هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: لرد حلقه ها بر علیه هری پاتر
پیام زده شده در: ۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۳

Ringator

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۹ دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ سه شنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۴
از والینور سرزمین والارها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
دقیقا مسئله اینه که کتاب ارباب حلقه ها با اومدن فیلمش توی کشور ما ترجمه شد در حالی که داستانیه که خیلی وقت پیش نوشته شده و حتی میزان تیراژ چاپش هم زیاد بالا نبوده. در ضمن ارباب حلقه ها اصلا کتابی برای نوجونا نبوده یعنی فکر می کنم خوده تالکین یه جا اشاره کرده که ارباب حلقه ها هابیتی برای بزرگسالانه. دقیقا مترجم کتاب همین موضوع رو به من هم گفت گفت من انتظار هر مخاطب الا نوجونارو داشتم! یعنی نثر کتاب به چه میزان سنگینه. از انگلیسیش که بگزریم بعضی جاها فارسیشم سخت می شه!
اما از نظر خود من با اینکه هری پاتر کتاب خیلی جالبیه و خودم تا مدت ها از طرفداراش بودم و هستم تا حدود زیادی شهرتش به تبلیغاتش و اینکه جزو کتاب های تخیلی برای نوجوان ها بودس.
البته می گم این جزو اولین کتابی نیست که یه دنیای جادویی توی دنیای خود ما وجود داره. مثلا همون کتاب های دارن شان که گفتم هم ماجرای دنیای خون آشام ها در دنیای خود ماست.که به نظرم تقریبا چیزی از هری پاتر کم نداره. پس این چیز جدیدی نیست. ولی هاگوارتزی که توی هری پاتر وجود داره تو هیچ داستانی وجود نداره..

اما من هنوز هم نمی تونم هاگوارتز رو بر ریوندل یا حتی موردور ارجحیت بدم.

پیام زده شده در: ۲:۲۲ دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۳

دارک لرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۷ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از پیش دافای ارزشی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 821
آفلاین
سلام...
خوب من به این نتیجه رسیدم که این بحث بی فایده هستش... توی گروپ PHP هم کلی در این باره بحث شده ولی باید دید چه کسانی طرف بحث هستند. ترجمه بچه گانه هری پاتر باعث شده طیف سنی خوانندگان اکثرا طرفای 14 سال باشه و به نظر من نمیشه انتظار داشت که همه این افراد بتونن متن سنگین لرد رو تحمل کنند و یا حوصله کنند که با دقت اون رو بخونند. به هر حال همونطوری که همیشه گفتم کسایی که امروز می گن هری پاتر بسیار عالیه و تا نداره و لرد بیخوده من چند سال آینده این سوال رو دوباره ازشون خواهم پرسید...!
در کل من فقط دوس دارم ویژگی ها لرد رو به صورت کوتاه به نظر خودم بنویسم...
یک دنیای خیالی با تمام جزئیات ممکن با تاریخچه کامل... با زمان های درست و اتفاقا مهیج و پر هیجان... موضوعات حماسی و عاشقانه... به قدری جزئیات این دنیا کامل شرح داده شده که کسانی هستند که باور می کنند این دنیا گذشته زمین خود ماست و مذهبی هم در این بار تشکیل شده !(نمونه اون شوالیه های جدای هستند که بعد از فیلم جنگ ستارگان Star wars به وجود اومدن و چیزهایی که توی اون فیلم گفته شده عقیده واقعی دارند! )
موقعیت مکانی های مختلف... در گوشه ای از داستان ما با فرودو و سم همراهیم در همان زمان در مکانی دیگر لشکریان سارون به شهر میناس ترییت حمله کردند.... سه خط زمانی مختلف که در نهایت به یک جا می رسند .... شعر های زیبا در مدح اساطیر گذشته... داستان های زیبای گذشتگان... مکان ها و اسم ها و سرزمین های جادویی از جنگل های فنگورن گرفته تا برج اورتانگ و ایزنگارد... موضوعات جالب نظیر فاسد شدن سارومان. تبدیل شدن گندالف خاکستری به سفید. دوستی یک دورف و الف. تبدیل شدن یک تکاور ساده جنگل نشین به بزرگترین شاه انسان ها... فرهنگ های مختلف با لباس های مختلف سبک زندگی مختلف و زبان های مختلف..... و گذشته از همه کامل بودن این سری مثل کتاب هابیت - سیلماریلیون - تاریخچه سرزمین میانه که البته چون اینجا مقایسه فقط لرد و هری هست دیگه نباید پای اونا رو هم وسط کشید...
دیگه همین! امیدوارم بروبچز هری پاتر یه روز هم بشینن لرد رو بخونن و کلا فقط به هری بسنده نکنن بازم کتاب فانتزی قشنگ داریم مثل سری نارنیا... دارن شان... آرتیمس فاول... جادوگر و شیشه... در جستجوی دلتورا... و و و و.......

!ASLAMIOUS Baby!

پیام زده شده در: ۲۱:۱۶ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
هوم! هوم! هوم! من صد بار به پيام گفتم اين كار رو نكنه، گوش نداد، تمام طرفداراي هري پاتر تعصب الكي دارن، اقتضاي سني‌شون باعث شده كتاب ديگه‌اي غير از هري پاتر نخونن، هري پاتر و ديگر هيچ، زرتي هم ميان نظر ميدن كه فقط هري پاتر نه دليلي و نه بوقي! به نظر من از همه‌ي نظرها لوتر بهتر از هري پاتره، تنها نكته‌اي كه باعث شده من هري پاتر رو دوسم بياد! (صلوات محمدي پسند براي بلاتريكس) اين بود كه اول با اون آشنا شدم بعد سراغ كتاب‌هاي ديگه‌ي فانتزي رفتم، ايده‌اي كه توي هري پاتر بوده و هزار تا روزنامه و كتاب هم اون رو ذكر كرده كه توي كتاب‌هاي ديگه نيست اينه كه جادوگرا چطوري ياد ميگيرن، توي تمام كتاب‌ها جادوگرا مشخص نيست از كجا ميان و به كجا ميرن و عموما همشون يا يه پيرمرد ريش سفيد (طرح دامبلدور) هستن يا زن دماغ گنده با يه خال (طرح آمبريج) . كار جالبي كه رولينگ كرده اين بوده كه تمام جادو و جادوگري رو ديپلماتيك كرده و وزارت و دفتر و دستك براشون رديف كرده. يه چيزي تو مايه‌هاي همين رول پلينگي كه ما داريم،‌ دفتر منكرات و اين حرفها... اون هم جادوگرا رو مثل مهره‌ي سوراخ دار انداخته تو نخ و پشت سر هم رديف كرده، اما خيلي ايراد داره، سوتي هاي خود نويسنده، فضاسازي نامناسب و عبوري و تك محوري بودن داستان به نظر من از ضعف‌هاشه.
اما در مورد لوتر فضاسازي قوي، داشتن چندين پس داستان(بروزن پس لرزه) تاريخچه، و حتي ابداع چند زبان و نژاد جديد نشون داده كه پروفسور تالكين اصلا قابل مقايسه با جوان كتلين رولينگ نيست.
يكي ديگه از بزرگترين فرق‌ها هم اينه كه نويسنده‌ي داستان لوتر مرده، و هري پاتر زن! يخورده فرق داره توي شيوه‌ي نگارش، و ميزان خشونت پردازي به داستان.
يه نكته‌ي ديگه هم اينه كه هري پاتر امروز نوشته شده و لوتر چهل پنجاه سال پيش، پرفسور تالكين روحت شاد!
خيلي از ادبيات شناس ها معتقدند ديگه اثر هنري خاصي متولد نميشه... و وجود لوتر خودش نعمتيه براي ما...

پیام زده شده در: ۱۹:۵۵ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

ایلیدان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۱ شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۱۱ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 375
آفلاین
هوم من هم دقیقا نظرم بر عکس پاتر یه مبلغ هنگفت رو کتاب سرمایه گذاری کردن و چاپ کردن که احتمالا کتاب فروشی ها پر شدن از این کتاب فیلم شو ساختن باز هم معروف تر شد خیلی ها از سر فیلم بازی های ش هری پاتر رو خوندن تو خود ایران هم این همه انتشارات چاپ کردن هر کی یه ترجمه اومده کرده تبلیغات روش خیلی زیاد بوده همه جا ولی زمان لوتر همچین امکاناتی نبوده و البته زمان خودش فروش خودش رو کرده و معروف شده

مانده از شب هاي دورادور، بر مسير خامش جنگل، سنگينچيني از اجاقي

پیام زده شده در: ۱۹:۲۷ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
من با این تز که هری پاتر به خاطر تبلیغات معروف شد کاملا مخالفم
هری پاتر اول معروف شد و بعد عده ای روش سرمایه گذاری کردن و معروف تر شد. مشخصه که همه چی روی پول میچرخه و وقتی یه عده ببینن کتابی داره فروش میکنه میرن دنبالش تا بتونن هر چه بیشتر فروشش رو ببرن بالا
شاهدش هم اینکه رولینگ برای کتاب اول به شونصد جا مراجعه کرده تا بتونه کتابو چاپ کنه و خودش گفته پس از انتشار موقعی که میخوساته کتابو تو کتاب فروشی بخونه صاحاب مغازه چن تا از شاگرداشو صدا کرده تا محوطه شلوغ بشه
تعداد سایت هم که به نظر من حداقل 10 برابره خب اونم به این خاطره که اولا در هر حال مخاطب اصلی نت قشر نوجوون و جوونه و ثانیا از انتشار کتاب لرد حلقه نیم قرن داره میگذره در نتیجه اکثر سایت های LORT بیشتر به فیلم پرداختن و سایت های اختصاصی کتابش کمه

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۹:۱۶ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
من تا به حال که لرد حلقه ها رو نخوندم و از این بابت هم متاسف ام.(با باز شدن این تاپیک دیگه کار خرید کتابو حتمی کردم). ولی یه چیز دیگه رو میخواستم بدونم و اون اینه که چرا هری پاتر یه دفعه مثل بمب تو جهان ترکید. یعنی این میتونه یه دلیل برای بهتر بودن هری پاتر باشه یا بخاطره یه سری تبلیغات این جوری شده.شایدم بخاطر اینکه نویسندش یه انسان عادی و از طبقه پایین بوده.
البته بازم مطمئن نیستم که هری پاتر شهرتش بیشتره یا لرد حلقه ها.(با یه سرچ تو گوگولی متوجه میشید که تعداد سایت های هری پاتری حدودا دو برابر لرد حلقه هاست ).
ببخشید یه کم از مبحث تاپیک منحرف شدم

پیام زده شده در: ۱۷:۳۱ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

shabdar

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۴ چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۲۹ پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۵
از اصلا هرجا، به شما چه؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
خب... هردوشون خوبن هر کدوم جای خودشو داره. ارباب حلقه ها سنگینتره و البته ادبی تر. می دونین یه کتاب جاودانه. شاید ماها الان عاشق هری پاتر باشیم ولی از کجا معلوم چند نسل بعد از ما هم عاشق هری باشن؟ اگه این طوری باشه و در واقع بشه گفت هری یه چیزی نبوده که یه دفعه بیاد و یه دفعه هم بره اون وقته که می شه گفت کتاب باارزشی بوده. الانم باارزشه. چون خیلی ها رو کتاب خون کرده...

پیام زده شده در: ۱۷:۰۵ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

ایلیدان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۱ شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۱۱ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 375
آفلاین
جناب Ringator هوم شما اگه کمی ملاحظه در پاسخ ها می کردید میدید بعضی از طرف دار های هری پاتر میگن کتاب خیلی بهتره شما کتاب های که خوندید رو کنار هم قرار بدید و بگید کدوم از همه بهتره همین دو مورد هم مینویسم
1-لرد حلقه ها
2-هری پاتر
یا -هری پاتر
2-لرد حلقه ها
البته اگر کتاب لرد رو خونده باشن حالا میخوایم دلیل و بحث بشه که چرا این طوری یا اون طوری چیدن دلایلی برتر بودن کتاب رو میاریم و دلایلی که اون کتاب ضغف داره اون هایی که سن شون بیشتره میگن هری پاتر چیزی برای گفتن نداره جلو ی لرد اصلا جای بحث نیست ولی طرف دار های هری پاتر چشم بسته میگن هری پاتر بهتره لوتر اشغاله من هم این جا رو زدم یکی اون یکی رو قانع کنه و به نظر خودم خیلی ها با لوتر اشنا میشن من ترجیح میدادم با ارتمیس فاول مقایسه کنم هری پاتر رو ولی خوب این بحث ش داغ تره و طرف دار هاش بیشتره

مانده از شب هاي دورادور، بر مسير خامش جنگل، سنگينچيني از اجاقي

پیام زده شده در: ۱۶:۳۰ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

Ringator

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۱۹ دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ سه شنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۴
از والینور سرزمین والارها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
یه دقیقه صبر کنید... یک مقایسه ی این دو تا اثر و انداختن طرفداراشون به جون همدیگه یه ذره تکراری شده!
2 حداقل فحش ندین که ادم دلش بیاد این تاپیک رو اصلا بخونه چه برسه به پاسخ دادن.
3 مطمئن باشید یعنی تا جایی که من می دونم حد اقل 88% طرفدارای ارباب حلقه ها هری پاتر رو هم قبول دارن. پس ارزش خودتون و چیزی که دارین براش فحش میدین رو نیارید پایین.

خب... اول از همه کسی که این تاپیک رو زده باید این قدر از هر دوی این دو کتاب اطلاعات داشته باشه که بخواد یکی رو بر اون یکی ارجحیت بده این دو کتاب اصلا در سطح هم نیستن باز شما باید می اومدید چه می دونم مثلا سری کتاب های نارنیا رو با ارباب حلقه ها مقایسه می کردید یا کتاب های دارن شان رو با هری پاتر.کتاب هایی که در سطح هم و هم موضوع هستن.

ویرایش شده توسط Ringator در تاریخ ۱۳۸۳/۱۰/۲۷ ۱۶:۳۳:۱۶

پیام زده شده در: ۱۵:۰۶ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
به نظر من هر کسی از کتاب به نوعی برداشت میکنه در نتیجه مقایسه کردنش امکان نداره و از یه جهت دیگه هنوز نمیشه این دو کتابو مقایسه کرد اونم اینه که رولینگ سری رو تموم نکرده و مشخصه که یه سری کتاب نا تموم رو نمیشه با یه سری کتاب که علاوه بر تکمیل بودن خودش کلی هم ضمیمه داره مقایسه کرد

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.