هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس مراقبت از موجودات جادويي
پیام زده شده در: ۲:۱۷ یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹

رکسان ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۳ پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۴:۵۵ شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰
از ش چندشم میشه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 219
آفلاین
۱.

سوووووووسک! عه، ایناها جانور نمائه، داره فرار میکنه. جانورنماها هم، حتی اگه شکل سوسک باشن از سوسک چندششون میشه.

۲.

آفتاب پرست. در صورت مشاهده چیز ترسناک مثل قیچی میتونم سریع استتار کنم تا نیاز نباشه توی ترک دیوار قایم شم. البته جای بدی نیست، راهش دوره. خونه ریدل ها دیوار ترک خورده نداره که.

3.

بله. علاوه بر چیزی که بالا گفتم، میتونیم تاره مردمو هم پخ کنیم. نمیدونم چیش ترس داره، ولی مردم میترسن.

رکسان خالی... خالی خالی! بدون ویزلی!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۲۶ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

زاخاریاس اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۶ دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
از وقتی که ناظر بشم پدر همتونو درمیارم.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 349
آفلاین
سلام پروفسور وارنر!

یک جانور رو انتخاب کنین و توضیح بدین که چطور می‌شه نوع جانورنماش رو از واقعیش تشخیص داد. (5 امتیاز)
روباه! آره روباه! اگه واسه روباه سخن رانی انتخاباتی کنین. جانور واقعیش که رد میشه میره. اما جانورنماش نعلبکی صبرش پر میشه و میاد میگه :
-داداش داری اشتباه میزنی!

این جانور نماهای روباه آدمای خیلی مردم فریبی هستن. خودشون صد تا کاندیدا درس میدن.

فرض کنین به شما حق انتخاب دادن که یک جانور رو به میل خودتون برای جانورنما شدن انتخاب کنین. چه جانوری رو انتخاب می‌کنین؟ چرا؟ (4 امتیاز)

همین روباها! سخنور و پاچه خوارا و عاشقای قدرت در دنیای حیوونا. با زبونشون هر چی میخوان به دست میارن. حتی ناظر میشن. اینا میدونن قدرت ندارن. اینا میدونن فقط زبونن و بس. ولی دلشون پر میزنه برای اینکه یه بار دیگه ناظر صحرای کالاهاری بشن!

دوست داشتین جانورنما بشین؟ چه آره و چه نه، دلیلش رو بگین. (1 امتیاز)

نه! اولا نظارت صحرای کالاهاری به چه درد آدم میخوره. دوما اگه جانور نما بشم فردا پس فردا دشمنام هر چی حیوون میبینن میخوان به عنوان جانور نمام بکشن. من جون کسیو نمیخوام به خطر بندازم. حتی حیواناتو. (الکی مثلا من خیلی آدم مهمیم.)

هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۴۳ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

HarryFatima

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۴۰ شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۰:۳۵:۰۳ دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 26
آفلاین
تکلیف جلسه اول درس مراقبت از موجودات جادویی

نقل قول:
1. یک جانور رو انتخاب کنین و توضیح بدین که چطور می‌شه نوع جانورنماش رو از واقعیش تشخیص داد. (5 امتیاز)

میمون. واضحه اگر واقعا خودش باشه چشم تو چشم که میشیم اون ادای منو در میاره ولی اگر میمون نما باشه من اداشو در میارم.

نقل قول:

2. فرض کنین به شما حق انتخاب دادن که یک جانور رو به میل خودتون برای جانورنما شدن انتخاب کنین. چه جانوری رو انتخاب می‌کنین؟ چرا؟ (4 امتیاز)

شیر ...
خب چیه؟ شیر شجاعت و جسارتی داره که بنظرم مثل خودمه

نقل قول:

3. دوست داشتین جانورنما بشین؟ چه آره و چه نه، دلیلش رو بگین. (1 امتیاز)

آره...
خیلی باحاله. مثلا میتونم حال اونایی که ضد حال میزنن یا ادعا میکنن یا اوسکولن رو بگیرم

پیام زده شده در: ۱۳:۳۶ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

مرگخواران

ادوارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۱۹:۰۲ پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲
از باغ خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 196
آفلاین
1. یک جانور رو انتخاب کنین و توضیح بدین که چطور می‌شه نوع جانورنماش رو از واقعیش تشخیص داد. (5 امتیاز)

این روش برای همه جانورها عملیه. کافیه به یه جبهه توهین بشه. اگه تو یه مکان دو نفر از دو جبهه باشن خودشون رو لو میدن. چرا؟ چون اونی که به جبهه‌ش توهین شده مخالفت می‌کنه و اونی که تو جبهه مخالفه موافقط می‌کنه.
البته این روش خیلی بده. روش بهتری هم هست که البته باید بدونید کی به جانور تبدیل شده. مثلا اگه رودولف تبدیل شده باشه، کافیه عکس یه کمالات رو به سمت جانورها بگیری. خودش میاد. و مثلا اگه بلاتریکس تبدیل شده باشه کافیه که عکس رودولف رو با یه کمالات نشون بدین.

2. فرض کنین به شما حق انتخاب دادن که یک جانور رو به میل خودتون برای جانورنما شدن انتخاب کنین. چه جانوری رو انتخاب می‌کنین؟ چرا؟ (4 امتیاز)

خرچنگ. چون شبیه ترین موجود به یک قیچی‌ئه. و اینکه همیشه بهشون ظلم شده. مثل قیچی‌ها.

نه. چون به صورت قیچی بیشتر می‌تونم به ارباب خدمت کنم تا خرچنگ.

تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

نهی از معروف و امر به منکر.

پیام زده شده در: ۱۲:۴۴ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

لاوندر براون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۸ دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۱۸:۲۴:۵۴ سه شنبه ۱۲ دی ۱۴۰۲
از عشق من دور شو!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 263
آفلاین
نقل قول:

جانور نما ها رو میشه از روی رفتارشون تشخیص داد چون اونا مثل آدما فکر میکنن. مثلا یه جانور نمای زنبور هیچ وقت گول آزمایش های علمی ماگل ها رو نمیخوره.مثلا به سمت کارت های رنگی که بقیه زنبور ها فکر میکنن گله نمیره

نقل قول:

دوست داشتم یه سانتور باشم.برای قدرت پیش بینی آینده

نقل قول:

بله؛چون تجربه ی متفاوتی هست.

تصویر کوچک شده

دختری تنها در میان باد و طوفان...

آیا او را رهایی خواهد بود از این شب غربت؟

یا مامانش دوباره او را به خانه راه خواهد داد؟

او در کوچه ی سرد قدم برمیدارد ومی اندیشد:

آیا ریختن آبلیمو در قهوه ی مادر کار درستیست؟

پیام زده شده در: ۱۲:۳۹ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

فلور دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۱ یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۲:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 196
آفلاین

یه روش کلی وجود داره که بیشتر وقتها هم جواب میده. یه جانور نما که جانوری که بهش تبدیل میشه ماره.این جانور نما وارد یک دسته مار و با اونا قاطی میشه.شما با آرامش وارد اون دسته مار میشید بدون اینکه اونارو اذیت کنین ، بعد یه کیسه دویست گالیونی رو بالا می گیرین طوری که برق گالیوناش معلوم باشه .شک نکنید در اون لحظه یکی از اون مارا یه تکونی می خوره یا حتی به سمتتون حرکت میکنه ولی بقیه همون حالت قبل رو حفظ کردن و به راه های تقسیم شما میون خودشون فکر می کنن.به همین راحتی میشه تشخیش داد.

اگه من حق انتخاب داشتم که یه جانور نما بشم ، شاهین رو انخاب می کردم. این پرنده زیبایی و عظمت فوق العاده ای داره و با سرعت بالا و در ارتفاع های خیلی بالا می تونه پرواز و همه چیز رو رصد کنه .همچنین توانایی بلند کردن اجسام سنگین تر از خودشو هم داره و به نظر من خیلی کامله.

یک جانور نما بودن میتونه خیلی کاربردی باشه .می تونی بی سر و صدا به هر جایی وارد بشی و از هر چیزی سر در بیاری و دلایل خیلی مختلف دیگه برای هر جانور بخصوص.

Happiness cannot be found But it can be made

پیام زده شده در: ۱۲:۰۱ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

ریونکلاو، مرگخواران

آیلین پرینس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
آخرین ورود:
امروز ۱:۳۷:۵۸
از من به تو نصیحت...
گروه:
مترجم
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 304
آفلاین

انتخاب من ماره!
بسیار آسان است! مار های معمولی به من نزدیک شده و کشته می شوند، اما جانور نما ها به من نزدیک نشده و دم به فرار می گذارند!

از شکل جانور نمایی خودم راضی هستم.
سرعت پرواز بسار بالا، نوک بسیار تیز مخصوص انتقام، و کلا تمام ویژگی های لازم رو دارم.

هستم و بسیار راضی می باشم. دلایل در سوال بالا شرح داده شده.

............................... Bird of death ................................

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۵:۱۴ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

مرگخواران

تام جاگسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۱ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۲:۳۸:۱۷ دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲
از تسترال جماعت فقط تفش به ما رسید.
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 643
آفلاین
تام به آرامی در اصطبل را بست؛ به تسترال ماده‌ای که تازه زائیده بود تکیه زد و شروع به حل تکالیفش کرد.

تکلیف جلسه ی اول مراقبت از موجودات جادویی!

سوال، برای یک فرد عادی چالش برانگیز می‌توانست باشد، اما تام فرد عادی‌ای نبود! او روزها و هفته‌ها با تسترال ها زندگی کرده بود و خوب آن‌ها را می‌شناخت. قلم به دستش گرفت و نوشت.

تسترال!... نه فحش ندادم. انتخابم تستراله.
به نظر من خیلی ساده‌ست. ببینید، تسترال به خودی خودش خیلی لاغر و دچار سوءتغذیه‌ست. برای همین، وقتی یه تسترال واقعی می‌بینی همیشه ی مرلین دنده هاش زده بیرون و صورتش استخونیه.
ولی وقتی یه آدم تسترال میشه از این خبرا نیست!
وقتی یه جادوگر/ساحره خودش رو تبدیل به تسترال می‌کنه، اونم توی وضع امروز جامعه که همه ماشاالمرلین اضافه وزن دارن، چربی‌هاش دور دنده و صورت رو می‌گیره و به آسانی قابل شناسائیه.
البته به همین دلیل ملت خیلی تبدیل به تسترال نمیشن، چون گل به خودی هم می‌زنن این شکلی و شما یکی ببینتت بگه "عجب تسترالی شدی" خب مسلماً کروشیوت به راه میشه. ولی این چیزی بود که من بلد بودم و طبق تجربیاتم دیده بودم.

شماهم حالا نمره رو بده یه جوری نیشتون رو تیز می‌کنیم که راضی باشین.

هوووم... کمی سوال پیچیده‌ای بود. تام خیلی تابه‌حال به این‌که چه جانوری دوست دارد بشود فکر نکرده بود؛ اما ناگهان چیزی به ذهنش رسید.

ببینید، همونطور که از عکس کارت ملی من مشخصه، بنده به حجاب و پوشش بسیار اهمیت میدم.
به همین دلیل انتخاب من خفاشه. چون می‌دونه حجاب محدودیت نیست، بلکه مصونیت است و همیشه مرلین این موجود حجابش رو رعایت کرده و به مانند آب‌نباتی پلمپ، از گزند موذیان در امانه!

تام از بالای شانه‌اش نگاهی به خانه ی ریدل‎ها انداخت و شروع به نوشتن کرد.

معلومه که دوست دارم! اگه جانورنما شم می‌تونم بالاخره برگردم داخل. می‌تونم برم پیش بانو مروپ از میوه‌هاش بخورم ، برم پیش ارباب انقدر حرف بزنم که از اتاق بندازنم بیرون ، برم پیش آگلانتاین پیپشو با خاک پر کنم خفه شه بیفته دنبالم ، برم...

و باقی نوشته هایش با آبی که از بینی‌اش سرازیر شده بود و از زیر نقابش در حال چکیدن بود ناخوانا شد...

آروم آقا! دست و پام ریخت!

پیام زده شده در: ۲۰:۵۳ جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۹

اسلیترین، مرگخواران

هکتور دگورث گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۲ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۷:۴۶:۴۷ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲
از روی شونه های آریانا!
گروه:
مرگخوار
اسلیترین
کاربران عضو
ناظر انجمن
ایفای نقش
پیام: 956
آفلاین
تکالیف جلسه ی اول درس مراقبت از موجودات جادویی

انتخاب من جانور هکتوره!
نحوه ی تشخیص بسیار سختی هم دارن این جانوران! دقت کنید که هکتور اصلی با شنیدن کلمه ی معجون از خود بی خود شده و با کله به سمت گوینده میره!
غیر از اون هر معجونی هم ببینه اون رو در حلقوم اولین نفری که دم دستش باشه فرو میکنه. حتی گاهی دیده شده با قیف به جون دماغ و گوش ملت افتاده تا معجون قطره قطره تو حلقوم طرف بریزه. بنابراین کافیه یه پاتیل یا ملاقه یا یه شیشه معجون رو تکون بدید تا با ویبره های سرسام آور خودش، خودش رو لو بده!

پاتیل!
چون اینجوری میتونم کل معجون رو با پاتیل که خودم باشم تو حلق ملت فرو کنم!
حتی میتونم ملت رو گول بزنم بیان سمتم و بعد تبدیل به معجونی مفیدشون کنم. مثلا لینی رو میتونم گول بزنم بشینه رو لبه بیرونی، بعد در اقدامی غافلگیرانه، زبونم( که همون ملاقه ی عزیزمه) رو میندازم دورش و سریع یه معجون پیکسی بسیار تر و تازه ازش درست میکنم.

جانور پاتیل!
من این جانور زیبا، جذاب، مفید و همه کاره رو انتخاب میکنم تا بهش تبدیل بشم. دلایلم رو به تشریح همین سوال قبلی گفنم. خلاصه بگم قصدم اینه که هر چیز و هرکسی به دستم میرسه رو معجون کنم!

ارباب یه دونه باشن... واسه ی نمونه باشن!

پیام زده شده در: ۲۰:۲۵ پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۱:۵۳:۱۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5464
آفلاین
تدریس جلسه اول

جادوآموزان یکی یکی وارد محوطه‌ای می‌شن که قرار بود محل برگزاری کلاس مراقبت از موجودات جادویی باشه. به محض ورود با پیکسی‌هایی مواجه می‌شن که گوشه‌ای کنار هم وایساده بودن و هر از گاهی بال‌بال‌زنان از این سو به اون سو می‌رفتن.

خوشبختانه جادو‌آموزا که قصد داشتن این ترم حسابی بترکونن، قبل از آغاز کلاس با جادو‌آموزای سال‌بالایی صحبت کرده بودن. بنابراین کاملا آگاه بودن که پروفسور این درس جانورنما بود و باید حواسشون می‌بود که مبادا مثل پارسال به باد کتک نگیرنش.

پس جادوآموزا آروم و بی سر و صدا گوشه‌ای می‌شینن و هیچ تلاشی برای نزدیک شدن به پیکسی‌ها نمی‌کنن. بعد از این‌که بالاخره همه سرجاهاشون مستقر می‌شن، نوشته‌ای وسط کلاس به نمایش در میاد.

"حدس بزنین کدوم یکی از این پیکسی‌ها تدریس این کلاسو برعهده داره؟"

جادوآموزا با تردید نگاهی به هم می‌ندازن. چطور می‌تونستن از بین این همه پیکسی، اونی که پروفسورشون هست رو پیدا کنن؟

- غیر ممکنه! نگاه کنین چقد زیادن و همه هم شبیه به هم... امکان نداره بتونیم تشخیصش بدیم.

- اشتباه می‌کنین دوشیزه ایوانوا!

یکی از پیکسی‌ها از جمع سایرین خارج می‌شه و بعد از تبدیل شدن به صورت انسانی لینی وارنر، به وسط کلاس میاد.
- همیشه راهی برای تشخیص یک جانورنما از جانور واقعیش وجود داره. درسته که جادوگرا و ساحره‌ها از نظر ظاهری کاملا شبیه اون جانور می‌شن، اما همچنان هوش و تفکرات انسانیشون رو دارن. بنابراین مثل یک انسان فکر می‌کنن، تصمیم می‌گیرن و رفتار می‌کنن. فقط در قالب ظاهری یه جانور. درست برخلاف گرگینه‌ها که اختیاری از خودشون ندارن و مثل یک گرگ واقعی واکنش نشون می‌دن.

جادوآموزا که از این حضور ناگهانی پروفسور وارنر شوکه شده بودن، سعی می‌کنن با تکون دادن سرشون خودشون رو همراه با کلاس نشون بدن.

- تکلیف این جلسه کاملا به جانورنماها مربوط می‌شه. تکالیف رو از روی تخته یادداشت کنین و بعدش می‌تونین برین.

جادوآموزا با تعجب به سمت تخته کوچیکی که گوشه‌ی محوطه بود و به سختی می‌شد نوشته‌های روشو خوند برمی‌گردن. لینی از غفلت بوجود اومده استفاده می‌کنه و دوباره با تبدیل شدن به پیکسی، به جمع سایر پیکسی‌ها ملحق می‌شه.

بعد از اتمام یادداشت تکالیف، جادوآموزا متوجه نوشته‌ای می‌شن که دوباره وسط کلاس ظاهر شده بود، در حالی که خبری از لینی نبود.

"حدس بزنین کدوم یکی از این پیکسی‌ها تدریس این جلسه رو برعهده داشت؟"

تکالیف:

توضیحات کلی: برای جواب دادن به سوالا سخت نگیرین. لزومی نداره که حتما دنبال دلایل عقلانی و منطقی باشین. از خلاقیتتون استفاده کنین.

توضیحات سوال 2: ازتون می‌خوام که بگین "چرا و با چه هدفی" انتخاب شما اون جانوره. مثلا ریتا اسکیتر سوسک بود و می‌تونست هرجا که می‌خواد بدون جلب توجه بره و اطلاعات جمع کنه. بازم می‌گم، لزومی نداره هدف شما یه چیز بزرگ و عاقلانه باشه. مسخره‌ترین دلایل رو هم پذیرا هستیم!

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.