هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: لرد حلقه ها بر علیه هری پاتر
پیام زده شده در: ۱۹:۴۷ شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳

mahboobe

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۸ سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱:۱۰ سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 59
آفلاین
من ارباب حلقه هاروخوندم...کتاب خوبیه ولی من چون اولین کتاب که خوندم(اولین کتب که نه)کتابای بچه گونه خونده بودم قبلا)هری پاتربرام اولویت داره ولی ارباب حلقه هاروهم دوس دارم مخصوصافیلماشوکه هرچی نگاه کنم سییییییییرنمیشم....

Re: لرد حلقه ها بر علیه هری پاتر
پیام زده شده در: ۹:۵۵ دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۴

هديه پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۵۹ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۳۵ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۴
از نا كجا آباد البته همراه دني
گروه:
کاربران عضو
پیام: 126
آفلاین
نقل قول:

ایلیدان استروم ریج نوشته:
هدیه جون شما که میگید لرد حلقه ها یه جاهاییش کسل کننده است هری پاتر از همون اول کتاب پر هیجانیه من شش فصل اول هری پاتر رو که خوندم خوابم برد

به نظر من كتاب خوندن عشق مي خواد حتي در آوردن عينك هري هم براي من هيجان انگيزه ولي لرد حلقه ها نه
OK?

بياين هافلپاف

پیام زده شده در: ۲۳:۳۴ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

تئودن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۸ سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۸ یکشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۴
از روهان-ادوراس -کاخ طلایی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 13
آفلاین
سوما نویسنده ی لرد حلقه ها وقت زیادی برای نوشتن و اصلاح داستانش داشته ... ولی رولینگ زیر فشار ، کتاباشو سریع تموم کرده

می دونی اون چیزی که باعث شده کتاباش را با بی دقتی بنویسه چی بوده؟
سیر کردن شکم بچه هاش

و هدف و انگیزه ی اون برای نوشتن اچ پی کسب درآمد بوده

ببینید من به عنوان کسی که الان حدود 3 ماه هست دارم تو گروپ پرو اچ پی یکه و تنها از لوتر دفاع می کنم بهتون پیشنهاد می کنم که این بحث فایده نداره....نه این که نمی شه کتاب ها را با هم مقایسه کردا ،نه !!!
به قول مملی کسانی که الان دارن با ما مخالفت می کنند لوتر را نخوندن و چشم هاشون را از روی تعصب بستن و می گن فقط هری پاتر ....من خودم کسی بودم که شاید 20 بار کل کتاب ها را دوره کردم ...یعنی از 5 سال پیش تا پارسال هیچ کتابی به جز اچ پی نخوندم و فکر می کردم که اگه بخوام کتاب دیگه ای بخونم دارم به اچ پی خیانت می کنم حتی فیلم لرد را هم ندیدم ...تا این که لرد را گرفتم....
از تابستون پارسال سه بار اون را خوندم و یک بار هم که در حال تایپ از روش هستم....ولی از اون موقع به بعد کسر شان خودم می دونم که بشینم اچ پی بخونم .....ولی همین آشنایی با لوتر منو با دنیای فانتزی آشنا کرد
ما می تونیم ثابت کنیم که لرد بهتره ولی چه جوری ؟ یه عده آدم که هر دو را خوندن و هیچ تعصبی ندارن بیان و بدون این که وسط راه قهر کن بحث کنند اسم اون را میشه گذاشت مقایسه ....اگه ما میام خوب یهای لوتر را می شماریم باید در مقابل هر دلیلی یه چیزی هم بگیم که چرا این مورد در اچ پی نمی تونه یه حسن به حساب بیاد.....

ویرایش شده توسط تئودن در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۲۳ ۰:۰۶:۵۴

خیلی از کسانی که حالا زنده هستند،سزاوار مرگ اند و خیلی ها که مرده اند سزاوار زندگی و این کار ما نیست که مرگ و زندگی افراد را تعیین کنیم.

پیام زده شده در: ۲۰:۲۲ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
نقل قول:

میخونید
شما که ادعا هری پاتر خونی تون میشه باید بدونید هری پاتر برای گذشته است برای اطلاعات بیشتر مراجعه به پست هری پاتر در نمیدونم کجا
تاریخ مرگ نیکلاس + جشن پانصد سالگی گردن زنی ش که هری پاتر سال دوم بود = است با سالی که کتاب در اون می چرخه حالا هر سال بگذره یه سال میاد روش فکر کنم برای سال های نود شش تا دو هزار سه اگر اشتباه نکنم مطمئن نیستم کتاب دم دست هم ندارم
دیمورت لرد اف و... میشه تو چند تا از ضعف های لرد حلقه ها رو بگی ؟

اولا من نگفتم که هری مال امروزه
گفتم مال دوران ماست ( 1993- 2000 )
دوما که در مورد ضعف های لرد حلقه ها باید بگم که الن کتاب دستم نیست
سوما نویسنده ی لرد حلقه ها وقت زیادی برای نوشتن و اصلاح داستانش داشته ... ولی رولینگ زیر فشار ، کتاباشو سریع تموم کرده

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۹:۰۴ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

آرون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۵ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۰۰ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از همه جنگل ها و کوه های مه گرفته دور ...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
100 کتاب برتر قرن به انتخاب مردم توی بی.بی.سی:

1. The Lord of the Rings, JRR Tolkien
2. Pride and Prejudice, Jane Austen
3. His Dark Materials, Philip Pullman
4. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, Douglas Adams
5. Harry Potter and the Goblet of Fire, JK Rowling

بقیشو برید اینجا ببینید:
http://www.bbc.co.uk/arts/bigread/top100.shtml

آخرین وارث لوتین تینوویل ... که برای بودن مرهمی بر زخم های آردا سرزمین آمان را ترک کرد و به زمین , دنیای فانیان آمد ... من.

پیام زده شده در: ۱۵:۵۶ یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۷:۵۶ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 131
آفلاین
هوم بابا ترکوندید مخصوصا این جملات قصار لرد حلقه ها برای زمان گذشته است و یا لرد حلقه ها برای زمان اینده است؟
لرد حلقه ها اصلا به زمین ربط نداره و نه گذشته اش بوده نه اینده اش .اردا، ارداست این کتاب هم تاریخ اردا ست که شما در سه گانه کتاب لرد جلقه ها جنگ هاو تعقیب گریز ها بر سر حلقه قدرت رو میخونید
شما که ادعا هری پاتر خونی تون میشه باید بدونید هری پاتر برای گذشته است برای اطلاعات بیشتر مراجعه به پست هری پاتر در نمیدونم کجا
تاریخ مرگ نیکلاس + جشن پانصد سالگی گردن زنی ش که هری پاتر سال دوم بود = است با سالی که کتاب در اون می چرخه حالا هر سال بگذره یه سال میاد روش فکر کنم برای سال های نود شش تا دو هزار سه اگر اشتباه نکنم مطمئن نیستم کتاب دم دست هم ندارم
دیمورت لرد اف و... میشه تو چند تا از ضعف های لرد حلقه ها رو بگی ؟
هدیه جون شما که میگید لرد حلقه ها یه جاهاییش کسل کننده است هری پاتر از همون اول کتاب پر هیجانیه من شش فصل اول هری پاتر رو که خوندم خوابم برد
جواب سوال سوسک معلومه اشنایی با ویندوز اکس پی ولی مثال غلطی زدی حرف من مثل این میمونه که دارم
لینوکس رو با ویندوز اکس پی مقایسه می کنم کسی که با لینکوس کار کرده باشه میگه لینوکس بهتره ولی کسی که فقط با ویندوز اکس پی کار کرده هر چی ما بخوایم بهش بگیم لینوکس بهتره قبول نمی کنه هری پاتر هم مثل ویندوز اکس پیه

پیام زده شده در: ۱۸:۲۴ شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۴

لگولاس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۹ جمعه ۲ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از سیاه بیشه شمالی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 176
آفلاین
بابا جمعش کنید این بحثو یکی بیاد در این تاپیک رو تخته کنه سرم درد گرفت از بس ... خوندم...مسلما" هر کتابی طرف دارای خودشو داره و اون کتاب براشون جلوه ی دیگری داره .من که خودم لوتریم بابا خسته شدم از این بحث ها ولی رگ غیرتم زده بیرون...
آخه هدیه خانم شما که هنوز سنت به 13 نرسیده اصلا" چرا کتاب سنگین بر می داری گردنت خسته می شه
ولش کن بابا هر کی سی خودش بره

"Legolas Greenleaf long under tree
In joy thou hast lived. Beware of the Sea!
If thou hearest the cry of the gull on the shore,
Thy heart shall then rest in the forest no more."

پیام زده شده در: ۱۵:۱۷ شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
موافقم ... چون هری پاتر متعلق به زمان حاله ولی لرد حاقه ها مال آینده است.....
در ضمن ، هر دو کتاب هم ضعف ها و قوت هایی نسبت به هم دارن

مثلا" اگه بخوایم یه تاپیک برای ضعف های لرد حلقه ها باز کنیم ، پربییننده ترین تاپیک میشه
----- در کل من که هری رو میپسندم ....

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۱:۲۶ شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۴

هديه پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۵۹ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۳۵ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۴
از نا كجا آباد البته همراه دني
گروه:
کاربران عضو
پیام: 126
آفلاین
از نظر كتاب ارباب حلقه ها يك جاهاييش كسل كننده است ولي فيلمهاي ارباب حلقه ها محشره شما نگاه كنين هري پاتر يك اسكار هم نتونست بگيره ولي ارباب حلقه ها اون همه اسكار گرفت
تازه پيتر جكسون يك كارگردان فوق العاده است اگه اون فيلمهاي
هري پاتر رو كارگرداني مي كرد الان حداقل سي چهل تا اسكارو گرفته بود در كل ارباب حلقه ها بهتره ولي من هري پاترو بيشتر دوست دارم به خاطر بازيگراي خوبش(دنيل )
دنيل

پیام زده شده در: ۴:۲۸ شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۴

سوسك بي همتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۳۱ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
از چاه فاضلاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 715
آفلاین
سلام!
دوستان! بگذارين كار اين تايپيك رو بررسي كنيم.

1- مقايسه ي غلط: مقايسه ي اين دو كتاب اصلا درست نيست. براي مقايسه ي يك كتاب (يا هر چيز ديگه اي) بايد اون رو با نمونه ي خودش مقايسه كنيم. (از پروفسور ياد گرفتم!) ولي اين دو كتاب كاملا با هم متفاوت هستن. مقايسه ي اين دو كتاب با هم كلا غلطه. مثل اينكه بگيم كتاب رياضي سوم راهنمايي بهتر از كتاب آموزش كار با Windows XP است.

2- نظريات ناعادلانه: نظريات افراد نا آگاه يكي از مشكلات اين تايپيك بود. هر كسي كه تا حالا از هري پاتر خوب گفته و از تالكين بد گفته ارباب حلقه ها رو به طور كل نخونده. در حالي كه فقط بايد افرادي كه هر دو كتاب رو خونده و اطلاعات كافي در اين مورد رو دارن نظر مي دادن. مثلا خود من و هري و حتي چو كه من باهشون چت مي كردم مي گفتن كه كتاب ها رو نخوندن...

3- تالكين يا رولينگ؟ تالكين يا رولينگ، مسئله اينست! خب به نظر من... رولينگ نويسنده ي بدي نيست. ولي اصلا نميشه رولينگ رو با تالكين مقايسه كرد. تالكين در آثار خود يك دنياي كامل رو خلق كرده. شعرهاي تالكين بي نظيرن و در كل اگر بگيم تالكين يكي از بزرگ ترين نويسندگان چند قرن اخير به حساب مياد در حق تالكين ظلم كرديم!

با تشكر حاج آقا شيخ سوسك العظما

سلطان سوسك بي همتا!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.