هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس تغير شكل
پیام زده شده در: ۲۰:۱۴ چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
پروفسور مک گونگال عزیز
بالاخره هر انسانی برای کارهاش باید یه توجیه داشته باشه! توجیه بنده هم اینه که بعد از آخرین جلسه منتظر شدم تا ببینم کسی سوالی نداره که انگار نه ، نداشت و بعدشم مصادف شد با غیبت 14 روزه من در دنیای جادویی ( سایت ) که واقعا پوزش میخوام از همه علاقه مندان!
ــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تغییر شکل - جلسه پنجم
...خیلی ممنون بچه ها...بشینین سر جاهاتون سلام! راستی آقای...آقای توماس لطف کنین بعد از کلاس به فیلچ عزیز بگین این در رو روغن کاری کنه...ممنون میشم! خب بریم سر تدریس! کالین کریوی ما جلسه پیش چکار کردیم؟
درسته تغییر شکل سیب به کوافل که به نسبت تغییر آسونی بود و آخر کلاس همگی غیر از...غیر از یه چند تایی که باید بیشتر تمرین کنن تونستین اینکار رو انجام بدین! و اما تحقیق ها! شما خانم پارکسینسون لطف کن این ردیف و شما آقای پاتر ردیف چپ رو کاغذ پوستی هاشون رو همراه با خودتون بدین به من...
بسیار خب ما طبق برنامه ریزی درسی با پروفسور عزیز و گرانقدر مک گونگال 4جلسه اول رو به مطالب آسانتر اختصاص دادیم و از این جلسه کارمون رو به یک پله بالاتر انتقال میدیم...از نظر شخص بنده تغییر شکل 4 مرحله اصلی داره و بیشمار پله فرعی که چهار مرحله به ترتیب مشکل بودن عبارت است از :
1- تغییر بی جان به بی جان
2- تبدیل جاندار به بی جان
3- تبدیل بی جان به جاندار
4- تبدیل جاندار به جاندار
شما در مرحله تغییر شکل پیشرفته هستید که به درخواست دوستانچند جلسه ای رو بر مطالب ابتداییدوره کردیم و حالا به مرحله دوم وارد میشیم...
و اما کار امروز شما تبدیل یک جاندار نسبتا ساده به بیجان است.
شما امروز باید سفره ماهی رو به کاغذ پوستی نسبتا مرغوب تبدیل کنین که نسبت به تغییرهای قبلی سخت تره و به تمرین بیشتری نیاز داره!
من سفره ماهی هایی رو که از دریاچه آوردیم بین شما تقسیم میکنم دقت داشته باشین که سفره ماهیها کاملا بی حال و بی خطرند و زهر اونا هم گرفته شده البته برای تغییر واقعی باید با یه سفره ماهی زنده و سرحال تمرین کنیم که در جلسات بعد اشاره میکنم!
برای این کار چوبتون رو بالای سفره ماهی بگیرین...به این شکل و 4 بار چوب رو نسبتا محکم به فضای بالای سفره ماهی بزنین دقت کنین که چوبتون هرگز به سفره ماهی برخورد نکنه! فقط فضای بالا ! به این صورت که 3 دفعه اول رو ضربه میزنین و همراه با ضربه چهارم میگید : "پارلاگ استپسرا" ! سعی کنین دفعات اول رو شمرده بگید اما با ممارست میشه سرعت این کار یا هر جادویی رو افزایش داد!
اینم از سفره ماهی ها...زود باشین شروع کنین به کار...نه اینجوری نه آقای مونتاگ! زیاد شلاقی میزنی گفتم کمی محکم که به سوژه برخورد نکنه! تمرین کن!
برای جلسه دیگه ازتون میخوام سعی کنید طلسم برگردوندن کاغذ به سفره ماهی روخودتون در بیارید و در یه لوله کاغذ پوستی چگونگی اون رو بنویسین! میتونید از بقیه کتابها هم کمک بگیرین! کسی سوال نداره؟

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۲۵ سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۴

پروفسور مينروا ‏مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۳:۱۵ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 895
آفلاین
پروفسور سینیسترا عزیز
راستش من فعلا مدرس این کلاس نیستم. جناب گودریک گریفندور قرار بود که در این کلاس درس بده. ظاهرا ایشون چند تا جلسه درس دادن و دیگه ادامه ندادن...نمی دونم چرا

بهتره که خودشون برگردن و ادامه بدن.

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

Less Expectation , Less Disappointment

پیام زده شده در: ۲۲:۱۶ دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۴

پروفسور سینیسترا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۴ پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۲:۱۵ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
از برج نجوم هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 80
آفلاین
پرفسور نمي شه تاريخ مجدد شروع كلاس ها رو اعلام كنين و مارو از اين بلاتكليفي در بياريد؟؟

آسمان شب را ، اين طبيعت فراموش شده را دوباره به ياد آوريم!
از فيلسوف بزرگ سينيسترا!

whit ABS system

پیام زده شده در: ۸:۲۲ سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۳

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۱ پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۱ جمعه ۱۷ تیر ۱۳۸۴
از tehran
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
من هم مایل به شزکت در این کلاس ها هستم

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۴۳ دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۳

پروفسور سینیسترا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۴ پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۲:۱۵ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
از برج نجوم هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 80
آفلاین
با عرض پوزش و عرض ادب و احترام مي خواستم بدونم من هم مي تونم تو اين كلاس ها شركت كنم!

ممنون

پیام زده شده در: ۹:۵۴ شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۳

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
سیریوس : میشه یه بوگارت رو به چیز دیگه ای تغییر شکل داد...
من : بله میشه فقط به شرط اینکه پاستوریزه باشه...هان!!!چی؟! اوه بوگارت...ببخشید پروفسور خواب بودم یه...یه ذره گیجم خب بشین برات بگم...من یه مثال میزنم سیریوس! فرض کن ما یه دیوار داریم...من میرم و یه جسمی رو پشت دیوار پنهان میکنم و ازت میخوام اونو به یه گلدون تغییر شکل بدی ... از چه طلسمی استفاده میکنی؟
سیریوس : خب...
من : قطعا هیچ طلسمی آقای بلک! چون تو نمیدونی پشت دیوار چیه که بخوای از چه طلسمی استفاده...طلسمهای زیادی برای تغییر شکل به گلدون هست ولی تو نمیدونی چی رو باید تغییر شکل بدی...ما نمیدونیم بوگارت چیه...بنابرین نمیتونیم تغییر شکلش بدیم چون ماهیتش مشخص نیست...
سیریوس : بوگارت تغییر شکل یافته چی گودریک جان!
پروفسور مک گونگال :
سیریوس : یعنی پروفسور گریفندور!
من : میدونستم میپرسی...ببینم تو وقتی به یه سگ تغییر شکل میدی ، سیریوس بلکی ، یا اون سگ؟ معلومه که سیریوس بلک...چون تو ماهیت خودتو از دست نمیدی فقط شکلت تغییر کرده...بوگارت هم همین شکله. مثلا وقتی بوگارت به پروفسور اسنیپ عزیز تغییر شکل میده یهو انسان نمیشه که!همون بوگارته و چون ما ماهیت بوگارت رو نمیدونیم پس نمیشه!
سیریوس : پروفسور یه سوال دیگه...
من : البته یه کاری میتونی بکنی! 180 درجه به عقب برگردی بعد 30 درجه به چپ انحراف پیدا کنی و یه راست از کلاس بری بیرون که من 2 دقیقه یخوابم...
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
یک روز بعد...

جلسه چهارم
خب سلام بچه ها...ببخشید یه ذره دیر شد...آخه دیشب اصلا نخوابیدم ( سیریوس : ) باعث شد دیر بیام سر کلاس... خب...
همه هستن...و هرمیون هم هست...خب برنامه جلسه پیش چی بود؟ بله آقای کریوی...برنامه جلسه پیش این بود که شما باید قلم پرتون رو به یه لیوان تبدیل میکردین...و یادمه که بیشترتون تونستین نه؟
و اما تکالیف... لطف کنین کاغذ پوستیهاتون رو بدین به آقای هورنبای ، میارن پیش من تا هفته دیگه بهتون نمرشو بدم...ممنون الیور جان! بله امیدوارم درس پیش رو خوب یاد گرفته باشین و اما درس جدید. فقط توجه کنین که ما بعد از این جلسه سطح کلاس رو بالا میبریم پس بیشتر حواستون رو جمع درس بکنید. بله داشتم میگفتم اگه رو میزاتون رو نگاه کنین یه سیب میبینید...شاید بپرسید برای چی...اما درس امروز ما یک نوع تغییر شکل سیبه...ما میخوایم امروز این سیب رو به کوافل ( سرخگون ) تبدیل کنیم...وقعا تغییر شکل مفیدیه چون شما شاید توی خونتون کوافل برای تمرین نداشته باشین ولی سیب که دارین! برای تمرین کویدیچ خیلی خوبه!!! و اما چگونگی تغییر شکل خیلی آسونه شما باید به سیب نگاه کنین و اونو یه کوافل فرض کنین..و چوبستیتونو به سیب بزنین ( یکبار ) و بگین : " آناپل کریستو " دقت کنین که ورد " آناپل کریستو " رو باید یک نواخت و پشت سرهم تلفظ کنین...تا سیب کاملا به یه کوافل قرمز و زیبا تبدیل بشه...دقت کنین فقط یکبار ضربه بزنین...منمیخوام بجای این سیبها بمن کوافل تحویل بدین...البته نمیشه هرکسی یه سیب برداره و به کوال تبدیل کنه و بعد به مردم بفروشه...اکه خواستین کوافل بخرین حتما ورد " سی " رو بخونین . اگه کوافل واقعی باشه فقط تکون میخوره در غیر این صورت نور زردی رو یجاد میکنه که نشون میده تقلبیه! شروع کنین به تغییر شکل دادن...منم میام نگاه میکنم...
///5 دقیقه بعد...///
جانسون! اینکه هنوز چوب سیب روشه! دوباره سعی کن...آفرین هرمیون عزیز! خیلی عالیه! و...شما آقای پاتر خوبه!...فقط اگه یخورده دقت کنی میتونی بافت سیبو توش میبینی سعی کن این اشکالو برطرف کنی...من تکلیفتون رو میگم...شما بعد از اتمام کارتون یادداشتش کنین...میخوام برای هفته دیگه...5 لوله کاغذ پوستی در مورد " ایسفلیوس " که یکی از بزرگترین استادان تغییر شکل بوده تحقیق کنین...کارتون زیاده ها...کسی سوالی نداره؟

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۶:۲۱ شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۳

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
آقای ویزلی استاد این کلاس فعلا پروفسور گریفندور هستند.

اگه سوالی درخواستی دارید از ایشون بپرسید.

( هوم... ما هنوز منتظر فعالیت گودریک هستیم... )

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

پیام زده شده در: ۲۱:۳۳ جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۸۳

فنریر گری بکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۰ یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۵:۲۳ دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸
از شب تاريك
گروه:
کاربران عضو
پیام: 351
آفلاین
من الان 45 سالمه بعد پرفسو پرفسور کنم مردم چی بهم میگن من الان ازدواج میکردم بچه هام اندازه هم کلاسیام بودن من دوباره اومدم هاگواترز تا امتحان کارآگاهی بدم
پرفسور:آقای بلک یه هفته بازداشتی به خاطر بی احترامی به اساتید هاگواترز
سیریوس:یعنی چی بچگایم بس نبود الان میخوای ببری منو بازداشت گاه عمرا من نمیام
پرفسور مک گونگال:میل خودتو اگه دوست داری ااز مدرسه اخراج بشی نیا
سیریوس:پرفوسور گودریک!
گیرفیندور یوهو از خواب میپره:چی هان! زنگ خورد
سیریوس:نه یه سوال داشتم
گیرفیندور:کشتی مارو بگو چیه؟
سیریوس:میشه یه بوگارت(لولو خور خوره) رو به چیز دیگه تغییر داد یا نه؟؟

وقتي به دنيا مي آيم:سياهم
وقتي بزرگ مي شوم:سياهم
وقتي مريض مي شوم:سياهم
ولي تو
وقتي به دنيا مي آيي:صورتي هستي
وقتي بزرگ مي شوي:سفيد
وقتي مري

پیام زده شده در: ۱۵:۲۵ پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۳

رونالد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۰ سه شنبه ۳ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۸
از پناهگاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 65
آفلاین
سلام پروفسور مک گونگال

میخواستم ببینم که چه وردی برای تغییر شکل دادن مالفوی خوبه؟ که حسابی حالشو جا بیاره

رون و هرمیون باید به هم برسن :bigkiss: :bigkiss:

پیام زده شده در: ۱۰:۱۴ پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۳

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

سیریوس بلک نوشته:
گودریک جان یه سول دیگه ام داشتم اونم اینه اگه یه جادوگر جانور نما بخواد جانورنمای خوئشو تغییر بده چیکار باید بکنه اصلا میتونه این کارو کنه یانه؟؟ اصلا میتونه در آن واحد انیماجوس دوتا جانور مختلف داشته باشه ؟ تغییر رنگه میتونه بده یا نه؟
بچه درسخون شدما مینروا برای یه بارم شده یه جایزه بهم بده چقدرم اصلا اصلا میکنم

بله واقعا هم بچه خوبی شدی فقط هنوز با ادب نشدی...وقتی تو کلاس هستی به اساتید ت میگی پروفسور . فهمیدی آقای بلک

در مورد جوابی که پروفسور گریفندور به شما دادن باید عرض کنم که اشتباه است. احتمالا ایشون خیلی خسته بودند و متوجه سوال شما نشدند. تو هی ورجه ورجه می کردی و حواس ایشون رو پرت کردی.

اینکه جانور نمای دیگری بشی اصلا امکان پذیر نیست. بنا به مطالعاتی که بنده انجام دادم در سایت قلم پر تند نویس آمده که:

نقل قول:
kelly_holland: When you turn into an Animagus, can you choose what animal you become? Or does this get "assigned" to you?

JK Rowling replies -> No, you can't choose. You become the animal that suits you best. Imagine the humiliation when you finally transform after years of study and find that you most closely resemble a warthog.

ترجمه:
کلی_هواند: وقتی به یه انیمایگس تغییر شکل میدی ، می تونی خودت حیوان را انتخاب کنی؟ یا اینکه آن جانور به شما «اختصاص» پیدا می کنه؟

رولینگ: خیر ، شما نمی تونی جانوری رو انتخاب کنی. شما به شکل جانوری در میاد که بیشترین شباهت را به شما دارد و مناسب شما است. تصورش رو بکنید چقدر ضایعه! که بعد از سال ها مطالعه و تحصیل ، وقتی بالاخره به اون جانور تبدیل میشید، متوجه می شوید که شما به یه گراز زگیل دار شباهت فراوانی دارید.

و به همین دلیل آقای بلک شما نمی تونی به یه جانور دیگه تبدیل بشی. شما چون یک دوست وفادار هستید و به خاطر دوستانتون جان تون رو فدا می کنید به شکل سگ در می آیید که همان طور که همه می دانند سگ یک حیوان وفاداری است.

بار دیگر پروفسور گریفندور معذرت می خوام که مداخله کردم.

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.