نیس که رنک بگیری. المپیک نیستش که فقط مدال بگیری و پزش رو بدی... ولی وجود ترین‌ها و رنک‌ها می‌تونه به خیلیا یه‌کم انگیزه و انرژی تزریق کنه.

خلاصه که من در اقدامی خودجوش، ترین‌های ایده‌آلم رو لیست کردم و تصمیم گرفتم اینجا باهاتون در میون بذارم.

اولش اینو بگم که به نظرم ترین‌ها باید بصورت فصلی باشه. هر دو ماه یه بار خیلی تکراری میشه و هر چهار ماه یه بار خیلی طولانی میشه. همون هر 3 ماه یه بار (یا بصورت فصلی) بهتره به نظرم.

حالا رنک‌ها...
قبلاً واسه ترین‌های عمومی سایت 6تا رنک داشتیم که به نظرم زیادی شلوغ کرده بودن ترین‌ها رو. واسه همین سعی کردم رنک‌ها رو با همدیگه ادغام کنم تا هم خلوت‌تر بشه، هم اینکه ارزش رنک‌ها بیشتر بشه.
اینم از رنک‌هایی که مد نظرمه:

بهترین تازه‌وارد فصل:
توضیحش واضحه. بهترین تازه‌واردی که توی اون فصل عضو شده.

بهترین ایده‌پرداز:
این رنک متعلق به کسیه که یه فعالیت جدیدی رو به سایت تزریق کرده باشه. این فعالیت می‌تونه یه سوژه‌ی جدید توی یکی از تاپیکای ایفای نقش باشه (یا حتی یه تاپیک جدید توی انجمن‌های ایفای نقش باشه) یا اینکه می‌تونه یه فعالیت کاملاً جدید باشه. مثلاً یه مسابقه‌ی جدید یا کلاً یه نوع فعالیت جدید. مثلاً پادکست!
هرکی ایده‌ش پُرطرفدارتر باشه، میشه بهترین ایده‌پرداز اون فصل.

جادوگر فصل:

به شخصی میگن که در طول فصل: فعالیت زیادی توی بخش ایفای نقش داشته باشه، نقد کنه، هوای انجمن‌های تحت نظارتش رو داشته باشه، توی بحث با مدیرا و اعضا شرکت داشته باشه، تازه‌واردا رو راهنمایی کنه، خبر و مطلب و ترجمه ارسال کنه، اگه مدیره به وظایفش به خوبی رسیدگی کنه...

حالا نمیگم همه‌ی اینا رو با هم داشته باشه، منظورم اینه که داشتن دو یا چندتا از این فعالیتا تأثیر می‌ذاره واسه داشتن رنک "جادوگر فصل".
ولی مهم‌ترین لازمه‌ش داشتن فعالیت زیاد توی بخش ایفای نقشه.

بهترین نویسنده‌ی فصل:
این رنک متعلق به کسیه که در طول فصل بهترین رولا رو زده باشه از نظر اکثر ملّت. لزومی نداره که طرف بیشترین فعالیت رو داشته باشه، ولی در طول فصل باید تعداد رولاش حداقل دو رقمی شده باشن و دور و برای 15 رول رو زده باشه دیگه. ولی رولاش از نظر کیفی باید بهترین و پُرطرفدارترین باشن در مقایسه با رول‌های اون فصل.

این از ترین‌های عمومی سایت...

حالا ترین‌های انجمن‌های خصوصی...
انجمن‌های خصوصی قبلاً ترین‌هاشون سه‌تا رنک داشت: بهترین نویسنده، فعال‌ترین عضو، بهترین تازه‌وارد.
ولی نظرم اینه که به‌جای اینا، یه رنک کلّی داشته باشیم که متعلق به کسی باشه که کلاً فعال‌ترین و شایسته‌ترین عضو اون گروه بوده باشه توی اون فصل.

این مخصوصاً به تازه‌واردا خیلی انگیزه میده... ینی قبلاً اینجوری بود که مثلاً یه تازه‌وارد گریفیندوری واسه بدست آوردن یه رنک گریفیندوری، دوتا رول میزد و خیلی زپرتی‌طور رنک بهترین تازه‌وارد گریفیندور رو می‌گرفت. ینی با دوتا رول "رنک" می‌گرفت!
ولی اگه هر سه‌تا رنک (بهترین نویسنده، فعال‌ترین عضو، بهترین تازه‌وارد) با همدیگه ادغام بشن و تبدیل بشن به "بهترین گریفیندوریِ فصل" دیگه همه‌ی گریفیندوریا، چه تازه‌وارد و چه باتجربه، می‌دونن که فقط یه رنک موجوده و خودش تنهایی اندازه‌ی سه‌تا رنک قبلی ارزش و معنا داره. واسه همین به دست آوردنش خیلی جذاب‌تر میشه.

کلاً ترین‌های عمومی و خصوصی اینجوری میشن:

عمومی:
- بهترین تازه‌وارد فصل
- بهترین ایده‌پرداز فصل
- جادوگر فصل
- بهترین نویسنده‌ی فصل

خصوصی:
- محفلیِ/مرگخوارِ/گریفیندوریِ/ریونکلاویِ/اسلیترینیِ/هافلپافیِ شایسته‌ی فصل

بازم میگم... ترین‌ها یه چیزیه که باید راست و ریستش کرد و به فرمت ایده‌آلش رسوند به‌جای اینکه کلاً حذف بشه.

بی‌صبرانه منتظر نظراتتون هستم...

سلام جیگر.
ببین مدیران سخت مشغول کار و شخم بودند، منو فرستادند پاسخ شمارو بدم. به جزء فامیلت، نمره‌ت بیسته. شاید تو هم اگر فامیلی خوبی داشتی بتو گیر نمیدادن. نمیدانم! آخه این چه فامیلی منشوریههههه؟ خجالت بکش. بی حیا. بی ادب. بگذریم...
پایان پیامت نوشتی بی صبرانه منتظر نظرات هستی. آخه بی صبرانه جیگر؟ بابا ول کن. بیا گریمولد فارغ از جهان قهوه ای، نوشیدنی چیزی بخوریم. جایی خبری نیست. دیدی که بی صبرانه پاسخی هم دریافت نکردی.
من عاشق شما دغدغه مندام. دمتون گرم. خیلی خوبید. از کف میجوشید!

حالا اگر پاسخ نهایی پیامت رو میخوای، 100 گالیون بده عمو تا بگم قضیه چیه. (تا مدیران نیومدند و باج گیری را کشف کنند، صحنه را ترک میکند.)

تصویر کوچک شده

We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on...that's who we really are

پیام زده شده در: ۱۹:۳۲ جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹

پاپی کاکستون old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۲۵ یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۶:۲۸ پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹
از شوما چه پنهون...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 4
آفلاین
مودیران سلام!

بذارین صراحتاً بگم که به نظرم ترین‌ها نباید حذف میشد. بلکه باید تغییر حالت می‌داد به یه فرمت ایده‌آل که اولاً رنک‌ها تعدادشون کمتر بشه و ترین‌ها از اون شلوغی در بیاد و دوماً تا جایی که امکانش هس، بشه بامعناتر و باارزش‌ترش کرد.

باور کنین وجود ترین‌ها خیلی مهمه و انگیزه میده به خیلیا. مخصوصاً اعضایی که یا تازه‌واردن یا خیلی فعالن و دوس دارن که بخاطر فعالیت‌شون در طول اون فصل، یه رنکی داشته باشن کنار اسمشون.
حس خوبی میده واقعاً.
می‌دونم هدف از فعالیت توی این سایت این نیس که رنک بگیری. المپیک نیستش که فقط مدال بگیری و پزش رو بدی... ولی وجود ترین‌ها و رنک‌ها می‌تونه به خیلیا یه‌کم انگیزه و انرژی تزریق کنه.

خلاصه که من در اقدامی خودجوش، ترین‌های ایده‌آلم رو لیست کردم و تصمیم گرفتم اینجا باهاتون در میون بذارم.

اولش اینو بگم که به نظرم ترین‌ها باید بصورت فصلی باشه. هر دو ماه یه بار خیلی تکراری میشه و هر چهار ماه یه بار خیلی طولانی میشه. همون هر 3 ماه یه بار (یا بصورت فصلی) بهتره به نظرم.

حالا رنک‌ها...
قبلاً واسه ترین‌های عمومی سایت 6تا رنک داشتیم که به نظرم زیادی شلوغ کرده بودن ترین‌ها رو. واسه همین سعی کردم رنک‌ها رو با همدیگه ادغام کنم تا هم خلوت‌تر بشه، هم اینکه ارزش رنک‌ها بیشتر بشه.
اینم از رنک‌هایی که مد نظرمه:

بهترین تازه‌وارد فصل:
توضیحش واضحه. بهترین تازه‌واردی که توی اون فصل عضو شده.

بهترین ایده‌پرداز:
این رنک متعلق به کسیه که یه فعالیت جدیدی رو به سایت تزریق کرده باشه. این فعالیت می‌تونه یه سوژه‌ی جدید توی یکی از تاپیکای ایفای نقش باشه (یا حتی یه تاپیک جدید توی انجمن‌های ایفای نقش باشه) یا اینکه می‌تونه یه فعالیت کاملاً جدید باشه. مثلاً یه مسابقه‌ی جدید یا کلاً یه نوع فعالیت جدید. مثلاً پادکست!
هرکی ایده‌ش پُرطرفدارتر باشه، میشه بهترین ایده‌پرداز اون فصل.

جادوگر فصل:

به شخصی میگن که در طول فصل: فعالیت زیادی توی بخش ایفای نقش داشته باشه، نقد کنه، هوای انجمن‌های تحت نظارتش رو داشته باشه، توی بحث با مدیرا و اعضا شرکت داشته باشه، تازه‌واردا رو راهنمایی کنه، خبر و مطلب و ترجمه ارسال کنه، اگه مدیره به وظایفش به خوبی رسیدگی کنه...

حالا نمیگم همه‌ی اینا رو با هم داشته باشه، منظورم اینه که داشتن دو یا چندتا از این فعالیتا تأثیر می‌ذاره واسه داشتن رنک "جادوگر فصل".
ولی مهم‌ترین لازمه‌ش داشتن فعالیت زیاد توی بخش ایفای نقشه.

بهترین نویسنده‌ی فصل:
این رنک متعلق به کسیه که در طول فصل بهترین رولا رو زده باشه از نظر اکثر ملّت. لزومی نداره که طرف بیشترین فعالیت رو داشته باشه، ولی در طول فصل باید تعداد رولاش حداقل دو رقمی شده باشن و دور و برای 15 رول رو زده باشه دیگه. ولی رولاش از نظر کیفی باید بهترین و پُرطرفدارترین باشن در مقایسه با رول‌های اون فصل.

این از ترین‌های عمومی سایت...

حالا ترین‌های انجمن‌های خصوصی...
انجمن‌های خصوصی قبلاً ترین‌هاشون سه‌تا رنک داشت: بهترین نویسنده، فعال‌ترین عضو، بهترین تازه‌وارد.
ولی نظرم اینه که به‌جای اینا، یه رنک کلّی داشته باشیم که متعلق به کسی باشه که کلاً فعال‌ترین و شایسته‌ترین عضو اون گروه بوده باشه توی اون فصل.

این مخصوصاً به تازه‌واردا خیلی انگیزه میده... ینی قبلاً اینجوری بود که مثلاً یه تازه‌وارد گریفیندوری واسه بدست آوردن یه رنک گریفیندوری، دوتا رول میزد و خیلی زپرتی‌طور رنک بهترین تازه‌وارد گریفیندور رو می‌گرفت. ینی با دوتا رول "رنک" می‌گرفت!
ولی اگه هر سه‌تا رنک (بهترین نویسنده، فعال‌ترین عضو، بهترین تازه‌وارد) با همدیگه ادغام بشن و تبدیل بشن به "بهترین گریفیندوریِ فصل" دیگه همه‌ی گریفیندوریا، چه تازه‌وارد و چه باتجربه، می‌دونن که فقط یه رنک موجوده و خودش تنهایی اندازه‌ی سه‌تا رنک قبلی ارزش و معنا داره. واسه همین به دست آوردنش خیلی جذاب‌تر میشه.

کلاً ترین‌های عمومی و خصوصی اینجوری میشن:

عمومی:
- بهترین تازه‌وارد فصل
- بهترین ایده‌پرداز فصل
- جادوگر فصل
- بهترین نویسنده‌ی فصل

خصوصی:
- محفلیِ/مرگخوارِ/گریفیندوریِ/ریونکلاویِ/اسلیترینیِ/هافلپافیِ شایسته‌ی فصل

بازم میگم... ترین‌ها یه چیزیه که باید راست و ریستش کرد و به فرمت ایده‌آلش رسوند به‌جای اینکه کلاً حذف بشه.

بی‌صبرانه منتظر نظراتتون هستم...

ویرایش شده توسط پاپی کاکستون در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۳۰ ۱۹:۳۷:۵۹
ویرایش شده توسط پاپی کاکستون در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۳۰ ۱۹:۴۰:۲۸
ویرایش شده توسط پاپی کاکستون در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۳۰ ۱۹:۵۵:۴۴

پیام زده شده در: ۱۴:۱۰ شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

فنریر گری‌بک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۱ جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۲۳:۰۱ سه شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲
از زیر سایه ارباب
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 552
آفلاین
نقل قول:

چارلی ویزلی نوشته:
سلام.
من یه پیشنهاد برای سایت دارم.
به نظر من شما میتونین یه گروه مانندی،چیزی بسازین که مخصوص کارهای مخفی باشه. (یه جورایی ضد هاگوارتز)ولی خودتونم غیر محسوس نظارت کنین.
یه پیشنهاد دیگه دارم.
شما میتونین یه بازی آنلاین رو به اعضای سایت معرفی کنید و مسابقات کوییدیچ اونجوری برگزار بشه.
یعنی از طریق بازی آنلاین گروه ها با هم مسابقه بدن.

سلام چارلی.
چطوری؟

در مورد گروه های مخفی... الان به تعداد زیادی از این گروها وجود داره. از گروه های چهارگانه هاگوارتز بگیر تا محفل ققنوس و مرگخواران. و اگر منظورت صرفا یه انجمن یا محل برای دور همی هستش، که خب اینم به تعداد کافی وجود داره، مثل اوباش هاگزمید و گروه ضربت دیاگون و اداره کاراگاهان و...
و البته منظورت از کارهای مخفی چیه؟ میشه یه مقدار شرح بدی؟

در مورد بازی آنلاین... هدف سایت اصلا ایفای نقش و نوشتن هست. چرا باید همچین کاری کنیم و هدف سایت کلا بره زیر سوال؟ الانم که مسابقات کوییدیچ به همون سبک کتاب برگزار میشن اصلا.

و اما اگر نظر یا انتقاد یا پیشنهاد دیگه ای راجع به ایفای نقش داشتی، حتما به این تاپیک مراجعه کن.

موفق باشی.

پیام زده شده در: ۲۰:۱۱ شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹

چارلی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۱ دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۱۶:۳۵ سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
سلام.
من یه پیشنهاد برای سایت دارم.
به نظر من شما میتونین یه گروه مانندی،چیزی بسازین که مخصوص کارهای مخفی باشه. (یه جورایی ضد هاگوارتز)ولی خودتونم غیر محسوس نظارت کنین.
یه پیشنهاد دیگه دارم.
شما میتونین یه بازی آنلاین رو به اعضای سایت معرفی کنید و مسابقات کوییدیچ اونجوری برگزار بشه.
یعنی از طریق بازی آنلاین گروه ها با هم مسابقه بدن.

من یه گریفیندوری امتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۲۶ دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۳:۴۲:۲۱
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 159
آفلاین
نقل قول:

زاخاریاس اسمیت نوشته:
سلام
چرا هیچکسی تو ویزنگاموت فعالیت نمیکنه؟

سلام.
اگر منظورت فعالیت کردن اعضای عادی ایفای نقش داخل اون انجمن هست که از خودشون میتونی سوال کنی.
اگر هم منظورت ناظران اون انجمن یا همون جادوکاران هست که میتونی توی تاپیک "الو، جادوکار؟پاسخگوی سؤالات ایفای نقش" از خودشون بپرسی چرا فعال نیست انجمن شون. حداقل یکیشون اخیراً از سایت بازدید داشته.

پیام زده شده در: ۱۱:۳۷ یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

زاخاریاس اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۶ دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
از وقتی که ناظر بشم پدر همتونو درمیارم.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 349
آفلاین
سلام
چرا هیچکسی تو ویزنگاموت فعالیت نمیکنه؟

ویرایش شده توسط زاخاریاس اسمیت در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۴ ۱۱:۴۷:۲۷

هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۱۷ دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۳:۴۲:۲۱
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 159
آفلاین
نقل قول:

راستش من هنوزم نمی‌دونم که چرا نباید سایت گروه داشته باشه توی تلگرام. آخه واقعاً هیچ مشکلی توش نمی‌بینم. تا حالا هم نشده کسی بهم جواب مفصل و قانع‌کننده بده. پس خواهشاً یکی بیاد و یه جواب درست و حسابی بده که چرا خوب نیس و نباید داشته باشیم همچین چیزی.
اگه قانع شدم، قول میدم دیگه حرفشو هم نزنم.

چند روز پیش جادوگران بعد ازشونزده سال تغییر سرور داد و به سرورهای داخلی منتقل شد در راستای همون بحثی که مدتی پیش بالا گرفت در مورد نت ملی و محدودیت دسترسی به برخی سایت های خارجی. این انتقال اگرچه محدودیتی نباید بیاره اساساً برای سایت ولی به این معنی هست که احتمالاً محتوای اینجا بیشتر رصد میشه و مدیران گرفتار سایت مسئولیت بیشتری دارن روی محتوای سایت. قبلاً هم به دلیل داشتن سابقه مسدود شدن ما تصمیم گرفتیم کلاً فعالیت هایی که یه جورایی به اپ ها یا سایت های ف.ی.ل.ت.ر شده مربوط میشن (از جمله فیس بوک، توییتر تلگرام، و ...) رو ساپورت نکنیم چون دنبال دردسر نبودیم برای اینکه مجددا گیر بدن بهمون و همینجوریشم خیلی ها درکی از ایفای نقش بر مبنای نوشتن ندارن و تصور میکنن اینجا وبسایت ترویج تردستی یا جادوگری و دعانویسی و امثال این چیزا هست.

الانم با این تغییر سرور، درج شدن آیکن یا لینک برای گروه تلگرامی، علیرغم اینکه ذکر کنیم مسئولیتی نداریم، برامون در واقع مسئولیت میاره چون درجش کردیم و چون چت هست و کانال نیست، عملاً مدیران سایت نمیتونن مستقیماً روی گفتار دیگران نظارت کنن. در نتیجه وقتی عمومی باشه، یک عضو جدید که شاید سنش بالا نباشه قاطی یه چت با افرادی میشه شاید با سن بیشتر و حالا تصادفی یکی عمدی یا غیر عمد (نمونه ش پیش اومده قبلا) یه چیزی میگه که عموماً زشت تلقی میشه یا امثال اون. در نتیجه افرادی که حالا مدعی هست اگه دسترسی پیدا کنن از این سایت به چنین فضایی و تصادفا چنین اتفاقی بیوفته، مسئولیت متوجه سایت جادوگران خواهد بود.

در مورد اینستاگرام و کانال تلگرام (که باز رویکرد چت ندارن) هم تلاش هایی شد مدتی اما مسئولینش جالب پیش نبردن اهداف اصلیش رو و کیفیتش بالا نبود. در نتیجه تصمیم گرفتیم روی همین سایت متمرکز باشیم.

اعضای سایت یا گروه ها یا هر دسته ای که خودشون رو گروه میدونن در سایت میتونن برای خودشون گروه های چت خارج از سایت داشته باشن ولی سایت نمیتونه تبلیغ کنه براشون و لینک یا ایکن دعوت بذاره. خودشون میتونن خصوصی همدیگه رو دعوت کنن اگه بخوان.

ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۳۹۹/۱/۲۵ ۰:۲۶:۲۳

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.