هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دین جادوگرا چیه؟
پیام زده شده در: ۱۹:۰۳ سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۳

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
این که گفته میشه:مرلین خدای جادوگراست قبول ندارم

1-آدما به جون مادر و پدرشونم قسم میخورن دلیل نداره که اونا خداشون باشن

2-به خاطر بزرگی و اسطوره بودن مرلینه که جادوگرها به او احترام میگذارن

در رابطه با دینشون هم اصلا جای بحث نداره

هری پاتر یه اثر پست مدرنه و در ادبیات پست مدرن، خدا جایی نداره...حالا ممکنه بعضی از مراسم مربوط به بعضی ادیان داخل داستان باشه...ولی کلا در این ادبیات از خدا و دین بحثی نمیشه

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۷ یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۳

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۴۳ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
از بالای برج ایفل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 221
آفلاین
تا اون جایی که من فهمیدم دین برای خارجی ها جزو آخرین درجه از اهمیت البته برای بیشتری هاشون .

خوب هری مسیحی چون تو خونه دورسلی ها بزرگ شده ولی اگه کل کتاب رو بگردین یک بار نمی گه اونا رفتن کلیسا.اونا خدا رو قبول دارن ولی به قدرتمندترین جادوگر که مرلین قسم می خورن .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۴۳ یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۳

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
نمي دونم توجه كردين يا نه ولي معمولا هر نويسنده اي كه يه داستان مينويسه دين خودشو توش پياده ميكنه

اگه اينو در نظر بگيريم چون خود رولينگ مسيحيه پس شخصيتهاي داستانهاي هري پاتر هم مسيحين.

در ضمن شخصيتهاي هري پاتر انگليسين. اكثريت انگليسيها هم مسيحن.در نتيجه دينشون هم مسيحيه.

جشن كريسمس.......والا من يكي كه نديدم غير از مسيحيا كسي اين رو جشن بگيره!پس اين هم يه دليل ديگه ست براي مسيحي بودنشون.

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۲۳:۴۶ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
چي دليل نمي‌شه دارك!‌ زوركي كه نميشه گفت آقا تو مسيحي نوشتي! تو دين گرايي! اصلا بيا بگو ببينم خدا يعني چي؟ ايليدان راست ميگه! تو اول ثابت كن خدايي هست؛ پيغمبرها بودن! بعد بگو مرلين پيغمبر هست يا نه!

پیام زده شده در: ۲۲:۴۳ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۳

دارک لرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۷ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از پیش دافای ارزشی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 821
آفلاین
دهه! چون نگفته دلیل میشه بحث نکنیم؟ درباره رنگ ریش فلیت ویک هم چیزی توی کتاب گفته نشده ولی دربارش بحث کردیم! پس به دلیل برهان خلف دلیلت مورد قبول نیستش ابرفوووووووورس.....!

اینا اصلا مطرح نیست. والنتین و هالوووین خود خارجیا هم بیشترشون نمی دونن ریشه مذهبی داره مثلا عید هانکا ماله یهودیا هستش ولی کل ملت آمریکایی و اروپایی می گیرند! پس دلیل نمیشه!

!ASLAMIOUS Baby!

پیام زده شده در: ۲۲:۴۱ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۳

سام نجینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۴ چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۰۵ جمعه ۲ شهریور ۱۳۸۶
از قلعه ی سیاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 41
آفلاین
به نظر من باید یک دین خاص خودشون رو داشته باشن.........
و در جواب به اینکه همه ی مراسم ها رو اجرا می کنن باید بگم که کسانیی که هیچ دینی ندارند یا به اصطلاح خودمون لاییک هستن و در کشور های غربی زندگی می کنن این مراسم رو به پا می دارند و کاری به دین ندارند و رولینگ برای این این مطالب رو اورده که خوانندگان غربی خودشون رو بیشتر در محیط کتاب ببینند خصوصا در لندن...

و مثلا اگر یک نویسنده ایرانی بخواهد یک کتاب مثل هری پاتر ولی ایرانی بنویسد مطمئنا مراسم با شکوه چهارشنبه سوری رو هم میاره ول این دلیل نمیشه که ما هم زرتشتی باشیم ولی در صورتی که زرتشتی ها هم این مراسم رو دارن ولی با شکوه تر.......
پس این دیگه فقط مال یک دین نیست بلکه مال یک ملت هست در صورتی خیلی ها هم نه تنها به این دین بلکه به هیچ دینی پایبند نیستند ولی همچنان در این مراسم شرکت می کنن و جنبه ی مذهبی هم به ان نمی دن و ان رو به عنوان یک جشن ملی میشناسن
و این دیدگاه خانم رولینگ رو از بابت اوردن این مراسم ها توجیه میکنه

------------------------------------------------------------------------------
و اما اسلام..........

من به شخصه دید گاه این کالفر رو در کتاب ارتمیس فاول ترجیه می دم چون اونا هم یه خدایی دارن و نیروشون در صورتی تقویت میشه که مراسم مذهبی شون رو بدستبیارن

---------------------------------------------------------------------

اسلام میگوید که دین و مذهب برای این اورده شده که انسانها -جادووگر ها هم انسانند- به خدا از نظر معنوی نزدیک بشن
و این رو هم خودمون می دونیم که خدا برای کسانی که به فرمانش عمل کنن پاداش میده و پیامبر ها و امان هم نیروشون رو از همین راه اوردن یا به عباتی پیامبر پاداش گرفت و امامان هم از او نیرویشان را ارث بردن.....................

پس اگر ما اینگونه به موضوع نگاه کنیم که مرلین---همونی که بهش قسم می خورن---واقعا یه پیامبر بوده و یا کسی که به خدا نزدیک شده باشه-باشه
خدا پاداشش را اینگونه داده که نسلش از بقیه نسلها با نیروی خاصی متمایز باشه واین تمایز همان قدرت خاق العاده ---و یا همان جادوگریه--و این به جادوگران مثل امامان ارث رسیده واین قضیه اصیل گرایی و خانواده های باستانی از اوونجا شروع میشه
---------------------------------------------------
و اما مشنگ زاده ها...

به این موضوع این گونه میتوان نگاه کرد که والدین انها کاری نیک و یا خوب برای یک فرد یا یک جادوگر انجام داده و پاداشش را اینگونه از خداوند گرفته.......مثل پدر و مادر هرماینی که پزشکند و ممکن است به یک فرد یا جادوگر از طریق پزشکی کمک کردند--------------کما انکه تعداد انها روز به روز بیشتر هم میشود

---------------------------------------------------------
و اما دین.......

به نظر من نباید در اثار رولینگ به دنبال ردپای دین و دین گرایی گشت چون:

1 رولینگ هر دینی را که انتخاب کند خواه ناخاه مخالفانی دارد و خوانندگانش را از دست می دهد پس مجبور است یک دین از خودش در بیاورد که دیکر جنبه ی حقیقی و استدلال پذیر ندارد

2 و دیگر اینکه به گفته ی خود خانم رولینگ او اثارش را در فقر مطلق نوشته و به گفته ی حدیثی از یکی از معصومان کسی که دارای شکمی گرسنه است نمی تواند خدا را با ارامش یاد کند یا حداقل برداشت من از اوون این بوده درست یادم نیست

------------------------------------------------------------------------------

هر کس می تواند به سبک خود از این مطلب عقیده ای برداشت کند

اما انچه که حقیقی و انکار ناپذیر است این ایست که دنیای هری پاتر خانم رولینگ دنیایی مجازیی است و این مطلب دین هم یکی از دلایا اثبات ان البته اگر بعدا در کتاب های بعدی اصلاح نشود
و اگر نه چرا یک سری مراسم خاص خود را رولینگ نیاورد.......

-------------------------------------------------------------
اگر غلط داشت به حساب جوادیسم بگذارید

ویرایش شده توسط سام نجينی در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۹ ۱۵:۲۱:۵۰

ما ز جمع تيغ و اتش زاده ايم--

پیام زده شده در: ۲۲:۲۹ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
نقل قول:
این مساله دین تو این کتاب خیلی مشکوک میزنه از طرفی همه مناسبت های مسیحیت ریز به ریز و سر موقعش تو کتاب آورده شده حتی اونایی که اصلا تو دنیای واقعی و مسیحی های واقعی هم درست و کامل برگزار نمیکنن تمیز آورده شده
ولی از طرفی نه کلیسایی هست نه کشیشی نه مراسم مذهبی برگزار میشه
در نتیجه به نظر میرسه فقط تقویم میلادی رو تو کتاب دارن اجرا میکنن و حرفی از دین نیست
پیشواشونم که مرلینه بهش قسم میخورن

هوم! تا اونجايي كه بنده حقير اطلاع دارم؛ اگه از يه بعد ديگه نگاه كنيم؛ كريسمس؛ كه سال ميلاديشونه؛ همچنين والنتاين هم قضيه اون كشيش بنده‌خدا بوده كه كار انساني مي كرده و سربازان رو به عقد هم در مياورده كه آخرش هم استادش كردن؛
همچنين هالووين هم وقتي كدو برداشت مي‌كردن ؛ براي اينكه ارواح خبيثه نيان كدوهاشون رو بخورن؛ اونا رو اونشكلي مي‌كردن ميذاشتن دم در؛ فقط مي‌مونه قضيه شكر گذاري و عيد پاك؛ كه ريشه هيچ كدوم رو نمي ‌دونم؛
در ضمن؛ چرا وقتي توي كتاب كوچكترين بحثي به عقيده‌ي يك جادوگر نشده شما انقدر گير دادين؟

پیام زده شده در: ۱۹:۰۷ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۳

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۷:۵۶ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 131
آفلاین
هوم اتفاقا من در هیچ دنیایی غرق نشدم و البته ذکر کنم معجزه ای هم ندیدم پس اصلا قبول ندارم چیزی به نام معجزه رو همین طور جادو رو کلا تخیل هم فقط برای ذهن میدونم نه دنیای واقعیت اینجا بحث سر فکر من نیست پس سخن کوتاه کنم و البته مرگ فقط دست خدا نیست تا اونجایی که میدونم خدا دست پا نداره البته اگه وجود داشته باشه من به راحتی میتونم یه نفر رو بکشم پس دیدی دست من هم هست

بدون نام
نقل قول:

ایلیدان استروم ریج نوشته:
اگه بخوایم این طوری حساب کنیم در کتاب ارتمیس فاول باتلر میمیره جن ها زنده ش میکنید شما دارید داستان رو با معجزه مقایسه میکنید فکر کنم زیادی تو دنیای هری پاتر غرق شدید من هم از داستان های مختلف روایت میارم که با جادو یه نفر رو زنده کردن

هوومک ...
اتفاقا من در هر کتابی غرق شدم بجز کتاب های هری پاتر! من به جادو به معنایی که شما می گید اعتقادی ندارم ! تازه معیار من کتاب هری پاتره و بر اساس اون راجع به جادو حرف میزنم و همین که من اصلا حتی به دنیای جادو هم اعتقاد ندارم ولی به جادو چرا
.شرمنده!
اتفاقا شما انگار زیادی در دنیای جادو غرق شدی و فکر می کنی بوسیله ی جادو همه چی ممکنه
ارتمیس فاول رو هم نخوندم . نمی خوام تظاهر کنم .
مرگ فقط دست خداست و حتی مسیح هم با اذن " خدا " مرده ها رو زنده می کرد
حتی اگه روایتها داستان ها یا هر چی که باشه در هر صورت فرقی نمی کنه چون اصلا قبول ندارم.

پیام زده شده در: ۱۷:۲۸ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
این مساله دین تو این کتاب خیلی مشکوک میزنه از طرفی همه مناسبت های مسیحیت ریز به ریز و سر موقعش تو کتاب آورده شده حتی اونایی که اصلا تو دنیای واقعی و مسیحی های واقعی هم درست و کامل برگزار نمیکنن تمیز آورده شده
ولی از طرفی نه کلیسایی هست نه کشیشی نه مراسم مذهبی برگزار میشه
در نتیجه به نظر میرسه فقط تقویم میلادی رو تو کتاب دارن اجرا میکنن و حرفی از دین نیست
پیشواشونم که مرلینه بهش قسم میخورن

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.