هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱:۵۱:۳۷ جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

اسلیترین، مرگخواران

هکتور دگورث گرنجر

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۲ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۲:۰۱:۳۵
از روی شونه های آریانا!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
اسلیترین
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
تدریس جلسه دوم درس بسیار شیرین معجون سازی!

- نوگلان باغ معجون سازی، ای شیفتگان معجون پراکنی، جلسه پیش کلاس خیلی خوبی با هم داشتیم!

نوگلان مورد خطاب نگاه هایی به هم انداختن. اون ها نمیدونستن هکتور در مورد چی داره حرف میزنه. چون جلسه ی اول اصلا کلاسی برگزار نشده بود.

- امروز درسمون رو از همون جایی ادامه میدیم که جلسه ی قبل تموم شد. کی میدونه مهم ترین بخش یک معجون کدومه؟

خب بلاخره جادوآموزانی پیدا میشدن که هر جور شده خودشون رو به درس جلسه قبل برسونن.

- پاتیل!
- غلطه!

ملت با قیافه هایی پوکر فیس به هکتور زل زده بودن.

- نظر دیگه ای ندارید؟
- معجون؟
- جوابت غلطه ولی برای تلاشت یه شیشه معجون بهت جایزه میدم!

قطعا خیلی مایه خوشحالی فرد گوینده بود که معجون جایزه گرفته بود!

- از اونجایی که هیچکدومتون بویی از استعداد معجون سازی نبردین خودم میگم، مهم ترین بخش یک معجون دوایشه!

فرکانس ویبره ی هکتور با به زبون آوردن کلمه ی دوایش به شکل محسوسی زیاد شده بود.
- علاوه بر دوایش شما باید با اصول ویبره زدن هم آشنا بشید. دوایش بدون ویبره مثل معجون بی پاتیل میمونه. بنابراین همه از جاتون بلند بشین!

جادوآموزان چاره ای نداشتن اینجا کلاس هکتور بود و فرمانده کلاس هم اون بود. علاوه بر اون هیچکس دلش نمیخواست آزمایش کننده معجون های هکتور باشه. بنابراین همه از جاشون بلند شدن!

- با شماره ی سه شروع میکنیم.

هیچکس نمیدونست چی رو باید شروع کنن!

- یک...

همه متعجب به همدیگه نگاه میکردن!

- دو...

کل کلاس پر از پچ پچ بود!

- سه!

همه با دهن نیمه باز به هکتور نگاه میکردن که دستشو زده بود به کمرش و به شکل ریتمیک ویبره میزد!

- حالا همه با من! دو تا چپ... یکی راست... سه تا راست... دو تا اریب... حالا برعکس!

خب حداقل این کار کمی سرگرم کننده بود!

..........

تکلیف جلسه ی دوم:

یکی از هدف های اصلی از هاگوارتز اینه که ترس اونایی که کمی جدید تر از بقیه اومدن از نوشتن بریزه. این هفته میخوایم با هم تمرین نوشتن راحت رو بکنیم. بنابراین یکی از تاپیک های ایفای نقش رو انتخاب کنید و توش یک پست بزنید.
لینک پستتون رو حتما اینجا قرار بدین.
نکته 1: طنز یا جدی بودن سوژه محدودیت نداره.
نکته 2: سوژه حتما و حتما و حتما باید ادامه دار باشه و تاپیک های تک پستی مورد قبول نیستن!
نکته 3: لینک پستتون رو حتما باید توی این تاپیک برای من قرار بدین.
نکته 4 : به خودتون سخت نگیرید. شما قراره تو همین تاپیک ها فعالیت کنید بنابراین نگران این نباشید که ممکنه نتونید یا سوژه رو خراب کنید. با خیال راحت بنویسید و لذت ببرید.
نکته 4: پست هایی که حتی یکی از موارد ذکر شده توی تکلیف رو رعایت نکنن امتیاز دهی نمیشن بنابراین لطفا متن تکلیف رو با دقت بخونید!
افزایش توضیحات:
دو مورد رو لازم دونستم که اضافه کنم به توضیحاتم.
اول اینکه طبیعتا من به انجمن های خصوصی دسترسی ندارم و پست های انجمن های خصوصی جز تکلیف به حساب نمیان!
دوم هم اینکه دقت کنید من تاریخ پستتون رو چک میکنم که حتما بعد از ارائه تکلیف من باشه. برای همین نرید یه پستی که قبلا زدین رو اینجا لینک بدین.

موفق باشید!

ویرایش شده توسط هکتور دگورث گرنجر در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۲۴ ۱۳:۴۰:۵۴

ارباب یه دونه باشن... واسه ی نمونه باشن!

پیام زده شده در: ۲۱:۴۴:۴۲ دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

اسلیترین، مرگخواران

هکتور دگورث گرنجر

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۲ سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۲:۰۱:۳۵
از روی شونه های آریانا!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
اسلیترین
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
امتیاز های جلسه اول معجون سازی:

قبل از اعلام امتیاز ها بگم که اگر کسی مایل به نقد کامل پستش بود میتونه از طریق پیام شخصی درخواست نقد کنه!

لاوندر براون: 14 امتیاز!

نقل قول:
توضیح شماره دو: پستتون رو توی همین تاپیک ارسال کنید و حتما اول پستتون ذکر کنید که تکیه یا ادامه ی پست من.

لاوندر عزیز من نوشته بودم که حتما اول پستتون ذکر کنید پستتون تکیه یا ادامه دار. چون من الان باید حدس بزنم و طبق حدسم بهت امتیاز بدم! لطفا متن تکلیف رو به دقت و تا آخرش بخون!

خب بریم سراغ نقد!

ببین قطعا منظور و مقصود من از دادن این تکلیف این نبود که بخوای ویژگی های شخصیتی لاوندر رو به شکل مستقیم برام بنویسی. پستت الان خیلی شبیه معرفی شخصیت شده. چهارچوب های کلی که یک پست از نظر ظاهر باید داشته باشه رو پستت به خوبی رعایت نکرده بود. پستت جای کار بیشتری داشت. هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ محتوای پست.

زاخاریاس اسمیت: 16 امتیاز!

پستت در مجموع ایراد هایی داشت.مثل ایراد املایی و شکلک وسط جمله. از لحاظ محتوا خیلی شبیه پست من بود اوایل پستت. این ایراد نیست ولی از کیفیت پستت کم میکنه. پستت جای کار بیشتری داشت و انتظار داشتم زاخاریاس پستت بیشتر باشه.

فلور دلاکور: 17 امتیاز!

آفرین فلور، خوب تونسته بودی بدون اشاره مستقیم یک ویژگی شخصیتی فلور رو بیان کنی. یکی از مواردی که در مورد پست تو هم بود شبیه بودن بعضی از جاهاش به پست من بود. کمی هم به نظرم هکتور پستت زیاد بود. اگر شخصیت فلور رو پر رنگ تر میکردی قطعا پستت بهتر می شد.

جرمی استرتن: 10 امتیاز!

اساسی ترین و مهم ترین ایراد پستت این بود که اصلا ادامه پست من نبود! در واقع پست تکی هم نبود. توی پستت فقط یه معرفی شخصیت نوشتی. این اصلا چیزی نبود که من میخواستم. پستت چهارچوب هایی که باید یک پست داشته باشه تا بگیم یک نمایشنامه ادامه دار یا تکیه رو نداشت.

سوروس اسنیپ: 14امتیاز!

سوروس عزیز، اول اینکه پستت تقریبا ادامه ی پست من بود. مورد بعدی اینکه پستت ویژگی شخصیت خاصی از سوروس رو نمیرسوند. البته پستت از لحاظ نگارشی و املایی هم ایراد هایی داشت. ولی مهم ترین ایرادش همون بود که شخصیت سوروس رو نتونسته بود به نمایش بذاره.

آیلین پرینس: 14 امتیاز!

آیلین عزیز در مورد پست تو هم من نتونستم ویژگی خاصی از آیلین رو توش تشخیص بدم. پستت رو خیلی سریع پیش بردی انگار از هر صحنه فقط یکی دو جمله گفته بودی و از روش پریدی. پرداخت بیشتری لازم داشت پستت. از روی سوژه های ساده و کوچیک پست به سادگی عبور نکن. همین سوژه های به ظاهر ساده میتونن یه پست خیلی خیلی عالی بسازن. البته اگر به درستی پرداخت بشن.

آرتمیسیا لافکین: 12 امتیاز!

آرتمیسیای عزیز! اول اینکه شما هم ابتدای پستت تکی یا ادامه دار بودنش رو ذکر نکردی. البته مشخصا پستت تکی بود. ولی لطفا از این به بعد با دقت توضیح هایی که برای تکالیف میذارم رو بخون.
تکلیف این بود که درباره ی یک ویژگی شخصیتتون پست بزنید. خب من ویژگی خاصی رو توی پستت ندیدم! فقط اینکه همه میخوان از آرتمیسیا کمک بگیرن. خب اگر این چیزی بود که مد نظرته نیاز به پرداخت زیادی داره. باید سعی کنی پرورشش بدی و کمی خاص ترش کنی. کلیت پستت هم نیاز به پرداخت داره. پستت خیلی سریع پیش رفت و جای کار زیادی داشت. از لحاظ ظاهری هم نیاز به ویرایش هایی داره تا چشم رو اذیت نکنه.

ربکا لاک‌وود: 15 امتیاز!

ربکا پستت کمی برام مبهم بود. یعنی من نتونستم به طور دقیق متوجه ویژگی مد نظرت بشم. نیاز داشتی تا بیشتر بهش بپردازی و درباره اش حرف بزنی. ایراد خاصی توی پستت از لحاظ نگارش و ظاهری وجود نداشت. تنها دلیلی که این امتیاز رو گرفتی این بود که پرداخت پستت خیلی کم بود.

مگان عزیز پست شما بعد از موعد قانونی ارسال تکالیف فرستاده شده. من نمیتونم امتیازی به پستت بدم با این حال نقد پستت رو برات میذارم تا برای دفعه بعد بتونی استفاده کنی.
اول اینکه ابتدای پستت نگفتی پستت ادامه داره یا تکی. بنابراین از دفعات بعدی حتما با دقت بیشتری توضیحات تکالیف رو بخون!
اول اینکه سعی کن با کمک نقد هایی که میگیری حتما ظاهر پستت رو کمی بهتر کنی. ضمن اینکه پستت خیلی خیلی سریع جلو رفته بود. شبیه این بود که یک فیلم رو با دور تند ببینیم. خب اصل ماجرا رو میفهمیم ولی کلی جزئیات جالب رو از دست دادیم. بنابراین روی پرداخت پستت هم باید کار کنی.
ضمن اینکه میتونی از این ویژگی شخصیت مگان که تبدیل به روباه میشه خیلی خوب استفاده کنی. مثلا میتونه همیشه درست و کامل تبدیل نشه. تصور کن مثلا یه آدم با دم روباهی یا موهای نارنجی... که البته این موارد رو هم میتونی با درخواست نقد از نقد کننده بخوای که کمکت کنه.

همگی موفق باشید جادو آموزان عزیز!

ارباب یه دونه باشن... واسه ی نمونه باشن!

پیام زده شده در: ۱۵:۵۵:۰۲ دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

اسلیترین، مرگخواران

مگان راوستوک

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۸:۰۸ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۱۰:۱۱:۱۱
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ایفای نقش
مرگخوار
پیام: 111
آفلاین
یکی از راه های شناخته شدن توی ایفای نقش داشتن یه ویژگی شخصیتی جالب یا خاصه! این ویژگی میتونه خیلی ساده باشه ولی شما جوری ازش استفاده کنید که به نظر جالب بیاد! مثلا هکتور یه معجون سازه ولی خب اینکه همیشه معجون هاش مزخرف از آب در میان شده ویژگی شخصیتش! حالا ازتون میخوام تلاش کنید همچین ویژگی رو برای شخصیتتون پیدا کنید و با زدن یک پست( که میتونه ادامه پست من باشه یا پست تکی) اون ویژگی رو توضیح بدید.(پست تکی)
🌺🌺🌺🌺
خوابگاه دختران:
-کیت! کیت! بیدار شو.نه مثل اینکه خیلی خوابش سنگینه.
مگان به ارامی به سمت گلوری گربه اش می رود.
-شش،گلوری تکون نخور دختر خوب
-میووو،شیشششش
-تکون نخور دیگه
مگان با حرکتی گلوری را روی شکم کیتی پرت کرد.
-اخ.گلوری بیا پایین.
-خوابالو بلاخره بیدار شدی؟
-مگی اخرین بارت باشه این جوری بیدارم کردی.
-باشه.قول می دم ولی تو هم مگه گربه نداری؟پس چرا اینقدر ترسیدی؟
-چون گربه ت خیلی محکم خورد روی شکمم
-حالا ببخشید مهم اینه که بیدار شدی زود حاضر شو باید بریم تالار عمومی برای صبحانه.دامبلدور می خواد یه خبری رو بهمون بگه
-باشه الان حاضر می شم
توی سالن عمومی
-دانش اموزان هاگوارتز.امروز به دلیل خاصی به شما گفتم زودتر برای صبحانه بیاین.امروز مدرسه دخترانه باکس بورگ برای بازدید از مدرسه می آیند
-من خیلی خوشحالم چون دختر خاله م توی باکس بورگه
-شش،مگ بزار بشنوم پروفسور چی می گه.
-برای همین از شما در خواست دارم بسیار حواستون به رفتارتون باشه هر گروهی که بهترین مهمان نوازی رو داشته باشه ۱۰۰ امتیاز به گروهش اضافه می کنه،باباجان
با گفتن این حرف همه ی سالن شروع به حرف زدن کردن.
-بسیار خب دانش اموزان فکر کنم مدرسه باکس بورگ رسیدند.
ناگهان در تالار باز شد و صد دختر با کت و دامن و بلوز های ابی و کلاه هایی که به سر داشتند وارد سالن شدند.
همه دانش اموزان:سلام به هاگوارتز خوش آمدید.
-سلام،سلام.به مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز خوش آمدید.امیدوارم که اوقات خوشی را در هاگوارتز داشته باشید.
-سلام به دختران و پسران هاگوارتز من هم امیدوارم اوقات خوشی را در اینجا داشته باشیم.
-پس دختران و پسران به دختران مدرسه باکس بورگ مدرسه رو نشون بدید و کاری کنین که بهشون خوش بگذره.
-مارگارت!
-مگان!
-خیلی دلم برات تنگ شده بود.
-سلام من کیتی هستم از دیدارتون خوش بختم.
-سلام من هم مارگارت الیزا گری هستم از دیدارتون خوشبختم.
-خب می خوای ماجراجویی کنیم؟
-مگ به نظرم ایده یه خوبی نیست چون ممکنه مثل اون بار خرابکاری بشه و ممکنه دوباره امتیاز از دست بدیم
-کیتی من عاشق ماجراجوییم به نظرم مگان درست می گه
-اه.خیلی خب باشه می خوای چیکار کنیم؟
-امروز با پروفسور گرنجر کلاس داریم من می خوام معجونش رو بپوکونم
-چی این ایده خیلی بدیه
-این ایده ی عالی ای یه مگان
-من نمی دونم فقط اگر گیر افتادین من بهتون هشدار داده بودم.
-باشه
توی حیاط:
-مگ حالا می خوای چی کار کنی؟
-خب این معجونی که پروفسور می خواد امروز درست کنه اگر بهش موی تک شاخی که نصف شاخش شکسته اضافه کنیم معجون باعث می شه فردی که می خوردتش
صورتش زگیل بزنه
-خب باشه مگ ولی ما اجازه نداریم وارد جنگل بشیم
-دانش اموز ها اجازه ندارن ولی حیون ها اجازه دارن
کیتی و مارگارت:منظورت دقیقا چیه
که ناگهان مگان به روباهی زیبا تبدیل شد
مارگارت و کیتی:تو جانور نمایی
مگان به معنای بله سر تکان داد و سریع به سمت جنگل رفت.
۱ ساعت بعد
-اوردمش
-خوبه مگان حالا باید جاش رو عوض کنیم
-ولی چطور؟
-کیت نگران نباش من یه ایده ی خوب دارم
قبل از کلاس
-وای یه روباه اونجاست
پروفسور:چی؟ اون رو از ظرف ازمایشم دور کنید
و پروفسور به سمت روباه دوید و کیتی وقتی پروفسور نمی دید موی تک شاخی که مگان بهش داده بود رو به معجون اضافه کرد.
-همون جا وایسا
مگان به سرعت از پله ها پایین امد و در گوشه ای به حالت عادی خود برگشت
-خوب شد.دیگه این طرف ها پیداش نمی شه
کلاس معجون ها:
-خب دانش اموز ها همون‌طور که می بینید وقتی من این معجون رو می خورم صورتم سفید تر می شه
وقتی پروفسور معجون رو خورد ناگهان تمام صورتش زگیل زد.
-کی با معجون من این کار رو کرده؟
همه ی کلاس:
-همین حالا بگید
زنگ خورد و همه دانش اموزان از کلاس بیرون دویدند

✨پایان✨

ویرایش شده توسط مگان راوستوک در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۳ ۱۵:۵۹:۱۸
ویرایش شده توسط مگان راوستوک در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۳ ۱۶:۱۰:۲۰

Im not just a witch that was put in slytherin. They were always jelous to me but the know im better that them. Im the future of slytherin

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۰۳:۱۰ جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

ریونکلاو، مرگخواران

ربکا لاک‌وود

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۷ چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۱:۴۶:۳۶ یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
از تاریک‌ترین قسمت سایه‌ی ارباب!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
پیام: 296
آفلاین
ادامه پستتون استاد!

هکتور با سرعت ناشناخته و عجیبی از کنار لینی رد شد و به سمت کلاسش رفت. آنقدر سریع بود که وقتی به کلاسش رسید، محکم به در برخورد کرد. در هم برای تلافی باز شد و هکتور با صورت به زمین خورد.

-استاد؟

جادوآموران با نیشخند به استادی که روی زمین افتاده بود نگاه کردند.
هکتور همچنان خوشحال بود و با شنیدن کلمه "استاد" از دهان جادوآموزِ بخت برگشته‌ای با سرعت بلند شد و سمت میزش رفت.
-بله؟ کسی منو صدا زد؟

جادوآموزان با سرعت به ربکا اشاره کردند. ربکا با چهره‌ی طوری به بچه های کلاس نگاه کرد.
-آخه... چرا...
-ربکا بود استاد.

هکتور لبخند بزرگی زد و به سمت ربکا آمد. با اینکه می‌دانست نزدیک شدن به ربکا کمی میتواند خطرناک باشد، ولی بدون توجه به این موضوع معجون بنفش رنگی را در آورد و به ربکا نزدیک تر شد.
-به خاطر این کار پسندیدت، بهت یکم از معجون "هوش و ذکاوت هکتوری" رو میدم. شنیدم عاشق فیلمای جنایی و کارآگاهی هس‍...

کلمات "فیلم"، "جنایی" و "کارآگاهی" ربکا را از خود بیخود کرد و درحالی که دور هکتور پرواز می‌کرد، اسم هرچه فیلم و کتاب جنایی‌ای که بلد بود را جیغ زنان گفت.
هکتور که وضع را وخیم و ربکا را نزدیک به خودش دید، کمی جا به جا شد.
تکان خوردن هکتور همانا و برخورد به ربکا همانا!

چند روز بعد

"به خبرگذاری هاگوارتزنیوز، کلاس معجون‌سازیِ جدید که برای تدریس استاد هکتور دگورث گرنجر بود، دچار حادثه شده‌است. فروریختن شمع‌ها و سقف کلاس، باعث مرگ کسی نشده ولی شخصی که دلیل این اتفاقات است، همچنان تحت پیگرد قانونی می‌باشد. از طرف تیم گشت هاگوارتز به جادوآموران اخطار داده می‌شود که اگر شخص بدشانس و نحسی را در اطراف خود دیدید، به هاگوارتزیارد مراجعه کنید و گزارش شخص مذکور را بدهید."

و همچنان هاگوارتزیارد به دنبال شخص منحوس می‌گردد...

My Dark Great Lord
Fille française
♡Only Raven♡

پیام زده شده در: ۲۱:۵۲:۲۱ سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹

هافلپاف، محفل ققنوس

آرتمیسیا لافکین

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۵۳ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۱۱:۱۳:۳۲
از زیرزمین هافلپاف و خانهٔ شمارهٔ ۱۲ گریمولد
گروه:
کاربران عضو
هافلپاف
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 65
آنلاین
یکی از راه های شناخته شدن توی ایفای نقش داشتن یه ویژگی شخصیتی جالب یا خاصه! این ویژگی میتونه خیلی ساده باشه ولی شما جوری ازش استفاده کنید که به نظر جالب بیاد! مثلا هکتور یه معجون سازه ولی خب اینکه همیشه معجون هاش مزخرف از آب در میان شده ویژگی شخصیتش! حالا ازتون میخوام تلاش کنید همچین ویژگی رو برای شخصیتتون پیدا کنید و با زدن یک پست( که میتونه ادامه پست من باشه یا پست تکی) اون ویژگی رو توضیح بدید.
آروم و پاورچین از سالن عمومی دارم رد می‌شم که یهو سوزان از ناکجا آباد پیداش می‌شه و گریه کنون خودشو تو بغلم می‌ندازه.
_هق... مامی... ارنی با من کات کرد... ارنی با من کات کرد!
سعی می‌کنم اونو از خودم جداش کنم تا لباسمو کثیف نکرده و در همون حال سعی در آروم کردنش دارم.
-سوزان عزیزم چیز خاصی که نیس فک کنم چون هنوز جوونی این چیزا برات خیلی سنگینه! سعی کن نفس عمیق بکشی و خودتو آروم کنی این چیزا ارزش گریه کردن رو ندارن!
با این حرفا سوزان رو بزور از خودم جدا می‌کنم، سعی می‌کنم تند و سریع خودمو به اتاقم برسونم تا بقیه منو ندیدن اما همین که یه قدم جلو می‌رم گلهٔ بچه‌ها از جلوم ظاهر می‌شن که با صدای سوزان منو پیدا کردن. ازون تعداد هانا که سعی می‌کنه خودشو جلو بکشه و موفق میشه!
-آرتی... آرتی می‌تونی تو گیاه‌شناسی کمکم کنی! خیلی سخته...
اما وقتی آملیا دسته‌ای از کاغذهای پوستیشو رو سر هانا می‌زنه تا بتونه خودشو بهم برسونه هانا دیگه نمی‌تونه بقیهٔ حرفشو ادامه بده!
-اوه آرتی! مرلین رو شکر که پیدات کردم... ببین می‌تونی توی این مقالهٔ جدید از طلسم‌ها کمکم کنی خواهش می‌کنم!
ولی قبل ازینکه ارنیه عصبانی خودشو از وسط جمعیت به سوزان برسونه خودمو از دست بچه‌ها نجات می‌دم! روی میز بزرگ وسط سالن می‌پرم. چوب دستیمو بالا می‌گیرم.
-اگه یبار دیگه از من سؤالی بشه طلسمتون می‌کنم! کی می‌خواد طعم طلسم‌های آرتی رو بچشه؟
سالن تو سکوت فرو می‌ره.
-ببینم اصن چرا تا حالا بیدارین پس ارشدتون دقیقاً چه غلطی می‌کنه؟
بچه ها با نگرانی بهم نگاهی می‌کنن.
-خیله خب همین الآن بگیرین بخوابین من به هیچ سؤالی جواب نمی‌دم و هیچ کمکی بهتون نمی‌کنم!
بچه‌ها پوکر فیس به خوابگاه می‌رن. حیف که دلم براشون می‌سوزه!
-اونایی که با من کار ضروری دارن فردا صبح بیان پیشم. کارشون رو راه می‌ندازم.
با این حرف بچه‌ها خنده کنون و با سرعت خوشونو به خوابگاهشون می‌رسونن. بعد از مدتی سالن دوباره در سکوت فرو می‌ره و من خسته و کوفته و خمیازه کشون به اتاق مخصوص خودم می‌رم.

ویرایش شده توسط آرتمیسیا لافکین در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۷ ۲۳:۰۵:۰۶

در کشاکش شجاعت و اصالت، در هیاهوی هوش و ذکاوت، اتحاد و پشتکار سوسو می‌زنند... فرزندان هلگا می‌درخشند!

شادی رو می‌شه در تاریک‌ترین لحظات هم پیدا کرد، فقط اگه یه نفر یادش باشه که چراغ رو روشن کنه!

پیام زده شده در: ۲۰:۲۱:۰۷ سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹

ریونکلاو، مرگخواران

آیلین پرینس

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲:۴۹ پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
آخرین ورود:
امروز ۲:۱۹:۲۸
از بالای سر ارباب
گروه:
کاربران عضو
ریونکلاو
ایفای نقش
مرگخوار
پیام: 163
آفلاین
سلام هکتور! چیزه یعنی پروفسور گرنجر!
پست تکی!
ــــــــــــــــــــ

آیلین گوشه ای نشسته بود و به سقف نگاه می کرد. دو ساعت بود که منتظر دامبلدور مانده بود مانده بود تا بیاید تنبیهش را مشخص کند.

فلش بک

-دخترک خودشیفته! فکر می کنی خیلی قدرتمندی؟اصلا دوئل می کنیم!

-نخیر! اصلا واسه چی می خوای دوئل کنی وقتی می دونی می بازی؟ فقط انرژیتو الکی مصرف می کنی!

-

آیلین و هیزل سر اینکه که ساحره ی قدرتمند تری است دعوا می کردند. آیلین دست راستش را از حرص پشت سرش مشت کرده بود و آماده ی فرصت مناسب بود. همان موقع هیزل صدای پای فیلچ را شنید که نزدیک می شد و سرش را برگرداند. آیلین فرصت را مناسب دید. دستش را جلو آورد و سیلی خیلی محکمی به هیزل زد. فیلچ که کمین کرده بود بلافاصله دست آیلین را گرفت و به اتاق خودش برد.

پایان فلش بک

آیلین صدای قدم های دامبلدور را که می آمد شنید. وقتی دامبلدور وارد اتاق شد آیلین رویش را برگرداند و اخم کرد.

-ناراحت نباش باباجان! تنبیه خاصی نداریم برات. فقط دو هفته باید از هاگوارتز بری بیرون! چیزی نیست! فقط دو هفتست! اشکالی نداره!

-

-خوابی باباجان؟

-خواب بودم. حالا میشه از اینجا برم؟

-آره باباجان. دو هفته از هاگوارتز برو بیرون.

آیلین از هاگوارتز بیرون دوید. و مستقیم به سمت خانه ریدل ها پرواز کرد. وقتی به آنجا رسید آرام در زد. بلاتریکس پشت در بود.

-بیا تو. اتاق ارباب اونوره. ولی نری تو اتاقشون ها!

آیلین بی توجه به بلاتریکس به سمت اتاق لرد رفت. آرام در را باز کرد و داخل شد. ناگهان دستش به چوبدستی لرد سیاه خورد. چوبدستی روی زمین افتاد. آیلین خم شد، چوبدستی را برداشت و روی میز گذاشت.
-سلام ارباب! مرگخوارم می کنید؟

-به شرط اینکه دیگر وارد اتاق ما نشوی!

-باشه ارباب!

و این بود که آیلین از یک ترم آخر هاگوارتز جا ماند!

ارباب... میشه کروشیو بزنم؟

پیام زده شده در: ۱۴:۰۱:۳۰ سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹

اسلیترین

سوروس اسنیپ

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۵ دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۰:۱۸:۵۵
از هاگوارتز-تالار اسلیترین
گروه:
ایفای نقش
اسلیترین
کاربران عضو
مترجم
پیام: 174
آفلاین
ارایه تکلیف جلسه اول : قالب:پست تکی ،درظاهر ادامه پست پروفسور گرنجر، سیاه قلب ها!

سیوروس دوان دوان از راه رو های تالار اسلیترین رد میشد و هیچ چیزنمیتوانست از خشمش اندکی بکاهد.

فکر اینکه حضورش در جلسه اول کلاس معجون را با تاخیر همراه کند اورا تا سر حد جنون آزار میداد.
چطور ممکن بود خواب او را به تاخیر محکوم کرده باشد.آنهم برای کلاسی که حرفه او را تدریس میکردند؟

_واقعا نباید اون قرار داد رو باخودم میبستم! اگر خودم رو موظف نکرده بودم که از توانایی هایی مثل جابجایی در هر مکان یا پرواز و....در فضای مدرسه استفاده نکنم ، الان سر کلاس بود.

*ناک ناک!*
_پروفسور گرنجر متوجهم که تاخیر کردم و به شدت متاسفم! اما میشه منو ببخشید و بیام داخل؟

سیو سرش را بالا گرفت تا با آنالیز چهره پروفسور جواب خودش را قبل از بیان، بیاد.
صحنه ای که میدید را نمیتوانست باور کند، چطور امکان داشت؟
مطابق با برنامه ای که جناب مودی روی تابلو نصب کرده بود دقیقا سه دقیقه وپنجاهو شش ثانیه تاخیر کرده بود اما اکنون کلاس خالی بود...
روی نیمکت نشسته بود و به جای خالی پروفسور خیره شده بود.
افکارش ثانیه ای سرش را بی درد و آرام به حال خود رها نمیکرد.
باید این ترم را چطور میگذراند؟ او حتی کتاب های ممنوعه را هم خوانده بود!
آیا چیزی دیگر برای یاد گرفتن از کتابخانه هاگوارتز در ضمینه های مورد علاقه اش وجود داشت؟!؟
شاید این ترم را باید صرف جلوه و شخصیتش در دیدگاه احالی مدرسه میکرد!این چند سال تنها چیزی که راجع به سیو میگفتند این بود:
_ هی اون پسر مسخره رو ببینید!اون واقعا یه فشفشه منظویه !کلاه گروهبندی واقعا باید کور میبوده وقتی اون رو توی اسلیترین جا داده و...
همه این افکار در سرش مثل موجی به ساحل روحش سیلی میزد.

_ خودشه،فهمیدم! شاید فقط کافیه خودم باشم، یه شاهزاده دورگه!
یه مغرور عوضی با قدرت ها و علومی جادویی که برای سنش زیاده!
یا شاید حتی یه اصیل!

_هکولی این کلاسته دانش آموزا تا چند دقیقه دیگه میرسن،من باید برم فعلا.

به طلا همچو سنگ بنگر...
se.sn_sli

پیام زده شده در: ۱۰:۰۹:۲۳ دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹

ریونکلاو

جرمی استرتن

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱:۲۹ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
دیروز ۲۰:۴۸:۴۲
گروه:
کاربران عضو
ریونکلاو
ایفای نقش
مترجم
پیام: 17
آفلاین
سلام استاد.

تکالیف

نقل قول:
تکلیف جلسه ی اول:

- یکی از راه های شناخته شدن توی ایفای نقش داشتن یه ویژگی شخصیتی جالب یا خاصه! این ویژگی میتونه خیلی ساده باشه ولی شما جوری ازش استفاده کنید که به نظر جالب بیاد! مثلا هکتور یه معجون سازه ولی خب اینکه همیشه معجون هاش مزخرف از آب در میان شده ویژگی شخصیتش! حالا ازتون میخوام تلاش کنید همچین ویژگی رو برای شخصیتتون پیدا کنید و با زدن یک پست( که میتونه ادامه پست من باشه یا پست تکی) اون ویژگی رو توضیح بدید.

ادامه پست تدریس

من و پدرم جرالد استرتن هر دو جانورنمای عقابیم. همچنین در حالت انسانی بلدیم به زبان عقاب صحبت کنیم. عمه من هم بلده به زبان عقاب صحبت کنه و هم به زبان فرانسه (تخصصی).
ما در لس آنجلس ساکنیم ومادرم مشنگه.
پدرم تو کوچه دیاگون مغازه جارو فروشی داره و وقتی من ۳ ساله بود به علت تحریم هایی که از طرف ایران (!) شده بودیم و ریال رفته بود بالا، مشکلات اقتصادی مثل خانواده های دیگه برای ما هم پیش اومد.
برای همین پدرم من رو به مدت ۳ سال یعنی تا ۶ سالگیم به خونه عمم که توی کالیفرنیا بود فرستاد.
من و عمم وقتی میخواستیم با هم خصوصی حرف بزنیم و شوهر عمه مشنگم نفهمه، به زبون عقابی حرف می زدیم.
همونطور که قبلا ذکر کردم عمم متخصص زبان فرانسست به همین دلیل به لهجه عقاب های فرانسوی حرف میزد.
و چون من کوچیک بودم، روی لهجه ام تاثیر زیادی گذاشت چون اکثر اوقات من و عمم به زبون عقاب حرف میزدیم.
من وقتی به خونه برگشتم لهجه زبان عقابیم خیلی غلیظ بود (حتی غلیظ تر عقاب های فرانسوی!) و هیچ بهره ای از لهجه ی عقاب های آمریکا نبرده بودند.
من از بچگی تو همین قضیه مشکل داشتم و به سختی می شد با پدرم به زبان عقابی حرف بزنم چون به راحتی نمی تونستیم حرف های هم رو به علت لهجه های متفاوت بفهمیم.

Je parle un peu français

این بود ویژگی شخصیتی من...

ویرایش شده توسط جرمی استرتن در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۶ ۱۰:۱۹:۲۴
ویرایش شده توسط جرمی استرتن در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۶ ۱۰:۲۳:۱۴

پیام زده شده در: ۱۳:۰۵:۵۸ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

گریفیندور، محفل ققنوس

فلور دلاکور

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۱:۱۰ یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۲:۲۹:۰۰
گروه:
کاربران عضو
گریفیندور
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 127
آفلاین
نقل قول:
یکی از راه های شناخته شدن توی ایفای نقش داشتن یه ویژگی شخصیتی جالب یا خاصه! این ویژگی میتونه خیلی ساده باشه ولی شما جوری ازش استفاده کنید که به نظر جالب بیاد! مثلا هکتور یه معجون سازه ولی خب اینکه همیشه معجون هاش مزخرف از آب در میان شده ویژگی شخصیتش! حالا ازتون میخوام تلاش کنید همچین ویژگی رو برای شخصیتتون پیدا کنید و با زدن یک پست( که میتونه ادامه پست من باشه یا پست تکی) اون ویژگی رو توضیح بدید.

ادامه پست تدریس

دانش آموزان در کلاس نشسته و منتظر پروفسور شان بودند.

_ من نمی فهمم چرا تو این کشور هیچکس به زمان اهمیت نمیده .هیچ چیزی سر وقت نیست.الان دقیقا هفده دقیقه و بیست و نه ثانیه و یک صدم ثانیه است که پروفسور دیر کرده.
_ بی خیال فلور. الان پیداش میشه.احتمالا نمی دونسته کلاس اینجاست.
_ خبر کردن استاد پنج دقیقه طول میکشه و رسیدنش به بالای برج هم شش دقیقه و بیست ثانیه . پس تا الان باید می رسید.

ناگهان ضربه ی شدیدی به در کلاس وارد شد که همه جا رو به لرزه در آورد.
_ سلام به جادو آموزای عزیز . من پروفسور گرنجر هستم .
جوابی نیامد.
_ خوب امروز با درس شیرین معجون سازی در خدمتتونم .
باز هم جوابی نیامد.
_ اگه سوالی ندارید تا درسو شروع کنم.

ناگهان فلور گفت:
_ استاد می دونستید نوزده دقیقه و چهل ثانیه دیر کردید.
_ و حالا 30 امتیاز از گریفیندور کم و به اسلیترین اضافه می کنم.کلاس خودمه به هر کی بخوام اضافه می کنم.

صدای اعتراض دانش آموزان بلند شد اما پروفسور بدون توجه به آنها ادامه داد.
_ خوب . حالا کسی می دونه مهم ترین چیز در معجون سازی چیه ؟
_ مواد.
_ خیر .
_ دما.
_ خیر
فلور دستش رو بالا برد و گفت:
_ قطعا زمانه.
_ خیر .حالا چون کسی نمی دونه 20 امتیاز به اسلیترین اضافه میشه .مهم ترین چیز در معجون سازی پاتیله .پاتیل اهمیت حیاتی در معجون سازی داره و حالا ازتون میخوام در دو ساعت باقی مونده یک پاتیل بسازید.

فلور گفت:
_ پروفسور فکر می کنم دو چیزو فراموش کردید .اول اینکه با چی و چطور پاتیل بسازیم و دوم اینکه درست کردن پاتیل 3 ساعت و 25 دقیقه طول میکشه و دراین مدت نمیشه کاری کرد.
_ حالا 40 امتیاز به اسلیترین اضافه می کنم که دیگه سوالی نباشه و مواد اولیه هم اینجاست.

پروفسور گرنجر مواد اولیه رو روی میز دانش آموزان گذاشت و آنها هم برای سر هم کردن موادی که حتی نمی دانستند نامشان چیست روی هم مشغول شدند.دقیقه ها پشت سر هم رد می شد و پروفسور مدام از دانش آموزان ایراد می گرفت و در پایان هم با وجود پاتیل های فوق العاده از همه ی گروه ها به اسلیترین پنجاه امتیاز اضافه کرد و از کلاس خارج شد.

Happiness cannot be found But it can be made

پیام زده شده در: ۹:۴۷:۵۱ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹

هافلپاف، محفل ققنوس

زاخاریاس اسمیت

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۶:۱۴ دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۱۱:۱۲:۲۵
از وقتی که ناظر بشم....
گروه:
کاربران عضو
هافلپاف
ایفای نقش
محفل ققنوس
مترجم
پیام: 242
آنلاین
تکلیف درس معجون سازی

نقل قول:
- یکی از راه های شناخته شدن توی ایفای نقش داشتن یه ویژگی شخصیتی جالب یا خاصه! این ویژگی میتونه خیلی ساده باشه ولی شما جوری ازش استفاده کنید که به نظر جالب بیاد! مثلا هکتور یه معجون سازه ولی خب اینکه همیشه معجون هاش مزخرف از آب در میان شده ویژگی شخصیتش! حالا ازتون میخوام تلاش کنید همچین ویژگی رو برای شخصیتتون پیدا کنید و با زدن یک پست( که میتونه ادامه پست من باشه یا پست تکی) اون ویژگی رو توضیح بدید.

ادامه پست تدریس.

هکتور در کلاس بالای برج را با لگد باز کرد و گفت:
-من اومدممم.

دانش آموزان حاضر در کلاس با تعجب به او نگاه میکردند. چنین استادی اصلا طبیعی نبود! اما فقط زاخاریاس بود که این حرف را به زبان آورد:
-اه اه! این چه کلاسیه؟ این چه استادیه؟ چرا عین دیوونه ها درو با لگد باز میکنه؟ اگه نظارت هاگوارتز با من بود الان این دیوونه ها رو استاد نمیکردن.

پروفسور گرنجر ویبره ای از عصبانیت زد اما اعصاب خود را مسلط کرد و گفت:
-خب 50 امتیاز از هافلپاف کم و به اسلایترین اضافه میشه. حرف نباشه کلاسه خودمه دوست دارم به اسلایترین امتیاز اضافه کنم.

سپس پروفسور به تدریس ادامه داد. مواد اولیه معجون سازی را از کیفش در آورد و گفت:
-اگه گفتین اصلی ترین قسمت یه معجون چیه؟

دانش آموزان طبق معمول جواب هایی مانند مواد اصلی، خورنده و خود معجون میدادند و پروفسور گرنجر هم بابت هر جواب غلط 10 امتیاز به اسلایترین اضافه میکرد. ناگهان زاخاریاس از صندلی خود بلند شد و با صدایی غرا گفت:
-شما چجور استاد معجون سازی هستید دیگه؟! هم مثل خل و چلا جوابمونو میدی هم عین
این عقده ای ها امتیاز به اسلایترین میدی. بسه دیگه. چقدر بوووووووق بازی؟

توهین بزرگی به هکتور دگورث گرنجر شده بود. تصمیم گرفت از زاخاریاس انتقام معجون سازی بگیرد. این بار از هافلپاف امتیاز کم نکرد. تصمیم گرفت تا در زمان مناسب از زاخاریاس انتقام بگیرد. به هر گروه از دانش آموزان مواد اولیه ساختن پاتیلی داد تا در 2 ساعت پاتیلی سربی برای او بسازند. زاخاریاس به خاطر اینکه با غر زدن و ایراد گرفتن از پاتیل، تمام هم گروهیهایش را فراری داده بود و خودش به تنهایی پاتیل میساخت.
بعد از دو ساعت پروفسور گرنجر در بین دانش آموزان قدم زد تا پاتیل ها را بررسی کند. به پاتیل زاخاریاس که رسید، مکثی کرد. پاتیل زاخاریاس متوازی الاضلاع و سوراخ بود و اگر معجونی در آن میساختند تمامش از ته پاتیل بیرون میزد. هکتور با خوشحالی گفت:
-آفرین به تو! درود بر تو! تا حالا پاتیلی به این خوش ساختی ندیده بودم! حالا بیا تا جایزتو بهت بدم.

زاخاریاس مغرورانه پشت هکتور راه افتاد تا جایزه اش را بگیرد. دیگر دانش آموزان با عصبانیت و داد و فریاد از هکتور شکایت میکردند که چرا پاتیلی به این کج و معوجی باید جایزه بگیرد. در راه هکتور سر پاتیلی ایستاد و یک لیوان نوشیدنی کف آلود از داخل آن در آورد. زاخاریاس دوباره گفت:
-این چیه دیگه؟ نوشیدنی کره ای ؟ این چه جایزه مسخره ایه؟

وقتی که زاخاریاس تا ته معجون را خورد، احساس کرد که دماغش بزرگ و سفت میشود و هر لحضه بزرگتر. تا جایی بزرگ و سنگین شد که احساس کرد دیگر نمیتواند حرکت کند. دانش آموزان دیگر از خنده ریسه میرفتند و هکتور هم با خوشحالی میگفت:
-ای وای. ببخشید. معجون عاج فیل به تو دادم. معذرت میخوام سریع برو پیش خانم پامفری تا درمانت کنه. ا ببخشید کلاس بعدیم دیر شد. خداحافظ همگی.

صدای کف زدن بدرقه راه هکتور و انتقامی که از زاخاریاس به نمایندگی همه گرفته بود شد.

هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.