هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نظرسنجی ها
پیام زده شده در: ۹:۲۷ چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

ریونکلاو، وزارت سحر و جادو، مرگخواران

لاديسلاو زاموژسلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۵ دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳
آخرین ورود:
دیروز ۱۶:۲۲:۴۸
از یترومایسین
گروه:
کاربران عضو
ناظر انجمن
ریونکلاو
ایفای نقش
مترجم
مرگخوار
پیام: 541
آفلاین
اهم... با اجازه بنده هم یه خورده نظر می دم.

قبل از هرچیزی از مدیریت این ترم هاگوارتز تشکر می کنم که من رو هم به کادر تدریسشون اضافه کردن. تجربه لذت بخشی بود و امیدوارم که ناامیدشون نکرده باشم.
ولی در خصوص این که چرا این ترم تا این حد میزان استقبال دانش آموزان از هاگوارتز پایین بود، بی تعارف می گم که دلیلش سیستم رقابتی غیرمنصفانه بوده از نظر من. مسئله ظرفیت ها شاید در ظاهر روشی برای برقراری عدالت باشه ولی در حقیقت نقطه مقابلش بوده. مرحله اوّل گروهی بیشترین حضور رو توی هاگوارتز داشته و در عوضش از لحاظ امتیازی دوّم یا سوّم شدن. در هفته های بعدی این موضوع به سمت تعادل رفت ولی بازم اثر اصلی خودش که همون دلسردی بود رو بر جا گذاشت.

یک مورد دیگه از این موارد که به نظر من باعث دلسردی بود - با احترام به لینی - وجود کلاس هایی بود که تکالیف غیر رولی داشتند. در ظاهر خب می گیم اوکیه و چه قدر خوب که می شه اومد سریع توی کلاس ها شرکت کرد. ولی به نظرم اینجور تکالیف برای تازه واردها دشوارتر باشه. خصوصا اگر کسی اونقدر احساس راحتی توی سایت نکنه و نتونه هرچیزی در اون جواب بنویسه و سردرگم بشه. به این قضیه این رو هم اضافه کنید که تنبلی تنبلی میاره و به مرور اون نمره کامل که با دوتا سوال تقریبا به همه رسیده ارزشش رو از دست می ده.

دو مورد فوق نظرات من راجع به این ترم بود و برای موفقیت کلی در ترم های بعدی معتقدم اوّل باید مشخص کنیم که هدف برگزاری اون ترم ها چیه؟ صرفا یه رویداده که می خوایم باهاش سایت رو فعال کنیم. دوره آموزشی آشنایی با رول نویسی و قسمت های مختلف سایته و اینکه کلا دنبال چی هستیم؟ می دونم که تقریبا هر سه این موارد رو شامل می شه ولی با مشخص کردن یک کدوم به عنوان هدف راحت تر می شه برای فعالیت های مختلف جهت دهی کرد.به علاوه یه دوره توجیهی برای اساتید هم به نظرم خوبه. حداقل خودم استقبال می کردم. :)

اممم... اضافه کنم که با ترم های پاییز و زمستون و بهار هم مخالفم و به نظرم وجود فعالیت های مختلف در طول سال جذابیت بیشتری داره تا تکرار مداوم یه حرکت که اتفاقا انرژی زیادی می طلبه و نیاز به وقت گذاشتن داره که برای خیلی از اعضا که دانشجو یا محصل هستن غیر از تابستون چندان مجالی براش ندارن.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۴۰ دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

جرمی استرتون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۱ شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹
آخرین ورود:
۲۰:۵۷:۲۷ پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲
از کی دات کام
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 202
آفلاین
سلام، وقت بخیر.

امسال وقتی کلاس ها برگزار می‌شدن، احساس می‌کردم دیگه مثل پارسال نسبت به انجام به تکالیف، حضور و فعالیت در سایت کشش ندارم. کاملا هم ناخودآگاه بود و اوایل هم نمی‌دونستم برای چی. اما مطمئن بودم به خاطر این نیست که پارسال نسبتا اوایل حضورم بوده و جزو اولین سال هایی بوده که توی هاگ شرکت می‌کردم.
مدتی که گذشت، متوجه یک سری تغییرات و ارتباط اون ها نسبت به این بی‌انگیزگی و کمبود تمایل شدم. به هر حال می‌خوام اون موارد رو در قالب انتقاد و پیشنهاد توضیح بدم.

افزایش حضور و فعالیت اعضای قدیمی، به خصوص ناظر ها:
معمولا بیشترین میزان فعالیت، توسط اعضایی صورت می‌گیره که نسبتا تازه وارد ترن. این اعضا، معمولا چون فضای سایت براشون تازه‌ست و خیلی با هر چیزی آشنایی ندارن، توی بسیاری از موارد نیازمند راهنمایی هستن و تو این موارد به چه اشخاصی مراجعه می‌کنن؟ افرادی که بهشون اطمینان کامل دارن و مطمئنن که می‌شه با خیال راحت از این افراد راهنمایی گرفت. چه افرادی؟ ناظر ها. چشم تازه وارد ها به ناظر هاست (و اعضای قدیمی). پس وقتی ناظر ها نسبتا فعال تر باشن، تازه وارد ها هم بیشتر تشویق می‌شن به انجام فعالیت ها.
این که ناظر ها توی کلاس ها شرکت کنن، موجب می‌شه اون تاپیک ها نخوابن و تمایل به فعالیت هم بیشتر بشه. همونطور که وقتی فعالیت توی یک تاپیک بیشتر می‌شه، تمایل برای پست زدن تو اون تاپیک هم بیشتر می‌شه. یک جورایی مثل ترند شدنه. هر چی تاپیکی پرطرفدار تر دیده بشه، میزان جذب شدن دیگران بهش هم به صورت خودآگاه افزایش پیدا می‌کنه. البته منطقیه که ناظر ها و اعضای قدیمی، با توجه به مدت زمان نسبتا طولانی حضورشون تو سایت، دیگه اون تمایل و ذوق سابق رو نداشته باشن؛ یا به دلیل یک سری مشغله ها نتونن مدام حضور داشته باشن. اما به نظرم این حداقل کاریه که می‌تونن انجام بدن تا دیگران هم (به صورت ناخودآگاه) به فعالیت کردن جذب بشن و میزان فعالیت‌شون بالا بره.

فراهم بودن بستر هایی برای نقد:
موردی که خیلی مورد توجه بود، این بود که به شخصه نه در گروه خودم و در خارج گروه، ندیدم که نقدی در ارتباط با تکالیف و اردو ها صورت بگیره. وقتی بستر نقد کردن فراهم باشه و تاپیک هایی وجود داشته باشن که اعضا بتونن آزادانه بیان و نقد بگیرن، وقتی یک سری ایرادات گفته می‌شه، شخص بیشتر تشویق می‌شه که زود تر دوباره بیاد فعالیت کنه و دفعه بعدی با دست پر تری برگرده و دوباره نقد بخواد. از طرفی، از پیشرفتی که حاصل می‌شه مطمئن می‌شه و اطمینان پیدا می کنه که زحماتش بیهوده نبوده.
جدای از تاپیک های موجود برای درخواست نقد، پیشنهاد من اینه که تاپیکی (در انجمن مدرسه هاگوارتز یا حتی ویزنگاموت) وجود داشته باشه، که در هنگام برگزاری کلاس ها، به صورت فعال پذیرای درخواست های نقد باشه و نقد انجام بشه.

بیان واضح توضیحات مربوط به تکلیف و امتیاز داده شده:
عقیده من اینه که امتیازدهی و توضیحاتی که در اون داده می‌شه، باید نسبتا واضح تر باشن و ایرادات اون پست به صورتی واضح گفته بشه، تا هم شخص نویسنده پست متوجه علت دقیق و اصلی کم شدن امتیازش بشه، و هم مشتاق تر بشه تا دفعه بعد هم شرکت کنه و اون ایراد یا ایراد ها رو برطرف کنه.

این ها مواردی بودن که تا الان به ذهنم رسیدن. اگه مورد دیگه ای به ذهنم رسید، به همین تاپیک مراجعه می‌کنم.

با تشکر بابت زمانی که برای خوندن گذاشتید.

RainbowClaw

پیام زده شده در: ۱۷:۵۳ دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۱:۰۸:۲۵
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5462
آفلاین
سلام.

من چون عضو قدیمی محسوب می‌شم و شونصد هزار تا هاگوارتز شرکت کردم و حتی اگه هاگوارتز واقعی هم بود تا الان بیست بار فارغ‌التحصیل شده بودم () مسلما انگیزه‌ی تازه‌واردی که برای اولین‌بار هاگوارتزو می‌بینه یا به تعداد کمی دیده رو ندارم. پس شاید نظراتم خیلی در مورد تازه‌واردا صدق نکنه، اما احتمالش هست با قدیمیا صدق کنه.

اولین دلیل عدم شرکت خودم که نبود وقت کافی بود... یعنی در طول کل جلسه دوم و سوم حتی اصلا نتونستم سایتو باز کنم و تازه سه روز آخر جلسه سوم سر رسیدم. اون انگیزه کم‌تر رو هم بذارین کنارش تا برسم به دلایل مهم‌تر...

من خودم اولش نوع تکالیف رو بهونه‌ای برای شرکت یا عدم شرکت نمی‌دیدم. می‌گفتم کسی که بخواد شرکت کنه و وقتشو داشته باشه، فرقی براش نداره تکلیف چه مدلی باشه.
اما وقتی به اندازه کافی زمان و انگیزه نداری، اینجاس که تکالیف غیر رول بیشتر توجهت رو جلب می‌کنن. چون تکالیف غیر رول اصولا شامل چند سوال با امتیازات کم هستن که حداقل جواب به هر سوالش کم‌تر از یه تکلیف رول وقت می‌گیره و به طور غیر عادی‌ای آدم مثلا سه سوال کوتاه حل کنه و بگه فقط یکی دیگه مونده، بیشتر انگیزه می‌گیره تا این که همچنان وسط تک سوال اول باشی... مثلا من خودم جلسه آخرو فقط دو کلاس غیر رول رسیدم شرکت کنم (البته یکیشو یادم رفت قبل از 12 بفرستم :( ) در حالی که اگه کلاس غیر رول نداشتیم شاید به زور یه کلاس رول می‌رسیدم شرکت کنم. تجربه (سالای پیش) هم ثابت کرده کلاسای غیر رول شرکت‌کننده‌های بیشتری نسبت به رول دارن. به خاطر همین ساده‌تر بودن و کم‌تر وقت‌گیر بودنش. البته گاهی وقت‌گیرم داره مثل نقاشی و اینا، ولی چون تنوع داره آدم براش جالبه.

واسه همین به نظرم این مورد باید توی هاگوارتز حفظ بشه و تعدادی از کلاسا غیر رول باشن. ولی خب همونطور که ذکر شد غیر رولی که سوال 30 یا 20 امتیازی نداشته باشه تا به اندازه یه رول وقت بگیره قاعدتا.
یعنی انشا و گزارش و اینام اگه قراره باشه، در حد 10 یا دیگه نهایتا 15 امتیاز باشه. چون ممکنه افرادی بلد نباشن انشا یا گزارش یا... بنویسن و وقتی می‌بینن بیشتر امتیاز کلاس از چیزیه که بلد نیستن شاید هیچ تلاشی براش نکنن و بلافاصله اون کلاسو خطش بزنن. یعنی این کلاسی که قرار بوده ساده‌تر باشه، حتی از رولم سخت‌تر می‌شه!
اما وقتی بارم کم داشته باشه و بدونی سوالات دیگه‌ای هم هست که ازش امتیاز نسبتا خوبی بگیری، حتی انشا/گزارش و... رو بلدم نباشی بالاخره سعیتو می‌کنی که بنویسیش و همونطور که دوریا گفت یه چیز جدیدم یاد می‌گیری. همینجا تو پرانتز اشاره می‌کنم که فعالیت تو این سایت لزومی به یادگیری اینا نداره، فقط روله که برامون مهمه. پس طبیعیه که روش زوم زیادی هم نکنیم.

از مدیریت هاگوارتز می‌خوام که نه‌تنها بخشی از کلاس‌ها رو غیر رول نگه دارن، بلکه به اساتید هم توضیح داده بشه که منظور از غیر رول چیه.

+ من چند روزه همینو نوشتم و منتظر شدم ببینم اگه چیز دیگه‌ای به ذهنم می‌رسه هم بیام بگم که نرسید. واسه همین فرستادمش، حالا باز چیز جدیدی بود دوباره میام.

ویرایش شده توسط لینی وارنر در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۱ ۱۷:۵۷:۳۹
ویرایش شده توسط لینی وارنر در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۱ ۱۹:۱۶:۱۶
ویرایش شده توسط لینی وارنر در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۱ ۲۰:۳۱:۲۰

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۲۸ جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱

اسلیترین، مرگخواران

دوریا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۵ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴
آخرین ورود:
دیروز ۱۹:۲۷:۳۵
از جنگل بایر افکار
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
اسلیترین
مرگخوار
گردانندگان سایت
ناظر انجمن
مترجم
پیام: 305
آفلاین
سلام و درود بر جمله‌ی جامعه‌ی جادویی مخصوصا اونایی که وقت میذارن و این پست رو می‌خونن.
من مستقیم سراغ مسائلی میرم که توجه بهشون برای افزایش فعالیت در هاگوارتز میتونه مفید واقع بشه.

به زمان توجه کنید.
تابستون اسمش تابستونه که همه بیکارن و وقت دارن. بسیاری از اتفاقات در همین سه ماه میوفته که باعث میشه تا اعضا فرصت نکنن یا حوصله نداشته باشن بنویسن. چون در بحث نوشتن حوصله و انرژی خیلی مهمه و اینکه فرد با بلاک ذهنی مواجه نباشه. مثلا جلسه‌ی سوم هاگوارتز مواجه بود با اعلام نتایج کنکور سراسری و ارشد. حالا تمام اعضای سایت کنکور نداشتن اما ممکنه چند نفری که داشتن به خاطر درگیری‌های مربوط به ثبت نام یا استرس اعلام نتایج نتونسته باشن در هاگوارتز شرکت کنن.
قاعدتا نمیشه تمام جلسات رو با تمام اعضا هماهنگ کرد اما نظرسنجی از اعضا میتونه کمک کننده باشه چون علاوه بر اینکه فرد در ذهنش یک برنامه ریزی کوچکی شکل میگیره، وقتی میگه میتونم بیام، ممکنه کمی بیشتر متعهد بشه که بیاد و در جلسات شرکت کنه.

از ارائه‌ی حجم زیاد کلاس‌ها خودداری کنید.
به جای اینکه 6 کلاس در یک بازه‌ی دوهفته‌ای ارائه بشه، هر دو یا سه کلاس در یک بازه‌ی یک هفته‌ای یا 10 روزه ارائه بشه. (گرچه قاعدتا خود مدیران، ترم پاییزه و زمستانی رو کمتر میکنن اما) مثلا برای زمستان یک یا دو کلاس در یک بازه‌ی دوهفته‌ای یا سه هفته‌ای ارائه بشه و به جای استراحت بین جلسات، استراحت بین ترمی داشته باشیم.
مزایای این روش چیه؟
1. برنامه ریزی برای اعضا راحتتره.
رسیدگی به دو کلاس حتی در یک بازه‌ی کوتاه‌تر، از رسیدگی به 4 کلاس در یک بازه‌ی طولانی راحتتره.
2. پویایی کلاس‌ها حفظ میشه.
به جای اینکه دو هفته فعالیت وجود داشته باشه و بعدش منتظر نمرات باشیم، همزمان برای کلاس‌های مختلف، هم درس داریم، هم نمره. وقتی هم یکی از نمرات رو می‌بینیم، رسیدگی به پیشرفت یا پسرفتمون هم سریعتر امکان داره؛ چون مثلا اگر نمره‌ی خوبی برای درسی دریافت نکردم، درس دیگه‌ای هست که به خودم میگم این هفته جبرانش میکنم و اگر نمره‌ی خوبی دریافت کردم با روحیه سر کلاس بعدی میرم که دوباره همون نمره‌ی خوب رو دریافت کنم.

پ.ن: اگر این روش اعمال بشه، اردو میتونه از اول جلسه‌ی 1 کلاس‌ها برگزار بشه تا پایان جلسه‌ی اول اما تعداد پست‌هایی که هر فرد میتونه بزنه به 2 پست افزایش پیدا کنه.

تحلیل و نقد تکالیف بهتر صورت بگیرد.
منظورم نقد طولانی و کلمه به کلمه نیست. اینکه یک یا دو نکته در مورد تکلیفی که نوشته شده، چه مثبت و چه منفی، به فرد گفته بشه و حتما نکات مثبت هم گفته بشه. گرچه خیلی جاها دیدم که اساتید توضیحات لازم رو داده بودن ولی این مسئله اونقدر به نظرم مهمه که گفتم دوباره بهش اشاره کنم. چون مثلا وقتی به یک نفر گفته میشه توصیفات خوبی داری اما باید طنز بیشتری رو به کار بگیری، نه ناامید میشه که کلا پستم نکته مثبت نداشت نه فکر میکنه استاد سلیقه‌ای ازش نمره کم کرده و تلاش میکنه روی طنزنویسیش کار کنه.

سیستم نمره‌دهی اساتید کمی تغییر کند.
نمره‌ی بالا خیلی خوبه! اما وقتی از 10 نفری که در کلاس شرکت کردن، 9 نفر نمره‌ی کامل می‌گیرن و یکی میره پست بقیه رو می‌خونه و می‌بینه که شاید از بقیه بهتر نوشته، دلسرد میشه و در عین حال دلیلی هم برای تلاش و پیشرفت نداره (منظورم خودم نیستم). بخوایم نخوایم هاگوارتز جو رقابتی داره و چیزی که متمایزش می‌کنه هم همینه! (رعایت این مورد به ضرر خودمم میشه چون میدونم خیلی جاها اساتید با دست باز به همه از جمله خودم نمره دادن!)
در عین حال نمره‌ی خیلی پایین دادن هم، مخصوصا به تازه واردها، درست نیست. از تازه وارد منظورم کسیه که واقعا تازه وارد سایت شده و مدل نوشتنش شاید خیلی اشکال داشته باشه. در این موارد از اساتید خواهش می‌کنم با لطافت بیشتری برخورد کنن و بقیه‌ی اعضا هم اعتراضی نکنن که فلانی نمرش این شد، منم همون شدم اما میدونم بدتر نوشته (درسته با مورد قبلی که گفتم در تضاده، اما با تازه واردها مهربان‌تر باشیم)! گرچه این کار ممکنه برای اساتید وقت‌گیر باشه، اما سعی کنید تازه واردها رو شناسایی کنید و نسبت به خودشون بسنجین (حالا نه اینکه طرف در حد 15 از 30 مینویسه بهش بدید 29؛ اما خیلی هم سخت‌گیری نکنید). به این هم دقت کنید که معمولا افرادی که نوشته‌هاشون خیلی اشکال داشته باشه، حتی اگر تازه واردن، کم هستن. ممکنه سنشون کم باشه یا کلا قلمشون ضعیف باشه؛ پس جوری برخورد نکنیم که ناامید بشن! (شاید خودشون بعد از یه مدت ببینن برای نوشتن ساخته نشدن و کلا از سایت برن، اما فکر نمی‌کنم ما مسئول این باشیم که این رو بهشون بگیم یا حتی قاضی دارای صلاحیتی برای این کار باشیم.)
پیشرفت تازه واردها رو حتما بهشون بگید حتی اگر کوچکه! از این تازه واردها منظورم همه است؛ چه اونایی که پر اشکال مینویسن، چه اونایی که متوسط مینویسن و چه اونایی که قوی هستن. (پیشرفت قدیمی‌ها رو هم بگید خوبه ولی اینجا تاکیدم بیشتر روی تازه واردها است.)

سیستم محاسبه‌ی امتیاز گروه‌ها را از حالت تنبیهی به حالت تشویقی تغییر دهید.
ایده‌ی محاسبه‌ی ظرفیت برای گروه‌ها خوب بود. اما به جای اینکه اگر از ظرفیت کمتر شرکت شد، از گروه نمره کم کنید، به گروه‌هایی که مطابق ظرفیت و بیشتر شرکت می‌کنن، نمره اضافه کنید.
اگر اشتباه نکنم، یک اشکالی هم که در محاسبه‌ی ظرفیت وجود داشت، این بود که اعضای فعال و غیرفعال همه با هم در نظر گرفته میشدن. افرادی هستن که اصلا در کلاس‌ها شرکت نمی‌کنن یا کلا در سایت فعالیت ندارن، اما آنلاین میشن. لطفا این افراد رو در نظر نگیرید. مثلا برای گروه اسلیترین، تعداد کل اعضایی که از خودشون در طی این سه ماه علائم حیاتی نشون دادن، فکر کنم 10 نفر بود اما تعداد اعضا 14تا محاسبه شده اما در کل با اینکه هافلپاف 12 نفرن، قلب تپنده‌ی گروهشون منظم تر میزنه. (این مورد رو خیلی مطمئن نیستم، چون نمی‌دونم تعداد اعضا چطور محاسبه شده و صرفا بر اساس چیزی که حس کردم، حرف میزنم.)

نکات آموزشی هم در کلاس‌ها گنجانده شود.
اکثر کلاس‌ها، صرفا بر پایه‌ی خلاقیت می‌چرخید؛ این چیز بدی نیست اما اگر تلاش بشه تا یک نکته در مورد رول نویسی در کلاس‌ها گفته بشه خیلی خوب میشه. در غیر این صورت تنها وجه تمایز کلاس‌ها با تاپیک‌های تک پستی اینه که بهشون نمره داده میشه. اصلا منظورم یک نکته‌ی سنگین و عجیب نیست. مثلا گفته بشه تشبیه برای جذاب کردن رول نویسی خوبه پس توی رولتون ازش استفاده کنید و استاد هم در متن کلاس از این مورد استفاده کنه. یا مثلا توصیف مکان، شخص و موقعیت خوبه، باید در پایان همه‌ی جمله‌ها حتی اگر شکلک دارید، علائم نگارشی بذارید، در دیالوگ‌ها اگر جمله‌ی قبلی متنتون مربوط به همون شخصه یک اینتر بزنید وگرنه دوتا، خیلی وسط متن از شکلک استفاده نکنید و غیره. این نکات مواردی هستن که داخل نقدخونه‌ها دیده میشه، پس پیدا کردنشون وقت گیر نیست. دوتا استاد با هم اگر به یک مورد اشاره کردن، تمرین بیشتر میشه و فکر نمی‌کنم خیلی مهم باشه.

برنامه‌ی زمانی کلاسی ثابت و قابل پیش بینی باشد.
اینو میگم چون خودم اشتباه کردم و شاید اونقدر تاثیری نداشته باشه اما گفتنش هم خالی از لطف نیست.
جلسات همه از یک روز هفته شروع بشن و در یک روز هفته هم تموم بشن. یعنی مثلا همه‌ی جلسات شنبه روز اولشون باشه و پنج شنبه دو هفته‌ی بعدش روز آخر. اینجوری کسی که بخواد شرکت کنه، حتی اگر چک نکنه که کی مهلت کلاس‌ها تموم میشه، میتونه حدس بزنه که کی قراره تموم بشه. (دوباره هم میگم که اینو گفتم چون خودم اشتباهی برای جلسه‌ی سوم فکر کردم قراره جمعه تموم بشه، ولی سه شنبه تموم شد. من باید چک می‌کردم و اشتباه از خودم بود ولی شاید این هم پیشنهاد بدی نباشه.)

تکالیف غیررول‌نویسی خوب هستند.
این رو خودتون بهش اشاره کردید اما منم میگم. وقتی بحث غیررول‌نویسی پیش اومد، ایده‌ی خیلی جذابی بود و منتظر بودم ببینم قراره چجوری پیش میره اما دیدم موارد غیررول‌نویسی بعضی‌هاشون جون میدن برای رول‌نویسی. این اولش کار رو سخت‌تر کرد، چون نمی‌دونستم چطوری بنویسم که رول نباشه، اما از طرفی خوب بود چون باعث شد خلاقیتم رو بیشتر به کار ببرم. اینکه رول نباشه، اما خاطره، انشا، گزارش، توضیح و غیره باشه،‌ خوبه. غیررول کامل (موردی) هم باشه خوبه. اما مهمه که اساتید با مثال منظورشون رو توضیح بدن. یعنی اگر گزارش می‌خوان، متن کلاسشون هم گزارش باشه نه رول (یا گزارش داشته باشه داخلش).

به 8 مورد اشاره کردم؛ اگر چیزی یادم اومد و قبلش کسی با چوب نزده بودم، میام میگم.

ویرایش شده توسط دوریا بلک در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۸ ۲۰:۴۱:۰۷
ویرایش شده توسط دوریا بلک در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۸ ۲۰:۴۵:۱۲
ویرایش شده توسط دوریا بلک در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۸ ۲۰:۵۰:۴۸

Tranquil Departure
,Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing
.there is a field. I’ll meet you there
*
.I believe in poems as I do in haunted houses
.We say, someone must have died here
*
You are NOT the main character in everybody's story
*
Il n'existe rien de constant si ce n'est le changement
*
Light is easy to love
Show me your darkness

پیام زده شده در: ۱۹:۲۵ جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱

جیانا ماریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۰ جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
آخرین ورود:
۱۸:۱۲:۴۱ جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲
از ایران_اراک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 175
آفلاین
سلام و خسته نباشید خدمت همگی.(کنیچیوا مینا سان )
خب من خودم کنکور ماگلی تستسترال به سر شده دارم سال دیگه و زیاد گوشی دستم نمیوفته ولی هر وقت میتونستم تو کلاس ها شرکت می کردم.

اساتید هم عالی بودن البته دسترسی نداشتن به لب تاپ برای آپلود عکس کلا برنامه ام برای کلاس مورد علاقه ام رو ازم گرفت که البته بازم تقصیر استاد نبود. اصلا آقا همه تقصیر ها گردن ما

بعد پروفسور لادیسلا واقعا خوب صحبت می کردن فقط یکم دیر فهم بود یه ربع طول می کشید ببینم چی گفتن که فقط سختگیری شون نمیشه ضعف باشه ولی خب یکم راحت تر می گرفتن بهتر بود.

در مورد رول هم فقط یکم تایپ طولانی اش زمان بر بود گرچه خاطره نویسی از اونم طولانی تر بود.

به شومینه مرلین قسم بیشتر تلاش می کنم تا ساحره ای بهتر باشم .
راستی تازه وارد گریف هم یکم تنبل شدن باید برنامه بدیم صبح که بیدار میشن بشین پاشو برن تو حیاط که بیدار بشن .

خب همین سایونارا

اکسپکتو پاترونوس

قدم به قدم تا روشنایی از شمعی در تاریکی تا نوری پر ابهت و فراگیر!!
می جنگیم تا اخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!
برای عشق!!
برای گریفندور!!

پیام زده شده در: ۲۳:۴۱ پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

هافلپاف

نیکلاس فلامل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۳ دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
آخرین ورود:
امروز ۱۵:۲۲:۳۹
از تارتاروس
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
هافلپاف
ناظر انجمن
پیام: 214
آفلاین
سلام خوبین؟ ممنون، منم خوبم.

باید تشکر کنم خدمت تمامی دست اندرکاران از اساتید و مدیران هاگوارتز گرفته تا مدیران ایفای نقش. من امسال خیلی لذت بردم از هاگوارتز. اساتیدی که انتخاب شده بودن. خب مشخصا به جز یکی و گاهی دوتا استاد بقیه استاد ها تونستن هر سه تا جلسه رو معرکه برگذار کنن و کلی چیز یادمون بدن. من خودم کلی چیز جدید یادگرفتم. اون یکی دو تا استاد هم گفتم ممکنه مثلا برای یک جلسه سرشون شلوغ بوده و نتونستن چیز خاصی ارائه بدن. اما اینقدر کلاس ها خلاقانه بود حتی بیشتر از سال های قبل که من هر جلسه با لذت زیادی تکالیف رو انجام میدادم.

یه عذرخواهی نسبت به همه ی شما بدهکارم. میدونید بعضی وقت ها قول هایی میدم که نمیتونم نگهشون دارم. مثلا شرکت در دوئل یا کلاس ها یا کوییدیچ و کلا فعالیت های سایت...که شاید اگر بهتر زمانبندی کنم، بتونم حوادث غیر مترقبه رو دفع کنم. اما خب بعضی وقت ها نمیشه و وقتی هم که نمیتونم روی قولم بایستم و چیزی که برام عزیزه رو حفظ کنم؛ حس میکنم این مثل یک نفرین سیاه در آب قدح کل اطرافم رو در بر میگیره و اطرافیانم هم رفتارشون اونجوری میشه و من فقط اینو مقابله به مثل دنیا نسبت به خودم میدونم. برای همین من بخشی از اینکه چرا اعضا زیاد شرکت نکردن رو تقصیر خودم میدونم. شاید اگر من بهتر بودم میتونستم جو بهتری دور خودم ایجاد کنم و باعث انگیزه گرفتن مضاعف خیلی ها بشم.

منو ببخشین که ضعیفم.
منو ببخشین که خیلی خوب نیستم.
من تلاش خودمو میکنم برای داشتن جادوگرانی سرفراز و شاداب!

جدا از این بریم سراغ بحث پیشنهادات امتیازی!

ببینین خیلی تازه وارد داشتیم به نظرم. نه؟ تازه وارد های باحال و خفن! حس میکنم یکی از دلایلی که تازه وارد ها ( به جز تازه وارد های هافلپاف، چون اونا ترکوندن حسابی) فعالیت نکردن این باشه که با دیدن جلو افتادن یکی از تیم ها با فاصله ی زیاد، حس کردن دیگه فعالیتشون معنایی نداره و در هر حال اول نمیشن.
اما مطمئنا بعد از پایان ترم خواهند دید امتیازات بسیار جادوییه و ممکنه در اخرین لحظات و تنها تلاش یک نفر مقام گروه ها جا به جا بشه. خب این درس عبرتی میشه برای دفعات بعدی.

ناظران خیلی پر انرژی، سخت کوش و فعالی داریم. درسته؟ اما به همون نسبت هم بهشون کار دادیم. درسته؟ شاید بتونیم با استفاده از نیروهای جدیدتر و تقسیم وظایف بهتر باعث بشیم تا ناظر ها علاوه بر کارهاشون بتونن با تازه وارد ها رابطه ی صمیمی و گرم ایجاد کنن و باعث تشویق و انگیزه گرفتنشون بشن.

ممنونم از اینکه نظر ما براتون اهمیت داره.

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۰:۵۴ پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

ریونکلاو، وزارت سحر و جادو، مرگخواران

سو لى

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۷:۰۲:۳۶ یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲
از این سو، به اون سو!
گروه:
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
پیام: 541
آفلاین
سلام به همه اعضای سایت، و نه فقط جادوآموزان!

با توجه به استقبال بسیار کمی که از ترم تابستونی هاگوارتز شد، مدیریت هاگوارتز تصمیم گرفته نظرسنجی‌ای بذاره و از اعضا بخواد که آزادانه علت عدم شرکت، یا کم شرکت کردنشون توی هاگوارتز رو شفاف بیان کنن تا مشکل و عیب‌هایی که باعث بروز این اتفاق شده پیدا بشن و تا جای ممکن حل بشن تا برای ترم‌های آینده این بی‌انگیزگی شرکت تو هاگوارتز از بین بره و شاهد کلاس‌های شلوغی باشیم.

در کنارش، اگه نکات مثبتی دیدین که باعث شرکت کردن تو بعضی کلاسا شده، اونا رو هم بیان کنین تا خوبی‌های کار هم مشخص بشه و بتونیم تمرکز بیشتری روشون داشته باشیم.

به پاس وقتی که می‌ذارین و نظرات ارزنده‌تون رو با ما به اشتراک می‌ذارین، هر نظر سازنده‌ای که داده بشه 2 امتیاز به گروه خصوصیتون اضافه می‌شه. از این جهت روی سازنده تاکید شده که صرفا با هدف امتیاز گرفتن اینجا نیاین، و واقعا دلایل حقیقی و اشکالات واقعی کار بیان بشه.

با توجه به این که جلسه اول هم استقبال زیاد نبود، مدیریت عیب کار رو این می‌دونست که هر 6 کلاس هاگوارتز رول‌نویسی هستن و همین باعث می‌شه تکالیف سنگین‌ باشه و اعضا نتونن اونقد که باید براش انرژی و وقت بذارن.
برای همین از جلسه دوم، نصف کلاس‌ها رول‌نویسی و نصفشون غیر رول‌نویسی شد. البته متاسفانه اکثر اساتید این مورد رو رعایت نکردن و تکالیف رو با توجه به قوانین و انتظارات خواسته شده طرح نکردن. مثلا همون تکلیف طولانی رول خواسته شده بود، صرفا بیان شده بود رول نباشه به جاش گزارش/توضیح/انشا و... باشه! در حالی که تو تکالیف غیر رول، برخلاف تکالیف طولانی رول، انتظار می‌ره سوالات زیاد با بارم کم داده بشه و خواهان پاسخ‌های طولانی نباشن تا وقت کم‌تری گرفته بشه.

این مورد اونطور که باید و شاید رعایت نشد. ولی لطفا در این مورد هم اگه نظری دارید بدین که سبک‌تر شدن تکالیف هم تاثیری داره؟ یا فارغ از کیفیت و نوع تکالیف، مشکل از جای دیگه‌ست؟

به طور خلاصه، لطفا به ما کمک کنین تا مشکلو پیدا و حل کنیم. دلایل شرکت، عدم شرکت و کم شرکت‌کردنتون رو با ما به اشتراک بذارین. در نظر داشته باشید که برگزاری هر برنامه و رویدادی در سایت، انرژی و وقت زیادی می‌طلبه و در صورت عدم مشارکت و استقبال کافی، انگیزه برگزار کننده ها هم برای ادامه کار از بین میره.

پیشاپیش ممنون از تمام کسانی که ما رو از نظرات سازنده‌شون دریغ نمی‌کنن.
تاپیک تا پایان روز 25 شهریور ماه باز می‌مونه. لطفا در این مدت نظرتون رو همین‌جا ارسال کنید.

بلای جان ارباب!

بهش دست نزنید! مال منه.

Re: نظرسنجی ها
پیام زده شده در: ۱۱:۱۷ جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۸۸

مینروا مک گونگال old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۰ دوشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۸ یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵
از دفتر وزارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 547
آفلاین
بچه ها جواب پرسی رو بدید دیدم تاپیک رفته اون صفحه ! بجنبید !

پیام زده شده در: ۱:۰۴ پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۸

پیوز قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹
از توی دیوارای تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1511
آفلاین
موافقت خودم رو به عنوان ناظر هافلپاف اعلام میکنم ...

با تشکر و این حرفا

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، شجاعت و غلبه بر ترس و حتی نجابت و وقار به وسیله سختکوشی قابل دسترسیه ! »

تصویر کوچک شده

A Never Ending Story ...

پیام زده شده در: ۰:۴۱ پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۸

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

بعد از صحبت به جنابِ وزیر تصمیم گرفتیم ، مسابقه ی جام آتش رو زودتر برگزار کنیم که به اواخر تابستان برنخوریم ، اگر موافق هستن سرانِ گروه ها زودتر اعلام کنند تا سریعتر مسابقه جام آتش برگزار بشه و توی سالِ تحصیلی جدید نیفته

ممنون

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.