هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: شهرداری شهر لندن
پیام زده شده در: ۱۳:۵۳:۵۵ شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

گریفیندور، مرگخواران

گودریک گریفیندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۵۲ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین ورود:
دیروز ۱۸:۳۲:۵۰
گروه:
کاربران عضو
مرگخوار
ایفای نقش
گریفیندور
گردانندگان سایت
پیام: 69
آفلاین
نیوت!

سلام و وقتت به خیر.
ما بررسی‌های لازم رو انجام دادیم، ایده جالب و جذابی میتونه باشه. تاپیکش رو بزن و توضیحات کامل رو به صورت واضح توی پست اول ارسال کن و به امید اینکه تاپیک بسیار فعالی باشه.

با آرزوی موفقیت.

,I was tucked in snow
,And beaten by the rain
And covered in dew
I've been dead for so long

پیام زده شده در: ۲۳:۴۵:۳۹ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

هافلپاف

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۱:۴۴ یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲
آخرین ورود:
امروز ۴:۰۶:۴۲
از همین تریبون اعلام میکنم که اوضاع، اوضاعی نی...
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
هافلپاف
پیام: 148
آفلاین
درود
درخواست مجوز برای تاسیس تاپیکی داشتم تحت عنوان استاد زموت!

در وهله اول یه توضیح بدم درباره اسم عجیب و غریب زموت، که از کنار هم قرار گرفتن حرف اول کلمات:
زمان
مکان
وسیله
تم
= زموت تشکیل شده است.

حالا روش کار چیه؟ الان میگم!

روش کار اینطوریه که نویسنده موظفه از عناوین داده شده، کلماتی رو انتخاب کنه و در رولش بیاره...
مثلا: از کلمه زمان حداقل پنج تا کلمه از کلماتی مثل تابستان یا روز یا ساعت 10:50 دقیقه یا هرچیزی دیگه ای که به زمان مربوطه انتخاب کنه.
از کلمه مکان حداقل پنج تا کلمه از کلماتی مثل خانه، مدرسه، زیر درخت، بالای پشت بام و یا هرچیز دیگری که به مکان مربوط میشه انتخاب کنه.
از کلمه وسیله حداقل پنج تا کلمه از کلماتی مثل فرش، کتاب، کفش، چراغ مطالعه و یا هر کلمه دیگری که در زیر مجموعه اشیاء یا وسایل قرار می گیره انتخاب کنه.
از کلمه تم دوتا کلمه به کار ببره و منظور از تم در رول، احساسات و لحنی که کار میتونه داشته باشه است مثل خشم، انزجار، انتقام و هرگونه حس دیگه...

و بخش جالب کار توی وظایف نویسنده بعد وجود داره. نویسنده بعد باید از بین کلماتی که نویسنده قبل در زمینه های زمان، مکان، وسیله و تم به کار برده 4 کلمه رو انتخاب کنه و در رول خودش به کار ببره.

یعنی از رول قبل باید یک کلمه در زمینه زمان، یک کلمه در زمینه مکان، یک کلمه در زمینه وسیله و یک کلمه در زمینه تم تکرار شده باشه. بخش جالب تر اینه که نویسنده قبل در میان کلماتی که در 4 زمینه خودش به کار برده، 2 کلمه رو با زمینه متفاوت به عنوان کلید انتخاب کرده و اگر نویسنده بعد این دوتا کلمه رو به کار برده باشه به ازای هر کلمه 10 امتیاز کسب میکنه و در پایان هفته هر کسی که امتیاز بیشتری کسب کرده باشه به عنوان استاد زموت معرفی میشه و میتونه تا زمانیکه استاد زموت بعدی در هفته بعد مشخص میشه از عنوان استاد زموت در پروفایل خودش و برای معرفی خودش استفاده کنه و حتی با اجازه و هماهنگی مدیران، هنگامی که طرح بانک گرینگوتز و پول و اینا... نهایی شد، استاد زموت از جایزه ای نفیس که شامل مقداری پول می شه، برخوردار بشه. البته عنوان استاد زموت بودن مزایای دیگری هم داره...
اولیش اینه که اولین پست هفته بعد رو استاد میزنه و در اون آزاده هر تعداد کلمه از هر عناوینی استفاده کنه. یجورایی استاد زموت، ارباب زمان، مکان، اشیاء، احساسات و تم های به کار رفته است و میتونه حتی برای دیگر نویسندگان چالش های متعددی تعیین کنه که اگر تاپیک مجوز بگیره خواهم گفت.
اما استاد زموت انقدرا هم نباید خیالش راحت باشه! چون دیگر نویسندگان میتونند اون رو به چالش بکشن و مقام استاد زموت بودن رو ازش بگیرن و اونو به نبرد بطلبن. اگر استاد زموت نبرد رو بپذیره، دوئلی بین استاد زموت و خواهان مقام برگزار میشه. نتیجه مشخص میکنه که استاد زموت قبلی، استاد باقی خواهد ماند یا استادی جدید کنترل رو به دست میگیره. بازنده این دوئل به این سادگی ها رها نخواهد شد و توسط برنده، مامور انجام یکسری چالش می شه و به اصطلاح، تنبیه خواهد شد.
نویسنده ای که بیشترین بار استاد زموت بشه، استاد زموتی که برنده بیشترین دوئل بشه، استاد زموتی که بیشترین مقدار رول و کلمه را به کار ببره و... همگی آنها در قسمتی تحت عنوان مقتدر ترین ارباب های زموت آرشیو شده و به دیگران نمایش داده خواهد شد.
یه سوالم اینجا پیش میاد که حس کردم بهتره همینجا بهش جواب بدم!
چی میشه اگه ما استاد زموتی نداشته باشیم؟
درواقع کسی نتونه کلمه رمز رو به کار ببره و کسی امتیاز نگیره و استاد زموتی نداشته باشیم!
باید بگم که فکر اینجاشم شده و کلی چالش و مسابقات سخت برگزار خواهد شد که تنها بازمانده ای که از بین آنها دوام بیاورد، استاد زموت ما خواهد شد، که این دستاوردشم جلوی اسمش توی مقتدر ترین ارباب های زموت ثبت خواهد شد.

این چالش هفته تا هفته برگزار میشه و خودم تمام مسئولیت هارو بر عهده میگیرم!

امیدوارم خوب و شیوا توضیح داده باشم و پذیرفه بشه، چون روش کلی زمان و فکر گذاشته شده...
ساده ازش نگذریم!

ارادتمند شما
نیوت اسکمندر

ویرایش شده توسط نیوت اسکمندر در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ ۲۳:۵۱:۰۷
ویرایش شده توسط نیوت اسکمندر در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ۰:۰۲:۰۹
ویرایش شده توسط نیوت اسکمندر در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ۰:۰۶:۰۳
ویرایش شده توسط نیوت اسکمندر در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ۲۳:۰۳:۰۰
ویرایش شده توسط نیوت اسکمندر در تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ۲۳:۰۹:۵۳

تصویر کوچک شده

.یادگار گذشتگان.

سفر کردم که از یادم بری، دیدم سفر لازم نبود
خود همین کارها که کردی، رفتنت واجب نمود

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۳:۱۵:۵۲ جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲

هافلپاف، مرگخواران

سدریک دیگوری

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۳ دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
امروز ۲:۳۱:۲۷
از خواب بیدارم نکن!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
هافلپاف
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 699
آفلاین
سلام لونا!
امیدوارم که حالت خوب باشه.

اول از همه، یه عذرخواهی بهت بدهکارم بابت تاخیر توی پاسخ‌دهی. راستش یکم طول کشید تا استعفای ناظر این انجمن رو یادم بمونه.

و اما درمورد پیشنهادت...خیلی ممنونم از ایده‌ای که دادی و وقت گذاشتی تا مطرحش کنی.

همممم اگرچه که مطمئن نیستم به دلیل تکراری بودنش از این هم استقبال بشه یا نه، چون شباهت خیلی زیادی به محدوده آزاد داره...ولی راستشو بخوای بنظرم ایده‌ی جالبیه، که هرکس آخرِ رولی که می‌نویسه و می‌فرسته، یه سوژه مشخص کنه برای نفر بعد. نفر بعد درمورد اون بنویسه و بعدشم یه سوژه‌ی دیگه بده برای نفر بعدی و همینطور پیش بره.

فکر می‌کنم با توجه به پتانسیلی که داره، می‌تونیم این فرصت رو بهش بدیم تا ببینیم مورد استقبال واقع میشه یا نه.
بنابراین می‌تونی تاپیک رو بزنی (توی پست اول حتما موارد لازم و نحوه‌ی کار تاپیک رو دقیق توضیح بده، و یه پست هم برای شروع بزن)، و بنظرم بازه‌ی زمانی یک ماهه مناسب باشه برای امتحانش.
اگه به محبوبیت خوبی رسید، به فعالیتش ادامه میده و اگه نه هم که متوقف میشه.

باز هم ممنون، و موفق باشی!

فقط ارباب!
هستم...ولی خستم!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۵۲:۴۵ شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲

ریونکلاو

لونا لاوگود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۶:۳۷ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
آخرین ورود:
۱۴:۱۴:۲۲ چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳
از روی ماه 🌙
گروه:
کاربران عضو
ریونکلاو
ایفای نقش
پیام: 37
آفلاین
سلام ای شخصی که نظارت اینجارو به عهده داری
من قصد زدن یه تاپیک به اسم گلخونه ی شیشه ای رو دارم
یه کم پیش طی یه صحبتی که تو تالار ریونکلاو شد به این نتیجه رسیدم که اگر یه تاپیکی مثل محدوده آزاد جادوگران باشه که به جای کلمات آخر هر پست به هم سوژه برای نوشتن بدن تاپیک خوبی میشه
از اونجایی که محدوده آزاد با استقبال خوبی رو به رو شده فکر میکنم گلخونه ام تاپیک خوبی میشه
پس امیدوارم که اجازه اش داده بشه

Fight so dirty but your love so sweet

برج ریونکلاو، اتاق هفت، تخت سوم

پیام زده شده در: ۱۷:۲۷ جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۹

مرگخواران

تام جاگسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۱ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۲:۳۸:۱۷ دوشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۲
از تسترال جماعت فقط تفش به ما رسید.
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 643
آفلاین
سلام مارکوس عزیز.

ببینید احداث تاپیک صرفاً چون با شخصیتِ ایفایی‌تون هماهنگی داره و می‌تونه مکمل باشه، کار اشتباهیه.
تاپیکی که قراره باز بشه باید هم جالب باشه که بعد از کم‌رنگ شدن یا کلاً رفتنِ سازنده‌ش هم بتونه به کارش ادامه بده، هم اون‌قدر عمومی باشه که هر ناظری بتونه توش سوژه بده و تاپیک راکد نمونه، هم اینکه برای شروع یه سوژه و حد و حدود مشخصی داشته باشه.

پیشنهادی که شما داشتید از نظر ما این شرایط رو نداره و در نتیجه با درخواستتون مخالفت میشه.
موفق باشید.

آروم آقا! دست و پام ریخت!

پیام زده شده در: ۱۰:۲۹ سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹

مارکوس فنویک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۲:۴۰:۰۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
از صومعه ی سند رینگ رومانی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 137
آفلاین
سلام!
اجازه می خواستم تایپیک قبرستان لند رو تاسیس کنم!
برای روح رفتگان صلوات!
خب از اینا بگذریم!
خب حالا میزارین ما یه کسب و کاری برای خودمون راه بندازیم!
خب اگه میزارین من یا الله رو بگم!

Mr.Marcoos Fenoeek

پیام زده شده در: ۱۶:۴۱ جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹

زاخاریاس اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۶ دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
از وقتی که ناظر بشم پدر همتونو درمیارم.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 349
آفلاین
سلام قرار نیست اسمیتی به آخر تاپیک افزوده شه. اداره آموزش امور نظارتی مدیریتی میتونه همه رو شامل بشه حتی فنریز و حسن مدیرای ایفای نقش. این میتونه حتی وقتی زاخاریاسی تو سایت نبود ادامه پیدا کنه.

هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۵۲ جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹

مرلین old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۹ جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۰:۰۱:۴۲ جمعه ۲۴ آذر ۱۴۰۲
از بارگاه ملکوتی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 116
آفلاین
نقل قول:

زاخاریاس اسمیت نوشته:
سلام
حالا که دور دور سوژست اگه اجازه بدید منم اداره آموزش امور نظارتی خودم رو باز کنم.
سوژه اینه که زاخاریاس کلاس آموزش امور نظارتی مدیریتی برگزار میکنه و به عنوان استاد تکلیف اولش اینه که روی ساعت بیگ بنگ لندن نظارت کنن. توی این راه مشکلات مختلفی تو راه ساعت پیش میاد.

سلام زاخاریاس.

ببین وقتی که میخوایم یک تاپیک منتسب به فرد بزنیم باید توی کتاب یه سرنخی داشته باشیم. مثلا لودو بگمن توی کتاب اهل شرط بندی بوده برای همین به تاپیک کازینو داره. (العیاذ بالمرلین. کازینو در سایت!)
یا همین نیوت اسکمندر که داریم به یه جاهای خوبی میرسیم با هم، اصلاً دوتا فیلم داره که درباره کیف اش و موجودات جادویی هست، برای همین میتونیم تاپیک منتسب به خودشو بزنیم.

یا در حالت دوم یه شخصیت پردازی قوی در سایت وجود داره. مثلا همه هکتور رو به عنوان معجون ساز می‌شناسن برای همین تاپیک به اسم خودشو داره.

اما شما متاسفانه هیچکدوم رو نداری. یعنی زاخاریاس تا جایی که حافظه ضعیفم یاری می‌کنه عضو الف.دال بود و شخصیت پردازیتون هم در سایت متاسفانه از نظر بنده به اون حد بالا و والا نرسیده.

پس چرا باید تاپیکی به اسم "اداره آموزش نظارتی زاخاریاس اسمیت" رو داشته باشیم؟

شروع و پایان با ماست!

پیام زده شده در: ۲۱:۲۱ پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹

زاخاریاس اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۶ دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
از وقتی که ناظر بشم پدر همتونو درمیارم.
گروه:
کاربران عضو
پیام: 349
آفلاین
سلام
حالا که دور دور سوژست اگه اجازه بدید منم اداره آموزش امور نظارتی خودم رو باز کنم.
سوژه اینه که زاخاریاس کلاس آموزش امور نظارتی مدیریتی برگزار میکنه و به عنوان استاد تکلیف اولش اینه که روی ساعت بیگ بنگ لندن نظارت کنن. توی این راه مشکلات مختلفی تو راه ساعت پیش میاد.

ویرایش شده توسط زاخاریاس اسمیت در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۳ ۲۱:۲۸:۱۸

هرکسی از ظن خود شد یار من

از درون من نجست اسرار من

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۱۷ پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹

مرلین old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۹ جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۰:۰۱:۴۲ جمعه ۲۴ آذر ۱۴۰۲
از بارگاه ملکوتی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 116
آفلاین
تعجب نکنید. شهردار لندن هنوز اینجاست.

سلام نیوت. لطفا جزئیات تاپیکت رو برای من توی پخ بفرست تا بررسی کنم.

با تشکر

شروع و پایان با ماست!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.